^DAMtSUS. Advertentiën. Hartelijke Mbetiipi T. B. BLOOS. A. J. B0HLEN. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prins Frederik is 15 Juli Gibraltar gepasseerd van Java naar Amsterdam. Het stoomscliip Koningin Emma vertrok 18 Juli van Port-Saïd naar Amsterdam. Het stoomschip Sumatra vertrok 19 Juli van Port-Said naar Batavia. Het stoomschip Prinses Marie passeerde 19 Juli te Gibraltar naar Java. Marktberichten. Alkmaar 17 Juli. Aangevoerd 1 Paard f125, 12 Koeien en Ossen f170 a 200, 22 nucht. Kalveren f 13 a 21, 87 Schapen f 17 a 23, 29 Lammeren f8 a 12, 40 magere Varkens f9 a 15, 106 Biggen f5 a 8, 3 Kleine Bokjes f 0,40 a 0,70, Kipeieren f3 a 3,50, Eenden dito f3,40 per 100, Boter per kop f 0.65 a 0.77. Hoorn, 17 Juli. Tarwe f7 a 8, Gerst f4,75 a 5,50, Haver f4 a 4,50, Bruine boo- nen f9 a 12, 3 Paarden f 70 a 150, 50 Scha pen f20 a 28, 5 Kalveren f 8 a 18, 8 Varkens 12 a 18, 1 Zeug f35, 65 Biggen f5, a 9,35 Kippen f0,70 a 1,75, 9650 Kipeieren f3,25 a 3,50 per 100, 1428 koppen Boter f0,50 a 0,57 per kop. Arrondissements-Rechtbank. Terechtzitting van 13 Juli 1886. W. S., Helder, openbare dronkenschap, 7 dagen gev. P. D., Helder, openbare dronkenschap, 7 d. gev. en voor 3 m. opzending naar een werk huis. D. L. D., Helder, feit en straf als boven. P. B. Tessel, mishandeling, 3 d. eenzame opsluiting. M. v. 't. II., Helder, mishandeling, 8 d. eenzame opsluiting. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 16 tot 20 Juli. ONDERTROUWD: r, GETROUWDUeene* BEVALLENA. F. J. Kisjes, geb. van Bruggen, z., J.Verfaille geb.Voorn, z., H.M. de Zeeuw geb. Hemme, z., J. de Waard geb. van der Wiele, d., C. J. Sturk geb. Planje, z., S. de Haan geb. de Jong, z. en A. P. Polling geb. van de Giessen, z. B. de Lange geb, geb. Janzen, d. OVERLEDEN: N. G. Boonders, 5 m. C, W. van der Horst, 3 jaar. POLITIE Gevonden voorwerpen: Aan'tBu reau H, een paar mauchetten, een onderstuk van een gouden oorbel en een armbandje; adres Bureau Raadhuis, een knipmesje. Heldersche Moppen. O Korporaal bij de recruten, tot den onder officier „Ik weet niet, waaraan het liggen kan, dat dezeu kerel geen enkele helm past!" Sergeant, na een korte poos man en helm bekeken te hebben: //Waaraan dat ligt? De helmen zijn goed, maar de kop van den kerel is buiten model o '«Marie, daar heb je een mooie ver lovingsring." //Maar, Jozef! 't is een parel en paarlen beduiden tranen." //Wees gerust, Marie, 't is geen echte!" De vierjarige Betsy en haar tweejarig broertje Willem hebben geplaagd en daarom iedereen kleine handtastelijke vermaning ontvangen, waarna ze //naar de ander kamer" zijn gebracht. Als ze alleen zijn, begint Betsy «Heb jij wat gevoeld, Wim?" wNeen, Bets!" «Ik ook niet! Willen we huilen Huil jij?" ,Neen!" «Goed, dan huil ik ook niet!" o Bij het afscheidnemen Oom«Nu jongen, houdt je maar goed, met je vcijaardag stuur ik je een langen brief." Bescheiden neef//Ocli oom, doe niet zooveel moeite; ecu postwisseltje is voldoende. Vervolg der Berichten. In. den afgeloopen nacht woedde boven onze gemeente een zwaar onweder, dat echter, voor zoover wij weten, geen schade heeft aangericht. Morgen wordt hier een volkstrein verwacht van Rotterdam, Schiedam, Delft, Den Haag en Leiden. Naar aanleiding van een in ons vorig nommer geplaatst bericht over een klaver vier, bracht een lezer ons een me nigte stekjes van vier, waarbij er echter ook waren van vijf en zes blaadjes. Een klaverblad van vier schijnt dus minder zeldzaam dan algemeen gedacht wordt en toch wanneer er sprake is van een klaverblad wordt steeds aan een drietal gedacht. Men verzekert ons, dat onder witte klaver dikwijls het getal blaadjes verschillend is, maar dat onder roode klaver het hoogst zeldzaam voorkomt, dat het getal van drie overschreden wordt. De telefonische verbinding van het eiland Wieringen met den vasten wal is tot stand gekomen. Daar het eiland voor dezen, vooral met stormachtig weer, bijna geheel van de wereld was afgezonderd, is dit gemeenschapsmiddel voor de op- wonenden van het grootste gewicht. IJmuiden 17 Juli. De zoo lang gestaakte werkzaamheden, zoo noodig voor deze haven, beginnen, naar het schijnt, weer langzamerhand aan te van gen. Het schijnt nu ernst te worden, met de nog te maken werkzaamheden, als: nieuwe sluizen, spuikanaal, vlucht- haven, enz.overal ziet men bakens voor bovengenoemde werkenoveral spoor treinen tot afvoer van zand; men waant zich terug in de tijden, dat het kanaal nog gegraven moest worden. De kerktoren te Hoogwoud, welke reeds vele eeuwen oud is, zal eerlang ge deeltelijk verbouwd worden. Men meldt daaromtrent de volgende bijzonderheden Nadat de toren den 18 Juni 1472 was omgevallen, begon men hem den 18 Juli van datzelfde jaar weder op te bouwen; de spits evenwel werd eerst in 1499 aan gebracht. Hoe hecht en sterk die opbouw toen is geschied, blijkt thans, nu men eindelijk genoodzaakt is tot gedeeltelijk afbreken; volgens bekwame bouwkundi gen zijn de fundeeringen en het beneden deel van den toren tot een hoogte van ruim 50 voet nog in goeden staat, zoo dat dus niet, gelijk men eerst vreesde, de geheele toren, maar slechts ongeveer 120 voet behoeft te worden afgebroken en vernieuwd. Men stelt zich nu voor in ruim drie maanden tijds dezen toren weer zoo stevig te maken, dat hij opnieuw zeer vele jaren den tand des tijds zal kunnen weerstaan. Waarschijnlijk zal de steenen spits door een houten, met leien gedekt, wor den vervangen. Het in de fabriek van de firma Merckelbach van Enkhuizen en Co., te Breda, gegoten standbeeld van Hugo de Groot, is zoo goed als gereed en bijzon der goed uitgevallen. Het zal binnen kort naar Delft vervoerd worden. In den nacht van Vrijdag op Zater dag is te Rotterdam inbraak gepleegd in het kantoor van den heer B. Hausmann in de Sleutelsteeg. D,ë dieven schijnen zich aldaar zeer op hun gemak te hebben gevoeld; want niet alleen kon men zien dat zij kaarsjes hadden gebruikt om alles na te kijken, maar ook was de brandkast zoo forsch opengebroken, dat zelfs de binnenplaat geheel verbogen was. Zij hebben dus er op vertrouwd licht te kunnen branden en geraas te kunnen maken, zonder daardoor hunne tegen woordigheid te verraden. Toen hebben zij uit de brandkast een som van f7000 weggekaapt, waarvan f 200 in geld en de rest in papier. Er lagen ook effecten inmaar of zij de waarden daarvan niet kenden, dan wel of zij vreesden, die dingen niet aan den man te kunnen brengen zonder gevaar voor ontdekking, althans zij hebben ze maar stilletjes laten liggen. Een kistje met afgetelde centen rolletjes hebben ze ook maar laten staan, hetzij omdat het te lastig was om het ongemerkt over straat te brengen omdat zij, eenmaal in het bezit van zevenduizend gulden, zulk een stapel centen te nietig vonden. Ten einde niets over te slaan, hebben zij zelfs een kan toorjas nagesnuffeld, een zakboekje uit gehaald, en daarin niets van hunne gading vindende, het op den grond ge smeten. Tot zelfs de sigaren hebben ze eens goed bekeken, en bij die gelegenheid hebben zij tevens getoond, kenners te zijn; want juist de beste hebben ze mede genomen en de overige eenvoudig weg geworpen. Zij waren dus in hun doen niet slechts voorzichtig, maar ook kies keurig. Tevens hebben zij zeker begrepen dat iemand na zulk een karreweitje wel een kleine hartversterking mag nemen, vooral nu de gelegenheid zich daartoe zoo gereedelijk aanbood, en zoo hebben zij hunne nachtvisite verder doorgebracht onder een glaasje frambozen-brandewijn. Als een klein staaltje van de bezwa ren, waarmede men te worstelen heeft bij het vormen van onze boerenjongens tot goed ontwikkelde soldaten, geeft de Zw. Ct. het volgende »ongeloofelijk en toch historischtafereeltje. wOpstaan, Jansen, als ik tegen je spreek. Zoo recht op buik in borst vooruit armen en handen gestrekt langs het lijf en stil gestaan. Goed zoo. Vertel me nu eens, Jansen, hoe heet de Koning? wWatte //Watte? dat kennen wij hier niet, hoorAls je iets niet verstaat of niet be grijpt, dan zeg je: nWat blieft uluitenant?'' en dan zeg ik het met pleizier nog eens. Is dat goed begrepen z/Jaowel, luutnant." //Nou, onthouden dan. Ik heb gevraagd hoe heet de Koning?" «De Konik?" wJa, de Koning onze Koning de Koning van Nederland z/Da' weet 'k neet, luutnant." «Weet je dat niet?" De officier kijkt Jansen verbaasd en half lachend aan, en wacht nog eenige oogenblikken op het ge- wenschte antwoord, dat echter niet komt. z/Jij, Pietersen. Hoe heet onze Koning?" Pietersen laat peinzend het hoofd op de borst zinken, verplaatst zijne voeten tegelijk meteen kleine tijdpasseering achter de kiezen, van rechts naar links, zucht zwaar en verklaart zich ten laatste met de woorden «'k Het 't wel eweten, luutnant, maor 'k bin 't kwiet". //WatJij ook al niet. Je moest je toch schamen datje niet eens den naam van je Koning weetSmijt die pruim eens uitje mond Je bent hier niet op de deel, hoorAls ik je weer met een pruim tabak in dienst zie, dan zal ik eens beginnen met je een dag of vier thuis te houen z/Jij, Dirksen, hoe heet de Koning?" Dirksen gooit het hoofd achterover, beschouwt diepzinnig het uitspansel en fluistert: //Laot'k 's prakkeseeren Maar hij weet het ook niet, en no. 4 ook niet, en no. 5 ook niet Eindelijk zegt Klaasen, de laatste van het zestal vaderland- en Koningverdedigers, en die almeermalen bij de onwetendheid van zijn kame raden aan zijn ongeduld en ergernis had lucht gegeven met een //Herrejcnnig, hoe's 't meuge- lijkKrimmeneelig" en zoo meer. //Wel! Wullem ommers, luitenant!" Van deze zes braven wist er verder niet een den naam van de Koningin. Slechts ëén dat er een prinsesje bestaat en hoe zij heet en van kroonprinsen, daar hadden zij geen van allen nooit van weheurd Een nieuwe reddingsboot is in Dene marken gebouwd, en naar het reddings- station te Flyoholm afgezonden. De boot heeft 5 paar riemen en is met lucht kussens voorzien. Aan de binnenzijde loopen touwen, waaraan men zich kan vasthouden en er zijn 4 zelfwerkende toestellen om het water af te voeren, dat in de boot komen mocht. Een vreeselijk drama is dezer dagen te Parijs afgespeeld. Een jongmensch en een meisje kwamen 's avonds in een logement en vroegen een kamer. De eigenaar verzocht hun, hunne namen in het politie-register op te schrijven en gaf hun toen de verlangde kamer. Slechts korten tijd nog was hij beneden, of hij hoorde vreeselijke kreten boven zich. In een oogenblik vloog liij de trap op en ontmoette het jonge meisje, slechts met een hemd gekleed, sterk bloedende, uit roepende: »Ik ben dood, ik ben dood!« Voordat de ontstelde hotelhouder iets kon doen, was het meisje hem voorbij, de trap afgedaald; buiten gekomen, viel zij neer en blies den laatsten adem uit. In de kamer gekomen, waar de misdaad had plaats gehad, vond de eigenaar daar den jonkman, geheel met bloed bedekt, in de eene hand een revolver, in de andere een dolk. Hij dreigde te zullen schieten, wanneer de hotelhouder niet oogenblikke- lijk vertrokdoch deze vatte moedig den moordenaar aan en een worsteling ont stond, die afliep ten nadeele van den moedigen man. Hij ontving een schot in de borst en vluchtte naar zijn tappers winkel, die beneden het hotel gehouden wordt. Toen de moordenaar den hotel houder niet meer zag, loste hij een re volverschot op eën der gasten, die in middels naderbij gékomen was en doodde hem op de plaats. Hiermede was een eind gemaakt aan de moordwoede van den onmensch; politie-dienaren maakten zich spoedig van hem meester. In het politie-bureau verklaarde hij, niet de be doeling gehad te hebben deze personen te dooden; doch hij had beloofd binnen eenige dagen den eersten den beste te dooden, die hem onder handen kwam, en op deze vreeselijke wijze zijne belofte bewaarheid. Het aantal zelfmoorden neemt te Parijs steeds toe. In een Parijsch blad lezen wij achtereenvolgens de volgende feiten: Hedenmorgen, omstreeks vijf uur, heeft de 45-jarige poelierster Marie C. zich een revolverkogel door de linker borst gejaagd. De dood volgde onmid dellijk. Terzelfder tijd heeft een net in het griji gekleed jongmensch zich, op de brug van Jena, over de balie hangende, twee re volverschoten door het hoofd gejaagd en is vervolgens in de rivier gestort. Zijn grijze vilten hoed is op het politiebureel gedeponeerd. Een half uurtje later heeft een ander persoon zich eveneens in de Seine ge- geworpen. Hij verdween onmiddellijk. Eindelijk zijn in de vroegte nog twee jonge meisjes op verschillende punten der stad, uit een vierde verdieping op den straatweg gesprongen. Het ééne kwam er met lichte kneuzingen af, het andere moest in deerniswaardigen toestand naar het gasthuis vervoerd worden. Terwijl Donderdag 1.1. te Petersburg een kar met oud artillerie-materieel, door een ijzerhandelaar op een publieke veiling van de regeering gekocht, voor zijn gok huis werd gelost, ontplofte middepi 'onder een groot aantal menschen, een' negen- duims bom die, naar men dachjc, ongela den was. Zestien personen, c>nder welke vier kinderen, werden dadelijk, gedood; vele anderen min of meer zwa?,r gekwetst. De leeuwentemmer Bid el, die eerst vrij wel in beterschajp toenam, en wiens achttien wonden bijna genezen waren, heeft thans abcessen aan de keel ge kregen, die hem veel pijn veroorzaken. Ook de wond aian den arm doet hem veel pijn. Wat -&en leeuw Sultan betreft, die eet, drj;nkt en slaapt uitstekend als gewoonlijk.,; Hij schijnt zelfs bijzonder in zijn $fchik met de vacantie, die zijn aanval ojp Bidel hem bezorgd heeft. F'let Tijdschrift voor geneeskunde bericht*' dat weder een bij Pasteur inge ente boerin is bezweken. Zij had zich onmiddellijk na den beet aan de inenting onderworpen en was reeds als genezen ontslagen, toen zij op den 9den dag daar overleed. Een Vereeniging tot bescherming van den goeden naam des naasten is dezer dagen te Kopenhagen opgericht. Zij bestaat voorloopig uit 17 dames en 5 heeren, drie van welke laatste hooge staatsambten bekleeden. De leden stellen zich ten doel: logen laster die in den laatsten tijd te Kopenhagen zeer zijn toegenomen tegen te gaan. Zij verplichten zich, om aan ieder, van wien in 't geheim of in het openbaar kwaad gesproken wordt, daarvan mededeeling te doen, opdat hij zich kunne verdedigen, of den lasteraar ter verantwoording roepen. Zij zullen echter niet moeten opzien tegen allerlei onaangenaamheden. Uit New-York wordt gemeldt, dat miss Mary W. Coons aldaar verleden week op voldoende wijze haar examen als scheeps kapitein en loods heeft afgelegd. Of de jury niet een weinig uit galantry gehandeld heeft, zegt men niet. Miss Coons neemt het bevel over het stoomjacht Elisabeth. Deze dame is echter de eerste gezagvoer- ster op een schip niet. In 1888 ontving miss Mary M. Milter het kapiteinscertifi caat. Sedert dien tijd voert zij het bevel over het koopvaardijstoomschip Salme. Kapitein Milter, of, zooals men zegt miss Capitain wordt door de ruwe zeerob ben algemeen bemind, en het ontbreekt haar nooit aan manschappen. De Fransche ingenieur Goubet, uit vinder van een onder water varende tor pedo-boot (bateau poisson) heeft van die booten reeds een vijftigtal aan Rusland geleverd, en werkt nu voor rekening van de Grieksche Regeering. Hij heeft ook bestellingen ontvangen van Italië, de Ver- eenigde Staten en Japan. De Fransche Regeering zal ook van die booten laten maken, en men rekent, dat zij over 15 of 18 maanden van 400 a 500 stuks voor zien zal zijn. Deze torpedo-booten kosten 20,000 tr. per stuk. Goubet is dus, uit een praktisch oog punt, zijn Zweedschen mededinger Nor- denfelt vooruit, die ook een onderzeesche torpedoboot uitvond, maar daarmede nog slechts proeven genomen heeft. Een met bloed bevlekt mannen- costuum is door kinderen in de Belgische gemeente Vottem gevonden. Op ver schillende plaatsen waren de kleederen opengescheurd, hetgeen, naar men ver moedt, geschied is, om ze gemakkelijker van het lichaam te kunnen nemen. De geheele omtrek is doorgezocht of er ook een lijk te vinden was, doch er is niets gevonden. Men vraagt zich af, of hier een ongepaste grap, of een misdaad in 't spel is. 25-Jarige Echt vereeniging van A. VISSER en N. ROTGANS. Wieringen, 21 Juli 1886. Namens Zwager en Zuster, C. OMIS, en Echtgenoote. 25-Jnrige Echtvereeniging van T. BAKKER en M. SLAGWATER. Wieringen, 21 Juli 1886. Hunne dankbare Kinderen. Ondertrouwd AUKE DE WIJN BE.T3Y ZWAAL. Oudt /kAhld, Texel, 18 Juli 1886. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd: A. SMALING, van Breukelen, en E. M. ZITS, van Helder, 's Gravenhage, 19 Juli 1886. Bevallen van een Zoon: S. DE HAAN, DE JONG. Helder, 18 Juli 1886. Algemeene kennisgeving. Tot diepe droefheid van mij en mijne zeven jeugdige kinderen, kwam mijn geliefde Echtgenoot, JOËL B A R B E R op een noodlottige wijze om het leven, in den ouderdom van 35 jaren. Amsterdam, Juli 1886. Wed. JOËL BARBER, geb. Jtjdith van Peaag. Op den 13n Juli 1886 ontvingen wij de treurige tijding uit Liverpool, dat onze geliefde Zoon JOHAN- NES DIDERIKUS, is overleden in den ouderdom van ruim 15 jaar. Hij wordt diep betreurd door zijne geliefde Ouders, Broeders, Zusters, Grootouders en verdere familie. T. MAARLEVELD. TRIJNTJE MAARLEVELD, geb. Jansen. Amsterdam, 20 Juli 1886. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het afsterven van onze jongste lieveling CATHARINA WILHELMINA, na een lijden van 18 dagen, in den jeugdigen leeftijd van 3 jaren en 8 maanden. Zwaar treft ons deze slag, maar wij hopen in Hem te berusten, wiens aller doen liefde en wijsheid is. Helder, 17 Juli 1886. A. G. v. d. HORST. H. C. v. d. HORST, geb. Schraver. Mede uit naam van onze Moeder, Wed. F. v. d. GRIEND, geb. C. Buisman. Voor de zeer vele bewijzen van belang stelling, zoswel van hier als elders ont vangen ter gelegenheid onzer 25-Jarige Echtvereenigingbetuigen ondergetee- kenden, mede namens wederzijdsche familie, hunnen innigen dank. P. MEIJNEKE. L. MEIJNEKE - Van Leeuwen. Helder, 17 Juli 1886. Hartelijke dankbetuiging. Voor de vele blijken van belangstelling, den 18n Juli jl. ondervonden, betuigen ondergeteekenden hunnen hartelijken d an k aan allen, die hunne belangstelling; hebben doen blijken. W. P. KRIJNEN. J. KRIJNENBremer. Voor de vele blijken van be- langstelling, bij hun 25jarig huwe lijk ondervonden, betuigen ondergeteeken den aan allen, die daartoe hebben bijgedra gen, in het bijzonder aan de Mastenmakers en Houtzagers, hunnen oprechten dank. Js. BON en Echtgenoote, le Vroonstraat. allen, die ons zoo liefderijk hebben gedurende de ziekte en het overlijden van onze jongste lieveling, ook in 't bijzonder aan de jeugdige dragers, voor de laatste eer, aan haar bewezen. A. G. v. d. HORST. W. C. v. d. HORST, geb. Schraver. Helder, 19 Juli 1886. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon CORNELIA BRANTJES geb. Ridder. Helder, 19 Juli 1886. Voorspoedig bevallen van een Dochter JANNETJE DE WAARD- Helder, 18 Juli '86. DEE WlELÏ- DANKBETUIGING. Bij dezen brengt ondergeteekende haren hartelijken dank aan allen, die haar ge durende de ziekte en bij het overlijden van haren Echtgenoot, blijken van deelne ming betoonden, alsmede aan hen, die den overledene ter laatste rustplaatst brachten. Een woord van bijzonderen dank voegt zij hierbij aan den WelEd. Heer Dr. P. BAKKER, voor de liefderijke geneeskun dige behandeling gedurende zoovele maan den aan wijlen haren Echtgenoot verleend. Helder, "Wed. A. VAN VERRE 20 Juli 1886. Riekwel. Wegens vertrek naar elders, verzoekt de ondergeteekende inzending van rekeningen vóór 25 Juli a.s. H. A. BEEKHUIS, Off. v. Gez. b. d. Marine. De ondergeteekende maakt zijn geachten Ingezetenen bekend, dat hij het lokaal „De Vereeniging" heeft ingericht voor gesloten Gezelschappen en Vergaderingen. Belovende een nette en biliijke bediening. Opening van 't nieuwe Lokaal op Woensdag 21 dezer, des avonds 7*/a ure7 WAGEN- STRAATQ 334.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2