CONCERT, op Diasiap 25 Jas. 1887. CONCERTZAAL „TIVOLI" politie. Advertentiën. Aan de leden der Herv. Kerk Gedenk den Armen! Strauss-Avond op WOENSDAG 26 JANUARI 1887, Mtlers Mamirittor. Blijkens een bij het Departement van mariue itvangen bericht, is Zr. Ms. schroefstoomaohip ;r lc klasse Koningin Emma der Nederlaudeu, ider bevel van den kapt. t. z. J. ti. Commijs, deu 4en dozer te Curapao aangekomen. Aan boord was alles wel. Naar m*n verneemt, zal Zr. Ms, schroefstoom- •hip Atjeb, thans te Onrapao, in de 2e helft in Februari de terugreis naar het vaderland tuvaarden. De officier van gezondh. 2de kl. J. Kuiper, is oor den inspecteur van den geueesk. dienst Han dwezen om de militieraden bij te staan in het r-uèeskuudig onderzoek van militieplichtigen in et isto district van Noordholland. Stoomvaartberichten. liet stoomschip Prins Alexander vertrok 17 au. van Port-Saïd naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Mar ie arriveerde 17 jan. te Batavia van Amsterdam. Het stoomschip Prinses Amalia passeerde 18 jan. Pcritn van Batavia, liet stoomschip Burgem. den Tex vertrok 19 an. van Batavia naar Amsterdam. liet stoomschip Koningin Emma vertrok 19 e/.cr van Southampton naar Batavia. Het stoomschip Madura passeerde 20 Jan. inzeilt naar Arasterdam. Marktberichten. Purmerond, 18 Jan. Aangev. 18 Paarden, 'il Melk- en vette Koeien, handel stug, prijs- ïoudend, 89 vette Kalveren t'0,70 a 0,90 per ;r., handel vlug, 51 nucht. dito f8 a 20, han del matig, 407 Schapen en Lammeren, han lel stug, lager prijs, 74 vette Varkens f0,38 i. 0,46 per P., handel stug, 169 Biggen f 4 a Kipeieren f4,50 a 5,50 per 100, 882 P. >oter, £1,20 a 1,25 per pond. Kleine Kaas f30,50, aangev. 94 stapels. Schagen, 20 Jan. 13 Geldekoeien f 140 ii 240, 8 nucht. Kalveren f 6 ii 18,150 Scha len 12 ti 19, 20 mag. Varkens f 9 a 13, 24 liggen f 4 a 7, 25 Eenden 75 a 90 c., Boter ler kop 77l/o h 871/» c., Kaas per kilogram 40 a 35 c. Visscherij-Berichten. 20 Jan. Binnen drie sloepen, als: Schipper Barendrecht, 110 lev. kabeljauw, der stuk f3.65; 40 lev. lenzen, p. st. f3.10; )0 d. kabeljauw, p. st. f 1.7.5; 12 d. lengen, '1.70 130Ö schelv. in ijs, p. 100 f7. j! Schipper M. Noordzij, 90 lev. kabeljauwen, ,p. stuk f 3.45, 14 id., p. st. f3.15; 8 lev. lengen, p. st. f3.35; 1 bot f25.100 d. kahelj.. p. st. fl.45 af 1.65; 2500 schelv. p. 100 f 8.50. Schipper Wapenaar, 30 lev. kabeljauwen, ip. st. i'8.60; 3 lev. longen, p. st. f3.80; 100 •d. kabcIj-, p. st. fl.75. 323«te Staats-Loterij. 5e klasse. 2e lijst. 1 No. 1951 2574 19388 20334 f1000. No. 1185 3192 6107 10044 20401 f400. No. 12930 1 200. No. 3322 6750 7100 8966 11957 17531 «8246 20623 f100. 3e lijst. No. 14833 f 10000. No. 5051 6836 17260 18586 f 1000. No. 11761 f400. No. 8254 10593 12289 f200. No. 970 2169 2319 6087 6165 15080 15446 16757 17997 18111 18586 1100. 4e lijst. No. 8143 18186 f 1000. No. 254 f 400. No. 1533 2613 5548 7858 14461 20827 f 200. No. 191© 3382 3651 4348 5262 6617 9216 10125 14598 19639 f 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 18 tot 21 Jan. i ONDERTROUWDJ. P. van Exter, zonder beroep, en L\ Struband. GEHUWD: R. Reitsma en L. Kwast. R, Zwaan en J. Klinkert. BEVALLEN: T. van Brederode, geb. Agema, z. A. van Hoolwerff, geb. Zeeman, d. l.T. van der Veer, geb. Bruul, d. II. Ooster- jgjh. geb. Iloubein, d. D. van Wilsem, geb. ;en, d. B. Hofl'man, geb. Keizer, z. J. J. tater, geb. Tismeer, z. J. de Boer, geb. ji V- z. "EliLEDEN: P. Zwaaij, 4 j. P. Stam, 76 i. H. Bomhotf, 77 j. M. Pocsenou, 1 411. Gevonden Voorwerpen: Adres Bureau I, een GOUDEN OORBELLETJEadres Bu reau IX, een EENDVOGEL. Vervolg der Berichten. Zoonis wij in ons vorig nummer reeds met enkele woorden meldden, strandde in deu vroc- gen morgen van Dinsdag op de Razende Bol de fjpèlgiache kotter „Fernandus", schipper Allerie, tbuisbehoorende te Ostende. Het vaartuig, dat op zee een lek had bekomen, was naar hier be stemd ora te repareeren. Toen de stranding alhier bekend werd, stoomde du sicepboot Hercules tegen het aanbreken van dun dag met een haringvlot op sleeptouw, naar de strandingsplaats omzóó mogelijk, de in nood verkeerende bemanning le redden. Reeds spoedig z*g men evenwel in, dat men met de vlet de redding niet kou beproeven, daar deze niet tegen de hevige branding was opgewassen, waarom de sleepboot weder naar binnen stoomde, en later, thans met de reddingsboot op sleeptouw, opnieuw vertrok. Toen men echter bij de reeds vol wa ter geloopen kotter aankwam, ontdekte men dat deze inmiddels door de equipage was verlaten, en bij een daarop in den omtrek ingesteld onder zoek vond men de schipbreukelingen, in een ranke scheepsboot, reeds meer dan balf vol water, tegen de branding kampen. Onverwijld spanden de bemanning van de reddingsboot alle krachten in om nog tijdig hulp te kunnen bieden, en geluk kig mochten zij hierin slagen. Allen werden, uitgeput eu doornat, in de reddingsboot opgeno men en later behouden alhier aangebracht. On- ler dc geredden bevond zich een knaap, die de $reifl" n.'s passagier meemaakte. Dc kloeke mannen, aan wier flink optreden de uipage van de „Fernandns" het leveu te dan- •n heeft, zijnTh. Rijkers, schipper, J. van Dok, C. Bot, T. B.ederode, M. Schooubergen, K. Bijl, J. Minneboo, K. Lastdrager, C. Lastdra ger, P. Lastdrager en S. Kuiper. De kotter zal verloren zijn. Door den Terscbellinger loodskotter No. 6 werd gisteren alhier binnengebracht de Belgische vischsloep Marie Irma, thuis- behoorende te Ostende, welk vaartuig Dinsdagmiddag in de Terscbelliuger gron den, door het volk verlaten, drijvende door de loodseu was aangetroffen eu op sleeptouw genomen, Waarschijnlijk was de sloep in de gronden gestrand gewee doch later vlot gekomen z.ij verkeerde evenwel in goeden toestand en had oogen- schijnlijk volstrekt geen schade bekomen. De equipage moet, volgens een alhier ontvangen beri.cht, behouden te IJmuiden zijn aangebracht. Heden heeft alhier de wedstrijd van jeugdige knapen, op de ijsbaan aan den Ka- n aal weg plaats. Ofschoon de haan door het mingunstige' weer genoegzame kenteekenen draagt van a. s. ontbinding, is de feesttooi en opgewektheid in niets verminderd. Het is een lust de kampstrijders te zien, die meermalen aan het eind der baan potsierlijke houdingen aannemen. Duizende toeschouwers bewegen zich op den kant; de meeste uitten lof, dat de commissie, bestaande uit de heerenL. Vermeulen, H. Ilanekroot, A. van Twisk, K. Roodt en J. de Jong, aan het nuttige een gepast vermaak hebben verbonden. De uitslag voor elke jeugdige deelnemer is bijna hetzelfde, allen ontvangen voor hunne behoeftige onder» verschillende levensmid delen. Onder al die drukte en gejoel laat een krachtig orgel nn en dan hare tonen hooren. De vrijgevigheid onzer burgerij stelde de ijverige commissie pl. m. f 400,ter hand. waarvoor 270 knapen zich aanboden om voor een deel er van te kampen.- Bij het ter perse gaan is alles nog in vollen gang. Woensdag hadden we op een der fortgrachten alhier een wedstrijd op schaatsen, door rnilit. v. 't 5e batt. Ie R Inf. De baan was in orde gemaakt door den sergt. maj. Schat en de prijzen wer den verstrekt uit 't fonds van de cantine der inf. Aan den kommandant van 't batt. en de leden der cantine-commissie komt een woord van lof toe voor de flinke regeling. Ondanks 't dooi weer kon de wedstrijd doorgaan. De le prijs, een zilv. remontoir-horloge werd behaald door den milic. Nijdam, uit Kinswerd (Friesl.) 2e pr. een nickel rem.-horloge, door den milic -korp. Van der Hof, uit Bakhuizeu (Friesl.) 3e pr. een Perry-horl! door den rnilic.-korp. De Roest, uit Hinde- loopen (Friesl.) 4e pr. eeu paar Warga- schaatsen, door den sergt. Duit, uit Gro ningen. 5e pr. een paar gewone schaatsen, door den soldaat Foekema, uit Dronri.jp (Friesl6e pr. een kistje sigaren, dooi den sergt Faas, uit Oppeuhuizen (Friesl.) 7e pr. eeu pond tabak door den sergt. Viseer, uit Warga (Friesl). Des avonds werden de behaalde prijzen onder toe passelijke aanspraken in de cantine uit gereikt door den kapitein Harms. Het college Entre Nous c gaf Woeus- dagavond jl. een uitvoering met een zeer gevarieerd programma. Een groot aantal leden en geïntroduceerden waren in Tivoli vereenigd, eerstens om van de keurige muziek der werkende leden te genieten en dat dit inderdaud zoo was, getuigde het schooue trio in G mol, van Bruni, dat 'door drie artisten, de heeren S., G. en H. met uitstekend succes werd uitgevoerd Het daverend applaus, dat hierop volgde, schonk hun zeker een welverdiende vol doening. In twee aardige, maar ook geestige blijspelen, gaven de vertoouers den indruk hunne rollen goed meester te zijn. De dames, die hierin debuteerden, in 't bijzonder Lucie, hebben, even als Abraham Kley, de Koopman in Oudhe den," recht, zich het grootste gedeelte van de bijvalsbetuigingen toe te eigenen. »Graaf Struensee," de eerzuchtige edel man aan het hof van Christiaan Vn van Denemarken, die op 35-jarigen leeftijd ter dood werd gebracht, is de stof voor een tragisch onderwerp, door H. J. Schim mei in schoone woorden bewerkt. Het werd door de heeren B. en M. op mees terlijke wijze voorgedragen, en een dave rend applaus viel ook hun ten deel. Het getuigde tevens van goeden smaak, dat dit schoone no. op het programma van Entre Nous" voorkwam. Een genoegelijk bal besloot dezen inder daad gezelligen avond. We vernemen, dat de Onderofficiers- vereeniging der zeemacht Admiraal de, Ruyter« voornemens is, een liefdadigheids- Voorstelling te geven, op Dinsdag 1 Febr. in Musis Saeruin, ten voordeele van weduwenfonds dier vereeniging. Opgevoerd zal worden »De Ellendigëu«, naar den bekenden roman van Victor Hugo, Les Misérables. We twijfelen niet of de opkomst van t publiek zal zeer bevredigend zijn, daar de vereeniging steeds zich van een gun stige zijde heeft doen kennen. Texel, 19 Jan. Niét alleen een koopman of winkelier dient thans van het afgeloopen jaar zijn balans te kennen, maar ook administrateurs ik bedoel armen-administratiën, zoo als diaconiën der Doopsgezinden, der Hervormden en armen verzorgers der Roomsch-Katliolieken, allen ad ministrateuren der aalmoezen door onze voorva deren bijeengebrachtwij weten van deze, dat het hoofdkapitaal, uitgenomen een zeer enkele, b. v. Eijerland, zeer solide isdeze hebben vele zichtbare onbezwaarde landerijen met effecten en crediteuren (hypothecaire schuld- eischers) te zamen èen groot kapitaal uitma kende. Ook die administratiën hebben van het afgeloopen jaar hunne balans opgemaakt en sloten, naar wij vernemen, met een voor deel ig saldo, welke saldo's weder belegd wor den in den aankoop van landerijen, effecten en hypotheken. Voordeelig saldo! een mooi woord, een heerlijke toestandmaar mooier en heerlijker zal dat woord en die toestand zijn, wanneer men gerust is, de armen, aan u toevertrouwd, goed te hebben behandeld wanneer men zijne armen opzoekt in hunne kluisjes en dan die tafel zonder spijs, en die haard zonder vuur, te hebben voorzienwan neer men dan die lieden met woord en daad heeft opgebeurd, dan is dat saldo mooier, dan is dat saldo waarlijk voordeelig, voordeelig zoo als de gevers der giften zulks wenschten. Texel (Cocksdorp), 18 Januari. Een arme bejaarde vrouw, een weduwe, beging gisteren een zelfmoord, door zich op haar zoldering met een broodmes de keel af te snijden, waardoor het bloed door de naden der zoldering druppelde in de op tafel staande kommetjesde wond was doodelijk. Zij leefde nog en was nog bij haar bewustzijn, toen haar buurvrouw haar ontdekte, doch slechts voor korte oogenblikkenmaar nog vol doende om aan te hooren het biddend woord, door haar buurvrouw geuitdat bewees haar dankbare lach, dat bewees het biddend vouwen harer handen en haar blik hemelwaarts. Arme vrouw wie van ons heeft schuld aan uwe vertwijfeling? Men schrijft uit Rio de Janeiro aan de Amst. Het behaagde Z. M. den Keizer van Brazilië heden (19 Dec. 1886) het etat- major van het Nederlandsche oorlogsschip *Het Zilveren Kruisaudiëntie te verlee- nen. Zijne Majesteit, een achtenswaardig grijsaard van ongeveer 65 jaren, verge/.eld van eeu kamerheer van dienst, trad in admiraalsuniform de audiëntiezaal binnen. Daar hij geene Nederlandsche orde droeg, veronderstellen wij, dat bij nieti het bezit daarvan is. Z. M. onderhield zich langen tijd met den commandant en informeerde met belanstelling naar den toestand van de vloot in het algemeen en van de Zilveren Kruis* in het bij zonder. Ook vroeg hij met belangstel ling naar de droogmaking der Zuiderzee en sprak met geestdrift over het Noord zeekanaal ten slotte bracht hij in her innering de belangstelling, waarmede hij tijdens zijn bezoek aan ons land de mo delkamer van het departement van marine had bezocht eu hoezeer de daar uitge stalde voorwerpen van de Barantshut zijne belangstelling hadden gaande gemaakt. Daarna richtte de Keizer eenige woor den tot den oudst aanwezen den officier van gezondheid, informeerde met belang stelling naar de gezondheid der beman ning, en trachtte te weten te komen of deze geneesheer ook ondervinding had op het gebied van tropische ziekten. Toen daarbij Java genoemd werd, zeide Z. "M. zich te herinneren hoe een Indisch hoofd officier hem uitvoerige inlichtingen had verstrekt over de wijze, waarop de inlan ders tot de cultuur van stapel-producten waren genoopt. Wij dachten dat daarbij ook het bezoek van den heer Van Del- den zou worden ter sprake gebracht, doch dit bleek niet geval te zijn. Den officier van gezondheid gaf de Keizer nog den raad, vooral toe te zien, dat zijne matro zen zich niet aan onrijp ooft te buiten gingen, en ten slotte wenschte hij den commandant en officieren een voorspoe' dige reis. De heer Palm, consul-gene raal der Nederlanden, die den état-major aan Z. M. voorstelde, ontving een hand druk en is blijkbaar aan dit hof zeer ge zien. Het bezoek in het algemeen maakte op al de aanwezigen een uiterst aange- namen indruk. De uitslag van de hardrijderij voor amateurs op 19 dezer was aldus: le prijs (gouden medaille) behaald door Char les Tebbit van St. Ives, (Engeland) in 3 m. 57 sec.; 2e prijs (zilveren medaille) door Van VollenEoven te Kralingen, in 3 m. 578/e sec.; 3e prijs (brouzen me daille) door K. Pander, te Haarlem in 4 m. 188/s sec.4e prijs (diploma)door H. Van Blommenstein te Apeldoorn in 4 m. 19 sec De wedstrijd voor professionals is, bij geschikt weder, op heden Vrijdag bepaald. Het bij Boulogne gestrande Neder landsche schip Merapi, is gebroken. Dornela Nieuwenhuis is hedenoch tend per Rijnspoor 6.15 naar Utrecht over gebracht door twee Rijks-veldwachters. Slechts zeer weinig menschen waren aan het station. De visschervaartuigen, die den 13n dezer door het ijs op 't Eukhuizer zand geraakte, zijn gisteren vlot gekomen en met veel ^moeite en krachtsinspanning om streeks vier. uur in de haven van Enk huizen gebracht. Twee vrouwen kregen in de Jo den Houttuinen te Amsterdam twist. Waarover Dat weten wij niet. Een der vrouwen bad een éénjarig kind op den arm. In het vuur harer redö 1fe£ zij het kind vallen en de kleine brak den linkerarm. De twist was uit, maar het onschuldige slachtoffer moest naar het Gasthuis gebracht worden. Uit Hamburg wordt aan de»Berli- nische Zeitung" bericht, dat men zich ongerust maakt over het stoomschip Wo- dan. Londen, 19 Jan. Gisteravond ont stond tijdens een voorstelling4 welke een Israëlietisch rederijkersgezelschap in de wijk Spitalfields gaf, een paniek, daar men riep dat er brand was uitgebroken. De voorstelling werd bijgewoond door 500 personen. Hiervan werden 17 personen gedood, waaronder 12 vrouwen en 3 jon gens. Te Nieuwpoort (België) heeft meu Vrijdag in een der straten een zak ge vonden, die bij opening de lijkjes bleek te bevatten van twee pasgeboren kinde ren. Men schrijft deze daad toe aan een jong meisje, dat men in de buurt opge hangen heeft gevonden. Klaarblijkelijk heeft de jonge moeder eerst de tweeling gedood en toen zich zelf opgehangen. Het syndicaat van juweliers te Lon den bezit op dit oogenblik den grootsten witten diamant die bekend is. Hij is gevon den in Zuidelijk Afrika eu woog voor dat hij geslepen was 400 karaat. De koning van Portugal heeft een stuk, dat bij het suij- den er is afgegaan en dat 19 karaat weegt, gekocht voor 200.000 fr. Van af heden te verkrijgen aan het Postkantoor alhier de nienwe Dienstrege ling:, ingegaan zijnde den lsten Januari 1887, tegen den prijs van lO Cvt.» per stuk. Op den 23n dezer hopen onze geliefde Ouders, JOHAM\ES HESDR1KUS KRAMER 4MVA M Uil t VEREL, hunne Twaalfeneenhalfjarige Ecbt- Vereeniglng te herdenken. Nieuwer-Amstel, 23 Jan. 1887. Uit naam hunner dankbare Kindexen. Ondertrouwd J. P. VAN EXTER, gep. Opper-torpedist, en P. STRUBAND, Wed. van W. Thoen, Helder, 20 Januari 1887. Eenige en algemeene kennisgeving. Ondertrouwd: P. D. HARKE8 en C. G. RIJKERS. Amsterdam, 20 Jan. 1887. Getrouwd R. REITSMA en L. KWAST. Helder, 19 Januari 1887. Bevallen van een welgeschapen Dochter, CORNELIA DE HELDT, geb. SCHA.GEN. Helder, 20 Jan. 1887. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Dochter H. WILMS-BOON. Anna Paulowna, 15 Januari 1887. Heden overleed onze geliefde Va der en Behuwd-Vader C. VAN WESTEN, in den ouderdom van ruim 76 jaren. Namens Broeders en Zusters, P. VAN WESTEN. Vlieland, 18 Jan. 1887. Op den 18n Januari jl. overleed te Vlieland, onze innig geliefde Vader enBehuwd vader C. VAN WESTEN, in den ouderdom van 76 jaren. Helder, 21 Jan. 1887. A. WINKELMAN. E. WINKELMAN, geb. van Westen. Mede namens de Familie. Voor de vele bewijzen van deelneming, tijdens de ziekte en bij 't overigden van Echtgenoote en kind ondervonden, be tuigt de ondergeteekende zijn innig en dank. Helder, 20 Januari 1887. K. H. A. HEEROMA, Hoofd der school n°. 4. Degene die een Porte- monnaie in de Nieuwekerk verloren heeft, kan dezelve bij den koster J. DE BOER, terughalen. De ondergeteekende, Charles Allerie, schipper van de Bel gische vischsloep »Ferdinandus" (No. 44), vau Ostende, welke gestrand is in den nacht van 18 Januari 11. op de Razende Bol vau de Noorderhaaks, betuigt, mede namens zijn equipage, zijn innigen dank aan de redders van hun leven THED. RIJKERS. COEN BOT. M. SCHOONBERGEN. K. LASTDRAGER. C. LASTDRAGER. P. LASTDRAGER. KLAAS BIJL. JAN MINNEBOO. JAN VAN DOK. SIJP KUIPER. FRED. VAN BREDERODE. H. KUIPER, voor hunne pogingen om hem en de zijnen van die gevaarlijke plaats te redden. Die edele redders toch deden, ondanks het ge mis van een roer aan de reddingsboot, den meest gevaarlijken tocht uit de branding, waard lor wij het geluk hadden behouden in de boot te komen. Zonder die hulp waren wij allen verloren geweest. Het is mij een groot voorrecht hiervoor open lijk mijn dank te mogen betuigen. Nieuwediep, 20 Januari 1887. CHARLES ALLERIE. te HELDER (Palmstraat.) Zondag 23 Januari 1887 des voorm. 10 ure zal, D.V. als spreker optreden de WelEerw. Heer Prof. VALETON Oud-hoogleeraar .te Amersfoort. Vrije Geref. Gemeente, HOOGSTRAAT. Zondag 23 Januari 1887: voormiddags 10 en 's namiddags 57a ure, Xis. Versteeg. HET BESTUUR. H.H. Bestuursleden der verschillende alhier be staande Vereenigingen, worden beleefd uitgeuoodigd tot bijwo ning eener samenkomst, tot bespreking van een te houden optocht op 19 Febr. e. k., zijnde dien dag den 70n Verjaardag van Z. M. onzen geeerbiedigden Koning. De samenkomst zal plaats hebben op Maandag den 21 Januari e. k., in de be nedenzaal der Sociëteit Harmonie," An kerpark, des avonds ten 8 ure precies. De sub-commissie, belast met de Regeling van den Optocht. S. VAN GIJN Pz. W. M. J. VISSER, Luit. ter zee le kl. L. NIJHOFF, Officier der Artillerie. J. OORTGIJSEN. P. POLVLIET, Directeur Postkantoor. Meer dan in vruchtbare zomermaanden is 't thans de tijd dit opschrift in prak tijk te brengen. Daarom deze mededeeling. Wanneer gegoeden aan Armengezinnen een Bon verstrekken voor een WITBROOD van 0,75 KG. en een ROGGEBROOD van U/s KG., kan dit bekomen worden voor Zieventien Cent Ook als Wijkmeesters een bewijs af geven aan hulpbehoevenden, kunnen de zoodanigen zelve, op vertoon daarvan, voor genoemden prijs een Wit- en Rog gebrood ontvangen. Let wel't Brood is niet afgeslagen in prijs, en zonder Bon of bewijs van betrouwbare personen is het ook alzoo niet te bekomen. Het geldt hier, den armen te gedenken. Adres A. C. BREET, Vijzelstraat, Helder. der Kon. Ned. Marine. aangeboden aan (en nitsluitend toegan kelijk voor) IIII. Contribuanten met hunne Dames. Aanvang 8 uur. Namens de Commissie van Beheer De Kapelmeester, J. KONING.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2