BEKBMDMAK1HG. Advertentiën. 19 De van het le regiment infanterie alhier naar het 4e regiment overgeplaatste kapt- E. J. Aen-, meij, wordt ingedeeld bij het 3e batt. van laatst genoemd regiment te Haarlem. Wegens het epedemisch heerschen van roodvonk te Hellevoetsluis, zullen de manoeuvres, die al daar tusschen 1 tot 15 September zouden plaats hebben, niet doorgaan. De monitors Krokodil en Heiligerlee vertrok ken daarom naar Amsterdam; de stoomkanon- neerboot Vos naar Vlissingcn. De torpedobooten keeren terug naar Hellevoet, maar de Draak, de Wesp, de Bever en de Fret komen te Willem stad in station. De schepen, aldaar gestation- neerd, zullen af en toe RotterdamSchiedam of Dordrecht bezoeken; kolen en andere benoodigd- hedcn moeten echter van Hellevoet toegezonden worden. Dat overnemen van kolen op de reede van Wil lemstad zal vermoedelijk niet strekken om den noodigen tijd beschikbaar te houden voor de oe fening der bemanning. De voorraad te Helle voet is bovendien niet groot, zoodat nu en dan die van de reserveschepen moet worden aange sproken. De miliciens der infanterie van de lichting van 1886, die behoord hebben tot het blijvend ge deelte en nog onder de wapenen zijn, zullen 13 Sept. a. s. in het genot van groot verlof worden gesteld. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Koningin Emma is 26 Aug. van Suez vertrokken naar Batavia. Het stoomschip Voorwaarts arriveerde 26 Aug. van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Burgemeester den Tex pas seerde 27 Augustus St. Vineent, naar Batavia. Het stoomschip Prinses Marie, 27 Aug. van Amsterdam vertrokken naar Batavia, zal te Djeddah de hadji's van Mekka aan boord nemen. Marktberichten. Hoorn 27 Aug. Tarwe f 6,25 a 8,25, Rogge f4,50 a 5, Gerst f4.25 a 5, Haver f3,50, Erwten: Witte f6,25 a 8, Groene f9,50 a 12, Grauwe f 13,25 a 15, Vale f7,25 a 14, Bruine Boonen f 10,25 a 11, 5 Paarden f80 a 225, 22 Schapen f12 a 20, 12 Lammeren f8 a 9, 4 Kalveren f8 a 16, 36 Varkens f 10 a 16, 9 Zengen f30 a 35, 90 Biggen f3 a 6, 340 Kippen f 1,25, 900 Kipeieren f3,25 a 3,50 per 100, 1400 koppen Boter 55 a 57j cent per kop. Alkmaar 27 Aug. Aangev. 3 Paarden f 50 a 125, 25 Koeien en Ossen f90 a 180, 23 nucht. Kalveren f6 a 16, 65 Schapen f 10 a 21, 84 Lammeren f6 a 12, 117 magere Var kens fll a 15, 147 Biggen f3 a 6, 4 Bok ken en Geiten f 4 a 9, Kipeieren f 3,50 a 4 per 100, Boter per kop 70 a 80 cent. Visscherijberichten. 29 Augustus. Aangebracht door 30 schuiten 50 tot 240 tong per stuk 20 tot 25 cent, 30 tot 125 kleine en middelmatige tong per stuk 10 .tot 20 cent, 4 tarbotten per stuk f 10 af 12, 1 tot 3 mand schar per mand f 4, 1 tot 2 m. kleine schar (doode) per mand f 1, 5 tot 10 roggen per stuk 77 cent. Namiddag niets. 30 Augustus v.m. 10 schuiten van Wieringen met 15 tot 47 tongen per stuk 50 cent, 15 tot 25 kleino tong per stuk 15 cent. Door harde wind kwamen schuiten terug uit zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 27 tot 30 Augustus. ONDERTROUWD: n GETROUWD: Ueene* BEVALLENM. van Til, geb. van Twuij- ver, z. A. Steilberg, geb. Faber, d. A. Kersse- boom, geb. Zwaan, z. J. Dijkman, geb. Helle gers, z. C. M. Terra, geb. Stroomer, d. C. J. Fritz, geb. van den Boogaart, d. G. de Min, geb. Hemelrijk, d. C. Smids, geb. Wegman, d. M. Daalder, geb. Koorn, z. OVERLEDEN: J. C. Pardoen, 23 j. N. Ran, 19 j. E. Bruin, geb. Duinker, 68 j. G. Steilberg, 3 d. Een levenloos aangegeven. POLITIE Gevonden voorwerpen: een gouden MEDAILLON. Adres: Bureau No. 1. Ingezonden Brief aan neef Andrie». Gaarne voldoe ik aan uw verzoek, om u een en ander van hier mede te deelen. 't Schijnt bij u nogal vreemd toe te gaan bij de verkiezingen voor onderscheidene regeerings- colleges, en nu wilt gij van mij weten of hier ook zulke verkiezingen plaats hebben, en of cr voor u niet wat te leeren valt uit de wyze waarop men er hier aan deelneemt. Wel zeker hebben ook hier verkiezingen voor verschillende colleges plaats, en ik verzeker u 'fc gaat er flink en ferm naar toe. Alles marcheert uitmuntend. Op 't oogenblik zitten we hier zelfs midden in de verkiezings-drukte. We hebben hier binnen eenige dagen her stemming voor een lid van de gewestelijke vertegenwoordiging, en die herstemming ver oorzaakt heel wat beweging. Nu hebben we hier een vrijzinnige kiesvereeniging, welke den naam draagt van het oord, waarin zij gevestigd isdeze vereeuiging heeft een can- didaat gesteld en met onderteekening der be stuursleden is die candidaat voorgesteld en aanbevolen. Tot groot vermaak van het pu bliek is zoo'n aanbeveling der kiesvereeniging het sein, dat van verschillende kanten allerlei andere personen als caodidaten worden ge noemd. Om de pret te verhoogen, verschijnen die aankondigingen alle in het licht zonder eenige naamteekening, zoodat omtrent de her- komstdicradvertentien heel watteraden valt. Nu zoudt gij deuken, dat zoo'n candidaat onzer kiesvereeniging goed af was met een door een 5-tal personen onderteekeude aanbeveling. MisgeradenHij delft in den regel het on derspit, want de kiezers bij ons redeneeren anders, dan de menseken bij u. Onze kiezers zeggen kyk, B. is aanbevolen door dat 5-tal, plus de menschen, die de vergadering der vereeniging hebben bijgewoond; dat getal is stellig niet bijster groot. Maar O die door «vele kiezers," door ,/een menigte kiezers" en door //bijna alle kiezers" wordt aanbevolen, verdient veel meer dan de ander de man onzer keuze te zijn. En dat is verstandig, dat is volkomen juist geoordeeld. Neem aan, dat er buiten het bestuur, nog 7 leden in de vergadering der kiesvereeniging present ge weest zijn, dan is er slechts een 12-tal, dat den candidaat der vereeniging ondersteunt. Heel anders is dat met //eenige", //vele" en //bijna alle" kiezers. Dat wil heel wat meer zeggenEn daarom gaat de groote stroom wijselijk mede met hen, die de verzekering geven, dat zij namens een (hoewel ongenoemd) groot aantal personen liet woord voeren en zelfs eigen naam verzwijgen, 't Is hier allengs zoo de prijselijke gewoonte geworden om alzoo te handelen. Voor eenigen tijd be dankte iemand er hartelijk voor om candidaat van de vereeniging te worden; doch toen een paar dagen later «vele", «sommige" en «een groot aantal" kiezers hem als hun candidaat noemden, nam hij die opdracht met graagte aan. En nu dezer dagen nog. De candi daat, door de vereeniging voor 't lidmaatschap van 't gewestelijk bestunr gesteld, werd eerst genoemd, nadat iemand anders, lid der ver eeniging, daaromtrent was gepolst. Deze laatste zag, ter wille van den eerste, van de candidatuur afmaar vond zich toch zeer ge vleid, door de weldra verschenen aankondi ging zijner candidatuur door «vele", «zeer vele" en «een groot aantal" kiezers. Laatst genoemde laat rustig zijn naam prijken op de lijst van de leden der kiesvereeniging, waaiv van hij, tot voor korten tijd, zelfs lid van het bestuur was. En om de grap nog grooter te maken, moet gij wel in 't oog houden dat beide candidaten liberaal zijn, zoodat van bestrijding eener staatkundige partij geen sprake is, Te midden van al deze gebeurtenissen, gij noemt ze wellicht tegenstrijdigheden, omdat gij het verkeerd inziet amuseert zich de goede gemeente uitmuntend, en schenkt zij al haar aandacht aan de verzekeringen, gedaan door «vele," «zeer vele" en «bijna alle" kie zers. Ge ziet, wij nemen het hier geheel van den vroolijken kant op, en vreezen volstrekt niet, dat we ons bespottelijk maken. Verkeerde Wereld, Achtend, 29 Aug. 1#87. uw Oom BARTHOLOMEUS. Vervolg der Berichten. Gisterenavond had de buitengewone uitvoering door de Onderofficiers-Veree niging der Zeemacht Admiraal de Ruy- ter« plaats in 't lokaal Musis Sacrura. 't Programma werd geopend met een tableau vivant, waarbij door eenige kinderstemmen een lied werd gezongen ter eere van den Koning. Daarna werden wapenoefeningen en gymnastische toeren ten beste gege ven, waarbij de bedrevenheid der execu- tante uitblonk, terwijl 't opvoeren van een paar blijspelen 't genoegen verhoogde, 't Doel der werkzaamheden was een bij drage te leveren tot 't oprichten van een standbeeld voor Jan Pz. Coen, in de stad Hoorn. Met 't oog daarop gunnen we van harte de Vereeniging bij de herha ling der uitvoering op Donderdag a.s. een ruimer opkomst. We maken onze lezers attent, dat de jaarlijksche Bloemententoonstelling van Floralia morgenmiddag ten 2 uur in Ti- voli zal geopend worden. Vrijdagavond is door den politiea gent M. J. Peters een valsch kwartje in beslag genomen, 't Geldstukje was niet net afgewerkt en heeft een grauwachtige doffe kleur. Het Nederl. barkschip »St. Christo- phorus", kapt. Teensma,geraakte, jl. Zater dagnacht, van Himanga alhier binnenko mende, geboegseerd wordende door vletten, door den sterken stroom en windstilte op de Harssens aan den grond. Nadat de sleep boot »Stad Amsterdam" den volgenden morgen tevergeefs had getracht het schip af te sleepen, is het gisterennacht door het uitbrengen van een anker en het lossen van een gedeelte der deklast weder vlot geko men. Het Engelsche fregat »Brambletye", kapitein C. Blomberg, vertrok gisteren, ge sleept door de Engelsche sleepboot Her cules" van hier, met bestemming naar Glasgow, doch was genoodzaakt door het breken der sleeptros weder uit zee terug te keeren, om betere gelegenheid at te wachten. Het Ned. barkschip Orion, kapt, W.W. Schenk, is in 't laatst van Jnli op zijn bestemmingplaats Buenos-Ayres, gearri veerd. Omtrent dat schip waren ongun stige berichten verspreid, die onjuist ge bleken zijn. Zaterdagavond is teruggekeerd de alhier in garnizoen liggende 4e eompJ van het 4e reg. vesting-artillerie. Ge noemde compagnie is van 17 tot 27 Aug. gedetacheerd geweest te Willemstad en omliggende forten en heeft deelgenomen aan de manoeuvres in de stelling van het Hollandsch Diep en 't Volkerak. Het alhier gestationneerde detache ment van het 3e reg. veld-artillerie is Zondagmorgen per spoor vertrokken naar Utrecht. Genoemd detachement isbe stemd om van 19 September deel te nemen aan de te houden manoeuvres in de provinciën Overijsel en Drenthe. Texel, 29 Aug. Ons eiland telt weer twee nuttige ver- eenigingen meer, n.1. een onderling be grafenisfonds te Oude Schild en een vis- schersbond voor geheel Texel. Tot het oprichten van dien visschers- bond heeft de heer P. C. Koning vooral krachtig geijverd. De bond telt nu reeds ongeveer 100 leden. Hij heeft ten doel de belangen der visschers voor te slaan en te behartigen. Dewijl de verpachtingen van wier- en oestergronden tal van visschers doen lij den, is een adres aan Z M. den Koning gezonden, waarin alle bezwaren worden aangevoerd die opheffing der verpachtin gen noodzakelijk maken. Zoodra een bestuur zal zijn gekozen, kan de bond zijn programma verder om schrijven. In de afgeloopen week zijn uit de Lutine de volgende waarden opgevischt 22 goudstukken, 465 Sp. matten, 13 di verse zilverstukjes, enkele koperstukken en eep kanon, Te Batenburg is een paar getrouwd, te zamen 142 jaren tellende. Te Wichen vierde een paar zijn gouden bruiloft, hoewel man en vrouw eerst op 42-jarigen leeftijd gehuwd waren. Zondagmorgen heeft de echtge- noote van den heer Heemskerk, hoofd eener school te Heer-Hugowaard, zich door ophanging van het leven beroofd. De oorzaak van deze wanhopige daad is onbekend. In den gevel van het huis, Prinsen gracht no. 75 te 's-Gravenhage, behoo- rende aan vrouwe de wed. A. A. Mutsaers, geboren Van Dooren, is Zaterdag een steen bevestigd, waarop te lezen staat: »Hier heeft gewoond en is overleden de luitenant-admiraal Johan Arnold Zoutman, 17241793." Dit had plaats op ver zoek van wijlen den heer J. A. A. Zout man, laatsten telg van dat geslacht, en met toestemming der eigenaresse. Z. M. heeft aan C. Boonacker, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als kantonrechter-plaatsvervanger in het kan-r ton Schagen. Te Randwijk is Zaterdag bjj het on- weder, dat ook boven die gemeente woedde, de te veldstaande tabak verhageld. De schade is zeer aanzienlijk en wordt op f4000 begroot. Vooral voor den kleinen tabaks planter is de schade zeer groot. Door den te 9 uren van Zutphen komenden trein is Zondagavond aan den overweg buiten Bloemendaal een man overreden, die aldaar tijdelijk als sein- wachter fungeerde. Hjj was onmiddellijk dood. Men schrijft van den 26en aan de >L. Ct.": De zomer van 1887 is buitengewoon droog; hjj overtreft menigen voorganger en laat dien van 1868 in de schaduw. Reeds in Mei verdreef de noordenwind iedere wolk, die regen deed verwachten, en kwam er later eens een regenvlaag, te weinig om vrucht te dragen, dan was het alweer de noordenwind, die de lucht schoon veegde. Wonderlijk hierbij, dat weerprofeten op grond van waarnemingen uit almanakken juist voor dit jaar reeds vroegtijdig eenen natten zomer voorspeld hadden; iets wat zeker veel minder ge- wenscht is dan aanhoudende droogte, wanteen hejjaar is geen sehrejjaar. Maar er zijn uitersten en dat ondervindt nu menigeen, die zich reeds lang met dat gezegde getroost heeft. De droogte toch houdt te lang aan, bijgevolg begint zjj op vele plaatsen te nijpen, Slecht toch is het reeds zoovele weken met de ver schroeide weilanden gesteld, waar bijna geen grasspriet meer te vinden is en het vee van honger zou omkomen, werd het niet met brood, zemelen en hooi gevoed. Op vele plaatsen is daarbij volslagen ge brek aan water ontstaan bij de uitgedroogde slooten. Geen wonder dat de melkop- brengst zeer verminderd, het boterge- halte niet zoo geurig, de karnemelk on smakelijk is, omdat het ware voedsel, sap pig gras, voor het vee ontbreekt. Wat den veehandel betreft, ook deze kwijnt; en wat den hooibouw aangaat, de berg is maar middelmatig gevuld, met geen vooruitzicht ergens op nahooi. Komt er regen dan is de eenige hoop die den boer overbljjft dat het vee lang zal kunnen grazen, zooals in jaren van groote droogte meermalen het geval was. Het vooruitzicht op den graanoogst is minder ontmoedi gend en de zekerheid die men heeft om trent den oogst van sommige soorten is zelfs niet ongunstig. Van de aardappe len wordt een klein beschot gerooid, maar de knol is bloemig. Meer dan de helft der boomvruchten is bjj gebrek aan vocht afgevallen; wat er voor den pluk over blijft is half volwassen. Voor de teelt van bloemkool was het weer nadeelig; ook de worm knaagt in de peen en de emelt vernielt de uitgepote andijvie, die zonder vocht mislukt. Daarentegen is er als gevolg van den warmen, drogen zo mer een overvloed van komkommers en augurken, ook van malsche snijboonen, en wordt er een menigte meloenen ge sneden, die zeer geurig en bijzonder groot van stuk zijn. Het dorschen van erwten en boonen zal dit jaar niet tegenvallen. In de Oudezijds Armsteeg te Amster dam is Maandagmorgen een vrouw uit het venster eener derde verdieping gevallen. Ze bleef op de plaats dood. Het onweder van Zaterdagmiddag heeft op onderscheidene plaatsen groote schade aangericht. Onder Rosmalen (N.-B.) werden 2 menschen en 6 runderen door den blik sem gedood. Van het derde reg. huzaren te 's Hage zullen de 2e luitenants W. en V. en de militie-luitenant R. geen deel nemen aan de cavalerie-manoeuvres, maar in het garnizoen achter big ven, als zijnde gesteld ter beschikking van den krijgsraad in het le militaire arrondissement, wegens de bekende schandalen, door hen op Sein post uitgehaald, Ih éen café in de Linnaeustraat te Amsterdam volgden Vrijdagnacht 2 uren een twintigtal personen, die daar nog aanwezig waren, het bevel van de agen ten, die de ronde deden, van onmiddel lijk te vertrekken, zóó letterlijk op, dat zij in hun ijver om aan dat bevel te ge hoorzamen, allen vergaten den kastelein de gemaakte verteringen te betalen. De ze geraakte daarover zoo in woededat hij de agenten voor schurken uitschold, en een hunner een slag met een flesch gaf. Deze uitbarsting blijft waarschijnlijk niet zonder gevolg. Een scboenmaker8knecht uit Oppenhui zen bij Sneek, die in minder dan drie weken circa f' 2000 zoek bracht en daarna een goud smidsrekening te Sneek valschelijk voor vel- daan teekende, is door de politie aangehouden. De vrouw van een dorpspredikant was bezig de kleederen te verstellen van een van haar vele jongens. Een buur juffrouw kwam er langs en liep even aan. Na een poos over allerlei dingen gebab beld te hebben, zeide de bezoekster: Goede Hemel, mevrouw, wat heeft u daar een groote doos met knoopen!" Ja, daar heeft u gelijk in, er zijn er genoeg. En kijk eens aan, vervolgde de buur vrouw, in de doos tastende, daar heh je waarachtig twee knoopen, die volkomen gelijk zijn aan die, welke verleden jaar aan de overjas van mjjn man zaten, die zou ik uit duizenden herkennen. Inderdaad? antwoordde de vrouw van den dominé doodbedaard. Dit verwon dert mij toch, want al de knoopen zjjn gevonden in het kerkezakje. Ik dacht ze zijn althans ergens goed voor Maar gaat u nu al heen Nu, ik hoop dat u nog eens spoedig aankomt. Het gewone behangselpapier alsmede het verven der muren hebben eenen ge- duchten mededinger gekregen in de olie drukpapieren, volgens het octrooi aan Yoss. Diens behangselpapier wordt op de manier van den boekdruk vervaardigd, op een snelpers, die in staat is papier zonder einde van de plaat zonder onderbreking op te ne men en te bedrukken. Papier van 50 en 60 cM. breedte en 50 cM. lengte wordt zoo ge drukt en komt de rol, 1 m., in vier kleuren gedrukt, niet hooger dan 60 tot 70 pen ning. Patronen in 1 of 2 kleuren komen nog billijker. Het papier ziet er fijner en fraaier uit dan het gewone. De zon-eclips heeft te Kline (Rusland) een groote paniek veroorzaakt. Bijna de ge- heele bevolking was naar de plaats gegaan, waar professor Mendéléietï met een luchtbal lon zou opstijgen. Toen de lucht verduisterde, maakte een groote vrees zich van de menigte meester en op enkele meer ontwikkelden na, gingen allen op de vlucht. Eerst toen het weer licht werd stelden zij zich langzamer hand gerust. Bljjkens een telegram uit Ostende, aan de »Indépendance" is er Zaterdag aan boord van de mailboot »Le Parlement," tusschen Dover en Ostende, een belang rijke postdiefstal gepleegd, daar een aan tal met zilveren munt gevulde zakken vermist worden. Een terstond geopend onderzoek heeft nog tot geene ontdekking der daders geleid. »De Belgische postbooten," zegt de »Indépendance" terecht, hebben tegen woordig geen geluk." Het Engelsche pleizierjacht de Mo narch, dat met 27 personen een zeiltochtje maakte in het Kanaal, is plotseling door een rukwind omgeslagen. Daar er geen booten in de nabijheid waren, konden van de passagiers niet meer dan 13 worden gered. De overigen, voor zoover gevonden, waren reeds overleden, doch nog worden vele lijken vermist. Er is te Parijs weder een opzien barende misdaad gepleegd. Een 40-jarig oogarts, Padrona genaamd, heeft- zijne vrouw en zijn twee kinderen (van 5 en 2 jaar,) doodgeschoten. Men vond Pa drona in den kelder van zijn huis ver borgen. Op de vraag, waarom hjj den moord pleegde, antwoordde hij, dat zijn vrouw en kinderen moesten sterven. Men vermoedt, dat hjj plotseling krankzinnig is geworden. De Parjjsche politie heeft Zaterdag avond een eind gemaakt aan het schan daal voor Pranzini's gevangenis, la Ro- quette. Politieagenten omsingelden het plein en dreven de joelende, zingende of slapende kerels, die zich niet wilden ver wijderen, naar de poort van de gevange nis; deze ging open, en de rustverstoor ders waren op het binnenplein van la Roquette. Yan de 127 aldus als in een muizenval gevangenen, zijn er 119 in verzekerde bewaring gehouden. Bij de Orkney-eilandenaan de Schotsche kust, zijn dezer dagen zooveel haringen gevangen, dat er een aantal netten verloren gingen door de al te overvloedige vangst. Heldersche Moppen. «Mijne vrouw heeft je als kamenier aan genomen, kindlief; ken jij je voornaamsten plicht al?" «O, ja; mijnheer de baron zooveel mogelijk uit den weg te gaan." o EEN GESCHENK. Dame«O, wat prachtige druivenen hoe attent om er mij wat van te brengenje hebt er zeker veel gehad." BoerJoawe hebben er te veul en de verkens lusten ze niet. Breng er wat naor 't huus, zei de ouwe, dan krijg je nog een fooi." o UIT DE KINDERKAMER. Onderwijzeres (die aan de kinderen het sprookje van de «schoone slaapster" heeft verteld)«En waarmee heeft dus de Prins 't meisje wakker gemaakt? Wat gaf hij haar? Nu, wat geeft mama jelui altijd bij het ontwaken Koor«Levertraan BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder brengen ter open bare kennis, dat het Eerste snppletoire Kohier van den Hoofdeljjken Omslag, dienstjaar 1887, door heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, bij besluit van den 24 Augustus 1887, is goedgekeurd en heden in afschrift, gedurende maan den op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing nedergelegd. Helder, 29 Augustus 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAKMANN BOSSE, Burgemeester. C. BOON, Secretaris. f# g Vrijdag, 12 September 1887, hopen onze geliefde Ouders, PIETER VOS en AKKE SPANDOUW j hunne 3ö-jarige Echtvereeniglng j te herdenken, j Helder, 30 Aug. 1887. Namens hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. 'l: m Yoorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon A. LEIJDECKERS, geb. de Klerk. Hellevoetsluis, 24 Augustus 1887. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon: C. M. VAN KONINGSBRUGGE, GOUWENBERG. Helder, 28 Augustus 1887. GeborenFREDERIK WILHELMUS, Zoon van FREDERIK WILHELMUS DIJKMAN en JOH ANNA DIJKMAN geb. Hellegers Helder, 26 Augustus 1887. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Dochter C. M. TERRA—STROOMER. Huisduinen, gem. Helder, 29 Aug. 1887. Door Gods goedheid voorspoedig be vallen van een welgeschapen Dochter, mijne geliefde Echtgenoote G. DE MIN, geb. Hemelrijk. Helder, 29 Aug. 1887. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Dochter: C. SMIDS, geb. Wegman. Helder, 29 Augustus 1887. Heden overleed onze jongste lie veling JACOBUS LOURENS, in den leeftijd van bijna acht maanden. Helder, 29 Augustus 1887. K. KATER Tismker. Algemeene kennisgeving. Op den 21 Augustus 1887 over leed op een noodlottige wjjze onze geliefde Zoon en Broeder NICOLAAS RAN, in den ouderdom van negentien jaar en vijf maanden. Diegenen die den overledene van nabij gekend hebben, zullen beseffen, wat wij in den voor ons zoo dier baren Zoon en Broeder verliezen. Tevens betuigen wij onzen harte- lijken dank aan allen, die ons in deze smartelijke omstandigheid heb ben bijgestaan. Namens zijn diepbedroefde Moeder, Broeders en Zusters, Wed. K. RAN. Helder, 30 Augustus 1887. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2