BmwfatQ Harmie. Mi ëmtm Jlrkrtó. S. A. KAHHEWASSER. VERGADERING Advertentiën. Dankbetuiging. OPROEPING. Aan de leden der Herv. Kerk Prof. VALETON, Trije Geref. Gemeente, Schol met den Bijbel. SCHOUWBURG TIVOLI. Buitengewone Tooneelvoorstellii VADERLAND EN ORANJE. i-^Dej adelborsten le kl. jhr. G. C. Quarlea van Jfford. F. C. W. Morrees, G. K. graaf Van logendorp, A. F. J. Romswinckei, A. H. baron /au Heerdt tot Everaberg en J. F. Nijland worden oet 3 Januari a. s. geplaatat aan boord van Zr. Vla. instructieschip Nautilus- Stoomvaartberichten. Het stoomschip Voorwaarts arriveerde 8 Dee. /an Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Prinses Amalia is 6 Dec /an Amsterdam te Batavia aangekomen. Het stooomschip Prins Frederik vertrok 7 Dec. van Marseille naar Amsterdam. Het stoomschip Courad vertrok 6 Dee. van Marseille naar Batavia. Het stoomschip Koningin Emma vertrok 7 Dec. van Port-Saïd. Het stoomschip Prins van Oranje vertrok 7 Dec. van Padang naar Amsterdam. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 8 Decem ber Aden. j Volgens experts, beloopen de kosten van liet geheel herstellen van het st. Prins Hendrik het dubbele van de waarde van het stoomschip. Die reperatiën kan echter te Aden niet geschieden. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 7 tot 10 Dec. ONDERTROUWD: W.,Mens, timmerman, en C. Kórver. J. Meijers, koksmaat bij de ma rine en S. de Leeuw. GEHUWD: H. L. Vrieslander en S. Mes- scher. W. Wijnants en M. Smit. K. Edelen- bosch en J. Mens. P. Kroon en G. de Boer. G. Bedorf en D. W. A. Spoelstra. BEVALLEN: A. de Jong, geb, de Jong,.d. T. Jongkees, geb. Lak, d. J. S. M. Blom, geb. Koeleraan, d. G. Vlaming, geb. de Graaff, d. M. W. Touw, geb. van der Poll, d. W. Onnes, geb. Vil, z. T. Klik, geb. de Haas, z. A. van Brederode, geb. Mensch, d. OVERLEDEN: T. de Goede, 9 m. M. M. Elsholl, 4 ra. C. van Amersfoort, 9 m. M. S. C. W. Romenij, 5 j. T. Hoogendijk, 2 j. van den Raad der gemeente Helder op Woeasdag 8 December 188». Voorzitter de heer mr. K. J. C. Stakman Bosse. Tegenwoordig 16 ledeu; absent de heer J. C. Jansen. De tribune is flink bezet. Na de oponing der vergadering en de voor lezing en goedkeuring der notulen, wordt aan de orde gesteld de behandeling der begrooting van ontvangst en uitgaven voor den dienst van 1887. In de afdeelingen van den Raad is deze begroo ting onderzocht en van dat onderzoek is door de commissie van rapporteurs, bestaande uit de h.h. Govers, Korver en Hordijk, een uitvoerig verslag opgemaakt, hetwelk door laatstgenoemde wordt voorgelezen. Tal van aan- en opmerkingen wer den door de leden gemaakt. Men wenschte de opbrengst van 't hout uit 't gemeeute-plantsoen in 't openbaar te doen verkoopen 't bedrag der hondenbelasting verhoogd en het toezicht ver scherpt te hebben; de rechten van het gebruik van wateren en gronden en het havengeld opge voerd tot hoogere bedragenbegrafenis-rechten geheven tot een bedrag van minstens f 2.en icogstens f6.voor de kinderen van meer ge goede ouders het schoolgeld van f 4.'s jaars verhoogd tot f 10.verhooging der marktgelden van kramers op de jaarmarkt, van 30 op 60 ct. voor iederen vierk. M. Bovenstaande opmerkingen betroffen de inkomsten; wat aangaat de uitgaven werden deze bemerkingen gemaakt: de salarissen van den bode en zijn adsistent, door B. en W. voorgedragen respectievelijk op f 600 en f 300 'sjaars, worden verlaagd op f500 en f200; het afhalen der raadsleden per rijtuig naar de ver gaderingen van den raad wenscht men afge schaft de kosten van het schoonhouden der vertrekken op het raadhuis verminderd te zien; de betrekking van sub-ontvanger der gemeente nabij den mond der haven, wenscht men op te heffenhet tractement van den marktmeester tot op de helft te verminderen de bezoldigde klok luiders af te schaffonden naam opzichter van de begraafplaats te vervangen door administra teur der begraafplaats de uitbaggering van het Heldersche kauaal op te dragen aan vaste werk lieden der gemeente; men spreekt een minder vleiend oordeel uit over den toestand der bestra- tingen in deze gemeentemen wenscht de som van f600 voor onderhoud en verbetering van 't plantsoen te verminderenmen wil 't onderhoud der torsn-nurwerkon bij aanbesteding doen plaats hebben; men wenscht de belooning van den adsistent-doodgraver te vermiuderente vermin deren ook het aantal hooistekers met 1men wonscht verlaging van bet cijfer van belooningen aan brandspuit personeel, met het oog op den dienst, dien men voortaan van de brandkranen der waterleiding zal hebbenmen verklaarde zich tegen de door B. en W. voorgestelde uitbreiding der gaslantaarns met drie stuksmen gaf den weusch te kennen naar bezuiniging op de uit gaven bij de dd. Artillerie-Schutterij, op die voor het herhalings.onderwijs, op 't schoonhouden der schoollokalen, op het beheer van 't weeshuis en verlangde afschaffing van 't verstrekken aan h.h. officieren van vrije zitplaatsen in de kerken, waarvoor de som vnn f 200 op de gemeente- begrooting is uitgetrokken. Bij den post tot het verstrekken van subsidie voor het Burg. Armb., bevreemdde het, dat het verhoogde cijfer voor 1886 ook voor 1887 was uitgetrokken, 't Hoofd der school |voor uitgebreid lager onderwijs voor jongens, wilde men herinnerd hebben aan zijne verplichting, om de acte Middelbaar onderwijs Duitscb te verkrijgen. Omtrent een aantal dezer bemerkingen werden door B- en W. niet alleen inlichtingen gegeven, maar ook toezegging gedaan, ten einde in den vervolge de noodige bezuinigingen en verbeterin gen in 't leven te roepen. Naar aanleiding van den wensch naar verhooging der schoolgelden, in 't verslag voorkomende, wordt door den heer Korver voorgesteld om een commissie te benoe men, die zal hebben te onderzoeken of het moge lijk is, om zulk een verhooging in te voeren. Over dit voorstel staakten de stemmen (8 tegen 8). Staking van stemmen had mede plaats bij 't ne men van beslissing over het voorstel, in 't verslag voorkomende, om de jaarwedde van den adsistent- bodc te bepalen niet op f 300, zooals door B. en W. was voorgesteld, maar op f200 's jaars. Over beide zaken moeten alzoo in een volgende zitting opnieuw stemmingen plaats hebben. Met 10 tegen 6 stemmen werd bepaald, dat de som van f 156, uitgetrokken voor huur vau een huisje, nabij deu mond der haven, voor hulpkantoor der belastingen, tot op f78 worde verlaagdomtrent den toestand der straten worden door den voorzitter bevredi gende mededeelingen gedaanmet 10 tegen 5 stemmen wordt het bedrag van f 600 voor plant soen tot op f 300 verminderdverder wordt het aantal hooistekers met 1 verminderd; wordt be paald, dat omtrent bezuiniging bij de herhaliug- schooi het udvies der plaatselijke schoolcommissie zal worden gevraagd en dat het hoofd der school voor uitgebr. luger onderwijs voor jongens alhier, aan zijne verplichting tot het afleggen van een examen, zal worden herinnerd. Over het voorstel, aan 't verslag ontleend, om de som van f 200 voor 't verkrijgen van vrije zitplaatsen voor offi- eieren in de kerken te doen vervallen, staken de stemmen (7 tegen 7). De heereu Tinkelenberg en Hordijk hadden inmiddels de vergadering verlaten. De geheele begrooting, alsnu in stemming ge bracht, wordt met algemeene stemmen goedge keurd en vastgesteld, sluitende aldus Ontvangsten f174 373.26i Uitgaven - 183.764.44 Vermoedelijk nadeelig slot f 9.391.18 Met eenparige stemmen wordt goedgekeurd het door B. en VV. aangeboden concept-besluit tot beschikking over de som van f 33.575.13, wegens de rijks directe belastingen aan de gemeemte toe komende. Goedgekeurd en vastgesteld werden de begroo tingen voor het burgerlijk armbestuur voor den dienst van 1887, sluitende in ontvangst en uit gaaf met het bedrag van f 10.285, die van het alge meen weeshuis met f 14.217.78 en die van de dd. artillerie schutterij met f1780. Tevens werden goedgekeurd eu vastgesteld de rekening en ver antwoording van de dd. artillerie-schutterij over 1-885 met deze eindcijfers Ontvangsten f 1.742.454 Uitgaven - 1.544.62J- Goed slot f 197.83 en die van 't algemeen weeshuis, mede over 1885, sluitende aldus Ontvangsten f 14.232.01 Uitgaven - 13.502.23 Goed slot I 729.78 Nog werden goedgekeurd en vastgesteld de 2e suppletoire kohieren voor den hoofd, omslag en voor de belasting op de honden, beiden voor den dienst van 1886, respectievelijk ten bedrage van f 171.01* cu f7.—. Op voorstel van den heer van Gijn werd, we gens het vergevorde uur ('t was bijna 11 uur), de zitting opgeheven, om de overige punten te behan delen op a. s. Vrijdagavond. Vervolg der Berichten. i3e Storm. De storm uit het Zuiden heeft zich in een deel onzer gemeente zeer doen gevoelen* Het water in de binnenpolders, door aanhoudende regen en wind hoog opgestuwd, overschreed de oevers van slooten en vaarten om een weg te banen niet alleen over de akkers en weilanden, maar ook tot in bet bebouwde gedeelte, dat met den algemeenen naam van Vischdroogerij beti teld wordt, bestaande uit de lage gedeelten van Visch- en Vijzelstraat. De bewoners er van die uitzicht op het ruime veld hebben, zagen het tüïtns iu eonc uw tju soms prachtig dat schouwspel ook moge zijn, eigen leed doet dat alles vergeten. De bewoners aldaar toch, verkeerden in een niet zeer benijdens- waardigen toestand. In den ochtendstond reeds werden zij opgeschrikt door het natte element, dat de vloer der eenvoudige en arme woning was doorgedrongeu om later te ontwaren, dat het water stijgende was. Tragisch komische too- neelen waren het gevolg van den hier nog onbe kenden toestand. Overstrooming toch werd hier nog niet gekend! De tooneelen uit de geschiede nissen van elders vertoonden zich hier wel meer of min in miniatuur, maar dikwijls zoo, dat deernis met de ongelnkkigen in groote mate gevoeld werd. Wat zegt ge, gij, die ondanks het ruwe weer, meendet gerust in uwe woning dien toestand te kunnen afwachten, zoo ge de vlucht moest nemen naar het enkele gedeelte der kamer, waar een tafel u eene droge zitplaats aanbiedt, en wat moest zij, die te bedde lag,haar kind pas drie dagen oud, zogende P Zoo waren de gevolgen van de water overval; vele vluchtten van den zolder of hadden bij anderen hun intrek geno men. Rappe handen boden hulp aan, de vrouw met haar jongeborene werd met een vlet uit hare woning gevaren, ook anderen vonden op die wijze schuilplaats. De kracht van den storm heeft zich in vele andere deelen der gemeente geducht laten gevoelenboomen en schoorsteenen konden niet altijd de kracht van den wind trot- seeren, vele winkeliers aan de Hoofdgracht zitten met gebroken glasruiten of hadden hunne glazen gebarrikadeerd. 't Is zeer jammer, maar dat alles kan spoedig hersteld worden- Veel is er dat niet zoo gemakkelijk in het reine kan ge bracht worden, maar wat voor liefdadige handen een ruim veld aanbiedt. Door het spuien is thans de waterstand weder tot gewoon peil teruggebracht en zijn de bewo ners van de Vischdrogerij weder in staat hunne woningen te betrekken. Gisterenavond werd er in Musis Sacrura een vergadering van Zondagsrust gehouden. De opkomst was niet zeer groot. De Voorzitter, de heer T. Mooy, heette de aanwezigen welkom en bracht in korte trekken 't doel van Zondags rust in herinnering. Daarna trad de heer W. Thie Fz.als spreker op en schetste in een no velle hoe de kruidenier Van Balen zichzelf ten gronde richtte en 'zijn gezin veel te kort deed, door werken, en ook werken op Zondag als 't eenige levensdoel te beschouwen. Na de pauze werd 't woord verleend aan den heer I. Korver. Deze spreker beschouwde de Rust op Zondag uit verschillende oogpunten Eerstens was ze door den Schepper ingesteld. Vervolgens was de rustdag de kern, waaromheen zich verschillende godsdienstige secten aansloten, als: de Christenen op Zondag, de Joden op den sabbath en de Mahomedaneu op den Vrijdag, 't Nut van den rustdag was volgens spreker drieërlei, eerstens verhoogt 't de veerkracht ten goede, ten tweede geeft ze 't huiselijk leven wij ding en ten derde biedt ze een heerlijk element ter opvoedig aan. De wenschelijkbeid werd verder betoogd dat de Zondagsrust uit overtui ging mocht ontstaan, liever dan door wettelijke regeling. Met een opwekkend woord werd deze boeiende toespraak besloten. Nadat de heer J. P. v. d. Vegte, als afge vaardigde een kort overzicht van 't behandelde op de laatste algemeene vergadering te Leiden had gegeven sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank aan sprekers en hoor ders. De hoogste winddruk tijdens den storm, bedroeg hier 113 kilo op den vierk. meter. Het Engelsche fregat Brambletye zinkt meer en meer in den grond weg. Bij vloedgetij zit het achterschip tot aan den fokkemast onder water, zoodat op een goeden uitslag, van de-po gingen tot lichting van het schip aangewend, weinig hoop meer bestaat. De onderofliciers-veneenïging van zee- en landmacht //Vaderland en Oranje" zal Zondagavond in //Tivoli" een buitengewone voorstelling geven, met een variëerend pro gramma. Behalve een paar blijspelen, zullen een pantomime, muzikale en littérarische voor drachten den bezoekers aangename uren doen doorboengen. De gunstige reputatie van de vereeniging, zoowel als de billijk gestelde entrée, doen ons een ruime opkomst verwachten. Ook vestigen we nogmaals de aandacht op de uitvoering van de dilettanten-club //Thalia", op Zondagavond a. s. in Musis Sacrum (zie de annonce in dit blad. Een schoorsteenbrand aan de Zuidstraat, die zich gisteren aanvankelijk ernstig liet aan zien, is zonder verdere gevolgen gebluscht. Gisteren nam men van het havenhoofd alhier waar, dat de stoomboot NAda van Hol land," door wolken stoom en rook omgeven, op Texelstroom ten anker kwam. Een oogen- blik later seinde de boot om een sleepboot, waarop de „Hercules" uitstoomde en tegen den avond de „Ada van Holland" hier be houden binnenbracht. Het bleek, dat door een defect aan den stoomketel, de dienst door de „Ada" niet kon worden voortgezet. De machinist en stoker hadden juist in tijds het leven weten te redden. De kapitein had onverwijld maatregelen genomen, om door middel van een zeilvaartuig, de post over en weer te doen 'vervoeren. Texel, 10 Dec. 1886. 't Heeft hier twee dagen achter elkaar he vig gestormd. De golfslag beukte geweldig op de zeedijken. Vooral de dijk tusschen Oude Schild en Oosterend had veel te lijden. Op een paar plaatsen ontstonden openingen, die terstond met zeilen werden bedekt. De zee sloeg echter de zeilen stuk en deed de gaten grootcr worden, zoodat andere zeilen en meer dere arbeiders moesten ontboden worden. Door doeltreffende maatregelen is men er in geslaagd den dijk te behouden en het ge vaar te keeren. De boerenplaats //Wilhelmina's hoeve," met 31 hectaren 45 centiaren wei- en bouw land te Anna Paulowna, Woensdag jl. door notaris Hattinga Raven, alhier, in veiling ge bracht, heeft, met inbegrip der polderlasten, slechts f 1300 kuunen opbrengen. Uit Ymuiden wordt het volgende gemeld: Woensdagnacht te 12 uur kwam onder een storm van het zuidwesten het Ned. st. //Stella", kapt. Bruins, voor de pieren en trachtte binnen te ko men. Het schip was reeds met den kop binnen, toen het plotseling stil bleef liggen en daarna door den stroom werd omgesmeten en tegen de 1T—■'r1-„„KJ*. voorbij de pier en kwairi op een afstand van 300 Meter op het strand.' Hedenmorgen bij daglicht ging de reddingboot uit om de equi page te halen en mocht men het genoegen smaken de eerste reis 9 en de 2e reis 16 man aan wal te brengen, waarmede de geheele equipage gered was. Daar het schip bij hoog, water gestrand is, zit het verbazend hoog maar was het volgens' den kapitein nog niet lek. Indien de wind niet naar het Noord wes- len schiet en het volgende tij niet al te hoo^ wordt is er nog al hoop voor behoud van het schip. De lading bestaat ait stukgoederen, het schip kwam het laatst vai Cadix. De bemanning der reddingboot bestond uitJan Kaptein (schipper), Piet de Wijn,P. v.d. Wielen, Alb. Vos, W. v. d. Wielen, Joh.Baak, Jac. Jansen, P. BuijsjP.d. Vries, Jh. Jansen, P.v/d Wielen Pz. IJmuiden, 9 Dec. Het stoomschip Stella is met het vloedtij nog eenigszimhooger opge schoven of het lek is, is niet bekenl. Woensdagnacht zijn te Heiloi, bij Alk maar, een boerenplaats, een smedeij en wa genmakerij en twee woonhuizen eer. prooi der vlammen geworden. Van de inboetels heeft men zeer weinig kunnen redden. V-jr huis gezinnen werden door deze ramp v*i have en dak beroofd. De heer F. H. Pont, chef der beende firma William Pont, te Edam, is aldaar ver leden. Bevallen van een Zoon, T. KLIK-DE HAAS. Helder, 9 December 1886. Vele Advertentiën zijn wege.s plaatsruimte blijven liggen. Op den 12 en December hopen j onze geliefde Ouders Leonardus Petrus Bevallen van een Dochter E. B. DARPHORN, geliefde Eclitgenoote van A. v. d. BENT, Konstabel. Vlissingen, 6 December 1886. Op den 7den December overleed, na een korte, doch hevige ziekte, een onzer lievelingen, MARIA SARA CORNELIA W1LHELMINA. in den leeftijd van ruim 5 jaren. Helder, 9 December 1886. H. J. ROMENIJ. M. S. ROMENIJ-Koen. Heden overleed op 't onverwachtst ons geliefd Dochtertje, TRIJNTJE, in den aanvalligen leeftijd van drie en een half jaar. Amsterdam, 7 December 1886. G. KEEZER. A. KEEZER—Bood. Op den 4n December overleed onze jongste lieveling JOHANNA ELISAtSETH, in den nog jeugdigen leeftijd van 2 jaar en 5 maanden. Helder, 9 Dec. 1886. P. VISSER en Ecbtgenoote. Algemeene kennisgeving. Heden werd van onze zijde weg genomen, een van onze tweelingen, ons Zoontje JACOBUS WILHELMUS, in den jeugdigen leeftijd van bijna 3 jaar, diep betreurd door zijne Ouders, Grootmoeder en verdere Familie. M. L. T. EUSMAN. M. C. EUSMAN geb. Bergsma. Helder, 9 Deo- 1886. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door bet overlijden van onze lieveling TRIJNTJE, in den aanvalligen leeftijd van 2 jaar en 4 maanden, doch wij hopen in Gods wil te berusten, wiens doen wijsheid en liefde is. N. HOOGENDIJK en Ecbtgenoote. Helder, y uecemoer jlóoo. Langs dezen weg brengen wij onzen hartelijken dank, voor de liefderijke be wijzen, betoond'bij het overlijden en de ter aardebestelling van mijn geliefden Echt genoot en der kinderen Vader, den Heer K. DE HAAN. In 't bijzonder onzen dank aan den President en verdere leden van Ontwaakt bij Tijds," voor den be- langloozen bijstand door hen bewezen, Uit naam der Wed., Kinderen en Behuwdkinderen, T. DE HAAN—VOS, en Familie^ Helder, 7 Dec. 1886. Allen, die iets te vorderen hebben van wijlen GEERTJE WAGEMAKER, weduwe van SIMON LONT, gewoond hebbende te Wieringen op Noordstroe, en allen, die iets aan haar verschuldigd mochten zijn, zoomede allen, die huurders verinee nen te zijn van Landerijen aan gezegde weduwe of bare kinderen toebeboorende, worden verzocht daarvan ten spoedigste opgave te doen ten kantore van Notaris OBREEN, te Wieringen. Cornelia Marcelia Skorteldoek, J hunne 25-jarige Echtvereeni- Jj ging te herdenken. Uit naam hunner dankbare (j Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen.^ Helder, 10 Dec. 1886. te HELDER (Palmstraat.) Zondag 12 December 1886: es voormiddags ten 10 ure zal, D.V. als Vreker optreden de HoogWelGeb. Heer Oud-Hoogleeraar te Amersfoort. Ondertrouwd WILLEM MENS en CATHARINA KORVER. Helder, 9 December 1886. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Dochter, C. M. P. KAAN—WICKEL. Helder, 9 December 1886. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Meisje AALTJE LUITSE, geliefde Ecbtgenoote van P. KEIZER, Helder, 10 December 1886. Volstrekt eenige kennisgeving. HOOGSTRAAT. ZONDAG a. s., 10 en 's namiddags 5% ure Versteeg. DE KERKERAAD. Geleger^id tot plaatsing van nieuwe leerlingen p <ie avondschool, Frausclie Afdeeling, »t Jan. a. s. Zich aan, melden bij Het Hoofd dier School, P. ADRIAANSE Cz. Spoorstraat. Heden avond2roote Voorstelling i de Tuinzaal. 0 Aanvang 8 uur. het bestuur. School voor Uitgebreid Lager On derwijs voor Jongens. De Directeur van bovengenoemde School bericht, dat tegen 1 J anuarI Leerlingen kunnen worden aangenomen. Tot het bekomen van inlichtingen wende men zich tot den Directeur, D. A. G. VASTENOU. VERGADERING op Dinsdag 14 December a. s., des avouds 8 ure, in 't gewone lokaal. Rekening en Verantwoording. Bestuursverkiezing. Eene trouwe opkomst wordt dringend verzocht door Het Bestook. Algemeene Vergadering op ZONDAG den 12en DECEMBER 1886, in 't lokaal »Tivoli." Opening der Vergadering om 5 ure precies. Een getrouwe opkomst wordt verzocht. HET BESTUUR. door de Onder-Öfficiers-Vereeniging van Zee- en Landmacht op Zondag 12 December 1886. PROGRAMMA. 1. Marsch militaire van Leeuwen. 2. Voordracht. 3. Ouverture de Concert F.Wedenchen. 4. De wraak van een Kapper of De uitwerking van den Miltonbalsem. Blijspel met zang in één Bedrijf. 5. Polka de Concert voor Cornet a pistonBeijer. 6. Duo voor Piano en Viool, PAUZE. 7. Sontagskinder, Walzer. Rinner. 8. Pantomime „De Inkwartiering." 9. Voordracht. 10. Potpourri sur 1'opéra »La Fille de Madame Angot" Lecocq. 11. Ik inviteer mijn Koionel. Blijspel rhet zang in éen Bedrijf. PRIJZEN DER PLAATSEN Voor een Heer f 0.49, Vooreen Dame f0.£5. Bureau geopend 7 uur. Aanvang 8 uur. Plaatsen zijn te bespreken aan het lokaal van 10—3 uur. Sorties worden alleen afgegeven in de groote pauze. Militairen beneden den graad van kor poraal hebben geen toegang. Plaatskaarten te verkrijgen bij Mej. de Wed. JONKER en de Heeren WEBER, DE JONG,BAKKER en bij T. AKKER MAN, Achtergracht 181. Na aflooTö !Bal. HET BESTUUR. Heldersche en Nieuwedicper Melkinrichting. Terstond een KARNEMELK VENTER benoodigd. te en vraagt in een klein gezin een zindelijke DAGMEIDP.G.,zonder ■goede getuigen onnoodig zich aan melden. AdresKoningstraat I 516. een DIENSTMEISJE, dat huiswerk ver richten kanwasch buitens huis. Adres Bureau dezer Courant. Terstond gevraagd een flinke WERK MEID. Adres: BERKHOUT Co. Gevraagd voor lichte werkzaamheden een jong gepensionneerd Militair, loon f 5 a 6 per week. Adres BERKHOUT Co. Er biedt zich aan een bekwame Keu- kenmeid, tegen Februari. Adres Bureau van dit Blad. Wordt gevraagd een Dienstbode, goed kunnende koken en met de wasch omgaan. Zich aan te melden Loodsgracht I 361. K.anarl©vog©ls Nog voorhanden eenige prachtig zin gende KANARIES, vroeg broed 1886; dag- en avondzingers, tevens goede broed- popjes te koop billijke prijzen. Adres: J. ZIJP, Walvisckstraat. Bij de Wed. P. MOOR, in de Koningdwarsstraat, is weder een best PAARD geslacht. Lapjes 121/a Ct. Rollade 15, Biefstuk 221/* Ct. Alles per 5 ons. Langestraat. Extra koopje Manilla GORDIJN- GOED, breed, voor 15 Cent per el. Wollen DOEKEN en MUTSEN wor den voor een koopje opgeruimd.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2