Advertentiën. In den drogen tijd. De landman blikt staag naar de lucht, En mompelt: 't blijft maar droog! Veefokkers turen dag aan dag Verlangend uaar omhoog. Elk zucht: //er is geen eten meer; Wij kunnen 't vee niet kwijt; De handel is geen cent meer waard Met zulk een drogen tijd." Zeg, kastelein, wat doe je nu?" Vraagt in het koffiehuis Een dor bezoekers; zie mijn glas Heb je - licht per abuis Maar half gevuld. De hospes zucht «Als ons een bui verblijdt Geef ik wel meernu kan het niet, Want 't is zoo'n drogen tijdl" Een heer komt uit de Sociëteit, En opent thuis de deur. //Vervloekt, alweer!" roept hij, en ruikt Een onpleizier'gc geur z/Ha," mort liy, «brand de soep weer aan? Men ruikt het wijd en zijd!" Dat kan niet anders," zegt de meid, ««Met zulk een drogen tijd."" «De koeien geven haast geen lor," Pruilt Jan, en gaat naar stad Met zijne melk. Terwijl hij zoo Langs gracht en straten trad, Zegt iemand: «Jan, je melk ziet blauw! «Ik raak den boel wel kwijt," Spreekt hij«'k verdubbel de opbrengst maar In zulk een drogen tijd." Mijnheer ziet dat zijn knecht laveert En denkt: fi done, alweer Beschonken't Is haast ied'ren dag Dat duld ik zoo niet meer. «Kees," zegt hij, «is 't alweer zoo laat! Ik zie het tot mijn spyt." «Och," hakkelt Kees, «'t spijt mij ook, maar 't Komt door dien drogen tijd!" De lucht broeit door geheel Euroop Een onweer dreigt reeds lang. Maar 't schynt als zijn de mogendheên Voor 't oorlogvoeren bang. Kwam er misschien wat vocht, alsdan Begon dan wel de strijd. Als dat zoo wr. bad ik maar 't liefst: «Bleef 't toch een droge tijd!" Die droge tijd brengt al wat voort, Zoowel in stad als land; Maar toch, de droogte doet veel kwaad, Aan onzen boerenstand. Ik dank den drogen tijd dit lied, Als gij 't voor dor soms slijt, Dan ligt de reden voor de hand 't Komt door den drogen tijd. Marine en Leger. De zilveren medaille voor 24 jarigen trouwen diepst is uitgereikt aau den adjudant-onderofficier "Entjes van het 7e regt. infanterie te Amsterdam. J De 2e luit. J. B. Bijdendijk van het le reg. winf. alhier, is geplaatst bij het koloniaal werfde- t* Harderwijk. •t. t. z. le kl. E. Kempe, uit Oost-Indië .icrland teruggekeerd, is op non-activiteit -rrrd. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Wilhelmina is 24 Aug. van Padang vertrokken n. Amsterdam. Het stoomschip Burgem. den Tex is 23 Aug. van Southampton vertrokken naar Batavia. Het stoomschip Prins Alexander, van Am sterdam, passeerde 23 Aug. Galle. Het stoomschip Prinses Amalia, van Bata via naar Amsterdam, passeerde 25 Aug. Perim. Het stoomschip Koningin Emma, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 25 Aug. van Port-Said. Het stoomschip Voorwaarts arriveerde heden morgen te Amsterdam. Marktberichten. Purmerend 23 Aug. Aangev. 30 Paarden, 27 Stieren, 389 Melk en vette Koeien, handel vlug, prijshoudend, 238 vette Kalveren 50 a 70 ct. per P., 91 nucht. dito f 6 a 20, beiden handel vlug, 2396 Schapen en Lammeren, laagin prijs, handel flauw, 189 vette Varkens 36 a 44ct.,269 Biggen f 3 a 6, beiden handel stug, Kip-eieren f 3,25 a 4 per 100, 1800J P. Boter f 1,05 a 1,10 per P. Kleine Kaas, f 31, Middelbare f 24, voerd 342 stapels. Schagen, 24 Augustus. 6 Paarden f 40 a f 140, 4 Ossen f 100 a 110, 17 Stieren f 40 a f 130, 68 Geldekoeien f 60 a 195, 5 Kalf- koeien f 140 a 220, 3 Vaarzen f 50 a 70,11 nuchtere Kalveren i 6 a 15, 450 Schapen f8 a f 23, 60 Lammeren f 9 a 13, 5 Bokken en Geiten f 2 a 9, 11 magere Varkens f 6 a 11, 17 Biggen f 2.50 a 5, 20 Kippen f 0.20 a f 1. 9 Eenden 15 a 40, Boter per kop 80 a 85, en Kaas per kilogram 25 a 40 cents. Kip eieren f 2.75 a f 3.— per 100 stuks. Visscherijberichten. 24 Aug. vm. Kotter, schipper Smit, met 268 tongen, per stuk 42 ct., 70 kleine id. p. st. 15 ct.5 manden scharren, p. m. f7. 17 schuiten door windstilte weinig gevangen, 10 a 50 tongen, p. stuk 50 ct., 10 a 50 kl. id., p. st. 15 a 20; 1 a 2 manden scharren, p. m. f5.10 manden kl. schar, p. m. f 2. Nam. 17 schuiten met 55 a 230 tongen, p. st. 50 ct., 20 a 120 kl. id., p. st. 15 a 20 ct., 2 tarbotten, p. st. f 10.50 a f13.1 a 3 mandon scharren, p. m. f6.1 a 2 manden kl. id., p. m. fl.20. 25 Aug. vm. 24 schuiten met 20 a 52 tongen, p. st. 50 a 55 ct.; 30 a 50 kl. id., p. stuk 15 a 20 ct.; 1 tarbot f8.1 a 2 manden scharren, p. m. f6.1 a 2 manden kl. id., p. in. fl.20. Nam. 13 schuiten met 40 a 200 tongen, p. st. 40 a 50 ct.50 a 125 kl. en middelm. id., p. st. 15 a 25 ct.; 2 tarbotten, p. st. f8.1 a 2 m. scharren, p. m. f5. 12 roggen, p. stuk 62 ct. 26 Aug. vm. 18 schuiten met 30 a 160 tongen, p. st. 30 a 35 ct.40 a 135 kl. middels, id., 10 a 20 ct.2 tarbotten, p. st. f 12.1 a 2 manden scharren, p. m. f 6.- 40 roggen, p. stuk 62 ct. 3258t0 Staats-Loterij. 3e klasse. 2c lijst. No. 14822 f2000. No. 10945 11382 2100 f200. No. 6477 7660 16138 17885 19100 20976 f100. 3e lijst. No. 1497 f25000. No. 1062 15329 f 1500. No. 7184 17592 f 1000. No. 8243 13118 f400. No. 8771 19611 f200. No. 13915 176681" 100. 4e Lijst. No. 14690 f 5000, No. 2881 en 5332 f 100, No. 4059 en 14329 f 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 24 tot 26 Augustus. ONDERTROUWD: J. F. Krins, timmer man, en J. Bouwhuis. F. Visser, zeilmaker, en D. H. Tom pot. GEHUWD: F. J. Hageman en G. Frans. P. IJ. G. B. Gode en J. A. van 't Hert. BEVALLEN: A. T. Lut, geb. Scheer, d. C. E. van Oije, geb. Borgart, d. M. Gerritsen, geb. de Wijn, d. J. Bal, geb. Dekker, z. T. Kikkert, geb. Schraa, z. OVERLEDEN: C. Reijers, 6 m. S. P. Blan- kendaal, 12 m. Burgerlijke Stand, gem. Texel. Van 18 tot 24 Augustus. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Simon Dogger en Alida Anna Smit. GEBORENHendrica, dochter van Willem Vlas en Grietje Schagen. Frcderik, zoon van Job Kikkert en Trijntje Dijksen. Picter, zoon van Albcrt Bakker en Trijntje Bruin. OVERLEDENAris Eelman, gehuwd met Grietje Bakker, 63 jaren. PosteriJ en. LIJST van brieven, enz., geadresseerd aan onbekenden, gedurende de le helft der maand Augustus 1887 Wed. Iiali, Amsterdam. Van Puttelen, id. Mej. N. Zantbergen, id. J. Schuhmann, 's-Gra- venhage. Mej. G. Smit, id. Verzonden ge weest naar Amerika: A. J. Hazeu, Philadelphia. De Directeur van het Postkantoor, POLVLIET. AFLOOP der veiling, gehouden op Woens dag 24 Aug. 1887, ten overstaan van den Notaris P. S. HORDIJK. Een Heerenhuis en Erf, op het Ankerpark, kooper de heer Oudenhoven voor den heer A. Vos Rz., voar f 4220. POLITIE Gevonden voorwerpenAdres Bureau Raad huis, 6 IJZEREN SCHROEVEN. Bureau No. II, 1 KINDERLUIER. Bureau No. I, 1 BLOEDKORALEN KET TINKJE. Ingezonden mededeeling, 20 Ct. per regel. In het Café «Alcazar" alhier is voor korten tijd werkzaam de heer Oscar Catani, die in zijn kunstverrichtingen verbazende proeven van kracht ontwikkelt. Dé voorwerpen, waarmede hij zulks uitvoert, zijn massief ijzeren kogels van 20 centimeter, waarmede hij als met gewone ballen werpt; zijn kracht komt vooral uit, wanneer hij arbeidt met een kanonstuk, dat bijna een meter lang is. Die bewijzen van spierkracht en vlugheid wekken zeer de be wondering der bezoekers op. Vervolg der Berichten. De uitslag der verkiezing van een lid voor de Prov. Staten, in het hoofd kiesdistrict Helder, op Dinsdag jl.. is als volgt Van Helder 258 stemmen, van Texel 46, van Vlieland 11, van Terschelling 79 stemmen; te zamen 894 stemmen. Van onwaarde 8. Volstrekte meerder heid 193. Uitgebracht op de heeren Dr. P. Bakker 107 stemmen, L. W. F. Oudenhoven 87, D. Reedeker, burgemees ter van Terschelling, 77, C. A. Beuken kamp 49, J. Hoogenbosch 30, J. Korver 19 en A. Vos Rz. 7 stemmen. Herstemming tusschen de hh. Dr. P. Bakker en L. W. F. Oudenhoven. Voorts bekwamen de hh. H. W. van Marle, C. Keijzer Pz., en J. C. Jansen, ieder 2 stemmen; één stem werd uitge bracht op de hh. H. J. Janzen, J. Mid delkamp, J. H. Stobbe, A. B. Mentz en S. Boldiugh. Onder de van onwaarde verklaarde briefjes waren 5 welke hun candidaat op het stembriefje, bestemd voor de verkiezing van leden voor de 2e Kamer op 1 Sept. dachten gekozen te zien. Tusschen een der stembriefjes be vond zich een recu van een verzonden postwissel van f37. Wij vermelden dit opzettelijk ten dienste van den belangheb bende. De Onderofficiers-Vereeniging der Zeemacht Admiraal de Ruyter« zal op a. s. Maandagavond in Musis Sacrum een Buitengewone Uitvoering geven. De zui vere opbrengst van die uitvoering zal worden afgestaan aan de Plaatselijke Commissie voor de stichting van een standbeeld van J. Pz. Coen in zijne ge boortestad Hoorn, In overleg met deze Commissie werd door de Vereeniging tot het geven dezer Soiree besloten. Gaarne vestigen wij op die aankondiging de al- gemeene aandacht, met aanbeveling om het goede doel, 't welk met deze uitvoe ring wordt beoogd, zooveel mogelijk te steunen. Jl. Woensdagavond werd in Musis Sacrum alhier de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de afdeeling Helder van den Antidienstvervangings- bond. De rekening en verantwoording des Penningmeesters, sluitende met een batig saldo van 1' 32, werd door een commissie onderzocht en goedgekeurd. De leden des bestuurs, de heeren IJ. G. F. Peltzer, T. Mooy, L. F. over de Lin den, B. H. Polak en J. Brouwer, werden bij acclamatie herkozen. Tot afgevaar digde naar de algemeene vergadering van den Bond, te houden te 's Gravenhage, op Woensdag 31 dezer, werd gekozen de heer Peltzer, en tot plaatsvervangend af gevaardigde de heer Mooy. Over de werk zaamheid van den Bond, met het oog op de gebeurtenissen van den tegenwoordi- gen tijd, werd ten slotte van gedachten Op 31 Aug. en 4 Sept. a. s. zal de Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij een extra-trein laten loopen van Alkmaar naar hier, vertrekkende des nachts te 12 ure van Alkmaar, ten einde de lief hebbers in de gelegenheid te stellen een bezoek te brengen aan het Circus Carré, aldaar. (Zie annonce in dit blad.) Het Engelsche fregat Brambletye is Woensdag door experts onderzocht en voldoende zeewaardig bevonden om naar Glasgow te kunnen worden gesleept. De timmerman R., alhier, die Zon dagavond zijn meisje had tehuis gebracht, werd sedert dien tijd vermist. Heden morgen werd zijn lijk uit de Binnenhaven opgehaald. Door het provinciaal bestuur van Noord-Holland is gisteren bij enkele in schrijving aanbesteedHet voorzien der boorden van het Noordhollandsch kanaal. Raming f 8000. Minste inschrijver A. Bos, alhier, voor f 8390. Het op de Yliereede gestrande stoom schip Senior" is gisteren, na van de lading 1900 balken te hebben gelost, door de sleepbooten Hercules, IJmuiden en Voorwaarts, afgesleept en zonder schade te Harlingen binnengebracht. Texel, 25 Avg. Als een waarschuwing voor al te licht- geloovige personen, dient het volgende te worden vermeldOnze gemeente, die van tijd tot tijd wordt bezocht door ne ringdoenden van alle natiën en tongen, zag gisteren twee zonen Israëls op haar bodem rondloopen. De negocianten be proefden goedkoope manufacturen op staal te verkoopen en deden daarbij tevens hun best, om een geldelijk voorschot te bekomen Bij een vrouw slaagden zij er werkelijk in een sommetje van veertig gulden los te maken. Toen de goedge- loovige, wat al te laat, op haar al te groot vertrouwen werd gewezen, waren de heeren inmiddels vertrokken. Men hoopte het nobel tweetal nog bij de boot te kunnen afwachten, doch de industri- eelen waren er stil van doorgegaan, met een door hen afgehuurde expresse schuit. De eenvoudige vrouw heeft nakijk!" Men schrijft uit Texel i. d. 23 Aug. Door het classicaal bestuur van Alkmaar is een uitmuntende maatregel genomen, ten einde aan de gemeenten in den Ring Texel gelegenheid te geven geregeld hare godsdienstoefeningen te kunnen houden en catechetisch onder wijs voor hare kinderen te bekomen naar de bestaande behoeften. De Ring Schar- woude zal wekelijks te Oudeschild en te Oosterend in den predikdienst voor zien, terwijl het godsdienstonderwijs in die twee gemeenten aan een catechiseer meester wordt opgedragen. De Hervormde gemeenten te Oudeschild en Oosterend zul len het cl. bestuur zeker hoogst dankbaar zijn voor die regeling, waardoor zij pre dikanten van hunne eigene richting zullen hooren. Sedert eenige maanden verrichten slechts 2 predikanten hier dienst in 7 kerken. Hedennacht is bij een broodbakker te Krommenie brand ontstaan, waardoor het perceel met aanhorigheden tot den grond toe afbrandde. Oorzaak onbekend. Gisterenmiddag is door de commis saris van politie te Alkmaar schipper Nijhuis gevat en in verzekerde bewaring gebracht, doordien hij zich een lading turf wederrechtelijk had toegeëigend. Uit de Lutine zijn op 23 Aug. opge- vischt de volgende waarden260 Spaan- sche matten, 1 halve dito, 5 goudstukken, 9 verschillende zilverstukjes, 7 koperstuk ken, 1 ballastbrood, benevens eenig lood, koper en roest. Het bouwen van een fort aan den Pampus is door de genie onderhands aan besteed aan L. Kalis Kz., te Sliedrecht voor de som van f280.000. Uit Anna Paulowna wordt gemeld In de gemeenteraadszitting van Woens dag was o.a. ingekomen een schrijven van Ged. Staten dezer provincie, mede- deelende dat het Rijk bereid was, in zake den bouw eener nieuwe school met on der wijzerswoning en den verbouw der be- staaude scholen, een subsidie te verleenen van ongeveer f 28.000. De begrooting bedroeg ruim f 34,000. Deze subsidie is door het gemeentebestuur aanvaard. Een man, werkzaam op de bagg machine, liggende in het IJ aan deWes- terdoksluis te Amsterdam, geraakte Woens dagmorgen door het breken van een ket ting tusschen de emmers. Ofschoon de machine zoo spoedig mogelijk tot stil staan werd gebracht, werd slechts 't ver minkte lijk van den ongelukkige te voor- schgn gehaald. In een huis in de Boschstraat te Breda had Maandag een hevige gasont ploffing plaats, waarbij twee heeren brand wonden bekwamen. Er was een lek in een der gasbuizen ontstaan, en een der genoemden had de onvoorzichtigheid met een brandenden lucifer er naar te zoeken, waardoor de ontploffing ontstoud. Er worden te Leiden twee knapen vermist. Ze zouden Woensdagmorgen om halfnegen naar school gaan en namen daartoe ook hunne boeken mede, welke men later terugvond. Ze schijnen di3, na eerst te hebben voorgewend werkelijk naar school te gaan, vervolgens ongemerkt weer te hebben weggemoffeld. Een hun ner moet daarentegen een wandelstok hebben meegenomen. Sedert heeft men niets meer van hen vernomen en alle in het werk gestelde pogingen om eenig naricht omtrent hen te verkrijgen, ble ven totnutoe vruchteloos. De eene jongen heet Henri Kleyn, is 12 jaar oud, heeft blond haar, bruine oo- gen en een bruine gelaatsklenrhij is gekleed in een donker pak, met korte broek, zwarte kousen, rijglaarzen en don- kerblauwen hoed. De andere jongen het Pieter Speet, is 14- jaar oud en voor zijn leeftijd vrij lang. Hij heeft een donker uitzicht en zwart haar, terwijl hij is gekleed in een donkergroen geruit pakje met korte broek, zwarte kou sen, lage schoenen en witstrooien hoed met gestreept lint. Als historisch deelt men het vol gende mede: »Een looper eener boekdrukkerij ver voegt zich bij een firma op het kantoor, waar hij iets af te leveren had, bij zich hebbende eenige exemplaren der Grond wet. Een der heeren vraagt hem, op die boekjes wijzende, wat hij daar bij zich heeft. Een exemplaar overgevende, zegt hij lachend: »Och mijnheer, dat i niets voor U, U bezit toch geen grond". Evenals velen, werd ook een vrouw te Woudsend door een hevigen donder slag uit den slaap opgeschrikt. Haar echt genoot, M. P. H., sinds eenigen tjjd suk kelende, niet in bed vindende, ging zij naar het schuurtje en vond daar den man op den grond uitgestrekt. Bij onderzoek bleek hij een lijk te zijn. Te Amsterdam is een man, in een magazijn van geoliede goederen aan de Gelderschekade, in kokende lijnolie ge vallen. Deerlijk verwond is hij naar het Binnengasthuis vervoerd. De ongeregeldheden te Ostende. De toestand te Ostende is niet verbe terd. De beide visschers, die bij het eerste optreden der politie met een ba jonetstoot werden gewond, zijn overleden, en de spanning onder de visschers ver meerdert. Ofschoon de Engelsche stoom boot »Berwick,« de oorzaak van het eerste opstootje, was vertrokken, begon nen ook Woensdagochtend de visschers weer geweld te plegen tegen de Engel- schen. Twee kleine Engelsche visschers- pinken, die juist de haven waren binnen- geloopen, werden door hen bemachtigd. Wel had de politie met de schutterij de kaden bezet, maar toch konden zij niet verhinderen, dat de visschers met hunne bootjes naar de Engelsche vaartuigen voeren en deze in bezit namen. Alle verzoeken en bedreigingen, welke de po litie deed, bleven onbeantwoord, totdat ten laatste een formeele opeisching tot ontruiming der vaartuigen volgde. De schutters vuurden toen tweemaal met los kruit, doch gaven daarna een derde salvo met scherp, waardoor vier der weerspan- nigen werden gewond. Dit liielp. De booten werden ontruimd en gereed ge maakt, om zoo spoedig mogelijk te kunnen vertrekken. De beweging onder de visschers is daardoor echter niet verminderd, maar er ziju betere voorzorgsmaatregelen tot handhaving der orde genomen. Deschutters zijn naar huis gezonden en vervangen door soldaten van het garnizoen, die nu de kaden bewaken. Het verkeer is er ge stremd en de tram van Blankenberghe heeft den dienst gestaakt; maar na den eersten strijd is de orde niet weer gestoord. De burgemeester heeft de kroegjes in de buurt doen sluiten en bij proclamatie samenscholingen van meer dan 5 personen verboden. De vrouwen spelen bij het verzet een groote rol, daar zij de visschers tot vol harding aansporen. Vermoedelijk zullen echter verdere ongeregeldheden worden voorkomen, want de kaden zijn afgezet door een cordon linie-troepen, terwijl ook een paar escadrons lanciers uit Brugge zijn aangekomen. Vooral heeft de komst der soldaten een afschrikkenden invloed uit geoefend op de vrouwendie aanmerkelijk kalmer zijn geworden. Te Berlijn is thans een nieuw stede lijk ziekenhuis in aanbouw. Maandag viel daar plotseling een steiger in, waar door zes werkliedon gedood en twee, be nevens den architect, zoo zwaar gewond werden, dal zij vermoedelijk zullen sterven. In de laatstverloopen jaren zijn in Pruisen dergelijke ongelukken dikwijls gebeurd en het getal wordt steeds grooter, t. w. in 1885 13074 tegen 12509 in 1884. De verhouding van het getel der omgekomen mannen tot dat der omgekomen vrouwen was 4 tot 1. Vele van die rampen, nl 7937, waren veroorzaakt door de onvoor zichtigheid der slachtoffers zei ven. Bij London-Bridge op de Theems heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Bij den roeiwedstrijd klommen eenige personen op een met klei beladen bark, om de match" goed te kunnen zien. Plotseling kantelde de bootalleu vielen in het water en 14 personen verdronken. Falmouth 24 Augustus. Het Duit- sche schip Mathilde is alhier aangeko men met de vermiste reddingboot, zeven passagiers en zes personen der beman ning van het verbrande stoomschip City of Montreal. Te Lubeck is een advocaat en notaris gevangen genomen wegens dief stal en valschheid. Tijdens de boedelbe schrijving, waarbij hij als tweeden notaris werkzaam was, viel een obligatie van 600 Mark op den grond zonder dat iemand behalve bedoelde persoon het bemerkte. Later werd het ontbreken van dit stuk opgemerkt en daarvan aangifte gedaan bij het openbaar ministerie, dat in stilte een onderzoek instelde en tot de ont dekking kwam, dat bedoelde rechtsgeleerde twee achtereenvolgende coupons van het zelfde nummer had te gelde gemaakt. Dit gaf aauleiding tot een verhoor, waarbij de beklaagde geen verklaring kon geven van de wijze waarop die coupons in zijn bezet waren gekomen. Daar hij als notaris de akte mede geteekend had, waarin verklaard wordt dat geen andere voorwerpen van waarde in de nalatenschap waren gevonden, moet hij tevens wegens valschheid in geschrifte terecht staan. De kosten van het aanstaande hu welijk van den Keizer van China zijn op nagenoeg 2 millioen p. st. geraamd, die door speciale bijdragen van de verschil lende provinciën zullen moeten worden opgebracht. Men schijnt op de kosten nog belangrijke bezuinigingen te hebben ge bracht, want de Keizerin-weduwe heeft te gelijk een proclamatie afgevaardigd, waarin zij zegt dat het Hof een voorbeeld geeft van zuinigheid en zij nu ook ver trouwt, dat alle hoogwaardigheidsbeklee- ders dat voorbeeld zullen volgen en zich voortaan van alle buitensporigheden zullen onthouden. Men zou zoo zeggen, als men nu toch aan 't bezuinigen was, waarom dan de kosten van het Keizerlijk huwelijk niet op de ronde som van 1 millioen beperkt De vrouw van een beambte te Ber lijn vertrok de vorige week met hare 5 kinderen, van 3 tot 9 jaar oud, naar een dorpje bij Küstrin om daar den zomer verder door te brengen. Woensdagmid dag werd het oudste kind ziek en spoedig bleek dat het aan dyphtheritis leed. Bin nen eenige uren waren 3 der overigen insgelijks aangetast en tegen den avond waren de 4 kinderen reeds aan de ver raderlijke ziekte overleden. De vrouw, half waanzinnig van smart, snelde terug naar Berlijn en heeft op de reis ook het laatste, nog overgebleven kind, verlo ren, eveneeas van de dyphtheritis. Op Zondag 28 Augustus hopen wij onze 25-jarige Echtvereeni- giug te herdenken. ARIE MOSSELMAN en MARGARETHA MOOTEN. j Helder, Augustus 1887. Algemeene kennisgeving. ZONDAG den 28 AUGUSTUS, hopen wij de 25-Jarige Echtver- i eeniging' te herdenken van onze i geachte Broeder en Zuster R. SCHENKEL en 1 H. SCHENKEL, geb. VISSER. Namens de familie. i Op Zondag 28 Augustus hopen i wij de 25-jarige Echtvereeniging i te herdenken van onze geliefde pleegouders: ARIE MOSSELMAN MARGARETHA MOOTEN. Helder, 26 Aug. 1887. Uit naam hunner dankbare Schoonzoon en Pleegdochter en Kleinkinderen. J. SINGELING en Echtgenoote. jj Ondertrouwd J. F. KRINS en J BOUWHUIS. Helder, 25 Augustus 1887. Geboren: DANIËL CORNELIS, Zoon van DANIËL KIKKERT en TRIJNTJE SCHRAA. Helder, 24 Augustus 1887,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2