De Regeling Advertentie n. DE DROOGMAKING DER ZUIDERZEE. Dit grootsche werk, in vroegere jax*en door tal van waterstaatkundigen onderzocht en be sproken, in vele geschriften verklaard en se dert in rust gebleven, is een nieuwe phaso in getreden door het nu andermaal optreden eener Krachtige vcreeniging, die een nieuw onder zoek naar dat grootsche plan ten doel heeft wij bedoelen de Zuiderzee Vereeniging. Thans is van den ingenieur chef van het technisch onderzoek, den heer C. Lely, een gedeelte van een rapport verschenen, dat in een aantal vellen en eenige kaarten het resultaat geeft van het onderzoek omtrent de afsluiting van de Zuiderzee, do Wadden en de Lauwerzee, en den invloed er van op de ivaterlceei-ing der provinciën, welke hare oevers begrenzen. Het eerste gedeelte wordt gevolgd door II, de in vloed der afsluiting op de waterloozingIII de invloed der afsluiting op de tvaterverver- sching; IV de invloed der afsluiting op de scheepvaart der Zuiderzee; V en VI over de constructie van den afsluitdijk, sluizen en de voor- en nadeelen der afsluiting, buiten ver band met de droogmaking. Zal de nieuwe provincie eenmaal aan het Rijk der Nederlanden worden toegevoegd? Velen zeggen ja! Hoe ook, alle bewoners, rond die groote waterplas gevestigd, zullen met belangstelling den uitslag vernemen van die onderzoekin gen, welke ons tot het groot doel zullen brengen. Voor belangstellenden is het rap port op aanvraag ter lezing te bekomen. Lentemaand's intocht. 't Is lentemaand. De wintergod Zwaait nog zijn scepter rond Hij ketent door zijn streng gebod De waat'ren en den grond. De ijswiud huilt en stuwt en jaagt De sneeuwvlok wild daarheen, En menig arme lijdt en klaagt, Waar kommer wordt geleên. Geen leeuwrikslied meldt door de lucht: De lente is weergekeerd! Neen, zelfs de arme vogel zucht, Daar zooveel wordt ontbeerd. Geen sneeuwklok steekt nog 't hoofdje omhoog, Of bengelt blij te moe, Wijl lentemaand haar zoo bedroog, Ons vroolijk 't welkom toe. 't Is lentemaand, doch slechts in naam, Wijl winter nog regeert, Tot streDge heerschzucht slechts bekwaam, Zooals hij duid'lijk leert. O, lentemaand, verbreek zijn macht, Jaag toch dien heerscher heen Toon ons uw lieflijkheid en kracht: Wij klagen steen en been. Zing, leeuwrik, zing uw schoonste lied; Luid sneeuwklok over 't veld. Misschien dat dan de winter vliedt En lente tot ons snelt. Marine en Leger. liet schroefstoomschip 1ste klasse „Zilveren Kruis", onder bevel van den kapitein ter zee J. C. Joekes, is den 1 dezer ter reede Callao Peru) aangekomen. Aan boord was alles wel. De machinist 2e kl. G. J. Smeenk wordt met 10 Maart a. s. geplaatst aan boord van Zr. Ms. stoomschip Alkmaar. De machinist 2e kl. kl. VV. Z. Ort van de Alkmaar naar het wacht schip alhier. De id. 2e kl. J. Houtsmuller van den torpedodienst bij de conservatie. De id. 3e kl. J. Grebber van het wachtschip naar Jin torpedodienst. De id. Ie kl. van het rivier- Vaartuig llbenus naar den torpedodienst en met 0 Maart de id. 2e kl. G. P. J. van der Klugt van de conservatie op het stoomschip Joan Wil lem Friso. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram, is Zr. Ms. schroefstoomschip der 4e kl. „Sommelsdijk", onder bevel van den knpt.-luit.-ter zee J. F. M. Lange, in den namiddag van den 3n dezer van de reede van Bucnos-Ayres vertrokken, ter voorzetting der reis. Aan boord was alles wel. Den adelborst le kl. G. W. de Leur, met in gang van 11 Maart a.s., bevorderd tot luitenant ter zee 2e kl., met bepaling, dat hij zal rang nemen tusschen de luitenants ter zee 2e kl. jhr. G. L. van Panhuys en W. H. C. Hoog. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Prins van Oranje", van Ba tavia, passeerde Kaap del Arini den 2en Maart. Het stoomschip Prinses Marie", v. Amsterd. n. Batavia, vertrok den 2den Maart van Aden. Het stoomschip „PrinsesWilhelmina" vertrok van Amsterdam naar Batavia den 3 den Maart. Het stoomschip „Koningin Emma" is den 3en Maart v. Batavia vertrokken naar Amsterdam. Visscherijberichten. 5 Maart v m. Aangebracht 5tal haring per tal f24,50. 3 sloepen, schipper C. van Hoek met 45 lev. kabelj. p. st. f 2,35, 3 leDg p. st. f 3,80, 80 doode kabelj. p. st. fl,80, 200 schelv., waarvan 100 lev. p. 100 st. f42,50, 7 ben vleet per beu f28.50, 26 punt rog p. punt f 15,50. Schipper L. dc Lugt met 70 lev. kabelj. p. st. f 2,55,1 heilbot ff), 150 schelv. in ijs p. 100 st. f 4-3,50. Schip per M. van Delft met 70 lev. kabelj. p. st. f 2,40, 100 doode kabelj. p. st. f 1,45, 4 leng p. st. f 3,90, 7 heilbot p. st. f 15, 800 schelv. in ijs p. 100 st. f42. N.m. Schipper W. Zwartveld met 30 lev. kabelj. p. st. f 2,20, 5 leng p. st. f 3,50, 150 schelv., waar van 50 lev. p. 100 st. f 45,00, 1 ben vleet, 1 pnnt rog te zaïnen voor f 35,50. Schipper L. Koster met 50 lev. kabelj. p st. f2,05, 70 doode kabelj. p. st. f 1,45 a 1,70, 1 heilbot f 14,50, 2 lengp. st- f3,55, 450 schelv waarvan 100 lev. p. lOOst. f43,50, 17 ben rog p. ben f23,50, 6 ben vleet p. beu f 26,50, 20 punt rog p punt f 12,50. N.m. 7 uur. Nog 30tal haring per tal f 21,50 a a f25. 6 Maart v.m. 8tal haring per tal f 26,50. Weinig vungat. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 2 tot 6 Maart. ONDERTROUWD: GEHUWD: 'Teene- BEVALLEN: E. Bijl, geb. Blom, d. T. Terpstra, geb. Smit, z. G. Kindt, geb. Schoorl, z. J. M. van Mellc, geb. Blom, z. K. Bakker, geb. Verel, z. F. Hen, geb. de Porto, z. L. M. E. Rietvelt, geb. Labout, z. A. de Vree, geb. Lastdrager, z. T. Hoving, geb. Tebbert- man, d. H. M. Bakker, geb. Smit, z. G. M. van Mei/en, geb. Welbergen, z. OVERLEDEN: H. de Wendt, 58 j. P. Roog, 6 j. J. Hoogschagen, 26 j. C. Krijnen, M. B. Polak, 18 m. P. H. J. D. Werlingsholf, geb. Rewwer, 26 j. P. Koorn, 6j. A. J. Snij ders, 13 m. J. Delij, 6 m. G. Vermeulen, geb. Sweeris, 74 j. Morgen en Donderdag namiddag of avond, zoodra de uitslag der verkiezing in de districten bekend is, zullen we daarvan bulletins uitgeven en deze in de verschillende koffiehui zen en winkels verspreiden. Voor onze lezers zullen deze bulletins verder verkrijgbaar zijn aan ons Bureau in de Spoorstraat, aan den winkel Zuidstraat en aan de Drukkerij in de Koningstraat. DE UITGEVERS. Vervolg der Bcrichtgji. In het café De Jong, Kauaalweg, had gisteren de laatste uitdeeiing plaat: van levensbshoeften aan 200 behoeftigen aan ieder werd verstrekt 21/2 kop erwten, l'/a pond spek, 2 wittebrooden en 1 ons koffie. Zij die den Burgerkring Harmonie in zijne menschlievende pogingen gesteund hebben, zien hieruit dat op uuttige wijze vu u die bijdragen gebruik is gemaakt. Ten geraakke van de véle kiezers op 's Rijkswerf, is bet schaftuur eeu half uur verlengd. Die gunstige beschikking is door den Directeur en Commandant toegepast, met bet oog op den beperkten tijd en verren afstand vau de stembus, waardoor in bet korte etensuur de meeste kiezers öf verzuimen of thuis moeteu blijven. Dit half uur verzuim zal 12 Maart a.s. door de werklieden weder worden hersteld. Naar men verneemt, vertrekt Zr. Ms. schroefstoomschip »Johan Willem Friso" Zaterdag a. s. naar Vlissiugen, tot regeling der kompassen, om van daar een reis naar Lissabon te aanvaarden. Texel, 5 Maart. Na ruim twee weken tot werkeloosheid gedwongen te zijn geweest, kon de garnalen vloot beden weer zee kiezen. De vangst beliep ge middeld 2 manden per schuit, wat wel geen ruime maar toch een bevredigende vangst mag heeteu. Was de winter voor de visscbers van dit eilaud zeer schadelijk, voor de vee houders is hij nog veel nadeeliger. Het wol vee in de weiden moet voortdurend gevoederd worden. Door den geringeu hooivoorraad ziet meu zich dus genoodzaakt geheele ladin gen boonen, enz. vau elders te doen komen, waarmede natuurlijk groote gel delijke offers gepaard gaau. Gisterenavond omstreeks 10l/j uur brak er een felle brand uit in eeu boe renplaats in bet Waarland, gem. Haring karspel, welke geheel door de vlammen werd vernield. Nadere bijzonderheden waren uiet bekend. Te Callautsoog is door den jacht opziener H Bleijendaal ten tweede male een otter geschoten, van iets mindere zwaarte dan de vorige. De echtgenoote van den beer Tbo- man, de ongelukkige vrouw, die Zaterdag in de Bloomstraat te Amsterdam zoo deerlijk werd verbrand, is reeds overleden. Jan Hamel, de onverschrokken man, die bij dit ongeval de behulpzame baud bood en eveneens zulke zware brandwonden kreeg, verkeert in zorgwekkenden toestand. Vrijdag is te Haarlem op 101-jarigen leeitijd overleden inej. Maria Trempe, wed Jan Knoppert, geboren te Haarlem 21 November 1786. Men schrijft uit Eukbuizen dd. 4 MaartDe stoomboot Voorwaarts, kapt. Hazenberg, van Harlingen, is behouden de haven van Enkhuizen binnengeloopen, dank zij vooral den Noordwesten wind die bet water in de Zuiderzee aanmerke lijk beeft doen stijgen, waardoor tusschen de ijsvelden gleuven open vaarwatar zijn ontstaau. Bijna had het reddingswerk aan een paar mannen het leven gekostter wijl zjj nog bezig waren een slop te zag scheurde het ijs eensklaps vaneen, en daar, waar zij, een oogenblik te voren aan het werk waren, zweepten de golven de ijs- schollen mét kracht tegen elkaar. Oogen blikkelijk snelden de mannen naar de boot, waar zij met moeite aan boord werden gebaald. De visscherij heeft nog op de Noord zee, nog op de Zuiderzee bij Terschelling in de afgeloopen week iets opgeleverd, wijl de visscbers, wegens ijsgang, niet durfden uitzeilen. Veel valsche rijksdaalders schijnen te Arnhem in omloop te zijn. De 73-jarige moordenaar F. v. D. te Noordbroek, die een winkelier aldaar doodstak, is tot 3 jaren gevangenisstraf veroordeeld. Aan de Engelsche stoom-slachterjj te Ede werd in het afgeloopen jaar het aanzienlijk getal van ruim 36,000 stuks varkens geslacht. Als verdacht van inbraak in de diakenkamer van de Jauskerk te Haar lem zijn aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht, Willem Van Duin, oud 37 jaren, metselaar, en Pieter Lina, oud 37 jaren, werkman, beiden te Haarlem woonachtig. Eerstgenoemde heaft reeds drie jaren gevangenisstraf wegens diefstal bij nacht ondergaan. Sedert de oestercultuur een tak van uijverheid werd, is er niet zooveel gs in de Schelde geweest als thans. Hoewel de schade door doodvriezen of wegdrijven met ijsschollen nog niet te overzien is, blijkt toch nu reeds, dat zij niet gering zal zijD. Wie gaarne een bewjjs wil aan tee kenen dat de winter van 1887/88 buiten gewoon streng was, kan gerust het feit noteeren, dat Dinsdag 28 Februari jl. sleden met volle oliebevrachting door de groote-sluis te Zaandam zijn gegaan; dit feit, hoe eenvoudig het schijnt, heeft zich in den leeftijd van het Zaandam bewo nende gedeelte der menschheid niet voor gedaan. Door de commissie der gasfabriek te Krommenie, worden met 1 April de prijzen voor het kookgas op 6 en voor het lichtgas op 8 ct. de stère gesteld. Te Geldermalsen zoo schrijft men zijn reeds de eerste lentebodende ooievaars', aangekomen. De lente zelve is er echter nog niet. Niettegenstaande ontelbare malen in de dagbladen tegen de zoogenaamde kwartjesvinders werd gewaarschuwd, is Vrijdag een buitenman in een tapperij buiten de Tolsteeg te Utrecht, toch weer het slachtoffer geworden van zulke per sonen, aan wie hij naar zijn zeggen, ongeveer f 400 heeft verloren. Te Puth, gem. Schinnen, zijn twee meisjes, een van 24 en een van 4 jaren, waarschijnlijk door het te fel branden eener petroleumlamp, gestikt. De vader, die in hetzelfde vertrek sliep, is niet dood, maar verkeert in bewusteloozen toestand. Omtrent de nieuwe geweren deelt men mede, dat de algemeene indruk die reeds nu bij de beproeving er van bij den troep wordt verkregen, is, dat schier iedereen verbaasd staat over de eenvou dige wijze, waarop ons infanterie-geweer in een snellader is veranderd. De meest gewone soldaat kent het laden van het geweer reeds, wanneer hem dit 1 a 2 malen is voorgedaandaarbij komt nog dat het gewicht van het wapen niet belangrijk is veranderd, zoodat zelfs een niet al te sterke inan op den eersten, oeteningsdag 14 a 16 schoten in de minuut kan doen (met exercitie-patronen) en dus ongeveer de dubbele vuursnelheid ver- krjjgt als met den enkellader. Men merkte reeds nu met genoegen op, dat de verschillende deelen van het repe- teertoestel sterk genoeg zijn voor een oorlogswapen. Welk van de stelsels ook wordt aangenomen, het Nederlandsche geweer, klein kaliber, zal na de transfor matie weer een goede plaats innemen onder die van de Europeesche mogend heden. Uit Herpt wordt aan het *Dbl. v. Z.-H.c gemeld, dat aldaar Donderdag avond een mensch door een hond werd gered. 't Was des avonds vrij donker, toen een hond uit Heusdan zijn meester liep te zoeken. Nabij de brug over het Oude Maasje, dat Herpt met Hedikhuizen ver bindt, speurt het beest iets en heft een aanhoudend geblaf aan. De buren, door dat eindeloos blaffen opmerkzaam gewor den, komen met lantaarns en vinden in een sloot een menschelijk wezen, geheel verstijfd en bewusteloos. Het bleek een inwoner uit Luttelherpt te zijn, die door de koude overmand, was neerge zegen en vermoedelijk spoedig van koude zou zijn omgekomen, indien de hond hem in zijn hopeloozen toestand niet gevon den had. Een jongen bindt graag een hond of kat een blik aan den staart, zoo bij wijze van rammelaar. Gewoonlijk loopt deze aardigheid onschuldiger af dan dezer dagen te Zuid-Wolde het geval was. De landbouwer R. was met zijn gezin per rijtuig op weg van daar naar Bedum. Eensklaps kwam een hond, die een ketel aan den staart had, in vliegende vaart voorbijsnellen. Het paard schrikte, sprong op zijde en kwam met rijtuig in een sloot terecht. De heer R. en zijn drie medereizigers zijn er niet zonder kwet suren afgekomen, en de wagen was let terlijk verbrijzeld. In een groot gedeelte van Europa hebben weer hevige sneeuwstormen ge woed. Vooral in Zwitserland zjjn door lawinen groote verwoestingen aangericht. In het Calcandal in Graubunderland is een dorp met 80 inwoners geheel bedolven, zoodat alleen de kerktoren nog boven de sneeuw uitsteekt. In het Bisperdal in Wallis zijn 40 huizen onder de sneeuw begra ven. De inwoners uit beide plaatsen konden zich nog bijtijds redden. Ook het dorp Transqnara, bjj de Italiaansche grenzen, is geheel door een lawine vernield. In het oosten van Pruisen is zooveel sneeuw gevallen, dat de meeste spoorwe gen hun dienst hebben gestaakt. De sneeuwstorm houdt echter nog steeds aan, zoodat vermoedelijk nog grootere stoornissen in het verkeer zijn te ver wachten. Een luitenant van het garnizoen te Warschau ging met een zijner ken nissen een dolle weddenschap aan om duizend roebels. Hij wedde nl. dat hij gedurende de schietoefeningen van de artillerie op het Powonskowsche veld bij Warschau, ongedeerd te paard over het beschoten terrein zou rijden. Hij verloor de weddenschap, want hij werd door een kogel getroffen en met zijn paard in stuk ken gescheurd. De waaghals was eerst twintig jaren oud. Te Dublin werden dezer dagen 15 personen, bjj een plotseling uitgebroken brand, onder het brandende huis begra ven. De uit hun slaap opgeschrikte be woners verloren hunne bezinning, zij vermoedden volstrekt niet, in welk een groot levensgevaar zij verkeerden en zoch ten allerlei klein huisraad en voorwerpen van waarde bijeen, terwijl de trappen krakend instortten en een dichte rook de vertrekken vulde. Toen was het te laat om nog aan redding te denkeu. Uit het brandende huis drongen vertwijfelde kre ten om hulp; vrouwen kwamen met bran dende haren en de kinderen op de han den omhoog houdende, in radeloozen angst voor de vensters en wierpen de arme kleinen op straat, om ze aan den vuur dood te ontrukken. Toen het huis kra kend ineen stortte, begroef het vijftien dooden onder zijn puin. Maar evenveel menschen werden gedood of zwaar ge kwetst, doordat zij om aan de vlammen te ontkomen op straat sprongen. De meesten bleven met verbrijzelde lede maten op den grond liggen. De ongeluk- kigen, die in den brand zijn omgekomen, waren meest vrouwen en kinderen. De brandweer deed haar uiterste best om nog te redden wat te redden viel, maar de noodige reddingstoestelleu ontbraken, het geen in een groote stad ontstelteuis te weeg bracht. De trichinen-ziekte bij den mensch (trichiuose). Deze ziekte (trichinose) openbaart zich in een tijd van 1 tot 30 dagen. De eerste verschijnselen worden veroorzaakt door de aanwezigheid en de ontwikkeling van de trichinen in de maag en het darm kanaal, de volgende door het doordrin gen van tallooze jonge trichinen in de spieren, en de laatste door het geleideljjk verdwijnen van de prikkeling der spieren bij de aanvankelijke kokervorming. Behalve over sterke afscheidingen in de maag en bet darmkanaal, welke somtijds voorkomen en op die van cholera gelij ken, klagen de lijders gewoonlijk eenige uren of dagen na het nuttigen van tri- chineus vleesch over drukking op de maag, oprisping en onpasselijkheid, ver bonden met een gevoel vau matheid en neerslachtigheid. Veelal ontstaat daar bij eenige malen braking van slijmige, geelachtige stoffen. Van den zevenden dag af, het begin van de verhuizing der jonge trichinen naar de spieren, gevoelt men vliegende pjjnen en een zekere stram heid in 't gelaat met een naar waterzucht zweemende gezwollenheid van het gelaat, vooral van de oogleden. Weldra zijn de bewegingen moeielijk, daar de spieren stram en stjjf beginnen te worden, aan merkelijk in dikte toenemen en bij het aanvoelen op caoutchouc gelijken. De lijders liggen aanhoudend op den rug met gebogen armen en opgetrokken knieën en vermijden elke beweging, daar deze pijn veroorzaakt. Ook de armen en beenen komen in een gezwollen toestand. Daarbij ontstaan in de 3de tot 5de week een doffe stem, pijn bij de beweging der oogen, moeielijkheid bij het kauwen en slikken, en dikwijls belemmerde ademhaling, die echter, zoo de lijder aan den dood ontsnapt, in de zesde week beginnen te verminderen. Daarenboven hebben de lijders min of meer koorts, een kleine en slappe pols, hevige dorst, een droge tong, en zij worden bij het toenemen der ziekte gevoelloos en on verschillig of ook wel ijlhoofdig, of ont waren trekkingen in bepaalde groepen van spieren, liggen zich door en sterven van uitputting. Lichte gevallen van trichinose worden na weinige dagen of weken door genezing gevolgd maar deze kan bij zware gevallen weken en maanden uitblijven. Een doodelijke ofloop heeft plaats tus schen de 2e en 7e week. De grootte van 't gevaar is afhankelijk van 't aantal genuttigde trichinen in sommige epide- miën klom de sterfte tot 30 pCt. Een afdoend middel tegen deze ziekte is tot nu toe niet ontdekt en de geneesheer moet zich nog altijd vergenoegen met een bestrijding der ongunstige verschgn- selen. Heldersche Moppen. „Wat is de grootste eigenaardigheid bij Oscar Carré?" Zijn voornaam bestaat uit een beest en een voertuig en zijn familienaam uit een voer tuig en een beest. Zij hield hem aan 't lijntje 1 Mijnheer had een afspraakje en vertelde zijn vrouw, dat hij dien avond nog laat op bet kantoor moest zijn, zoodat zij niet op hem wachten moest. „Heel goed, baas sprak zijn vrouw eer ik naar bed ga zullen we elkander dan maar per telefoon goeden nacht zeggen". Mijnheer had nog nooit zooveel spijt ge voeld over zijn »aansluiting« als dezen keer. o - Bij welk korps zou je gaarne ingedeeld worden Bij de huzarenoverste Daar is geen plaats meer bij. O, da's niets; ik wil graag wachten tot een plaats open komt. van de Werkuren en Schafttijden op 's Rijks werf alhier, is aan 't Bureau, Spoorstraat, te bekomen 1 Cent. Met genoegen hebben we kennis ge maakt met een pas verschenen boekwerk voor de jeugd, getiteld: Verhalen voor Jongens," door M. W. en A. W. Scheltema, uitgave M. E. de Grauw, te Ouderkerk a/d Amstel. De verhalen zijn boeiend, in goeden toon geschreven en zullen den jongens wel bevallen. Vorm en druk van 't werk zijn net en een viertal steendrukplaten luisteren 't op. De prijs, 25 Cents, vinden we zeer billijk. Bij' de beeren Sonstral en Lied meier alhier wordt een pittige, geurige en goed brandende sigaar verkocht onder 't Hol- landsche merk: »De Schuttersmaaltijd* de verpakking is daarbij zeer elegant. Naar veler oordeel zal men voor den prijs van 2 Va ct. niet gemakkeljjk een betere kwaliteit vinden. HH. rookers kunnen er zich gemakkelijk van overtuigen. Vrijdag den 9en Maart a. s. hopen onze geliefde Ouders: MEIJERT KOOPMAN Jzn. j en i CORNELIA SMIT, hunne tg^-jarige Echtvereeuiging j te mogen herdenken. Hunne dankbare kinderen. IJmuiden, 5 Maart 1888. Geboren WILLEM. Zoon van R. J. DE VREE en A. LASTDRAGER. Helder, 4 Maart 1888. Heden overleed onze Zuster JANNA CROENEWOUD, na een smartelijk lijden, in den ouderdom van ruim 27 jaar. Helder, 5 Maart 1888. J. SCHRAA. A. SCHRAA, geb. GROENEWOUD. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk ljjden, mijn geliefde echtgenoote PETRONELLi HEN- DRIK4 JOH1NNA DO ROTI! Ei WER- LINGSHOFF—REWWER, in den jeug digen leeftijd van 26 jaren, mij na latende 3 kinderen, allen te jong om het verlies te beseffen. Helder, 3 Maart 1888. J. A. C. WERLINGSHOFF, en Familie. Algemeene kennisgeving. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het overigden van onzo lieveling PIETERNELLAin den aanvalligen leeftijd van ruim 6 jaren. Een ziekte van slechts 3 dagen maakte een einde aan haar voor ons zoo dierbaar leven. Aan allen, die ons blijken van deelneming hebben betoond, betuigen wij onzen innigen dank. W. KOORN. T. KOORN, geb. DE WAARD. Helder, 2 Maart 1888. Heden ontsliep zacht en kalm, na een korte ongesteldheid van drie dagen, onze geliefde moeder, be huwd- en grootmoeder, Mejuffrouw de Wed. R. VERMEULEN, geb. SWEERIS, in deu ouderdom van circa 75 jaar. Zij, die de overledene ia haar leven kenden, zullen beseffen hoe zwaar ons die slag treft. Wed. BOOM, geb. VERMEULEN. W. BOOM. L. A. MOS. M. MOS, geb. BOOM. R. BOOM Wz. C. BOOM Jz. R. BOOM Jz. Helder, 5 Maart 1888.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2