Advertentiën. VERHUISD. Weststraat, Wijk L, No. 93, Zr. Ma. atoomschip 4e kl. Ceram zal Dinsdag van Ylissingen langs het Suez-kanaal naar Indië vertrekken. De luit. t. z. 2e kl. jhr. H. M. de Koek, die nende aan boord van Zr. Ms. ramm. „Draak", wordt met 11 dezer op non-activiteit gesteld en aan boord van genoemden bodem vervangen door den loit. t* z. 2e kl. jhr. W. F. v. Spengler. De luit. t. z. 2e kl. jhr. H. G. J. H. Fundter de Bauchèue, behoorende tot de rol van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis en gedetacheerd aan boord van Zr. Ms. stoomkanonneerboot Yos, wordt met 11 dezer overgeplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord. De luits. t. z. Ie en 2e kl. P. A. R. Henne- qnin cn A. L. Boelen, behoorende tot de rol van Zr. Ms. wachtschip alhier, en gedetacheerd aan boord van Zr. Ms. logementschip Amstel, worden met 11 dezer op non-activiteit gesteld terwijl de luits t. z. Ie en 2e kl. D. A. Mensert en J. J. W. H. Van der Toorn, gedetacheerd bij den torpedodienst alhier, met 1 October a. s. respectivelijk worden op non-activiteit gesteld en geplaatst aan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip Zilveren Kruis. De luit. t. z. 2e kl, C. E. Dittlinger, behoo rende tot de rol van Zr. Ms. wachtschip te Helle voetsluis, wordt met 8 dezer op non-activiteit gebracht. Het 2de bataljon mariniers, alhier, werd gis teren geïnspecteerd door den commandant van het korps, den kolonel F. A. van Braam Houck- geest. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Marie, v. Amsterdam, passeerde 1 September St. Vincent. Het stoomschip Prinses Amalia, van Batavia, vertrok 2 September van Port-Saïd. Het stoomschip Conrad, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 4 September te Sout- hampton. Ilct stoomschip Prins Frederik, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 4 September St. Vincent. Hot stoomschip Sumatra vertrok 3 Sep tember van Batavia naar Amsterdam. Marktberichten. Texel, 5 Sept. Ter markt aanwezig 600 scha pen, prijzen vanf8a 17,75, 2 vaarzen f70, 2 ossen f 60 a 80, varkens 20* tot 21 cent per half kilo. 325ste Staats-Loterij. 4e klasse. le lijst. No. 10978 f25000. No. 20030 f2000. No. 6175 14195 f400. No. 113591200. No. 14127 15480 19280 19703 f100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 2 tot 6 Sept. ONDERTROUWD en GEHUWDGeene. BEVALLENK. Dorlijn, geb. Deuts, D. H. M. H. de Kat, geb. Hulsebosch, Z. T. Bonselaar, geb. Gelder, D. J. Oudkerk, geb. Sloog, D. N. Thijssen, geb. Abbenes, Z. A. Bleijendaal, geb. Schilder, D. M. Koenen, geb. Riemerts, D. A. Walboom, geb. Lub, D. OVERLEDEN: W. Rieke, 46 j. G. D. Dienaar, geb. Geers, 85 j. Burgerlijke Stand, gem. Wieringen, gedurende de maand Augustns 1887. GEBORENSimon, z. van Jacob Bais en Trijntje Scheltus. HermanusFranciskus Willem, z. van Francois Willem Grootveld en Maria Catharina Steigstra. Pietertje, d. van Jan Kooy en van Anlje Wagemaker. Aaltje, d. van Jacob Metselaar en Dieuwertje Wage maker. Jan, z. van Teeuwes Visser en Grietje Lont. Dina, d. van Theodorus Rasck en Aaltje Numeij er. Pieter, z. van AriePoelen Maartje Halfweg. ONDERTROUWDJan Breet en Antje Wagemaker. GEHUWDGeene. OVERLEDEN: Nan Keyzer, 71 jaar, we duwnaar van Antje Maars. Simon Minnes 7 jaar. Hilgonda Wiegman 47 jaar, echtgenoote van Simon de Vries. Wilhelmina Vroone 3 jaar. Cornelis de Vries 6 jaar. Dirk de Vries 10 jaar. Jan Pieter de Vries 19 jaar. Mar- garetha Zasburg 41 jaar, echtgenoote van Jan Doves. Trijntje Veis 68 jaar, weduwe van Albert de Wit. POLITIE Gevonden Voorwerpen. Adres Bureau No. I: Een nieuwe KOUS. Ingezonden Mijnheer de Redacteur! Mag ik voor de volgende regelen gastvrij heid verzoeken. 'k Had er geheel niet aan gedacht, dat aan den 2n van herfstmaand voor my eene herin nering was verbonden; en nog minder had ik gedacht, dat ik door anderen daaraan herin nerd zou worden. 'k Moet erkennen dat het geheugen dier ande ren getrouwer in dat opzicht was dan'tmyne. Doch hoe dit zij, voor die attentie en nog voor enkele anderen, betuig ik mijnen dank. Zy waren eenige lieflijke zonnestralen, op den niet altijd zonnigen levensweg van den ondergeteekende. Helder, J. RINNER. 6 Sept. 1887. Vergadering v. d. Raad der gemeente Texel, op Dinsdag 30 Augustus. De notulen der vorige vergadering worden voor gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken en Provinciale bladen wor den voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen. Een ingekomen stuk van den Minister van Wa terstaat, Handel en Nijverheid, waarin wordt ver zocht bij het voorkomen van coloradokevers op Texel deze op te zenden naar het Ministerie, wordt voor kennisgeving aangenomen. Er wordt gele zen een ingekomen stuk van de 30gemeenschappelijke polders, waarin eenige geldelijke steun wordt ver zocht voor het begrinden van den weg van af den Burg langs de Westen naar den Hoorn, en besloten om de zaak voorloopig aan het dagelijksch bestuur op te dragen, en 't rapport daarvan af te wachten. Tevens een schrijven van hetzelfde bestuur, waarin wordt bericht, dat het gedeelte van dien weg van af den duiker tot aan het einde van den weg be noorden de Koog, voor hun rekening in onderhoud zal worden genomen. Wordt gelezen een stuk van HH. Ged. 8taten, waarin geen genoegen wordt genomen met hooger subsidie voor het lager onder wijs over het jaar 1887. Een ingekomen schrij ven van eenige inwoners van Oosterend en Oost om eenige subsidie van de gemeente voor onderhoud van een lokaal en een persoon om den telephoondienst waar te nemen. Wordt besloten een jaarlijksche subsidie van f50 toe te staan. Yerder een in gekomen stuk van eenige ingezetenen van den Burg, waarin wordt verzocht, eenige verbeteringen te brengen in de afvoerkanalen voor fécaliën en vuil, cn om de dorpsmistbelt op een ander terrein te plaat sen, daar de tegenwoordige plaats de onreine lucht zich 3/4 van het jaar over dat gedeelte van het dorp verspreidt. Wordt erkend, dat er vele ge breke zijn en voorgesteld het voorloopig aan het dagelijksch bestuur op te dragen, en na verkregen rapport verbetering aan te brengen. Door den Voorzitter wordt mededeeling gedaan, dat door hem een onderzoek is ingesteld naar de kosten van Nor- tonpompen, waarop nog geen antwoord is ontvan gen. Tevens dat door hem in den toevoer van water in de verschillende brandputten verbetering is ge bracht. Door den Voorzitter wordt een en ander medegedeeld omtrent 't onderzoek van het brood. Hij stelt voor eenige monsters meel, die hij reeds had aangevraagd, te laten onderzoeken. De heer Boon wenseht liever een doorloopend abonnement met een scheikundig station. De hr. Dros acht het verkieslijker verschillende nummers meel te laten onderzoeken. De Voorzitter zegt, dat hij met K. Plavier heeft gesproken over den slechten toe stand van zijn voorgevel, en de verzekering heeft ontvangen, dat geen ongelukken daardoor zullen gebeuren. De hr. Dros zegt, dat de commissie de rekeningen der gemeente heeft nagezien en in orde bevonden. Hij stelt voor dezelve goed te keuren. Hiertoe wordt besloten op voorstel van den Voor zitter. De Voorzitter stelt voor een commissie te benoemen voor de begrooting voor het algemeen armbestuur en weeshuis. Hiertoe worden benoemd de heeren P. Boon, W. Bakker en J. Roeper. Hierna wordt de vergadering eenigen tijd ge sloten. Na weder opening wordt medegedeeld, dat de geloofsbrieven van de herkozen leden van den Raad zijn in orde bevonden, en stelt de Voorzitter voor, die leden toe te laten en bij een volgende ver gadering te installeeren. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de ver gadering gesloten. Vervolg der Berichten. Het feest van het 50-jarig bestaan der Synagoge van de Israëlitische gemeente, alhier, werd jl. Zondag in „Musis 8acrum" op waardige wijze besloten. Een groot aantal leden en gasten van de Gouden Jubileum-Club waren daar bijeen, terwijl de feestelijkheid ten deele ook werd bij gewoond door den opperrabbijn Berensteijn, nit 's Gravenhage en door den burgemeester dezer gemeente. Een variëerend programma, dat hoven- dien rijk door inhoud was, werd uitgevoerd, ver schillende nommers door muziekuitvoeringen be geleid en afgewisseld. De president der feest commissie, de heer Ph. L. Vrieslander, hield eene openingsrede; den talrijken aanwezigen riep hij een hartelijk welkom toe. De heer Klein sprak de feestrede uit, waarbij hij den titel der Club tot onderwerp van bespreking had gekozen. „Een kinderfeest" was een nommer, dat in groote mate bijval verwierf en herhaaldelijk werd toe gejuicht. Alle daarin medewerkende personen, ook de jongelui, hebben een woord van lof dubbel verdiend. De heer De Winter, van Breda, be hoefde hier voorzeker zijn gunatigen naam als voordrager van comische stukken niet te verdienen. Hij handhaafde dien naam nu echter voortreffelijk. Behalve de nommers van het programma, ge noten de aanwezigen nog van verrassingen. Zulk een verrassing schonk de heer Berensteijndoor zijn toast op Z. M. den Koning en het Koninkl. Huisde heer Schönberg door zijn heildronk op de gemeente Helder en het gemeentebestuur mej. Schönberg door een fraaie voordracht doch waar zouden we eindigen als we van al het geleverde eenig verslag, hoe klein ook, moesten mededeelen P We besluiten met den wensch, dat de Israël, gemeente alhier steeds in bloei moge toenemen, en we leggen gaarne de vezekering af, dat het Gouden Jubileum, dezer dagen gevierd, een aan genaam blijk is geweest van de hier bestaande goede verstandhouding onder de leden der Israë litische gemeente. Sedert 1877 heeft hier jaarlijks, op den eersten Zondag in September, een volksfeest plaats, ter gelegenheid van Floralia's Bloemententoon stelling. Ook op 4 dezer werd in Tivoli zulk een volksfeest gegeven. In den voormiddag wan hoopte zeker menigeen aan het welslagen dier feestelijkheid; het weder werd echter later op den dag gunstiger en 't was werkelijk een schoone feestavond, dien wij op gezellige wijze in den tuin van Tivoli doorbrachten. Daar voerde het Stafmuziekkorps der Marine eenige fraaie stukken uit, die met groot genoegen door zoo- velen werden aangehoord. Te 10 ure werd door den heer J. B, Hoiaten, van Amsterdam, een vuurwerk ontstoken, zeker tot algemeen genoe gen van alle aanwezigen. De verschillende nom mers gelukten volkomen. Inmiddels had in de groote zaal van Tivoli de gewone, maar steeds belangrijke plechtigheid plaats, in het uitreiken der prijzen en diploma's bestaande, die behaald zijn bij de gehouden bloemententoonstelling. De voorzitter van 't Bestuur hield een rede, waarin hij het nut van Floralia in het licht stelde, door er op te wijzen hoe de liefde voor planten en bloemen sinds de stiohting van Floralia in deze gemeente is toegenomen. De prijzen en diploma's werden achtereenvolgens aan de over winnaars ter hand gesteld, waarbij de voorzitter, namens het bestuur, zijn hartelijken gel uk wensch voegde. De eigenaardige wijze, waarop die uit reiking herhaaldelijk werd verricht, lokte meer malen luide bravo's uit van de zijde van het talrijk publiek. 't Floralia-feest is ook nu weder uitstekend gelukt. Moge het nog dikwijls plaats vinden, 't Gemis van zoo'n jaarlijksch volksfeest zou al te zeer worden gevoeld. De wensch, door den voorzitter aan 't slot uigesprokenmoge het Floralia niet aan den noodigen steun ontbreken om te blijven voortbestaan, worde vervuld! Het Engelsche fregatBrambletye", kapitein C. Blomberg, is gisteren van bier, met bestemming naar Glasgow vertrok ken, gesleept door de Engelscbe stoom boot Hercules. De opvarenden van den loodskotter No. 5, schipper J. Kuiper, zijn aan een dreigend gevaar ontkomen. Terwijl de kotter zich in den nacbt van Zaterdag op Zondag jl. voor Dungeness in bet En gelscbe kanaal onder zeil bevond, werd hij omstreeks 3 uur na middernacht, aan gevaren door bet Engelscbe stoomschip Thomas Parker", van Srnirna naar Lon den bestemd. Onmiddellijk stroomde bet water met kracht het vaartuig binnen wel beproefde men dit door pompen bij te houden, doch tevergeefs. De uit elf man bestaande equipage, nu op eigen lijfsbehoud bedacht, begaf zich met ach terlating van al wat zicb aan boord be vond, in de scbeepsboot, juist bijtijds want kort daarop, twintig minuten na de aanvaring, zonk de kotter in de diepte weg. Van de Parker" werden volstrekt geen pogingen aangewend om de schip breukelingen te redden. Deze werden nu aan boord van den Goereescben loodskotter opgenomen, aldaar van bet noodige voor zien en daarna aan wal gezet. Over Do ver en Ostende werd de reis voortgezet, en gisterenavond kwamen zij alhier be houden aan. Texel, 5 September. De veelvuldige regens der laatste dagen hebben de weiden op dit eiland goed gedaan. Overal begint bet gras welig te ontspruiten. Het gevolg van dien ver beterden toestand is, dat de prijzen van bet wol vee stygende zijn. Op sommige partijtjes waren beden de prijzen der schapen juist een rijksdaalder per stuk hooger dan in de vorige week. Moge er aan den onboudbaren toestand onzer vee houders spoedig een einde komen. Texel, 5 Sept. Het stoomschip Rotterdam, van Rotter dam, vertrok den 17 dezer naar Amerika, met de familie Johannes de Blok Cor nelis de Blok Jannetje Bakker Jan netje Knol Pieter C. Eelman, van bier. Te zamen 16 personen. De beer A. Hage, predikant bij de Ned. berv. gemeente te Oosterland op Wie- ringen, vierde Zondag jl. zijn 40jarigen evangeliedienst. Alle aangetaste militairen te Mid delburg zijn hersteld. De nieuwe machinistenschool in de Plantage bij de Muidergracbt te Amster dam is gister in gebruik genomenna de plechtige opening door den voorzitter van bet bestuur den br. Tegelberg, in te genwoordigheid van Minister Heemskerk, 's Konings commissaris den hr. Scborer, Burgem. en Wetb. en de Raadsleden uit Amsterdam, benevens den br. Tak Van Poortvliet en vele commissarissen en be stuurders der spoor- en stoomb.maatschap- pijen.. Na den Burgem. voerde de mi nister bet woord tot opwekking en aan moediging der kweekelingen, waarna de school bezichtigd werd, die een goeden indruk maakt. Voor de rechtbank te Arnhem beeft Zaterdag terecht gestaan de 23-jarige Jobanna D., gewezen dienstbode van den meubelfabrikant H. J. Dijkman te Nijme gen, wegens poging tot vergiftiging (door middel van phosphorus) van een jonge dame, die bij den beer D. gelogeerd was. Door bet O. M. werd een gevangenis straf van 10 jaar geëischt. Woensdag jl. werd door den direc teur van het telegraafkantoor te Alk maar, L. van der Pol, aldaar, belast met een telegram te bezorgen naar Broek op Langedijk. Daar hij niet op de plaats van bestemming is geweest en nog niet in de ouderlijke woning is wedergekeerd vreest men, dat hem een ongeluk is over komen. Eenige artisten van bet Tbeatre Nationaal, onder directie van B. Princelli te Zaandam, hebben Zondagnacht een vroegeren collega, in dezelfde tent werk zaam geweest, zoodanig mishandeld, dat hij Zondagmorgen onder politietoezicht naar bet gasthuis te Amsterdam werd vervoerd. De daders zijn reeds in banden der politie. Zondag werden door de politie te Amsterdam twee mariniers in bewaring gesteld, waarvan de een sedert 26 Juli van zijn corps vermist werd, terwijl de ander sedert 1 September zijn garnizoen alhier op een onwettige wijze had ver laten. Met betrekking tot den aanslag op den beer Arentz, arts te Amstelveen, werd een veehouder in den Bovenkerkerpolder als den vermoedeljjken dader aangewezen, en men zegt zelfs dat hij ook bekend beeft. Wraak over den dood zijner vrouw, die tengevolge van een bevalling 2 maan den geleden stierf, moet de oorzaak zijn. Het spreekt van zelf, dat Dr. A. zicb in deze geen schuld bewust is. Vrijdagavond beeft op de Schelde een ernstige aanvaring plaats gehad tus- scben het stoomschip John Adams, dat naar Shields ging, en bet stoomschip Sa lisbury, komende van Philadelphia en met tarwe beladen. De Salisbury moest op strand worden gezet, ten einde het zin ken te voorkomen. De John Adams is naar de werf te Austruweel teruggebracht. Voor den raad van justitie te Sama- rang wordt behandeld de zaak van den ver moorden heer Swaving, die naar de be schuldiging luidt op aanzetten van zyne vrouw en zijne schoonmoeder, mevrouw Vo gel, door inlanders werd gedood. Aau de met deze mail aangebrachte verhooren, ont- leenen wij bet volgende: De resident Halewijn, die tijdens het gebeurde adsistent-resident voor dc politie te Solo was, heeft de volgende verklaring afgelegd Zoodra ik hoorde dat er iets gebeurd was op het erf van mijnheer Swaving, ging ik daarheen, vond daar politie en de deur der kamer van den heer Swaving gesloten. Ik opende de deur, waartegen iets lag aan den binnenkant, zoo ver dat mijn oppas ser er door kon, die, na binnen te zijn gegaan, on middellijk riep, dat de heer 8waving dood was. Ik drong daarop de kamer binnen, betastte het lijk, dat reeds koud was, en liet het op het bed leggen. Ik vToeg mevrouw Swaving, wie zij dacht dat de dader was, en welke reden voor den moord kon bestaan, waarop mevrouw Swaving mij mededeelde, dat zij dacht dat het eene wraakneming was van een pan- geran, zoon van den Soeaoehoenan, met wien Swa ving eens woorden gehad had, en dien hij niet met den gewonen eerbied zou hebben toegesproken. Verder deelde zij mij mede, dat zij tegen twee uur naar den put was gegaan om een kain te wassehen, toen zij Swaving Sophiehoorde roepen en zag, dat een inlander voor Swaving stond, terwijl deze haar toeriep„nader niet, er zijn dieven", waarop zij naar de kamer van Setrowikromo ging, om dezen naar de politie te zenden, en daarop hoorde dat Swaving adoe, adoe riep. Op het lijk, dat op de knieën en met de handen uit gestrekt voor de deur lag, vond ik een diep gestoken wond in den rug en eene gehouwen wond in den hals. De wapens, die op eenigen afstand der woning door de politie werden gevonden, werden mij toen vertoond. Het kind Ambroos, dat den moord heeft gezien, was doodelijk ontsteld en kon geen woord uitbren gen. Later vernam ik, dat mevrouw Swaving gewei gerd heeft, dat de deur der kamer geopend werd. De steek moet toegebracht zijn van de deur, terwijl Swaving te bed met het gelaat naar den muur ge keerd lag; daarop moet hij zijn opgestaan en naar de deur geloopen, daar de deurpost met bloed was bevlekt, en daar zijn neergezonken en door zijn eigen gewicht de deur hebben dicht gedrukt. Setrowikro mo werd des morgens gearresteerd, Pak Walang den volgenden dag om één uur en Soerosemito 's Zater dags. Alle drie kwamen dadelijk in volle confensie; Pak Walang en Setrosemito bekenden den moord te hebben gepleegd, en Setrowikromo hen op aandrin gen van mevrouw Vogel en mevrouw Swaving daar toe te hebben overgehaald. Mevrouw Swaving heb ik Zaterdags, na de begra fenis van haren man, bij mij laten komen, en ik deel de haar de verklaringen der drie gearresteerden mede, doch zij ontkende alleslater evenwel werd zij week en bekende. Zij zeide tot den moord te heb ben aangespoord wegens mishandelingen, die zij van Swaving had te verduren, mishandelingen zoo erger lijk, dat,ik, raeenende dat zij waarheid sprak, mede lijden met haar kreeg. Mevrouw Swaving heb ik om 6 uur per spoor naar Samarang gezonden. Mevrouw Vogel heb ik Zondag daarop in verhoor genomen; deze was zeer koel; zij wilde weinig los laten; eerst in het derde verhoor bekende zij hare dochter te hebben aangeraden geen vergif of geweld te gebruiken, doch zioh tot den heer Boonemmer te wenden. Betreffende het huwelijk van Swaving wist ik al leen, dat volgens de „on dits" mevrouw niet van onbesproken gedrag was, doch Swaving, indien hij haar trouwde, f 10,000 zou ontvangen, en dat zijn broeder het hem afried. De schout Coesteh had van te voren in een rijtuig van den spoortrein iets van den moord gehoord. Ook heeft mevrouw Vogel hem gevraagd, of hij niet iemand wist om Swaving te vermoorden; bij heelt dat echter verzwegen, uit vrees, daar er geen getui gen bij waren, wegens laster te zullen worden aan geklaagd, indien hij er publiciteit aan gaf. Bij het verhoor, dat ik mevrouw Swaving afnam, was de regent tegenwoordig. Ik heb mij slechts eens kort verwijderd om den resident te spreken over hare opzending. Eerst twee uren, nadat ik weder was teruggekeerd, begon mevrouw Swaving lang zamerhand tot bekentenis te komen. Wat mij opviel, was dat in den morgen van den moord mevrouw Vogel, de heer Vogel eu mevrouw Lucar die, in een rijtuig aankwamen,bij het verne men dat de heer Swaving was vermoord, zeer weinig belangstelling in het lot van den verslagene be toonden. Pak Walang, ondervraagd of hij niets op de ver klaring van den resident heeft aan te merken, ver klaart, dat den dag na den nacht van den moord, des middags om 12 uur, mevrouw Vogel hem is komen opzoeken, om hem te zeggen maar te be kennen. Setrosemito hekent, ook aan den adsistent-resi dent Halewijn te hebben gezegd, dat hij medeplich tig was aan den moord. Mevrouw Vogelen mevrouw Swaving volhardden bij hare daags te voren afgelegde verklaring en wil len niet bekennen, zooals zij voor den adsistent-resi dent Halewijn hebben gedaan. Setrowikromo herhaalt, dat hij bij zijne voor den adsistent-resident Halewijn en voor den raad afge legde bekentenis, gelijkluidende blijft. Lord Doneraile is verleden week aan watervrees gestorven, na door Pasteur te zijn ingeënt. Dit is binnen weinige da gen onder Pasteur's patiënten reeds het derde sterfgeval. De keizerin van Oostenrijk, die zich gedurende haar bezoek aan ons land, heeft doen kennen als een onvermoeide wan delaarster, verbaast op 't oogenblik de wereld te Ischl door haar koene bergtoereD. Verleden week besteeg zij de Gornsfeld, een bergtop, die zich 2024 meter boven de oppervlakte der zee verheft. Zij was vergezeld van een hofdame en een gids, en bracht den nacht door in een eenvou- digen Alpenhut, ten einde des morgens getuige te zijn van het opgaan der zon. Den volgenden dag ten 2 ure was de vorstin te Ischl terug. Van de 26 uren, die de tocht had geduurd, had zij er 18 geloopen. Den 25sten Augustus zou te Kopen hagen een lading oud papier en lompen per stoomboot Christian IX uit Engeland aangevoerd, gelost worden. De lossing begondrie man daalden in het ruim, maar vonden den dood door verstikking. Men staakte natuurlijk dadelijk het werk, nam alle maatregelen om dien dag en nacht frissche lucht in het ruim te doen toe treden, en toen daags daarop het lossen opnieuw begon, konden de mannen, die J-■gMj—MMgag daarmede belast waren, nog niet langer dan een kwartier achtereen daarin werk zaam zijn. Het water van de Theems is niet ver maard om zijn helderheid, maar dat het zoo vuil was als onlangs een inzender in //Daily Tele- graph" bewees, had men waarschijnlijk niet ge dacht. Hij schreef nl. het volgende Geachte Redacteur. „Een bewijs, hoe vuil het water van de Theems te Blackwall isIk vulde heden met dat water een klein Heschje. Een half uur daarna schreef ik met het bezinksel dit briefje, zoo goed als met gewonen inkt. Het vloeit gemakkelijk uit de pen. Met achting, W. Maekie." Wie weet hoe spoedig nu de inktfabrikanten over concurrentie van de Theems gaan klagen. Heldersche Moppen. KANT EN KLAAR. z/Hé, Jan, loop je nog altijd alleen, ik dacht dat je al lang geëngageerd was?" //Wacht maar, vriend, slechts een weinig geduld en nog eenige zwarigheden, en we zijn er." //Zwarigheden toch geen gewichtige hoop ik?" z/Wel neen, ik moet mij nog slechts zien te verstaan met hare oudere zusters, hare moeder, haar vader, en met 't meisje zelf." i,0is het anders niet! Nu dan feliciteer ik je." o Emile: Marie, nog eens: «ik bemin u innig; geef mij uw jawoord. Marie: Spreek met papa. Emile: Neen daar doe ik niet meer aan. In den laatsten tijd heb ik met minstens 10 papa's gesproken; maar 't gaf niets! Ondertrouwd J. HOOGERWERF, Vuurstoker le kl. K. N. M. en J. M. TIMMERMANS. Htdlder|3S^mW 1887- Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Zoon: V. DRIJVER—KUIPER. Helder, 5 September 1887. Geboren: ELIZABETH MARIA FRAN- CISCA, dochter van W. KOENEN en M. KOENEN, geb. Rieuwerts. Helder, 3 September 1887. Algemeene kennisgeving. Geboren op 3 Sept. 1887 JAN WILLEM, Zoon.van P. A. E. THIJSSEN, en N. THIJSSEN-Abbenes: Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een korte doch ernstige ongesteldheid, mijn geliefde Echtgenoot CORNELIS Jz. VLAS, in den ouderdom van 73 jaren en 7 maanden. Oude Schild, 2 Sept. 1887. Uit naam van kinderen, behuwd- en kleinkinderen, Wed. C. VLAS, geb. Platvoet. Heden overleed onze geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, Wed. KLAAS DIENAAR, geb. GRIETJE Dl RKS GEERTS, in den ouderdom van circa 86 jaar. Namens kinderen, behuwd-, klein en achter-kleinkinderen, C. DIENAAR. J. DIENAAR en verdere Familie. Helder, 3 September 1887. De ondergeteekende ver klaart, dat tot heider ge noegen, in zake M. de Wijn en J. D. Kunst, 't verschil tusschen ons gevonden en vereffend is, zoodat ik J. D. KUNST geheel en al eerlijk verklaar. M. DE WIJN. Een ieder wordt gewaar- schuwd ABRAHAM CO- »bI HEN en zijn vrouw, wo nende in de Kooisteeg te Helder, geen geld of goed te crediteeren, daar ik van hen zoo veel geld moet hebben voor ge leverde noten, mangelen en cocosnooten. Helder, 5 September 1887. R. VAN BEEVEREN, woonachtig te Amsterdam, Valkenburgerstraat No. 48. De ondergeteekende maakt zijnen ge- achten begunstigers bekend, dat hij zijn affaire in EIEREN, ZUUR en GEBAK KEN V1SCH, heeft verplaatst van de Achtergracht Westzijde, naar de tegenover de Ketelmakerijnaast den Hr. POSTMA, handelaar in Groenten. Zul lende steeds voortgaan met goede con sumptie en nette bediening. Helder, 6 Sept. 1887. A. KO K.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2