Advertentiën. P. PUINBROEK, Molengracht, Bellier. Oj Woenshag flen 25 Jannari e. L, Z. M. heeft met ingang van 1 Febr a. s. be vorderd tot luit. t. z. 2e kl., de adelborsten le kl. jhr. Q. L. v. Panhuys, W. H. C. Hoog, jhr. G. C. Quarles v. Ufford, L. F. H. Tuckermann, S. F. Nolst Trenitó, H. P. Dil, F. C. W. Moor rees, J. Soutendam, A. Merkus, J. C. Beutz v. den Berg, P. Sodenkamp. D. W. A. Pels Rijc- ken, G. K. graaf v. Hogendorp, A. C. Dunlop, A. F. J. Romswinckel, W. H. von Leschen, S. Rijnbende, L. J. Ginjoolen, A. Pieren, C. Hooft Graafland, C. J. v. d. Hegge Spies, O. v. Len- nep, A. H. baron van Heerd tot Eversberg, M. J. Gilhuys, J. F. Nijland, J. A. Kool en M. C. vRn Hallen bepaald, dat de adelb. le kl. G. W. de Leur in zijn tegenwoordige ancienneteit zal worden hersteld, wanneer hij, voldaan heb bende aan de eischen, gesteld in art. 2 der wet van den 6den April 1871, voor bevordering in aanmerking zal komen. Bij Zr. Ms. besluit is, met ingang van 1 Febr. a. s.de off. van adm. le kl. F. A. Frederiks, ter zake van in doch niet door den dienst ont stane lichaamsgebreken, op pensioen gesteld, onder toekenninga. van een jaarlijksch pensioen v. f1400; b. van een verhooging van dat pensioen met f1050, voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's Rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusscben de keerkringen 2o. zijn bevorderd •- tot off. van adm. le kl. de off. van adm. 2e kl. J. J. Van Diemen; tot off. van adm. 2e kl. de adj.-adm. J. Van den Hurk. J. M. Langlois van den Bergh, L. J. Monton en J. F. baron Van Heeckeren van Waliën. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Burgemeester den Tex" ver trok, opgehouden door de mist, eerst 13 Jan des ochtends van Southampton. De directie der Stoomvaart-Maatschappy «Nederland" bericht, dut de voor dat stoomschip bestemde passa giers nu Donderdag 9 Jan. des av. in van Woensdag te Marseille moéten zijn. Het stoomschip «Koningin Emma"van Am sterdam, vertrok van Suez den 14den Januari. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina", v. Ba tavia n. Amsterdam, arriveerde 14 Jan te Suez. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok van Port-Said 15 Jan. de Koninklijke onderteekening volgen. Ofschoon het er op werd toegelegd de wet in het oude jaar nog in het „8taatsblad" te plaatsen, was 't ang niet zeker, dat dit gelukken zou. Immers den 29n December werd de wet door de Eerste Kamer aangenomen, den 30n teekende de Koning haar en den 31n werd zij afgekondigd. Spoediger kon het zeker niet. De minste hapering had de behandeling of ondertcekening kunnen doen ver tragen waardoor men de wet niet met 1 Jan. in werking zou hebben kunnen doen treden. Had de minister nu de werklieden doen waarschuwen, dat zij met 1 Januari moesten vertrekken, dan zon hij hen zonder den gewenschten onderstand hebben moeten wegzenden, indien de wet was blijven steken. Door de werklieden niet vooruit aan te zeggen, hield de Minister de handen vrij. Ware de wet door de Eerste Kamer verworpen wat wel niet waarschijnlijk, maar in ieder geval mogelijk waB, vooral na de ingrijpende wijziging door de Tweede Kamer er in gebracht, dan zou de Minister genoodzaakt zijn geweest de werklieden zonder onderstand te ontslaan. Nu zou hij ze in dienst hebben kunnen houden in afwachting eener la tere wet. De toepassing van den maatregel is dus veel eer te prijzen dan te laken, tenzij de bedoelde ontslagen werklieden niet de ouden van dagen zijn, die in de termen vallen van de onderstandswet. Wij hebben dit artikel met belangstelling ge lezen en geven den schrijver gaarne toe, dat er vóór die handelwijze iets valt te zeggen. Toch houden wij vol, dat men die mensohen heel goed vooraf had kunnen zeggen, dat zij met 31 Dec. zouden worden ontslagen, met uitzicht op den onderstand, die hun waarschijnlijk zou worden toegelegd. Een bestendig lezer. Marktberichten. Alkmaar, 14 Jan. Aangev. 1 Paard, f 25, 6 Koeien en Ossen, f 110 a 140, 21 nuchtere Kalveren, f8 a 16, 263 Schapen, f 10 a 18, 52 magere Varkens, f 10 a 13, 181 Biggen, f3 a 6,50, 4 Bokken en Geiten, f4 a 10, Kigejeren, f 5,75 a 6 p. 100 Boter p. kop 70 a o4 cent. Visscherijberichten. Gisteren binnen 5 sloepen. Schipper Verschoor met 450 kabelj., 30 leng, 700 schelv. in ijs, 2000 kl. schelv. Prijs kab., van f2.10 tot f 2.55 leng van f2.15 tot f 3.35; schelv. f 16.50; kl. id. f3.05 per 100. Schipper J. Noordzij met 570 kabelj., 60 lengen, 3000 schelv. in ijs. Prys kab. f2.25 tot f2.25; leng f2.20 tot f3.05; schelv. f7. Schipper M. Noordzij met f375 kabelj., 16 lengen, 2450 schelv. in ijs, 1400 kl. id. Prijs kab. f2.10 tot f2.55; leng f3.30; schelv. f 19.50; kl. id. f5.—. Schipper W. v. d. Hoek met 700 schelv., waarvan 200 lev., f21.20 kab. f'2.45. Schipper D. v. d. Hoek met 700 schelv., waarvan 200 lev. k f20.50; 20 kabelj. f2.50. 2 beugers met 350 1. schelv., f 26.10 kabelj. f2.30. 326ate Staats-Loterij. 5e klasse. le lijst. No. 10128 f 1000. No. 9119 14210 18655 en 20454 f400. No. 3898 16698 en 19836 f 200. No. 4703 5881 9720 9934 13672 1784417937 18315 en 18937 f 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 13 tot 17 Januari. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: L. J. Goeman en J. A. Salvesen. BEVALLEN: A. Munk, geb. Daalder, d. A. G. de Haan, geb. Kragt, z. J. van Grunnin- gen, geb. Biemen, z. OVERLEDENG. J. Eijlders, 42 j. J. Mul der, lij. C. Reijers, 59j. Twee levenloos aangegeven. Ingezonaen In de „Werkmansbode" van Zaterdag 14 dezer, No. 2, komt een artikel voor, in antwoord op 't door mij geschreven stuk in „'t Vliegend Blaadje" van Dinsdag 10 dezer, naar aanleiding van het onverwacht ontslaan van een aantal werklieden op 's Rijkswerf alhier. Dat artikel luidt als volgt In ,,'t Vliegend blad", kleine courant voor Helder enz., deelt een bestendige lezer mede. dat op den laatsten dag des jaars knappe, flinke werklieden, die lange jaren op 's Rijkswerf werk zaam zijn geweest, des morgens om 11 ure werd medegedeeld, dat 's middags om 4 uur het einde van hun loopbaan zou zijn gekomen. De bestendige lezer is daar ten hoogste over verontwaardigd. Wij kunnen ons dat gemakke lijk voorstellen en we zouden dat in zijne plaats eveneens zijn en alle neiging hebben onze stem bij de zijne te voegen, indien wij niet eenige reden hadden om te gelooven, dat het hier een bijzonder geval geldt. Zoover wij weten wordt, indien ontslag van werklieden noodig blijkt, geruimen tijd van te voren gewaarschuwd. Waarom in dit geval niet? Naar wij vermoedenomdat de hier bedoelde werklieden de ouden van dageu zijn, die in de termen vallen van „onderstand". Mochten zij dddrom niet vooruit worden ge waarschuwd? Welzeker, het ware zelfs plicht geweest dat te doen en waarschijnlijk zou 'took niet zijn verzuimd, indien niet bijzondere omstan- - digheden daartoe aanleiding hadden gegeven. Wat was het geval. De minister, genoodzaakt het personeel der werven te verminderenwilde de zeer oude werklieden, die daarvoor 't eerste in aanmerking moesten komen, niet ontslaan zonder ze eenigen onderstand te verzekeren. Hij kon dit echter alleen doen volgens een daarvoor geldende wet. Zulk een wet was in de maak. De Tweede Kamer had haar reeds aangenomen, de Eerste moest het nog doen en daarna moest Op Nieuwjaarsmorgen werd aan de kazerne der Infanterie te Amsterdam onderstaande Nieuwjaarswensch bezorgd Nieawjaarwensch aan den Infantriet Mannen van den Infantrie! Dappre Zoons van Willem III! 'k Wensch U in deez' morgenstond, Met geheel mijn hart en mond: Heil en Zegen in dit jaar, Liefde van d' Alzegenaar. Kracht en moed en lust in 't strijden, Steeds geduldig in het lijden, Dat deez' Aard' ons allen geeft. Wordt ge eens ten stryd geroepen, Grijp dan moed en treed vooruit. Strijd met God en wees kloekmoedig, Zeker wint ge dan den buit. Vrede wensch ik u en Zegen, Kapitein en Kolonel! Strijd met God op al uw Zeker gaat 't U altijd wel. Officier en Luitenhand Strijd met God voor 't vaderland. Korporaal en mindere man! Neem ook gij daar nota van. Tamboers, koks en wat ook meer, Vest uw hoop op God den Heer. Leve Koning Willem III1 Leve ook den Infantrie! Zijt nu vrolijk met elkaar Op den eersten dag van 't jaar. Nu vraagt ge allen wel gewis Van wie of nu dit wenschje is. Het is zoo waar ik 't U verhaal, Van 't meisje van een korporaal. 1 Januari 1888. H. Op dezen wensch werd door een der Infanteristen de volgende dankbetuiging aan het meisje van den korporaal ge zonden Wij mannen van de Infanterie Bedanken voor den heilwensch, die Aan ons werd toegezonden Door 't meisje van een korporaal, Die ons in schoone dichtertaal Een blij Nieuwjaar verkondde. De dank ook van den Kolonel, Die door beleid en wys bestel, Ons regiment doet leven; Door Kapitein en Luitenant, Door Korporaal en door Sergeant, Zij 't meisje e Wanneer het uur van strijden slaat En het kanon zich hooren laat, Dan zullen we moedig strijden. Aan Koning en aan Vaderland, Met lijf en ziel en hart en hand De beste krachten wyden. En keeren we behouden weer, Of vielen we op het veld van eer, Als dappere soldaten, Dan klink' het leve d' Infanterie, Dan klink' het leve Willem Drie, God zal hen nooit verlaten. Ten slotte klinke een woord van dank En 't heffen van een blijde klank, Het meisje vriend'lijk tegen, Der dappre zoons van Willem Drie, Der mannen van de Infanterie; Haar zij steeds heil en zegen. Een soldaat der Infanterie. Vervolg der Berighten. Z. M. heeft als blijk van goedkeu ring en tevredenheid, de zilveren medaille en een loffelijk getuigschrift, ingesteld bij Kon. besluit van 22 Sept. 1854, toe gekend aan J. J. Bakker, kapt van de sleepboot Hercules", en Th. Rijkers, bootsman en bestuurder van de reddings boot te Helder, wegens moed, beleid en zelfopoffering, aan den dag gelegd bij de zeer gevaarlijke redding der schipbreuke lingen van het op 9 Dec. '87 op de zoogenaamde »Pannekoek" gestrande Duitsche barkschip >Renown.c Voorts is de bronzen medaille en een loffelijk getuigschrift als bljjk van Zijner Majesteits goedkeuring en tevredenheid toegekend aan J. Minneboo, R. Spits, P. Lastdrager, C. Klaseu, A. Knyper, Jb. Bakker, P. Kramer, Jb. Kuiper, T. Lin deman, H. Kennink, J. Bijl, G. Huur man, P. Botter, G. Roosendaal, J. Wentel, K. Bjjl Pzu., Jb. Simons, C. Smit, M. Schoon bergen, A. De Graaf, V. De Wit, P. Oostenbrug, D. Marleveldt, G. Kunst, P. J. Van Os, Jb. Van Doorn, G. Stam, allen roeiers van bovengenoemde reddings boot, wegens moed, beleid en zelfopoffe ring, bij evengemelde redding bewezen. De heeren D. Reedekervan Ter schelling en Aug. Keijser, van Texel, in de vergadering op 8 dezer benoemd tot leden van 't bestuur der Centrale Liberale Kiesvereeniging in het hoofdkiesdistrict Helder, hebben beiden voor die benoeming bedankt. Bij de Nederd. Ger. Kerk (dolee- rende) alhier, is beroepen Ds. J. H. M. G. Wolf, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Gameren. De plaatselijke Weerbaarheids-Vereeni- ging, genaamd «Artillerie-Vrijkorps," hieldjl. Zondag, onder presidium van den heer Mooy, hare jaarlijksche algemeene vergadering in het lokaal «Musis Sacrum" alhier. Nadat de president met een gepast woord deze eerste bijeenkomst in 1888 had geopend, werd het jaarverslag over 1887, na voorlezing door den lsten secretaris, goedgekeurd en vastgesteld. Door de penningmeester, den heer Schuijt, werd vervolgens ter tafel gebracht de reke ning en verantwoording over 1887. De ont vangsten bedroegen f218,08, de uitgaven f213,79 en het goed slot f4,29. Na onder zoek en accoord-bevinding, werd deze rekening, onder dankzegging aan den penningmeester, goedgekeurd en vastgesteld. Met het oog op het financieel verslag werden eenige voorstel len gedaan tot versterking der kas, en werd o. a. bepaald, dat in het vervolg door nieuwe leden een entrée-geld zal moeten worden vol daan. Herkozen werden als leden des be stuurs de heeren B. H. Polak en L. Boon. gekozen de heeren S. Stooker en A. R. Dietz, Vóór de vergadering eindigde nam de heer Polak het woord om dank en hulde te bren gen aan de heeren Schuijt en Mooij, die ge durende vele jaren (de heer Mooij sedert de stichting der vereeniging in 1867) leden des bestuurs waren, en vóór de verkiezing van bestuursleden verklaard hadden niet weder in aanmerking te willen komen. Met betuigingen van bijval werd dit woord van dank en hulde door de vergadering begroet. De afgetreden president betuigde erkentelijkheid, ook namens den heer Schuijt, voor de hun gebrachte hulde, en sloot met een hartelijk woord de laatste door hem gepresideerde vergadering dezer vereeniging. In den jare 1882 werd door den heer H. A. Stadermaan, boekhandelaar alhier, een boekwerkje in het licht gegeven, waarvan de netto-opbrengst door hem bestemd werd tot leniging van den nood der nagebleven betrek kingen van de opvarenden van een veronge lukten loodskotter. Die opbrengst beliep f220,75, en werd door genoemden boekhandelaar aan den Inspecteur van het Loodswezen ter hand gesteld. In 1883 werd door den heer Stadermann een bundeltje gedichten uitgegeven, ten voor- deele van de achtergebleven betrekkingen der omgekomen bemanning van de reddings boot te Callantsoog. Aan den Burgemeester dier gemeente werd door den heer Stadermann de som van f 100,als de zuivere opbrengst dier uitgave, overhandigd. Ten vorige jare kondigde genoemde boek handelaar de uitgave aan van een brochure, ten voordeele van de weduwen en weezen door het vergaan van een visschnit van Egmond aan Zee. De zuivere opbrengst dezer uitgavef 82,40, werd gisteren door den heer Stadermann afgedragen aan den heer mr. D. PH. Aberson, lid der Sub-Commissie, welke alhier is werkzaam geweest in het belang der noodlijdenden door laatstgenoemde zeeramp. Men seint ons uit IJmuiden: Het stoomschip Wally, van Bilbao, met ijzererts naar Amsterdam, geraakte heden nacht half drie door spuien met ankeren onklaar waardoor het anker door de boot ging en het schip vol water geraakte. Het zit nu 500 meter buiten de sluis aan de walzijde aan den grond. De door vaart is niet belemmerd. Men is bezig met pompen hetwelk zeer goed vordert. Hedenmorgen geraakte een machine op het Kruispunt te Amsterdam van de rails, zoodat de treinen niet konden pas- seeren, waardoor de reizigers allen ge noodzaakt waren over te stappen en daar door groote vertraging ontstond. Op de vergadering van den Provinc. B ond voor Harmonie- en Fanfare-corpsen van Noord-Holland", gehouden den 8en dezer, in het lokaal »de Pool" te Am sterdam is besloten de volgende heeren als jury-leden te benoemen voor het a. s. concours, te houden in de maand Juni te PurmerendJoh. M. Coenen, directeur van 't orchest van 't Paleis voor Volks vlijt, Fr. Wedemeijer, directeur der Amst. OrchestvereenigingJ. Koning, kapel meester der Kon. Ned. Marine te Helder, J. G. H. Mann, kapelmeester van 't 4de reg. Infanterie te LeidenC. Coenen, kapelmeester der dd. Schutterij te Utrecht, Ed. Greve, muziekdirecteur te Sneek. Door een visscherman van IJmui den werd Maandagmorgen aan het strand een groote zalm gevonden, wegende 261/s pond, welke hij te Amsterdam heeft ver kocht voor ruim 20 gulden. Texel, 17 Jan. De haven van Texel ligt thans zoo vol met tjalkschepen en visschersvaartuigen, dat de stoombootAda van Hollander nog alleen met mooi weer kan binnenkomen. Bij eenigszins ruw weer zal de boot genoodzaakt zijn bniten te ankeren of den dienst te sta ken. Misschien noopt het ijs in zee daartoe nog wel spoediger. Te omstreeks kwart over 3 uur is Zondag namiddag is een hevige brand uitgebroken in een onbewoond perceel op de Heerengraoht bij de Leidscbegracht, te Amsterdam. Alle beschikbare brandbluschmiddelen waren weldra aanwezig. In het huis werd tijdens de ertimmering gestookt; om naar de oorzaak van den brand te zoeken, behoeft men dus niet in het duister te tasten. Omstreeks balf drie werd in gezegd nomraer ■2 brand ontdekt, een balt unr later sloegen de vlammen de vensters uit, en pas na tien uur des avonds mocht men oordeelen den brand mees ter te zijn. Toch ontbrak het niet aan blusch- middelen. De zoo uitstekend georganiseerde brand weer was spoedig ter plaatse met een viertal stoombrandspuiten, terwijl om halfvier ure ook de drijvende stoomspuit „Jan v. d. Heijden" de gracht kwam opstoomen en, voor het brandend perceel geposteerd, onmiddellijk water gaf. Op den nok der daken van de belendende hui zen op in de vensterkozijnen van het bran dend perceel op gehaakte brandladders, vóór en ach ter het huis, op de gevaarlijkste plaatsen, overal ontdekte men de kloeke brandweermannen, ma- noeuvreerende met de slangen, die de dikke wa terstralen in den vuurgloed spoten. Vergeefs!! De vlammen slorpten het water op, als dorstten zij naar het vocht en zetten den strijd te feller voort, nog aangewakkerd door den opstekenden oostenwind. Maar men gaf geen kamp, en zoo hield de strijd aan, met afwisselende kansen, tot nabij het middernachtelijk uur. Toen was schier al het brandbare binnen de woning verteerd. Van het kapitale heerenbuis, van zandsteen vier ver diepingen hoog opgetrokken, zijn slechts de kale muren blijven staan. Het huis was niet bewoond, doch reeds maanden lang werd er in getimmerd. Het behoorde vroeger aan de familie Oyens en thans aan den heer Van Nienhnys. Dat men hier niet met een dier nieuwerwetsche bouwwonderen te doen heeft, inderdaad wonderen van licht- en dichtheid, en waarvan het een won der is, dat zij onder den aanbouw niet ineen storten, maar met een dier hechte en sterke bouw gewrochten uit een vorige eeuw, bleek uit den langen duur van den brand. Het vuur vond hier zijn gading in de eiken houten beschotten en zolderingen, gedragen door reusachtige balken. Er was wat aan te kluiven! Het moet zijn, dat de kiem van het vuur reeds uren voor het uitslaan der vlammen gelegd ie een verwaaide vonk uit een tabakspijp, een achteloos neergeworpen nog gloeiende lucifer. Langen tijd smeulende gebleven en voortwoeke rende, is bet vuur eerst geruimen tijd daarna ontvlamd. Vandaar, dat het huis op alle hoeken gelijk in vlam stond even nadat het onheil bemerkt werd. Een verklaring ook van den he- vigen strijd dien het kostte, het vuur meester te worden. Het was echter Zondag, en er was op dien dag niet in het huis gewerkt. Zekerheid omtrent de oorzaak van den brand bestaat er dus niet. Slechts aan de geen oogenblik verflauwde inspanning van de brandweer is het dank te weten, dat de belendende perceelen gevrijwaard bleven, hoewel de veroorzaakte waterschade zeer aanzienlijk moet zijn. Een onafzienbare menigte stond dicht opeen gepakt aan de overzijde der gracht het wreede, maar indrukwekkende schouwspel aan te zien, want het koude, maar fraaie winterweer lokte ieder naar bniten. Een brandwacht werd door een der scherven van de springende spiegelruiten aan bet hoofd gewond, een ander door de koude bevangen, verder zijn geen persoonlijke ongelukken te be treuren. De aanblik, die het geteisterde perceel en de nevenliggende woonhuizen thans bieden, is zeer schilderachtig. De vorst deed het nederstroomende water stollen, zoodat de drie woningen van boven tot beneden door rijke en grillig gevormde dra- periën van ijskegels zijn getooid. Voor de ven steropeningen hangt een ijsmassa, welke veel heeft van een druipsteenformatie. Een tak van een in de nabijheid staanden boom is geheel met ijs ver sierd en buigt geheel ter aarde. Zondag vervoegde zich aan 't bu reau der 5e sectie te Amsterdam, een 25- jarige winkelbediende, wonende te Delft, te kennen gevende dat hij door zijn patroon aldaar ontslagen en hij uit wraak hierover brand had gesticht in diens pakhuis. Of de brand zich ontwikkeld had wist hij niet, aangezien hij zich ijlings per stoomtram naar Den Haag en van daar naar Amsterdam had begeven. Voorspoedig bevallen van een Dochter, J. J. BRUST, geb. Fkuoht. Amsterdam, 13 Jan. 1888. De bij het spoorwegongeluk te Ruiuerwold gewonde conducteursDe Jong en Stroobos, hebben Zaterdag ge heel hersteld het ziekenhuis te Groningen verlaten. Van een te Delfzijl in de haven liggenden Duitschen loodskotter is Zater dag in den vroegen morgen een loods, bij het naar boord gaan, te water geraakt en verdronken. Den 20en Januari 1888 hopen mijne geliefde ouders CORNELIS VAN DEN BRANDE en CORNELIA PLATVOET, hunne 35-Jarige Echt vereeniging; te herdenken. Helder, 17 Januari 1888. Uit naam hunner dankbare Dochter, JANNETJE VAN DEN BRANDE.! Heden overleed zacht en kalm in den ouderdom van 68 jaar, onze waarde Moeder en Behuwd moeder ADRIANA GROEN, Wed. CONRAAD KRIES. Helder, 17 Jan. 1888. Uit aller N. KRIES. Onze geliefde Moeder-, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. de Wed. J. GOMES, geb. DE WIJN, is te Helder overleden, in den ouder dom van 85 jaar. Lieverraore, Californië (Amerika). Namens de Familie, F. NANNINGS. C. NANNINGS-GOMES. J. Ph. NANNINGS. D. NANNINGS. (Wegens buitenlandsche betrekkin gen eerst heden geplaatst). Den 9 Januari overleed te Texel, na een langdurig doch geduldig en verdragelijk lijden, mijne liefdevolle Echtgenoote en der kinderen zorg dragende Moeder, JOHANNA VAN WESTEN, in den ouderdom van ruim 45 jaren. Diep betreurd door mjj en mijne Kinderen. D. BOERHORST. Mede namens de Familie. Texel, 16 Jan. 1888. Heden overleed mijn hartelyk ge liefde Echtgenoot, CHRISTIAAN REIJERS, in den ouderdom van 59 jaren. Mede namens Kinderen en Behuwd-Kinderen Wed. C. REIJERS—Sant. Helder, 14 Januari 1888. Heden ontsliep zacht en kalm na een smartelijk doch geduldig lijden van 4 maanden, ons oudste Dochtertje JANSJE, in tien aanvalligen leeftijd van 11 jaar, diep betreurd door hare Ouders en verdere Familie, doch wij hopen in Gods wyzen wil ie berusten, wiens doen wijsheid en liefde is. Helder, 13 Jan. 1888. C. MULDER. M. MULDER, geb. Slaman. Heden overleed onze jongste lie veling MARGARETHA, oud 2 maanden. Helder, 17 Jan. 1888. H. UURBANUS. E. W. UURBANUS- Van Neck. Wjj betuigen onzen dank voor de deel neming, betoond bij het overlijden van onzen Broeder GIJSBERT DIEDERICH. Helder, Januari 1888. Namens de Familie, B. L. VRIES. G. A. SONSTRAL. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van haar geliefden Echtgenoot, betuigt de ondergeteekende, mede uit naam harer kinderen en familie, haar oprechten dank, inzonderheid aan H.H. dragers, die zoo geheel belangeloos haar hunne hulp heb ben aangeboden. Helder, Januari 1888. Wed. G. VAN DER KRAAN, geb. GORTER. ANTJE DE WIT, de Echtgenoote van 't oudste paar van 't Schild, was Zondag tachtig jaar. C. C. BAKKER Sr. C. BLOMBERG. M. BLOMBERG—Backer. Wed. P. BRUIN—Backer. (Herplaatst wegens abusieve opgave). Ontijdig bevallen van een dood Meisje, J. VERMEULEN, geb. DE JONG. Helder, 15 Januari 1888. Door ontbinding van de firma K. DE VINK P. PUINBROEK be veelt de ondergeteekende zich beleefd aan tot het leveren van Bouquetten, Kransen, Versierin gen bloeiende Kamerplanten BloemmandjesKurken bakjes, enz., belovende net werk en solide prijzen. Bloemisterij Kweeklnat", des avonds te 8 uren, zal de Heer G. 1. A. DE GDCQ VAN DELWIJNEN, van Amsterdam, in het lokaal „Musis Sacrum", een LEZING houden. Onderwerp: M^jne reis- en jachtavon turen op een tocht dwars door Znid- Araerika. Toegangsprijs bij inteekening f0.75. De iuteekenljjst ligt o. a. aan bovenge noemd lokaal ter beschikking.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2