LAfflffiÊRENMARKTEN Advertentiën. DANKBETUIGING. Dankbetuiging. HAETELIJKE DANKBETUIGING DANKBETUIGING. Oproeping. Naar wij vernemen, zal de ingenieur 2e kl. '.er marine J. S. Van Veen, werkzaam op 's Rijka verf te Hellevoetaluis, de Noordzeereis met het natructieschip „Nautilus" medemaken. Te Nieu- vediep, waar genoemde bodem eerstdaags moet :ankomen, zal hij zich aan boord begeven. Op 'a Rijks werf te Amsterdam heeft het binken >p Zaterdag reeds opgehouden. Op 's Rijks werf ilhier is daarvan, naar wij vernemen, nog niets net zekerheid bekend. Z. M. heeft bij het 4e reg. vesting-artillerie be- toemd tot kapitein de le luit. adjud. H. 6. J. Swa- ing; tot eerste luitenants, de 2de id. jhr. R. J. tutgers van Rozenburg, T. W. baron van Boetze- aer, P. G. A. van der Hoff en C. Wafelbakker. Zr. Als. instructieschip Pollux, commandant de uit. t. z. le kl. G. A. v. d. Mieden, is in den norgen van 6 dezer omstreeks 10 uur op de Vlie erbank in de Zuiderzee vastgeraakt, doch den 'olgenden nacht zonder adsistentie weder vlot gekomen en door de sleepboot Hercules, inmid- lela ter hulp naar de strandingsplaats vertrok ken, te Nieuwediep binnengesleept. Het schip reeft belangrijk gestooten en is in het marinedok jpgenomen om te worden nagezien. De le luitenant-adjudant J. F. Schenk van aet 4e regiment vesting-artillerie, is in rang en jetrekking overgeplaatst van 's Gravenhage naar Helder. Van den 4en Juni a.s. tot den 31en Augustus 1. s. v., zullen albier door de compagniën van aet 4e regiment vesting-artillerie practische schiet oefeningen worden gehouden. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Conrad is 6 Mei van Suez vertrokken naar Batavia. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, van Batavia, arriveerde 9 Mei te IJmuiden. Het stoomschip Prins Alexander vertrok 7 Mei van Padang naar Amsterdam. Het stoomschip Prins van Oranje, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 8 Mei van Port- Saïd. Het stoomschip Prinses Marie passeerde 8 Mei Gibraltar naar Batavia. Het stoomschip Burgemeester den Tex ver trok 9 Mei van Padang naar Batavia. Marktberichten. Alkmaar 7 Mei. Aangevoerd 5 Paarden J85 a 225, 32 Koeien en Ossen f 110 a 170. 40 nuchtere Kalveren f4 a 16, 2 Ezels f15 i 30, 915 Schapen f16 a 27, 1733 Lamme- :en f 6 a 18, 180 magere Varkens f12 a 16, 162 Biggen f 4 a 9, 20 Bokken en Geiten f3 i 8, 10 kleine Bokjes f0,25 a 0,65, Kip-eie ren f 2,50 a 3,24Eend-eieren f 3 per 100 Boter per kop f0,55 a 0, 65. Hoorn 7 Mei. Tarwe f 6,25 a 8,50, Gerst f4 a 5,25, Haver £2,75 a 4, Erwten: Witte 18,50 a 11, Groene f9 a 12, Grauwe fll a 16, Vale f8,25 a 15, Bruine boonen f9,25 a 12, Karwei £17 a 17,50, 3 Paarden f60 a 175, 100 Koeien f140 a *220, 1184 Schapen '18 a 26, 1771 Lammeren f5 a 13, 63 Kal veren f4 a 18, 168 Biggen 5 a 9, 35 Kip pen f0,80 a 2,25, 15600 Kip-eieren f2,50 a 2,90 per 100, 2312 koppen Boter f 0,45 a i 0,521 per kop. Visscherij-Berichten. 9 Mei. Van Wieringen aangebracht 19 tal jeep per tal f 9,50. Door schipper Smit aangebracht 100 tong •oor f 15, 100 tong f22, 130 kleine tong f 15, ichol f 3. N.m. 5 vletten met 20 tot 70 rog per stuk 50 :- cent, 9 beugers met 60 tot 150schelv. 10 stuks f14 af 17, 3 tot 10 kabelj. per 1,30 a 1,65, 9000 ansjovis per 1000 V20. -^ei. 6 tal geep per tal f 9, 3000 ansjovis, jer 1000 stuks f 5, 2 blazers met 80 rog per stuk •0 cent, 2 beugers met 60 tot 200schelv. per 100 (tuks f 13,50 10 kabelj. per stuk f 1,45. 16 korders met 20 tot 150 tong per stuk 40 :ent, 30 tot 115 kleine tong per stuk 15 tot 20 •■ent, 1 tarbot f 6,1 tot 3 mand kleine schol per n. f 3,25. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 6 tot 10 Mei. ONDERTROUWD: J. W. Kamper, schilder, mi A. de Beurs. F. N. Winter, konstabel, en G. Broekhuizen. T. vanRummelen, 2e bottelier, en M. Broekhuizen. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: J. C. Hin, geb. Smit, d. C. Buijs, geb. Bruin, z. A. Hillenius, geb. Rieu- verts, z. W. C. van de Bilt, geb. Loos, d. A. 8oers, geb. Buursma, d. A. Koole, geb. Pluij- aar, z. A. F. Schellinger, geb. Groen, z. C. J. Erkolens, geb. Quant, z. G. de Roos, geb. Man gel, z. J. Sluijters, geb. de Groot, d. OVERLEDEN: L. H. Smit, 57 j. J. P. Pluijmcrs, 1 m. G. Sluiter, 2 ra. G. Veenstra, 16 j. II. C. Heijkoop, 15 j. C. Ran, geb. Tukke, 22 j. H. Mulder, 10 m. POLITIE Gevonden Voorwerpen Een Portemonnaie met eenig geld. AdresBureau H. Een wollen Vest, zoogenaamde Trui. AdresBureau Raadhuis. 14-Daagsche Maildienst van de Stoomschepen der Stoomvaart- Maatschappij „Nederland." Amsterdam. v. Marseiüe. 14 Mei „Voorwaarts" 26 Mei via Padang 28 „Prins Frederik" 9 Jun. viaPadang 11 Juni „Pr. Wilhelmina" 23 viaPadang 25 „Sumatra" 7 Juli viaPadang 9 Juli „Pr. van Oranje" 21 viaPadang 23 „Pr. Alexander" 4Aug.viaPadang 6 Aug. „KoninginEmma" 18 viaPadang 20 „Burgr. den Tex" lSept. viaPadang 3 Sept. „Conrad" 15 viaPadang '7 „Prinses Marie" 29 viaPadang Vertrek van Amsterdam des morg. te 10 uren. Vervolg der Berichten. De politie alhier heeft de hand ge legd op een paar jeugdige deugnieten van Rotterdam, die zich schuldig hebben ge maakt aan eenige dieverijen onlang! alhier Morgen zullen in de R.-C. Kerk on- geveer-een hondertal kinderen tot de eerste H. Communie worden aangenomen. De Zweedsche stoomboot »Belos" en het Deeusche stoomschip »Eoi. Z. Svitzer", dez er dagen van Kopenhagen alhier aangekomen, vertrokken heden naar de Noordzee, om een onderzoek in te stellen naar den toestand van het benoor den Texel gezonken liggend barkschip »Meteor" en om zoo mogelijk lading uit dat schip te bergen. Zr. Ms. instructiebrik Pollux, in de Zuiderzee kruisende tot het houden eener oefeningstocht met jongens van het op leidingsschip te Amsterdam, geraakte jl. Vrijdagmorgen omstreeks 10 uur op een droogte nabij de Vlieter vast. Onmid dellijk werden door de opvarenden po gingen aangewend om hst schip weder vlot te brengen, doch deze bleven zonder vrucht. Daar zich geen enkel vaartuig in de nabijheid vertoonde, werden schoten gelost om de opmerkzaamheid te trekken, doch eveneens zonder gevolg. Nu werd een sloep bemand en afgezonden om hulp te zoekenhalf vol water kwam deze te Wieringen aan, en dewijl men aldaar geen kans zag de verlangde hulp te ver- leenen, werd de reis per blazerschuit naar hier voortgezet. Ofschoon 't na midder nacht was geworden voor men de haven bereikte, werd op de ontvangen tijding de sleepboot Hercules zoo spoedig moge lijk ter assistentie uitgezonden. Vóór dat deze echter op de strandingplaats aankwam, was de brik, na 18 uren aan den grond te hebben gezeten, reeds zonder hulp vlot gekomen. De.brik werd nu door de Hercules op sleeptouw genomen en Zaterdagmorgen alhier binnengebracht, waarna zij in het droogdok van 's Rijks werf werd geplaatst, om te worden onder zocht. Texel, 9 Mei. Langzamerhand wordt de vloot, die naar de Zuiderzee zal varen, ter uitoefening van de ansjovisvangst, in gereedheid ge bracht. Naar hier wordt verhaald, zou door een span visschers in één trek reeds 600 stuks ansjovis zijn gevangen. Texel, 9 Mei. Een der droevigste drama's, ooit aan ons strand afgespeeld, was de stranding van het Duitsche barkschip „Agnes," dat op een der gevaar lijkste punten van onze kust schipbreuk leed, met een menigte passagiers aan boord, benevens een rijke lading. Met groot gevaar werden slechts weinige van de opvarenden in twee tochten door do reddingsboot behouden. Stouter redding werd misschien aan ons strand nooit volbracht. Nu de man, die destijds aan het hoofd van eenige kloeke eilanders die red ding waagde, is overleden, komt de treurige schipbreuk weer onwillekeurig ter sprake. Die man was de heer C. Dalmeijer, oud-beurt schipper op Amsterdam, later otoombootkapitein en vervolgens commissaris der Hoomsche booten te Amsterdam. Ofschoon de heer Dalmeijer dik wijls met tegenspoeden en beproevingen had te kampen, bleef de zaak der reddingsmiddelen hem steeds aan 't hart gaan. Veel droeg hij bij tot verbetering en meerdere volmaking van het red- dingsmateriëel, Ook de belangen der schipperij stond hij ijverig voor. Het jaarboekje der schippersvereniging ,-,Schut- tevaer" bevat menig opstel van zijne hand, waaruit in alles een praktische geest doorstraalt. De heer Dalmeijer, die op zijn ouden dag hier bij zijne familie een kalmen levensavond genoot, over leed op 78 jarigen leeftijd. De bepaling, dat de miliciens der lichting van 1882 niet zullen worden ge- pasporteerd, alvorens door de wetgevende macht de ingediende voordracht van wet, strekkende om hen tot langeren dienst te verplichten, zal zijn behandeld, zal dit jaar van invloed zijn op de inschrijving voor de schutterij, daar deze niet mag plaats hebben, wanneer de milliciens niet uit den dienst zijn ontslagen. Zondagmorgen is de R. K. kerk der parochie Neerveldhoven in N.-Bra- bant tot den grond afgebrand. Bijzon derheden zijn nog niet bekend. De Stoomvaart-Maatschappij Ne derland" deelt over 1886 geen dividend uit. De koninklijke familie zal Maandag 16 dezer de reis naar het buitenland aan nemen. Terwjjl de heer Mesman met zijn echtgenoote uit Zuid-Schalkwijk Zondag naar Haarlem ter kerk warengeraakte de boerenwoning in brand en werd alles totaal vernield. De knecht en meiddie thuis waren, konden met veel moeite het vee nog redden, terwijl de geheele in boedel en gereedschappen verbrand zijn. In de volkszaal Emmanuel" te Amsterdam, (Gerard Doustraat) is Zondag voor het eerst een brigade van hetLeger des Heils" opgetreden. Er werd een viertal godsdienstige oefe ningen gehouden, telkens bijgewoond door een paar honderd personen, doch niet uit die klasse der maatschappij tot welke het leger zich bij voorkeur wendt. Gelukkig kent men trouwens daar ter stede en hier te lande niet de armzalige buurten, die bijv. het East-End van Londen zulk eeu treurige vermaardheid geven. De zaal was telkens gevuld met nieuws gierigen. De samenkomsten werden ge opend met een korte toespraak en een gebed, alles in het Nederlandsch. Onder begeleiding van viool werden vervolgens stichtelijke liederen gezongen op eenvou dige en aangename wijze, zoodat de ge heele vergading heel spoedig, althans het refrein, kon meezingen. De liederen zelf werden in een klein, net gedrukt tekst boekje, tegen 5 ets te koop aangeboden. De volkszaal, uitwendig met het wapen van het leger des heils voorzien, was van binnen behangen met rood doek, waarop in duidelijke witte letters stichtelijke spreu ken stonden. De kleeding van de leiders der oefenin gen bestaat, gelijk men weet, uit een blauwe broek en jas met rood vest. Op de kraag staat een of ander teeken als S(aved) S(inner) gered zondaar. Een milicien, dezer dagen in dienst getreden, wilde gaarne aan zijn ouders berichten, dat hij behouden in de kazerne was aangekomen en reeds gekleed was doch had het ongeluk, niet te kunnen le zen of schreven. Hij deelde zijn voor nemen mede aan zijn „slaap," zijnde een oud-gediende, en deze verklaarde zich di rect bereid, om hem de behulpzame hand te bieden. Hij had dan maar slechts te zeggen, wat hij geschreven wilde hebben. Toen de brief zoo goed als ten einde was, vroeg hij den recruut: „Moet je nou niks voor den sergeant majoor vragen? Een kistje sigaren bijv. of wat anders?" „Dat kan ik hier zelf wel koopen luidde het antwoord. „Neen jong, dat gaat niet! De majoor mag niks van jou aannemen. We zullen zijn adres hier in zetten, dan kan je vader het opsturen, dan weet de opper toch wel van wien het komt." Zoo gezegd, zoo gedaan, een dag later ontving de oude krijgsman (in pis van den sergeant-majoor, als postpakket een kistje met honderd sigaren. De slim merd had natuurlijk zijn eigen adres op gegeven, wat de ander, door zijn onwe tendheid, niet gewaar kon worden. Te Budel (N.-B.) verborg een land bouwer eenigen tijd geleden zijn spaar penningen, ter waarde van f 200 aan pa- pierengeld, in den grond. Toen hij nu dezer dagen zgn schat nog eens wilde natellen, was het papier in den vochtigen bodem geheel vergaan. Gevat Op de veemarkt te Tubbergen bood de landman Wiegink te Angelo, gemeente Denekamp, een koe te koop voor f 120 aan den veehandelaar Kan te Oldenzaal. Over een verschil van f 1 werd langen .ijd gestreden. Kooper begon dit te vervelen en hij vroeg aan W. „denkt ge ook dat ik niet betaal, dan zal ik de gelden vooraf geven," waarop W. antwoordde „O neen ,t geld kunt ge behouden zoolang ge wilt." Kooper zeide hierop: „dan is de koop gesloten en heden over een iaar kunt ge uw geld bekomen." Hoewel de verkooper berouw had over zgn ondoor dachte uitingen, hij moest de koe afge ven. Later bood kooper aan verkooper het geld aan, dochmet een korting van 5 pet. Eencoquette! Hij diende sinds 12 Mei va* het vorige jaar met Hiltje bij denzelfden boer te Goën- ga en was zoo met haar aan't verkeeren geraakt. Maar Hiltje had tweJ koorden op haar boog gehouden en hem in Februari bedankt, want met Mei zoi. ze met haar anderen vrijer gaan trouwen, en.. in den ochtend van 25 Februari u'gt Hiltje met een messteek in den buik opden grond. G. v. d. B., de wraakgierige miinaar, die dade lijk vau zgn daad berouwhad en zich zelfs van het leven had trachten te berooven, stond nu dezer dagen wagens opzettelijke verwonding voor de Rethtbank te Leeu warden terecht. Ter zitting kreeg ht coquette Hiltje eenige flinke vermaningin van den rechter, en haar door het Openbar Ministerie zelfs »verfoeielijk" genoemdj gedrag, leidde tot een vrij zachten eisch: 1 jaar gevangenis. De Rechtbank bracht le straf nog op de helft, maar de 18-jaiige knaap moet dan toch voor een half jaar naar de gevangenis. Bijna tegelgkerijd hebben in Hon garije 3 hevige branien gewoed. De stad Eperies ij geheel vernield. De protestantsche inge.etenen waren bezig met het maken via toebereidselen voor de herdenking vai den zoogenaamden tdag der slachting.' d. i. de dag, waarop in 1687 de •mees.e protestantsche bur gers der stad op >evel van den Oosten- rgkschen generaal Karaffa werden om gebracht. Daarbi, schijnt brand te zgn ontstaan, welke, amgewakkerd door den feilen wind, in koten tijd een groot deel der stad in de asoi legde. Van de open bare gebouwen wrden geheel vernield de Luthersche kerkhet raadhuishet tele graafkantoor he grand-hötelhet ge rechtsgebouw di schouwburgde syna goge, de bank, d spaarkas en het post kantoor. Duizelden menschen zgn ge dwongen in de oen lucht te kampeeren. Een tiental peronen, waaronder eenige kinderen, kwamci in de vlammen om. Op denzelfden dag brandden te Nagy- Karolyi meer dn 200 huizen af. Het slot, het eigeriom van graaf Karolyi, werd met moeite gered, maar alle zijge bouwen werden vernield. Tevens werd het dorp Kurries in het Comitaat, Arad geheel in de asch gelegd. Bij Bareelona heeft het Fransche stoomschip Ajaccio de stoomboot Asie, van Marseille aangevaren, met bet gevolg, dat laatstgenoemd vaartuig zonk. De Ajaccio nam de bemanning en een deel der pas sagiers aan boord. Hoeveel menschen zgn omgekomen, is nog niet bekend. Een vreeselijke mgnontploffing, welke aan die van Quaregnon doet denken, wordt uit Victoria (Britsch-Columbia) ge meld. De ontploffing had Woensdag in een kolenmijn plaats en 150 arbeiders werden in de mijn begraven; hun toe stand is hopeloos, daar de mijn in brand is geraakt. Donderdagnacht te twaalf uur werden twaalf arbeiders te voorschijn gebracht, waarvan eenige reeds dood wa ren en enkele andere met brandwonden waren overdekt. Van de 138 personen die nog begraven zgn, heeft men weinig hoop er nog een te kunnen redden. Van dit aantal zijn 75 Chineezen. De too- neelen aan de mijnschacht moeten hart verscheurend zgn. Heldersche Moppen. Mevrouw: Zoo, je hebt dus een vrijer. Als je mij wilt dienen, moet je aan die vrijerij een einde maken. Dienstmeisje: Dan spijt liet me, dat ik de betrekking bij u niet kan aannemen, mevrouw, een dienst kan ik eiken dag krijgen, maar een vrijer niet. o— Belooning. (na afloop der manoeuvres): „Jij hebt een prijsje verdiend, korporaal Smit. Als je in oorlogstijd aan je compagnie door je flink patrouilleeren zulke diensten be wijst, krijg je vast en zeker de medaille!" „En wat krijg ik dan nu, overste vraagt de geprezene. w3 dagen arrest, omdat je staat te leuteren in het gelid!" Op den 22en Mei 1887 hopen mijne geliefde pleegouders J. DAGGELDER G. A. VAN DEN NIEUWENHOF, hun £0-Jarig;e Echtverecniging te herdenken. Amsterdam, 10 Mei 1887. Hun dankbare Pleegdochter. Ondertrouwd JOHAN WILHELM KAMPER en AA F JE DE BEURS. Helder, 6 Mei 1887. Ondertrouwd LEENDERT DE BEURS, van Ymuiden, en MINA BRUINS, van Kerkwijk. Kerkwijk, 6 Mei 1887. Ondertrouwd THEODORUS VAN RUMMÉLEN, Bottelier K. N. Marine, en MARIA BROEKHUIJZEN. Schiedam ,T -.oor? Helder 7 Mel 1887' Ondertrouwd FRANS NICOLAAS WINTER, Konstabel K. N. Marine, en GERRITJE BROEKHUIJZEN. Helder, 7 Mei 1887. Door Gods goedheid bevallen van een Dochter, AAFJE DE WIJN, geliefde echt genoote van A. VOS Jz. Ymuiden, 9 Mei 1887. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon A. F. SCHELLINGER, geb. Groen. Helder, 6 Mei 1887. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na een langdurig lgden, in den ouderdom van 46 jaar en 6 maanden, mgn geliefde echt genoot CERRIT VEENSTRA, mg nalatende 9 kinderen, waarvan de meesten hun verlies nog niet kunnen beseffen. Helder, 8 Mei 1887. Wed. G. VEENSTRA, geb. A. KNIP. Heden overleed, na een smartelijk lgden, na voorzien te zgn van de H.H. Sacramenten, mijne geliefde Echtgenoote CORNELIA TUKKE, in den ouderdom van circa 23 jaren. Helder, 8 Mei 1887. J. C. RAN. Mede uit naam der wederzijdsche familie. Op den 5 Mei overleed, tot diepe droefheid van mij, mijne kinderen en behuwdkinderenmiju geliefde Echtgenoot, L. H. SMIT, in den ouderdom van bijna 58 jaren; ruim 17 jaren mocht ik mij in zijn bezit verheugen. Helder, 10 Mei 1887. Uit aller naam, Wed. L. H. SMITSoers. Heden trof ons ouderhart een zware slag door het afsterven van onze geliefde jongste Dochter HELENA CLASINA in den nog jeugdigen leeftijd van 15 jaar en 8 maanden. Nieuwediep, 7 Mei 1887. Haar diepbedroefde Ouders, Broeders en Zuster, D. J. HEIJKOOP en Echtgenoote. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekenden betaigen hunnen hartelg ken dank voor de vele blijken van belangstelling, zoowel binnen als buiten deze gemeente ondervonden bij het over lijden van hunne geliefde Dochter en Nicht ELISABETH CORNELIA, ook vooral aan HH. Dragers en Aansprekers, voor de laatste eer haar bewezen. Helder, 10 Mei 1887. Wed. T. J. BOSCH, geb. Huigen. G. J. BOSCH, R. K. Koster. De ondergeteekenden betuigen bij deze aan allen hun hartelijken dank, voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun vijf-en-twintig-jarig Huwelijksfeest onder vonden. Helder, 10 Mei 1887. J. C. VERBURGT en Echtgenoote. voor de zeer vele blijken van belangstel ling, zoowel binnen als buiten deze ge meente ondervonden, bij gelegenheid van ons 25-jarig Huwelijksfeest. J. STEEMAN. C. STEEMAN—DIJKER. Helder, 10 Mei 1887. Met deze breng ik, ook namens mgne kinderen en behuwdkinderen, mijn harte lijken en welgemeenden dank aan allen, die mij op zoo edelmoedige wijze gedu rende de ziekte eu 't overigden van mgn Echtgenoot, L. H. SMIT, ter zijde stonden. In het bijzonder aan het personeel der Stoomtimmerfabriek »De Zwaluw," die op zoo ondubbelzinnige wijze blijken van achting en waardeering gaven. Helder, 10 Mei 1887. Uit aller naam, Wed. L. H. SMIT-Soers. Allen, die nog iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan wijlen de echtelieden DIRK LONT en GEERTJE WAGEMAKER, gewoond hebbende en overleden te Wieringen, op Westerklief, gelieven daarvan opgave of betaling te doen vóór den 20 Mei 1887, ten kantore van Notaris OBREEN te Wieringen. Een ieder die nog iets verschuldigd is aan den boedel van wijlen den Heer Dr. J. ENSING (vroeger te Texel, later te Schagen woonachtig geweest) wordt beleefd verzocht het verschuldigde alsnog vóór 1 Juni a8., ten kantore van H. FLENS, te Texel, te betalen om gerech telijke vervolging te voorkomen. Burg op Texel, 5 Mei 1887. Al degenen die gelden verschuldigd zijn aan den Heer H. R. DE HOLL, vroeger Apotheker te Texel, worden be leefd verzocht het verschuldigde alsnog vóór 1 Juni a.s., ten kantore van den ondergeteekende te voldoen, ten einde ge rechtelijke vervolging te voorkomen. Burg op Texel, 5 Mei 1887. H. FLENS. Die te vorderen, borgtoch ten of papieren heeft van, of ver schuldigd is aan de nalatenschap van den Heer ABRAHAM FELIX, in leven win kelier, gewoond hebbende te Helder, en overleden 20 April jl., worden verzocht daarvan vóór 15 Mei a.s. opgave of be taling te doen ten Kantore van Notaris HORDIJ K. te TEXEL worden gehouden iederen Maandag. EERSTE markt Maandag 16 Mei. hTi.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2