INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN Negende Zomer-Concert, Gemeentescholen Advertentiën. Hartelijke Dankbetuiging SLECHTE TIJDEN. «Het geld wordt hoe langer hoe schaarscher," zeide een commissionnair, «gisteren wilde ik een muntje wisselenik had er geen.". o Het Mainzer Tageblatt heeft een aantal nieuwe grappen van liet exercitieveld. OnderofficierIk weet eigenlijk in 't geheel niet wat jelui marcheeren beteekent. Bij jelui vergeleken, is een slak met een gebroken been een hardlooperhet been komt bij jelui veel te langzaam vooruit; dat moet te voorschijn schieten, als een gesmeerde bliksem!" Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Wilhelraina is 11 Juli van Colombo vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Frederik is 12 Juli van Marseille vertrokken naar Arasterdam. Het stoomschip Prins van Oranje is 13 Juli van Padang vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Marie vertrok 14 Juli van Southampton naar Batavia. Marktberichten. Schagen, 15 Juli. 5 Paarden f80 af 120, 5 Stieren f80 a f 150, 26 Geldekoeietif 90 a f 250, 3 Vaarzen f 65 a f80, 14 nucht. Kalveren f 11 a f 20, 460 Schapen f 10 a f 28, 160 Lammeren f5 af 13, 5 Bokken en Geiten f 14 af7, 9 ma gere Varkens f 11 a f 14, 31 Biggenf6 af 9, 20 Kippen 40 a 60 cent, Boter per kop 65 a 75 cent, Kaas per kilogram 30 a 40 cent, Kip-Eie ren per 100 f 2,75 a f3,25, Eend-Eieren per 100 f 3,10. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 13 tot 16 Juli. ONDERTROUWD: F. A. Schut, sergeant, en A. Hillenius. GEHUWDG. J. Ober en W. C. de Pagter. BEVALLEN: N. Jupijn, geb. Fehres, d. V. Sturk, geb. Verschoor, d. A. H. Minneboo, geb. Sinlcelaar, z. M. Conijn, geb. Kooiman, d. A. Lippe, geb. Krijnen, d. J. Klut, geb. ter Wolde, zoon. OVERLEDEN: L. J. van Viersen, 60j. D. Sturk, 6 w. J. Visser, 9 m. W. H. Nung, 64 j. A. van Verre, 45 j. Een levenloos aangegeven. Burgerlijke Stand, gem. Texel. Van 8 tot 14 Juli. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: GEBOREN: Betje, dochter van Gerardus Cornelius Maria Barhorst en Immetje Maas. Cornelis, zoon van Martinus Langeveld Az. en Anna Helena Daalder. Johanna, dochter van Dirk Bakker en Antje Tuinder. Abram For- tunatus, zoon van Willem Bijl en Helena Ma ria Donath. OVERLEDENJan Bakker, weduwnaar van Anna Maria Langeveld, 82 jaren. op Zondag 18 Juli, 's nm, 2.15 uur. 1. Hochzeitsraarsch a. d. Oper«DerRatten- fanger von Hameln". Victor Ncssler. - 2. Ou verture «Nachklange von Ossian." Niels W. Gade. - 3. Zwei Siitze aus der unvollendeten Syraphonie (H moll). Franz Schubert. a. Alle gro moderato, b. Andante con moto. - 4. «La Bénédiction des Poignards." Scène dramatique de 1'opéra: Les Hugenots. G. Meijerbeer. - 5. «Hommage a Mendelssohn Bartlioldy," Gran de Fantaisie. E. Curth. - 6. «Zwei Türkische Tanze." B. Polak Daniels, a. Danse Turque. b. Danse des Sultanes. - 7. «Schwebende Geister," Walzer. C. Hecker. POLITIE Gevonden voorwerpen: een strijk ijzer, adres Bureau H; een onderofficiers-sa belkwast, adres Bureau 1. Vervolg der Berichten. De sigaren fabrikant Boelen te Kampen, Hofleverancier van Z. M. den Koning heeft ook het wapenbord ge plaatst voor het sigarendepot van den heer A. B. Weber, Kanaalweg, alhier. Bij het toelatings-examen voor het Gymnasium te Haarlem, is o. a. geslaagd de jongeling S. R. Bakker, leerling van de gesubs. bijzondere school voor uitge breid lager onderwijs alhier. Den heer A. Fiorani, machinist bij de Marine, is met 1 Juli jl. aangesteld tot 2n machinist bij het 4e reg. Vesting- Artillerie, en tot nadere bepaling gede tacheerd op het gepantserde koepelfort »de Harssens," alhier. Een klaverblad van vier is zeldzaam, velen zoeken te vergeefs, en ook velen gelooven niet aan het bestaan er van. Wat dat laatste aangaat is er zekerheid; iemand te dezer plaatse was zoo gelukkig een vier klaverblad te vinden, hetwelk voor liefhebbers te zien is. Aan het strand, onder Huisduinen, is Dinsdag een flesch aangespoeld, waarin zich een visitekaartje bevond met het volgende opschrift: Wer diese Karte zu meine Frau bringt, der bekommt 2 Philadelphia, R. Wolf. Verder is op dit kaartje nog eens bo- vengenoemden naam afgedrukt met bij voeging van Saloon" en eenige andere woorden, die onleesbaar zijn geworden. Aan den achterkant is het kaartje bedrukt met: »E. Lang, North. Seventh. Str." Een dienstbode in een gezin in de Paleisstraat alhier, had jl. Woensdag iets te verrichten aan een petroleumtoestel. Zij bracht het op onvoorzichtige wijze in de nabijheid van vuur, waarop olie spatte, met dat gevolg dat hare kleederen ter stond in vlam waren. De vrouw des huizes greep het meisje aan en geraakte daardoor ook zelf in brand. Zij vluchtte in haar angst naar buiten, waar toege schoten buren haar gelukkig in tijds van de vlam verloste. De man des huizes had het geluk het meisje te redden. Zij heeft vele brandwonden bekomen, maar is zon der gevaar. De tegenwoordigheid van geest van den man des huizes heeft een groot onheil voorkomen. Men ijst bij de gedachte aan 't geen bij zijn afwezigheid zou kunnen gebeurd zijn. Opnieuw echter is het feit een les voor onze vrouwen en dienstboden om dat nuttige, maar hoogst gevaarlijke goed, toch voorzichtig te behandelen. In het Marsdiep, niet ver van de kust, werden gisteren twee groote zwaard- visschen gezien, die vermoedelijk tien a twaalf voeten lang waren. Texel, 15 Juli. De uitvoer van oude schapen begint weer van grootere beteekenis te worden. Heden zijn van hier naar elders ver scheept 623 stuks wol vee en 17 stuks rundvee. Ten gevolge der jongste regens hebben de weiden, nog voor weinige dagen dor en vaal, een geheel ander aanzien ge kregen. Alles begint er frisch en ver- jeugdigd uit te zien. Uit Tessel wordt van 14 Juli gemeld: Van den Zeedijk te Oudeschild is heden, door het schrikken van het paard, weer een wagen in zee gestort. Een knaap, die er op zat, werd ver weg in de gölven geslingerd, doch gelukkig gered. Ook de wagen kreeg geen letsel. Het paard kon door den voer man op den dijk worden tegengehouden. Uit het bij Terschelling gestrande stoomschip »Tynemouth«, van Savannah naar Bremen, zijn dit seizoen 825 balen katoen, en uit het bij het Nieuwediep ge strande stoomschip »Sapphire«, vanNew- Orleans naar Bremen, 359 balen geborgen. Een zekere J. L., vroeger hofmees ter op een der stoomschepen der Mij. Nederland" werd ongeveer 2 jaar ge leden plotseling vermist, en men vermoedde dat hij verdronken was. Werkelijk werd kort daarop een lijk opgevischt, dat door den schoonvader en eenige vrienden voor dat van J. L. werd herkend, zoodat zijn vrouw en hare twee kinderen niet anders meenden dan dat man en vader door een noodlottig toeval het leven had ver loren. Laatstleden Zondag bracht J. L. in levenden lijve, gezond maar arm, en ha veloos gekleed, een bezoek aan de Javaan- sche bedienden der Suezbooten en werd ook dezen morgen door verschillende per sonen aan de Handelskade gezien, door allen herkend en door een hunner toe gesproken. Intusschen is zijn vrouw in het bezit van de akte van zijn overigden en volgens de wet niet verplicht den ver rezen echtgenoot weder jnet liefde te ontvangen. Men deelt het volgende mede: Te Callantsoog is de betrekking van onderwijzeres vacant. Er wordt een op roeping geplaatst met het gevolg, dat op 11 Juli jl. zich 11 sollicitanten hadden aangemeld op een salaris van f 550 (dat is 11 maal 50). Tot overmaat van gekke c nummers boden zich 11 kost huizen aan. Eindelijk is de naam dier onderwijzeres geen Elf. Dat is jammer. De stoomboot lijn EnkhuizenSta voren werd gisterenmorgen geopend, doch de stoomboot is niet op tijd aangekomen. Men vermoedt, dat zij op een der banken bij de kust vastgeraakt is. De aansluiting met de treinen werd natuurlijk gemist. De behandeling der zaak van P. Yoormey, beschuldigd van een agent van politie mishandeld te hebben, door hem peper in zijn oogen te strooien, werd gisteren uitgesteld, daar twee der ge tuigen niet opgekomen waren. Yoormey zelf was ook afwezig. Dinsdag namiddag is in het Lang- deel, even buiten Leeuwarden, een roei boot, waarin twee jongelieden (broeders uit Leeuwarden zaten, met een schip in botsing gekomen en omgeslagen, met het noodlottig gevolg dat een hunner, oud 18 jaren, verdronk; de ander, 12 jaren oud, kon nog in tijds door eenige schip pers worden gered. Het lijk is nog niet opgevischt. De door de justitie te Maastricht aan gehouden vermoedelijke dader van den moord op vrouw Claessens gepleegd, is zekere v. D., gewezen onderofficier en zwa ger der verslagene. De vermoedens werden eerst op hem gevestigd, toen hij f 100 kwam opeischen bij den agent van een verzeke ringsfonds, waarin hij de verslagene had verzekerd. Reeds eenmaal was hg aange houden, doch weder vrij gelaten. Thans echter schijnen de vermoedens tegen hem van dien aard te zijn, dat andermaal tot zijne aanhouding werd besloten. De inspec teur van politie Neisenhofen, te Maastricht, was de eerste die op v. D. opmerkzaam maakte en in deze zaak veel activiteit heeft aan den dag gelegd. Gisterenmorgen is te Haarlem naar het Huis van Arrest overgebracht A. D. H., steenhouwer, woonachtig aan het Don kere Spaarne, verdacht van brandstich ting. Woensdagavond zijn door de politie, na een begin van brand, ontstaan op den zolder zijner woning, door de buren spoedig ontdekt en gebluscht, op twee plaatsen aldaar, tusschen verbrande klee deren, gevonden een waschkom en een kan gevuld met terpentijn. Zijne woning, waarvan hg eigenaar is, benevens zijnen inboedel enz. zijn hoog verzekerd. Uit de opgave van het aantal loten in de 321ste Staats-loterij, verstrekt aan iederen collecteur en voormaligen gede legeerde van de le kl. der Staats-loterij, opgenomen in de Staatscourant van 11 en 12 blijkt, dat in Noordholland ver strekt zgu 1000 loten aan de Leao La- guna en Monk en Cretier en Kramp, 600 aan wed. M. C. Cantor Torres en Ricardo, 525 aan J. G. de Groot Jamin, 500 aan F. A. Jas, 350 aan P. J. du Gardijn, 333 loten aan J. P. Wijs, G. J. W. Anspach en A. A. Zubli, allen te Amsterdam400 loten aan P. J. L. Huet en 150 aan J. S. Frank te Haarlem100 aan M. L. van Gelder en A. L. Leuw te Helder; 300 aan gebrs Vermande te Hoorn en 150 aan W. Veniet te Zaan dam; dat aan J. A. de Jongh en Zoon 200 en aan wed. A. de Prins en Zoon te Alkmaar, 468 loten verstrekt zijn. Te Kerkrade (Limburg) is iemand op 80-jarigen leeftijd voor de vijfde maal iu het huwelijksbootje getreden. Een waarzegster heeft den bruidegom inder tijd gezegd, dat hij 105 jaar oud kon worden en van de waarheid daarvan houdt de man zich vast overtuigd. Wie weet of hij dan van zijn vijfde huwelijk nog niet zijn zilveren bruiloft viert Uit het kamp bij de Teteringsche Heide wordt het volgende aan De Tijd geschreven Een cadet wilde op een avond van verleden week zich uit het kamp ver wijderen, doch werd hierin verhinderd door een schildwacht. Na eerst getracht te hebben den schildwacht om te koopen, waarin hg niet is kunnen slagen wat strekt tot eer van den nederigen soldaat ontstond een worsteling, waarop de schildwacht hulp riep. Daarop kwamen, naar men zegt eenige cadetten toeschieten, om den schildwacht zijn geweer te ont nemen, die zich echter dapper verdedigde met de bajonet op het geweer, waardoor een cadet een steek in den rug bekwam. De naastbij zijnde schildwacht, die het geroep gehoord had, kwam toeijlen, zgn geweer met een lossen patroon geladen in de lucht afschietende. Op dat schot kwam de geheele wacht toegesneld, waar op de cadetten de vlucht namen. De schildwacht, door de overheid onder vraagd zgnde of hij den cadet kende, antwoordde ontkennend, maar daar op de punt van de bajonet bloed gebleven was, zou de dader wel te ontdekken zgn of uitgevonden kunnen worden. Het noodige onderzoek is door den dokter en de overheid gedaan, waarop de ca detten één voor één werden onderzocht, zoodat spoedig de schuldige gevonden en herkend werd, en hg zich zal te ver antwoorden hebben bij den tuchtraad, waar hij zgn verdiende straf niet zal ontgaan. Naar aanleiding dezer ongeregeldheden zgn 4 cadetten naar het huis van arrest te 's-HertogenBosch overgebracht om voor den krijgsraad terecht te staan. Het Italiaansche schip San Carlo, c kapitein Parinotti, is op acht mijlen af stand van Monte Cristo en op dertig van het eiland Elba in de lucht gevlogen. Het had 3 ton dynamiet aan boord en was bestemd van Genua naar Caloforte. De equipage is als door een wonder ge red. Gewaarschuwd door een weinig rook, die door een andere opening in de beplanking omhoog steeg, zette men onmiddellijk een der booten uit, waarop men zich met kracht van riemen van boord verwijderde. En nauwelijks een afstand van 2 kilometer bereikt hebbende, vloog het schip met donderend geweld in de lucht; enkele stukken bereikten zelfs de sloep waarin zich de equipage bevond. Een ontaarde moeder te Antwerpen heeft Maandag in een bui van gramschap bijna haar zevenjarig dochtertje vermoord. Het kind had een boodschap verkeerd uitgevoerd en ontving daarvoor een kas tijding. Het meisje nam de vlucht en de moeder wierp haar een mes na, dat het arme kind zoodanig trof, dat haar leven in gevaar verkeert. De vrouw is natuurlijk in handen der poiitie. Uit New-York wordt gemeld, dat de »New-York Herald" een nieuwe Noord- pool-expeditie heeft uitgezonden, onder bevel van den Noordpoolreiziger, kolonel Gilder, die verleden Maandag met den schoener x>Eros< de reis aanvaarde. De heer William Griffiths is de eenige blanke, die hem vergezelt. Een roekelooze luchtreis heeft Zon dagmiddag de bekende kunsten maakster Leona Dara ondernomen. Zij steeg nl. in het Leopoldspark te Brussel op, met een ballon van Lachambre; niet i n het schuitje, maar daaronder, hangend aan een trapeze, waaraan zij zich met de tanden vasthield. Zoo is zij blijven hangen tot op een hoogte van 1700 meter. Op last der politie was Leone met een veiligheids gordel aan den ballon vastgebonden, maar zoodra zg een honderd meter hoog was, zag men haar dien gordel losmaken. De ballon kwam met de reizigers be houden in den omtrek van Leuven neer. Het reusachtige beeld, der »Vrij- heid de wereld verlichtend,dat door het Fransche volk aan het Amerikaansche is geschonken, zal nu tusschen 15 en 20 October onthuld worden. De Amerikanen zullen veel werk maken van de feeste lijkheid. Dezer dagen werd te Smolensko een Russische hofdame, Mevrouw Gorali, begraven, die den leeftijd van 114 jaren bereikte. Zij had Catherina II gekend en was hofdame geweest onder de Re geering van Paul I (die in 1801 over leed). Hare zuster, die 113 jaren is, ging in den lijkstoet, met vaste schreden. Een krankzinnige moeder heeft te Konradswalde (Silezië) hare twee kinde ren, een tweeling van 12 dagen, op een vreeselgke wijze om het leven gebracht. Zij maakte een grooten ketel met water vol, deed dit goed koken en stak toen beide kinderen met het hoofd naar onder in het kokende water. De kleinen stier ven natuurlijk oogenblikkelijk. Posteryen. LIJST van brieven, onz., verzonden in de le helft der maand Mei en geadresseerd aan onbekenden. Mej. Dissel, AmsterdamF. Meijer, idem J. Scholte, idem; Wed. Bouthoorn, 'sGraven- hage Dina KampeHaarlem v. 's Graven- sande, Rotterdam Jan van Rijn Jan van der Jagt Van 't hulpkantoor Wieringen Basset Co., Zaandam. BriefkaartJan Bliek, Amsterdam Brieven verzonden geweest naar Frankrijk: A. Weeker, Parijs. Ned. Oost-Indië C. de Groot, Atjeh C. de Groot, idem. De Directeur van "het Postkantoor, P O L V LIE T. Correspondentie. Het ingezonden stukje van N. N., plaatsen wij in het volgend nommer. voor db en KOSTELOOS ONDERWIJS. Ouders, die huune kinderen met primo Augustus wenschen geplaatst te zien aan de Openbare Lagere Scholen der gemeente, moeten zich aan het schoollokaal hunner wijk aanmelden op Woensdag den SI Juli e.k., des namiddags tusschen 1 en 3 ure, onder overlegging van de bewijzen van geboorte en koepokinenting hunner kin deren. Zij, die het onderwijs voor hunne kin- dere^kosteloos verlangen, moeten zich bovemïien aanmelden aan het Raadhuis, op Vrijdag den 80 Juli e.k., des namid dags ten een ure. Helder, 16 Juli 1886. De Burgemeester der gemeente Helder, STAKMAN BOSSE. 2S-j*rlge Echtvercenijlntr van W. P. KRIJNEN en J. KRIJNEN—BREMER. Uit naam hunner dankbare kinderen. Helder, 18 Juli 1886. Algemeene kennisgeving. Op MAANDAG 19 JULI hopen wij de 25-jarige Echtvereenlging i te herdenken van onzen Vriend en Kameraad JOHANNIS BON WILHELMINA DIENA VREKE. Helder, 16 Juli 1886. Namens de Mastenmakers en Houtzagers. Ondertrouwd Js KLUIT, Machinist bij de Marine, en A. A. D. BURGERHOUT. Nieuwe^, u Ju]; 18g6 Ondertrouwd F. A. SCHUT, Onderofficier der Infanterie, en A. HILLENIUS. Helder, 15 Juli 1886. Door Gods goedheid voorspoedig be vallen van een welgeschapen Dochter M. KOOIMAN, Echtgenoote van L. Conijn. Helder, 14 Juli 1886. Bevallen van een Zoon N. METS-Kaan. Oudeschild, Texel, 15 Juli 1886. Eenige kennisgeving. Bevallen van een Zoon: J. VERFAILLE-Voorn. Helder, 14 Juli 1886. Bevallen van een Zoon A. F. J. KISJESv. Beuggen. Helder, 15 Juli 1886. Heden overleed na een korte on gesteldheid, mijn geliefde Echtgenoot WILLEM FREDERIK HENDRIK NUNG, in den ouderdom van 64 jaren. Helder, 14 Juli 1886. Wed. W. NUNG, geb. Westerhout. Mede namens Kinderen, Behuwd- kinderen en eenige Zuster, WILLEM NUNG en Echtgenoote. WILLEM VAN ES. DIENTJE VAN ES, geb. Nuï*<s. NICOLAAS REIF. ELISABETH REIF, geb. Nung. H. J. VAN STRATEN, geb. Nung. Tot diepe droefheid van mg en mijne kinderen, overleed heden plot seling, in den ouderdom van 60 jaren, mijn geliefde Echtgenoot en der kinderen zorgdragende Vader, L. J. VAN VIERSEN. Helder, 13 Juli 1886. Wed. L. J. VAN VIERSEN, geb. Hollerman. ook namens de Kinderen. Heden overleed op het onver wachtst onze jongste 1 i e v e 1 i n g I JANNETJE, in den aanvalligen r leeftijd van negen maanden, diep betreurd door hare ouders. P. VISSER. G. VISSER, geb. De Boer. Helder, 19 Juli 1886. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, in den ouder dom van 45 jaren, mijn geliefde Echtgenoot ADRIAAN VAN VERRE, mij nalatende een eenig dochtertje, te jong om het treurig verlies te beseffen. Wed. A. VAN VERRE— Riekwel. Onze geliefde Ouders: J. BON en W. D. BON geb. Vrekk, i hopen den 19en Juli a. s. hunne 25-jarige Echtvereeniging te her- denken. i Uit naam hunner Zoons en Behuwd-Dochters. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot, L. J. v. VIERSEN, betuig ik, ook namens mijne kinderen, mijn hartelijken dank, als ook aan den Hr. President en HH. dragers der Werklieden- Vereeniging, voor hunne moeite. Helder, 15 Juli 1886. Wed. L. J. VAN VIERSEN, geb. Hollerman. aan Heeren vrienden en dragers voor de laatste eer aan onzen vader bewezen. Helder, 14 Juli 1886. Wed. G. GIJSBERTS, en Kinderen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2