DE TIJDGEEST. Photographie Instantané, Patent. fH iÊWÊÏÉ MME* MMfii, Geen srijs baar neer Voor lot a. s, nieuwe kwartaa BOTEB. - B1EBBN. BEDDEN-MAGAZIJN, 'MM OQISI TEMPEL. rU^U Nouveautés in Dames- en Kinder-Kleedingstoffen, Étamines, Cachemires, Thibets, Velours mwM-A "vNUUIkV épinglé, Grosgrain, Percals, Batiste, Zephirs, in rijke keuze en voordeelige prijzen, Kamgarens en Zomer-Bukskings voor Heeren en Kinderkleeding, in d nieuwste soorten, tot buitengewone prijzen. MARINE. HOOIGE WAS. Deurwaarder KONING, ZEZoiriisro. MARINE. WAAS, Spoorstraat. N. J. RINNER, HOOFDGRACHT 72, naast de Marine-Club. De nog voorbanden zijnde ZOMERMANTELS zullen tot veel verminderde prijzen worden opgeruimd. Woensdag e. k. opruiming van een partij LAPPEN en diverse andere GOEDEREN. JUNKER RUH'S Rotatie-Naaimachines, Naaimacbine-Magazijn van M. HILDERING, 4=2. Kanaalweg 42. Zilveren Medaille. NieuwNieuw Phoenix Tinte. Git-zwarte Schrijf- ei Copiëer-ML INKTPREPARATEN, Vloeibare Lijm, Zeldzaam aanbod! Nieuwe ei neMte HANDWAGENS op Veêren te loop. B. RICHTER, Spoorgracht. H. A. STADERMANN, Boeüianflel. Heiier. Boekl ll - uitroeren m alle WertaÉeiei. Hoofdgracht K 85. hij Jacques van Rosendael. BEHANGPAPIER; geheel nieuwe en hier niet bekende dessins, zeer voordeelig. tl KARPETTEN, nieuwe kleuren, solide kwaliteit, tot de bekende lage prijzen. TAFELKLEEDEN (haute Nouveauté), zoowel in goedkoope als beste soorten. GORDIJNSTOFFEN; als: Crêtonnes, Irlandaises, Reps, Damast, Vitrages, Ne- teldoeken en Transparent-Gordijnen, geheel nieuw. FEUILLETON. Openbare Aanbesteding bij de Directie der Mariue te Willems oord, op WOENSDAG den 23 JUNI 1886, des voormiddags ten 11 ure, onder nadere goedkeuring van Zijne Excellentie den Minister van Marine, voor de levering van 2,900000 Kg. Engelsche Steen kolen (Cardiff) en 2,400000 Kg. Engelsche Steenkolen (Oostkust), volgens bestekken, die andere bepalingen inhoudendan die voor de aanbesteding op 9 dezer werden vastgesteld. Deze bestekken liggen ter lezing bg het Departement van Marine te 's-Gra- venhage en bij de Directiën der Marine te WillemsoordAmsterdam en Helle- voetsluis, alsmede bij de Provinciale Be sturen van Friesland, Overjjsel,Gelderland, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg, en ter Secretarie van da gemeenten Rotter dam en Dordrecht. Voor zoover de voorraad strekt zijn de bestekken gratis te verkrijgen ter Griffie der Marine te Willemsoord. Yerdere iulichtingen kunnen verkregen worden ten bureele van den Hoofd-Inge- nieur der Marine te Willemsoord. De inschrijvingen op gezegelde bil jetten, vermeldende de aannemingssom in cijfets en letters, met de namen van aanuamer en borgen, zonder doorhalingen en bpconditiën en door den inschrijver onderteekend, moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zijn bij den ondergeteekende. De kosten voor het drukken van de bestekken en de advertentiën komen voor rekening van de aannemers, als: de helft voor hem die de levering der Cardiff- en de wederhelft voor hem die de leve ring der Oostkustkolen aanneemt, en worden bjj het teekenen van de con tracten ter Griffie van genoemde Directie voldaan. Willemsoord, 11 Juni 1886. De Schout-bjj-nacht, Directeur en Commandant der Marine, J. B. A. DE J. DE JONG. TEXEL, beveelt zich beleefd aan bij landlieden te Texel, tot het houden van publieken verkoop HOOIGEWA8. Openbare Aanbesteding bij de Directie der Marine te Willems oord op VRIJDAG den 25 JUNI 1886, des voormiddags ten 11 ure, van Het verrichten van eenige werk zaamheden aan de gebouwen enz. van het Maritime Etablissement aldaar. De bestekken liggen ter lezing by het Departement van Marine te 's Gravenhage en bij de Directiën der Marine te Wil lemsoord, Amsterdam en Hellevoetsluis, alsmede bij de Provinciale Besturen van Friesland, Overijsel, Gelderland, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg, en ter Se- cretariën van de gemeenten Rotterdam en Dordrecht. Voor zoover de voorraad strekt zjjn de bestekken gratis te verkrijgen ter Griffie der Marine te Willemsoord. De noodige aanwijzing in loco zal ge schieden op de twee de aanbesteding voorafgaande werkdagen, 's morgens ten 10 uren. Verdere inliehtingen kunnen verkregen worden ten bureele van den Hoofdinge nieur der Marine te Willemsoord. De inschrijvingen op gezegelde biljetten, vermeldende de aannemingssom in cijfers en letters, met de namen van aannemer en borgen, zonder doorhalingen en bij conditiën en door den inschrijver onder teekend, moeten -.vóór het uur der aan besteding franco bezorgd zijn bij den ondergeteekende. Willemsoord, 12 Juni 1886. De Schout-bij-nacht, Directeur en Commandant der Marine, J. B. A. DE J. DE JONG. Uit de hand te koop: te zanten of afzonderlijk. De perceelen in de Hoogstraat, als: 1o. Huis en Erf. 2o. Ruim Wagenhuis met Stalling voor 8 paarden, groote Zolder, Boet en ruim Erf. Te bevragen bij J. BETHLEHEM, Kanaalweg, Helder. De Nieuwe Vruchten boom over de Bellevue heeft ontvangen NIEUWE ZOUTEVISCH. Dun gesneden 22 cent de 5 ons. Nieuwe Schotsche MAATJESHARING 12 cent per stuk. daselUb.s geopend. ■w r*rr rar n «-»«-» i a t r*r7 w I 97 anaalweg I 97. den boven en benedendraad direct van de garenklos naaiende. De schoonste dubbele stiksteek. Volkomen geruischlooze Groote duurzaamheid. Uiterst eenvoudige behandeling. Onverslijtbare roteerende inrichting. Het naaldenbreken is bijna geheel overwonnen. Elke aan beveling is overbodig, wijl het grootste voordeel, gemak en tijdwinst, door een ieder direct verstaan wordt. Deze Machines zyn verkrijgbaar voor hand- en trapbeweging met of zonder kast, alsmede in bet grootste soort voor Kleermakers, in het Amsterdam 1883. Antwerpen 1885. Chem. Fabriek van H. von Gimborn, te Emmerik a/d. Rijn en 's Heerenberg (Gelderland). Deze INKT vloeit gitzwart uit de Pen, wordt niet dik en kleeft of plakt niet. Deze INKT is, henevens de andere bekende Gallus-, Tannin-, Aleppo-, Alizarin-, Kei zer-, Schrijf- en Copiëer-Inkt, Goud-, Zilver-, Salon-, groene, blauwe roode, Car- min, Metaal en andere Inkt-soorten en verkrijgbaar in lederen Boekwinkel Adres W. BREET, Middenstr., Helder. Die iets te vorderen heeft van of ver schuldigd is aan den ondergeteekende, gelieve hiervan opgave of betaling te doen voor den 6 Jnll e.k. Tevens uitverkoop van de nog voor handen zijnde GEMAAKTE en ONGE MAAKTE GOEDEREN, alsook van GOUDEN en ZILVEREN WERKEN en HORLOGES voor spotprijs. Ook een best veêren BED. Alles moet verkocht worden. Het Hals Is te haar. Abonnementen op alle Couranten, TijdschriftenVervolgwerken er Mode-Journalen. Leesgezelschap ,,'t Zuiden." ,,'t Westen." Algemeen tdvertenlk-Bart.il beveelt zich minzaam aan voor he Spoorstraat, bij 't Centrum Puike Gras-Boter en groote verschi Inlandsche Eieren, worden geleverdBoter 75 en 80 Cent pe Kilo, in vaatjes van pl. m. 11 en 22 kilo Eieren bij de 500 stuks f 2,60 per 100 franco elk station, onder rembours, dooi H. BRUNSTING-RAN, Kerkstraat, Bellen v. kl. voe plas nor Hei wo: ser slu teu So< Een-persoons Kapok-Matras f 22.00 Twee -27.50 Z' Wollen en Watten DEKENS, zeer voor- he deeligPIQUÉ SPREIENgroot soort van af 3 gulden. Wollen DEKENS worden machinaal gewasschen. H0LSMULLER. de De nieuwe London lu is de beste der P a r- fcc fumerieën om 't ce grijze haar te doen st verdwijnen, is onJ schadelijk voor de huid, verft niet af en 2! is te Nieuwe diep alleen verkrijgbaar g' Prijs 85 Cent per flacon en f 1,50 de dubbele flacon. le Een roman uit den tegenwoordigen tijd van H. WIGHART. 58. Tante Wölfling! Zy stonden sprakeloos tegenover elkander, juist als bij hare eerste ontmoeting. Niemand wist wat te zeggen. Hoe kon ik vermoeden, dat gij hier waart! Wat doet gij in de residentie? Ik doe boete! Het klonk eenvoudig, maar toch trof het de barones. Uw lijden? fluisterde rij vreesachti; God heeft er mij van bevrijd. Ik heb veel geleden sedert wij elkander niet meer ge zien hebben het is zeer treurig, om zijn geluk reeds in zyne jeugd voorgoed achter zich te hebben! Hoe kwaamt gij op het idee, om juist in de residentie te gaan wonen zoo zonder hulp en steun? Hare koude, grijze oogen hingen met toenemende verbazing aan de lip pen van Olga, die zoo eenvoudig vertelde wat de barones met ontzetting vervulde. Geeft gij les voor geld? voor geld, zegt gy? Laat gij u betalen, zooals ik het mijne waschvrouw doe. Gij, freule von Lindheim, uws ooms volle nicht? Ik ben niet beter dan myne zusteren, die ik zie werken en zwoegen. Waar is mijne kroon? Waar is mijn stamboom? Wat voor nut hebben rij mij aangebracht, wat brengen zij mij nog? Krijg ik brood op de eenvoudi ge klank van mijn naam? Kan ik door een stuk papier in mijne behoeften voorzien? Ik doe m\jn best al die dingen te vergeten, ik heb tot nu toe slechts hunne gevaren leeren kennen en heb geen lust de proef opnieuw te wagen Wie leerde u die kettersche levensop vatting? Er was een tijd dat gij naar de voorrechten van uwen naam verlangdet, al waart gij Waanzinnig! Spreek het maar gerust uit, tante, ik ben er niet bang voor. Nu dan, nu dan, riep mevrouw von Wölfling heftig. Als ik niet beter wist, zou ik zeggen dat gij bedorven zijt door de moderne theorieën van hen, die u ongelukkig maakten O, die man met zijn welwillend lachje op de lippen, die door de Voorzienigheid geschapen is, om ons in den weg te staan, tegen wien onze schoonste wenschen als tegen een steen aan stukken zijn gesprongen, ik haat hem o, meer dan ik zeggen en denken kan! Tante, viel Olga haar in de rede met van toorn gloeiende wangen, als u wil dat uwe ontmoeting my met vreugde vervult, smaad dan den man niet, die door u zoo diep gekrenkt is en wiens eenige schuld jhierin bestaat, dat zijne liefde hem deed verdwalen in uw geslacht. Al het leed, al de onaange naamheden zijn door uwen naam in de we reld gekomen, in dien naam is alles vereenigd wat Manuel Goldstein met verachting ,ver- vullen moet. Neen, zie mij maar zoo ver toornd niet aan; ik vrees er niet meer voor, ik behoor niet tot de uwen, ik kan ook niets doen om uwe vriendschap te verwervenAlle wilskracht die ik nog bezit, behoort aan den edelsten, grootmoedigsten man, de gedachte aan hem leert mij arbeiden en zorgen, leert mij dat ik de menschen niet moet beoordeelen naar hunne namen, maar leert mij achting te hebben, zelfs voor die gevoelens, die ik niet begrijpen kan. Wij meenden u een weldaad bewezen te hebben. De stem der barones klonk scherp, toen zij dit zeide. Dat heeft u gemeend zeide Olga, droevig lachend maar als u destijds uwe deur voor mij gesloten hadt, dan zou ik u er nu op mijne knieën voor kunnen danken. Spreken wij er niet meer over ging zij voort, toen de dunne lippen van hare tante driftig op elkander werden gedrukt. God wilde mij verzoeken en hij koos u uit uw goede wil was het die mij ongelukkig maakte. Zie tante, als ik niet overtuigd was dat onze eerste ontmoeting door eene hoogere beschik king bepaald was, dan zou ik uwen naam moeten vloeken, omdat hij mij verleid heeft ontrouw te worden aan mijn woord. Het is nog niet lang geleden dat de herinnering aan u mij met schrik en woede vervulde, dat ik u verantwoordelijk stelde voor mijn eigen schuld. Neen, neen, tante, ik spreek van vroeger, toen ik nog de oude, slechte Olga was nu, ach, ik had het vóór een uur niet gedacht, nu verheug ik mij u weder te zien, geef mij de hand, tante feen beter bewijs van mijn zedelijken adeljkan ik u niet geven. De barones kon goen woord spreken: er ■oest eene verandering, zoowel in- als uit wendig, bij haar hebben plaats gehad; dit was het dan ook wat haar nog aan Olga's zyde deed vertoeven. De jonge vrouw scheen dit eveneens te begrijpen, voor den eersten keer vestigde zy onderzoekend het oog op hare vroeger zoo benijde tante ach, Olga wist zelve niet wat haar zoo weemoedig stemde. Was het de ongewone toegevendheid, het merkwaardig bescheidene van haar vroeger zoo elegant voorkomen, de vergeefsche poging om zich met een aristocratisch tintje over dit alles heen te zetten? Zelfs het toilet der hooggeboren vrouw had eene opvallende ver andering ondergaan, haar rijden japon droeg er duidelyk de sporen van reeds vele malen vermaakt te zyn en haar kanten mantille, was zoo keurig mogelijk geschikt, om aan al die eenvoudigheid nog een beetje chique bij te zetten. De barones lachte bitter, toen zij bespeurde waarom zij zoo aangestaard werd. JGij schijnt bespiegeling te maken mijn tooi is wel wat uit de mode, maar het zijn toch kan ten, die bij een zijden japon behooren. Een vrouw van aanzien moet immers wel zijde dragen Gij ziet er verbazend burgerlijk uit io uw grijs stofje en wat staat uw hoed in uw ge zicht! Welk mensch zou in u eene freule her kennen. Kom, het wordt koel en uw oom mag niet op zijn eten wachten. Wilt gij ons de eer aandoen een kopje thee bij ons te drinken? vroeg zij spottend, toen zij Olga's verbazing bespeurde. Noodigt u mij uit? dit is goed en edel, dan kom ik ook zeker; oom mag niet denken dat ik ondankbaar ben. Waar is uw rijtuig tante Wil ik het hier laten komen De barones nam majestueus haar sleep in de hand en sprak met een verachtelijke hand beweging naar de voorbijrijdende epuipage: Ik rond het op den duur niets dan last ry tuig te houden; men heeft er niets dan onaange naamheden van. Wij hebben dien onnoodigen ballast afgeschaft; als wij uitgaan, nemen wij een vigilante waarom zou men al die drukte aanhouden. Zeker, zeker zeide Olga voorkomend en deed alsof zij het niet merkte, toen tante Wölfling zonder spreken zelfs de trams en omnibussen voorbij liet gaan en, alleen voor de aardigheid natuurlijk, zelve bij een banket bakker inging om het een of ander te koopen, dat zij zelve naar huis droeg. Gij zult wel zien dat er het een en ander bij ons veranderd is, zeide zij, toen zij voor haar huis stond; die groote vertrekken zijn niet gemakkelijk. Oom stond er op, dat wy een groot gedeelte van onze meubelen zouden verkoopener is ook veel weggegeven, voegde zij er lachend bij. Intusschen waren zij de stoep opgtloopen Olga bukte om voor hare tante te schellen en las zoodoende het aan de deur vastgeplakte visite-kaartje. O, tante, wel gefeliciteerd, ik zie dat oom generaal geworden is! Ja, kindlief, deze onderscheiding kon men hem niet onthouden toen hij zyn ontslag vroeg. Zijn ontslag? Olga had in hare ver- warring zoo heftig aan de schel getrokken,1 dat zij luide overging. Ja, wist gij dat niet? vroeg mevrouw von Wölfling. Neen, ik meende integendeel, dat hy eene schitterende carrière zou maktn. Haar tante trok de schouders op en ging Olga voor, door eenige nette, smaakvol gemeubeleerde kamers, die echter niet al te groot waren. Doe uw goed af, dan aal ik uw oom roepen; ik hoop dat uwe komst zijne zwaar moedigheid een weinig zal doen verdwynen. Olga dacht dat zij droomde, toen rij haar tantes sleep, in de naastby gelegen kamer, hoorde ruischen. Zoo was rij ook eens weg- geloopen om oom te gaan roepen gloeiende schaamte bedekte hare wangen, toen rij aan dien ongelukkigen avond dacht, die haar leven zulk een slechten keer had doen nemen. Zij vernam ook weer dien bekenden zwaren «tap, maar het was geen zenuwachtigheid, maar medelijden, waarmede zij den binnenkomende begroette. Wordt vervolgd. Boek-, Courant- en Handels-Drukkery van C. DE BOER Jr.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 4