Adver tentiën. Dankbetuiging. Dankbetuiging. De off.-mach. 8e kl. J. L. Vermeer, uit Oost- Iudië in Nederland teruggekeerd, is op non acti viteit gesteld. Naar men verneemt, bestaat bij den Minister van Marine bet plan om de opleiding voor 's rijks zeedienst zóódanig te regelen, dat daarvoor met 1 opleidingsschip zal kunnen worden volstaan. Het instructievaartuig voor adelborsten Astrea zal, bij afkeuring voor den verderen dienst, tijde lijk worden vervangen door de brik Ternate, en laatstgenoemd vaartuig daartoe van Amsterdam naar Willemsoord worden overgevoerd. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prins Alexander", van Am sterdam naar Batavia, vertrok 17 Mei v. Suez. Het stoomschip Koningin Emma, van Am sterdam, passeerde 20 Mei Kaap Rocca. Het stoomschip Prinses Marie, van Batavia, passeerde 20 Mei Gibraltar. Het stoom schip Prins Frederik, van Batavia, arriveerde 20 Mei te Suez. Visscherijberichten. IJmuiden, 17 en 18 Mei. 3 Bomschuiten met besomming van f 50 tot 70. 30 schokkers, bes. f 25 tot f 40. 25 Engelsche kotters, bes. f 90 tot f860. Prijzen: Tarbot, per stuk f8 af 12. Gesor teerde tongen, per stuk 35 tot 40 cent. Schol per 50Kilof6a f20. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 19 tot 22 Mei. ONDERTROUWDJ. Hendrikse, Kwar tiermeester bij de Marine, en A. Bont. J. P. Lijding, Mandenmaker, en C. J. Bouverie. J. Janzen, Werkman, en E. de Groot. GETROUWDH. v. Wingerden en J. Kui pers. J. de Bunje en J. Bakkers. BEVALLEN: Geene. OVERLEDEN: A. Nieuwenhuizen72 j., A. Sloot, 34 j. Vervolg der Berichten. «Ontwaakt bij Tijds" is de naam van de alhier welbekende Vereeniging, die thans reeds 14 jaren telt en welks leden gisterenavond in de net versierde zaal van Tivoli, het herinne ringsfeest aan dat tijdperk herdachten. De pre sident de heer A. G. J. de Vries, sprak de tal rijk vergaderden op hartelijke wijze toe, de secre taris de heer J. v. d. Casteele en de penning meester de heer N. Klein, brachten verslag uit van het gehouden beheer, waaruit bleek, dat de toestand der Vereeniging, ondanks het ver trek van eenige leden, goed was. Wij verna men van deze laatsten, dat het getal leden is 96, donateurs en eereleden 26, maar het allerbeste, dat het saldo in kas is ruim f 1200,die som maakt de goede strekking dezer Vereeniging duidelijk, als wij hooren dat dit kapitaal is ge vormd, na aftrek van zieken- en begrafenisgel- den. De heer A. B. Weber gevoelde zich geroepen hierover een woord van hulde te zeggen, in 't bijzonder tot den president, wiens flink beheer zulk een uitkomsten mogelijk maaktein wel ge kozen woorden deed hij het nut en de strekking, op de hem eigen welsprekende wijze uitkomen; het kan gezegd worden dat hij de tolk was van het publiek, dat zijn woorden met blijkbare instemming aanhoorde. Werden bij vorige gelegenheden tooneelstukken ten genoege der aanwezigen gegeven, thans was het bestuur daarvan afgeweken, maar had den heer L. Boedels, hier geen onbekende, voor dien feestavond geëngageerd. Met dien comischen zanger maakten thans velen voor de eerste maal konnis, zijne voordrachten verhoogden het genoegen van allen. Een aantal geestige couplet ten, voorgedragen op eene wijze die aan Nathan Judels zou doen denken, waarbij wij nog moeten voegen, zonder zedenstorende zinnen, maakte, dat zijn optreden aan de leden en hunne vrouwen, genoeglijke oogenblikken verschafte. Het bestuur van «O. b. T." heeft dan ook in deze een zeer goede keuze gedaan. Het zang koor der Vereeniging verdient mede een woord van lof, de feestliederen, vervaardigd door het lid den heer K. Bakker, werden op verdienste lijke wijze gezongen. De Vereeniging «Ontwaakt bij Tijds" heeft een nuttige strekking; met onverdeeld genoegen maken wij van dezen feestavond melding. De pre sident en het bestuur mogen dan ook den lof wel verdiend achten en zoo voortgaande het volgend tydperk met vertrouwen afwachten. Het litt. math. examen is' den 19en Mei met gunstig gevolg afgelegd door den heer Th. Luijckx, van hier. Naar men verneemt, is einde Maart Zr. Ms stoomschip Van Speyk naar Am- boina gedirigeerd, om, in vereeniging met de stoomschepen Java en Flores en den gouvernements-stoomer Arend, zoo noodig de negergen te tuchtigen op het eiland Selaroe (Tenimber groep) bij niet betaling der boete, opgelegd wegens den moord, gepleegd op een deel der beman ning van een prauw, en voor het plun deren van dit te Daweloor te huis be- hoorende vaartuig. Bg het korps mariniers zgn met 24 en 12jarigen dienst toegekend de zil veren medaille aan den sergeant J. T. v. den Eeckhout en nan de marin. G. Korff en J. J. Cools de bronzen medaille aan den serg. J. C. Launspach, de korp. F. P. van Boxel, D. Molijn, K. van den Berg, den tamb. J. Loog en de marin. G. v. d. Horst, D. Tichelaar, J. v. d. Laan, J. M. Pigmans, D. J. Wolf, J. van de Velde, K. Bijl en H. A. Hovestad. Naar men verneemt, bevindt Z. M. de Koning zich, sedert de aankomst van het koninklijk gezin op het Loo, in den besten welstand. Z. M. verlaat echter zgn apartementen alleen om ontbijt en maal tijd te gebruiken met H.M. de Koningin, hetgeen op dezelfde étage plaats kan heb ben. H.M. de Koningin en het Prinsesje maken dagelijks rijtoeren in den omtrek. Men schrijft uit PurmerendPink ster-Zondag had te Spijkerboor op de naar Amsterdam vertrekkende Nieuwe- dieper boot een ernstig ongeluk plaats. Een 70-jarige stoker zou de in beweging zijnde machine oliën, met het ongelukkig gevolg dat drie zgner vingers werden verbrijzeld. Te Pur merend aangekomen, werd hem aldaar door chirurgijn Wes- selman de eerste hulp verleend en werd hij voorts per zelfde boot naar het gasthuis te Amsterdam overgebracht. Een der Amsterdamsche correspon denten van de N. Rott Ct. deelt aan dit blad mede dat in de laatste acht jaren de hoeveelheid in omloop zijnde zilveren en gouden muntspeciën gestadig is afge nomen, en wel van f 102,679,000 op 31 Dec. 1880 tot f 85,803,000 op 31 Dec. 1887, wat alzoo een vermindering aan toont van f 16,376,000, of 16Va pCt. De verklaring van dit verschijnsel is te vinden in het toenemen van het aantal bankbiljetten. Dit is in hetzelfde tijdperk toegenomen met 10 millioen gulden, wat, de vermeerdering der bevolking in aan merking genomen, dit verschil geheel verklaart. Het is wel een bewgs van het groote vertrouwen, hetwelk de Nederl. Bank ge niet, dat men aan papier de voorkeur geeft boven muntspeciën, een voorkeur, die trouwens verklaarbaar is uit de ge makkelijke bewaring en verzending van papier. („Arnh. Ct.") Den 17den dezer is in het gebouw der Loge te 's-Gravenhage onder presidium van den heer A. baron Schimmelpenninck van der Oye van Nyenbeek, de algemee- ne vergadering der leden van het Waar borgfonds van het Nederlandsch Werk liedenfonds gehouden. De rekening over 1887 en de balans op 31 December werden goedgekeurd. Daaraan wordt ontleend dat de jaar- lgksche bijdragen in 1887 hebben bedra gen f 1736,50dat de giften in eens op 31 December waren gestegen tot f5402 en het aandeelenkapitaal tot f 50,300, ter wijl de op de Grootboeken der N. W. S. ingeschreven kapitalen naar de beurswaar de aan het einde van 1887 bedragen f 19,073,56. Blijkens het door den secretaris-penning meester mr. L. P. M. H. baron Michiels van Verduynen in de vergadering uitge bracht jaarverslag mochten de financieele uitkomsten van het waarborgfonds, wat het afgeloopen jaar betreft, bevredigend heeten. In de Gemeente Stem wordt mel ding gemaakt van het zeker eenig geval, dat iemand bezwaren indient tegen zgn aanslag in den hoofdelgken omslag, op grond van een te lage raming zgner inkomsten. Naar aaleiding van een in verband hiermede gedane vraag, zegt de Redactie: ,,de reclamant moet, evenzeer als hg die zgn aanslag te hoog acht, zgn reclame althans zooveel mogelgk motiveeren. Het mag geene vermomde schenking aan de gemeente zgn daarvoor is een kohier de plaats niet, en tot aanneming van een schenking is ook de goedkeuring van Ged. Staten noodig. (Artikel 194d Gemeentewet). Weder hebben drie leden der Ver eeniging voor lijkverbranding", door stor ting van de daarvoor vastgestelde som van f200 in het Fonds voor lgkovens" zich bet recht gekocht op verbranding van hun lijk voor rekening dezer veree niging. In het geheel is reeds door 10 leden (waaronder 3 dames) deze storting De Prov. Noordbr. Cour. verhaalt, dat dezer dagen een niet alledaagsche briefkaart uit Eindhoven is afgezonden aan het adres van H. Schoemacher, St, Jacobstraat 18, Den Haag. Op de brief kaart waren met de pen 24 hammen ge- teekend, die aan een lijntje hingen daar naast stond de caricatuur van den ge adresseerde Schoemacher, die zgn best deed in het bezit te komen van de 24 hammen, doch dit te vergeefs beproefde. De inhoud der briefkaart was als volgt Credietwaardige Heer Ziehier de 24 hammen, mij besteld bij uwe missive in dato 5 Mei 11. Mochten ze u niet bevallen, zoo beproef elders uwe praktijken. Ik zal uw verder recom- mandeeren in de nieuwsbladen. Op de Yerseksche bank, waar 't vinden van deelen van menschengeraam- ten geen zeldzaamheid is, is de vorige week opgevischt een hoofd met een vol wassen oester er in vastgegroeid. Uit Jerseke wordt gemeld: Het vinden van f900 in de arrestan- tenkaraer alhier heeft de politie te We- meldinge tot een nader onderzoek bg de vrouw van Roosendaal aangespoord, het welk tot uitkomst geleid heeft, dat ruim f600 in papier, tusschen de voering van haren borstrok genaaid, is ontdekt, ter wijl zg later de plaats noemde, waar f140 in goud was te vinden. Inmiddels zgn Roosendaal en later ook Ockerse tot al- geheele bekentenis gekomen, en hebben zij Zaterdag-avond, in tegenwoordigheid der Justitie de weide en den boom aan gewezen, waaronder zg de gestolen sie raden verborgen hadden. De bestolene zal nu bijna alles terug krijgen. Een weduwnaar, kleermaker, 51 jaar, laatst te Amsterdam woonachtig in de Slijkstraat no. 7, heeft zijn 3 jeugdige kinderen bg J. H. A. Paals, in de Ba ren dzstraat no. 8, onverzorgd achterge laten, welke kinderen voorloopig in de inrichting voor stadsbestedelingen aldaar ter verpleging zgn opgenomen. De beide stoomachelpenzuigers zgn den 18en dezer begonnen te werken op de Lutine en hebben ook gedurende den nacht doorgewerkt tot 2 uur 's middags, in welken tijd ze het brachten tot op een diepte van 36 voet. Bij goed weder hoopt men binnenkort de vereischte diepte te verkrijgen thans zgn natuurlijk nog geene voorwerpen van waarde opgevischt. Het duiken naar katoen op de »Sapphire" zal weer aanvangen. Zater dag vertrokken de duikers reeds met hunne vaartuigen. Verleden Woensdag woedde er in de boe- renstreek Zandgaast bij Langweer, in de ge meente Doniawerstal, een vreeselijke windhoos, die belangrijke verwoestingen aanrichtte. Ge noemde boerenstreek bestaat uit slechts enkele boerenplaatsen, waarvan twee in elkanders on middellijke nabijheid liggen. Binnen enkele oogenblikken was het grootste deel dezer twee in een puinhoop veranderd. Het was des namid dags tusschen zes en zeven. Er viel een hevige donderslag, waarna eensklaps de bui met onge wone kracht losbarstte. In een oogenblik was een der boerenschuren als het ware weggevaagd. Het dek stortte krakend in, de muren vielen om ver, de dakpannen en spanten dwarrelden door de lucht. Zware draagbouten werden als nietig stof omhoog geworpen. Slechts één oogenblik en alles was voorby. De zomerwoning met stal en schuur van de eene plaats en de voorhuizing van de andere waren geheel vernield. Van den inboedel is alles wat breekbaar was, verbrijzeld of weggeslingerd. De bak van een boerenwagen werd van het onderstel afgerukt en een groot eind weggeslagen, een glazenwagen en eene chais waren verbrijzeld en onder het puin bedol- vee. Er waren muren, waarvan byna geen steen is staan gebleven, geen enkele glasruit, die niet gebroken is, enz. enz. De 15 16jarige dochter uit een der woningen was in het kleine «büthüs", en had daarjuist de vier koeien gemolken. Een oogenblik nadat zij die plaats had verlaten, was plotseling alles weg geslagen of omvergeworpen. Het varkenshok, waarin 9 biggen en 2 kalveren, was geheel tot puin geslagendoch, wonder voorzeker! de beesten bleven ongedeerd. De beide kalveren waren een eind de lucht meê ingevoerd, maar kwamen zonder letsel weder neêr. Meer dan tien zware boomen, eeuwen oud, werden ontwor teld en in woeste dwarreling dooreen gevlochten. Opmerkelijk is het, dat niemand der bewoners eenig letsel heeft bekomen, behalve een arbei der die op eene ladder stond eene goot schoon te maken. Hij werd tegen den grond geslingerd en kreeg eene ernstige hoofdwond. De schade, aan beide plaatsen toegebracht, wordt geraamd op 7 h 8000 gulden. De haven en reede van Barcelona bieden ter gelegenheid van de opening der tentoonstelling een riant schouwspel aan door de tegenwoordigheid van smal- deelen en oorlogsschepen van onderschei dene natiënbehalve van Spanje (een viertal) en Nederland (Zr. Ms. ss. Ie kl. Johan Willem Friso) verschillende oor logsbodems van Engeland, Frankrijk, Oos tenrijk en Italië. Voor het gerechtshof te Luik ston den 11. Donderdag terecht zekere Laurent Wolfs, oud 56 jaren, van beroep ronse laar in plaatsvervangers, geb. in Neder land, en zekere J. v. Weiger, zgn mede plichtige. Wolfs werd beschuldigd aan een Pruisisch deserteur zekeren Wein- garten, valsche papieren te hebben ver schaft en hem onder den naam van Hon- heiser te hebben doen inschrijven voor den dienst in Nederlandsch-Indië. De Duitsche Regeering kreeg kennis van de zaak en verwittigde de Nederl. justitie te Harderwijk, die Weingarten liet gevan gennemen en hum tot 2 maanden gevan genisstraf veroordeelde wegens het dragen van een valschen naam, enz. Hiermede was de zaak echter nog niet uit. Ook de politie te Luik mengde zich er in en stelde een onderzoek in naar den ronselaar en diens medeplichtige. Beiden werden schuldig bevonden aan de hun ten laste gelegde feiten, en het O. M. eischte mitsdien hunne veroordeeling. Binnen eenige dagen zal de rechtbank uitspraak doen. In het bericht van Zondagmiddag omtrent den toestand des Keizers wordt gemeld, dat hij in het begin van den nacht redelijk had geslapen, maar dat ver der zgn rust door meer herhaalden aan val van hoest was gestoord. Het opge- gevene was thans eenigszins vaster stof. Hij is dien ochtend ten 8 ure opgestaan en naar zgn schrijfkamer gegaan. Tegen 11 ure heeft hg zich tweemaal aan het raam vertoond en werd telkens door de ontzaglijke groote menigte menschen, die van alle kanten waren toegestroomd, met de hoogste geestdrift begroet. In den namiddag heeft hg een rjjtoertje in de omstreken gedaan. Bigkens nadere berichten van andere zijden heeft hij Zaterdag een schrijftafel in het park doen zetten, alwaar hg toen onder het dichte geboomte de regeerings- personen heeft ontvangen, die bg hem moésten zijn. Daar hg nog niet kan spreken, heeft hg tot nog toe al zgn antwoorden en opmerkingen moeten schrij ven. Thans echter is hg begonnen met nu en dan enkele woorden te fluisteren en overigens door duidelijke beweging der lippen zich zoo goed mogelgk uit te drukken. lu de laatste dagen schijnt hem dit bg de behandeling der staats zaken vrij goed te zgn gelukt. Bet ambt van beul schgut in het maatschappelijk leven in geen goeden geur te staan. Dit ondervond althans de beul van Weenen te Triëst, waar hg voor een terechtstelling gekomen was. Met zijn twee helpers was hg een bier huis binnengegaan, doch nauwelijks daar gezeten, werd hg herkend en een woe dende menigte drong het lokaal binnen, om hen te lijf te gaan met moeite kon het drietal nog door een achterdeur ont snappen, om bescherming te zoeken in een politiebureau. Toen de gehate man nen zich verwijderd hadden, sloeg de bier huishouder, onder luid gejuich der aan wezigen, de glazen, waaruit zij gedron ken hadden, aan stukken. Een kapper is genoodzaakt geweest in de dagbladen bekend te maken, dat hij de beulen niet geschoren had, want sinds men dit van hem vertelde, wilde niemand meer in zgn winkel komen. Betreffende het vreeselijke ongeluk, hetwelk den 14en dezer op den Moskou- Brest spoorweg heeft plaats gehad, zgn thans nadere bijzonderheden bekend ge worden. Yan het station Galitsino, niet ver van de oude hoofdstad, was een trein vertrokken met 32 goederenwagens en 3 waggons 3e klasse passagiers, in de rich ting van Moskou. Op een afstand van anderhalve werst van gemeld station is een heuvel; juist toen de trein boven op dien heuvel was, geraakten 29 wagens, met inbegrip van de passagiers-waggons. die zich achteraan bevonden, los en rol den mot vervaarlijke snelheid weder naar Galitsino. Aldaar kwam juist een andere goederentrein van het station Koebinka, in de richting van Moskou, tegen welken de rollende wagens aanbotsten. De schok moet verschrikkelijk geweest zijn. 2 der passagierswaggons drongen in den derden In het geheel zgn er 13 wagens verbrg zeld. Het aantal gewonden is 52, dat der dooden moet meer dan 20 bedragen. De passagiers behoorden allen tot den boere- stand; zg gingen naar Moskou om werk te zoeken. Te Keulen stonden dezer dagen twee mannen en vrouwen: Salomon, Kroll, de moeder van laatstgenoemde en een dienst meisje, Dorothea Schafer, terecht, die, onder valsche voorspiegelingen zg hiel den voor den schjjn een dienstbodenkan toor jonge meisjes leverden aan slechte huizen in Nederland. Salomon is tot 18 maanden, Kroll tot een jaar, zgn moeder tot 8 maanden en Dorothea tot 4 maan den ^gevangenisstraf veroordeeld Niettegenstaande de behandeling der ge vangenen in den laatsten tijd veel is verbeterd, leert de statistiek dat het ziekte- en sterftecijfer in de gevangenissen nog steeds aanzienlijk hooger is dan onder de vrije burgerijeen feit, dat niet alleen aan het gemis der vrijheid, zooals men dit langen tijd heeft willen voorstellen, te wijten is, maar ook aan tal van andere factoren, als daar zijnslechte regeling en keuze van den ar beid, zittende levenswijze, onvoldoende lichaams beweging, slechte inrichting der gebouwen enz. In het bijzonder is het evenwel slechte of on doelmatige voeding, welke tot verzwakking en verarming, soms zelfs tot uitputting van het lichaam dezer ongelukkigen leidt. Het is dus de plicht van den staat, te zorgen dat de arbeids kracht van den gevangene tijdens en na den straftijd ongeschonden bewaard blijve. Zóó schijnt de Pruisische regeering het begre pen te hebben. Op aandringen van geneeskun dige zijde is daar onlangs, blijkens het miniBteri- eele blad voor het inwendig bestuur der strafge vangenissen, een wezenlijke verbetering in de voeding ingevoerd. Volgens dit voorschrift ont vangt thans ieder gevangene dagelijks bij zijn middagmaal 50 en bij het avondeten 10 gram vet, en wel met afwisseling tusschen de verschil lende vetsoorten; zelfs wordt één avond in de week boter gegeven- Versch vleesch, dat tot dusver slechts op de 3 hooge feestdagen van het jaar en op 's Keizers verjaardag den opgeslote- nen ten deel viel, zal voortaan 2 maal 's weeks in een hoeveelheid van 100 gram verstrekt wor den bovendien ontvangen zij eens per week een haring en 2 maal 's avonds 50 grum kaas, en bovendien de benoodigde hoeveelheid keukenzout en specerijen. Vleesch en groenten moeten af zonderlijk gekookt worden. In plaats van de avondaoep worden bij gelegenheid ook aardappe len met saus verstrekt. Voor afwisseling van spijzen wordt nauwkeurig zorg gedragen en de zelfde nooit meer dan eens per week klaar ge maakt- Ook de andere voedingsmiddelen zijn ruim uitgemetenzoo ontvangen zij 10 gram koffie en l/1Q liter melk, 's middags 200 gram boonen, erwten of linten, 600 gram kool, knol len enz., 90 gram rijst, en daarbij steeds 760 tot 1000 gram aardappelen daarenboven ook per dag 520 gram boord. Voor de vaststelling der spijslijst moet steeds de geneesheer, die aan de inrichting verbonden is, zijn medewerking ver- leenen, aan wien ook omtrent het voorschrijven der voeding voor de gevangenen een ruime be voegdheid verleend is. Zooals van zelf spreekt, wordt voor de zieken een afzonderlijk dieet vast gesteld. De Arcadia, het grootste bestaande stoomschip, arriveerde Vrijdag op de Thames. Het werd gebouwd te Bel tast voor rekening van de Penusular and Oriental Steam Navigation Company, meet 6500 register ton met een machine van 7000 paardenkracht, waardoor het schip op de reis van Belfast naar de Thames een vaart maakte van 177b mijl per wacht. Het stoomschip, dat ook voor gewapenden kruiser is ingericht, zal 1 Juni in geregelde vaart van Londen naar Australië ver trekken. Op 25 Mei a. s. hopen onze geliefde zoon en dochter JOHANNES MELCHIOR SCHOONBERGEN en MARTHA MARIA KRUK hunne 12l/8-Jarlge Echtvereeni- ging te herdeuken. Helder, 22 Mei 1888. Hunne ouders: D. KRUK. C. M. KRUK, geb. ROODT. Mede namens broeders en zusters. tss! Den 24en Mei hopen ftj onze geliefde Ouders fl. VAN IWAARDEN JANNETJE HOLLEMANS, hunne IgYs-jarige Ecbtvereenl- ging te vieren. IJmuiden, 21 Mei 1888. Uit naam hunner dankbare 35 Kinderen. Ondertrouwd JACOBUS JANZEN EN ELIZABETH DE GROOT. Helder, 19 Mei 1888. Getrouwd M. C. DE JONG, Officier van administratie K. N. M. EN L. M. E. BITTER, welke mede namens wederzijdsche familie dank zeggen voor de ondervonden blijken van belangstelling. Helder, 22 Mei 1888. Heden zeer voorspoedig bevallen van een flinken Jongen, C. J. GILTJES— LEIJER. Borkeloo, 20 Mei 1888. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Dochter, NAANTJE BREMER, echtgenoote vafi M. C. TIMMER. Oosterend, Texel, 20 Mei 1888. Den 16en Mei overleed, na een ongesteldheid van een dag, mijn innig geliefde Echtgenoote, JANTJE VAN CROUW, in den ouderdom van ruim 53 jaar. Diep betreurd door mg en mijn eenig Zoontje. Burg, Texel, 19 Mei 1888. P. L. BAKKER, en Familie. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een korte on gesteldheid van twee dagen, onze dierbare lieveling CORNELIA, in den aanvalligen leeftijd van drie jaar. Nieuwediep, 20 Mei 1888. L. J. VOGELZANG. M. VOGELZANG, geb. Meijjbe. Eenige en algemeene kennis geving. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank aan hunne kinderen, kleinkinderen en buren voor de hartelijke bewijzen van belangstelling, ondervonden op hun 50-jarig Huwelijksfeest. Helder, 22 Mei 1888. W. OX en SARA VAN ES. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank aan familie, vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten deze gemeente, voor de vele blijken van be langstelling, bg hun 25-jarig Jubilé on dervonden. Helder, 19 Mei 1888. C. W. REITH, en Echtgenoote. Voor de vele blijken van belangstelling bij onze 25-jarige Echtvereeniging onder vonden, betuigen wij onzen welgemeenden dank, aan familie, vrienden en bekenden. Vlieland, 23 Mei 1888. F. MOLENAAR, en Echtgenoote. Wie nog iets van den onder- teekende te vorderen hebben, gelieve hunne rekeningen vóór 1 Juni a. s. in te zenden. J. P. VAN DER VEGTE. Kerkgracht I 350.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2