't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. F*. 1461. Woensdag 16 Februari 1887. Vijftiende Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN. AlDonnement per 3 maanden binnen de gemeente50 Cent. >3 franeo per post75 Afzonderlijke nummers2 VERSCHIJNT DINSDAG- EN VRIJDAGMIDDAG. Uitgevers: BEBKHOUT Co., te Helder. Bureaux: SPOORSTRAAT en ZUIDSTRAAT. Advertentiën Elke regel meer5 Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 uur aan de Bureaux bezorgd zijn. Vertrekdagen der Mail naar Oost-lndië. 18 Februari Engelsche mail (over Brindisi.) 25 Februari Hollandsehe mail (uit Arasterdam.) 26 Februari Hollandsehe mail (over Marseille.) 26 Februari Fransche mail (over Napels.) Laatste lichting aan het Postkantoor alhier 6.55 uur 'c ar.; voor de Hollandsehe en Fransche mail over Marseille 12.55 uur 's namiddags. Tijdelijk over Marseille. VIJFTIENDE JAARFEEST DSR Nederl. Nat, Werhlleden-Vereenigipg. Vrijdagavond vierde bovengenoemde vereeniging haar vijftienjarig bestaan in het lokaal „Tivoli." De raai was daarvoor expreaselijk versierd en op 't tooneel prijkte een transparant, met de woor den: „Helder. Aan 't vijftienjarig bestaan onzer Vereeniging," rondom 't Heldersche wapen. De president, de heer P. H. Bos, opende de vergadering, die talrijk bezet was door de leden, hunne vrouwen en eenige genoodigden. Spreker schetste het ontstaan der vereeniging. In 1872 hadden de werklieden een adres bij den Minister van Marine ingediend, om verbetering in hun toestand. Daarop werd voor het oogenblik niet gunstig beschikt, en nu besloot men zichzelf te helpen, naar 't voorbeeld van de wevers te Roch- dale, een stadje in Engeland, en wel door het oprichten van een coöperatieve vereeniging, die weldra een 500 leden telde. Deze vereeniging verkreeg op 5 Dec. 1872 rechtspersoonlijkheid. In 1875 werd een eigen gebouw voor winkel nering en vergaderingen gesticht; in 1878 een fonds tot uitkeering bij overlijdenin 1877 een kraamvrouwenfondsin 1884 een dragersfonds en later een bakkerij; terwijl tevens werden op gericht een bibliotheek en een zangvereeniging, onder den naam „Oefening baart Vooruitgang." Spreker wenschte verder den bloei der vereeni ging en ook, dat de leden een genoegelijkeh avond mochten doorbrengen. Daarna trad de vice president, H. D. van der Laag, op en sprak een woord van waardeering tot de h.h. P. H. Bos en C. Wondergem, die respeotievelijk 10 en 15 jaren der vereeniging hunne goede diensten hebben gewijd. De heer C. Wondergem overreikte den presi dent, onder 't houden van een gepaste toespraak, een sierlijken, ivoren presidentshamer, hem door een onbekende als blijk van waardeering gezonden. Aan 't verslag van den secretaris ontleenen we 't volgende 't Ledental bedroeg op 1 Januari 1886 424 is sedert vermeerderd met 30, en bedroeg op 1 Januari 1887 alzoo 454. In 't sectiebestuur B is een kleine wijziging gekomen, zoodat 't thans bestaat uit de hh. M. de Wit, A. Rietveld en W. Rietveld. Sectie C bestaat uit de hh. L. A- Mos, N. Schumaker en C. Spigt. Sectie D uit dehh. J. J. Veereschild, A. Kok en P. J. Berkhout. Sectie E uit de hh* J. Kromhout v. d. Meer, W. F. Ligteringen en J. Wigman. 't Aantal deelnemers van de Spaar- en Voor- schotkas bedroeg 156 en de ingebrachte som f2596,90; door 19 kinderen werd ingebracht f78,36. Teruggehaald werd door de leden f 271,97 en door de kinderen f 10,15. Aan 90 leden werden voorschotten verstrekt, ten bedrage van f2592. waarvan terugbetaald f 2551,20, zoodat op 't einde des jaars nog was te incasseeren f35,25. 'tNa- deelig slot was f 5,50. Dc renten en boeten hebben bedragen f 116,76, hiervan gingen af f 4,10 voor administratie en f29,17 of 1|4 der winst als salaris voor de com missie. Voor de leden bleef dus f74,90 of 3 cents van iederen gulden. Door 't bedanken van 't lid Rijkers, is diens plaats vervuld door D. de Vries. Voor 9 overledenen boven 15 jaar en 24 daar beneden, werd uit 't begrafenisfonds betaald f939.--. t Saldo aan 't eind van't boekjaar was f 2522,66, verminderd met 1(3 voor de reservekas. Dit gaf een dividend van 42 pCtgelijkstaande met 2 ls/10 week vrijstelling van contributie. 't Ledental klom tot 1371 boven de 15 jaar, 413 van 8 tot 15 jaar en 67 daar beneden. 't Gesamenlijk aantal contribuanten was op 22 Januari 1851 een vermeerdering dus van 194. In 't lOjarig bestaan dezer afdeeling is 't bedrag van f7762,50, uitgekeerd als dividend terugbetaald f 7325,17 en in de reservekas gestort f4871,29. 't Dragersfonds bestond op 1 Jannari 1887 uit 130 leden. Ontvangst f 80,14, Uitgaaf f 58.50, aan batig saldo uitgekeerd f21,64. 't Kraamvrouwenfonds bestaat uit 86 leden en 23 begunstigers. Totale ontvangst f 372,53} Uitgaven aan 17 kraamvrouwen f170.kosten f9,95, aan batig saldo f 192.581- Met schipper de Jong werd een contract ge sloten voor de levering van aardappelen gedurende 3 maanden. 't Aantal nummers in de bibliotheek is gebracht ▼an 183 tot 230. De penningmeester der vereeniging, gaf daarna het volgende overzicht van het financiëel beheer: Uitgaaf Onderhoud van inventaris en ge bouwen Laatste termijn beetwateroven Belasting en assurantiën Aflossing en rente geleend kapitaal Uitkeering bij ziekten, overlijden en vertrek Kosten van vergaderingen. Administratie, drukwerken, enz. Contributie Zondagsrust Totaal Batig slot f 5648,81. Winkel. Ontvangst: Van verkochte winkelwaren Uitgaaf Aan inkoop van winkelwaren salaris van het personeel m gas assurantie en patent. administratie, porto's, enz. huur van den winkel kosten van beheer 534,91 616,66 124,93} 1210,41 572,56 154,65 186,10 2,50 f 3402.72} f 16747,88 - 14532,96 - 749,10 - 136,70 64,01 55,05 - 973,— - 112,52 Totaal Batig slot Aanwezige voorraad f 15943,34 K a d e r V Batig saldo Contributiën Huur gebouwen. ereeniging. Ontvangst: Totaal f 5783,46} - 2296,75 - 971,32 f 9051,58} Af loopende schuld Winst Brood. Ontvangst: verkocht brood Uitgaaf: inkoop van meel melk, gist, krenten, brandstol!. het personeel assurantie en patent. onderhoud en inventaris huur der bakkerij administratie en beheer Totaal Batig slot Aanwezige voorraad Totaal Af loopende schuld Winst Steenkolen. Ontvangst Van verkochte steenkolen Uitgaaf: Aan inkoop van steenkolen vracht en losloonen huur van het pakhuis kosten van verkoop beheer f 402,32 - 4431,10 f 4823,42 - 4098,12 24963,63 f 15615,22 - 3738,12 - 135,— 2448.12 35,99 82,88 - 462,50 - 151,33 f 22669,09 f 2294,54 - 1998,27 f 4292,81 - 1817,48 f 2475,33 f 6365,88 - 4314,13 994,10 - 100,— - 244,58 32,67 f 5685,48 Ten slotte wekte de president op tot deelne ming aan den op 19 Febr. te houden optocht. Met een woord van dank aan de betrokken besturen, werd door den secretaris de vergadering gesloten. Door den heer D. de Vries werden daarop eenige opwekkende dichtregelen voorgedragen, De werkzaamheden werden afgewisseld door 't zingen van liedere» zoowel door de zangvereeni ging als door de geheele vergadering, terwijl na afloop der officieele werkzaamheden de opvoering van een paar tooneelstukjes 't algemeen genoegen verhoogden. Winst f 680,40 Schoenmakers. Door den heer A. Visser gelev. voor f 2269,55 tegen 6 pCt. winst, d. i. - 136,17 Door den heer A. Adriaanse gelev. v. - 3140,15 tegen 6 pCt. wiast, d. i. - 188,40 De geheele omzet bedraagt - 53487,05 Winst - 4224,61 Nadat de penningmeester, de hr. Wondergem, zijn verslag had uitgebracht, deelde hij mede, dat 't debiet bij uitstek gunstig was geweest in de artikelen brood en steenkolen en wekte op tot 't doen van meerdere inkoopen in den winkel. Namens de commissie van toezicht, bracht de heer L. Hartog hulde aan het gehouden beheer en verklaarde dat dit met de meeste zorgvuldig heid was gedaan. Verder werd door hem de wensch geuit, dat de verkregen winsten mochten worden weggelegd tot 't vormen van een pensi oenfonds en wekte inzonderheid de aanwezige vrouwen op, om haar invloed hierin te doen gelden, met het oog op de toekomst. Onder 't houden van een plechtige aanspraak, werden daarop tot leden van verdienste benoemd de h.h. D. de Vries, M. H. de Klerk, H. J. Meeuwssen, J. van Dalen, J. Meskes en E. A. Freeke, en hun de insignes dier waardigheid overgereikt. De president richtte' nu een woord van dank aan bestuur en leden, aan hh. verslaggevers der pers, waarbij inzonderheid den heer T. Mooy een woord van waardeering voor bewezen diensten werd gewijd, en ook aan de deputatie van de Mij. tot Nut van 't Algemeen. Deze toespraak werd beantwoord door den hr. A. J. de Jongh, lid dier deputatie, waarbij het streven der vereeniging werd gewaardeerd en haar verderen bloei werd toegewenscht. Aan de leden der Zangvereeniging „Oefening baart Vooruitgang" werd mede een woord van dank gericht. Als leden van 't hoofdbestuur werden gekozen de hh. J. Groeneveld met 279 stemmen, J. van Dalen met 249, H J. Meeuwbsen met 233, en D. de Vries met 180 stemmen. Tot leden van de commissie van toezicht werden gekozen de hh. W. Burger met 195 en P. Meijneke met 191 stemmen. HELDER., 15 Februari 1887. De adelborsten van het Koninklijk Instituut voor de marine gaven Zater dagavond het jaarlyksch assaut en bal in de daarvoor smaakvol versierde amuse mentszaal van het instituut, welk feest door vele genoodigden met hunne dames werd bijgewoond. Oosterend, op Texel, 13 Febr. 1887. Donderdag, 10 dezer, had alhier in »Het wapen van Texel" een damwedstrijd plaats. Twaalf personen namen daaraan deel en de uitslag was, dat de prijzen, bestaande in geld, behaald werden door de heeren J. Witte, C. Broekkamp en Alb. Bakelaar. Behalve de mededingers waren er vele nieuwsgierigen in de zaal aanwezig, die getuigden hart voor het damspel te hebben, hetgeen merkbaar was aan de stilte die er heerschte. De wedstrijd, geleid door den onderwijzer D., liep zonder de minste stoornis ten inde. Het .ove^ lanten van jonge botjes uit zee, in de binnenwateren van Texel, is ook verleden jaar uitstekend gelukt. Iemand, die ettelijke duizende zulke botjes uit het afval van de garnalenvis- schers had medegenomen en de vischjes in het binnenwater vrij liet, zal in staat zijn in het volgend jaar een groot aantal volwassen botten af te leveren. Men schrijft uit Wieringen: In antwoord op uwe informatie omtrent den toestand op bet eiland Wieringen, diene, dat het steeds afnemen van het tijdelijk verblijf der rotganzen op de Waarden onder Wierin gen, hoofdzakelijk kan wolden toegeschreven aan het sints 10 h 12 jaren steeds toenemend ver keer, door het vroeger alhier minder bekende, zoogenaamde krukels visschen of korren, jacht op geep enz. Het steeds verwijderd hóuden van andere vogelsoorten behoort aan dezelfde oorzaken te worden toegeschreven, aangezien ieder schepsel, in zijn élement liefst rustig verkeert en tiert. Wanneer het zich daarin belemmert ziet dóór genoemd verkeer en annexe woelingen, zoekt het van gewenschter plaatsen en gelegenheden zich te bedienen, inzonderheid, wanneer het door jagers zich ziet vervolgd en hunne gelederen te zeer ziet ingedund, welke laatste bemerking, wel niet in het belang der jagers kan zijn; het zoude in der zulken belang wenschelijk zijn dat kostelóós konden worden verstrekt, zoogenaamde brood- acten, benevens zulke kleine acten welke tegen een recht van vier a vijf gulden konden worden verkregen, ten einde zoo mogelijk in staat te worden gesteld of de gelegenheid gegeven, van hetgeen in hun belang te naderen is, te pro- fiteeren. Thans zuchten velén onder het getnis van een en ander. Wijders diene, dat de belan gen der visschere te dezer, sedert aanvang 1885 in hooge mate zijn gedrukt, ter oorzake de ver pachting der wateren en gronden, vroeger alhier geheel onbekend. Sedert dien tijd zagen ze hunne schepen, gehéél, of slechts gedeeltelijk eigendom, tot waardeloosheid gedoemd, hunnen arbeid on mogelijk gemaakt. Wellicht tot schade, of last van den scheepsbouwmeester, en wat meer zegt, dat arbeidzame, fiere en eerlijke volk is ontmoe digd, hun geestkracht zoo mogelijk verlamt, bij de overtuiging hunner machteloosheid tegen over toestanden als de onderhavige. Vandéér de schier wanhopige taal op veler lippen: Wat zal ons de toekomst baren? Wat moet ons lot zijn? Al verder, wat den landbouw en handel be treft, voor zooverre zich die hier uitstrekt, acht men de verplaatsing van het scheepvaartstation Nieuwediep, ndar IJmuiden noodlottig, en eene ramp voor Wieringen, die, onherstelbaar als ze is, zich duurzaam zal doen gevoelen. Is het ge noemde eene treurige waarheid P dan wordt Wie- ringens bevolking de daar uit voortvloeiende treu rige les in het bewustzijn ingedrukt, dat alle verandering geene verbetering is, weswege het weemoedig staart op het verledene, en verlan gend uitziet, dat er mannen mogen opstaan die, kon het zijn, hun in een niet te wijd gele gen verschiet, in eerlijken en geordenden weg, betere dagen en toestanden op hechten grondslag verkondigden. Omtrent de vroeger geopperde vraag oesters of zeegrasP uit het arbeidlievend Wieringer publiek, zich, uitziende naar betere dagen in volgender voege*. Géén Oesters! mür als vroeger, Zeegras!I Dan ziet hier 't volk van honger schéél. Ontboezeming der visachers te Wieringen. Ach, werd een haven ons gegeven! Véél schade werd dan afgewend Of iemand, onzer 't zal beleven P Den goeden Hemel, is 't bekend!! Naar men verneemt heeft het class. bestuur van Alkmaar twee leden van den kerkeraad te Broek op Langedijk, wegens bij woning van het geref. kerkel. congres, provisioneel geschorst. Voor de werkeloozen te Amsterdam werd sedert 11 Jau. ontvangen f 1457 en uitgegeven f 1455. Gekocht werden 32449, ten geschenke ontvangen 9521 brooden. Het bestuur genoot 3 gulden 's weeks. Een hoogst treurige zaak is te Scher- merhorn het onderwerp van vele gesprek ken. Een tot dusverre onbesproken meisje, N. S., behoorende tot een te goe der naam staande familie aldaar, is aan geklaagd wegens diefstal van een som van ruim f1140 aan geld bij de bejaarde wed. A. G., waar zij diende. De vrouw had wel een bankbiljet van f 1000 gemist, maar daaraan geene publiciteit gegeven, omdat zij vreesde, dat er verdenking op haren zoon zou vallen. De diefstal moet reeds verleden zomer gebeurd zijn. Het geld moet door de beschuldigde in bewa ring gegeven zijn aan den jonkman, die met haar in het huwelijk hoopte te tre den, en wien zij diets maakte, dat zij het in de loterij gewonnen had. Zaterdag werden door den rechter van instructie te Alkmaar eenige getuigen in deze zaak gehoord. De beschuldigde is zwaar ziek gewor den door de ontsteltenis, die het aan het licht komen van haar misdrijf bij haar teweegbracht. Voor de 320 vacaturen bij de Ned. herv. kerk, die thans bestaan, zijn nog slechts 3 candidaten beroepbaar, en wel de heeren J. C. Ruys, te Amsterdam P. van Binnendijk, te Anjum, en W. Lamers, te Utrecht. De twee laatstge noemden, die voor het doctoraat in de godgeleerdheid studeeren, stellen zich nog niet beroepbaar. In het Haagsch D b 1 d. stelt de heer M. D. Graaf van Limburg Stirum het oprichten van een standbeeld voor onzen Koning aan de orde. Van de redenen welke daarvoor pleiten, noemt hij als de voornaamsten 1. Willem de Derde is de eenig over gebleven mannelijke telg van het roem rijk Oranjehuis, waaraan Nederland zooveel te danken heeft. 2. De Koning heeft Nederland ge trouw .geregeerd en gediend, bijna 38 ja ren lang, alzoo veel langer dan eenig Vorst vóór Hem. En nu zal hij bin nen weinige dagen zeventig jaren tellen. 3. Bij besluit 11 Mei 1883, No. 1, deed de Koning met een Grondwetsher ziening aanvangen. Dit groote werk geraakte van de orde, door het bij besluit 11 Mei 1886, No. 105, ontbinden van de Tweede Kamer; maar de uitgewerkte voorstellen zijn in de nieuwe Kamer ge bracht. 4. Willem de Derde schonk ons door zijn tweede huwelijk een troonopvolg ster. Gedenken wjj zegt de schrijver hier nog mede den moed en de mildda digheid. door hem bij den watersnood van 1855, en vooral ook bij den water snood van 1861, hoogst treffend aan den dag gelegd. Daar zag men, hoe hij te midden van het arme volk, in een kleine sloep, door den felsten ijsgang, zijn lief- deweg deed banen bij dreigend levensge vaar. De eerste reden alleen is reeds vol doende. De tweede is geheel en al ex ceptioneel. Wat de derde aangaat, wan neer men denkt dat elke Grondwetsher ziening een andere machtsverdeeling ten doel heeft, waarbij de koniuklijke Macht niet vermeerdert maar wel vermindert, dan gewis zal men moeten toegeven, dat die daad van bijzondere liefde voor de natie getuigt. Eindelijk, door het onder 4 vermelde verzekerde de Vorst men- scheljjkerwijs gesproken ons zelfstan dig volksbestaan. heden op 's Konings 70-jarig geboortefeest kun nen we reeds het volgende raededeelen De reveille, 's morgens 7 uur, zal dezen we^ volgen: van af de kazerne der artillerie inde Langestraat, door die straat en door de Dijk- straat, langs de Kerkgracht, de Koningstraat, de Weststraat, de Zuidstraat, een deel der Binnenhaven, het Ankerpark, de Buitenha ven, langs het Directiehuis der Marine, he Havenplein en de Hoofdgracht, tot aan de Marine-Club. Godsdienst-oefeningen zullen 's morgens van 1011 uur gehouden worden in de Nieuwekerk der Hervormde gemeente, in die der Christelijke Gereformeerde en dei Vrije Gereformeerde gemeente, in de oud- Katholieke kerk, in die der Israëlieten, in Evangeliesatielokaal (Palmstraat) en in 't bouw voor Evangelie-verkondiging (Vijzel straat). In de Roomsch-Katholieke kerk za op Zondagmorgen een plechtig Te Deum go zongen worden ter eere van 's Konings ver jaardag. De parade van het garnizoen ei de dd. Artillerie-Schutterij zal plaats hebbel op het Haven plein en gecommandeerd worde door den majoor der infanterie H. J. G. Ben schop. De parade wordt opgeluisterd dooi uitvoeringen van het Staf muziekkorps der Kon Marine, onder directie van den kapelmeestci J. Koning. Voor het Schoolfeest zullen d« leerlingen der verschillende scholen zich in de onderscheidene lokalen 's namiddags ten 1 un vereenigen. Circa U/s uur zullen de oudst* (te zamen 1274) zich in optocht naar het Ha venplein begeven. Aldaar zullen te 2 uur ongeveer, voor het Directie-gebouw der Marine deze liederen worden uitgevoerd: 1. Volks lied, 2. Vlaggelied, 3. Aan den Koning, 4. Wij leven vry, en 5. Wilhelmuslied. Na de uitvoering der zangstukjes zullen de kinderen een optocht houden door de gemeente langs de Hoofdgracht, den Kanaalweg tot de Post- brug, langs de Kerkgracht tot het Westplein, waar de optocht wordt ontbonden en elke af deeling naar haar eigen lokaal wederkeert, om daar te worden onthaald. De jongere leerlingen, die gedurende den optocht in de scholen zijn gebleven, ontvangen daar dc toe gezegde versnaperingen en kunnen daarna huiswaarts gaan, ten einde nog den afloop van den optocht te zien. Het schoolfeest zal in zijn geheel omstreeks ten 4 ure afgeloopen zijn. Leerlingen van de gemeenteschoolen Nos. 1 en 2 (van 't Koegras en van Huis duinen) zullen per as naar de plaats van sa menkomst (het Havenplein) worden overge bracht. De regeling van den optocht bij avond hebben we reeds in ons vcrig numme kunnen mededeelen. De oplossing van het Raadsel in ons vori„ nommer is Kabeltouw, 370 goede oplo: singen zijn ingezonden. Bij loting is aan de volgende 100 knapen en meisjes het werkje Onze Koning" ten deel gevallen. T. Boognart, G. W. J. Jansen, D. Bal, M- Mastemaker, S. Mes, A. Ran, W. v. Gijn, C. i Zweden, N. Graaf, W. Snel, W. Biersteker, C. Jansen, B. Prins, G. Goudzwaart, G. Overkamp, C. Harkes, H. Hetteling, J. J. Steenbergen, H. v. Willigen, L. Schilder, W. Darphorn, Vokke Bak ker M. Lngerweij, 8. Buis, P. Maas, Marchant, ArieBrug, H. IJ. Vlugger, J. v. Dijkker, G. Slot, tenmaker, J. Hopmans, C. H. Bruin, C. Riekels Ch. Majheu, F. Rukland, H. Bomhof, P. W. v. Ploeg, L. Luthers, A. Marmelstein, J. Eradus, - H. Schroder, C. M. P. Schadcr, P- J. Badart, h H. Klerk, J. Hemelrijk A. Smit, P. Keuris, i Kwist, A. Vermeulen, L. Oetelmans, J. v. Brede roden, D. Vroom, B. Gooijer, A. H. M. Wijngaa de, W. Bruinvis, T. Timmer, H. Vos, Fliut, N. Hanekroot, D. Kruk, A. Groot, L. Webe G. v. Achterberg, C. Bethlebem, D. Abbenes, Mettens, G. Schuman, J. Ran Az., M. d. Wen D. Roosendaal, K. Ran Cz., Minneboo, 1'. v. Pot. B. Draager, A. Thomas, J. P. v. Mellc, I T. Poelstraa, G. Govers, v. d. Ster, T. J. Larse J. Graaf, G. N. Gerritsen, T. Bethlehem, Ja Teensma, E. de Haas, II. J. Twisk, M. Veltöu zen, J. Pluijaart, J. Hofland, Barents, W. P Kruif, B. de Wijn, A. Kemp, de Ruiter, M. c Kort, A. Schraa, W. Koningstem, J. Dnmma M. Brems, de la Hontsaije. De volgende 50 zullen we een fraaie Oranje Cocarde vereeren. H. Freeke, J. J. Smit, M. Koopman, A. H. Quant, M.Julianis, L. Klein, B. de Haan, H. J. Helderman, J. Selman, J. Geu3, P. Kok, J. J. But, C. de Pauw, A. v. d. Wal, G. J. Kamper, Meijneke, P. v. Wijngaarden, R. Regter, SchocfFe- lenberg, L. v. Leeuwen, W.Brisee, H. J. Kruisinga, G. Schol, L. v. d. Heuvel, J. Bonman, C. Spigt; H. Stellmann, H. D. v. d. Laag. H. W. v. Marlc L. v. Wolveren, L. Kerkmeer. G N. de Kiert J. Schieke, J. C. Maters, A Kooijraans, J. Dunk P. Zaal, C. A. dc Groot, Ch. Voorloop, 11. Snit H. Kwast, Dirk Govers, J. Graaf, P. Wabstraa J Drijver, T. Drijver, C. Vliek, A. Harr-*bommte Kalkwarf, C. v. Os, L. Lastdrager, A. Abbenes De prijzen moeten worden afgehaald morg Woensdag, van des morgens 912 ure des namiddags van 4 tot 7 ure, uitsluitend aan het Bureau in de Spoorstraat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 1