W. J. BLITZ, OPENBARE UITVOERING, MARINEFONDS. TWEEËRLEI KRUIS. Advertentie n. C. KARMELK, „HALLELUJA." op Woensdag 22 Febr. 1888, ii k Chr. Gereformeerde Kert TOEGANG VRIJ. ERNST EN SCHERTS. „Eendracht maakt Macht". LIEFDADIGHEIDS - UITYOERING DONDERDAG 1 MAART 1888, IWAN, DE LIJFEIGENE M. MARMELSTEIN. heele Zuiderzee vrijelijk konden beschikken, doch thans bijna niets meer kunnen verdienen, zoo oin de hooge pacht en de lage wierprijzen als omdat sommige gedeelten van de Zuider zee aan de vrije visscherij onttrokken zijnen mitsdien verzoekende, dat de verpachting der wierwaarden geheel gestaakt zal worden, de wier- mauierij weer geheel vrij zal worden gelaten, en de verpachting van vischplaatsen zal worden be perkt tot de gronden, welke alleen voor oesters penen geschikt zijn, nl.h e t Amsteldiep; het Visschermansgaatje; hetZwen en een gedeelte van het meer bij de Wa terkaap. üeeft goedgevonden en verstaan: Bij afschrift dezeB aan de adressanten te ken nen te geven, dat aan het eerst omschreven ver zoek (vrijlating der wiermaaierij) niet kan wor den voldaan, dat het stelsel van verpaohting der wierwaarden geacht moet worden zoowel in het belang van den wierhandel als van de wiermaai ers te zijn, en boven vrije wiermaaierij verkies lijk is, en dat, zoo de tegenwoordige pachtprijzen der wierwaarden te hoog mochten zijn, de pach ters, door gebruik te maken van hun recht van pachtopzegging, na zekeren tijd de gelegenheid bekomen, de pachtsommen naar de minder gun stige marktprijzen van het wier te regelen; wijders, wat het tweede verzoek betreft, dat het aan de vrije visscherij onttrekken van een zeer klein deel der Zuiderzee voor de teelt en vangst van schelpdieren, en wel van een deel, waarin de laatste jaren voor de verpachting zoo goed als geen oesters werden gevangen, aan de vrije visscherij op de Zuiderzee geen schade kaa hebben toegebracht, en daarentegen aan een zeker aantal personen, in dienst der pachters, werk heeft verschaftdat evenwel bij de over weging der vraag, of al of niet herverpacht zul len worden, de perceelen, wier pacht na 30 Maart a.s. niet is verlengd, alsmede van die of nog an dere vischplaatsen aan de openbare visscherij ter verpachting zullen worden onttrokken, nauwgezet rekening zal worden gehouden met het belang der visscherij". N. Rott. Ct. Marine en Leger. De luit. t. z. Ie kl. J. Wentholt, gedetacheerd te Amsterdam, wordt met 1 Maart a. s. belast met het bevel over de inschietplaats voor visch- torpedo's in zijkan. F van het Noordzeekan. Volgens particulier bericht is Zr. Ms. stoom schip Lucifer, van Amsterdam naar Ned.-Indië, den 17den Febr. Tarifa gepasseerd. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prinses Marie", van Amster dam, arriveerde te Marseille den 17n Februari. liet stoomschip «Voorwaarts", v. Amsterdam n. Batavia, vertrok den 20n Febr. v. Port-Saïd. Het stoomschip «Prinses Amalia", van Bata via, lag den 19n Febr. teVigo binnen om kolen. Het stoomschip «Prins Frederik"v. Amster dam, arriveerde den 19n Febr. te Southampton. Visscherijberichten. 20 Febr. 15 tal haring, per tal f 16.a f 17.—. 4 sloepen binnen. Schipper P. Verhoeven met 100 1. kabelj., per stuk f 1,8512 1. lengen, id. f3,35; 1 heilbot f 17,50; 170 d. kabelj. per stuk f 1,15 a f 1,45; l*/8 punt rog, 4 vleeten te zamen voor f 18,50; 500 schelv., waarvan 150 lev., per 100 f 30.50. Schipper W. Zwartveld met 140 1. kabelj., per stuk f 1,90; 24 L lengen, id. f3.50; 25 d. lengen, id. f2.35; 140 d. kabelj., id. fl.20 a f 1.451 ben vleet, per ben f27.600 schelv., waarvan 100 lev., per 100 f33. Schipper Barendrecht met 60 1. kabelj., per stuk f 1,90; 6 L lengen, id. f3,60; 1 heilbot f 13.50; 100 d. kabelj.,p.stuk f 1,15 af 1,60; 16 punt rog, p. punt f 10.7 ben vleet, per ben f22.300 schelv. in ijs, p 100 f34.50. Schipper J. v. d. Kuijl met 140 L kabelj., per stuk f2.17 1. lengen, id. f3,65; 18 d. lengen, id. f2.60; 80 d. kabelj., id. fl.26 a f 1.40; 700 schelv. in ijs, per 100 f33.50. 1 Hamburger, no. 183, schipper Rabê, met rog en vleet, voor f45.36 tongen, voor f18,schol, voor f13. 21 Febr. vni. 2 sloepen binnen. Schipper H. Zwartveld, met 140 1. kabelj., per stuk f 1.7512 1. lengen, id. f3.35; 1 heilbot f21.190 d. kabelj., per stuk f 1. a 1 1,30; 700 schelv. in ijs, per 100 f33.50; 3 ben vleet, per ben f20,50; 5 punten rog, per punt f9. Schipper H. de Korte met 80 1. kabelj., p. stuk f 1.80; 10 1. lengen, id. f3.45; 140 d. kabelj., id. f 1,05 k f 1.453 heilbotten, id. f25.400 schelv. in ijs, p. 100 f34.50; 1 ben rog, f23.50. PosterUen. LIJST van brieven, enz., geadresseerd aan onbekenden, gedurende de 2e helft der maand Januari 1888: Firma Winter, Amsterdam. J. Vunke, id. G. J. Smit, id. Rutgers van Rozenburg, id. J. H. Balke, id. P. G. J. Joost en, Gelder- malsen. S. H. Larastra, Halem. Wed. Eek hout Boon, Rijswijk. P. Meijer, Rotterdam. Briefkaarten. Mej. M. de Beer, 's Graven- liage. F. C. Mauritz, Nijmegen. Brieven, verzonden geweest naar BelgiëWassege, Brussel. Opgave van de aren der Baslichting. Centrum. Binnenhaven. Willemsoord. 4.'sm. 4.15 'sm. 4.30 '8 m. •7.40 *7.55 *8.10 11.35 11.50 12.5 'sav. *2.35 'sav. *.250 'sav. *3.5 *5.35 *5.50 *6.5 *8.35 *8.50 *9.5 Hoofdgracht. Helder. Station. 4.42 's m. 5.'s m. 5.50 's m. *8.22 y *8.30 9.5 12.17 's av. 12.25 's av. 1.'sav. *8.7 *3.25 3.55 *6.17 *6.25 *7.20 *9.17 u *9.25 ii Op Zon- en Feestdagen vervallen deze lichtingcn. De Directeur, POLVLIBT. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Geene. Van 17 tot 21 Februari. ONDERTROUWD GEHUWD: BEVALLEN: T. Kok, geb. Blom, d., E. Govers, geb. Bommel, d. W. D. van Willigen, geb. Edelenbosch, z. A. Reijnhart, geb. Mol, z. J. Buijs, geb. Bal, d. A. Breet, geb. Wa genmaker, z. M. J. de Barbanson, geb. Ven- nix, d. OVERLEDEN: M. C. FÜpse, 19 j. H. M. C. van Poelvoorde, 1 m. 1 Levenloos aangegeven. POLITIE Gevonden voorwerpen. Adres Bureau I. Een HALSKETTING met gouden TONNETJE. Het Premie-Boekwerk Er liggen nog eenige exemplaren van het bovengenoemde werk onafgehaald. Wij maken hen, die daarvoor een bon inleverden, hierop attent DE UITGEVERS. Vervolg f der Berichten. De vereeniging» Ontwaakt bij Tijds," alhier, zond ook dit jaar weder een te legram van gelukwensching aan Z. M. den Koning, op diens geboortefeest. Namens Z. M. werd aan den president, den heer A. G. J. de Vries, telegrafisch dank betuigd, voor den toegezonden heil- wensch. De uitslag van het liefdagdig streven, door een viertal plaatselijke Vereenigingen beraamd, ten einde in dit barre jaargetijde den nood der behoeftigen in deze gemeente eenigermate te lenigen, is geweest als volgt De opbrengst der op 15 en 16 dezer, in Musis Sacrum gegeven liefdadigheids-uitvoeringen van de Vereenigingen «Crescendo", «Gemengd Koor", «Mars" en «Pro Patria" heeft bedra gen f299,54. Deze som is aan 't Burgerlijk Armbestuur ter hand gesteld. Dat bestuur heeft aan die som toegevoegd het alsnog aanwezig en voor een extra-bedeeling bestemd bedrag, indertijd bijeenverzameld door de heeren Bandsma en Felix, in een armbus bij de door hen ter gelegenheid van 't Koningsfeest ten vorigen jare opgerichte eerepoort in de Zwaan straat alhier, ad f23,50. 't Armbestuur had dus te beschikken over f 323,04. Met de grootste nauwkeurigheid heeft 't bestuur voor een goede uitdeeling gezorgd. Aan de gewone bedeelden, ten getale van 215 gezinnen, heeft het een extra- bedeeling geschonken, en aan 129 huiszittende armen heeft het een bedeeling verstrekt, zoodat niet minder dan 344 gezinnen een zeer welkome gave ontvangen hebben. Gaarne brengen we hulde aan het weldadig strevon van bestuurderen en leden der genoemde Vereenigingen, waardoor, dank zij den steun der ingezetenen, aan een aantal behoeftigen een weldaad kon worden bewezen. Gisterenavond had in de uiterst fraai ver sierde cantine van het 2e bataillon mariniers het jaarlijksch assaut plaats. De circa 25 leerlingen, geoefend door den fourier van den Burg, gaven blijk, dat zij hun leertijd flink besteed hadden en, mocht het eens noodig zijn, hun wapen flink zouden weten te handteeren. Het trekken op de verschillende wapens werd aangenaam afgewisseld door een partijtje slof, hetwelk de lachspieren van allen in beweging bracht en besloten door de voor stelling van een kampement mariniers, dat door de Atjheërs overvallen wordt. Dat het hart van velen der aanwezigen hierby open ging, laat zich begrijpenzeer velen onzer mariniers toch heb ben den krijg tegen Atjeh medegemaakt. Nadat de brevetten door de dames Spanjaard en Romenij waren uitgereikt, bedankte de luite nant-kolonel Spanjaard, commandant van het 2e bataljon mariniers, den luitenant-adjudant Gauw, directeur en den fourier van den Burg, instructeur der schermschool, voor hunne moeite en zorg, aan het onderwijs besteed, feliciteerden de tot meester en prevót bevorderden, sprak den wensch uit, dat, wanneer de onafhankelijkheid van ons vaderland of Indië werd aangetast, zij dan zouden toonen, dat het onderwijs in het be handelen der wapenen niet vruchteloos aan hen gegeven was. Op zyn voorbeeld hieven de aan wezigen een driewerf hoezee aan op onzen eerbiedigden en beminden Koning. De loting voor de Nationale Militie in deze gemeente heeft hier heden morgen plaats gehad. Op 's Rijks werf alhier ziju uitgereikt: de gouden medaille met f 100 aan P. L. Be- naerts, schilder, en S. Boendermaker, zeil maker de zilveren medaille met f 50 aan J. Faber, huistimmerman, A. J. Meeuwsen scheepstimmerman, C. J. Stelle man, met selaar en D. J. Thyszmeyer, werktuigm, 't Jaarlijksch groot Militair-Assaut van de korpsen Infanterie en Artillerie alhier, ter gelegenheid van 's konings ver jaardag, zal op Donderdag 23 Februari in het lokaal Tivoli plaats hebben. Door de liberale kiesvereeniging in de Zijpe, is na het bedanken door den heer T. J. Waller, thans tot candidaat voor de 2e Kamer gekozen de heer D. C. Loman te Texel. Ook door de liberale Kiesvereeniging te Texel is de heer Loman met 58 tegen 13 stemmen candidaat gesteld. Twee van het schip Willem Friso gedeserteerde minderjarige matrozen, die hunne kleedingstukken verkocht hadden, werden Zondag door de politie te Am sterdam aan de militaire overheid over geleverd. Men meldt uit Batavia 14 Jan. De vice-admiraal Binkes heeft het voor nemen dit jaar naar het vaderland terug te keeren. Als zgn vermoedelijke opvolger wordt genoemd, de schoutbij nacht Cramer. De gemeenteraad van Alkmaar heeft met algemeene stemmen besloten tot den Min. van Oorlog het verzoek te richten, om de gemeente Alkmaar aan te wijzen als de plaats waar bij aanneming van het door de Regeeriug ingediende wets ontwerp tot algemeene regeling van het militair onderwijs bij de landmacht, voor zoover daarbij de opleiding tot en de hoogere vorming van den officier zijn be trokken de cadettenschool zal worden gevestigd, onder aanbieding van de daar voor benoodigde terreinen en gebouwen. Uit Den Haag ontvangt men het verblijdend bericht dat Z. M. de Koning in beterschap toeneemt. H. M. de Koningin en Prinses Wilhelmina zijn Zondag, naar het gerucht wil, weder aan een ernstig gevaar ontsnapt. Terwijl zij zich door de smaakvol versierde straten der residen tie lieten rijden, viel een kleine vlag op een der paarden, waardoor dit schichtig werd en het op een loopen trachtte te zetten. Onmiddellijk toe geschoten hulp voorkwam gelukkig ernstige on heilen, zoodat het prinsesje, dat een oogenblik natuurlijk angstig was, weinige uren later 9 uur in den avond in een gesloten hofrijtuig, vergezeld van een kamerheer en een hofdame, naar de woning van mevrouw Van Lennep op de Koninginnegracht reed, waar zij zich bij het afsteken van het vuurwerk verlustigde. Op weg daarheen werd het prinsesje van Voorhout leven dig toegejuicht en begroet met het «Wilhelmus". Een vletterman, gisterenmorgen te Amsterdam buiten het Oosterdok bezig zijnde een tros uit te brengen, is met de vlet omgeslagen en verdronken. De Rijkscommissie voor de examens ter verkrijging van een diploma als stuur man aan boord van koopvaardijschepen, zal, overeenkomstig het bij Kon. besluit van 18 Jan. 1886 no. 1 (Stbl. no. 10) itgestelde reglement voor die examens, aanvangende den 13n Maart te 9Vs uur, zitting houden te Rotterdam, gebouw der Loge, Eendrachtsstraat no. 14. Nu hgt bekend is geworden, dat ook flinke, goedgebouwde jongens plaatsing kunnen vinden, ook al zijn ze niet met de haringvis- scherij bekend, om zich te laten aanmonsteren voor de bemanning der haringvloot, voelen vele Friezen zich daartoe aangetrokken. Reeds ten vorigen jare lieten zich enkelen aanmonsteren voor de haringvloot te Vlaar- dingen, en dit voorbeeld zal waarschijnlijk door meerderen worden gevolgd, daar volgens verklaring van ben, die dit eerst beproefden, de verdiensten goed waren. Bij gebrek aan een voldoend getal Nederlanders, vonden tot dusver jaarlijks vele Duitschers op die vloot plaatsing. Voor de vacante betrekking van chef-machinist aan het 2e stoomgemaal van den polder van Mastenbroek hebben zich 110 sollicitanten aangegeven. Het salaris is f 600 met vrije woning, vuur en licht. Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft het vonnis vernietigd van de rechtbank aldaar, waarbij Pietje H., oud 35 j&ren, arbeidster te Akkerwoude, is vrijgespro ken van het verbergen van een lijk, met het oogmerk om de geboorte te verheelen. Het Hof achtte het feit bewezen, ver klaarde haar daaraan schuldig en veroor deelde haar tot 2 maanden gevangenis straf. Sedert Maandag 1.1. wordt vermist zekere B., vrachtrijder tusschen Maastricht en Maasdijk. Zijn hondenkar werd aan den kant der Zuid - Willemsvaart gevon den. Men vermoedt, dat hij te water ge raakt en verdronken, is. Te Tiel heeft de politie de hand gelegd op een brutale oplichtster. Zij had in den laatsten tijd in verschil lende winkels goederen gehaald op naam van een ander, voor een gezamenljr1 waarde van ongeveer f40. De goederen werden gedeeltelijk in haar bezit gevonden, terwijl de overige door haar in een huis te Zoelen gebracht wa ren, alwaar zij binnen een paar dagen in dienst zou treden. Het schoonerbrikschip »Ida«, thuis- behoorende te Veendam, is aangekocht door de reederij de Groof Co., te Vlis- singen. De »Jan Frederik« van Nieuwe- Pekela, is aangekocht door dezelfde ree- derij. In verband hiermede schrgft men: Vóór ongeveer dertig jaren bestond de Veendammer vloot uit ruim 350 zeesche pen, en vóór twaalf jaren telde de school voor zeevaartkunde ongeveer 80 stuurlie den of matrozen op hare banken. En nu? Hoogstens bestaat de vloot uit nog een 50 bodems, telken jare nog te verminde ren met verloren gaan, verkoop, en sinds 1874 is er slechts één zeeschip te water gelaten. De school voor zeevaartkunde bestaat nog, maar is verdoopt in een school voor voorbereidend onderwijs der H.B. school, terwijl de toekomstige zeelui de noodige theoretische kennis gaan opdoen te Delf zijl, Harlingen en meer andere plaatsen. Gelukkig zgB de bakens verzet en heeft 't fabriekswezen er zulk een hooge vlucht genomen, dat deze gemeente de eerste in dat soort in de prov. Groningen wordt. Wat dezer dagen in de gemeente O. is voorgevallen, bewijst wel dat, al leven wy in de 19e eeuw, nog niet alle menschen van baar geest van vooruitgang en ontwikkeling zijn doordron gen. Een persoon meldde zich op de secretarie dier gemeente aan en kwam solliciteeren naar de betrekking van beul. Men had hem verteld, dat met het nieuwe Strafwetboek ook de doodstraf weer was inge voerd. Dat er hartelijk gelachen werd, is te be grijpen, te meer omdat het iemand was, die geenszins zijn verstand mist en hij ook in allen ernst zijn woord deed. Het kostte verder heel wat moeite ofn den sollicitant van zijn dwaling te overtuigen, die zeer teleurgesteld verklaarde, dat hij reeds lang naar een vaste betrekking ge zocht had en nu meende, er eindelijk een gevon den te hebben. In de Italiaansche oorlogshavens worden toebereidselen gemaakt, alsof men aan den voor avond van een oorlog is. Een koortsachtige werkzaamheid is er waar te nemen om de ha vens van Napels, Spezzia en Genua op voet van oorlog te brengen. 4000 werklieden zijn onlangs aangenomen, die dag en nacht werken, des nachts met electrisch licht. Te Napels en Genua moeten een honderdtal koopvaardijschepen ge ïnspecteerd wordenten einde deze daarna als kruisers te wapenen ingeval van oorlog. In het arsenaal en de artillerie-kazerne te Vene tië, wordt nacht en dag gewerkt aan het monteeren van kanonnen. De minister v. ma rine heeft gelast de hoogste klasse der zee academie te Livorno te sluiten, en de 30 on derofficieren, die deel dezer klasse uitmaken, op de oorlogsschepen te plaatsen, welke in ge reedheid worden gebracht. Alle hoop, op het vinden van het verongelukte Engelsche oorlogsschip Wasp, worden opgegeven. Aan boord van de Zephyr, die te Plymouth aankwam, be vond zich een man, behoorende tot de equipage van de Wasp. Bijna in geheel Europa hebben dezer dagen hevige sneeuwstormen gewoed. In Frankrijk, Spanje, Duitschland, Zwitser land, Oostenrijk en Hongarije is op vele plaatsen zooveel sneeuw gevallen, dat het verkeer geheel of gedeeltelijk is gestremd. Vooral in Zwitserland, de Oostenrijksche Alpen en Hongarge is groote schade aan gericht, terwijl ook vele menschen het leven verloren. Bij Die in de Jura is een toevluchts oord voor reizigers geheel door een lawine bedolven. Zeven personen werden daar door getroffen. Alle pogingen om hen te vinden bleven vruchteloos. Een burger te Güstrow (Mecklen- burg) kwam onlangs tot de verrassende ontdekking, dat een dienstmeisje, hetwelk hg voor eenige dagen gehuurd had, een ontvluchte mannelijke gevangene was, die zich als vrouw vermomdaan de naspo ringen der politie had weten te onttrekken. Op Woensdag 22 Februari a.s. hopen wij den 78sten Geboortedag 1 te herdenken van onze geliefde Moeder, de Wed. K. ZAAL. Uit naam van haar liefhebbende kinderen, behuwd-en kleinkinderen P. ZAAL. H. M. ZAAL, geb. Makelaar. J. VAN DIJK. S§ Bevallen van een Zoon, A. DIJKER-KIMMEL. Helder, 20 Febr. 1888. Bevallen van een Meisje E. GOVERS—BOMMEL. Helder, 17 Februari 1888. Voorspoedig bevallen van een Meisje M. DE BARBANSON— VENNIX. Nieuwediep, 19 Febr. 1888. Eenige kennisgeving. Bevallen van een Zoon C. C. LUTZ—EELMAN. Amsterdam, 18 Februari 1888. Commelinstraat 34. Bevallen van een dooden Zoon Mejuffr. H. VEEN—v. d. Woude. Helder, 19 Februari 1888. Nog treurende over 't verlies van ons jongste Zoontje, trof mg heden op nieuw een zware slag, door het overigden van rngn geliefden Echt genoot, C. Jb. MOSTERT, in den ouderdom van 31 jaren. Allen, die den overledene van nabij gekend hebben, zullen beseffen wat ik met mijn 3 nog jeugdige kinderen in hem verlies. Wieringen, 17 Febr. 1888. Mede diep betreurd door zijn hoogbejaarde Moeder en verdere Familie. Wed. C. Jb. MOSTERD-Bais. Strekkende tot algemeene kennisgeving. Evangelisatielokaal in de Vijzelstraat. Zoo God wil, a. s. DONDERDAG- AVOND te 7 u. 30, optreden van den Heer Agent der Ned. Zendings-Vereeniging terwijl de Zangvereeniging in 4 stemmen eenige nummers ten beste zal geven. Deze vergadering zal uitsluitend ten voor- deele zijn van het werk der zending onder de Soendaneezen. Alle plaatsen zijn vry, Het Bestuur der genoemde School bericht bij deze, dat aldaar tegen uiterst lagen prijs te verkrijgen is eene groote partij HEM DEN van zeer goede kwaliteit. Chr. Zangvereeniging ten voordeele der armen, des avonds te 7nnr> PROGRAMMA'S a 10 Cents te verkrggen bg de leden van genoemde Vereeniging, en aan den ingang der Kerk. GEWONE VERGADERING op Vr(jdag 24 Februari 1888. Rekening en Verantwoording. Verkiezing van Bestuursleden. HET BESTUUR. ALGEMEENE VERGADERING op Donderdag 23 dezer, des avonds te 8 uren, in de Marine-Cantin e. Punten van behandeling: Bespreking concept statuten. Kiezen van afgevaardigden ter algemeene vergadering te Amsterdam. Zij, die alsnog als lid wenschen toe'te treden, kunnen zich dien avond bg het Bestuur aanmelden; gepensioneerden on der overlegging van hun pensioenbrief. Het Afdeelingsbestuur. KORPORAALS-VEREENICING van land- en zeemacht ten bate der algemeene armen dezer gemeente zal plaats hebben op In het lokaal „Tivoli". op te voeren: of de Vloek der Armen. Tooneelspel in 5 Tafereelen, naar het verhaal van dien naam, bewerkt door T. v. i>. STEMPEL. De kaartjes en programmals worden bezorgd. Ie Rang f 1.00, 2e Rang f 0.50 de persoon. Tandarts, Amerikaansche en Daitsclie behandeling, volgens de Nieuwe Wet. Eiken Donderdag van 12 tot 1 uur, in het HOTEL DE TOELAST te Nieu wediep. Adres te Amsterdam, Nieuwendgk b. dt Dam No. 241. Wegens gevorderden leeftijd heb ik van af heden mijn MELK-AFFAIRE over gedaan aan rngn zoon H. SMIT, en breng ik bg dezen rngn welgemeenden dank aan mijn geachte plaatsgenooten, die mij gedurende ruim 50 jaar begun stigden, terwijl ik nu rngn zoon in de zelfde gunst bij U allen aanbeveel. Helder, 21 Februari 1888. ib. SMIT. De ondergeteekende be- richt hiermede aan zijn ge- war achte plaatsgenooten, dat hg van af heden de MEL&AFFAIRE van zgn Vader heeft overgenomen en be veelt zich minzaam bij U allen aan, ter- wgl hg niets onbeproefd zal laten, om ook dat vertrouwen te bekomen, zooals zgn Vader heeft mogen ondervinden. Men kan verzekerd zgn van eerste kwaliteit Melk en solide bediening. Helder, 21 Februari 1888. UEd. Dw. Dienaar, H. SMIT, Oude Kerkstraat B 38a. De ondergeteekende jfl^^P bericht bij dezen, dat hij is aangesteld als MAKELAAR IN ALLE VAKKEN en als zoodanig door de Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar is beëedigd. Zijn kantoor is gevestigd in de Nieuwstraat No. 393 alhier.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2