VICTORIA CONCERT-HALL i .tam eb D BILJET VAN INTEEKENING. Advertentiën. Aan de leden der Herv. Kerk Vrije Geref. Gemeente, Artillerie-Vrijkorps. I J. G. D. TISMEER, Marine en Leger. Z. M. heeft met ingHng van 21 Januari 1SS7 den dirig» erende officier van gezondheid 2de kl. bij de zeemacht H. L. Reeder, ter zaken van in, doch niet door den dienst ontstane lichaams gebreken op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaarlijksch pensioen van f1800 en eene verhooging daarvan met f 600 's jaars voor wer kelijk verblijf in militairen dienst in 's-Rijks overzeeache bezittingen en kolouiên en tnsschen de keerkringen en bevorderd tot dirigeerend of ficier van gezondheid 2de kl. bij de zeemacht, den officier van gezondheid 1ste kl. J. O. Harthoorn. Bij de directiën der marine te Hellevoet- sluis en Willemsoord zullen belangrijke hoeveel heden levensmiddelen worden opgeslagen, om bij mobilisatie alle reserveschepen le kl. dadelijk voor cenige weken van levensmiddelen te voor zien. De luit. ter zee lste kl. J. Van den Bosch, dienende aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord, wordt met lo. Februari a. s- over geplaatst iu de rol van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis. De luit. ter zee 2de kl- P. A. R. Hennequin, dienende aan boord van Zr. Ms. opleidingsschip Anna Paulowna, wordt met 1 Februari a. s. op non-activiteit gesteld, en vervangen door den luit. ter zee 2do kl. G. Witsen Elias. De luit. ter zee 2de kl. C. Beels, uitOost-In- dic in Nederland teruggekeerd, is op non-activi teit gesteld. De le luit. der Inf. van het O.-I. Leger, A. de Leur, met verlof hier te lande, zal heden naar zijne bestemming vertrekken. Naar men verneemt zal de officier-machinist le kl. I. Gudde tegen 1 April aanst. de marine met pensioen verlaten. 6 en 7o. Twee Woonhuizen en Erven aldaar, naast het vorige, O 221 en O 222, kooper (le heer N. Helder, voor f 365.50. 8o. Een Woonhuis en Erf, aan de Kuiper straat, P 64, kooper de heer J. G. van der Mie- sen, voor f 7'.)0. 9o. Een Woonhuis, in drieën bewoond, met Erf en daarnaast liggende» Grond aan de Paar denstraat, D 198, kooper de heer C. Mulders, voor I 490. Stoomvaartbenchten. Het stoomschip Prins v. Oranje is 9 Jan. Gibraltar gepasseerd naar Amsterdam. Marktberichten. Purmerend, 11 Jan. Aangev. 22 Paarden, 99 Melk- en vette Koeien, handel matig, prijs houdend, 94 vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per P., handel vlug, 85 nucht. dito f 8 a 20, ban del matig, 937 Schapen en Lammeren, handel stug, lager prijs, 123 vette Varkens fO,38 0,16 per P., handel stug, 140 Biggen f4 7, handel matig, 175 Ganzen f2.50 a 3,35. Kipeieren f'5 a 5,50 per 100, 1104 P. Boter, f 1,15 a 1.20 per P. Kleine Kaas f30,50 aangevoerd 93 stapels. Schagen, 13 Jan. 10 Geldekoeien f160 a 230, 12 nucht. Kalveren f6 a 14, 250 Schapen f 13 a 28, 12 mag. Varkens f9 a 12, 20 Big gen f 4 a 6, 30 Kippen f 0,40 a 1,25, 60 Eenden f0,60 a 1, Boter per kop f0,75?a 0,85, Kaas per kil. f 0,25 a 0,35, Kipeieren p. 100 f5,50 a 6,50. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 11 tot 14 Jan. ONDERTROUWD: T. van Zuijlen, kapper, en H. E. van Twisk. M. de Vet, korporaal, en C. Gibcrius. GEIIUWD: P. Rijnhart en M. Warten- liorst. C. Verschoor en J. Frankfort. D. Vlam T. Luijt. BEVALLEN: A.P.Lodevicus, gel). Boll,d. jyf fi. Veenstra, geh. Kuip, z. P. Moll, geb. Kooij- r man, d. C. Heijdenrijk, geb. Numijer, d. A. jj Bosteman, geb. Dekker, z. G. de Wijn, geb. s' 1; Rijst, z. e OVERLEDENN. C. Heeroma, 5 m. J. J. Kikkert, 2 j. N. Moll, 1 d. B. Baak, 10 m. Een levenloos aangegeven. w r' ft. dïg b' L Burgerlijke Stand, gem. Texel. Van 6 tot 12 Jan. ONDERTROUWD: r GEHUWD: «cceue. GEBOREN Hendrik, zoon van Dirk Koorn en Neeltje Koorn. Albert, zoon van Pieter Bakelaar en Keunjc Wegman. Anna, dochter van Reijer Zijm en Trijntje Boogaard. Maria Anna, dochter van Gerardus Lodevicus Mattheus Broekkamp en Pieternella De Graaf. Jantje, dochter van Anker De Wijn en Betje Zwaai. OVERLEDEN Cornclis Moojen, gehuwd mot Wijntje Zutphen, 69 jaren. POLXTIÏ3 Gevoudan voorwerpenAdres Bnreau 1 EEN BLOKSCHAAF. Adres Bureau II, EEN SLEUTELTJE. Afloop der Veiling van Huizen en Erven gehouden op Donderdag 13 Januari 1887, ten overstaan van de Notaris J. W. HATTINGA RAVEN, te Helder. lo. Een Woon- en Winkelhuis met Erf, aan de Vischmarkt, 0 218, kooper de heer J. Hoo- genbosch, voor f 1020. 2o. Een, Woonhuis en Erf, aldaar aan de Vischmarkt, O 223, kooper dezelfde, voor f 590. 3o. Een Woonhuis en Erf, aldaar aan de Vischmarkt, O 224, kooper dezelfde, voor f 590. 4 on 5o. Twee Woonhuizen en Erven aldaar, achter het vorige, O 219 en O 220, kooper de heer J. C. Molcman, voor f 365.50. Vervolg der Berichten. In het lokaal Musis Sacrum werd jj. Woensdagavond eene openbare vergadering gehouden van belangstellenden in eene plaat selijke feestviering ter gelegenheid van 's Ko- nings 70sten veijaardag, op 19 Februari a.s. De heer Mooy opende de bijeenkomst en deelde mede, dat de Burgemeester, die zich aan 't hoofd had gesteld van 't voorloopig Comité voor bedoelde feestviering, door onge steldheid verhinderd was tegenwoordig te zijn. De Voorzitter heette de aanwezigen welkom en deelde mede, dat liet aan de leden van 't Comité was voorgekomen, dat de gemeente Helder niet mag achterblijven, als haast overal elders 's Konings 70sten verjaardag met luister zal worden gevierd. Voorloopige plannen tot feestviering, een van den heer Burgemeester en een van den Voorzitter, werden, daar de samen stelling van 't definitief programma dat aan de feestcommissie zal worden opgedragen, voor kennisgeving aangenomen. Eonigc nommers van 't voorloopig programma, o. a., dat van bevordering eener kerkelijke feestviering op dien dag en dat van een te organiseeren schoolfeest, vonden blijkbaar veel bijval by de vergadering. Ook vond het bijval, dat onder scheidene gedeelten van 't feest weinig of in 't geheel niets zouden kosten. Dit is echter niet het geval met het kinderfeest, doch een kinderhand is spoedig gevuld en voor zulk doel, een feest voor de jeugd, zal 't wel blij ken, dat er de noodige sympathie bestaat. Wij gelooven, met den Voorzitter, dat het der Commissie, bij !t organiseeren vooral van een kinderfeest, niet ontbreken zal aan den noodigen steun bij Helder's ingezetenen. Door den Voorzitter werd nu aan de orde gestold de benoeming eener commissie tot regeling der feestviering, aan welke commis sie het voorloopig Comité' de verdere behan deling van zaken zal kunnen overlaten. Door den heer van Eek werd voorgesteld, om liet Comité tot feestcommissie te verkiezen. Dit voorstel werd met algemcene stemmen aange nomen, nadat het door den heer Van Gijn en den voorzitter was geamendeerd, zoodat het Comité zich nog eenige leden zal kunnen toe voegen. Voor men uiteenging de Voorzitter had den hamer reeds laten vallen en noemde nu het verder samenzijn: een verlengstuk der vergadering, werden nog onderscheidene vragen en opmerkingen gedaan en door den Voorzitter, namens 't Comité, beantwoord. Het ontbrak daarbij niet aan betuigingen van in stemming en aan de verzekering, dat men de feestcommissie zoowel stoffelyk als zedelijk wil steunen. Woensdag had onze burgemeester, de heer Stakman Bosse, 't ongeluk op de gladde straat te struikelen in de nabij heid van 't Raadhuis, met 't noodlottig gevolg, dat zijn linker bovenarm ernstig gekneusd werd. In 't Raadhuis werd den patiënt door den heer dokter Peltzer, de eerste heelkundige hulp bewezen. Later werd de heer Stakman Bosse per as naar zijn woning overgebracht. Heden werd bij de Directie der Marine alhier aanbesteed: het onderhoud der dok-, sluis- en andere waterwerken, Iu geschreven was door de H.H. A. Bels voor f13020.Gebrs. Janzen f 13000. P. Spruijt f 12994.S. Krijnen f 12300 A Graafff 12000.C. BosAz., Dordrecht f12000.A. Bos f11948.Gebrs. Klein f 11898.De Waard Wijker f 11798.P.Duinker, Amsterd. f 11600. G. D. van Doorn, Amsterdam, f11474. B. Boon f 11250.-. A. Vos Rz, 1 10995. G. Moorman f 10994. „Vaderland en Oranje" zal op Februari a. s. in Tivoli weder een pu blieke voorstelling geven. De loting voor de Nationale Militie zal in deze gemeente plaats hebben op 21 en 22 Februari a. s. Woensdagavond voerde de Rott. Schouwburg-maatschappij, onder directie van Alex. Faassen, in Tivoli op 't drama Pachter Simonc. Door de uitgeschreven vergadering in Musis Sacrum, was de op komst niet groot. De spelers kweten zich goed vau hunne taak en maakten van 't stuk wat er van te maken was. In de eerste plaats hebben we een woord van lof over voor den heer van Nieuwland, die iu de rol van Pierre Leblanc, uit- munteud voldeed, en wat leven in de zaak wist te brengen, 't Komt ons voor, dat de vorige opvoeriog»Mijn naam is Lehman meer in den smaak viel. - Deze week kreeg de postdirectie te Breda bericht vau het vermissen van een aangeteekeuden brief, niet f 1000 gelds waarde, afgezonden uit Woudrichem en bestemd voor Goes. Nadat eerst alles iu de weer was geweest en zelfs de justitie de zaak was gemengd, kwam het corpus delicti gistereu plotseling boven water. De brief was bij abuis naar een plaatsje in Frankrijk gezondenwelks uaam veel op »Goes" gelijkt. Iu het R. K. gasthuis te Breda is overleden de 90-jarige Petrus Sweep, die ruim 70 jaar geleden met 20 jongelieden uit De Beek in den slag van Waterloo tegen Napoleon streed. Hij was van dat 20tal de eenig overgeblevene. - Het O. M. bij de Haagsche recht bank vorderde gisteren 4 jaren gevange nisstraf tegen den 26-jarigen arbeider uit Oegstgeest, die opzettelijk twee wissels van de NoordZuidhollandsche Stoomtram maatschappij, op het kruispunt tusschen Oegstgeest en Sasseuheim, iu het ongereede had gebracht, waardoor op 13 Nov. van het vorige jaar een treiu uit de richting van Sassenheim ontspoorde zonder onge lukken. Bekl. bekende en beweerde be schonken te zijn geweest- De verdediger, Mr. Mazel, concludeer de tot vrijspraak. De uitspraak zal de volgende week plaats hebben. - In de Hoekschewaard is de handel in aardappelen zeer stil en de omzet in de laatste weken van bijna geen betee- kenis. De prijzen, die iu den herfst zoo spoedig hooger liepen, zijn sedert gerui- men tijd blijven staan. De landbouwers, die hunne aardappelen met het oog op die stijgende prijzen, inkuilden, hebben nog weinig vooruitzicht, dat huune hoop zal verwezenlijkt worden. UitüriippeiA s v p! mwmmmmm, Por drie maanden 3B Cent. Fr. p. p. 40 Cent. De ondergeteekende wenscht zich tot wederopzegging te abonneeren op het ZONDAC8BLAD van ,,'t Vliegend Blaadje." woonplaatsN o.naam No. 2 wordt morgen verzondennieuwe abonné's ont vangen ook de reeds verschenen Ns. iMmMZumzmmmmz. Drie metselaars, die een stevigen borrel kunnen stouwen, hadden vier-en- twintig centen bij elkaar, terwijl één nog een leeg fleschje bovendien had. Hem werd verzocht iu een naburige herberg jenever te halen. Eenige minuten daarna vervoegde hij zich wéér bij zijn kame raden met de gevulde flesch in een zij ner achterzakken, en een glaasje zonder voetje, dat hij iu bruikleen had gekregen Het drietal ging onder de poort van een hofje staan, om eens aan de wieg te stooten, doch hoe groot was hun teleur stelling, toen Klaas, die het gehaald had, het fleschje te voorschijn bracht en er niets in zat, daar de kurk er was afge gaan. Aan razen en tieren door de twee anderen was toen geen gebrek, waarbij Klaas het verwijt naar 't hoofd geslin gerd werd, dat hij het al door zijn keel had. Bijna was men tot handtastelijk heden overgegaan, toen de verdachte eensklaps een inval kreeg. Hij ging met het fleschje naar een pomp, en liet er dezelfde hoeveelheid water in loopen, als er jenever in was geweest. Vooruit jongens, ga nu mee!" Thans traden alle drie de herberg binnen en Klaas deed natuurlijk het woord. >Juf, die twee brave jongens, die ik hier bij me heb, lusten geen klare Zou j' er asjeblieft geen beetje extract door willen doen we komen hier toch meer »»Je weet toch wel, Klaas, dat ik er geen extract op na houd, zei de juf vrouw, en mijn bitter altijd aangemaakt krijg. Maar dat is minder, geef maar hier, dan zullen we het overgooien Zoo gezegd, zoo gedaanDe jeneverkraft kreeg den inhoud van het fleschje en dit werd toen met bitter gevuld. s-Dankje wel, juffrouw, zei Klaas, jij bent een beste Latere bezoekers, die een borreltje na men, klaagden over de slapte der jenever. Uit New-York wordt geseind, dat het Bremer schip »Elisabeth" kapitein Halberstadt, dat 22 November van Ham burg naar Baltimore vertrok, bij kaap Henry onder een orkaan en een sneeuw storm gestrand is. Twee reddingsbooten, die te hulp kwameu, redden de uit 15 personen bestaande equipage. Een vree- selijke golf echter wierp deze booten om en allen vonden hun dood in de golven. Het schip is waarschijnlijk geheel verloren. Bij Podersam in Bohemen, is onlangs het zeldzame geval voorgekomen, dat een jager en een wilddief elkander hebben doodgeschoten. Men vond daar onlangs in het bosch een 32-jarigen onder-hout- vetter Ebert dood liggen, en op twee honderd passen afstands van hem een beruchten wilddief, doodelijk gewond. Ebert had den strooper betrapt en ver volgd maar deze bad op hem geschoten en hem doodelijk gewond. De jager had echter nog kracht genoeg om zijn ge weer op den wilddief af te schieten. Toen zonk hij neer en stierf. De strooper werd door dat schot ook doodelijk gewond. Hij kwam, nadat men hem gevonden had, nog eenige oogenblikken tot bewust zijn en verhaalde de toedracht der zaak. Toen stierf hij ook. In een huis te Londen werd dezer dagen een dief betrapt door twee dienst meisjes, die zich bij deze gelegenheid zeer kloek gedroegen. Zij beletten den dief het wegloopen, door de voordeur te slui ten, en toen' de mau haar na een hevige worsteling den sleutel had afgenomen, hielden zij hem te zauien zoo lang vast, totdat op haar hulpgeroep de heer des huizes aaukwam. Toeu gaf de dief zijn tegenstand op, en weldra was hij aan de politie overgeleverd. De snelste vaart door het Suez-kauaal, die ooit werd gedaan, geschiedde dezer da gen door het Frausche stoomschip Salazie, met gebruikmakiug van hetelectrische licht- apparaat. Het stoomschip liep dagavouds te 6 uur 45 minuten bij Port -Saïd het kanaal binnen, passeerde des nachts 22 stil liggen de stoomschepen en bereikte Suez den volgenden ochtend te 10 uur 45, zoodat de geheele doortocht in 16 uren was ge daan. De Salazie heeft een lengte van 130 ineter en een breedte vau 12 meter. Groot opzien baart te Oppenheim het plotseling verdwijnen van twee doch ters eener welgestelde Israëlitische familie en van twee zonen van een rijken land bouwer uit het naburige Dienheim. Van weerszijden is in de familiën een aan zienlijk bedrag aan gelden en geldswaar den vermist. De oorzaak dezer vlucht is gelegen in de weigering der ouders van de meisjes, tot het hebben van liefdesbetrekkingen met de Christenjongelingen. Zij hebben zich daarom op reis naar Amerika begeven. Een der meisjes is nog minderjarig en wordt door den vader rechterlijk opgespoord tot terugbrenging in het ouderlijk huis en er is tegen den ontvoerder van dit jonge meisje vonnis aangeteekend. Juist wilden de gelukkige vluchtelin gen te Hamburg op een stoomschip naar Amerika zich begeven, toen op hen de hand werd gelegd en zij onder politie toezicht naar de ouderlijke woning werden teruggebracht. De advocaat Frunack vertelt de Wie ner Allg. Ztg. zou een volmaakt mensch zijn, had hij niet de slechte gewoonte, om zijn vrienden in het levendigst gesprek, mid den op straat, eensklaps alleen te laten staan. Zoo liep hij ook onlangs met een van hen arm in arm en in een druk gesprek gewik keld over straat, toen hij onverwacht zonder woord te zeggen, verdwenen was. Zij; ZONDAG 16 JANUARI 1887, hopeu wij de 30-jarige Eclitver- i eenlging te herdenken, van onze geliefde Ouders: JOHANNES VERBERNE en ALIDA WILDEBOER. i Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. vriend keek, mooi boos, naar hem om. daar zag hij onzen advocaat in ge: eener lieftallige jonge dame. Langzaam wandelden de beiden op en de vriend begreep, dat de jonge dame de //ver overing" was, waarvan Frunack reeds meer malen in den vriendenkring bad gewaagd. Juist kwamen twee vrij morsige kinderen aangeslenterd, een jongen en een meisje, wien het op het gezicht stond te lezen, dat zij voor een „zehukreuzerstuck" tot alles zouden zijn over te halen. De vriend onderhandelde met de bengels, wat den gewensebten uitslag had en verschool zich toen achter een pilaar van het opera gebouw. De twee rakkers voldeden terstond aan hun opdracht. Zij liepen op den armen advokaat toe, die juist zijne dame een aardig compli mentje wilde maken, trokken hem aan de rokspanden en begonnen op half huilenden toon te schreeuwen: „Papa kom naar huis!" Frunack keerde zich vriendelijk om en vroeg: „Wat wilt ge dan, lieve kinderen." „Papa, kom naar huis!" huilden ze als uit een mond. De dame verbleekte. „U is getrouwd, mijnheer! Maar dat is Papa, kom naar huis!" riepen de kinderen. „Wil je maken, dat je naar je moeder komtboeven!" schreeuwde nn Frunack, bevende van woede. „Mijnheer!" begon de dame opnieuw, „dat is onbeschaamd, dat is laag! Gij zijt gehuwd en geeft u uit voor ongehuwd. Dat is bene den alles!" „Maar ik ben niet gehuwdwilde de arme man antwoorden, doch de jonge dame wierp hem een verontwaardigden blik toe en liet hem, te midden van een joelende menigte, die niets anders riep dan, „Papa kom naar huis!" aan zijn lot over. Tot overmaat van ramp maakte een agent proces-verbaal tegen hem op, „wegens het veroorzaken van een volksverzameling." Dit was het laatste, dat de vriend in zijn schuilplaats zien kon. Hij ging nu heen, om zich met zijn kornuiten braaf vroolijk te ma ken over 'de poets, die hij den advocaat had gespeeld. Ondertrouwd T. VAN ZUIJLEN en H. E. VAN TWISK. Helder, 13 Januari 1887. Reciptie: 16 Januari. Bassin gracht 463. Getrouwd WILLIBERT STAM en CATHARINA BOLK. Helder, 14 Januari 1887. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Dochter: S. GORTER, geb. Mens. Helder, 14 Januari 1887. Strekkende deze tot algemeene Bevallen van een welgeschapen Dochter: C. C. OLIE—Hirsch. Roermond, 10 Jau. 1887. Heldersche Moppen. VOOR DE RECHTBANK. President: Wees kort in uw pleidooi. De zaak is hoogst eenvoudig. Advocaat (wijzende op den verdediger der tegenpartij): Hij ongelijk; ik gelijk; gij goed rechter. Hij gaat zitten en wint de zaak. o— Een letterkundige loopt 's morgen» vroeg op een buitenweg en ontmoet een eenvoudig boer tje, dat melk naar de stad bracht aan vaste klanten. De mijnheer knoopt een praatje aan, loopt met het boertje mee en weet zijn ver- tronwen te winnen. Toen de letterkundige hem vroeg of hij klanten had, antwoordde hij Ja, dat schikt welZiet uwé, ik houd mijn klantjes, als ik ze eenmaal heb. Daar heb je nu baron Van de Lier, dien heb jk nu al twintig jaren gemolken o IN DE CLUB. Hoe lang is Smit getrouwd, Karei? Ik wist niet dat hij getrouwd was. Ik geloof ook niet, dat hij getrouwd is. Ja, zeker, getrouwd is hij. Ik zag dat hij bleek werd, toen de klok elf uur sloeg. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door 't overig den van onzen jongsten lieveling BALTHAZAR, in den aanvalligen leeftijd van ruim 10 maanden. A. BAAK. Helder, G. BAAK 11 Januari 1887. Krobse. Heden overleed onze lieveling JA CO B JOH AN, in den aan valligen leeftijd van 2 jaar en 7 maanden. J. KIKKERT. N. KIKKERT, geb. Buisman. Helder, 11 Januari 1887. Dankbetuiging. De ondergeteekende betuigt bij deze zijn oprechten en welgenieendeu dank aan Mejuffrouw M. DE RUITER, Verloskun dige alhier, voor haar onver moeiden ijver en hulp, zijne Echtgenoote bewezen, bij de geboorte zijner dochter. Helder, 14 Januari 1887. A. F. MOLL. Commissaris eu loodsen, mijn innigen dank Voor de weldaad, aan mij steeds betoond, Ontvang deez'van mij (uietalsijdele klank) Het worde U door God eens beloond R. A. HIJLKEMA. te HELDER (Palmstraat.) Zondag 16 Januari 1887 des voorin. 10 ure zal, D.V. als spreker optreden de WelEerw. Heer Ds. SCHMIER TOT PEURSUM. van Alkmaar. HOOGSTRAAT. Zondag 16 Jannari 1887: voormiddags 10 en 's namiddags 6 ure, Ds. Versteeg. HET BESTUUR. Jaariyksche algemeene Vergadering op ZONDAG 16 JANUARI 1887, 's namid dags 1 ure precies, in 't lokaal Musis Sacrum". Onmiddellijk na afloop der vergaderingSchietwedstrijd. HET BESTUUR. De ondergeteekende bericht 't geachte publiek, dat hg van af heden zgn Café Chantant en Danslokaal met het Café Chantant, vroeger van den Hr. SMIT, tot een lokaal vereenigd heeft en thans ook bij hem verkrijgbaar zgn alle soorten van STERKE DRANKEN, LIKEUREN, WIJNEN, BIEREN, enz., tot b i 11 ij k e prijzen. Hopende met een druk bezoek vereerd te worden. Solide bediening. Met achting, SPOORGRACHT.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2