Advertentiën. il If e: 1 De machinisten le kl. v. c. C. F. Brust, van Zr. Ma. Kver en W. dc Waard van Zr. Ma. Gier, worden op non-activiteit geateld. Dc machinist 3e kl. Carpentier wordt gedeta cheerd bij den torpedodieuat te Hellevoctslnis, Aan boord Zr. Ma. Braga, welke heden in dienst is gesteld, zijn geplaatst de machinist le kl. F. C. Bruat en de id. 3e kJ. H. Overgaauw. Dc oll'. van gez. le kl. bij dc zeemacht dr. J. llartog dienende auin boord Zr. Ms. fregat Evertscu, wordt met 1 Augustus a. s. op non- activiteit gesteld en aan boord van genoemden bodem vervangen door den off. van gez. le kl. bij de zeemacht W. Blaakhert. Z. M. heeft met ingang van 1 September 1887 n. den hoofdingenieur der marine, adviseur voor scheepsbouw A. J. II. Beeloo op de meest eer volle wijze ontheven van het hem, bij koninklijk besluit van 2 Augustus 1879 no. 19, tot weder- opzeggens toe, opgedragen onderwijs in de acheeps- bouwkunde aan de Polytechnische school te Delft b. aan den ingenieur der marine 2e kl. 11. Cop tot 1 Jan. 1888 opgedragen het geven van on derwijs in de scheepsbouwkunde aan de Polytech nische school te Delft. Geplaatst op Zr. Ms. schroefstooms chip 4e kl. Ceram de luits. t. z. 2e kL L. N. de Bruyne, (als oudste off.) P. van de Broeke, en fl. A. Schoonhoven, de off. van gez. 1ste kl. dr. P. Brockhoff Jzn., en de adjunct-adm. J. van den Hurk. En op Zr. Ma. scbroefstoomschip 4e kl. Flores: dc luita. t. z. 2de kl. J. M. Phaff, (als oudste officier), W. Naudin ten Cate en S. Woldringh de off. van gez. 2e kl. J. A. Rademaker; de off. van adm. 2e kl. J. van GorBel. Marktberichten. Hoorn 23 Juni. Tarwe f7,50 a 8,75,Gerst f4,50 a 6, Haver f 3. a 3,75, Erwten: Grauwe f15 a 17, Vale f 10 a 12, Bruine Boonen f 10 a 12, Karwei f 14,50 a 14,75, 8 Paarden f60 a 275, 26 Schapen f14 a 21, 30 Lammeren f8 a 10, 5 Kalveren f6 a 13, 34 Varkens f 10 a 12, 2 Zeugen f30 a 40, 50 Biggen 2,50 a 5, 30 Kippen f0,60 a f 1,50, 2000 aapeieren f 3 a 3,50 per 100, 1300 koppen Boter f 0,65 a 0,67^ per kop. Alkmaar 23 Juli. Aangevoerd 2 Paarden f25 a 60, 16 Koeien en Ossen f'125 a 200, 16 nucht. Kalveren f8 a 14, 1 Ezel f30, 19 Schapen f 13 a 22, 10 Lammeren f 4 a 8, 19 magere Varkens f 10 a 13, 178 Biggen f4 a 7, 4 Bokken en Geiten f 4 a 9, 4 kleine Bok jes fl a 1,50, Kipeieren f3,25 a 3,50, Boter per kop f0,75 a 0,85. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Conrad, van Batavia n. Am sterdam, passeerde Gibraltar 24 Juli. Het stoomschip Prinses Wilhelmina arriveerde 21 Juli van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Prins Alexander vertrok 21 Juli van Amsterdam naar Batavia, en arri- veerde 24 Juli te Southampton. 325ste Staats-Loterij. le klasse. le lijst. No. 20066 f20000. No. 1008 5359 f 1000. No. 16050 18005 f400. No. 6908 15958 18068 f 200. No. 4923 7747 9297 9676 16586 20326 f 100. eh Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 23 tot 26 Juli. ONDERTROUWD: r GETROUWD: ^eene. BEVALLEN: C. Ham, geb. Veldman, z. S. Klein, geb. Cohen, d. E. Kries, geb. de Bunje, d. C. van Bcrkum, geb. Schut, d. R. Lindeboom, geb. Veldhuis, z. E. Snip, geb. Noot, z. E. d'Hnlst, geb. Boll, d. A. van der Plas, geb. Vis ser, z. D. van Veen, geb. van Olst, d. OVERLEDEN: J. van Eeuwijk, 2 m. C. Bood, geb. Crarner von Clausbruch, 89 j. G. M. Bontes, 3 m. C. M. ten Hacken, 20 j. Levenloos aangegeven 1. g: POLITIE! De eigenaar van een Onderbroek en een Wiegsprei vermoedelijk van een erf ontvreemd wordt uitgenoo- digd zich aan te melden Bureau Raad huis. en u est rie i taa toe i ,on ïit da oo: f ekt oor i S; 1 2 trie N f [ar oad en: ap< D. itei eer erd ïdr ooi Het Premieboek „TE RUGGEROEPEN" verschenen en voor de inzenders der Bons ver krijgbaar, uitsluitend aan het Bureau Spoorstraat, van af morgen. Aan de inzenders buiten de gemeente geschiedt de toezending franco. Zij, die het bedrag (40 Cent) nog niet aan ons overmaakten, worden verzocht dit alsnog te doen, waarna de zending van het pre- miewerk terstond volgt. DE UITGEVERS. Vervolg der Berichten. »Een ernstig betoog in het belang der Marine" is de titel van een opstel, voor eenige maanden door Matador" iu het Vaderland* geplaatst. Dit stuk be vatte een ernstige bestrijding van 't be weren van de Machinisten 1ste klasse bij de marine en van een aantal personen, die zich hun lot aantrekken, dat de po sitie van den chef der machinekamer aan boord onzer oorlogsschepen verbetering eischt. In het dezer dagen verschenen nom- mer van »De Revolver", Militair Tijd schrift voor Nederland, wordt het beweren van Matador" door Anti-Matador" op flinke, kernachtige wjjze beantwoord. Deze repliek is de lezing overwaard. Zij is te uitvoerig om in haar geheel hier over te nemen en haar karakter van verweer schrift laat minder goed toe, om er een uittreksel aan te ontleenen. Belangstel lenden bevelen we aan, zich een exempl. van het nommer van genoemd tijdschrift aan te schaffen, 't Is tegen matigen prijs bij eiken boekhandelaar te bestellen. De gep. vice-admiraal jhr. F. de Ca- sembroot, bekend door zijn tocht met de »Medusa« door de straat van Simonoseki, viert heden 26 Juli zijn 70sten geboor tedag. De voedingstentoonstelling te Am sterdam is tot heden door 90,000 perso nen bezocht, daaronder natuurlijk be grepen de avoudbezoekers van het 17de- eeuwsche marktplein. Zondagavond omstreeks 10 uur is van cle stoomboot van Kampen op haar terugreis over de Zuiderzee, eeu man, die te veel gedronken had, en zoo onvoor zichtig geweest was op de verschansing te gaan staanover boord geslagen en verdronken. De ongelukkige laat eeu weduwe en vier kinderen na. Bij den Zondag te Hamburg gehou den zwemwedstrijd heeft de heer J, D. Bloemen, uit Amsterdam, den lsten prijs voor het snelzwemmeu op den rug be haald. De zweminrichtingen vlaggen dan ook, zoowel die aan de De Ruyterkadeden zetel van de Amsterdamsche Zwemclub, waarvan de beer Bloemen lid is, als die aan den Westerdoksdijk, ter eere van ha ren kranigen leerling en bezoeker. Bloemen, met succes zwemmende tegen Engelschen en Duitsckers, zelfs tegen den »kampioenrugzwemmer« van Duitschland, Kiderlen, Duitsche en Engelsche wielrij ders verslaande, waarlijk, men behoeft niet te vragen of onze jongelui tegenwoor dig aan lichaamsoefeningen doen. Het Leger des Heils." Een vrouw, moeder van een achttal kinderen, die een paar malen het»Leger der Heils" heeft bezocht, geeft in den laat- sten tijd alle teekenen van Godsdienst waanzin, en wel in zoo'n gevaarlijken graad, dat zij alleen thuis niet te ver trouwen is en er bij haar gewaakt moet worden, daar men voor zelfmoord vreest. Meermalen heeft zij het voornemen te kennen gegeven, zich van het leven te zullen berooven. Soms kent zij haar man of haar kinderen niet eens. Aan den Heereweg te Groningen brak Vrijdagavond brand uit in de be- huizinge bewoond' door zekeren Alssema. De politie en de brandweer openden met geweld de deur en vonden op den zol der eenige met petroleum gedrenkte bran dende voorwerpen, daarbij een kist met papier en een bed. De vermoedelijke brand stichter, die zeer ongunstig aangeschreven staat, is onmiddellijk gearresteerd. Als pachter van de paardenmarkt was hjj zijn verplichtingen niet nagekomen, zoodat namens het Gemeentebestuur beslag op zijn goederen gelegd was. In de nieuwe zweminrichting aan de Maasbrug te Rotterdam had Vrij dag middag een treurig ongeluk plaats. Een der zwemmers, een 25-jarig jonkmau, die met zijn vader en broeder in het diepe bassin was, werd vermist, en eerst na l1/# uur zoekens mocht het gelukken zijn lijk, dat door den stroom onder de trap ge dreven was, te vinden. Zeer waarschijn lijk is het, dat den verongelukte in het water een toeval overkomen is. Zijn va der en broeder zeiven hadden niets van zijn verdwijnen bemerkt, voor het te laat was. Te Utrecht verdronk Maandagmor gen in de Singelgracht zekere F.G., va der van een groot gezin, terwijl hij trachtte zijn hoed uit het water te haleu. Ee nige oogenblikken te voren was dezelfde G. eveneens te water gesprongen, na eene woordenwisseling met een kameraad, met wien hij de kermis bezocht had, en die hem toen uit het water haalde. Den twee den keer gelukte dit niet. Voor de Rechtbank te Haarlem heeft terechtgestaan Jan Bakker, schippers knecht te Zaandam, wegens zijn aandeel in de oproerige bewegingen, welke op 25 Juni te Oostzaan hebben plaats gehad. In den vroegen morgen van dien dag hadden twee politie-beambten den visscher Hotteutot betrapt op visschen met ver boden vischtuig en dat tuig in beslag willen nemenH. had zich daartegen zoodanig verzet, dat de veldwachter Hein- huis, ter zelfverdediging, eenige revolver schoten op hem gelost en hem gedood had. Vooral 's avonds, toen een paar hon derd man uit Zaandam en omstreken naar Oostzaan' waren gekomen, ging het daar zeer levendig toe en hadden de uit Am sterdam en Zaandam gezonden Rijksveld wachters veel moeite om de orde te be waren. Het brandpunt der beweging was het Raadhuis, waar Heinhuis zich voor de woede van het volk schuil hield. Bij die gelegenheid zou Bakker den Burge meester van Oostzaan den heer Swart, die zich onder het volk had begeven om tot kalmte aan te sporen, hebben beleedigd en bovendien de menigte hebben aange zet om het gemeentehuis in brand te steken en Heinhuis iu stukken te snijden. Het O. M. greep deze gelegenheid aan om te verklaren, dat het hoofdfeit van dien dag niet aan het oordeel der Recht bank zou worden onderworpen. Een nauw keurige instructie toch had aangetoond, dat de opgaven der politieagenten, dat zij ter zelfverdediging hadden gehandeld, volkomen waar was. Heinhuis had slechts gedaan wat hij doen moest, zoodat de blaam, dien op hem geworpen mocht zijn, onrechtvaardig was. De feiten, aan Bak ker, die niet ter terechtzitting verschenen was, ten laste gelegd, achtte spr. volko men bewezen. Met het oog op de om standigheden, waaronderzij waren gepleegd, luidde de eischdrie maanden gevange nisstraf. Den 12eu Juni is te Atjeh het dood vonnis voltrokken aan den deserteur Clemeu. Alweder een Europeaan, die zijn verraad met den dood aan het schand- touw betaalde. Moge dit zooveelste droeve voorbeeld goede vruchten dragen Veel medelijden beeft deze ongelukkige niet ingeboezemd, misschien wel afkeer. Ge durende zijn detentie in het provoosthuis heeft hij bewezen medelijden niet waard/ te zijn. De militaire autoriteiten, wier plicht hun gebood hem te bezoeken en andere personen die zich om dienstredenen bij hem begaven, werden door hem uit gescholden en grof beleedigd. De Eer waardige en algemeen geëerde pastoor Verbraak, die zich menigmaal met woor den van troost en bemoediging bij den veroordeelde begaf, deelde in hetzelfde lotscheldwoorden vielen hem te beurt. Ja, zelfs op het laatste oogenblik, bij het verlaten van het provoosthuis, werd Z. Eerw. met onheusche woorden afgescheept. Betreffende de te Leeuwarden ge pleegde poging tot moord verneemt men nader, dat alleen jaloerschheid den jeug digen misdadiger tot zijn daad schijnt te hebben gebracht. Reeds ongeveer vier weken geleden, toen hij zijn meisje met een militair zag loopen, moet hij zijn voornemen te kennen hebben gegeven om haar tijdens de kermis te dooden. Men schrij'ft nit Deventer Er is hoegenaamd geen gras meer, zoodat het vee in de weiden gebrek lijdt. De^hooioogst 2e snede, wordt zeer bedreigd te mislukken. De suiker-, mangel-, gele en andere wortelen lijden evenzeer door de langdurige droogte. De oogst zal ge ring zijn. Ook het koolgewas schijnt te mislukken. De vroege aardappelen zijn door de felle droogte zeer klein gebleven, waardoor de opbrengst beneden het mid delmatige is. De latere soorten worden ook zeer bedreigd. De ex-boekhouder van een groot magazijn (de Bazar in de Zeestraat) te 's-Hage, onlangs gevlucht onder verdenking van verduistering, heeft zich vrijwillig ter beschikking der Justitie gesteld. Men schrijft uit Grave i. d. 23 Juli Nadat hedenmorgen te 10 uur per tele- graphisch bericht de tijding ontvangen was, dat twee sujetten in den nacht van 22 op 23 Juli uit de gevangenis te 's-Her- togenbosch waren ontsnapt, zette de kapt. commandant der kon. maréchaussee zoo spoedig mogelijk alle posten uit, ter op sporing van deze twee misdadigersde eerste was J. M. Schiffers van Amsterdam, wegens diefstal gevangen gezetde tweede, M. van der Linde, de beruchte »Mie Mik", die voor ongeveer 10 jaren op zoo'n gru welijke wijze twee kindereu te Reek, van waar hij herkomstig is, vermoordde. Bei den zijn nog heden te 7 uur door de ijverige nasporingen onzer maréchaussee gevat in de gemeente Gassel en alhier onder het raadhuis gevangen gezet ten einde morgen vroeg naar 's-Hertogenbosch weder overgebracht te worden. Door de suikerraffinadeurs Spakler Tetterode te Amsterdam is aan hunne werklieden het volgende bericht: »Wij moeten onzen werklieden mede- deelen dat wij wederom genoodzaakt zijn onze werking tot op de helft te vermin deren. Evenals voor twee jaren zullen wij zoo lang mogelijk met de bestaande ploegen het halve werk voortzetten en wel zoo danig dat gedeeltelijk om de andere week gewerkt en verzuimd zal worden. Aan hen, die de verzuimweek hebben, zullen, zoolang wij in dezen maatregel geene verandering brengen, f 4.50 per week worden uitbetaald. (Zjj, die werken, krijgen natuurlijk het heele loon.) Zakken- en suikergeld bljjft doorgaan. De eerste verzuimweek begint Maandag I Augustus. 4 weken van te voren zal worden bekend gemaakt, indien wij tot ontslag moeten overgaan." 2 personen te Roggel, die door den bliksem zijn getroffen, bevonden zich on der hooge boomen, nabij het eerste huis van het dorp. De bliksem sloeg in den boom, van daar in den stal, waar een zwaar varken dood bleef, en wierp de 2 mannen neer. Ten onrechte is gemeld, dat zij door den bliksem waren gedood. Zg werden wel voor dood opgenomen, maar kwamen langzaam weder bij. Een hunner is geheel hersteld; de tweede is nog als verlamd door den schok. Zaterdag heeft te Spithead, in te genwoordigheid van Koningin Victoria de aangekondigde groote parade der En gelsche vloot plaats gehad. Niet min der dan 130 oorlogsbodems hebben daar aan deelgenomen, en het prachtigste we der begunstigde het feest. Bij de oefe ningen hadden tusschen de logge zeege vaarten nog al eens botsingen plaats ge had, zoodat men bij de revue niet zon der vrees was voor ongelukken, maar al les schjjnt in de beste orde te zjjn af- geloopen en de duizenden opgekomen toeschouwers schenen zeer tevreden. Een Duitsche oorlogsvloot zal ge durende 3 weken op de reede van Dant- zig (Zoppot) vereeuigd wezen. Maandag zijn de pantserschepen König Wilhelm (vlaggeschip van den vlootvoogd, schout- bij-nacht Paschen,) Oldenburg en Kaiser, met het adviesjacht Pfeil en den kreiser Prinz Adalbert aangekomen. Heden ko men 2 divisiën, elk van 6 torpedobooten, onder Prins Hendrik en den kapt. t. z. Wodrig bij de vlag. Eenige dagen la ter verschijnt een oefeningseskader van 4 kruisers, en eindelijk ook het Oostzee-es- kader, bestaande uit de pantserschepen Friedrich Karl, Hansa en Sachseu, een korvet en een adviesjacht. Van 914 Aug. zullen door de geheele vloot van 28 schepen, met 166 kanonnen en 5297 man equipage, eskaderoefeningen gehouden worden. Bremerhaven, 23 Juli. Het »Seeamt" heeft heden de zaak van het verongelukte stoomschip »Oder" in behandeling ge nomen en ten einde gebracht. De Rijks commissaris stelde voor den gezagvoerder, kapt. Pfeiffer, zijn certificaat te ontnemen, daar deze onverantwoordelijk lichtzinnig en in hooge mate onverschillig handelde, toen hij in den duisteren uacht zonder dringende reden schip, lading en men- schenlevens in gevaar bracht, daar hij na een onzekere schatting van den afstand tusschen schip en land den koers te dicht onder de kust nam. De eisch werd niet zoozeer gedaan alleen tegen den persoon van den kapitein maar meer met het oog op het gevaar, dat uit dergelijke handelin gen ontspruit en den zucht om zoo kort mogelijke reizen te doen. Voor den wacht- hebbenden tweeden officier Hein werd geen straf geëischt, daar de kapitein alle be velen persoonlek gegeven heeft, zonder hem daarin te raadplegen. Het »Seeamt" heeft de uitspraak bepaald op 1 Augustus k. Het is bij de temperatuur, die we deze da gen hebben, een ware verkwikking, iets te vernemen omtrent de plannen van dr. A. de Bouffet. Deze Amerikaansche geleerde is voor nemens met een luchtschip naar de Noord-Pool te reizen. Dr. Bouffet houdt zich tegenwoor dig te Chicago op, waar hij het druk heett met het organiseeren eener „Transcontinentale luchtscheepvaartmaatschappij". Is deze maat schappij tot stand gekomen, dan is haar taak het luchtschip voor den tocht naar de Noord- Pool te bouwen. De dag van vertrek is reeds vastgesteld op 1 Juni van het volgend jaar. De reis zal van New-York uit beginnen. Be halve mannen der wetenschap en vertegen woordigers der pers, wil dr. Bouffet aan de zen eersten tocht iedereen laten deelnemen, die 1000 dollars in het „bouwfonds" gestort heeft. De reis gaat van New-York naar Phila- delphia, Washington, Toledo (Ohio,) Chicago, Omaha, San Francisco, Yeddo, Canton, Peking, Constantinopel, Rome, Parijs, Berlijn, Kopen hagen. Stockholm, Petersburg en dan naar de Noord-Pool. In alle steden, die door 't lucht schip worden aangedaan, zal men zich slechts een half uur ophouden, om „wetenschappelijke commissies aan boord te nemen, behalve te Parijs en te St. Petersburg, waar het lucht schip een etmaal blijft ankeren, om proviand en water in te nemen. Voorde terugreis is de weg nog niet bepaald. Wie de eerste reis wil meemaken, moet zich spoedig aanmelden, vóór de beste kajuiten besproken zijn. Te Southampton kwam dezer dagen een jonkman laat in den nacht thuis en vond de deur gesloten. Hij werd daarover zoo woedend, dat hij, toen men hem eindelijk binnengelaten had, twee zijner zusters, en daarna zichzelven doodschoot. Een stad waar letterlijk het geld op straat ligt is de Amerikaansche stad Robinson. Toen men daar, jaren geleden, begon met het ontginnen van de Robinson- zilverraijn, werd een der hoofdstraten ge plaveid met slakken van het verwerkte erts. Het is echter gebleken, dat men toen slechts de helft van het zilver uit het erts haalde; de andere helft moest dus nog in de slakken zijn. Bij genomen proeven met het plaveisel haalde men daaruit 50 a 100 dollars zilver per ton. Het plaveisel wordt nu opgebroken en de stad krijgt 20 perc. van het daarin aanwezige zilver. De Parijsche beau-monde schijnt zich op diefstal en bedriegerij te gaan toeleggen. Ver meldden wij dezer dagen dat een tweetal voorname dames verscheidene diefstallen had den gepleegd, nu is weder eene zekere graaf De L., 30 jaar oud en aan verscheidene groote families verwant, wegens diefstal gearresteerd. Genoemde heer zou juist met een rijke erf dochter gaan huwen, die hem een fortuin van 4 millioen francs aanbracht. Om cadeaux aan zijn meisje te geven, stal de graaf in groote magazijnen: een kostbaren zilveren vischlepel. een zilveren zoutvat, een bronzen beeld, haar- pennen van allen vorm en soort, enz. De graaf, die op heeterdaad betrapt werd, was enkele uren te voren wegens gebrek aan be wijs vrijgelaten. Er is eveneens een onderzoek ingesteld tegen markies De X. en baron De S., die wegens misbruik van vertrouwen zijn aangeklaagd. Een zevental steenbakkers te Maria- kerke in België, zijn op een vreesselijke wijze om het leven gekomen. Een steenoven is in gestort en de zeven aanwezige werklieden zjjn onder de brandende puinhoopen begraven en aldus gestikt. Zes der ongelukkigen waren gehuwd en laten een twintigtal jonge kinderen achter. Wat de hitte al niet kan uitwerken, vertelt een Amerikaansch correspondent van „the Daily News..' Een paar weken geleden was voor een koopman te Indiapolis een kist eieren aange komen, welke in liet entrepot opgeslagen werd. Toen de kist na eenige dagen open gezet werd, keken de werklieden niet weinig op, toen zij tjiep! tjiep! hoorden. De eieren waren door de hitte uitgebroed en een paar honderd stuks kiekens schreeuwden om de moeder. Een hevig onweder heeft te Lucern en in een deel van het canton van dien naam gewoed. Er vielen hagelsteenen ter grootte eener nootde helft van den oogst is vernield en de schade, door het onwedei aangericht, is zeer aanzienlijk. Yele landerijen werden over stroomd. Heldersche Moppen. Twee jongens, die op een openbare markt met lepels te koop stonden, geraakten in ge sprek. Wel!" zei de een, „hoe gaat het met de negotie «Net als in mijn laatste ziekte," wa3 het antwoord, „om de twee uren een lepel!" o Iemand kwam bij een waarzegster, die hem alle goeds voorspelde. ffDankje", zei de bezoeker. «En de 10 stuivers vroeg de vrouw". //Jij bent een mooie," was het antwoord, «als jij alles weet, dan weet je ook dat ik geen duit op zak heb Den 27 Juli hopen onze geliefde Ouders en Behuwdouders ABRAM BIJL en JANNETJE LASTDRAGER hunne vyftlg-jarige Echtvereeni- ging te mogen herdenken. Uit naam hunner dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Strekkende tot algemeene kennis- 1 geving, zoowel binnen als buiten de gemeente. Nieuwediep, 26 Juli 1887. Op den 3en AUGUSTUS hopen onze waarde broeder en zuster ANTONI GEEARDUS SNAPHAAN en ALIDA JACOBA DE HAAS, hunne 85-jarige Echtvereeniging te herdenken. Namens broeder en zuster, B. F. BOS en J. VAN DER MAAS, te Purmerend. 88 Juli 1887, hopen onze ge liefde ouders; JOHANNES DE REUS en ADRIANA DE BRUIN, hunne 18Vs-jarige Echtvereeaigiag j te herdenken. Amsterdam, 26 Jnli 1887. j Namens hunne dankbare kinderen. j Algemeene kennisgeving aan familie en bekenden. Bevallen van een welgeschapen Dochter Mejuffrouw ENGELTJE D'HULST, geb. Boll. Helder, den 25 Juli 1887. Voorspoedig bevalleB van een Zoon: C. THEEWIS geb. SCHOLTZE. Helder, 26 Juli 1887. Voorspoedig bevallen van een meisje: T. T. v. d. KOOIJ—ERADUS. Helder, 25 Juli 1887. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Dochter, C. VAN BERKUM—SCHUT. Helder, 22 Juli 1887. Geboren: MA ART JE, Dochter van J. J. A. PUTTERS en C. PUTTERS—NIERKENS. Helder, 25 Juli 1887. Algemeene kennisgeving. Geboren: JOHANNES, zoon van JOHANNES HAM en CORNELIA VELTMAN. Nieuwediep, 21 Juli 1887. Heden overleed ons jongste kind, HENDRIK, bijna 2 maanden oud. Nieuwer-Amstel, 23 Juli 1887. M. E. DE GRAUW. A. DE GRAUW—de Heee. Te Medemblik overleed heden plot seling in den ouderdom van ruim 65 jaar, onze geliefde moeder en behuwdmoeder, Mej. de Wed. H. LINDELOO. Helder, 23 Juli 1887. A. VAN WIJNGAARDEN— LINDELOO. D. J. VAN WIJNGAARDEN. Heden overleed onze geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder CATHARINA CRAMER VON CLAUSBRUCH, weduwe van den Heer CORNELIS BOON, in den ouderdom van 89 jaren. Helder, 23 Juli 1887. Uit naam der familie, C. BOON, Gemeente-Secretaris.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2