Advertentiën. Ds. VAN DER VEGTE DE T00VEBLANTAARN. C. BREET Az. Marine en Leger. De Minister van marine heeft bepaald dat bij aobiliaaiie onzer strijdkrachten alle reeds ver eende verloven onmiddellijk vervallen, zoowel au officieren als van onderofficieren en minderen, n de belanghebbenden met den meest mogelijken poed naar boord zullen behooren terug te keeren. Het stoomriviervaartuig Moza, gestationeerd te i Nijmegen, wordt het a. s. voorjaar buiten dienst •esteld en vervangen door een der overige stoom- •iviervaartuigen. De luit. t. z. 8e kl. J. M. Phaff, officier van tolitie aan het Kon. Instituut der Marine, zal ge- t ilaatst worden aan boord Zr. Ms stoomschip „Van ipeyk". Do machinist 3e kl. bij de Kon. Ned. Marine V. F. Q. Croese heeft alhier met goed gevolg examen dgelegd voor machinist der 2e kl. Door de adelborsten der Kon. Ned. marine ilhier zal op 12 Febr. a. s. een groot militair issaut gegeven worden, gevolgd door een bal'. Den kapitein ingenieur P. G. van Schermbeek, -au het korps genietroepen die gedurende irie jaren in Japan de geniewerkzaamheden heeft ;eleid werd dezer dagen door den Japanschen ninister tan oorlog, namens diens Keizer, dank letuigd voor de door hem bewezen uitstekende lienstcnterwijl hem de ridderorde van de Rij ende Zon werd aangeboden. Ook de Nederlandsche regeering ontving Zr. Vis. dank voor de bereidwilligheid, waarmede zij len heer Van Schermbeek ter beschikking van .et Japansch gouvernement had gesteld. 's honings adjudant, de kapt. ter zee jhr. ctoëll, aan wieu het bevel is opgedragen over iet achroefstoomschip Van Speyk, is, naar men /erneemt, door Z. M. den Koning belast met :en bijzondere zending tijdens de reis van dien lodem. Pensioen verleend aan den officier van adm. e kl. F. T. Courier dit Dubikart, ad f.2600.— ijaars; bevorderd tot offic. van adm. Ie kL de d. 2e kl. A. Vermeulen. j Op 's Rijkswerf te Amsterdam kwamen gisteren enkele hoofdofficieren, officieren van gezondheid en >ffioieren van administratie der marine bijeen, n commissie benoemd om na te gaan of er ver- jeteringen te brengen zijn in de kleeding der schepelingen. Stoomvaartberichten. Het stoomsehip Voorwaarts, van Amsterdam, s *21 Jan. Perim gepasseerd. Het stoomschip Burgem. den Tex vertrok 2*2 an. van Padang naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Frederik, van Am sterdam naar Batavia, vertrok van Port-Said .24 Jan. Het stoomschip Prinses Amalia, van Batavia „laar Amsterdam, ^passeerde 23 Jan. Snez. I Het stoomschip Prins Alexander, van Batavia naar Amsterdam, is 23 Jan. te Marseille aan gekomen en zette den volgenden dag de reis voort. Marktberichten. Alkmaar, 22 Jan. Aangev. 1 Koe f100, 1 vet Kalf f25, 15 nucht. Kalveren f12 a 24, 1 Ezel f30, 103 Schapen f 15 a 21, 40 piagerc Varkens fll a 14, 114 Biggen f 5 a •7, 5 Bokken en Geiten f 4 a 7, Kipeieren f 4,50 a 5,25 per lOfr, Boter per kop f 0,70 0,80. Hoorn, 22 Jan. Tarwe f7 a 8,50, Gerst f4 a 5, Haver f3 a 4, Erwten: Witte fll h, f13, Groene f 12,50 a 14, Grauwe f 16 a <18, Vale fll a 17, Bruine .booncn f 11,50 a 42,50, Karwei f 19,50 a 20, 25 Lammeren f 16 a 20, 7 Kalveren f 14 a 25, 17 Varkens f 13 a 17, 158 Biggen f 4 a 7, 60 Kippen '10,70 a 1,50, 950 Kipeieren f 5,50 a 6 p. 100. f1003 koppen Boter f 0,55 a 0,65 per kop. Visscherij-Berichten. 24 Januari binnen 6 sloepen, als: Schipper Spanjerberg, met 1000 schelv., jwaarva* 400 lev., per 100 f* 18. Schipper C. Bregraan, met 1600 schelv., .waarvan 500 lev., per 100 f 17.50. Schipper W. v. d. Hoek, met 2900 schelv., waarvan 1000 lev., per 100 f 20.50. Schipper P. de Groot, met 2700 schelv., waarvan 700 lev., per 100 f 19. Schipper C. v. d. Iioek, 3100 schelv., waar van 700 lev., per 100 f20.50. Schipper Zwanenburg, met 4400 schelv., waarvan 200 lev., klein soort, per 100 f 10.50 .100 lev. kabelj., per stuk f3.75; 90 d. id., p. stuk f 1.15 a f2.15. 25 Januari binnen 1 sloep, als: Schipper K. Valkenier, met 3800 schelv., waarvan 700 lev., per 100 f 17.50; 10 kabelj., ,per stuk f8.85. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 21 tot 25 Jan. ONDERTROUWD: n 1 GEHUWD: Geene. t BEVALLEN: C. Kwast, geb. Bakker, d. C. de Held, geb. Schagen, d. G. Boogaard, geb. de E Boei*, z. J. Jannes, geb. Strooper, z. G. Schille- mans, geb. van den Brink, z. T. van Eeckhout, geb. Bonnema, d. J. C. M. Lub, geb. Huijbens, z. T. Oost, geb. Mooij, d. J. Hantzscb, geb. c Benda, d. A. Tesselaar, geb. van Duin, d. P. Broekhuizen, geb. Boon, z. C. Snoeck, geb. Willems, z. J. C. Launspach, geb. van Marion, z. v OVERLEDENA. Garstenveld, geb. Kooij, d 29 j. A. Bakker, geb. van 't Hert, 27 j. Een levenloos aangegeven. Burgerlijke Stand, gem. Texel. Van 13 tot 19 Jan. ONDERTROUWD: GEHUWD: Geene* GEBORENGerrit, zoon van Gerrit Kuil Gz. en Trijntje Kiljan. Willemina, dochter van Arien Dalmeijer en Baafje Kikkert. Hendrik, zoon van Willem Maas en Elisabeth Verberne. Johannes, zoon van Hendrik Plavier Kz. en Neeltje De Blok. Gerbregdina, dochter van Pieter Bakker Dz. en Marretje Mantje. OVERLEDEN: Maartje Aris, weduwe van Jan List Pz., 68 j. Antje Mulder, gehuwd met Gerrit Boon, 65 j. Cornelis Smit, we duwnaar van Anna Hopman, 82 j. Vervolg der Berichten. Gisterenavond werd in 't lokaal Har monie, Ankerpark, een vergadering gehouden van onderscheidene vereenigingen hier ter plaatse, waarbij een subcommissie van 't Feest comité voorzat. De heer S. van Gijn, voor zitter der Sub-commissie, heette de aanwezigen welkom en zette 't doel der vergadering uit een. Tot 't houden van een fakkeloptocht, op den avond van 19 Februari, meldden zich de volgende corporatiën aan: Ontwaakt bij Tijdsmet 70 m. Admiraal de Ruijter,r 40 Pro Patriau 20 u Kruis v. Krijgsverrichtingen 50 n Vuui-stokers le klasse Vereeniging 20 Admiraal van Wassenaar20 Burgerkring Harmonie30 Aurora20 Vriendschap baart Vreugde. 20 Nut en Vermaak10 r/ Entre Nous. 50 Door Orde en Spaarzaamh. t. Welv. 200 Onderofficiers-Vereeniging O. V. 45 Korporaals Ver. Eendr. m. Macht. 35 Vaderland en Oranjeu 50 Oefening kweekt Kunst70 Metalen KruisH Eendracht baart Genoegen 20 Nut en Genoegenn 20 Sociëteit Marsn u Artillerie Vrijkorps De optocht zal dus uit ongeveer 800 per sonen bestaan. Deze opgave is echter slechts voorloopig en zal wellicht later tot een hooger cijfer kunnen worden gebracht. Meest alle vereenigingen zijn voorzien van banieren en namen aan zelf voor kosten van verlichting, enz. te zorgen. De heer van Gijn wees er nadrukkelijk op, dat de feestcommis sie, bij een batig saldo, 't zich ten doel stelde huiszittende armen te ondersteunen. Gaarne deelen we nog eenige bijzonderhe den mede omtrent den aanstaanden optocht. In de eerste plaats laten we 't programma van de Vereeniging Ontwaakt bij Tijds volgen. Dc personen zullen naar de historische tra ditie gecostumeerd zijna. Prins Willem I, de Zwijger; b. hovelingen; c. soldaten en vaan drig; d. hopman van Prins ^Villeml; e. Gijs- brecht van Aemstel; f. gevolg van edellieden; g. herautenh soldateni. graaf Diderik van Hoorne; j. hovelingen; k. soldaten; l. admi raal de Ruijterm. vlotelingenn. Prins Willem Vo. gevolg. De Burgerkring Harmonie zal een ruiter- groep vormen. De Korp. Ver. Eendracht maakt Macht zal de bestorming van 't slot Loevc- stein voorstellen. De S. en G. Vereeniging beloofde een verrassing. De sub-commissie behield zich voor aan de vereenigingen Metalen Kruis en Kruis voor Krijgsverrichtingen den rang in den optocht aan te wijzen, maar stelde de verdere rege ling tot later uit. De optocht zal langs de voornaamste straten en grachten der gemeente zijne route nemen. Om zes uren n.m. zal men aantreden, om tusschen zeven uur en half acht op marsch te gaan. De heer Oudenhoven, secretaris der socië teit Harmonie, deelde mede, dat dit lokaal tot aan den dag der feestviering toegankelijk was tot het houden van bijeenkomsten. In de vergadering heerschte een goede geest. Een paar malen werd 't drievoudig hoera aangeheven ter eere van Z. M. den Koning. Tegen 't slot sprak de heer B. H. Polak een woord van dank aan de commissie. We stem men er van harte mede in, maar danken o. i. de goede leiding hoofdzakelijk aan den spre ker, den heer S. van Gijn. Op dien avond was hij werkelijk de rechte man op de rechte plaats. Zijn eenvoudig maar doeltreffend woord wist de geestdrift op te wekken, en toen aan 't slot der vergadering staande 't Volkslied werd gezongen, gevoelde ieder, dat hij met geestdrift was bezield. We vertrouwen, nu de leiding in zulke goede handen is, dat 't feest uitmuntend zal slagen. Eenige leden der commissie zullen morgen een begin maken om de ingezetenen uit te noodigen tot eene geldelijke bijdrage, voorna- mentlijk zal dit ten goede komen aan het kinderfeest en een uitdeeling aan huiszittende armen. De hardrijderij voor behoeftigen, door den Burgerkring Harmonie georganiseerd, is uitstekend geslaagd. Dank zij den ijver der commissie, was er in anderhalven dag f 400 bijeen, benevens eenige levensmiddelen. Op de baan bij de Postbrug kwamen Vrijdag morgen 270 deelnemers bijeen, allen knapen niet boven de zestien jaren. Tot opluistering van 't feest liet een draaiorgel zijn opwekkende tonen hooren. De 270 deelnemers werden in 27 ploegen van 10 personen verdeeld, waarvan er na den eersten rit 216 afvielen. Deze ontvingen elk 2 pond spek, 3 kop erw ten en 2 tarwebrooden. De 54 overigen re den nu in 9 ploegen van 6 personen. Na den rit vielen er 27 af, die elk ontvingen 3 pond spek, 4 kop erwten en 3 brooden. Nu waren er nog 18 over. Deze reden in 2 ploegen. De 14 die er afvielen ontvingen elk 4 pond spek 3 kop erwten en 4 brooden. De vier winners amuseerden de toeschouwers eerst door rijdende een petroleumvat te rollen en ontvingen daarna elk 5 pond spek, 3 kop erwten, 4 brooden,.1 zak aardappelen en 1 deken. Er was nog geld over en daarvoor zullen aan armen 68 bons worden uitgereikt, waarop men kan halen 2 brooden, 71/» ons spek, D/s kop erwten en 1 ons koffie. Gaarne brengen we een woord van hulde aan de leden van den Burgerkring, die ook nu weer, zooals reeds dikwijls is geschied, ten nutte van hulpbehoevenden werkzaam zijn geweest. Wanneer zij zoo iets optouw zetten, kan men er zeker van zyn, dat ze flink en degelijk voor den dag komen. De Staatscourant van 25 Jan. be vestigt de benoeming van den nieuwen minister van marine. Zy meldt in haar officieel gedeelte Bij koninklijk besluit van 24 Januari 1887 No. 1 is, met ingang van 26 Janu ari 1887 lo. aan den heer W. L. A. Gericke, kapitein ter zee, op zyn verzoek, eervol outslag verleend als minister van marine, met dankbetuiging voor de vele en ge wichtige diensten, door hem in die betrek king aan den Koning en aan den lande bewezen 2o. tot minister van marine benoemd de heer F. C. Tromp, te 's-Gravenhage. Verder wordt uit 's-Gravenhage ge meld Z. M. de Koning zal aanstaanden Woens dag den nieuwbenoeuden minister van ma rine, den heer Tromp, ter eedsaflegging ontvangen. Benoemd tot ln bewaarder bij de buskruitmagazijnen te Wieriugen, J. P. Plooij, Commandeur der ernstvuurwerkers aan 's Rijkswerf te Hellevoetsluis. Gedurende de afgeloopen week zijn uit bet Engelsche fregat Brambletye 37 balen lijnzaad gelost. Met het opboeien der verschansing is men thans zoover gevorderd, dat, indien buitengewone om standigheden zulks niet verhinderen, nog deze week met het leegpompen van het sehip kan worden aangevangen. De Belgische sloep »Marie Irma«, de vorige week door den Terschellinger loodskotter No. 6 alhier verlaten binnen gebracht, was, zooals wij reeds vermoed den en gelijk thans uit de verklaringen van den kapitein van het vaartuig blijkt, den 11 en dezer in de Terschellinger gron den gestrand. De equipage, beducht dat de sloep in de branding uit elkander zou slaau, begaf zich in de scheepsboot, om te trachten daarmede het strand te be reiken. Door het vele dryfijs dat zich langs de kust ophield, mocht dit echter niet gelukken, terwijl ook spoedig de terugtocht naar het vaartuig door liet ijs onmogelijk werd gemaakt. Hierdoor bleef den schipbreukelingen niet anders over dan in hun bootje te blijven rondzwalken dat hun toestand alles behalve benijdens waardig was, laat zich denken, vooral daar nog een der beide riemen, die van boord waren meegenomen, verloren ging. Met alle hun ten dienste staande midde len zochten zij de aandacht te trekken van de bemanning eener groote stoomboot, die hen passeerde, doch zij werden niet opgemerkt. Eindelijk, na reeds 17 uren naar redding te hebben uitgezien, werden zij ontdekt door de opvarenden der Belgi sche sloep O 140, die hen aan boordopna- men en jl. Donderdag behouden te IJ- muiden aanbrachten. Op Tesselstroom is eene ijsslede opge- vischt; de slee is niet gekleurd. Moge lijk is zij ergens van den dijk in zee ge gleden; het kan ook zijn, dat de een of ander zich onvoorzichtig met de slede op de ijsvelden waagde, en dan zou er waar schijnlijk een onheil te betreuren zijn. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in den loop van dit en het volgende jaar 80 kommiezen der vierde klasse der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen kunnen worden aangesteld op een bezol diging wegens tracteinent en toelage van f480 'sjaars, dat op nader vast te stellen tijdstip en plaats een onderzoek zal wor den ingesteld omtrent de sollicitanten voor die betrekking, Nadere bijzonder heden bevat de Staatscourant no. 17. Door de keurmeesters te Alkmaar zijn Zaterdag op de markt aldaar 250 schelvisschen afgekeurd en onschadelijk gemaakt. In verschillende bladen komt een correspondentie voor over de kerkelijke quaestie te Amsterdam, waarin waarheid en verdichting op koddige manier dooreen zijn gehaspeld. Wat in die correspon dentie waar is, is niet nieuw, en van het onware zullen we alleen dit weerspreken, dat Prof. Hoedemaker zyn professoraat aan de Vrije Universiteit zal neerleggen en vervangen worden door Dr. Geesink. De bladen, die dit meedeelden, kunnen dit bericht herroepen, als zyude een ver zinsel*. (Standaard). De heer Gert, ten stadhuize te Am sterdam, die ongeveer 400,000 namen in de geboorteregisters boekte en voor eiken vader een vriendelijk woord had, heeft zijn eervol ontslag aangevraagd. De vorige week ging een jongen uit de Koningstraat te Amsterdam van huis om schaatsen te rijden. Des avonds kwam hij niet terug en is heden nog niet tot zyn ouders wedergekeerd. De be zorgde ouders denken natuurlijk dat de jongen verdronken is. Bij de aanhouding van een beschon ken vrouw op den Zeedijk te Amsterdam is de politie zeer bemoeielijkt. Een agent bekwam door een steenworp een bloedende wonde, een ander werd op het hoofd ge slagen, een derde op den grond gewor pen en mishandeld. Voorts bekwamen twee agenten verwondingen aan de hand. De menigte bood zooveel weerstand, dat zy met den sabel uiteen moest worden gedreven, nadat een poging daartoe met den wapenstok was mislukt. Dezer dageu had ook voor twee Utrechtsche studenten het ijsvermaak zeer treurige gevolgen kunnen hebben. Per schaats zouden ze van de Bisschopsstad een uitstapje maken naar de residentie. Bij den Leidschendam schenen hun krach ten evenwel uitgeput, althans toen des avonds om halfzeven eeu aldaar wonende jager uit zyn woning kwam, vond hij een hunner bewusteloos op het ijs liggen en den ander aan den wal in het gras zit ten slapen. Waren ze niet ontdekt ge worden, zeer zeker zouden ze des nachts in de strenge vorst den dood hebben ge vonden. Thans was spoedig hulp bij de hand om hen in een nabij gelegen koffie huis over te brengen en met allerlei ver warmende middelen weer tot zich zeiven te doen komen, waarna zijde reis naar Den Haag voortzetten, maar.nu per stoom tram. Een ongeluksvogelEen boer, bij Almeloo woonachtig, was bezig een wa gen met hout te laden. Hij valt er af en breekt zijn linkerarm. Met gebroken arm rijdt hij huiswaarts, doch voor hij thuis is valt hij uogmaals van zyn wagen en breekt zyn rechterarmEenige me delijdende voorbijgangers brachten den ongelukkige hierop naar zijn woning. De Hooge Raad heeft gisteren ver worpen het cassatieberoep van Langelaan, te Amsterdam veroordeeld wegens poging tot manslag, gepleegd op den politieagent Korf maker. De Tweade Kamer is tot hervat ting van hare werkzaamheden bijeenge roepen tegen Dinsdag 8 Februari, 's na middags ten 2 uren. De Etoile Beige meldt dat gisteren namiddag ernstige ongeregeldheden zyn uitgebroken te Jette bij Brussel, bij gele genheid van een socialistische Jmanifesta- tie. Een gendarme werd ontwapend en gewond. Uit Brussel zijn heden 25 gen darmes naar Jette vertrokken, waar de orde volkomen is hersteld. Gisteren kwam het te Gent tot on geregeldheden in den schouwburg, toen er een Vlaamsch stuk werd opgevoerd waarin de bezetting van België door de Fransche republikeinen onder een niet gunstig licht wordt voorgesteld. Op een vooraf bepaald oogenblik dron gen een aantal werklieden en sociaal-de mocraten in de zaal en begonnen de ac teurs uit te jouwen en uit te fluiten. Er ontstond een gevecht tusschen de toe schouwers en de indringers. De politie kwam tusschen beide en nam vele perso nen in hechtenis. Bij den ingang van den schouwburg posteerde zich een groot aautal sociaal-democraten, die de Mar- seillaise zongen. De rijkste man in Pruisen is vol gens de staten der inkomstenbelasting de „kanonnenkouing" Krupp, te Essen wiens inkomen geschat wordt op 5,000,000 Mark. Wat een onschuldige schapebout al niet veroorzaken kan. Op een der Bou levards te Parijs liep eeu slagersjongen met een mand op het hoofd, waarin zich twee heerlijke schapebouten bevonden welke al spoedig een paar honden in het oog, of liever in den neus vielen. Zij maakten het den knaap verbazend lastig; hij week links en rechts uit, tot eindelijk bons daar lag hij, de mand ging open en de inhoud over de straat. De groote hond scheen aan één stuk niet ge noeg te hebben, hij viel ten minste op bei de te gelijk aan. Dit was weinig naar den zin van zyu kleineren makker, en zoo raakten de beide roovers aan 't vechten. Een werkman, die voorbij gaat, neemt zyn klomp en de vechtendeu willende scheiden, om zoo den armen knaap het vleesch terug te geven, smijt hem (den klomp) door een groote spiegel ruit. De winkelier en ziju knechts stui ven naar buiten en geven den vrede stichter een pak ransel, dat hem lang zal heugen. De politie maakte een eind aan 't kabaal door allen naar 't bureau te brengen. Een student in de medicijnen aan de Hoogeschool te Bonn, de Heer Otto Effertz, uit Dusseldorp, moest in den af geloopen zomer als artillerist de militaire oefeningen in de omstreken van Co- blentz bijwonen. By die gelegenheid schold de luitenant Yon Nauendorf hem uit voor een „brutalen lummel", omdat hij zich aan een dienstvergrijp had schul dig gemaakt, waarvoor de student daar enboven tot drie dagen arrest veroordeeld werd. Toen de militaire oefeningen wa ren afgeloopen, daagde de student den officier uit tot een sabelduel, hetwelk te Bonn plaats had en waarbij de officier twee belangrijke verwondingen aan het hoofd bekwam, zoodat hy den strijd moest opgeven. De student Effertz is nu voor eenige dagen tot 3 maanden vestingstraf ver oordeeld, terwijl de officier voor den zal terechtstaan. Verleden Maandagavond gingen te Parijs de echtgenooten Dauffin met hun achtjarig zoontje te 10 uur slapen en lieten om de koude de kachel van gego ten ijzer aan. Tegen het aanbreken van den dag werd de vrouw wakker en voelde zij zich zoo benauwd, dat zij naar het jaam en snelde en dit opende, waarop zij flauw viel. Toen zy tegen één uur des namiddags bijkwam, ijlde zij naar het bed, waar man en kind lagen, en zy vond heiden dood. 30 Januari a. s. hopen wij te 1 mogen herdenken de lgVs'JiiriKG Echtvereeuiging van onze kinderen. JACOBUS PEEREBOOM en TRIJNTJE SMIT' IJmuiden, 25 Januari 1887. SIMON SMIT. N. SMIT, geb. Dekker. 30 Januari a. s. hopen wij mogen herdenken de 121/#-Jarige i Ecktvereenigiiig van onze broeder j en zuster JACOBUS PEEREBOOM TRIJNTJE SMIT. IJmuiden, 25 Januari 1887. Namens Broeders, Zusters i en verdere familie. Op den 29 Januari 1887 onze geliefde Ouders: P. H. BOS A. J. ANTHEUNISSEN hunne 25-jarige Echt vereeniging I te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Vlamingstraat 150. Ondertrouwd HENDRIK JACOBUS THESINGH, Botteliersmaat K. N. M. en HENDRIKA VAN DER MAAS. Helder, 22 Jan. 1887. Voorspoedig bevallen van een dood Meisje, M. J. VAN DER LIS, geliefde Echtgenoote van E. VAN DER HORST. Helder, 24 Jan. 1887. Eenige en algemeene kennisgeving. Bevallen van een Doohter, J. HANTZSCHBbnda. Helder, 23 Jan. 1887. Voorppoedig bevallen van een Zoon, T. VEEOER, geliefde echtgenoote van P. HOOGENBOSCH. Helder, 25 Jau. 1887. Algemeene kennisgeving. Ontijdig bevallen van een Zoon J. M. C. LUB, geb. Huijbens. Helder, 21 Januari 1887. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Zoon PETRONELLA BOON, geliefde Echtgenoote van A. Broekhuijsen. Helder, 23 Januari 1887. Eenige en algemeene kennisgeving. Op den 20n Januari 1887 overleed mijne geliefde echtgenoote ADRIAANTJÉ KOOIJ, na een korte ongesteldheid van slechts 4 dagen, in den ouderdom van ruim 29 jaar, mij nalatende 3 kinderen, die nog te jong zijn om dat smartelijk verlies te kunnen beseffen. Helder, 20 Januari 1887. B. GARSTENVELD Bz. Mede uit naam van wederzydsche ouders, broeders en zusters eu verdere familie. Tevens bedankt hij zijne buren, voor den zorgvuldigen bijstandbij haar ziekte bewezen. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving, zoowel binnen als buiten de gemeente. DANKBETUIGING. Wij, ondergeteekenden, brengen langs dezen weg onzen bartel(jken en welge- iiieen<1 en dank aan den Heer A. O. J. DE VRIES, President der Vereeniging Ont waakt bij Tijds, en verdere Leden der Vereeniging, voor de nette en deftige ter-aarde-bestelling van het stoffelijk over schot van mijn geliefden Echtgenoot en onzen dierbaren Vader, Behuwd- en Groot vader bewezen. Wed. P. STAM, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. is, wegens familieomstandigheden, ver hinderd Dinsdag en Woensdag, 25 en 26 Januari, de gewone Catechesaties te houden. In het Lokaal in de Vijzelstraat, Evan gelieverkondiging, onder voorstelling met de lantaarn, zoo de Heer wil, a. s. Woensdagavond. Aanvang te zeven uur. Voor bejaarden vrije toegang.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2