No. 1 van lel ïeïllnstreerö Zondagstil 'T VLIEGEND BLAADJE Advertentiën. Aan de leden der Herv. Kerk VAN OS, van Amsterdam. Vrije Geref. Gemeente, Vereenipï „ONTWAAKT BIJ TIJDS." TIVOLI. Zondag a.s. BAL. Zr. Ms. schroefstoomscbip 4de kl. Sommelsdijk, a onder bevel van den kapitein ter zee J. F- M. Lange, in den namiddag van 3 dezer weder van San Paolo de Loauda vertrokken, ter voortzet- .ing der reis. Aan boord was alles wel. ingezsonden. Mijnheer de Redacteur! e Zou ik voor het onderstaande om een plaatsje g mogen verzoeken in uw veel gelezen blad, ter beantwoording, omtrent het in uw vorig num- n mor opgenomen ingezonden stuk van X, wat betreft de volgende zinsnede: ti X schrijft aldaar: ,;Wat ik er in zie, is tt «dit: Heeft men 't werkelijk zoover gebracht, d «dat er verhoogde schoolgeldhefTflug tot stand d «komt, dan is men op den goeden weg, b «om 't oprichten van sectescholen sterk in de 1: «hand te werken, en al moge dit nu 't doel van h «den voorsteller niet zijn, 't gevolg zou m. i. v «niet uitblijven." X schijnt het dus te betreuren, dat de Raad ti tot het besluit is gekomen die commissie te be- p noemen, omdat hij verhoogd schoolgeld vreest, Ij omdat X overtuigd is, dat, als men het open- n baar onderwijs niet voor een koopje krijgt men hot dan niet begeert en men liever sectescho- z len opricht. Geen erg fijn compliment voor de 'i regeering, die de schoolwet tot stand bracht, n doch een ware triumf voor de voorstanders van c het bijzonder onderwys, daar X dan zeker ook u wol overtuigd zal wezen dat het onderwijs op jj de byzondere scholen even goed is, maar de v ouders de kinderen er af houden om de dub- j; beitjes. v En nu wat die verhooging betreft, naar mijn (j inziens handelt de Raad flink, als hij hen, die liet betalen kunnen, meer laat bijdragen aan de u lasten die de gemeente aan het onderwijs ten kosten legt; en zou een afzondering van de meest betalende naar mijn meen ing niet noodig zijn, daar die toestand wel gehandhaafd kon blijven, daar nu betalende en niet betalende j ook door elkander zitten. N. N. I voe tien- I De< I Jar 1 1 J; I Baf Stoomvaartberichten. Het stoomschip Sumatra vertrok 4 Jan. van •z naar Batavia. Het stoomschip Prins Alexander vertrok 2 Jan. .*n Colombo naar Arasterdam. Het stoomschip Prins Prederik, vertrok 5 Jan. van Amsterdam naar Java. Het stoomschip Prins van Oranje, van Batavia naar Amsterdam, vertrok van Marseille den 5 Januari. Het stoomschip Prinses Amalia, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 4 Jan. van Padang. Het stoomschip Prinses Wilhelraina, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde Dungeness den 5 Jan. 10 u. nra. Marktberichten. Purmerend 4 Jan. Aanger. 23 Paarden, 79 Melk- en vette Koeien, handel stug, prijs houdend, 111 vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per P., handel stug, 70 nucht. dito f8 a 22, han del vlug, 1814 Schapen en Lammeren, Vette hooger, Schapen lager, handel vlug, 108 vette Varkens f0,38 a 0,46 per P., handel stug, 146 Varkens f 4 a 7, 366 Ganzen fl,90 a 8,25, 87 Zwanen f 6,50 a 9,50, Kipeieren f 5,50 a 6,50 per 100, 937 P. Boter, f 1,10 a 1,20 per pond. Kleine Kaas f31,50, aangevoerd 118 stapels. Schagen, 4 Jan. 6 Paarden f30 af60, 10 Geldekoeien f90 a f 200, 10 nueht. Kalveren f6a f 14, 300 Schapen f 12 af 32, 7 magere Varkens f 9 a f 11, 24 Biggen f 5 a f 7, 25 Kip pen 25 tot 40 cent, Boter per kop 70 tot 75 cent, Kaas per kilogram 25 tot 30 cent, Kip-Eieren per 100 f 5,50 a f 6. Visscherij-Berichten. 5 Januari binnen 11 sloepen, als: Schipper J. Zwartveld, 4100 schelv., waar van 1050 lev., per 100 f20.50. Schipper L. Koster, 3300 schelv., waarvan 700 lev., per 100 f21.50. Schipper Jb. van Hoek, 3200 schelv., waar- »an 100 lev., per 100 £21.50. Schipper M. Noordzij, 33 lev. kabelj., per stuk f3.65, 100 d. id., p. st. f2.25 a f 1.70; 5 lengen, p. st. f3.05; 3100 schelv. waarvan 300 lev., klein soort, p. 100 f8. Schipper M. Langebroek, 2700 schelv., waar van 500 lev., p. 100 f22. Schipper Bronner, 960 schelv., waarvan 350 lev., p. 100 f25.50. Schipper J. Taal, 2500 schelv., waarvan 400 lev., p. 100 f24.—. Schipper J. van der Zwam, 100 lev. kabelj., p. st. f3.60; 160 d. id., p. st. f2.15; 9 stuks heilbotjes voor f30.12 lengen, p. st. f2.10; 600 schelv., klein soort, p. 100 f 4. Schipper Jan van de Hoek, 3300 schelv., waarvan 700 lev., p. 100 f21.50. Schipper A. Rietdijk, 2600 schelv., waarvan 500 lev., p. 100 f21.50. Schipper Barendreclit, 40 lev. kabelj., p. st. f8.90, 100 d. id., p. st. f2.10 a f2.55; 900 schelv., waarvan 200 lev., klein soort, p. 100 f7.50; 1 ben vleet a f 21. 6 Januari binnen 3 sloepen, als: Schipper C. van der Hoek, 2600 schelv., waarvan 600 lev., p. 100 f24.50. Schipper C. Valkenier, 2700 schelv., waar van 200 lev., p. 100 f 26.50. Sthipper H. Zwartveld. 1960 schelv., waar van 300 lev., p. 100 f25. 8 Korders, 39 tot 200 tongen, p. st. 60 ct., 8 tarbotten, p. st. f10.3 manden groote schol, p. m. f6.50, 22 st. roggen voor f21. 323ste Staats-Loterij. 4e klasse. 2e lijst. No. 14799 f2000. No. 11699 12445 f 1000. No. 2791 f400. No. 15Ï67 f200. No. 2550 8886 8902 20G87 f100. 3e lijst. No. 15234 f25000. No. 1327 f5000. Ne. 283 f1500. No. 12874 f1000. No 1656 U254 17112 f400. No. 5191 f200. No. 2715 4667 10184 11725 11997 14016 20758 20796 f 100. 4e lijst. No. 16499 f 1000. No. 4748 f 200. No. 14011 f 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 4 tot 7 Jan. ONDERTROUWD R. Reitsma, kelner, en L. Kwast. R. Zwaan, koopman, en J. Klinkert. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: A. Oost Lievense, geb. Kik kert, z. A. C. de Haas, geb. Budde, d. J. W. F. Koppen, geb. Morssink, d. K. de Groot, geb. Wijkei', z. D. Veldman geb. Bos, z. P. A. Garstenveld, geb. Jansen, z. D. J. Lankhof, geb. van der Brugge, z. T. Kolk, geb. Grilk, z. M. van Franeker, geb. Molenaar, d. M. de Boer, geb. Kwast, cl. D. Burger, geb. Kec, d. OVERLEDENT. Herinsen, 1 m. R. Noot, 16 j. C. Heeroma, geb. Roggeveen, 43 j. D. Nobbes, 16 m. J. Kweldaiu, 5 d. Burgerlijke Stand, gem. Texel. Geene. Van 30 Dec. tot 5 Jan. ONDERTROUWD GEHUWD: GEBOREN: Jannetje, dochter van Ger- brand Dros Pz. en Annaalje Bruin. Adriana Johanna, dochter van Gcrrit Schoenmaker Jsz. en Jannetje Gieles. OVERLEDENMaria Nielen, gehuwd met Hendrik VanderWiele, 71 j. Cornelis Van de Schans, weduwnaar van Marijtje Visser, 70 j. POLITIE Gevonden voorwerpen. Adres bureau I een Paardendek* Adres bureau II een Armbandje. Zitting van den gemeenteraad van Texel, op 5 Januari 1887. De Voorzitter opent de vergadering. Afwezig de heer A. Dros. De notulen van de vorige vergadering wor den gelezen en na eenige discusiën goedge keurd. De heer P. Boon vraagt opheldering, of de aanvrage der leening voor de gemeente reeds in de vorige vergadering is vastgesteldwat na eenige toelichting van den voorzitter, wordt goedgekeurd. Er geschiedt voorlezing eener missive van den heer C. Bosman, te Alkmaar, aannemer van den stoombootdienst tusschen Texel en den Helder, inhoudende verzoek om, in plaats van voor 5 jaar, voor 1 jaar met de gemeente te contracteeren, aangezien de subsidie voor de provincie ook voor 1 jaar is aangenomen wordt in stemming gebracht en met 1 stem tegen, aangenomen. Ingekomen stukken van do Provinciale Sta ten worden voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen. Verslag van het nazien der boeken en stuk ken van den gemeenteontvanger; worden in orde bevonden en goedgekeurd. Ingekomen een missive van Gedeputeerde Staten, inhoudende toestemming der subsidie voor den grintweg naar de Koog. Een request van Mej. BremerOudhuis, vroedvrouw te Oosterend, om aanstelling als vroedvrouw voor den polder de Waalidem, om tegemoetkoming voor de practijk, daar sedert April uitgeoefend wordt op beide ver zoeken afwijzend beschikt en wanneer zij armen in genoemden polder mocht behandelen, hierver eene declaratie bij de gemeente in te dienen. Een request van Albert Jonker, nachtwacht aan den Hoorn, met verzoek om verhooging van zijn tractement van f125,op f150, 's jaars, evenals op de andere dorpen van Texelafwijzend beschikt. Idem van dezelfde, om vrij te zijn van be taling van lioofdelijken omslag; was hem reeds vroeger toegestaan. Ter bespreking van eenige officieuse stuk ken wordt tot een besloten vergadex-ing over gegaan. Na heropening is aan de orde de benoeming van een hoofd der school in de Parkstraat aan den Burg. Op de voordracht zijn geplaatst de heei*en Kleinbentink, Goustra, van Lingen en Verkuil. Bij stemming gekozen de heer Kleinbentink met 9 stemmen, de heer Verkuil bekwam drie stemmen. De heer Kleinbentink wordt van zijne be noeming per telegraaf kennis gegeven. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vei'gadering gesloten. PosterU en, LIJST DER BRIEVEN enz., geadresseerd aan onbekenden, gedurende de 2de helft der maand October In de Gulden's Bazar, Regulierstraat, Amster dam. F. vau Vliet, idem. Mej. M. Kuipers, idem. Mej. Kreps, idem. Wed. M. Martens, idem. Wed. J. de Vries, idem. J. Kok, idem. G. Bronner, Haarlem. D. v. d. Plas, P Briefkaarten. S. F. Hillema Ferwerda, Amsterdam. H. Coweh Boges, Rotterdam. I. de Haan, Schiedam. wordt morgen aan de geabonneerden toege zonden. Voor hen, die zicli nog niet als abonné opgaven, hebben we een voldoend getal exem plaren over gedrukt, welke gratis aan onze Bureaux Spoorstraat en Zuidstraat te beko men zijn, of op franco aanvrage worden toe gezonden. Wij ondervonden met deze uitgave reeds veel deelneming, maar wenschen die zooveel mogelijk uitgebreid te zien, omdat wij om trent den inhoud, in ons artikel over dat Zondagsblad, getrouw zullen zijn, dat is: dat de onderwerpen door de Redactie met de meeste zorg zullen worden gekozen, zoodat het blad in elke huiskamer kan worden gele zen en een aangenamen toon zal opwekken. Het abonnement is per 3 maanden slechts 35 Cent. Naar buiten per post 40 Cent. DE UITGEVERS. Schipbreuk „Annette." Ontvangen voor het fonds van weduwen en weezeu van verongelukte visschers en redders van schipbreukelingen: Van Y. M. te Helder fl.00 een Visscherman - 0.50 E. B. - 0.50 Vervolg der Berichten. De Vuurstokers-Vereeniging Wel vaart en Vooruitgang» alhier, verzond op 1 Januari jl. een gelukwensch aan het vorstelijk huis te 's Hage, waarop, namens Z. M., een vleiend antwoord aan den pre sident der vereenigiug, den heer Putters, werd toegezonden. Uitgeleid door vrienden en kennis sen, vertrok Donderdag van hier per 2en trein de heer C. G. Bach met zijn familie. De onder-hofmeester bij het kon. instituut der marine alhier, J. Driessen, is met ingang van 1 Januari 1887 be vorderd tot hofmeester bij voornoemde inrichting. Door de politie werd een drietal jeugdige liefhebbers van schaatsen rij den gesnapt, die zich op een al te goedkoope wijze van schaatsen hadden voorzien, iets dat de winkelier, bij wien ze ontvreemd waren, alles behalve pleizierig vond. Gisteren ontstond in de Langestraat, alhier, een begin van brand, terwijl de bewoners van 't perceel uit waren. De gloeiende kachel was daarvan de oorzaak. Gelukkig merkte de agent Kouseband 't gevaar en nam daartegen behoorlijke maatregelen. Woensdagavond vergaderden de leden van Ernst en Scherts» in Tivoli. De opvoering van 't drama x>Richard Moor", gaf veel genoegen, daar 't zeer verdien stelijk werd afgespeeld. De hoofdver- tooners ontvingen meermalen welgemeen de toejuichingen, 't Grappige blijspel >Tante en Nicht" verwekte herhaaldelijk een hartelyk gelach. Voortdurend hield 't de toeschouwers in opgewekte stemming en de geestige coupletten werden gaarne gehoord. Bij 't slot werden de vertoo- ners teruggeroepen. Gedurende het jaar 1886 zijn in de gemeente Helder voor de lichting der na tionale militie van 1887 ingeschreven 224 personen. De heer J. A. van de Velde, direc teur van het postkantoor te Texel, is met ingang van 1 Febr. a. s. als zoodanig be noemd te Oosterbeek. Oudeschild, 7 Januari. Voor de leden van de sociëteit >Nep- tunns" alhier, was het gisteren weer een avond van genot. De begaafde heer J. de Jong, van Eierland, trad als spreker in den kring op. Na een boeiende lezing over het onderwerp: Het vergeten," gaf de spreker eenige gedichten, zoowel van ernstigen als van luimigen aard, ten beste, 't Een werd even meesterlijk voorgedragen als 't andere en lokte bij herhaliag luide toejuiching uit, die dan ook wèl verdiend was. Het avondje werd door voordrach ten der leden aangevuld, die mede veel genoegen schonken. Aan het hulpkantoor der posteryen, alhier, werden in 't afgeloopen jaar ont vangen en verzonden 71.366 brieven, briefkaarten en gedrukte stukken. Aan geldswaarde werd aan dit kantoor voor een bedrag van f 61.137.09Y3 behandeld. Door het vele drijfys was de post- schipper van Wieringen naar de Kleine Sluis Woensdag genoodzaakt weder naar Wieringen terug te keeren. Het lid der Tweede Kamer, Dr. Schaepman, zal Zondag a. s. te Alkmaar een lezing houden. Door de felle wind en sneeuw van Woensdagnacht, zijn te Amsterdam een menigte telephoondraden gebroken, zoo dat een geheele verwarring in de gelei ding ontstond. Ten gevolge der verandering in het weder zijn de wedstrijden te Slikkerveer itgesteld tot aanstaanden Dinsdag en Ook te Rotterdam is het'thans naar men mededeelt met de kerkelijke troe belen tot een uitbarsting gekomen. 51 kerkeraadsleden, waaronder de predikan ten Lion Cachet en Geesink, zoudeu aan de Synode gehoorzaamheid hebben opge zegd. Zeker is het, dat de kosters der ver schillende kerken van kerkmeesteren last gekregen hebben om de kerken gesloten te houden en hoegenaamd niemand toe te laten, Men leest onder de ingezonden stukken van de Amst. Ct. Een werkman (naam en woonplaats be kend) als straatreiniger geplaatst tegen f 6 per week, heeft o. a. bij eenige win keliers vuilnisbakken op te halen op on gezette tijden. Deze hakken worden door de administratie van den stadsreinigings- dienst belanghebbenden verstrekt. De man belast zich den bak uit de werk plaats of winkel ter ruiming weg te ha len. Zulks geschiedde op 8 December 1886. Bij het opnemen van dien bak ontdekte de man een papier, hetwelk bij zijn on derzoek (hij bevond zich in een werk plaats van dat huis), bleek te zyn een bankbiljet van f 40. Hy gaf het aan een der knechts en deze aan zyn patroon, en de man werd beloond met f5. Daarmede dacht de man aan zyn verplichting te hebben voldaan, en gaf van het voorge vallene geen kennis. De opzichter van den reinigingsdienst kwam echter het ge val te hooren, maakte rapport aan den directeur en deze strafte den man, die voor zyn arme moeder den kost verdient, met een maand schorsing. Hij had, vol gens den directeur, het bankbiljet aan het bureau moeten brengen, en niet, op ei gen gezag, aan den rechtmatigeu eigenaar. In 1886 geraakten te Amsterdam 947 persouen te water, van wie 96 le venloos werden opgehaald. Juist op betzelfde oogenblik, dat Zondag de afkondiging van iemands voorgenomen huwelijk door den Burger lijken Stand in het kastje voor het stad huis te Sittard werd aangeplakt, werd die iemand door twee gendarmes in de »kast" onder het stadhuis gebracht. Dat was wat anders dan bij 't lieve bruidje De ontploffing in de steenkolenmijn Escouffiaulx, bij Bergen in Henegouwen heeft volgens een nader bericht aan acht en dertig arbeiders het leven gekost. Er waren 42 mannen in de mijn en slechts 4 daarvan werden zwaar gewond gered. De Frankischer Kurier, een gewoon lijk goed onderricht Beiersch blad, schrijft dat prins Bismarck tot zyn omgeving ge zegd beeft dat het bewaren van den vre de hem door een sterke oorlogsgeziude party zeer moeielijk gemaakt wordt, 's Vorsten strijd met zijne landgenooten zou in dit opzicht veel zwaarder zijn dan met vreemden, want de verhouding tot de aangrenzende mogendheden zou weder volkomen in orde wezen en niets te wen schen overlaten. Te Greenville in Pennsylvanië heb ben de dienstmeisjes het werk gestaakt om een loonsverhoogiug van 50 ets. (f 1.25) per week te verkrijgen. Ieder dienst meisje, dat zich niet bij de vereeniging aansluit, wordt „geboycott". H. K. H. Prinses Marie van Wur- temberg, eenige zuster van wijlen onze Koningin^Sopbia, is den 4 dezer te Stuttgart overleden. Aangaande de botsing van twee treinen op den Baltimore Okio spoor weg worden de volgende bijzonderheden gemeld. Een sneltrein, bestaande uit 5 gewone en vier slaapwagens, alle met reizigers gevuld, was Maandagavond te 6 uren van Baltimore naar Chicago ver trokken. Te ongeveer 4 uren in de mor-, gen, stormde de trein, die een buitenge woon snelle vaart had om een oponthoud van 50 minuten in te balen, ter hoogte van Tiffin in Ohio op een goederen trein, die van den tegenovergestelden kant kwam, en door den machinist, ten gevolge van een bocht in den weg, pas op bet laatste oogenblik gezien werd. Of er al onmiddellijk geremd en achter- uitgestoomd werd, bet baatte niets: met zulke kracht vlogen de twee treinen te gen elkander aan, dat de wagens werden »getelescopiseerd" en op en over elkan der werden geworpen. De ramp werd verergerd door het uitbreken van brand in den rookwagen, die in een ommezien op de overige wagens oversloeg. Yele passagiers werden onmiddellijk gedood anderen stierven een langzamen dood in de vlammen. Het duurde eenigen tijd voor er redding opdaagde. Toen deze kwam, vond men negentien volmaakt on herkenbare, misvormde lijken, onder welke die der machinisten en stokers van de beide treinen. Het ongeluk wordt toegeschreven aan bet verkeerd opvolgen der gegeven be velen. Ongeveer terzelfder tijd en vrij wel op gelijke wijze, had er Dinsdagmorgen een botsing plaat* nabij Springfield in Massa- chusetts, waarbij vijf reizigers omkwamen. Een moordenaar van drie personen levend verbrand. Een 14-dagen gele den ontdekte men te Gainesvilli, Georgia, dat bet huis van John G. Swilling in brand stond en men vermoedde dat bet geheele gezin, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen in de vlammen was om gekomen. Toen men het huis binnen kwam, bevond men dat man, vrouw en één kind met een bijl de hoofden ver brijzeld waren en kwam daardoor op het denkbeeld, dat na den moord, die klaar blijkelijk gepleegd was, het huis was in brand gestoken om de misdaad te ont dekken. Het vermoeden Tiel op een huur ling, Sanders genaamd, die in het huis geslapen had en ontvlucht was. Men wist hem op te sporen en hij bekende de misdaad, bewerende dat men hem bad willen mishandelen en dat hij daarom de bijl tot zelfverdediging bad gebruikt. Nadat hij naar de Gainesville „jail" was gebraebt, werd door de verbitterde me nigte de gevangenis opengebroken men haalde hem er uit en bracht hem bij de puinhopen om zyn slachtoffers te aanschou wen, waar men hem dwong een nauw keurig verslag van het gebeurde te geven. Toen zijn verhaal geëindigd was, bond men hem de handen en voeten, stapelde een ontzaggelijke hoeveelheid bout op elkander, legde hem er op, en stak het in brand, terwyl men de plaats niet verliet, voor dat zyn lichaam geheel ver brand en aan een klomp boutkool gelijk Op Zondag den 9n Januari 1887, hopen wy den 70sten Geboortedag te mogen herdenken van onze i innig geliefde Moeder, de Wed. B.J. BOELSUMS, geb. M. PETERSE. j Uit naam van hare kiuderen, Behuwd- en Kleinkinderen. j Helder, 7 Januari 1887. Den 9n Januari 1887 berdenken ARIE YAN ZANTEN en MARIA ELIZABETH MULDER, hunne Echtvereeniging. Helder, 7 Januari 1887. Ondertrouwd R. ZWAAN en J. KLINKERT. Helder, 6 Januari 1887. Ondertrouwd R. REITSMA en L. KWAST. Leeuwarden, I c T «oor? Helder, 6 Jaauan 1887' Geen Receptie. Geboren ANTONIUS BERNARDUS, Zoon van W. GARSTEVELD—Jansen. Helder, 4 Januari 1887. Bevallen van een welgeschapen Dochter: Mej. M. DE WIJN, geb. Kok. Amsterdam, 6 Januari 1887. Eenige en algemeene kennisgeving. Bevallen van een Hinken Jongen P. KOLKGrilk. Helder, 6 Januari 1887. Bevallen van een welgeschapen Zoon A. OOST L1EYENSE, geb. Kikkert. Helder, 4 Januari 1887. GeborenALIDA, Dochter van A. YAN TWISK en E. BOMHOFF. Helder, 6 Januari 1887. Heden overleed onze brave Yrouw en Moeder, CORNELIA ROGGEVEEN, in den leeftijd van 43 jaren en 10 maanden. Zij was ons een engel der liefde. Helder, 5 Januari 1887. K. H. A. HEEROMA en Kinderen. Echtscheiding. Bij vonnis van de Arrondissements- Recktbank te Alkmaar van 5 Januari 1887, is het h u w e 1 y k tusschen JO- HANNES DE HAAS en AALTJE WIL- HELMINA CHRISTINA KEIJZER, te Nieuwediep, verklaard door echtscheiding ontbonden, met al de gevolgen van dien. Alkmaar, 6 Januari 1887. Mr. G. W. BOSMAN, Advocaat. te HELDER (Palmstraat.) Zondag 9 Januari 1887 des voorm. 10 ure zal, D.Y. als spreker optreden de WelEerw. Heer HOOGSTRAAT. Zondag 9 Januari 1887: voormiddaga 10 en 's namiddags 6 ure, X>s. Versteeg. HET BESTUUR. Algemeene Vergadering op ZONDAG den 9n JANUARI 1887, in het lokaal Tivoli". Opening der vergadering om 5 uur precies. Een getrouwe opkomst wordt verzocht. Punten ter behandeling: No. 1. Drie maandelyksch verslag. 2. Rekening en Verantwoording. HET BESTUUR.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2