't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. Tweede Blad. No. 1543. Woensdag 30 November 1887. Vijftiende Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN. 3e Winter-Concert op Dinsflaj: 29 M1887. FEUILLETON. De Huichelaar. HELDEK, 29 November 1887. Het classicaal Bestuur van Alkmaar heeft onlangs aan de predikanten van den ring Scharwoude opgedragen te voorzien in den dienst der vacante gemeenten Ou- deschild en Oosterend op Texel, daar de ring Burg op Texel wegens het overig den of vertrek van vier der zes predikan ten van dezen ring, in hulpbehoevenden toestand verkeert. Het classicaal bestuur was tot dit besluit gekomen uit overwe ging, dat de meest nabijgelegen ring Zij- pe reeds met een te groot aantal vacatu res is bezwaard, dan dat van daar hulp verschaft kan worden. Tegen dit besluit van het classicaal bestuur kwam de ring Scharwoude in verzet, oordeelende dat de billijkheid gebood aan den ring Zijpe op te dragen in den dienst der vacante ge meenten Oudeschild en Oosterend op Texel is voorzien, terwgl dan de ring Schar woude kon worden belast met het ver vullen der vacaturebeurten in een paar gemeenten van den ring Zijpe. Het clas sicaal bestuur heeft echter gemeend zijn besluit te moeten handhaven, en thans heeft de ring Scharwoude besloten betref fende deze beslissing in hooger beroep te komen bij het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland, maar natuurlijk aan de aanschrijving van het classicaal bestuur te gehoorzamen, totdat het provinciaal kerkbestuur in deze zaak uitspraak heeft Op den 16 November j. 1. is in de duinen nabij Noord wijk aan zee gevonden het lijk van een man, 30 a 35 jaar, haar blond, oogen blauw, ringbaard en knevel rossig; kleeding: grijze demi-saison, zwarte jas en vest, zwartachtige broek, bottines, schotsche plastron-das (zonder speld), bruin- roode glacé handschoenen, Garibaldihoed (Duitsch fabrikaat), wit Engelsch over hemd met lossen witten halsboord, waarin een zwart beeneu knoopje, grgsrooden borstrok en onderbroek. Op het lijk is wijders gevonden een weinig geld, een schildpadden zakmesje, waarin 2 messen en 2 kleine sleutels. Zeer vermoedelijk heeft hij zich door een revolverschot van het leven beroofd. In een logement te Noordwijk-binnen, waar hij den nacht van 15 oplöNov.jl. heeft doorgebracht, g«f hij op te zijn Bou- hard, werkzaam te Rotterdam, aan een electrische geleiding voor de Duitsche firma Hilgers en Co. Hij sprak gebroken Hol- landscb met Duitschen tongval. De burgemeester van Noordwijk, onder wien de kleedingstukken berusten, ver zoekt bericht omtrent dien persoon. Den 24en November werd te Dover door den »Marine Surveyor" de schade onderzocht, geleden door de »Rosa Mary", door de aanva ring met de W. A. Scholten". De boeg, die nu door het lossen der lading uit het voorschip hoo ger boven water is gekomen, toont dat de schade door een vlak voorwerp is veroorzaakt, dat van stuurboord naar bakboord er langs schuurde. Het belangrijkste deel van het onderzoek echter betreft de ankerketting, welke onderzocht werd. Men heeft bevonden, dat deze op een gedeelte zwaar geschuurd en geheel blank is. Dit is op ongeveer de halve lengte der ankerketting en pleit voor de bewering van den gezagvoerder van de »Rosa Mary, dat hij tijdens de aanvaring ten anker lag. Er drijven veel wrakstukken in het Engelsche kanaal, en dewijl de »W. A. Scholten" en het bij Hythe gezonkene Ameri- kaansche schip »E. T. Sawayer" beginnen op te breken, is dat zeer gevaarlijk voor de scheep vaart bij deze plaats, waar dagelijks honderden schepen passeeren. Het weder is nog niet gunstig voor het duikerswerk geweest. Doch zoodra hun werk afgeloopen is, zullen de wrak ken van beide schepen vanwege de Trinity auto riteiten worden vernield en opgeruimd. Het geborgene der mail van de «W.A. «Schol- ten" is naar de bestemming verzonden. De Londensche correspondent seint: De «Coroner's Jury" heeft in zake de ver dronkenen der i/W. A. Scholten" uitgesproken, dat de verdrinking heeft plaats gevonden door de aanvaring der «Scholten" met de «Rosa Mary", terwijl deze geankerd lag nabij Dover. De gezworenen oordeelden, dat de kapitein en de officieren der «Scholten" een fout hebben be gaan door geen rekening te houden met de sterke strooming der zee, toen zij beproefden de «Rosa Mary" voorbij te stoomen. De jury prijst de menschlievende pogingen van den kapitein en de bemanning van het stoomschip «Ebro", waar door vele menschenlevens gered zijn. De «Coro- ner" deed de jury opmerken, dat de nalatigheid der officieren van de «Scholten" alsnog onbewe zen is, en ried der jury aan, de beslissing over dit punt liever aan anderen over te laten. Op grond van dezen raad werd de desbetreffende zinsnede uit het verdict weggelaten. De »Coro- ner" deed nog de noodzakelijkheid uitkomen, dat in gevaar verkeerende schepen noodsignalen be zigen, welke elk misverstand uitsluiten. Aangaande de begrafenis der slachtoffers te Dover wordt het volgende gemeld: De stoet, die ten aan schouwe een er groote menigte werd opgesteld op de Marine Esplanade", werd geopend door vier koetsen met de lijken der 7 Israëlieten, gevolgd door drie rijtuigen, in welke eenige der voornaamste leden van de Joodsche gemeente hadden plaats geno men. Daarop volgde een open lykwagen met de kist van den eersten stuurman der W. A. Schol ten". De kist was bedekt met de Nederlandsche vlag en prijkte met een aantal kransen. De van de bemanning van het schip geredden gingen naast dezen wagen als slippendragers. Vervol gens kwamen er nog acht lijkkoetsen, gevolgd door rouwdragers in rijtuigen en te voet. De stoet zette zich te omstreeks half twee in bewe ging. Overal waar hg langs trok, nam men de duidelijkste blijken van belangstelling en deel neming der bevolking waar. Op de begraafplaats bevonden zich een 6 7 duizend toeschouwers. Rondom de 4 graven, in welke de protestanten werden nedergelaten, schaarden zich de beman- ning en de overigen die den stoet hadden ge vormd, onder wie de vice-consul van Nederland, de heer N. Schott; de consul van Amerika, de heer Preston; de mayor van Dover; kapitein Bakker; de scheepsdocter, de administrateur en de derde stuurman van de «W. A. Scholten"; de «coroner", de heer Payn, enz. De lijkdienst werd gehouden door Rev. Canon Packle en Rev. F. A. Alfree. Op het Joodsche gedeelte van het kerkhof werd de dienst waargenomen door den rabbi Barnstein, die een zeer geroemde rede hield, in welke hij met groote erkentelijkheid sprak over de hulpvaardige wgze, waarop de ingezete nen van Dover de geredden van het noodige hebben voorzien. Tot de geredde tusschendekspassagiers der Scholten" behoort ook een boerenknecht uit Spijk, die, evenals zoovelen uit dat boerendorpje, als landbouwer in Amerika zijn geluk wilde be proeven. Woensdag zijn te Dover weder vier lijken van passagiers der «Scholten" aan land ge spoeld. Een dier lijken, dat van den Parij- schen hotelhouder Flinge, schijnt door roovers uitgeschud te zijn. Zijn dochter, die te Dover was gekomen om de indentiteit van den over ledene te bewgzen, verzekerde dat Flinge, toen hg aan boord ging, 6000 francs in zijn bezit had; doch dat geld ie spoorloos verdwenen. De «N. R. C." verneemt dat bij de directie der Noord-Amerikaansche Stoomvaart-Maat schappij het voornemen bestaat, om ten be hoeve der nagelaten betrekkingen van hen, die bij de ramp van het stoomschip «W. A. Schol- ten" omkwamen, en ook voor de behoeftigen onder de overlevenden, gelden bijeen te bren gen. De Maatschappij zal natuurlijk niet in ge breke blijven, het hare daartoe bij te dragen; intusschen is de directie bereid, hetgeen wel willend tot dat doel zullen willen afzonderen, in ontvangst te nemen. Ook te Ooltgensplaat zijn eenige familiën in rouw gedompeld door het vergaan van het stoomschip W. A. Schol ten" K. v. Drongelen, huisvrouw van C. Troost beiden geboren, opgevoed en gehuwd aldaar. Vóór eenigen tijd met terwoon te Bennekom gevestigd, onder nam voor eenige weken de man alleen de reis naar Amerika om spoedig zijn vrouw met drie kinderen te halen en nu zou hij zijn wensch verwezenlijkt zien. Doch helaas de bedroefde familie te Ooltgens plaat moest haar met haar drie kindertjes onder de vermisten zien opgeschreven. Het getal Christelijke scholen in ons land is tot 450 gestegen. Door de Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Amsterdam worden hiervan 200 scholen, die zich bij haar hebben aangesloten, met een jaarlijksch bedrag van f 200 of f 100 gesubsidieerd. Een paar meisjes van 17 en 18 ja ren, die heimelijk de ouderlijke woning te Groningen waren onfloopen, zijn te Am sterdam aangetroffen, vanwaar zij naar Groningen zullen worden teruggevoerd. De toestand van Jacobus Mens, wien beide beenen zijn afgezet, is merkbaar verbeterd. Zoo de patiënt vrij blijft van koorts, hebben de doctoren hoop, dat hg spoedig hersteld" zal zijn. Nabij Willemstad is weer eens een „betooverde" vrouw geweest. De „toover- smid", die, daar de geneesmiddelen van den dokter niet baatten, dezen verving, gaf den bekenden raad om het veeren bed, waarop de zieke lag, te onderzoe ken, en jawel, het bevatte kransjes, roos jes enz., kortom alles wat in elk veeren- bed te vinden is, dat niet dagelijks goed wordt geschud. Nu die »tooverteekenen" waren ontdekt, werd, alweer op raad van den „tooverdokter", het bed met tijk en al, vertegenwoordigende een waarde van omstreeks zestig gulden, verbrand, en de vrouwstierf. Heeren inbrekers te Hellevoetsluis schijnen het wel gemunt te hebben op de herberg van den heer K. W. Paling, al daar. Men heeft daar nu reeds voor de derde maal ingebroken in dit jaar. Den eersten keer vond de inbreker geen gel den, den tweeden keer wist hij ongeveer f 700 machtig te worden en den derden keer koos bij onverwijld de vlucht, na te vergeefs de secretaire doorsnuffeld te heb ben. Die vlucht was hem maar geraden ook, want de hr. Paling, die eenig ge ritsel hoorde, was met een sprong het bed uit en greep naar den kerel, die hem juist nog ontsnapte. Heel wijselijk begaf de hr. P., al was het in het midden van den nacht, zich in nachtcostuum naar de politie, om haar van deze inbraak in kennis te stellen, die den dader reeds schijnt op het spoor te zgn. Een verschrikkelijk moordtooneel heeft de vorige week te Otley, bij Brad- ford plaats gehad. William Taylor kwam dronken thuis; hij nam zijn geweer en loste een schot op zijn vrouw. Deze wist echter te ontvluchten. Vervolgens schoot hij zgn kind van vgf jaren, dat sliep, dood. Des morgens kwam het hoofd der politie bij Taylor, doch hg vond de deur geslo ten. Toen hij door het venster keek, loste Taylor, die in huis was, een schot op den politiebeambte, die dood neder viel. De moordenaar was Donderdag nog niet gevat. Zeevarenden en landverhuizers, die door zwaren mist zoo dikwijls in gevaar komen, een noodlottig einde te vinden, mochten wenschen, dat meer algemeen in gebruik kwam de vernuftig uitgedachte zelfwerkende mistklok, waarvan men zich bedient te Race Point bij Kaap »Cod"in den Amerikaanschen Staat Massachusetss. Deze klok, waarvan een beschrijving voor komt in het te New-York verschijnende blad »Christian Union", bevindt zich in den vuurtoren onder dak, maar is verbon den met een zeer fijn gebalanceerden lan gen hefboom, waarvan het uiteinde, dat buiten den muur uitstekt, een groote spons draagt. Esn klein afdak belet, dat deze spons door regen nat wordt, maar zoodra de mist komt opzetten, zuigt de spons deze vochtigheid op, wordt daardoor zwaar der en doet den hefboom dalen, ten ge volge waarvan het raderwerk, dat de klok in beweging brengt, vrij wordt. Trekt de mist op, dan droogt ook de spons op en valt de hefboom weer in het raderwerk, zoodat de klok ophoudt te luiden. Programma. 1. „Lustig VorwartsMili tair MarschL. Piefxb. 2. Beethoven Ouverture über das Chor: „Die Himm'len rühmeu die Ehre Gottes"Edtjabd Lasseh. 3. Zwei Elegische Melediën. Edvabd Geieg. o. „Bjertesar(Herzwunden"). b. „Varen (Der Frühling"). 4. „Hommage Frédéric Chopin"Adolphe Schreines. Pauze. 5. Ouverture de 1'opéra: „La Sirène"D. Aubbb. 6. „Angels Sérenade", Lé gende Valaque (Trans cription pour Violoncelle Solo) G. Bbaga. 7. Humoristische Fantaisie über die „Kutschke Polka" L. Stasny. 8. „Frascati".Valse de Salon Hbnri Litolpp. Ingezonden De Vereeniging tot Bevordering van Beeldende Kunsten, opgericht in den jsre 1845 door de Maat schappij „Arti et Amicitiae", heeft gedurende haar 42 jarig bestaan niet zonder vrucht gewerkt tot het doel, bij hare oprichting voorgesteld. Zij mocht in dien tijd, van circa 300 verschillende kunstenaars; ongeveer 1200 schilderijen, ruim 360 Aquarellen achter lijst en glas, benevens verscheidene andere kunstwerken aankoopen, terwijl zij 40 staalgravu ren deed vervaardigen de meesten op eene grootte, als hier te lande weinig voorkomt. Al deze kunstwerken werden vervaardigd door- en rechtstreeks aangekocht van Nederlandsche kunstenaars op openbare tentoonstellingen. De vereeniging heeft dus recht te zeggen, dat zij een belangrijken steun aan de verspreiding van beel dende kunst en van aanmoediging aan hare beoefe naars in Nederland gegeven heeft. Bovendien werd eene niet onbelangrijke som ge stort in het weldadig Weduwen- en Wezenfonds der Maatschappij „Arti et Amicitiae", door de korting van 5 pCt., die de kunstenaars van hunne aankoop prijzen tot dat doel zich laten welgevallen. Al deze vruchten werden verkregen door de mede werking van de leden der vereeniging, die daarvoor eene jaarlijksche contributie van f 5,betalen. Zij ontvangen daarvoor een lot in de jaarlijksche ver loting van kunstwerken en een exemplaar van de gravure als premieplaat. Mochten velen van hen, die belangstellen in den bloei der Nationale Beeldende kunst, tot het doel der vereeniging toetreden, door zich als lid te doen inschrijven vóór den dag der aanstaande verloting, die den 29 December a. s. op de groote kunstzaal der Maatschappij „Arti et Amicitiae" zal gehouden worden. Die inschrijving kan geschieden aan het bureel der Maatschappij „Arti et Amicitiae" te Amsterdam of bij de heeren correspondenten in de provinciën. De Correspondent voor Helder en Omstreken is de heer Sn. JARING te Helder. De dokter keek de kale wanden van het ongezellfge vertrek aan en liet toen zijne oogen doordringend rusten op Würfel, die met over elkander geslagen armen voor hem stond. «Ik wil je nog eenmaal aan de dagen onzer jeugd herinneren, Konrad," zeide hij hartelijk. «Mij dunkt, die berinneringen moeten je toch altijd weer voor den geest komen, als je me in het gezicht ziet. Ik ben nog de oude ge bleven, ofschoon ik op heden mijn levensdoel nog niet heb bereiktjij echter...." «Kom tot de zaak en spaar me die lange inleiding." «Nu danik doe voor 't laatst een beroep op je eergevoel, dat, zoo ik hoop, nog niet geheel verdwenen is. Hoe kon je toch er toe komen, om met die Schunks gemeene zaak te maken Wat zal daaruit voortkomen Wil je dan als een eerlooze misdadiger je leven in de gevangenis doorbrengen «Bah 1 't is daar zoo erg nietmen heeft daar ten minste den kost en huisvesting en kent geene zorgen. Als ik hier om werk vraag, wie zal 't me geven «Is de vrijheid je dan niets waard «Wat heb ik aan de vrijheid, wanneer ik honger moet lijden Ja, als ik middelen had om naar Amerika te gaan «Misschien kan ik je die verschaffen." Jij Waardoor Jij bent zelf zoo arm als Job en met gdele beloften ben ik niet geholpen". «Ik beloof niets, of ik kan 't ook volbren gen," ging de dokter voort, terwijl hij zijn stok tusschen de knieën zette en er de kin op liet rusten. «Wat je met Schuuk uitstaande hebt, weet ik niet, maar wel, dat jij aan het kortste eind zult trekken en er met schade en schande afkomen. Ik wil je wat beters voor slaan. Die Schunks hebben een pleegkind, waarvan ze de ouders niet noemen willen en ik vermoed, dat mijn edele zwager 't kostgeld betaalt. Kan je me daaromtrent zekerheid gevon, dan beloof ik je een belooning, die je in staat zal stellen je reisplannen uit te voeren." (Wordt verv.) 40 Vertaling van Gerrit J. Würfel trok aan zijne vingers en vraagde «En wat verder? Als nu de vogel niet vreten wil en ook niet sterft, maakt men zich dan niet bespottelijk? Wisten we nu maar of dat kind van zijn broeder is!" «Voor den duivel, wat gaat jou dat kind aan!" stoof de smid op. Würfel keek hem verwonderd aan. Die on gegronde drift versterkte 't vermoeden, dat hij reeds had opgevat. «Met dat kind zouden we hem misschien kunnen dwingen. Heeft hij zijn broeder ook niet opgelicht...." «Dat weten we ook welriep Schunk, die in zijne drift op de waarschuwende wen ken van zijne vrouw geen acht sloeg. «Neen, g^g bij voort, jg bent er den man niet naar om zulke zaken in orde te brengen!" «Denk jij, dat je 't beter kunt?" riep Wür fel sarrend. «Ik zou je toch raden, me niet te bedrie gen...." «Wie denkt daaraan!" viel 't wijf in. «Jij hebt van 't begin af de zaak bedorven door te veel te willen hebben. En wat nu? We hebben er niets aan, wanneer we den dokter of 't gerecht de papieren in handen geven, dat weet die vrek ook wel." «Moest ik dan de vijftig thaler aangeno men hebben, die hij me bood?" «Voor mijn part ja," bromde de smid. Maar wij geven de papieren niet af." «Heb je ze dan bijgevolg nog?" «Daar in den boek, liggen ze onder den vloer." «Zanik niet!" riep het wijf wrevelig; «wat moeten we na doen «Als dat meisje een kind van zgn broeder is, zal ik de zaak spoedig klaar spelen," zeide Würfel. «Zeg me daarom de waarheid maar!" Brullend greep Schunk naar 't mes, waar mede hij zijn brood had gesneden en dat nog op tafel lag. Würfel zocht angstig naar iets om zich te verdedigen en trok daartoe de schuiflade uit de tafel. Een wapen vond hij niet, maar wel een klein strookje papier, en wat daarop geschreven stond, vervulde hem met hevige woede. Hij sprong overeind, hield 't papier omhoog en schreeuwde«Wil je 't nog heeten liegen, dat je me bedrogen hebt? Voor honderd thaler heb je, achter mijn rug om, de papieren ver kocht, en nu wordt 't me duidelijk, waarom ik met den kerel niet verder kon komen." De smid was ook opgestaan en wilde Würfel met 't mes aanvallen, om 't papier in handen te krijgen; maar 't wijf trad kordaat tusschen hen in en zeide vermanend «Maakt toch geen ruzie. Als de politie hier komt en ons inrukt, is alles verlorenWie spreekt hier van bedrog?" vraagde ze Würfel en zette daarbij beide handen in de zijden. «We hebben er niet aan gedacht. Dat papier heeft met onze zaak niets te maken." «Dat weet ik wel beter!" riep Würfel. «Voor niets heeft die vrek geen schuldbeken tenis geteekend. Waar zijn de papieren «Als ik ze voor den dag haal, ben je dan tevreden 't Wijf ging naar een hoek van de kamer en haalde de cassette te voorschijn. Schunk, die ten volle vertrouwen stelde in de slimheid zijner vrouw, hield achter de tafel Würfel scherp in 't oog. Deze moest wel berusten, toen hg de pa pieren zag, maar in zijn brein stegen allerlei gedachten op. «Waarom," zoo dacht hij, «heeft die gierig aard aan de Schunks een schuldbekentenis gegeven in plaats van geld Zal hij eerst betalen, wanneer deze of gene belofte vervuld is?" Würfel was er bgna zeker van, dat 't kind hiermede in verband stond. Uit zijne overdenkingen werd hij gewekt door het wijf, dat op ruwen toon het papier terugeischte. «Laten we eens verstandig praten," zeide hij. «Katernberg zal onder zekere voorwaarden dit papier tegen geld inruilen, want hij wil het kind gaarne naar de andere wereld zen den. Is 't niet zoo?" «De kerel is gek!" bromde Schunk. «'t Mag jelui minder bevallen, dat ik de zaak zoo spoedig begrepen heb," zeide Würfel, «maar je kunt het toch niet loochenen. Nu, met die schuldbekentenis in de hand zal ik den kerel dwingen...." Verder kwam hij niet. 't Wijf was onge merkt achter hem geslopen en greep hem nu onverwacht met beide handen om den hals; de smid sprong toe en in een oogenblik had men hem 't papier ontrukt. Je bent niet slim genoeg, mannetje," zeide ze, «om 't tegen ons op te nemeD. Denk nu wat je wilt en dreig zooveel je wilt, je doet toch niets, want je bent te dom Würfel zag wel in, dat hij met geweld hier niets kon uitrichten; 't papier was niet meer in zijn bezit, maar hij kende de misdaad, die hier zou gepleegd worden en dat was hem voldoende. Hij kruiste de armen over de borst, keek beiden verachtelijk aan en zeide «Jelui wilt dus de zaak buiten mij afdoen." «Neeu," zeide 't wgf haastig, «jij krijgt je deel, zooals afgesproken is. Verkoop de pa pieren dan deelen we samenmaar bemoei je niet met onze particuliere zaken. Ga morgen of overmorgen nogeens naar dien gierigaard. Wij kunnen wachten. Wanneer wil je gaan «Morgenavond. Ik heb hem gezegd, dat ik dan voor het laatst zou komen, en bleef bij even hard, ik de papieren aan de rechtbank zou uitleveren." «Nu, ga dan morgenavond; maar ik ben bang, dat hg je met een langen neus weg zendt," spotte 't wijf. «Ditmaal niet," zeide Würfel, «wantikken nu een geheim, waarmee ik het angstzweet op zijn voorhoofd kan doen komen. En jou zeg ikdoe dat kind geen leedIk heb jou en je man daardoor ook vast. Als het kind verdwijnt of sterft, zal je geen genot van je zondenlooD hebben Verschrikt hield hg op, want de brande- wijnsflesch vloog hem rakelings langs 't hoofd en verbrijzelde tegen de kamerdeur. Als een haas sprong hij naar buiten en bleef niet eer staan, voordat hij een zijstraat had ingeslagen. Hij luisterde of hij vervolgd werd en zette, toen hij niets vernam, zijn weg wat bedaarder voort. Dat hij bedrogen werd, was hem duidelijk gebleken. Hij wilde den volgenden dag nog maals beproeven Katernberg een goede som gelds af te persen, en slaagde hij niet, dan zou hij de rol van een eerlijk man spelen en de zaak bij de politie aangeven. Na dit be sluit genomen te hebben, had hij zijne ellen dige woning bereikt. Tot zijne groote ver wondering zag hij daar den dokter voor de deur staan wachten. «Ik ga mee naar je kamerzeide deze. «En wat wil je van me, nadat je me uit je huis verdreven hebt? Wie heeft je verteld, dat ik hier woon «Wie De politie. De logementhouder heeft je naam daar moeten opgeven. Ik had je voor 't huis van den smid kunnen opwachten; maar dat wilde ik niet, want ik weet dat je er slag van hebt onaangename vragen te ont wijken. Men moet je zoo vast in een hoek drukken, dat je niet los kunt komen en...." «Waar moeten die fratsen op uitloopen viel Würfel spottend in. «Vraag maar op en ik zal je antwoordenals 't me belieft altijd want dwingen laat ik me niet, ook al heb je me in een hoek gedrukt." Ze waren onder het spreken een steile trap opgeklommeD. Würfel opende een deur, trad in een donker vertrek en stak een kaars aan. «Vraag op!" zeide bij spottend, en wees zijn vriend tevens een stoel.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 5