HEEREN - LOGEfflENT, Advertentiën. DANKBETUIGING. Binnenhaven No. 4, Een DAGMEID Uitgeloot de Nos. 21-2. De luit. t.-z. 2e kl. Q. P. Poathuma, dienende a/b. van Zr. Ms. wachts. te Hellevoetsluis, wordt met 1 Febr. a. s. op non-act. gesteld. Met ge- melden datum wordt de luit. t. z. 2e kl. A.. Gel derman geplaatst a/b. van Zr. Ms. stoomschip „Alkmaar". De Minister van Koloniën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij het korps genie troepen te Utrecht de gelegenheid bestaat voor 4 jongelingen van 16 tot 18 jaar, om te worden opgeleid tot korp. en serg. bij de Indische genie troepen, en wel onder de volgende voorwaarden De jongeling behoort zich, met toestemming van ouders of voogden, te verbinden voor den tijd van 10 jaren, waarvan 3 in dienst bij het korps genietroepen in Nederland te volbrengen. Bij het aangaan van de verbintenis geniet hij een gratificatie van f 60. Als hij na 3 jaren naar Indië vertrekt, ontvangt hij een gratificatie van f300. Naar gelang hij in dien tijd tot korpor. of serg. wordt bevorderd, wordt de in Indië te volbrengen diensttijd van 7 jaren verminderd tot op 6 of 6 jaren. Alleen jongelingendie behoorlijk lezen en schrijven kunnen en bedreven zijn in de toepassing van de vier hoofdregels der rekenkunde, komen in aanmerking. Gegadigden behooren zioh tnsschen den ln en den 20n Maart e.k., aan te melden bij een der plaatselijke of garnizoens commandanten, of bij den comm. van het korps genietroepen te Utrecht. Z. M. heeft bij het wapen der artillerie benoemd bij den staf van het wapen, tot majoor-magazijn- meesier, den kapitein-magazijnmeester H. N. Boer- rigter, te Helder. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina", v. Ba tavia, passeerde Gibraltar den 25 sten Januari. Het stoomschip «Burgemeester den Tex", van Amsterdam, vertrok van Suez den 2 7sten Jan. Het stoomschip «Sumatra", van Batavia, pas seerde Point de Galle den 29sten Januari. Visscherijberichten. 30 Januari. Aangebracht door 2 sloepen, schipper H. de Waard met 65 lev. kabelj. per stuk f2,15, 100 doode kabelj. per stuk f 1,45, 8 lev. leng per stuk f 3,15, 1800 schelv., waarvan 200 lev. per 100 stuks f 21,50. Schipper J. Taal met 70 lev. kabelj. per stuk f 2,20, 110 doode kabelj. per stuk f 1,25 a 1,40, 2 lev. leng per stuk f 3,25, 1 heilbot f 18,50, 1300 schelv., waarvan 100 lev. per 100 stuks f 22,50. 9 tal haring per tal f 14 a 15. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 27 tot 31 Januari. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: J. Klein en M. van Twisk. BEVALLEN: A. M. Meijer, geb. Wibbels, d. S. A. W. van Baak, geb. Heidenrijk, z. R. de Graaff, geb. Kramer, d. A. M. Labout, geb. Corporaal, d. H. Been, geb. Bakker, d. H. Hak- voort, geb. Bakker, z. A. van Heukelom, geb. Lavell, d. M. Koopman, geb. Kamper, d. L. C. Servaas, geb. Spiel, d. C. J. van der Vliet, geb. van Galen, z. M. A. Janse, geb. Broekman, z. OVERLEDEN: A. Caarls, geb. Steeman, 49 j. M. E. Volkering, geb. Rako, 71 j. D. Kruk, 35 j. P. K. Groen, 52 j. 3268te Staats-Loterij. 5e klasse. 8e lijst. Nos. 7829, f 100,000. Nos. 1160, 17307, 17948, f1000. No. 3765, 6917, 7837, 9788, 11473, 12003, 15166, 19982, f400. Nos. 1814, 3001, 6414, 14459, 15564, 19943, f200. Nos. 2164, 4551, 7317, 11197, 13237, 13745, 14893, 15584, 15983, 19307, 20005, 19068, f100. Ingezon den Helder, 30 Januari 1888. Geachte Heer Redacteur! 't Behoeft nu wel niet op zoo groote schaal als verleden jaar, maar zou 't toch niet pas send zyn, dat we hier, evenals in andere vaderlandsche gemeenten, op 19 Februari a.s. '8 Konings verjaardag met eenigen luister vierden? Bij eenigszins goed weder zal er dien dag wel parade zijn, en op en omstreeks dien dag zullen er wel eenige feestelyke bij eenkomsten van militaire vereenigingen ge houden worden. Zouden we daaraan nu niet kunnen toevoegenalgemeen vlaggenhet dragen van de oranjekleur, eenige illuminatie bij avond, enz. Zou de Feestcommissie, die verleden jaar op zoozeer verdienstelijke wijze werkzaam was, in deze niet weder het initia tief kunnen nemen Ik wil het hopen. En daar het dier commissie ten vorigenjare bleek, te kunnen rekenen op de algemeene instem ming der burgerij en van de militaire autori teiten, behoeft zy stellig niet te vreezen, dat zij nu tevergeefs een beroep zou doen op de sympathie van hare plaatsgenooten. Er be hoort dunkt mijiets gedaan te worden, ook als herinnering aan het welgeslaagde feest van 1887. Met de meeste achting, Uw dw. dr., P. Vervolg der Berichten. Op plechtige wijze werden jl. Zondag namiddag in de bouwzaal aan de Kerkgracht alhier de medailles uitgereikt, door Z. M. den Koning toegekend aan de bemanningen der sleepboot «Hercules" en der reddingsboot, voor de door hen volbrachte redding der schipbreu kelingen van de Duitsche bark «Renown." Zulks geschiedde door den heer Burgemeester dezer gemeente, in tegenwoordigheid van leden van den gemeenteraad, van de commissie der Noord- en Zuidhollandsche reddings-maatschap- pij en van de burgerlyke en militaire cora- missiën voor do uitreiking van een huldeblijk aan de kloeke redders. Nadat de heer Boon, gemeente-secretaris, het Kon. besluit tot het verleenen dier onderscheidingen had voorge lezen, reikte de Burgemeester de medailles de bronzen aan de manschappen en de zil veren aan de gezagvoerders uit. De gezag voerder en de bemanning der sleepboot kon den, daar zij te IJmuiden vertoefden, niet tegenwoordig zijn. Met een «Leve de Ko ning 1" eindigde dit gedeelte der plechtige samenkomst. In ons vorig nummer deelden we mede, dat de Duitsche regeering de som van f 2500 aan de redders heeft geschonken. Aan ieder der aanwezigen werd nu het door onze Regeering hem toegekend aandeel in die som ter hand gesteld, waarbij de burgemeester opnieuw in gepaste bewoordingen de manschappen toe sprak. Aan 't einde betuigde de burgemeester dank aan de aanwezige leden der verschillende cor- poratiën, die door hunne tegenwoordigheid van hunne belangstelling blijk gaven. Met een «leve de Burgemeester!" door de manschap der reddingsboot aaugeheven, eindig de deze eigenaardige plechtigheid. Jl. Vrijdagavond werd in het lokaal Ti- voli alhier de vierde Volksbijeenkomst in dit seizoen gehouden. Sprekers waren de lieeren A. Klerk Az., en J. H. N. Bernelot Moens. Door eerstgenoemde werd voorgedragen de schoone novelle van Justus van Maurik: Mie de porster", laatstgenoemde droeg voor: «Mot tige Janus", van Werumeüs Buning. Na de pauze hadden uitvoeringen plaats door de ad- spiranten-afdeeling en de voorbereidende klasse der Scherm- en Gymnastiek-Vereeniging «Oe fening kweekt Kunst", onder de leiding van den directeur, den heer Oostenveld. De ver schillende werkzaamheden werden door flinke muziekuitvoeringen, onder directie van den hr. L. A. Schouten, afgewisseld. Aan het einde der byeenkomst bracht de heer Mooy, presi dent van het Bestuur dezer bijeenkomsten, dank en hulde aan allen, die hadden medege werkt, omook nu weder een feestavond aan de bezoekers te bereiden. Spreker beval daarbij, met het oog op de welgeslaagde uit voeringen der jeugdige turners, den ouders de zorg voor de lichamelijke ontwikkeling hunner kinderen ten zeerste aan. Meer en meer blijkt het, dat de Volksbij eenkomsten, zoo als ze hier gehouden worden, in groote mate in den smaak van ons publiek vallen. Ongetwijfeld zijn we de tolk van zeer velen, als we aan het werkzame Bestuur de zer instelling een woord van wèlgemeende hulde wyden. 'fc Optreden van de Scherm- en Gymnastiek-Vereeniging Oefening kweekt Kunst, bij gelegenheid eener Volksbij eenkomst, behoort zeker niet tot de minst aantrekkelijke nummers van 't programma, zooals we jl. Vrijdagavond, bij vèrnieu- wing in Tivoli opmerkten. Kracht, vlug heid en netheid by de oefeningen maak ten als altyd op 't publiek een goeden indruk. In verband hiermede wijzen we onze lezers op een annonce, in dit blad voor komende, waarbij aan knapen van 10 tot 15 jaar gelegenheid wordt gegeven leden van de adspiranten-afdeeliug te worden tegen een matige contributie en sporen zelfs tot deelneming aan. Die Vrij dagavond O. K. K. zag optreden, moet wel tot de overtuiging komen, dat de tijd gedurende de lessen goed wordt besteed. Naar wy vernemen, zal in de helft der maand Febr. door de vereenigingen »Mars", Crescendo'*, Gemengd Koor" en »Pro Patria" een gecombineerde uit voering worden gegeven, waarvan de zui vere opbrengst zal strekken om een bui tengewone uitdeeling van levensbehoeften te doen aan de algemeene armen alhier. Velen tooneellief hebbers zullen ze ker met genoegen lezen, dat 't Gezel schap uit den Salon des Variété's onder directie van de hh. Kreukniet, Mutters Co., Woensdagavond in „Tivoliopnieuw zal optreden, en wel met 't blijspel >De Scheepsjongen", gevolgd door >Een Sol daten-familie"- 't Spel van dit gezel schap werd bij 't eerste optreden alge meen geroemd en men verwacht derhalve ook nu een goede opvoering te zullen zien. Het juiste aantal kiezers in deze gemeente bedraagt volgens de officiëele lijst 1621dit omvangrijke stuk, dat op zichzelf een lijvig boekdeel vormt, in ziende, komt men tot de overtuiging, dat de ambtenaren, met het samenstellen er van belast, een arbeid hebben verricht, dat niet gering is te achten oiet alleen toch een bloote opsomming der namen, maar ook de aanslagen in de personeele en grondbelasting zyn er by vermeld en ook de plaats en het jaar der geboorte van eiken kiezer. Hiervoor komt hun voorzeker een woord van lof toe en men mag toegevend zyn, in aanmerking ge nomen, den zeer korten tijd, waarin het geschieden moesten niet te ernstig letten op de onjuistheden, die er in voorkomen ten opzichte van de data's der geboorte ook niet, dat men by de ontdekking er van gehouden is, wil men herstelling er van, een geboorte-acte met begeleidend schrij- ven aan den Raad over te leggen. By de samenstelling der volgende lijst mogen we verwachten, dat deze onnauwkeurigheden daarin zullen worden verbeterd. Nadat de Wieringer-blazerschuit, welke Zaterdag op een onder water lig gend voorwerp stiet, op den Zuidwal was gezonken en Zondagmorgen eenigs zins was gelicht, werd deze in de haven gesleept, doch zonk daar opnieuw. Eerst gisteren mocht men er eindelijk in sla gen de lekken te stoppen en het bescha digde vaartuig boven water te krygen, hetwelk daarna naar Wieringen gebracht is om te repareeren. De Alphabetische kiezerslijst op Texel heeft deze bijzonderheid, dat de let ter E 21 namen telt, welke allen den naam van Eelman voeren. De Hooge Raad heeft verworpen de cassatie-voorziening der Nymeegsche dienstbode, door het Hof te Arnhem tot 5 jaren gevangenisstraf veroordeeld, we- jens poging tot vergiftiging, op een logé laars meesters gepleegd. De toestand van het Amsterdamsche meisje, waarop in den aanvang der vorige week een moordaanslag werd gepleegd, is zonder gevaar. De kogel, die by het hoofd ingedrongen, op den schedel was afgestuit, is verwijderd. Waarschijnlijk zal zij spoedig, geheel hersteld, het zieken huis kunnen verlaten. Hieltje Dodderaa, die 1 Dec. per ongeluk ziju vriend Westerhof te Kibbel - gaaru doodschoot, en tegen wien negen maanden hechtenis geëischt werd, is ver oordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf. Volgens opgave van Bureau Veritas zyn in December 1887 verongelukt 108 dlschepen als9 Duitsche, 17 Ameri- kaansche, 33 Engelsche, 7 Oostenrijksche, 1 Belgisch, 1 van] Chili, 2 Deensche, 4 Spaansche, 5 Fransche, 7 Italiaansche, 15 Noorsche, 2 Portugeesche, 1 Russisch en 4 Zweedsche. Onder dit getal komen voor 5 schepen als vermist. In dezelfde maand verongelukten 21 stoomschepen als 16 Engelsche, 2 Spaansche en 1 Ita- liaansch, terwei in dit getal zyn begre pen 2 stoomschepen, waarvan geen be richt is ingekomen, Het verlies van de zeilschepen wordt als volgt opgegeven 55 gestrand, 5 aangevaren, 4 verbrand, 9 gezonken, 11 geabandonneerd, 19 afge keurd en 5 vermist. Dat van de stoom schepen 13 gestrand, 2 aangevaren, 1 verbrand, 3 gezonken en 2 vermist. Uit het onderzoek, door de betrok ken hoofd-ambtenaren van den Staats spoorweg ingesteld naar aanleiding van het ongeval te Ruinerwold, blykt, dat de machinist van den sneltrein van Mep- pel onder den invloed van sterken drank heeft verkeerd. Uit de kleine plaatsen in het N.- westen der Vereen. Staten, waar reeds zoovelen door de felle koude of in sneeuw stormen omkwamen, komen steeds treu riger berichten. Zij zijn door de buiten gewoon hoog liggende sneeuw van alle gemeenschap met de buitenwereld afge sneden en de voorraad van brandstoffen en olie is opgeteerd. De inwoners moe ten wanhopig zyn. Er lijden nu te Cunewalde, (Ober- lausitz), naar de »Köln. Ztng.« bericht, 180 menschen aan de trichinen-ziekte. 8 zyn reeds overleden. De Saksische regeering heeft een com missaris afgevaardigd tot het instellen van een onderzoek. In Turkije heerscht strenge koude en is veel sneeuw gevallen. Het spoorwegverkeer is door de sneeuw gestremd. De reizigers van den sneltrein naar het Oosten konden niet verder dan Varna komen. Heldersche Moppen. In den sigarenwinkel: Heer: «Heeft u ook nog van het merk: «Voorwaarts?"" O ja, meneer. Kunt u ze mij recommandeeren? Met de hand op het hart, meneer. Ik heb ze in geen tyd gehad. Is de laatste zending wel even goed als de vroegere. Veel beter meneer, veel beter, buiten gewoon fijn en geurig. Ik dank u. U schreef mij, dat zij slecht was, maar het doet me pleizier, dat u je ver gist hebt. Ik ben namelijk de fabrikant. Goe den morgen. WAT EEïTBURGER IS. Kwartiermeester, (op de theorie:) «Wel. v. Putten, zeg me eens wat is wel het onder scheid tnsschen een militair en een burger?" Matroos 3de kl. van Putten: «Nau kwar tiermeester, dat is bv. als ik gestolen heb en de krijgsraad veroordeelt me, dan snijen ze m'n knoopen af en zetten me de valreep uit en dan ben ik een burger!" Op Woensdag 8 Februari 1888 hopen wij te mogen herdenken de 25-jarige EchtvereeniglDg van onze Broeder en Zuster: E. T. KOOPMAN en D. BIERSTEKER. Den Haag, 29 Jan. 1888. Uit naam van C. KOOPMAN en Echtgenoote. 1 Februari hopen wij den 80sten Verjaardag te herdenken van onzen geliefden j Vader, KLAAS P. DEKKER. Wieringen, 31 Januari 1888. Zyn dankbare Kinderen. Ondertrouwd P. LANSER, van Helder, A. TIESSEN, van Texel. Helder, 28 Januari 1888. Op den 4en Februari hopen onze geliefde Ouders: W. ZONDERVAN en H. REINNEN, hunne 25-Jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen, W. ZONDERVAN. H. REINNEN. GeborenELISABETH, Dochter van Jb. ABBENES en M. ABBENES-De Waard. Burgerbrug, Zuid-Zijpe, 28 Jan. 1888. Geboren: HELENA, Dochter van G. NIEUWBUURT en M. NIEUWBUURT—BUIJS. Ymuiden, 28 Jan. 1888. Algemeene kennisgeving. Heden werd ons ouderhart diep getroffen, doordat onze beminde zoon DIRK, na een zeer langdurig lijden onver wachts van onze zijde werd wegge rukt in den ouderdom van ruim 35 jaren. Vier jeugdige kinderen laat hij na; ze zyn thans weezen en kun nen eerst in later tyd hun geliefde ouders beweenen. Ons treft deze slag zwaar, maar onze troost is by Hem, die alles doet naar Zyn wel behagen. Helder, 29 Januari 1888. D. KRUK. C. M. KRUK, geb. ROODT. Broeders en Zusters. Heden overleed, na een kortston dig lijden, mijn geliefde Echtgenoot, P. K. GROEN, in den ouderdom van circa 53 jaar. Een ieder, die den overledene ge kend heeft, zal kunnen beseffen wat ik en mijn 3 kinderen in hem verliezen. Helder, 29 Januari 1888. Wed. P. K. GROEN, geb. Scheaa. Tot onze groote droefheid verna men wy heden het overlijden onzer geliefde moeder en Behuwdmoeder AALTJE HUIZINGA, echtgenoote van PIETER SANTI- FORT. Na een kortstondig verblijf te Port-Said, ontsliep zy in den ouderdom van omstreeks 58 jaren. Texel, 30 Jan. 1888. Namens de familie, K. G. BROUWER. W. BROUWER- SANTIFORT. J. SANTIFORT. H. SANTIFORT—KIND. C. SANTIFORT. C. SANTIFORT—SMIT. J. SCHAATSENBERG. G. SCHAATSENBERG- SANTIFORT. H. SANTIFORT. Heden overleed, in het Algemeen Weeshuis alhier, onze eenige geliefde Zuster ANNA, in den jeugdigen leeftijd van ruim 18 jaren. Wy betuigen onzen innigen dank, voor de zorgvuldige en liefderijke verpleging, die zy in haar langdurig lijden van den Vader en de Moeder in genoemd huis heeft mogen on dervinden en ook aan den Heer Dr. H. BITTER, die onze Zuster voortdurend heeft by gestaan en allen, die haar liefderijk hebben bejegend. Helder, 30 Jan. 1888. Namens Broeder en Zusters, K. EDELENBOSCH. M. EDELENBOSCH. Wy betuigen onzen innigen, hartelijken dank aan familie, vrienden en kennissen van den Helderdie zoo ruimschoots blijken van belangstelling gaven bij de ziekte, het overlijden en de teraardebe stelling van onze geliefde moeder en be> huwdmoeder, Mej. de Wed. J. GOMES, geboren DE WIJN. Lievermore Californië (Amerika), 28 Jan. 1888. F. NANNINGS. C. NANNINGS-Gomes. De ondergeteekende gevoelt zich ver plicht zyn welgemeenden dank te betuigen aan de Werklieden-Vereeniging »Door Orde en Spaarzaamheid tot Welvaart", voor de solide en eervolle behandeling, by de teraardebestelling zijner dierbare Echtgenoote bewezen; verders myn harte lijken dank aan allen, die het hunne tot die plechtigheid hebben bygedragen. J. F. VOLKERING, Schoorsteenveger. Onze hartelijke dank toegebracht aan Familie, Vrienden en Bekenden, zoo wel van hier als elders, welke van hunne deelneming hebben doen blijken. Nieuwe Niedorp, 31 Januari 1888. J. RIESEBOS en Echtgenoote. Mede namens wederzydscbe familie. De ondergeteekenden brengen langs dezen weg hunnen hartelijken dank aan den President, den Hr. A. G. J. de VRIES het Bestuur en de verdere leden der ver eeniging O. W. B. T., voor de deftige teraardebestelling aan het stoffelijk over schot van onzen dierbaren Vader bewezen. Ook onzen dank aan den WelEd. Z.Gel. Heer Dr. BAKKER, en aan allen, die ons zoo liefderijk hebben bijgestaan. Wy mogen ook niet nalaten onze er kentelijkheid te betuigen aan den Heer J. VAN DE CASTEELE. voor de nette wijze, waarop hy ons ten dienste is ge weest Helder, 28 Januari 1888. Namens Kinderen en zijne Broeders G. SPRIET. M. SPRIET. J. SPRIET. De ondergeteekende be richt by deze zijn geëerden plaatsgenooten, dat hy op 1 Februari a. s. zal overnemen het Café van Mejuffrouw de Wed. P. VAN WIJNGAARDEN, genaamd „Het Wapen van Noord-Holland", aan het MOLENPLEIN alhier, en beveelt zich ten zeerste bij allen aan. Van nette bediening en goede consumptie kan ieder verzekerd zyn. Hopende met een druk bezoek vereerd te worden. ÜBd Dw Dienaar) L. WIE RING Je. Naar aanleiding van bo venstaande annonce, beveel ik myn opvolger ten zeerste mijnen habitué's en het geëerde publiek aan, onder dankzegging voor het genoten vertrouwen. UEd. Dw. Dienaresse, Wed. P. VAN WIJNGAARDEN. De ondergeteekende be- richt door deze, dat hij Ml w zyn Kruideniers-Affaire BINNENHAVEN No 23, heeft overge daan aan den Heer R. J. FENENGA. Dankbaar voor het vertrouwen, hem gedurende zes jaren geschonken, beveelt hij zyn opvolger minzaam aan. J. T. TEENSMA. refereerende aan het bovenstaande, beveel ik mij by het geëerde publiek be leefdelijk aan; verzekerende niets onbe proefd te zullen laten, om hetzelfde ver trouwen als myn voorganger te verkrijgen. R. J. FENENGA. vroeger Hotel „De Zeevaart", De ondergeteekende bericht 't publiek, dat hy het bovengenoemde zeer nette en opnieuw gerestaureerde Logement heeft overgenomen van den Heer F. WIJN. Bij hoopt de tevredenheid der vele bezoekers te mogen verwerven door de verzekering, dat hy steeds de beste con sumptie zal presenteeren en de bediening niets te wenschen zal overlaten. J. T. TEENSMA. KONINGSTRAAT 509. Het Bestuur der Scherm- en Gymnastiek- Vereeniging „Oefening kweekt knust", alhier, heeft, in verband met eenige tot haar gerichte vragen, de eer by deze aan belanghebbenden mede te deelendat voor- loopig slechts enkele leden in de Adspi- ranten-Afdeeling der Vereeniging kunnen worden opgenomendat het lidmaatschap dezer Atdeeling openstaat voor jongelie den van 1015 jaren; dat de contributie 30 cent per maand bedraagt en dat de oefeningen des Donderdags- en Zaterdags middags worden gehouden. Het Bestuur verstrekt gaarne nadere inlichtingen en zal, tot het inschrijven van nieuwe leden, zitting houden op Donderdag 2 Februari a.s., 's avonds van 7 tot 8V2 uur, in het lokaal der Ver eeniging, Weezenstraat. Helder, 31 Jan. 1888. Namens het Bestuur, C. S. JARING, President. D. H. HORN, Secretaris. (Leening 1874) Belanghebbenden worden uitgenoodigd op Maandagavond a. s. 6 Febrnari, van 8 tot 10 uur, in de Consistoriekamer der Chr. Geref. Gemeente, tot het innen der verschenen rente. J. COLLET.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2