Advertentiën. DE BRAND VAN DE „VERA". Over de verschrikkelijke ramp, waardoor, uaar meu meldt, de Wolga atoom boot „Vera" is getrof fen, worden de volgende bijzonderheden medege deeld. De „Vera" was met een groot aantal passagiers uit Astrakan vertrokken en de Wolga opgestoomd. Toen Donderdagavond bij het invallen der duister nis de lampen waren aangestoken, bespeurde een hofmeester, dat in een kajuit eerste klasse een hang lamp naar beneden was gevallen en een deel der kajuit in brand had gezet. De man beproefde de vlam te blusschcn door er water op te werpen, maar het vuur breidde zich steeds uit. Een matroos kwam met kleeden aandragen en hielp hiermede deu hofmeester, doch beider pogingen bleven vruch teloos. Beiden liepen toen naar het dek, riepen „brand" en wekten de passagiers, die grootendeels reeds ter ruste waren gegaan. In verschrikkelijke verwarring drongen nu allen naar het dek. Een der passagiers sprong terstond overboord en andereu volgden dit voorbeeld. De kapitein liet. de boot met volle kracht in de nabijheid van het dorp ïtownoc op den oever loopeu, maar onder de hand sprongen steeds meer passa giers overboord, want de vlammen bereikten reeds den voorsteven ei.1-werden door den wind, die van de voorzijde woei, Aangewakkerd. Ten slotte bleef de boeg van de boot in het zand steken, terwijl het achterste gedeelte, vanwaar alleen Tedding kon wor den gebracht, in het diepe water bleef. Daardoor vonden de meeste passagiers hun dood in de golven. Dit aantal werd nog vermeerderd, omdat men, ten einde hen in de gelegenheid te stel len zich boven water te houden, van het schip ban ken, stoelen en tafels naar beneden wierp. Hier door werden velen gekwetst, terwijl bovendien de machine bij het op het strand loopen niet stopte. De radereu bleven dus voortdurend in heftige be weging, waardoor het aantal verongelukten nog ver meerderde. Alle pogingen tot redding van den oever aan gewend, bleven vrachteloos. Bijna alle passagiers kwamen om.,n*un aantal is nog niet juist bekend, maar men be^r-ot het aantal van hen, die door de ramp het leven verloren, op 200. Correspondentie. Ontvangen van onzen abonné, M. J. Santifoet, te Garfield (N.-A.), 1 dollar. In ons volgend uommer ^zullen we het Prijsraadsel plaatsen. Voor de goede op lossingen zijn een paar fraaie prijzen be stemd. Ook zij, die ons blad geregeld koopen, kunnen aan de oplossing deely nemen. Op een uit te knippen gedeelte kder couraut moet de oplossing wordeh ingezonden. DE UITGEVERS. Vertrekdagen der Mails. 28 Aug. Franscke Mail (over Napels).1 31 Hollandsche Mail (over Marseille). Stoomvaartberichten. liet stoomschip Prins Hendrik vertrok 19 Aug. van Suez naar Batavia. Het stoomschip Prinses Marie vertrok 20 Aug. van Suez naar Batavia. Het stoomschip Prins Frederik van Amster dam naar Batavia, arriveerde te Southampton 22 Aug. Het stoomschip Soenda vertrok 21 Aug. van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Prins van Oranje, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 22 Aug. Kaap St. Vincent. Het stoomschip Voorwaarts, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 22 Aug. te Mar seille, en heeft 23 de reis voortgezet. Het stoomschip Prins Alexander, van Ba tavia naar Amsterdam, arriveerde 23 Aug. te Suez. Marktberichten. Alkmaar, 21 Aug. Aangevoerd 1 Paard 195, 30 Koeien en Ossen f130 a 240, 22 nucht. Kalveren f 13 a 25, 230 Schapen f 17 a 24, 180 Lammeren f8 a 13, 120 magere Varkens f 10 a 14, 176 Biggen f4 a 7, 10 Bokken en Geiten f3 a 8,1 klein Bokje f 0,60 Kipeieren f 2,75 a 3,25, Eenden dito f 3,40 per 100, Boter per kop f 0,60 a 0,75. Hoorn, 21 Aug. Gerst f 4,25 a 5, Haver 18,50 a 4, Erwten: Witte f9 a 10, Groene 111 a 12, Vale f 10 a 13, Karweizaad f 14,50, 10 Paarden f60 a 240, 62 Schapen f22 a 26, 200 Lammeren f10 a 16, 3 Kalveren f14 a 21, 45 Varkens 111 a 19, 139 Biggen f5 a 8, 35 Kippen f0,80 a 2, 9700 Kipeieren f8 a 3,50 per 100, 1191 koppen Boter f0,50 a 0,57 per kop. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 20 tot 24 Aug. 1886. ONDERTROUWD: J. A. Wijnands, kwar tiermeester l>jj de Marine, en J. Platschart. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: E. J. Robertson, geb. Frees, z. «Jacobs, geb. Corper, d. D. de Groot, geb. de Zeeuw, d. «J. Abbenes, geb. Prins, z. P. J. Kroonstuiver, geb. Kraan, d. C. Kikkert, geb. Glotze, z. A. Mannie, geb. lliemers, z. A. W. P. Singers, geb. Smit, z. J. C. de Boer, geb. Garstenveld, d. P. G. T. Lemmens, geb. van Munnekrede, d. T. Nieuwland, geb. van der Woldt, d. OVERLEDEN: J. J. Bont, 4 m. J. F. Mul der, 22 m. I. M. P. J. Verstegen, 67 j. 322ste staatsloterij. 3e Klasse. Ie Lijst. No. 2805 f 1500, No. 12599 en 131371 1000, No. 3843 en 18884 f 400, No. 2624 en 20006 f 100. POLITIE Gevonden voorwerpenAan 't Bureau I, een Kous met Breipennen en Sajet. Vervolg der Berichten. Met toestemming van den majoor commandant der dd. Artillerie-Schutterij alhier, zal door de Regeliugs-commissie voor den op morgen te houden Vlieger wedstrijd, in geval de wedstrijd moet worden uitgesteld, daartoe gebruik wor den gemaakt van de schutterij-vlag, uit te steken van de kerktorens. Geschiedt dit, dan weten de deelnemers aan dat concours, dat de wedstrijd op 1 Sept. a.s. zal plaats hebben, doch de leden der schutterij behoeven zich niet ongerust te maken, dat zij tot een buitengewone oefening worden opgeroepen. We voldoen aan een verzoek der Re- gelings-commissie, door de uitnoodiging openbaar te maken, dat bezoekers van 't terrein zich onthouden om zich op het terrein te begeven, waar de knapen hun vliegers oplaten. Het is zeer noodig, dat dit gedeelte van de afgebakende ruimte vrij blijve, opdat de mededingers zich vrij kunnen bewegen. De Regelings-commissie voor den wed strijd is samengesteld uit de heerenW. Bakker Hz., J. Bethlehem, J. Daarnhou- wer, H. F. van Gennep, J. C. J. Graat, G. E. Kloosterhuis, J. C. Leich, A. J. Leger, T. Mooy, L. Nijhoff, J. Oortggzen, G. T. von Oterendorp, L. W. F. Ouden hoven, P. Polvliet, J. C. Reijers, H. J. Romenij, F. Sant, S. Schellinger, J. Schuijt, A. Sendermau, H. A. Stadermann, C. Swaving, J. P. van Varik en A. B. Weber. Op onderscheidene plaatsen in deze gemeente is dezer dagen aangeplakt een biljetinhoudende opgaven betreffende dienstneming bij het Oost-Indisch leger. We maken, op verzoek, hiervan melding en wijzen op de gunstige voorwaarden, die door den Minister van Koloniën wor den aangeboden. Menigeen, cli'e minder gunstige uitzichten voor de toekomst heeft, vindt wellicht in deze oproeping een wenk om zich een toekomst te verwerven, ook door de verzekering om later een niet onbelangrijk pensioen te genieten. De werkzaamheden tot lichting van de Schorpioen zijn jl. Zaterdag voorloopig gestaakt, dewijl, niettegenstaande de reeds genomen voorzorgsmaatregelen, nog steeds vrees bestaat dat het schip hij het op komen zou omkantelen. Om dit te voor komen denkt men ledige vaartuigen langs de zijden van het schip aan te brengen, om eerst daarna tot gedeeltelijke aftap ping van het natte dok over te gaan. Jl. Zondag is een afgekeurde kanon neerboot, thans gebezigd wordende als zolderschuit, beladen met ijzeren roosters en steen, in de afsluitingsgracht van 's Rijkswerf alhier gezonken. Gisteren is men er in geslaagd het vaartuig weer te lichten. De stoomtimmerfabriek «De Zwaluw" alhier, steeds werkgevende aan vele handen, schijnt aangeschreven om ten vure gedoemd te worden. Voor de nijveren ondernemer, den heer A. Vos Rz., zou dat evenzeer een ramp zijn als voor de vele gezinnen, welke daar brood verdienen. Reeds 2 malen in korten tijd werd des nachts aan dé fabriek een begin van brand ontdektheden nacht omstreeks half twee "werden buren en belanghebbenden door den heer P. Verfaille gealarmeerd, om dat op het terrein van de Zwaluw brand was liet vuur, waarschijnlijk door vonken uit den schoorsteen ontstaan, in een lioop steeksel eu zaagsel, waaruit de vlammen opstegen, welke ook nabijliggende steenkolen en bout aan tastten, liet zich zeer ernstig aanzien. Op het terrein waren spoedig tal van menschen bijeen, die met loffelijken ijver emmers water aan brachten, toen daarna spuit 5 verscheen, die met flinke waterstralen het verder voort woekeren der vlammen stuitte. Ook spuit 6 en die der artillerie kwamen aan. Omstreeks 3 uur kon gezegd worden dat 't gevaar gewo- ken was. Groot was bet gevaar zeker bij die ontzaggelijke voorraad brandstoftotale windstilte was echter een machtige bondge noot. Politie was flink vertegenwoordigd, waardoor alles in goede orde verricht kon worden. Voor den directeur-architect, den heer Van Wijngaarden, was de toestand niet benijdenswaardig; door het kanaal gescheiden, kon deze niet terstond daar ter plaatse wezen. Zijn ijver deed hem het roekeloos voornemen opvatten om langs den ketting der pont den overtocht over het kanaal te beproeven; ge lukkig echter kwam de pont in beweging, die hem nog tijdig overbracht. Wat men ook moge zeggen, het beste pleidooi voor een brug op dat punt, werd thans geleverd.) Voor de derde maal heeft bet vuur den zege niet kun nen behalen; wel zijn uit de gebeurtenissen lessen te trekken, die het voor een vierde maal onmogelijk kunnen doe n zijn op nieuw een kamp te beginnen. Spuit 2, van bet Ankerpark, is mede uitgerukt, maar behoefde geen water te geven. Uit de Sapphire zijn Zondag nog 12 en gisteren nog 14 balen katoen ge- horgen. De Vliegerwedstrijd jl. Zondag in het Koegras gehouden, is onder begun stiging van het fraaiste weder, tot groot genoegen van allen afgeloopen. Ook het zakloopen wekte veel vroolgkheid. Al wat jong en levenslustig is uit het Koe gras, en velen van den Helder, was aan i de blauwe Keet vereenigd. Een flinke regelings-commissie zorgde voor de goede orde. De uitslag was als volgt: Vlieger wedstrijd. Prijs H. J. Smit, Premie K. Tiel. Zakloopen. Prijs H. J. Smit, 1ste premie K. J. Kint, 2de H. Van Wal, 3de J. Dortmunt. In de provincie Noord-Holland wordt de jacht op klein wild met uit- zonderiug van faisanten geopend op 4 September en die voor faisanten op 1 October, beiden met zonsopgang, waar bij de korte jacht dagelijks, met uitzon dering van den Zondag, en de lange enkel op Woensdag en Zaterdag mag worden uitgeoefend. Texel, 23 Aug. De kaap op de Vlie- Iioi-3 is in verval; bij eenïgen harden wind is liet te vreezen, dal dezelve wordt neergewor pen. Zij Avordt niet meer onderhouden en toch bewijst zij zulke belangrijke diensten en is bepaald nog nuttig; immers, men weet dat een groot deel der equipage van het met sui ker beladen schip Maria, kapitein de Boer, in 1859 zich op die kaap redde; ook de geheele equipage van de Zweedsche bark Imanuel, 3 Dec. 1863, bestaande uit zestien personen, redde zich op die kaap. Ware zij er niet geweest, dan hadden zij alle ongetwijfeld een ge wissen dood in de golven gevonden. Die kaap, op die vlakke zandplaat, door Noord en Zuiderzee bespoeld, diende tot vast punt voor de onlangs plaats gehad hebbende peilingen in 't Eierlandsche gat, en is ook wel degelijk nog een bij merk voor den visschcrman. De Vliehors, waarop die kaap staat, heeft een lengte van ruim 2 uren bij een breedte van li uur, en wordt dikwijls door wandelaars bezocht, terwijl de postkar dagelijks daarover zijn route neemt. Bij een snel opkomenden storm gebeurde het meer dan eens, dat die hors meer dan een meter onderliep, zoodat de positie van de daarop verkeerenden, buiten het bestaan der kaap, reddeloos is. In Indle geeft de onvoldoende in richting van een onzer fraaiste oorlogs vaartuigen, het schip De Ruyter, stof tot vele klachten. De jongste opmerkingen zijn van »de Locomotief" en luiden: Veleden Dinsdagmorgen kwam de»De Ruyter op de reede van Batavia binnen sukkelen. Wat men ook deed, de machine bracht het niet verder dan nauwlijks 9 mijlen, en begon zelfs te verminderen. De schout-bij-nacht, die zich op dien bo dem bevond, heeft dan ook het plan om de »De Ruyter naar Atjeh te zenden, op gegeven. Het schip zal nu, zooals oor spronkelijk was gelast, na eenige oefe ningen met het geschut te hebben gehouden, naar Singapore gaan om te dokken en van onderen te worden schoon gemaakt. Is dat geschied, dan gaat de »De Ruyter" het eiland Borneo omvaren om daarna weder naar Soerabaja te gaan. Het is zoude van zulk een prachtig oor logsschip, nauwelijks 6 jaar oud, dat een fout in de constructie der machine het zoo goed als onbruikbaar maakt. Wij vernemen, dat ten gevolge van bij de regeering ontvangen bericht uit Atjeh, besloten is de Tromp niet langer met het oog op mogelijke behoefte in Atjeh terug te houden van de voorgenomen reis naar Nieuw-Guinea. (D. v. N. I.) De gebroeders Mens ontvangen, naar aanleiding van hunne benoeming tot broeders in de orde van den Nederland- schen Leeuw, talrijke gelukwenschen, zoo wel persoonlijk als schriftelijk. Toen L. Mens Zaterdagochtend op -de vischmarkt verscheen, werd de vlag ge- heschen. De korporaal P. Jongert, van de le comp. 2e bat. 7e reg. infant, is wegens zijn manmoedig gedrag als commandant eener patrouille, bij de ongeregeldheden op 26 Juli jl. te Amsterdam, benoemd tot sergeant bij zijn tegenwoordige com pagnie hij wordt daarbij voorloopig als overcompleet gevoegd. Deze onderschei ding moet op 3 appèls aan den troep "worden voorgelezen. De socialist Antonius Josephus Bel- derok, 22 jaar oud, van beroep scheeps timmerman, thans in hechtenis te Am sterdam, zal op 7 September e. k. voor het Gerechtshof te Amsterdam terecht staan. De kwalificatie der beschuldiging is deze: Samenspanning tot omstooting of verandering van de Hooge Regeering. (Artt. 87, 88 en 102 Code Pénal). Aan randing van de waardigheid of het gezag van Z. M, den Koning en van de rech ten van het Koninklijk Stamhuis. (Art. 1 der wet van 1 Juni 1830 No. 15. Een vreeselgk voorval heeft Zaterdag te Groningen plaats gehad. Een der be ruchte personen dier stad, in Juni uit de gevangenis ontslagen, waar hg een jaar had doorgebracht, was Zaterdag uitgegaan, terwijl de verloofde van zijne zuster zich ten huize van de familie bevond. Toen hij terugkeerde, schijnt hij het zoowel zijn ouders als den verloofde zijner zuster lastig gemaakt te hebben, waardoor deze uit een revolver, die hij bij zich had en die geladen was, op hem twee schoten loste a, bout por- tant. De twee kogels drongen iu de horst en, na voorloopig door dr. Reilingh beham deld te zijn, werd hij naar het hospitaal ge bracht, terwijl de dader is gearresteerd. In 1834 maakten twee jongelieden te Breda kennis. Zij kregen elkander lief, werden verloofd en zijn thans in ondertrouw. Met hun beiden tellen zij nu 150 jaren ('s-Bossche Ct.) Den 29en, des avonds ten 7 uren, had te Maassluis voor de haven een aan varing plaats tusschen het Eng. stoom schip Wilton van St. Petersburg, met granen naar Rotterdam, en de Spaansche stoomboot Calon, iu ballast van Rotter dam naar Bilbao. Gisteren zijn te Rotterdam beide stoom schepen binnengekomen. Van de Wilton is de voorsteven verbrijzeldde Calon heeft aan bakboordzijde, achter den voor steven, een groot gat tot onder de water lijn- Zondagochtend trof een noodlottig ongeval een bewoner van de Falkstraat te 's-Hage. De trap afgaande om zich naar de kerk te begeven, deed hij een val, die onmiddellijk zijn dood tengevolge had. Zaterdagavond is door den laatsteu trein van Gorinchem naar Dordrecht, in de onmiddellijke nabijheid van het station te Dordrecht, zonder schuld van den ma chinist een man aangereden, die den vol genden morgen stierf. De ongelukkige woonde in de Raamstraat te Dordrecht en laat een weduwe met 5 kinderen na. De groote glasfabriek van den heer Eugéne Baudoux, die tijdens de ongere geldheden nabij Charleroi in Maart 11. geheel vernield werd, is bijna geheel we der opgebouwd. Onder de aan deze fabriek eigenaardige inrichting, welke door den naam van grand four a bassin wordt aan duid, zijn dezer dagen weder de vuren ontstoken, waardoor 500 werklieden, die door de vernieling der fabriek broodeloos werden, weder geregelde bezigheden kun nen verkrijgen. De tengevolge van ver nieling gedwongen werkstaking heeft voor de werklieden een verlies van f600,000 fr. aan werkloon berokkend. De fabriek leverde alleen één negende der geheele zeer belangrijke productie van glaswerk iu België. De ontploffing van een vat alcohol dompelde dezer dagen het gezin van deu brouwer Brunueu te Adlisweil, bij Zü- rich, in diepen rouw. De brouwer en een vkuiper, Hotz, bevonden zich in den kelder, toen het vat ontplofte; beiden stonden onmiddellijk in vlam. In de kamer boven de kelder bevond zich de vrouw des huizes met tien kinderen. Ook daar staken de vlammen al het brand bare aan. Al de ongelukkigen liepen naar huiten. De kuiper Hotz nam twee der kinderen onder den arm en sprong met hen in het water, kwam toen weer aan den kant en doofde zoo goed moge lijk het vuur van de kleederen der ande ren uit. Inmiddels waren Brunnen en een zijner kinderen geheel verkoold. De kuiper, de vrouw van Brunnen en vier kinderen liggen levensgevaarlijk in het ziekenhuis. De andere kinderen bekwa men slechts lichte brandwonden. Een koelbloedige zelfmoord beging dezer dagen een oude Italiaansche vrouw te Parijs. Zij bond zich de beenen met een doek vast en liet zich toen uit de vierde verdieping op de straatsteenen vallen, Zij was onmiddellijk dood. De ambtenaar bij het postwezen Betz, laatst wonende te Auerbach in Duitschland, waar hij 10.000 Mark ont vreemdde, en wiens uitlevering door de Duitsche regeering gevraagd werd, is te Marseille in hechtenis genomen. Te Bovalino in Calabrië heeft eene gruwelijke misdaad plaats gehad. Eeni- gen tijd geleden werd door een ontvanger daar ter plaatse beslag gelegd op eenig huisraad van Rocco, en deze meenende dat de ontvanger hiertoe door zijn moe der was aangezet, met wie hij in onmin leefde, hééft haar hierop zonder een woord te spreken met een bijl gedood. Hier mede echter niet tevreden, heeft hij ver volgens aan zijn broeder verscheidene doodelijke wonden toegebracht, waarna hij twee dagen later zijn neef van achter een heg is aangevallen, en dien op zoo gruwzame wijze vermoord heeft, dat het lijk onherkenbaar was. Alle karabiniers uit den omtrek zijn uitgetrokken om dit onmensck in hechte nis te nemen alvorens hij zijne bedrei gingen tegen den Maire en andere auto riteiten, wien hij gedreigd heeft allen te zullen vermoorden, ten uitvoer kan bren gen. Een vreeselijke orkaan heeft op de Kleine Antillen gewoed. Alles is ver woest, men telt vele dooden en gewonden. Konstantinopel, 22 Aug. Prins Alexander van Bulgarge is tgdens een revue over de troepen te Widdin gevan gen genomen. Zijne afzetting is gepro clameerd. Er heeft zich een voorloopig gouvernement gevorwd. Bucharest, 22 Aug. Het officieel regeeringsblad verneemt, dat prins Alex ander van Bulgarije gisteren is onttroond en dat er een regentschap is samenge steld door Karaveloff, Ozauoff, Radosla- noff en anderen. De Prins is te Widdin gearresteerd en zal naar Severin worden vervoerd. Eeu sneltrein tusschen Bern en Genêve is Zaterdagmiddag ontspoord. Vier personen werden daarbij doodelijk gewond. Heldersche Moppen. Iu de kazerne. Onderofficier: »Wat doet gij, als gij in een restauratie komt en uw ser geant u een glas bier aanbiedt?" Recruut»Dat komt niet voor." o Mama tot haar 4-jarig dochtertjeMina, wilt ge 't wel eens laten aan die klontjes suiker te likken //Moeke, ik lik er niet aan ik geef ze maar een kusje o Bij de opvoering in een klein theater van de opera //Don Juan" verlangde de artist, die de hoofdrol vervulde, een flescli werkelijke cham pagne, daar dit volgens zijn zeggen een gunstigen invloed op de natuurlijkheid van zijn spel zou uitoefenen. De regisseur schreef aan den requisiteur een briefje, waarin het verzoek van den acteur werd toegestaan. Als post scriptum stond ech ter in het briefje//Gelieve hem' voortaan, wanneer //Kabaal en liefde" wordt opgevoerd, wezenlijk vergift in plaats van suiker te geven, opdat hij des te natuurlijker kunne spelen." Op Zaterdag 28 Augustus a. s. hopen onze geliefde ouders Sjj JAN VONK <§8 en gj HELENA YAN DER VELDE, j i| hunne öO-Jarige Echtvereeniging j |fj te gedenken. g Amsterdam, 23 Augustus 1886. Namens hunne Kinderen en Kleinkinderen. f Den 26n Augustus 1886 gedenkt i onze geliefde vaderS. ZWAAN den j dag, waarop hij voor 20 jaar zgu ambt als Doodgraver in deze gemeente aanvaardde. Zijne dankbare kinderen, RENS ZWAAN. H. ZWAAN, geb. Kindt. J. DEELDER. A. DEELDER, geb. Zwaan. C. BURGERS. A. BURGERS, geb. Kihdt. M. H. ZWAAN. Getrouwd K. HUBBELING C. BUIS, die tevens hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, van wederzijdsche familie ondervonden. Helder, 19 Augustus 1886. Getrouwd H. G. DONKER EN D. DE WIJN. Oudeschild, Texel, 22 Aug. 1886. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Jongen LOUISE HENRIETTE DE ROT- voobthuis. Alkmaar, 21 Aug. 1886. Heden overleed onze jongste lie veling, in den leeftijd van vijf maanden. Helder, 21 Augustus 1886. E. BONT. M. B. J. BONTHoeksel. Heden ontvingen wij de treurige tijding, dat onze geliefde echtge noot en vader B. VAN SCHIJN- DEL, in den ouderdom van 50 jaar en 8 maanden, in het gasthuis te Leiden is overleden. Helder, 22 Augustus 1886. Uit aller naam, Wed. B. VAN SCHIJNDEL, geb. KALIS. Heden trof mij de gevoeligste slag des levens, door het overigden mgner inniggeliefde echtgenoote, F ROUW- TJE KAAN, iu den nog jeugdigen leeftijd van 21 jaren en 7 maanden. Zjj, die de dierbare overledene van nabij gekend hebben, zullen het smar telijke van mijn verlies kunnen be seffen. Oudeschild, Texel, 22 Aug. 1886. C. KOOPMAN.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2