,PR0 PATRIA' Advertentiën. Artillerie-Vrijkorps. Woekeraar „Geloof maar niet, heer baron, at ik door mijn zaken rijk zal worden. Wan eer ik bij het einde van het jaar mijn balans ,pmaak, is mijn eerlijk inkomen heel klein." Baron „Dat wil ik wel geloovcn, maar uw -neerlijk inkomen is daarom ook zooveel te jrooter. o IN HET HöTEL. „Verlangt gij tegen 2 gulden of 2,50 gulden tan de table d'hóte deel te nemen „Welk onderscheid is daar tusschen „Vijftig cent." o „Maar Mietje, zit die soldaat nu nog in de keukon „Ja, mevrouw, hij vertelt van den oorlog van Atjeh, en die duurt zoo lang." Kareltjo„Moe, is koffie schadelijk voor de dogen Moeder„Hoe zoo kind Kareltje: „Wel, moe, meneer boven laat altijd de gordijnen naar beneden zakken als dc meid ~b morgens zijn koffie brengt." Marine en Leger. Z. M. heeft aan den heer B. E. C. Seignette, eervol ontslag verleend als 2e luit. bij dc d. d. artillerie-schutterij alhier. Naar men verneemt bestaat het voornemen om Zr. Mi. schrocfstoomschip le kl. Van Speijk, lig gende aan 's ltijks werf alhier, met 1 Maart a. s. in dienst te stellen. De kapit. ter zee Jhr. J. A. Roëll wordt als commandant genoemd. De luit. t. z. der 1ste kl. A. Seret en de luit. t. z. der 2de kl. K. J. Karseboom, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, zijn op don-activiteit ge steld. Naar uien ons meldt zal de le luit. der ma riniers H. A. Mos een eervol ontslag uit Zr. Ms. dieust aanvragen. De luit. ter zee le kl. J. H. Cremer, gedeta- .cheerd bij het departement van marine, wordt met den 16en dezer op non-activiteit gesteld. Ten einde de militieplichtigen zooveel mogelijk in de gelegenheid te stellen zich de bedrevenheid in den wapenhandel eigen te maken, noodig om aanspraak te doen gelden op de verkorting van den eersten oefeningstijd, is door den Minister van oorlog bepaald fn plaatsen waar infanterie in garnizoen ligt, zal aan jongelingen van 18 tot 20 jaren desver- ~mde kosteloos onderwijs in den wapenhandel .uen gegeven, voor welk onderwijs hun, mede kosteloos, de noodige wapens en munitiën worden verstrekt. De commandeerende officieren van de korpsen der infanterie zijn uitgenoodigd, jonge lingen, die zich daartoe bij hen aanmelden, pructiseh en theoretisch te doen onderrichten. De eommandeerende officieren van de korpsen en detachementen der vesting artillerie zijn uitge noodigd, de jongelingen van 18 tot 20 jaren, die zich tot liet bekomen van onderricht in den dienst der artillerie aanmelden, kosteloos in de recruten- school en in de bediening van het geschut te doen ouderwijzen. Hoorn, 8 Jan. Tarwe f6,75 a 8, Rogge f4,25 a 5.50, Gerst f4 a 5,25, Haver f2,75 a 4,25 Erwten: Witte fll a 13, Groene f 10,50 a 14, Grauwe f 13,25 a 19, Vale f 10,25 a 17, Bruine boonen f 10 a 11,75, Karwei f 19 a 19,50, 2 Paarden £40 a 70,19 Schapen f23 a 28, 30 Lammeren f 16 a 21, 7 Kalveren f 14 a 25, 9 Varkens f 12 a 16, 3 Zeugen f25 a 30, 100 Biggen £4 a 7,50, 55 Kippen f0,90 a 1,50, 550 Kipeieren f5,50 a 6 per 100, 1300 koppen Boter f 0,50 a 0,55 per kop. f - Ingezonden. Mijnheer de Redacteur! Mag ik u nogmaals om eenige plaatsruimte verzoeken 't Verraste me niet, dat mijn ingezonden stuk van 6 dezer aan een kleinen aanval bloot stond. 'i Is N. N. die in 't strijdperk treedt met de bemerking: „dat X verhoogd schoolgeld vreest, omdat hij overtuigd is, dat, als men 't openbaar onderwijs niet voor een koopje krijgt, men 't liever niet begeert en liever sectescholen opricht." Tot welke couclusiën kan men al niet komen, wanneer men op zijn stokpaardje doordraaft. Het is toch blijkbaar, dat N. N. een voorstander is. f Maar, eilieve, wie is die men, die liever i sectescholen opricht, toch zeker niet de voor stander der openbare neutrale school, wel? Wat ge aanvoert is in zooverre juist, dat de voorstanders van 't bijzonder onderwijs ook niet gaarne meer betalen dan hoognoodig is en er onder hen zijn, die met hunne overtuiging tran- sigeeren, wanneer 't op dc dubbeltjes aankomt. Of 't onderwijs op de bijzondere scholen even goed is, N N., als op de openbare, daarop moet ik u antwoorden, dat ik enkele bijzondere scholen ken, die goed zijn, maar daarentegen andere, waar de vlag dc lading moet dekken. Vindt ge dit een triomf? Ik zie 't nog niet in. "Alleen wanneer andersdenkenden uwe secteschool prefereerden boven de openbare, dan hadt ge recht over triomf te spreken. Dat iemand van uwe zienswijze, bij gelijke kosten 't bijzonder ouderwijs voortrekt, ligt toch in den aard der zaak. i Maar wat ik er verder in zie, is dit: Wanneer 't schoolgeld de ouders drukt, zal inen de kinderen zoo vroeg mogelijk van school nemen en juist de jaren, dat 't oordeel eeu weinig begint te rijpen en 't onderricht dubbele vruchten kon dragen, zullen daardoor voor hen verloren gaan. 't Peil vaa kennis zal dientengevolge over 't algemeen dalen en men zal per slot van rekening tot, de erkenning moeten komen, dat men geen voorwaartsche, maar een achterwaartsche beweging heeft gemaakt. Ik vermeen nu mijn gevoelen behoorlijk toe- j gelicht te hebben en stap hiermede van 't on- der werp af. i Na dankzegging M. d. R. Uw bestendige lezer, X. Stoomvaartberichten. liet stoomschip Voorwaarts vertrok 6 Jan. I van Marseillc naar Batavia. Het stoomschip Madura vertrok 8 Jan. van Port-Said naar Amsterdam. Het stoomschip Soenda is 8 Jan. van Batavia vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Sumatra, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 10 Jan. Aden. Het verleende hulp aan de Engclschc kanonneer boot Starling, die te Taedlain-eiland was ge strand en sleepte haar af. liet stoomschip Prins Frederik vertrok 9 Jan. van Sontharapton naar Batavia. Visscherij-Berichten. 10 Januari. Schipper J. v. d. Put met 2100 schelv., waarvan 400 lev. per 100 f 20,50. Schipper A. Koster met 4500 schelv., waar van 1300 lev. kleine per 100 f 14,50, 30 lev. kabelj. per stuk 1' 4,10. Schipper G. Jongejan met 2450 schelv., waar van 600 lev. per 100 f 20,50. Schipper J. de Waard met 4000 schelv., waar van 1100 lev. per 100 f 17,50. Schipper H. dc Korte met 3600 schelv., waar van 1000 lev. per 100 f 18. Schipper B. Meijboom, met 4000 schelv. waarvan 1000 lev. kleine per 100 f 10,50. 35 beugers met 30 tot 300 schelv. per 100 f 19 tot f22,50. Schipper T. Bruin, korder met 400 tong per stuk 40 cent, 4 kisten schol per kist f 7,50, 9 punt rog tc zamen f 51, 50 groote schol te zamen 10. Sehipper W. van den Hoek met 3800 lev. schelv., waarvan 1200 lev. schelv. per 100 f 18. Schipper K. de Garst met 1700 lev. schelv., waarvan 350 lev. per 100 f 11,50, 6 kabelj. op fl.— Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 7 tot 11 Jan. ONDERTROUWD: p GEHUWD: Lreene' BEVALLENJ. de Graaf, geb. Fooij, d. E. van Twisk, geb. Boinhoff, d. G. Smit, geb. Broek, d. J. Klingen, geb. Boon, d. W. Mes, Vliedorp, z. II. Dhacnens, geb. Heringa, z. E. Heeres, geb. Karman, d. G. van Rijn, geb. Bijloo, d. H. G. Mulder, geb. Smit, d. A. Garstenvcld, geb. Kooij, z. OVERLEDEN: G. H. C^ristiani, 2 m. G. de Graaft', 5 j. J. Wessel, 3 w. Een levenloos aangegeven. Marktberichten. - Alkmaar, 8 Jan. Aangev. 1 Paard f50, 2 ruwden 1'140 a 200, 19 nncht. Kalveren £3 a 16, 50 Schapen f16 a 27, 27 magere Var kens £8 a 12, 184 Biggen i'4 a 6, 3 Bokken ea Geiten f4 a 8, Boter p. kop £0,70 a0,80. Burgerlijke Stand, gem. Wieringen, Gedurende de maand December 1886. ONDERTROUWD l Johannes Takes en GEHUWD: Antje Duinker. GEBORENJacob, zoon van Cornelis Montert en Trijntje Bais. Klaas, zoon van Lammert Kuil en Trijntje Evers. Johannes, zoon van Simon Rotgans en Pietertjo Post. Anna Cornelia, dochter van G. Stark en Anna Maria Weber. OVERLEDEN Pieter Bakker, zoon van Maartje Bakker, 10 maanden. Jan Snooij, weduwn. van Antje Brouwer, 68 jaren. Pieter Dz. Kooij, zoon van Dirk Pz. Kooij en Antje Bakker, 7 jaar. Zevende Winter-Concert op Dinsdag 11 Jan., 's avonds 8 uur, in Tivoli. 1. Hochzeitsmarsch aus der „Sommcmachts- traum," E. Mendelssohn Bartholdy 2. „Die Na jaden," Concert Ouverture, W. Sterndale Beunett. 3. Adagio fiir Violoncelle, Solo, Woldemar Bargiel. 4. Fantasie aus der Oper „Der Freischiitz," C. M. von Weber Pauze. 5. Ouverture de 1'opéra „Fra Diavolo," D. Auber. 6. „Traumbilder," Fan tasie, Luiubije. 7. „Aan Dich," Introduction Me nuetto, Walzer, Einil Waldteufel. Gevonden: Adres Bureau I. Een EENDVOGEL. Vervolg der Berichten. Naar men verneemt, is de portefeuille van marine o. a. aangeboden aan den gep. vice-admiraal Van Gennep en aan den kapt. ter zee, adjudant des Konings, jhr. Roëlldie echter beiden daarvoor moeten hebben bedankt. We vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit nooimer voorkomende advertentiewaarbij belangstellenden morgenavond in »Musis Saerum" worden opgeroepen tot 't kiezen eener feest-com- tnissie, aan wier zorg 't zal toevertrouwd worden den 70en verjaardag van Z. M. den Koningmet meer dan gewonen luister te vieren. Naar aanleiding van achterstaande annonce vestigen we de aandacht onzei- lezers op de aangekondigde voorstelling, te geven door de Rott. Schouwburg-Mij., onder directie van Alex. Faassen, die Woensdagavond in Tivoli" zal optreden met Pachter Simon." De goede indruk, die 't gezelschap bij zijn vorig optreden heeft achtergelaten, zal zeker niet weinig aansporen tot een druk bezoek. Gisteren avond gaf prof. Chambly in Tivoli zijue aangekondigde voorstelling in goochelkunst, spiritisme, enz. Algemeen was men ingenomen met de door hem verrichte werkzaamheden. De heer Chambly heeft 't in zijn vak tot een zeldzame hoogte gebracht en wist 't pu bliek den geheelen avond aangenaam bezig te houden. Aardig was zijne verklaring van den tafeldans en 't geestenkamertje was een uitmuntend slot der séance. Den 17n dezer zal de Gymnastiek- en Excercitie-Vereen iging »Pro Patria" in Musis Sacruiui een feestelijke vergade ring houden. Het college »Entre Nous" zal Woens dag 19 dezer een buitengewone vergadering houden in Tivoli". Naar wij vernemen, zal de zaug- vereeniging Gemengd Koor," Zaterdag 22 dezer een uitvoering geven in Musis Sacrum". De eerstvolgende uitvoering van Helders Mannenkoor" zal op Dinsdag 25 dezer in Tivoli plaats hebben. Gedurende de vorige week werden uit het alhier gezonken Eugelsche fregat Brambletye" 45 balen lijnzaad hoven water gebracht. Tot heden zijn nu in 't geheel 518 balen geborgen. Men gaat ijverig met het lossen der lading voort. De eerw. heer B. H. Brinkman, die tot voor korten tijd pastoor was alhier, en nu te Schiedam, is zeer ernstig ziek. De geruchten, die daaromtrent vernomen worden, laten weinig hoop over, dat hij voor zijn gemeente en vrienden gespaard zal blijven. Overgeplaatst naar Koepang (Timor) om als eerstaanwezend waterstaats-amb tenaar op te treden, de opzichter 2e kl. Lt. Sr. Metzelaar en naar Tjiamis (Che- ribou) de idem le kl. P. Bommel. Uit Terschelling wordt van 6 Jan geschreven. Heden ontving schipper De Beer, die op 16 Dec. jl. twee man redde uit den mast van een gezonken vaartuig, als be looning voor zijn daad een postwissel, groot f'25. Ofschoon de° vaart op de Zuiderzee door 't drijfij3 niet meer wordt verhinderd, blijven de stoombooten Friesland" en Holland" te Enkhuizen onbewegelijk liggen. Wil men van de lijn Amster dam Enkhuizen—Leeuwarden uitslui tend een zomerdienst maken De Hooge Raad heeft gisteren het cassatieberoep van F. Domela Nieuwen- huis verworpen. In het arrest is het eerste cassatiemid del verworpen, omdat het arrest aanneemt, dat de wettelijk geëischte overeenstem ming tusschen rechtsingang, verwijzing dagvaarding en veroordeeliug werkelijk bestaat, daar zij allen betreffen een en het zelfde feit, en dat bekl.'s schuld daaraan behoorlijk is gemotiveerd. Wat het tweede middel betreft, achtte het arrest, de gronden, aangevoerd te^en de qualificatie der rechtbank, sboosaar- diglijk en openbaar smaden van den per soon des Konings," niet afdoende. De rechtbank heeft niet elke uitdrukking op zich zelve maar alle in onderling ver band als smaad beschouwd van den per soon des Konings, en tevens als ken schetsend den minachtenden toon, en daaruit afgeleid het boosaardig opzet. Waar nu vaststaat, dat althans een uit drukking, »dat de Koding zoo weinig werk van ziju baantje maakt," valt on der de bovengenoemde qualificatie, daar die aantijging beleedigend is voor den persoou des Konings en smaad duidt op alle smaadwoorden of beleedi- gende uitdrukkingen, welke niet vallen in artt. 367 en 375 C. P„ alzoo op een voudige beleedigiug in tegenstelling van laster en hoon, daarom is het cassatie beroep verworpen. Duizenden nieuwsgierigen en partij- genooten bewogen zich Zondag tusschen 9 en 10 uur op de Prins Hendrikkade nabij het Centraalstation en op het plein daarvoor, te Amsterdam, om den beken den socialist Van Ommeren op te wachten. Deze kwam met den trein van 10.10 van Utrecht aldaar aan en werd op het per ron afgehaald door Van der Stadt en een paar bloedverwanten. Aan het station waren "de noodige maatregelen genomen, dat niemand het perron zonder plaats biljet kon betreden, zoodat hier geen overtollige menschenraassa werd aange troffen, terwijl voor het station een niet al te groote politiemacht de orde hand haafde. Onder het roepen van »Leve van Om meren" en het zwaaien met hoeden en petten nam deze met Van der Stadt en nog twee partijgenooten in een aapje plaats, welk voertuig hen naar het Volks park bracht. Bij aankomst aldaar heerschte de meest gewenschte kalmte. Er waren toen nog nauwelijks een paar honderd nieuws gierigen en partijgenooten bijeen, welke groep langzamerhand aangroeide, zoodat om half elf de zaal vol was. Een ge noegzaam getal personen, allen van een cocarde voorzien, zouden de orde hand haven. Het tooneel, de gewone spreekplaats in deze bijeenkomst, was met roode ba nieren behangen. Toen om 10.45 Domela Nieuwenhuis ter vergadering verscheen, werd deze we der met luide toejuichingen begroet. Om 11 uur waren in en om het Volks park ongeveer 3000 personen bijeen. Dit getal maakte het noodzakelijk dat ook een der bijzalen geopend werd, waar Fortuijn de menigte zou toespreken. Van der Stadt opende om 10.45 de bijeenkomst en riep van Ommeren nu het welkom toe. Bij zeide dat door de vastzetting van v. Ommeren, niettegenstaande dit, aan de zaak der socialisten een groote dienst was bewezen. Hjj noodigde daarom de vergadering uit, om met hem te roepen: leve Van Ommeren! Terwijl daaraan vol daan werd, trad* een meisje, geheel in het rood gekleed en ook twee kuapen, met een roode muts op en vlaggen in de hand, op Van Ommeren toe en boden hem een bouquet met begeleidend schrij ven aan, dat Van der Stadt voorlas eu dat bleek te zijn van de kinderen van zekeren Snel. Na gezang voerde Domela Nieuwen huis het woord. Hij eindigde zijn korte toespraak, rol van insinuatiën, met den wenscht, dat Van Ommeren zal blijven strijden voor het lijdend proletariaat en wenschte hem geluk met de terugkomst in de gelederen. Van Ommeren dankte hierop de^ menigte voor de blijken van belangstelling, in hem getoond, om daar na te wpzen op de goede gevolgen, die zijne veroordeeling voor de propaganda had gehad. Hij verzekerde dat hij zijne plaats in de gelederen zou hernemen en blijven strijden voor de zaak. Van der Stadt sloot hierop deze bijeen komst, omdat de vergaderden daarnaast ook Van Ommeren wenschten te zien. »Van Lier's uitvaart" is het opschrift van een artikel over de begrafenis van den energieken en populairen tooneel- directeur van het Grand Theatre te Am sterdam. In het nummer van het s- Han delsblad", waarin dat artikel voorkomt, wordt ook medegedeeld, dat de voorstel lingen in genoemd Theatre heden zullen worden heropend met de opvoering van een nieuw grappig stuk, getiteld: »De Pleiziertrein" Men meldt het volgende aan de L. C. Ach, ging het nu maar dooien Hef is buiten doodsnacht, het ps is geen pijp tabak waard, het is zoo rot als een mispel, ieder schaatsenrijdersbond zit ge schoren, en iedere verdere onderneming, op het Slikkerveer o. a., is in de slik ge vallen of van nul en geener waarde. Marktdag en geen boeren in de stad, die anders bij menigte zonden komen afzakken met moeder de vrouw, op schaats en slede. Vertier nergenste verdienenniemen dal. Sneeuw ongeschikt om te arren baanvegers op den uitkijk, maar werke loos, tenters met wel toebereide anijsmelk, maar zonder aftrek. Wat er buiten te zien valt Eenige kraaien in de toppen der boomen, die zitten te peinzen waar zij nu wel een goed maal zouden kunnen opdoen. Ging het nu maar dooien De winter drijft den spot met de lieden, die zich willen harden tegen de koude én oefenen tot het verkrijgen van stalen spieren. Een te verwachten dooi is zoo onmoge lijk niet, als de wind wil ruimen. Het is in den Atlantischen Oceaan niet pluis, en de barometer die op regen en wind staat, geeft ook daarvan reeds eenige teekeuen. Als de wind naar het zuid westen loopt komt de dooi, zonder welken geen gezond ijs meer te wachten is. Uit Vlissingen wordt aan de Midd. Ct. het volgende geschreven Het hier van Antwerpen afgekomen Eng. stoomschip Rhyl, gez. W. Kuight, bestemd naar Cardiff, was door eenig defect aan de machine en, bij het naderen van den nacht, minder gunstig weder, genood zaakt op de reede te ankeren, nadat de Nederlandsche zeeloods G. C. But was overgekomen, om het schip naar zee te loodsen. Genoemde loods ontdekte spoedig dat de gezagvoerder in abnormalen toestand verkeerde, met hem en met zijn stuurlie den ruzie zocht en wilde vechten, in één woord al de kenteekenen vertoonde, dat hij aan dronkenmanswaanziu lijdende was. Die woestheid nam eindelijk bij dien ge zagvoerder zoodanig toe, dat hij in de kajuit met een pistool verscheidene scho ten op de aanwezigen begon te lossen gelukkig zonder iemand te kwetsen, hoe wel eeu kogel, die voor den 2en stuur man bestemd scheen, den loods rakelings langs het hoofd snorde. Met vereenigde krachten gelukte het den woesteling zijn vuurwapeuen te ont nemen, en, zoo werd 'de nacht onder voor de equipage en den loods zeker minder aangename omstandigheden doorgebracht. Terwijl de gezagvoerder zich aan dek be geven had en steeds vloekende en roe pende, dat men hem van het leven wilde berooven, heen en weer liep, werd eens klaps, half vijf, de kreet vernomen »de kapitein over boord" en werkelijk bleek dat de ongelukkige in het water gespron gen was. Terstond werd de boot gestreken en gelukte het den man, hoewel in bewus- teloozen toestand te reddeu, waarna hij aan boord, door de bij drenkelingen ge bruikelijke middelen, werd bijgebracht en in bed gelegd. Met het aanbreken van den dag liet de loods zich van boord halen en rappor teerde van het voorgevallene, terwijl door tusscbenkomst van den uit Middelburg ontboden Britschen vice-consul aan de reederij geseind is, of het schip onder bevel van dien gezagvoerder de reis mag aanvaarden. Hij is iemand van 38-jari gen leeftijd, gehuwd, vader van 8 kin- ren, en bevindt zich .thans ter verpleging in het ziekehhuis aldaar. jg-fl van onze geliefde ouders en groot- si ouders: i JOHANNES VERBERNE en ALIDA WILDE BOER. Helder. j Hunne dankbare Ylissingeu. j kindereu, behuwd- e kleinkinderen. Geboren LEVINUS JOZEF, zoon van P. D. J. Djuennns. en H. Dhaenens—Heeringa. Nieuwe diep, 8 Januari 1887. GeborenADRIANE ELISABETH, Dochter van G. J. VAN RIJN en G. YAN RIJN, geb. BIJLOO. Helder, 8 Januari 1887. Bevallen van een Zoon ADRIANA KOOIJ, geliefde Echtgenoote van B. Garsteveld. Helder, 9 Januari 1887. Bevallen van een Dochter A. VAN DIERENDONCK—Boll. Helder, 10 Januari 1887. Algemeene kennisgeving. Heden volgde mijn jongste Zoontje zijne moeder in den dood. K H. A. HEEROMA. Helder, 10 Januari 1887. Heden overleed, na een smartelijk lijden van eenige dagen in den ouderdom van ruim 59 jarenmijn geliefde Echtgenoot en Vader, C. W. REWWER. Uit naam van zijn Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. P. H. J. D. REWWER. J. M. C. L. REWWER. M. L. C. M. REWWER. Wed. G. REWWER, geb. WlECIIERS. Wieringen, 7 Januari 1887. Algemeene kennisgeving. Op 1 Januari overleed mijne ge liefde Echtgenoote en onze Moeder, PIETERNELLA JANSSEN, in den ouderdom van 46 jaren. IJmuiden, 8 Jan. 1887. JACOB GOMES, en Kinderen. Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Heden overleed onze jongste lieve ling Geertje, in den aanvalli- gen leeftijd van ruim 5 jaren. Helder, 9 Januari 1887. J. DE GRAAF, L. DE GRAAFF, geb. Bos. Vereenigiog Ondersteuningsfonds „Eendracht maakt Macht." Bestuursvergadering Donderdag 13 Jan. 1887, des avonds ten 8 ure, in het ge wone lokaal. HET BESTUUR. Jaariyksche algemeene Vergadering op ZONDAG 16 JANUARI 1887, 's namid dags 1 ura precies, in 't lokaal Musis Sacrum". Onmiddellijk na afloop der vergaderingSchietwedstrijd. HET BESTUUR. Burgerkring Harmonie. HEDEN (DINSDAG 11 JANUARI), GEWONE VERGADERING, des avonds 8 uur in 't bekende lokaal. Het Bestuur. te HELDER. Zij, die tegen 75 Cent wenschen ge ïntroduceerd te worden tot de feestelijke vergadering van bovengenoemde Veree- uiging, te houden op Maandagavond, den 17n Januari a. s., in »Musis Sacrum", kunnen zich tot Zaterdag a. s. bij een der ondergeteekenden aanmelden. W. BRUIJN Pz., President. F. v. d. BEN, Secretaris. N. D. KUIPER, Penningm.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2