EEN GROOTE TJALK. Inzenders van Advertentiën HUWELIJK. Schouwburg „Tivoli." B0QUILL0N De Zaïpioko Belaier. NA AFLOOP BAL! ee» Hionnife®#©» KEUKENMEID Of MEID-ALLEEN GEVRAAGD DANKBETUIGING DANKBETUIGING ma3!T 27 1886- een WINKEL-OPSTAND Stoomvaartberichten. Het stoomschip Madnra passeerde 28 Oct. Perim naar Batavia. Het stoomschip Prinses Amalia is 28 Oct. te Pauillac aangekomen van Amsterdam. Het stoomschip Sumatra is 30 Oct. te Am sterdam aangekomen. Het stoomschip Conrad passeerde 30 Oct. Gibraltar naar Amsterdam. Het stoomschip Prins van Oranje arriveerde den 31sten October te Padang, van Amsterdam. Het stoomschip Prins Alexander vertrok 1 Nov. van Port-Said naar Batavia. Aanvaring van het Wed. Stoomschip Prins Hendrik. Volgens telegram uit Aden is het stoomschip Prins Hendrik, kapt. Heems kerk, van Batavia naar Amsterdam te Aden binnenkomende, in aanvaring ge weest met het Engelsche stoomschip fiub- bock. De Prins Hendrik werd aan stuur boordzijde van achteren ingeloopeu en bekwam belangrijke schade. Alles wel aan boord. Volgens telegram uit Londen, te Amster dam bij de Vereen, van Assuradeuren ont vangen, zijn de stoomschepen Prins Hen drik, van Batavia naar Amsterdam en Hubbock van Sydney naar Londen, ter reede van Aden in aanvaring geraakt. Eerstgemeld stoomschip zonk en het laatste is zwaar beschadigd. De Prins Hendrik werd aan stuurboord ingeloopen en ligt met den vloed onder water. Men hoopt het schip echter lens te pompen. Al de opvarenden zijn gered. Marktberichten. Alkmaar 30 Oct. Aangev. 1 Paard f 110, 3 Koeien en Ossen f180 a 250, 16 nacht. Kalveren f14 a 25, 93 Schapen f13 a 21, 70 magere Varkens f 11 a 14, 290 Biggen f4 a 7, 13 Bokken en Geiten f 5 a 14, Kipeieren f5 a 5,75 per 100, >Boter per kop f 0,77 a 0,82. Visscherij-Berichten. 1 November. 14-tal haring, per tal f 8,75 a 10,—. 26 beugers met 20 tot 100 schelv. per 100 st. f 80,50 a f 4125 tot 60 rog per stuk 83 cent. 2 Nov. 7-tal haring per tal f 9,50, 2 beugers ieder 30 schelv. per 100 stuks f31,40 tong per stuk f 25 cent. Schuiten nog in zee. 2 Nov. 's morg. Binaen 3 sloepen met schel- visch (de eerste in dit seizoen). Aanbrengst van 1960 tot 3100 stuks, in ijs, p. 100 f 13.50 k 19.35 lev. kabelj. p. st. f2.85, 140doode !d. p. «t. f 1.55 a f2.35. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 29 Oct. tot 2 Nov. 1886. ONDERTROUWD: r GEHUWD: vreene. BEVALLEN: N. Bakker, geb. Luitzen, d. M. van der Meer, geb. Kamp, z. G. Kuiper, geb. van der Poll, d. G. ilolleman, geb. Pestman, z. A. Kuiper, geb. Stoll, d. M. Brands, geb. van 't Noordende, d. A. Jellema, geb. Geus, d. C. J. Lippe, geb. Verberne, z. OVERLEDEN: G. E. D. de Wijn, 4 j. Twee levenloos aangegeven. politie:. Gevonden voorwerpen: Aan 't Bureau II, een koperen Armband, twee Jassen en een Mausonderbroek. Vervolg der Berichten. Jl. Vrijdag geraakte, door dikke mist misleid, in de Zuidergronden bij de pira mide-ton, verzeild het Engelsche stoom schip Greenwood, geladen met hout, komende van Kötka en bestemd ns Westzaan. Toen de stranding alhier be kend werd, stoomden de sleepbooten Hercules en Stad Amsterdam onmiddellijk uit, doch de aangeboden assistentie werd door den gezagvoerder van de Greenwood afgeslagen, daar men eerst zou trachten het schip door het overboord werpen der deklast en het uitbrengen van een anker vlot te krijgen, voor welke diensten vlett^-lieden werden aangenomen. Nadat men 'echter reeds ongeveer 600 balken had gelost en er geen verbetering in den toestand van het schip werd ontdekt, werden de sleepbooten voorgespannen, en na eenige uren met volle kracht te heb ben gewerkt, mocht het dezen gelukken het stoomschip in vlot water en zonder schade alhier op de reede te brengen, vanwaar het Zondagavond naar de des- tinatieplaats vertrok. De in zee gewor pen ladiug is hier en op Tessel grooten- deels door blazerschuiten aangebracht. Bij het vervoeren van de overboord geworpen en hier aangebrachte balken van het Eng. stoomschip Greenwood, had de voerman R., Zondag jl. het ongeluk een der balken op den voet te krijgen, waardoor deze erg gekneusd werd. Per vigelante moest R., naar zijne woning worden gebracht. De heer C. D. Brakke alhier, heeft met goed gevolg examen afgelegd voor surnumerair bij de posterijen, en zal, naar wij vernemen, aan het postkantoor alhier worden. De Heer M. Hofstee, commies 3e kl., bjj 's Rijks belastingen alhier, is overge plaatst naar Beek bij Nijmegen. Naar wij vernemen is Ds. G. C. Bach alhier, door Z. M. benoemd tot veldprediker in Ned.-Indie. De eerste sehelvisch en kabeljauw in dit seizoen werd hedenmorgen door een drietal sloepen alhier aangebracht. Sedert gisteren is de winterdienst op de boot (Gebr. Zur Mühlen) begonneu het vertrek is eenmaal per dag en wel 's morgens 8.45 ure. In de hier uitge geven lijsteu en boekjes staat het vertrek vermeld om 8.15. Belanghebbenden maken wij op dit verschil opmerkzaam. Jl. Zaterdagmorgen werd door den luitenant-kolonel Spanjaard, commandant van het 2e bataljon mariniers alhier, voor het front der troep, onder het houden van een parade uitgereikt: de zilveren medaille voor 24jarigen eer leken en trouwen dienst, aan den mari nier le kl. K. G. Temming en de bron zen medaille voor 12jarigen eerlijken en trouwen dienst aan den korporaal R. Visser, mariniers le kl. M. Suikkenburg, F. J. F. Brouwer, W. Sterken en marinier 2e kl. J. C. H. Steinman. Men verneemt, dat bij de voorgeno men garnizoensveranderingen op 1 Mei 1887 het grootste deel van het bataljon infanterie te Hoorn naar Amsterdam zal verlegd worden. De Stct. van heden (no. 256) bevat een opgaaf, van wege het ministerie van koloniën, van de personen die zich bij ongezegeld adres tot het genoemd depar tement kunnen wenden ter bekoming van de hun toekomende buitgelden enz., onder overlegging van de noodige stukken tot staving van hunne aanspraak. Voor zoover de gelden aan overledenen toeko men en niet meer bedragen dan vijf en twintig gulden, kan worden volstaan met de inzending van een door een burge meester afgegeven verklaring op ongeze geld papier, waaruit blijkt wie, volgens diens gemoedelijke overtuiging, met uitsluiting van alle anderen tot de ontvangst van die gelden zijn gerechtigd. Zaterdag kwam te Scheveningen aan schipper A. Baak, die rapporteert dat hem door een Belgischen visscher 30 netten ziju afgekapt, waardoor hij moest huiswaarts keeren. 1 Een der politie-reckercheurs te heeft de hand gelegd op een knaap, op wien de aandacht was geves tigd door den directeur eener begrafenis- vereeniging daar ter stede. Dit jonge mensch, een oude bekende der justitie, giug namelijk op den uitkijk staan voor de woningen van ingezetenen, waar een begrafenisstoet stond. Nauwelijks waren de koetsen uit het gezicht of hij schelde aan het sterfhuis aan en vroeg, uit naam van den begrafenisbezorger, de lijkkist- schragen terug en een tooi. Soms nam hij beide, meerendeels echter alleen het fooitje aan, zeggende de schragen later te komen halen. Gisteren werd hij op heeter- daad betrapt, toen hij op deze wijze de bewoners van een huis op den Dennen weg wilde bedriegen. Hoofdzakelijk met het doel om het bedekte bedelen tegen te gaan, is door den gem. raad van Schipluiden een verorde ning vastgesteld, waarbij onder strafbe dreiging wordt verboden, zonder vooraf gaande schriftelijke vergunning van het dagelijkseh bestuur langs de huizen of aan den openbaren weg, waren, van welken aard ook, te venten of te koop aan te bieden, tenzij dit geschiedt in de uitoefe ning van eenigen handel of beroep, waartoe de venter of verkooper blij keus behoorlijk patent bevoegd is. Op deze verordening, die bij Gedep. Staten van Z.-Holl. geen bezwaar heeft ontmoet, vestigt De Gemeentestem voor zooveel noodig, de aandacht der gem. be sturen. Eigenaardige bijzonderheden worden van Atjeh bericht omtrent de mise-en- scène van het gelijk oversteken van de Hok Cantou- gevangenen Atjehscherzijds, en de veertien kistjes dollars anderzijds, op het open terrein tusschen de beide liniën; neerzetting van de veertien kist jes richting op dit punt van een aan tal kanonnen alleen-lating der kistjes geleiding van de gevangenen uit de vij andelijke linie en na ontvangst van deze gevangenen bij ons, weghaliug van de kistjes door de Atjehers naar de overzijde. Gouverneur Demmeni moet blijken ge geven hebben van ingenomenheid met de wijze, waarop hij de gevangenen heeft teruggekregen wij hopen, dat, zoo dit waar is, daaruit mag opgemaakt worden, dat er meer achter steekt dan het pu bliek weet. Het U. D. geelt de volgende schets van de weersgesteldheid in de maand Oct. Het aangekondigde Michiels-zomertje is ge komen, en heeft met een onbeteekende afwis seling tusschen 11 en 17 Oct. tot den 22en geduurd. Vooral de 4e en 5e waren buiten gewoon warm. Daarna was de temperatuur zeer normaal, met afwijkingen van slechts even een graad van de drie-en-negentig waar nemingen van October wijkt een derde zelfs minder dan een graad af en eigenlijk alleen de 2327 waren koud. Gemiddeld was de temperatuur twee graden hooger dan gewoon lijk. De barometer was in de eerste twaalf dagen zeer normaal, daarop tot 22en te laag, den 13, 26 en 27 zeer laag en in het laatste tien tal weer te hoog. Hij slingerde tusschen 731 mM. den 16en en 728 den 29en. Over het geheel was hy ruim een milimeter lager dan gewoonlijk. Merkwaardig was de diepe kolk, wier mid delpunt den 15 tot den 17en zich van het westen van Ierland langzaam naar de kusten van Frankrijk bewoog, en wel in het kanaal en zuidelyk daarvan hevige stormen veroor zaakte, maar in ons land niet zoo bijzonder sterken Oostelijken wind gaf, niet sterker dan wij den 26en en den 27en hadden. De kolk werd den 18en enden 19 ondieper, daar het minimum van 722 tot 743 opklom. Wij hadden in die dagen wel reden gehad om hier storm te vreezen, indien binnen ons land de verschillen groot en ongunstig waren geweest. De heerschende wind had alleen den 6en 's avonds een N in zija naam was den 3en, 6en 10Hen, 18en, 2122en wes telijk en overigens oostelijk of zuidelijk. Het middengedeelte der maand 1021, gaf te Utrecht 58 mM. regen, terwijl het gemid delde 72.8 is. Voor of na die dager, bleef het hier droog en zeer vaak helder of licht bewolkt. De vochtigheid was echter niet ge ring, maar toch in de eerste elf dagen slechts 2/s van wat zij zijn kan. Onweders werden hoofdzakelijk bericht van den 8en, lOen, llen, 13, en 20en in 36, 13, 64, 20 en 35 opgaven. Op enkele andere dagen kwamen slechts hier of daar een paar slagen voor. De onweders van den lOen er 13en waren nagenoeg over de geheelc uitge strektheid van ons land, dat van den llen meer in het Zuiden. Men schrijft uit Utrecht: Tot dusverre waren alle studenten op tochten goed geslaagde feesten, zoowel voor de studenten als voor het volk, dat er zyn medewerking aan verleent. De Utrechtsche straatjongens voor eiken joligen fakkeltocht de onmisbare bestand- deelen, haast even onmisbaar als de Mu zenzonen zeiven houden van studenten en van de studentensigaren, die zij zich goed laten smaken. In dichte drommen, 't Iö vivat met een oneindig getal bis- coupletten zingende, loopen zij voor, achter en ter zijde van de rijtuigen met stu denten, om dezen te beschermen tegen alles, behalve tegen hun eigen sigaren- hebzucht. En 't dient gezegd, de studenten zijn gul en kwistig in 't uitdeelen dier versnaperingen In den laatsten fakkeltocht van Vrijdag nacht is deze eendracht op betreurens waardige wyze verstoord. Reeds van den aanvang af, toen een der nieuwgeïnstal- leerde studenten in 't water gedrongen werd, was er onder 't volk een minder goede stemming merkbaar. Toen bij legenheid van de traditioneele halte in 't station sommige jongens en fabrieks arbeiders mede in de zaal binnengekomen waren, werden dezen door eenige studenten met een relletje naar buiten gedrongen. Dit deed 't smeulende vuurtje ontvlammen. Althans van toen af ging 't volk tot baldadigheden over. Baretten werden af gerukt en weggeworpen, flesschen met wijn en sigaren werden met geweld afgenomen. Een bijna ledige flesch, die op verzoek door een student aan een straatjongen werd overgereikt, werd als wapen gebe- sigd, om er den gever een slag mede op t hoofd te geven. Hier en daar werd met steenen geworpen. Op do Mariaplaats ont stond een vechtpartij, waarbij eenige stu denten met messteken zijn gewond ge worden. Het talrijk escorte van veldartil lerie en politieagenten was, ook tengevolge der mist, niet steeds bij machte onder de opeengepakte menigte de eigenlijke daders te ontdekken. Toch zijn, naar ik verneem, velen hunner reeds niet gunstig bij de politie aangeschreven bekend en wordt alles in 't werk gesteld om de schuldigen te straffen. Van Atjeh komt het bericht, dat men zich voorstelt den losprijs, die voor de gevangenen van Toekoe Oemar betaald is, te laten terug betalen door de lieden van de Westkust, die door hun heulen met Oemar onze betaling noodig gemaakt hebben, en die voor gelijke som zich nu vrij zullen kunnen koopen van de maatregelen, tegen de viascherij door ons genomen. Een tournure-hater te Pest heeft onlangs de drukst bezochte straat aldaar op en neer gewandeld met een mopshond dieeen tournure droeg. Het diertje droeg het uit-stekende kleedingstuk met evenveel gratie als de nuffigste dame. Het wekte bij de heeren niet weinig ge lach en groote ergernis bij de dames, die zich zoo snel zij konden uit de voeten maakten. - Sabastopel, 30 October. Er heerscht groote bedrijvigheid in het arsenaal van de Russische stoomvaartmaatschappij, die bevel heeft gekregen om een gedeelte van haar vloot te verzamelen om haar ter beschikking te houden van het gouverne ment. Behalve de twee schepen, die naar Verna zijn gegaan, wachten nog andere het bevel in zee te steken. Een houtzaagmolen is in den nacht van Zondag op Maandag te Triberg afge brand. De eigenaar met vrouw en vier kinderen, benevens de knecht kwamen al len in de vlammen om, zonder dat er een poging kon gedaan worden om hen te redden. Een schrikkelijke gebeurtenis had Maandagavond te Mainz plaats. In een gezelschap van eenige jongelieden ontstond een strijd over een meisje, dat zich ook in het gezelschap bevond. Een der jonge lieden trok daarop zijn revolver en schoot zijn tegenpartij dood. De moordenaar werd door de omstanders zoodanig geranseld, dat de politie met moeite voorkwam, dat hij doodgeslagen zou worden. Olie tegen hooge zeeën. De Bremer bark Schiller, kapt. Steinboemer, heeft op hare reis van Queenstown naar Havre, vau 13 tot 18 Oct., vreeselijk te lijden had van storm en holle zee. Uit het dagverhaal van die reis blijkt, dat 't ontzet tend gehavende schip den 16en geen stort zeeën meer overkreeg. Dat was misschien alleen te danken aan het vaak verwor pen middel om een zak met olie over boord te hangen," zoo zegt het bericht. Den 18den ontmoette het een sleepboot, die het gelukkig op de reede vóór Havre bracht. p. p. c. verzoeken we beleefd deze op den dag der uitgave zoo vroegtijdig mogelijk te willen inzenden. De nog steeds stijgende oplage van ons blad noopt ons, zeer vroegtijdig met het afdrukken aan te vangen. DE UITGEVERS, Op den 4n Novem hopen mijn geliefde vriendin WILLEM VAN DER PEET en ANNA LOUWE, hunue 1^/g-jarige Echtvereeniging j te herdenken. 2 November 1886. Getrouwd J. R. B U IJ S C. BRUIN, die tevens hun dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 27 October 1886. Voorspoedig bevallen van een wel{^ schapen Dochter, mijne geliefde Echtge- noote A_ MEIj geb, DE Vkijeu. Amsterdam, 31 Oct. 1886. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Zoon, J. ESBACH-BAKKER. Amsterdam, 1 November 1886. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van twee welge schapen Zoons, M. C. AMIA3EL, geliefde Echtgenoote van S. DUINKER Wz. Haarlem, 31 October 1886. Algemeene kennisgeving. M. HOFSTEE. J. STOLL en Echtgenoote. p. p. Bevallen van een welgeschapen Dochter A. JELLEMA—Geus. Helder, 30 October 1886. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Zoon CATHARINA JACOBA VERBERNE, geliefde Echtgenoote van HENDRIK LIPPE. Helder, 31 October 1886. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Zoon, C. J. W. HESSELBERG, Echtgenoote van R. S. METZELAAR. Kotta Radja, 15 Sept. 1886. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Dochter: VLAM, geliefde Echtgenoote van D. SMIT. Helder, 1 Nov. 1886. Algemeene kennisgeving. Heden trof ons een zware slag door het afsterven van een onzer lievelingen, GERARDINA, na een smartelijk lijden van slechts drie dagen, in den aanvalligen leeftyd van vier jaren. Helder, 29 Oct. 1886. Namens hare diepbedroefde, ouders, grootmoeders en verdere familie, E. DE WIJN. E. DE WIJN—de Wijn. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Op den 27 October overleed te Amsterdam onze geliefde Moeder, Wed. AGAART, geb. WOUTERS, na voorzien te zijn van de H. Sacra menten der stervenden, in den ouder dom van 83 jaar en 7 maanden. Helder, 2 November 1886. Namens Behuwd- en Klein kinderen. Iemand van beschaafde familieeene nette betrekking bekleedendeoud 29 jaar en van den P. G. wenscht langs dezen weg in kennis te komen met een jonge dame of weduwe van denzelfden leeftijd en gods dienst er zal hoofdzakelijk gelet worden op knap uiterlijk en zachtheid van humeur. Geheimhouding verzocht en verzekerd. Brie venliefst met bijvoeging van portret worden met duidelijke opgave van adres ingewacht onder letter V. K. bij den Boekhandelaar A- J. MAASDijkstraat, Helder. Een weduwnaar van mid delbaren leeftijd, P. G., en zonder kinderen, wenscht langs dezen weg in kennis te komen met een weduwe. Stipte geheimhouding wordt verzekerd. Franco brieven, lett. Q, Adver- tentie-Bureau STADERMANN, Helder. De ondergeteekende be richt dat de zaakdoor I wijlen zijn vader zoovele jaren door hem op dezelfde wijze j zal worden voortgezet. H. L. VRIESLAN0ER. Helder, 1 November 1886. Op de door ons uit- j gegeven Wioterdienst- biljetten wordt het ver trek der boot Gebr. Znr JMublen gesteld op 8.15 's morgens. Dit is niet zoo de boot vertrekt te 845 nor 's morgens. Wij verzoeken beleefd de cijfers op het biljet te willen veranderen. I BERKHOUT C®., Boekh. Hedenavond: Blijspel in 3 bedrijven naar 't Fransch. daarna Vaudeville in een bedrijf, naar 't Fransch lste Rang 99 Cts. Prijzen der Plaatsen 2de Rang 50 Cts. Er wordt gevraagd een bekwaam St. Nicolaas-Snijder. Adres J. HONDIUS, Koek- en Banket- bakker, Kanaal weg No. 37. Te bevragen bij BERKHOUT Co. Gevraagd. een DIENSTBODE, niet beneden de 18 j. Adres Hulppostkantoor Oosterend NH. Texel- Gevraagd die met de wasch kan omgaan. Adres: BERKHOUT Co. Wegens sterfgeval in haar tegenwoor- 1 digen dienst zag een flinke Dienstbode van buiten zich gaarne zoo spoedig mogelijk geplaatst voor De beste getuigen staan haar ten dienste. Liefst in den Haag. Adres Bureau van dit blad. Verloren, een ONDERSTUK van een gouden Oor belletje, gaande van de Oostslootstraat naar de Hoogstraat. De eerlijke vinder zal beloond worden. Adres BERKHOUT Co. voor afbraak. Uitvoerige inlichtingen bij J. POT, Alkmaar. voor de vele belangstelling, ondervonden op onze 25-jarige Echtvereenigingzoo wel van binnen als buiten Amsterdam. Amsterdam, 1 November 1886. Uit naam van H. GROOT. A. E. GROOT, geb. Dienst. Kinderen en verdere Familie. aan den Heer H. DE GROOT en Echt genoote, voor hun vriendelijk en gul ont haal, bij hun 25jarig huwelijksfeest onder vonden. Van alle vrienden en genoodigden. Uit de hand te koop: een vlug bij den weg loopend EZEL. AdresJ. DUINKER, Wieriugen. liit de hand te koop een best veêren Bed met toebehooren. Adres DE WIT, Achter Zusterschool. Te Hoop Bedstroo en Haverdoppen, 25 Cent de zak, franco thuis, bij g. DISSEL, Kuiperstraat No. 71. Te koop aangeboden voor een Burger-Woonhuis. Te bevragen aan 't Bureau van dit blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2