Te Nizza verscheen dezer dagen een tandmeester voor het gerecht, wegens overtreding van de wet betreffende het staatsmonopolie van lucifers. Tweebeëedigde agenten van de Compag nie des allumettes, waren bij dien tand heelkundige gekomen, hadden zich ieder een tand laten trekken, en toen een lu- ciier voor huu sigaar gevraagd, alleen om hem te betrappen op het gebruik van Italiaansche lucifers, en proces-verbaal tegen hem op te maken. De rechtbank was met den verdediger van oordeel, dat een op dergelijke wijze nitgelokte overtreding niet strafbaar kon geacht worden, en sprak den tandmeester vrij. Te Straatsburg zijn een geneesheer, Dr. Flockken, en de apotheker Greiner in hechtenis genomen, onder beschuldiging den dood van een zieke veroorzaakt te hebben door 't onvoorzichtig toedienen van een gevaarlijk geneesmiddel. Te Northampton (Engeland) hebben eenige duizenden werklieden der schoen fabrieken het werk gestaakt. Er hadden ernstige ongeregeldheden plaats bij verga deringen welke zij hielden. De politie werd met steenen geworpen in een gevecht werden 8 menschen gewond, en verscheidene personen zijn in hechtenis genomen. Over de tournures der dames spre kende, deelt de schrijver der Brieven uit de Hofstad" in de Arnh. Ct., tot troost van hen, die zich over dergelijke diugen ergeren, mede, dat een kleine eeuw geleden dezelfde soort van uitwas sen het figuur der dames evenzeer als thans ontsierden. We hebben hier niet te doen met een nieuw uitvindsel, dat een speciale ontaarding vau den smaak in onze dagen bewijst, maar met het tij delijk weder opduiken van een oud wan gebruik, dat vroeger weder heeft moeten plaats maken voor een de natuur minder beleedigende mode. Een zeventigtal jaren geleden kwam te Londen een hoek uit vau Rev. J. P. Malcolm (Anecdotes of the Manners and Customs of Londen during the 18th century), een kwartijn van onderhoudenden en vermakelgken in houd, dat mij dezer dagen in handen kwam, en waaruit ik, tot stichting van mijne lezers, het volgende vertaal. Onder de vele buitensporigheden van de moderne kleeding is er een, die nog uitdrukkelijk vermeld verdient te worden, namelijk de zoogenaamde cork rump. De dames schijnen nl. te vinden, dat het mooi staat en haar figuur beter doet uitkomen wanneer zij aan hare kleeding van ach- 'eren zekere uitzetting aanbrengen. Daar in oe worden schijven kurk onder de rok- ■*""en bevestigd, waardoor het lichaam zoo veel zwaarder en grooter schijnt, en naar •zij meenen de leest zich fijner en vlugger voordoet." Maar, en dit voeg ik er bij tot bemoediging van hen, die de tournures met spijt nog maar altijd gehandhaafd zien in het begin van deze eeuw kwam er verandering, want de Eerwaarde Malcolm laat er op volgen: »Ten laat ste hebben de dames, tot hare eer moet het getuigd worden, al deze onzinnige hulpmiddelen om hetgeen de natuur haar schijnbaar had onthouden of te kort j_ daan, al deze valsche enz. enz. enz, (wij behoeven den Eerwaarden schrijver niet in de nomenclatuur, die geheel op de tegenwoordige vrouwenmodes past, op den voet te volgen) weggeworpenzij ver- tooneu zich thans in de natuurlijke en aangeboren bevalligheid, met de normale vormen en verhoudingen, welke aan de figuur der vrouw hare schoonheid en be valligheid geven." Moge het weldra ook in onze dagen gegeven zijn, het verdwijnen van de cork rump en andere wanstaltige buiten- sporigheden der tegenwoordige damesmo des te constateeren. De hoop, dat de kwaal, waaraan de Duitsche kroonprins lijdt, niet van doo- delijken aard is, behoeft nog volstrekt niet te worden opgegeven, wanneer men een mededeeling leest, welke de »Schlesische Zeitung" heeft ontvangen, en die geacht wordt afkomstig te zijn van een der be kwaamste hoogleerareu in de geneeskun dige aan de hooge school te Breslau. Deze geleerde wijst er op, dat er een aantal verschijnselen zijn waargenomen, waaruit kan worden afgeleid dat de ont steking der keel niet van kaukerachtigen aard is. Een langzaam zich ontwikke lende ontsteking vau dieper liggende dee- ju, en van het kraakbeenvlies, vertoont •ier dikwijls langen tjjd verschijnselen, ie zeer uiteenloopend verklaard kunnen worden en gelijken op die, welke bij den kroonprins zijn opgemerkt. Uit een aantal mededeelingen in de bulletins der geneesheeren, die den kroon prins hebben behandeld, en ook uit de over 't algemeen goede gezondheid van de patiënt, leidt de schrijver af, dat de ken teekenen van kanker geenszins aan- I wezig zijn. Wel gaat ook een goedaardige ontste king en vooral de uitstooting van afge- s torven deeltjes van het kraakbeen met - Menig bezwaar gepaard, maar gewoonlijk 1 »opt die ziekte door de geleerden perichondritis genoemd gunstig af. Een vreeselijke gebeurtenis heeft voor eenige dagen te ia Cote-Saint-André, nahij Grenoble, plaats gehad. In een magazijn van een groothande laar in kruidenierswaren waren twee knechts bezig een vat van zes Hectoliter alcohol over te tappen, toen een weinig van de alcohol in aanraking kwam met de vlam vau een lamp. Natuurlijk brandde terstond de alcohol in het vat ook. De beide knechts schreeuwden om hulp, daar de vlammen zich aan het magazijn dreigden mede te deelen; en twee moe dige mannen gaven aan hun roepen ge hoor en trachtten het brandende vat op straat te rollen. Plotseling barstte het vat en stortte zich de brandende alcohol voor de vier mannen uit. In hun angst vlogen zij de straat op. Een der helpers, de suikerbakker Es prit, die van boven tot onder brandde, sprong in het waterde andere, Puynet, werd er door eenige omstanders in ge worpen, terwijl de beide knechts, aan ar men en beenen vreeselijk gebrand, van de aanwezigen de eerste hulp ontvingen. Drie van de slachtoffers, waaronder de beide bereidwillige helpers beiden huis vaders zijn tengevolge van de brand wonden overleden. Het grootste gedeelte van het maga zijn en een voorraad koopwarenter waarde van 100,000 frs. zijn mede door het vuur vernield. Te Munchen werd in de vorige week het doodvonnis voltrokken aan zekeren Placzak, die indertijd een gendarme ver moord had. De moordenaar had vóór zijn terechtstelling door tusschenkomst van een notaris een testament gemaakt en 25000 mark van zijn vermogen gelegateerd aan verschillende, indertijd door hem bestolen personen, terwijl 9000 mark aan een on wettig kind van hem toegedeeld werden. Men had nl. 30000 mark in papieren geld tusschen zijn kleederen gevonden toen hij gearresteerd werd. De kosten zijner terecht stelling werden mede uit zijn nalatenschap bestreden. In Londen is een diamant verkocht, bekend onder den naam van Oranjediamant, wegende 115 karaat, dus 10 karaat meer dan de bekende Koh-i-noor. De steen is gevonden in de Oranjerivier en is oranje getint. De steen is te Londen geslepen en was bestemd voor een jubileumsgeschenk aan de koningin, die hem echter niet heeft gekregen. Nog nimmer is daar zulk een groote brillant aangeboden. Een vreeselijk voorval wordt uit Cambridge (MarylandJ gemeld. Een vrouw aldaar verkeerde in zeer treurige en hulp behoevende omstandigheden met haar dochtertje van negen jaar en der wanhoop ten prooi besloot zij aan het lijden van haar kind en haar zelve door vergiftiging een einde te maken. Zij gaf het kind lau danum in en nam ook zelve een aanzien lijke hoeveelheid. Het kind stierf denzelf den nacht, maar de moeder bleef leven en bij zich ontwaken zag zij het lijk van haar kind naast zich liggen. Zij liep de straat open gaf zich onmiddellijk in handen der politie over. Marine en Leger. Naar men verneemt, zal de tegenwoordige in specteur van den geneeskundigen dienst der zee macht, de hr. I. D. Sachse, met 1 Jan. a. 8. wor den vervangen door den ding. officier van gez. lste klasse dokter F. J. Van Leent. De luit. t. z. Ie kl. jhr. J. A. G. v. d. Staal, gedetacheerd alhier bij den torpedo-dienst, wordt heden den 6 dezer op non-activiteit gesteld. De officier-machinist 2e kl. A. Bruch, geplaatst bij het marine torpedowezen alhier, wordt den 16 dezer overgeplaatst naar de directie der marine te Amsterdam. Zr. Ms. schroefstoomschip le kl. „JohanWillem Friso" is Vrijdag, na van schroefbladen te hebben verwisseld, ter reede van Texel andermaal met zeer gunstig gevolg onder stoom beproefd. Een raad van onderzoek heeft den officier van administratie bij de zeemacht B. schuldig verklaard aan het hem ten laste gelegde, met aanneming van verzachtende omstandigheden. Het logementschip „Vulkaan", in gebruik bij den torpedodienst alhier, wordt vervangen door de „Marnix", en naar Amsterdam overgebracht, om aldaar voor den torpedodienst te worden De matroos 3e kl. C. Valkenburg Cz., dienende a./b. van Zr. Ms. ramtorenschip „Koning der Nederlanden", liggende te Batavia, is met ingang van 1 Oct. bevorderd tot 3n zeilmaker. Het vertrek van Zr. Ms. stoomschip „Van Ga len" naar O.-1. via Rio Janeiro ie bepaald op 24 dezer. Den hr. J. Vorstman, arts, is, met ingang van 16 Deo. 1887, benoemd tot officier van gezondheid der 3e klasse bij de zeemacht. Met ingang van 21 dezer worden geplaatstde adelborsten lste kl. S. F. Nolst Trenté, J. Souten- dam en P. Sodenkamp aan boord Zr. Ms. schroef stoomschip Van Galen; en de adelborsten le kl. H.G. Leembruggen en G. J. J. Verdam aan boord Zr. Ms. instructieschip Nautilius. De nieuw gebouwde torpedo boot Cycloop is giste ren ter reede van Texel op de gemeten mijl onder stoom beproefd. De uitslag was zeer gunstighet vaartuig fiep een 20-mijls vaart. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Sumatra, van Amsterdam, vertrok 1 Dec. van Suez. Het stoomschip Prins van Oranje, van Am sterdam, passeerde 3 Dec. Kaap Rocca. Het stoomschip Prinses Marie, van Batavia, passeerde 3 December Gibraltar. Het stoomschip Conrad, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde te Suez 4 Dec. Marktberichten. Hoorn, 3 Nov. Tarwe f 6,25 a 8, Gerst 14 a 5,25, Haver f2,50 a 4, Erwten: Witte f8,50 a 11, Groene f10 a 13, Grauwe f 13,25 a 15, Vale f7,75 a 15, bruine Boonen f8,25- a 11, 22 Paarden f60 a 100, 212 Lammeren. f7 a 17, 2 Kalveren f8 a 12, 32Varkensf6 a 12, 6 Zeugen f'20 a 25, 170 Biggen f3 a 6, 40 Kigpen f 0,40 a 2, 800 Kipeieren f6 p. 100, 1600 koppen Boter, per kop 65 a 70 c. Alkmaar, 3 Dec. Aangev. 10 Paarden f20 a 70, 20 Koeien en Ossen f40 a 200, 20 nucht. Kalveren f6 a 18, 421 Schapen f 10 a 20,102 mag. Varkens f 10 a 13, 168 Biggen f6, 8 Bokken f3 a 9, Kipeieren f6,50 a 7 p. 100, Boter per kop 75 a 82 cent. Visscherijberichten. 5 Dec. nm. 80 beugers, 50 tot 300schelv., per 100 f20.50 a f23.— 3 tot 8 1. kabelj., per stuk f 1.65. 6 Dec. Schuiten naar zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 2 tot 6 Dec. 1887. ONDERTROUWD: C. Timmerman, botte lier, en E. Noot. GEHUWD: Geene. BEVALLENP. W. Willemse, geb. Schen- delaar, d. on z. C. Wessel, geb. de Wijn, z. T. Luitse, geb. Doorewaard, z. V. Sturk, geb. Verschoor, d. A. C. Kooman, geb. Poulie, d. B. B. de Jongh, geb. Giltjes, z. A. Kwant, geb. Vonk, d. M. E. Lak, geb. Bouwer, d. OVERLEDEN: C. Nijbakker, geb. Meijer, 85 j. A. Sterk geb. Bruin, 52 j. T. Hartog, geb. Slager, 55 j. G. Leeuwens, geb. Rijk, 63 j. Burgerlijke Stand, gem. Wieringen, gedurende de maand November 1887. ONDERTROUWD GEHUWDGeene' GEBOREN: Schelt, z. van Jan Scheltus en Ariaantje Halfweg. Maria, d. van Jacob Rotgans en Reintje Buis. OVERLEDENTrijntje Lont, 55 jaar, wed. van Nan Kok en Cornelis Wit. Simon Bakker, 21 jaar, z. van Simon Bakker en Ariaantje de Haan. Cornelis Klein, 25 jaar, z. van Simon Klein en Maartje Mostert. Ja- cobus Herraanus Krommedam, 17 maanden, z. van Hendrik Krommedam en Elisabeth Pot. Jacob Wageraaker, 61 jaar, weduwnaar van Maartje Mulder, echtg. van Sijtje Mulder. Geertje Wagemaker, 9 jaar, d. van Simon Wagemaker en Maartje Minnes. Gerrlt Strand, 9 maanden, z. van Simon Strand en Maartje Everts. Pieter Poel, 3 maanden, z. van Arie Poel en Maartje Halfweg. 326ste Staats-Loterij. 2e klasse. le lijst. No. 15161 f 20.000. No. 5778 f5000. No. 7430 f 2000. No. 3554 f 1500. No. 15898 f1000. Nos. 17836 en 19455 f200. Nos. 3170, 5466, 8753. 14393, 18024 en 20683 f100. 14-Daagsche Maildienst van de Stoomschepen der Stoomvaart- Maatschappij „Nederland." v. Amsterdam. v. Marseille. 10 Dec. „Pr. Alexander" 22 Dec. viaPadang 24 „KoninginEmma" 5 Jan. via Padang 7 Jan. „Burgr. den Tex" 19 viaPadang 21 „Conrad" 2 Febr. viaPadang 4 Febr. „Prinses Marie". 16 viaPadang 18 „Prins Frederik" 1 Mrt. via Padang 3 Mrt. „Pr. Wilhelmina" 15 viaPadang 17 „Prinses Amalia" 29 viaPadang 12 ii „Sumatra" 12 April via Padang 14 April „Pr. van Oranje" 26 viaPadan; Vertrek van Amsterdam des morg. ten 10 ure. POLiITIK Gevonden voorwerpen: Adres Bureau II: Een Sleutel. Een bonte Kraag. Een Einder-Handschoen. Adres Bureau II: Een zwart geteerd Dekkleed. Heldersche Moppen. Bij een proces voor zekere rechtbank in het buitenland, werd onlangs door den beschul digde verzocht, een der juryleden door een an der te vervangen. De rechter vroeg te ver geefs eenige malen of hij dan twist met hem gehad had, hem geld schuldig was, enz. enz. Eindelijk moest het hooge woord er uit: „Mijnheer de president, ik heb hem aan zijn tegenwoordige vrouw geholpen, en dat kan hij mij maar niet vergeven!" o iiHé, ma! Kijk eens wat menheer Peters me voor men Sinterklaas brengt?" „Wel, menheer Peters! u is toch waarlijk altijd zoo beleefd!" „En u zei nog al, madat hij veel te gierig en te schrokkig voor zoo iets was!" Vervolg der Berichten. Zondagnacht ontstond ten huize van den fruithandelaar M. Waas, in de Spoorstraat alhier, een begin van brand, die ernstige gevolgen had kunnen hebben. Gelukkig werd echter de brand in tgds opgemerkt door den agent van politie Roeffel, die met behulp der buren, de heeren Thijssen en Koch, en C.Wardenaar, nog tjjdig ter hulpe snelden om den brand in den aanvang te kunnen stuiten. Onder de opvarenden, die met de Vlaardingsche vischsloep Haringvliet" waarschijnlijk zijn omgekomen, behoort ook de matroos W. Mens, oud 33 jaar, uit de gemeente Helder. Ingevolge een aanschrijving van den Minister van Marine zullen op 's Rijks Werf alhier met ingang van den eersten Januari 1888 ongeveer 280 werklieden, waarvan de meesteu nog slechts kort in dienst waren, worden ontslagen. Daaronder behoort ook een 30-tal werklieden, die drie maanden geleden van 's Rijks Werf te Amsterdam werden overgeplaatst om in dien tijd naar een ander ambacht te kunnen omzien. Het goedkeuringsmerk voor den ijk der matengewichten en gasmeters is vastgesteld gedurende het jaar 1888 als volgtbij den ijk en herijk der maten en gewichten de letter Y in den gewonen drukvorm, schuin gesteld; bij den ijk van gasmeters de Koninklijke kroon. Het merk van het kantoor waar de eerste stempeling heeft plaats gehad, be staat voor elk der nagenoemde kantoren uit het cijfer, achter den naam van elk kantoor uitgedrukt: 's Hertogenbosch 1, Breda 2, Arnhem 3, Njjuiegen 4, 's Gra- venhage 5, Rotterdam 6, Leiden 7, Dor drecht 8, Arasterdam 9, Alkmaar 10, Hoorn 11, Middelburg 12, Utrecht 14, Leeuwarden 15, Zwolle 16, Groningen 17, Assen 18, Maastricht 19. Men schrijft uit Scheveningen De haringvisscherij loopt ten einde. De laatste schuiten worden verwacht om gelijk het grootste gedeelte van de vloot bij gebreke van een veilige ligplaats, omhoog te worden getrokken. Daarmede is men in deze dagen druk bezig, en op merkelijk is het, dat de reeders al meer en meer voor het optrekken der schuiten, in plaats van paarden, van de stoomtrek- machine van den hr. Vierling alhier ge bruik maken. De uitkomsten der haring visscherij zijn niet veel beter dan in de laatste 4 jaren. Mocht de totale besomming al iets beter zijn, de grootere verliezen van de vloot aan netten staan daartegenover, zoodat ook nu weder, bij ruime vangst, de la gere prijzen van het product niet van een goed jaar kunnen doen spreken. Den 24 November jl. heeft de ech telijke woning in de Rijp verlaten Bouke Caton, 51 jaren, winkelier, geboren te Graft, lengte middelmatig, aangezicht ovaal, haar én wenkbrauwen donker, bak kebaarden donkeren grijzend,oogenblauw, neus krom en spits, voorhoofd hoog kleedingmarinepet met rechte klep, blauwe winterstoffen overjas, kamgaren onderjas, donker-marineblauw vest en broek met een fijn schuinsch ribbetje, zwart dasje, paars overhemd met wit streep je, blauw bever borstrok en onderbroek, rood baaien hemd, grijze kousen en lede ren pantoffels. Namens zijn vrouw, die denkt dat hem een ongeluk is overkomen, verzoekt de burgemeester van de Rijp opsporing en bericht. Een tweetal gevaarlijke dieven zijn te Amsterdam gearresteerd. Een 23-ja- rige parapluimaker en een 19-jarige bank werker hadden het sedert lang gemunt op de overjassen van bewoners op stille stra ten en grachten. Nadat zij een brief aan de dienstbode hadden afgegeven en op antwoord bleven wachten, kwam de dienst bode in den regel tot de treurige erva ring, dat later met den man een of meer jassen van den kapstok uit de gang wa ren verdwenen. Door de zorg van de politie zijn de dieven opgespoord en voor eenigen tijd onschadelijk gemaakt. Vier kermisreizigers stonden Don derdag voor de rechtbank te Haarlem terecht wegens zware mishandeling van een vijfde, in den nacht van 3 op 4 Sept. jl., te Zaandam, toen het daar ker mis was. De mishandelde, hoewel zijn schedel gespleten was, kwam er nog goed af, want na 8 dagen verliet hg het Gast huis, hoewel tegen den zin en den raad van den geneesheer, en behoefde niet langer dan een maand zijn gewone bezig heid te staken. Het bleek dat er onaan gename woorden vooraf waren gegaan, en dat vooral twee van de vier er erg op los geslagen hadden. Een had slechts den eersten klap gegeven, de vierde bleek aan de mishandeling onschuldig te zijn, daar hg er wel bg geweest was maar meer om zijn makker te helpen. Met behulp van een paar anderen had hij den deerlijk gehavenden, die bewusteloos was, opgenomen en verpleegd en hem te Am sterdam in het Gasthuis doen opnemen. Voor dezen requireerde het O. M. vrij- spraakvoor ieder der anderen (één was afwezig gebleven) 3 maanden gevange nisstraf. Tegen den afwezige en tegen een der beide anderen, die beiden geen vaste woonplaats hadden, werd bovendien uit dien hoofde onmiddellijke gevangenneming geëischt. De rechtbank achtte daarvoor geene termen aanwezig en bepaalde de uitspraak op 8 December. De Russische Admiraliteit heeft last gegeven dat het te Sebastopol gebouwde Ironclad »Tchesmé" zal voorzien worden van stoomketels, geschikt voor petroleum als brandstof. De »Tchesmé" is het vorige jaar per soonlijk door den Czaar van stapel ge laten. Het is een oorlogsboden lste kl., meet 10.000 ton en heeft pantserplaten van 510 milimeter dikte. Het is het le Inronclad dat petroleum als brandstof zal gebruiken. Napoleon IH stond eens op een loco motief met petroleum gestookt. In ons volgend No. zal het Prijs-Raadsel worden opgenomen. We zullen dan tevens den prijs vermelden, die voor de goede oplossing is bestemd. Ceabonneerden en ook zij, die ons blad koopen, kunnen hunne oplossingen inzenden. DE UITGEVERS. Adve rten tiën. Voorspoedig bevallen van een Jongen, B. B. DE JONGH— GILTJES. Helder, 3 December 1887. Heden overleed, na een ongesteld heid van 10 dagen, onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder Wed. J. A. BRUNINC, geb. E. VAN OS, in den ouderdom van 65 jaar. Allen, die haar gekend hebben, zullen be seffen, wat wij ia haar verliezen. Helder, 6 December 1887. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk doch geduldig lijden, mijn hartelijk geliefde echtgenoote TRIJNTJE HARTOG, geb. SLAGER. Helder, 6 December 1887. J. HARTOG. Op Zondag den 4 December over leed na een kort maar smartelijk lijden, en na voorzien te zijn van de Heilige Sacramenten, mijn dier bare Echtgenoote en der Kinderen liefdevolle Moeder HENDERIKA HOPMAN, geb. DE GRAAFF, in den ouderdom van 67 jaar. Allen, die haar gekend hebben, zullen be seffen, hoe smartelijk het ons valt en wat wij nog in haar zullen ver liezen. Namens echtgenoot, kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Op den 4en November overleed, zacht en kalm, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, MEJ. DE WED. FRANS VAN DER BEN, GEB. PRINSELO, in den ouderdom van ruim 77 jaar. Namens Kinderen en Behuwd- Kinderen, A. VAN DER BEN. Wegens buitenlandsche betrekkingen eerst heden geplaatst. Den 30en November jl. overleed in het Ziekenhuis te Amsterdam, plotseling, door een noodlottig toe val, onze geliefde Zuster en Behuwd zuster, AALTJE KRIJNEN, in den ouderdom van ruim 40 jaar, diep betreurd door haar eenige Zuster en Zwager. IJmuiden, 2 December 1887. E. BLIJMA-KRIJNEN. W. BLIJMA. D. KRAMER Czn. p. p. c. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bg het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mej. de Wed. F. VAN DER BEN, geb. PRINSELO, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Uit naam der Familie, A. VAN DER BEN. De ondergeteekenden betuigen hunnen oprechten dank aan de Heeren J. W. THIJSSEN, C. WARDENAAR en G. C. F. KOCH, voor de welwillende medewer king, betoond op 11. nacht van 4 op 5 December, wegens het blusschen van brand, en vooral aan den agent van politie G. L. ROEFFEL, die den brand vroeg tijdig ontdekte, waardoor 2 personen aan een wissen dood zgn ontkomen. M. WAAS. M. v. PRAAG, van Amsterdam. Bg het vertrek van hier naar Oost- Indië per Zr. Ms. schroefstoomschip »Van Galen" liggende te Nieuwediep, van den Heer W. J. VAN WINGERDEN ZWARTS, Majoor-Schrijver Kon. Ned. Marine, wen- schen wij onzen oprechten en waren vriend een hartelijk vaarwel en tot weerziens toe. Hellevoetsluis, 1 Dec. 1887. De Leden der Sub-Commissie, feestviering 19 Februabi 1.1,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1887 | | pagina 2