Vorooipi voor GemeiiÊfl Koor. Vorooiiré „VOORUITGANG". Advertentiën. blijkens een kij het Dep. van Marine ontvan gen telegram is Zr. Ms. schroefstoomsckip 4e kl. Florcs, onder bevel van den luit. ter zee late kl. W. M. J. Visser, in den voormiddag van den Gen dezer te Gibraltar aangekomen. Aan boord was alles wel. De inspecteur van adm. der marine W. H. F. Vogel, vertrekt begin Nov. per stoomschip Prin ses Amalia naar Oost-Indië. Door het departement van marine is aan de koninklijke maatschappij De Schelde te Vlissingen opgedragen de bouw van een raderstooraschip voor den dienst der hydrographie. De luit. t. z. der 2e kl. G. Fabius wordt met 1 October a. s. geplaatst aan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip Zilveren Kruis. Hedenmorgen ten 10 ure, vertrok van hier een oefenings escader, bestaande uit de monitors Heiligerlee, Krokodil, de stoomkanonneerbooten Njord, Braga en Tyr, alsmede vier torpedobooten naar de Zuiderzee, tot het houden van manoeu vres en oefeningen. Einde dezer week zal het eikader in Amsterdam zijn. Zr. Ms. schroefstoomschip 3e kl. Alkmaar, com mandant de kapt.-luit. ter zee Bervoets, arriveerde hier gisteren van Amsterdam en zal spoedig naar de Noordzee vertrekken tot het houden van politietoezicht op de visscherij. Bij Zr. Ms. besluit is bepaald: 1. dat de commando-vlaggen voor vlag-officieren zullen zijn voorzien in het rood der vlag van twee gekruiste maarschalksstaven, met vier, drie of twee sterren van wit doek, naarmate zij gehe- schen worden door een admiraal, loit-admiraal, vice-admiraal of schout bij nacht; 2. dal de onderscheidingsvlaggen van vlag officieren in commissie of voor opper-officieren van het leger, wanneer zij zich aan boord van een Nederlandsch oorlogsschip bevinden, van de zelfde onderscheidingsteekenen zullen voorzien zijn als sub 1 genoemd 3. dat wanneer twee of meer oorlogsschepen der Nederlandsche Zeemacht binnen- of buitens lands te zamen zijn en geen commando-vlag of standaard op een dier schepen waait, de oudste der oommandeerende officieren aan den voortop van zijn schip zal hijschen een ongespleten Ne- derlandschen wimpel, ter lengte van anderhalf maal de hoogte aan de broeking. OVERLEDENP. Buijs, 67 j. A. J. Meeuw- sen, 12 j. A. M. Sariemijn, geb. Cornelissen, 71 j. K. Torenvliet, 48 j. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Conrad, van Amsterdam, ver trok 15 Sept. van Marseille. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, van Batavia, vertrok 15 Sept. van Port-Said. Het stoomschip Voorwaarts, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 18 Sept. te Southampton Het stoomschip Prinses Amalia, van Batavia arriveerde 19 September te Amsterdam. POLITIE Gevonden voorwerpen. Adres Bureau I: Een Bril en een gouden Oorbelletje. Bor r el praat. Een borrel minder Doet niemand hinder; Een borrel meer, Schaadt knecht en heer. Drinkers, o, betoomt uw wenschen Sterke drank maakt zwakke menschen. Een halfje nog, een halfje maar! Zoo'n halfje doet geen kwaad niet waar? Waakt! of door halfjes, goede vrinden, Zult gij geheel uw neerlaag vinden. De mensch Is sterk, is wijs, is kloek: Daar gluurt de drinklust om den hoek En wordt, wie naar haar hoort, ten vloek. Heeft de koe geen dorst, zij drinkt niet, Maar wat doet de dwaze man? Hij zal zelfs nog willen drinken Als hij niet meer drinken kan. Er kan geen ware vreugde wonen, Waar dronken vaders en hun zonen Den mensch in al zijn zwakheid toonen. De Ruyter, die noch dronk noch vloekte, Was toch een kloeke, noble gast, Wiens grootheid Neêrland dankbaar boekte. Doe elk als hij, dus opgepast. Marktberichten. Hoorn 17 Sept. Tarwe f 6,75 a 7,25, Rogge f5,50 a 6, Gerst f4,25 a 4,75, Haver f3 a 4,50, Erwten: Witte f 6,75 a 7,50, Groene f10 a 11, Grauwe f 12,50 a 14,50, Vale f7,75 a 14,50, Bruine boonen f 10,50 a 12, 13 Paar den f60 a 140, 83 Schapen f16 a 24, 42 Lammeren f10 a 12, 2 Kalveren f10 a 16, 68 Varkens f8 a 14, 7 Zeugen f20 a 30, 241 Biggen f3 a 6, 60 Kippen f 0,70 al,25, 1200 Kipeieren f3,50 a 4 per 100, 2500 kop Boter 50 a 55 cent per kop. Alkmaar 17 September. Aangev. 3 Paar den f40 a 80, 32 Koeien en Ossen f 120 a 180, 14 nucht. Kalveren f8 a 16, 267 Scha pen f 12 a 21, 160 magere Varkens f 10 a 15, 301 Biggen f4 a 7, 22 Geiten f 8 a 9, Kipeieren f 8,75a4p. 100,Boterp.kop70a80ct. Texel, 19 Sept. Schapen f 9.25 a 17, Lam meren f 5 a 9, Enterlingen f 12 a 14, Koe- vee f 70 a 120. Visscherijberichten. 19 Sept. v.m. Aangebracht door 50 schuiten 54 tot 120 tong per stuk 35 tot 40 cent, 35 tot 110 kleine en middelmatige tong per stuk 15 tot 20 cent, 2 tarb. per stuk f 12 a f 14, ltot3 mand schar per mand f 4,50, 1 tot 2 mand kleine schol per mand f 1,25, 5 tot 20 rog per stuk 90 tot 95 cent. 1 Engelsche kotter wiens visch uit de hand verkocht is voor f 75. 20 Sept. v.m. 11 schuiten met 15 tot 60 tong per stuk 45 tot 50 cent, 15 tot 34 kleine tong per stuk 20 cent, 1 tot 2 mand schar per mand f5, 10 rog per stuk 96 cent. Andere schuiten nog in zee. 325ste Staats-Loterij. 5e klasse. le lyst. No. 8205 f 1500; Nos. 7271, 11159, 12280 en 18426 elk f 1000; Nos. 2812,8395, 11746, 13472 en 17852 elk 400; Nos. 418, 4961, 6545, 7234, 11081, 12083, 14223 en 17588 elk f200; Nos. 10458, 10589 en 19372 elk f 100. Postorlj en. LIJST van brieven, enz., geadresseerd aan onbekenden, gedurende de 2e helft der maand Augustus 1887: T. W. Wortman, 's Gravenhage. J. Zerkel, id. Mej. P. S. de Ligt, Rotterdam. Wed. V. O. Spanjer, Briefkaarten. Lankman, Am sterdam. Wed. J. W. Hansen, id. Gebr. Boekwinkel, Noord-Schar wou de. Brieven, ver zonden geweest naar Engeland. Mej. David- son, Londen. Naar Indië. A. H. Driessen, Batavia. J. Garthoff, id. M. T. Bouman, Soerabaija. Idem, id. Sassen, De Directeur van het Postkantoor, POLVLIET. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 16 tot 20 Sept. ONDERTROUWD: n GEHUWD: Lreene* BEVALLENA. Mooij, geb. de Boer, d. E. Brouwor, geb. Langenhorst, d. A. M. Lohman, geb. Hirsch, d. T. J. H. Stammes, geb. Vogel zang, d. J. Verschoor, geb. Frankfort, z. C. de Zeeuw, geb. Zwaaij, z. V. A. Dyker, geb. Spigt, z. M. Mulder, geb. Slaman, d. J. Boenderma ker, van Willigen, d. M. C. Marchal, geb. Ver- hey, d. M. C. Rump, geb. Boon, z. G. Kraak, geb. Meijer, d. E. Harbrecht, geb. van der Haa- gen, d. E. Dissel, geb. Hendrikse, z. Heldersche Moppen. Weet jij, wat een aria is Vroeg een ma troos aan een collega. Neenjij Ja zeker; ik zal het je zeggen. Als ik zoo tegen je zeg: «Janus, geef me die handspaak eens aan", dat is niets; maar zie je, als ik zeg: «O, Janus, Janus, geef, geef, geef, me die hand, hand, hand, hand spaak, eens a—i, aaan! Dan noemen ze dat een aria. o Opmerkelijk is dat in Amerika in de laatste jaren zooveel jongeheeren ongesteld worden, sedert zooveel jongedames met een dokters diploma praetiseeren De opening van de beide Kamers der Staten-Generaal heeft gisteren op de gebruikelijke wijze door Z. M. den Ko ning plaats gehad. Z. M. hield de volgende troonrede: Mijne Heer en! „Met genoegen bevind ik Mij te midden derVertegenwoordigers van het Nederland sche volk, dat in den loop van dit jaar duidelijke blijken heeft gegeven van zijn verknochtheid aan Mij en Mijn Huis. „De wetsontwerpen tot bekrachtiging der veranderingen in de Grondwet, die in de voorgaande zitting zijn goedgekeurd, zullen u worden aangeboden. Ik hoop en vertrouw dat op dien belangrijken arbeid in deze zitting het zegel zal worden ge drukt. „Mijne betrekkingen met alle mogend heden zijn zeer bevredigend. „De zee en landmacht, zoowel hier te lande als in de overzeesche bezittingen geven Mjj reden van tevredenheid. „Voor maatregelen in het belang van het landbouwonderwijs en van de zeevaart zal uwe goedkeuring worden ingeroepen. „De toestand van 's lands financiën is voldoendegeen vlottende schuld is in omloop gebracht en voor het volgende jaar behoeft geen buitengewone belasting te worden voorgesteld. „Mogen uwe werkzaamheden onder Gods onmisbaren zegen strekken tot wel zijn van het vaderland. „Ik verklaar de zitting van de Staten- Generaal te zgn geopend". Toen Z. M. de troonrede had uitgespro ken verhief zich uit de Kamer een stem, die achtereenvolgens riep: Leve de Koning, leve de Prinses, leve de Koninginmet welke juichkreten de van hun zitplaats op gerezen Kamerleden en het publiek op de tribunes geestdriftvol instemden. Z. M. de Koning dankte met een hoofd knik voor dit huldebetoon. Duizenden waren op de been langs den weg, door Z.M. den Koning naar 't gebouw, waarin de beide Kamers heden bijeenkwa men, gevolgd. Allerwege werd Z. M. met bjjzondere geestdrift toegejuicht. Ter zjjde van het galarijtuig des Konings reden de gep. luit. generaal Van der Hey- den, de inspecteur der artillerie, ridder Ale- wijn en de gep. kolonel der huzaren Hol- tius, buitengewone adjudanten van Z. M. den Koning. voor de Marine in algemeenen zin. Dit is bekendminder bekend is, dat, naar wij uit goede bron vernemen, de oudste geëmployeerde bij dat établissement, de schrijver 1ste kl. K. F. Groen, zijn pen sioen heeft gevraagd. Hij diende den lande achtereenvolgend circa 52 jaren en bij meergemeld hospitaal van af de stich ting, 1 Januari 1842. Een bejaard man, P. B., dienst doende op een aardappelenschuit, liggende bij de Nieuwe kerk alhier, is Vrijdag jl. voorover in het ruim gevallen, wat on middellijk den dood tengevolge had. Schipper Bakker, van de visschuit U K 105, heeft Zaterdag alhier aange bracht een bruingeverfde sloep, op den spiegel gemerkt B 1458, welke Vrijdag door hem ten N. W. van Texel onderst boven drijvende was gevonden. Bij koninklijk besluit van 16 dezer is 's Konings commissaris in Noord-Hol land gemachtigd om de Staten der pro vincie in buitengewone vergadering bijeen te roepen op 21 dezer en in die vergadering aan de orde te stellen de verkiezing van een lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, in de plaats van mr. J. Pijnappel, die de benoeming tot lid dier Kamer niet heeft aangenomen. Texel 12 Sept. Met den stoomer Leerdam, 1 Octo ber, vertrekt naar Amerika Jacob Roeper. 8 Oct. per stoomschip W. A. Scholten, de familiënSandifort, Huisman, P. Koorn, C. Brouwer, Koopman, en anderen. Gisterenmiddag omstreeks half vier is in den Waardpolder, gem. Kolhorn, de boerenplaats van den landman Blaauw- boer geheel een prooi der vlammen ge worden. Naar men zegt moet de brand ontstaan zijn door de dorschmachine. Door het gerechtshof te Leeuwar den is het arrest uitgesproken tegen J. J. P., landbouwer op Terschelling, die door de rechtbank aldaar was vrijgespro ken van diefstal wegens het zich toe eigenen van een aan strand gevonden balk. Ofschoon op andere gronden, achtte ook het Hof het feit zelf bewezen, maar het kon zich niet vereenigen met de ver dere beslissingen van het vonnis. Naar 's Hofs oordeel is hier geen sprake van een zaak die aan niemand toebehoort of van een res derelicta, maar van strand goederen, die hare regeling vinden in den 7ep titel wetboek van koophandelvan welke goederen zeer zeker een eigenaar bestaat, vooral wanneer er sprake is van een nieuwen gaven balk, die zelfs niet vervoerd kon worden op een kar met één paard, maar waarvoor twee paarden noodig waren. Het Hof verklaarde bekl. schuldig aan diefstal en veroordeelde hem tot f20 boete. De raadsman van bekl., mr, A. H. van Kleffens te Harlingen, heeft onmiddellijk cassatie aangeteekend. In het «dubbele" huis, op den boek van Spuistraat en Schoorsteenvegersteeg te Amster dam, en wel op een der bovenverdiepingen, brak Zondagavond, ongeveer te acht uren, een felle brand uit. Slechts enkele bewoners waren aan- Vervolg der Berichten. Door de plaatselijke Weerbaarheids- Yereeniging, genaamd Artillerie-Vrij korps,* werd jl. Zaterdagavond in het lokaal Musis Sacrum eene vergadering gehouden, waarin o. a. het besluit werd genomen om een schietwedstrijd te houden in het fort Admiraal Dirks, op Zondag 16 October a. s. De uitreiking der uit te loven prijzen zal op feestelijke wijze plaats hebben op een nader te bepalen dag. Het Hospitaal der Marine alhier, heeft meer dan 45 jaar bestaan en uit stekend bewezen, welk een zegen het is wezig. Binnen zeer korten tijd waren de vlammen ook in de andere helft van het gebouw aan het woeden, en ook het aangrenzende perceel, welks bovenvertrekken tot bergplaats van manufac turen dienden, werden aangetast. Er bestond dus groot gevaar, dat het vuur, hierdoor gevoed, zich nog verder zou uitstrekken. Door het flinke optreden van de brandweer werd dit echter verhoed. Met vier stoom- en eenige handspuiten spoedig op de plaats van het ongeval aangekomen, klommen de wakkere man nen langs de reusachtige ladders tegen het vijf verdiepingen hooge huis op, de sterke deuren van het magazijn werden opengehakt, en nu in staat de medegevoerde slangen op den gloed van binnen te richten, werkten zij met zooveel kracht dat zij den brand binnen een half uur meester waren. De twee bovenverdiepingen zijn geheel uit gebrand de waterschade op de andere is groot. Een oude juffrouw, die op een der beneden vertrekken woonde, wilde, naar men ons mede deelt, het huis niet verlaten. Zij verklaarde lie ver te verbranden, dan haar goed in den steek te laten. Een brandwacht droeg haar naar buiten. Den geheelen nacht, tot Maandagmorgen zes uur, hield een stoomspuit voor de gebouwen de wacht. Op de stoomboot van Amsterdam naar Lemmer is Zaterdagnacht op de Zuiderzee een passagier over boord ge vallen. Niettegenstaande de ongelukkige dadelijk werd gered, overleed hg na en kele oogenblikken. Het lijk is Woensdagochtend te Lem mer aangebracht. Volgens ontvangen in lichtingen zou de man te N.-Amstel wonen en op reis zjjn geweest naar Sneek. Zekere Trijntje de Jong, die als een soort van tweede millioenen-juffrouw zich in de laatste weken berucht had gemaakt, is ten huize van haren broeder te Z.-Drach ten in hechtenis genomen. De staf van het leger des heils" heeft besloten, kleine verkenningsafdee lingen naar de verschillende provinciën van ons land te zenden. Deze hebben in last alleen daar op te treden, waar de overheid den publieken verkoop der ge schriften van het leger toelaat. Hoewel deze élaireurs volkomen vrjj zijn in hunne bewegingen en het terrein voor hunne operatiën zelf kunnen kiezen, zjjn zij verplicht den staf voortdurend op de hoogte te houden vau hetgeen zij »op marsch" ondervinden. Zekere A. Ladru, afkonlstig uit de koloniën der Mij. van weldadigheid, zal als gids in de Noorde lijke provinciën dienst doen. Te Zevenaar is zekere Jacob Schnei- der gearresteerd, die zich voor 13 jaren aldaar gevestigd had en zich in het hu welijk begaf. Men meent dat genoemde persoon niet in werkelijkheid Schneider heet, maar op de papieren van iemand die met hem voor Metz had gestreden, zich als zoodanig voordeed en het Duitsche leger verliet. De ware Jacob Schneider, die onlangs voor den dag kwam, diende een klacht tegen hem in, welke de arres tatie van den valschen Schneider ten gevolge had. Zondag is te Reedmere (Am. Staat) Tennessee, de vloer van een kerk, welke vol menschen was, ingezakt. 70 personen werden gewond; een hun ner doodelijk. De spoorwegramp bjj Doncaster. De Pall Mali Gazette deelt omtrent het spoor wegongeluk bij Doncaster, waarvan we reeds melding maakten, nadere bijzonderheden mede. De directe oorzaak van het onheil ligt eeniger- mate in het duister, maar de omstandigheden waaronder het plaats greep, zijn zeer eenvoudig. De pleiziertrein van Scheffield naar Doncaster was tot stilstaan gebracht voor het Hesthorpe- perron, waar de kaartjes zouden worden nagezien, Het Hesthorpe-perron ligt op 2 mijlen afstands van het station te Doncaster en de gewone trei nen houden er niet stil. Het perron wordt slechts gebruikt, wanneer ongewone drukte een nauw keurige controle noodzakelijk maakt. De rails buigen zich eensklaps achter het perron om en niet ver van daar is de aansluiting met den Manchester-, Scheffield- en Lincolnshire-spoorweg, waar de treinen van Manchester naar Doncaster en Huil langs komen. Terwijl de trein stil stond en de kaartjes werden nagezien, had de machinist verzuimd den naderenden trein naar Huil het sein tot stoppen te geven en met een snelheid van twintig mijlen in een uur liep deze in den stilstaanden trein, waarin een groot aantal pas sagiers uit Sheffield zaten, die de Doncaster-wed- rennen gingen bijwonen. De rijtuigen schoven in- en over elkaar. De passagiers in den Man- chestertrein kwamen met een min of meer hevigen schok vrij, maar de ongelukkigen in den trein van 8heffield werden de slachtoffers der ramp. Een oogenblik was de verwarring onder de spoorwegbeambten en de reizigers, die op het tijdstip, dat het onheil plaats greep, in veiligheid waren, niet te beschrijvenmaar de paniek duurde niet lang en met het reddingswerk werd weldra een aanvang gemaakt. Uren lang werd het met moed en beleid voortgezet. Men begon natuur lijk met de achterste rijtuigen, die het meest had den geleden. Van deze waren de goederenwagen en twee wagons geheel vernield en het hulpge schreeuw, dat uit de puinhoop opsteeg, was hart verscheurend. Vele ongekwetste reizigers van beide treinen verleenden hun hulp bij het redden der ongeluk kigen en binnen een uur waren nagenoeg vijftig personen onder het puin weggehaald en in een paar nabijzijnde woningen onder dak gebracht, waar geneesheeren en chirurgijns, die zieh uit omliggende steden en dorpen naar Hesthorpe had den gespoed, de handen vol hadden. Velen wa ren beklagenswaardig verminkt. Er waren er onder, die alle ledematen mistenvan anderen waren deze gruwelijk misvormd. Al spoedig was er een rijtuigdienst ingesteld tusschen Hesthorpe en Doncaster en werden de zwaarst gekwetsten naar het ziekenhuis in laatst genoemde stad vervoerd. Des middags om 4 uur waren reeds twintig lijken en 56 gewonde per sonen te voorschijn gebrachtvan de laatsten bezweken er vier aan hunne kwetsuren, terwijl een aantal anderen zich in zeer bedenkelijken toestand bevinden. De meeste dooden vond men in den achtersten waggon. Een ongelukkige vrouw werd gedood met haar kind in de armen. Het kind bekwam geen letsel. Een man, wiens hoofd letterlijk was afgeslagen, vond men rechtop zittende op zijn bank. In vele gevallen moest men de gekwetsten met behulp van zaag en bijl uit hun benarden toestand verlossen. Eenige personen, zonderling genoeg, bekwamen geen letsel, terwijl nauwelijks eenige voeten van hen af anderen een onmiddel- lijken dood vonden. Bijna alle dooden en gekwetsten waren uit Sheffield afkomstig; de stad is geheel van de treurmare vervuld. Heden herdenken wij door Gods goedheid, met onze geliefde ouders: JACOB MANGEL en MARGARETHA DE WXTT, hunne 45-Jarige Echtvereeniging. Helder, 22 September 1887. Hun dankbare Kinderen. A. MANGEL en R. KIMMEL. Getrouwd Hendrik Cobnelis Abie Rietveld en Mabia Mabgabetha van deb Hoeven. Amsterdam, 15 September 1887. Vrienden en bekenden worden bedankt, voor de belangstelling, hun bewezen. Geboren: MARIA CATHARINA, dochter van: J. H. MARÉCHAL en M. C. MARÉCHAL-VERBEIJ, genaamd Raid. Helder, 18 September 1887. Bevallen van een Zoon V. DIJKER-SPIGT. Helder, 16 September 1887. Heden overleed onze lieve moeder, de Weduwe Andreas Franciscus Sariemijn, na voorzien te zijn van de Genade middelen der H. Kerkin den ou derdom van 72 jaren. Nieuwediep, 18 September 1887. Namens hare kinderen, J. F. SARLEMIJN. Heden overleed alhier, ten huize van haren behuwdbroeder en zuster, na een langdurig smartelijk lijden van circa negen maanden, in den ouderdom van ruim -57 jaren, mijne geliefde Echtgenoote, MARGARETHA JOHANNA VAN DEN HOOGEN. diep betreurd door mg, de familie en allen, die haar gekend hebben. Amsterdam, 19 September 1887. F. J. HOGÉ. Algemeene kennisgeving. Nog treurende over het verlies van onzen oudsten zoon, trof ons heden weder een gevoelige slag, door het overigden van onze geliefde zuster en tante Margaretha Johanna Hogé, geb. VAN DEN HOOGEN, na een langdurig en smartelijk lijden. Helder, 19 September 1887. Wed. J. VAN DEN HOOGEN— VERHOEF. J. H. BüHRMANN. M. J. BüHRMANN— VAN DEN HOOGEN. Mede uit naam der Familie. Heden overleed ten onzen huize, na een langdurig smartelijk lijden van circa negen maanden, in den ouderdom van ruim 57 jaren, onze geliefde behuwdzuster en zuster, MARGARETHA JOHANNA VAN DEN HOOGEN. diep betreurd door ons en allen die haar gekend hebben. Amsterdam, 19 September 1887. C. J. HIENKENS. M. A. HIENKENS, van den hoogen. Algemeene kennisgeving. Den 16 September overleed plot seling mijn geliefde Echtgenoot en Vader, PIETER BUIJS, in den ouderdom van 67 jaar. Zwaar treft ons deze slag, doch wg hopen in Gods wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Helder, 19 September 1887. Wed. P. BUIJS, Zoon en Kleinkinderen. Heden trof ons de langgevreesde slag, daar het den Vrij machtige be haagde van mgne zijde weg te nemen mijn hartelijk geliefden Echtgenoot K. TORENVLIET, na een allersmartelijkst doch hoogst geduldig lgden, in den ouderdom van circa 48 jaren, mij nalatende een kind, te jong om zijn groot verlies te kunnen beseffen. Wat wij in hem verliezen, kunnen eeniger- mate zij beseffen, die den overledene van nabij hebben gekend. Helder, 19 September 1887. Wed. K. TORENVLIET, geb. KOKELAAR. Algemeene kennisgeving. Heden overleed ons jongste kindje ADRIANA MARIA, in den leeftijd van bijna 27a jaar- Helder, 19 Sept. 1887. P. J. v. d. BOS. A. M. v. d. BOS, geb. Vebschoob. Morgen (Woensdag) gewone repetitie. HET BESTUUR. BUITENGEWONE VERGADERING op Woensdag den 21n September, des avonds 87a uur, op de gewone plaats. Allen leden wordt dringend verzocht op te komen. HET BESTUUR. De ondergeteekende maakt aan zijne geachte begunstigers bekend, dat hg zgn vak als Meubelmaker heeft neder- gelegd, dank zeggende voor het genoten vertrouwen. T. DE JONG.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2