DE „MEDUSA." Advertentie n. De officier van gezondheid 2de klasse bij de zeemacht J. F. Brust, uit Oost Indië in Neder land teruggekeerd, is op non-act. gesteld- Stoomvaartberichten. Hot stoomschip »Soenda«,v. Amsterdam naar Batavia, vertrok v. Southampton den lOn Juli. Hot stoomschip »Sumatra«, v. Batavia n. Am sterdam, vertrok van Marseille den lOen Juli. Het stoomschip Prins Alexander van Batavia naar Amsterdam, vertrok van Padang 10 Juli. Het stoomschip Prinses Marie van Amster dam naar Batavia, vertrok 12 Juli v. Port-Said. Het stoomschip Prins van Oranje van Bata via naar Amsterdam, passeerde Perim 11 Juli. Marktberichten. Purmerend, 10 Juli. Aangevoerd 54 Paar den, 13 Stieren, 280 Melk- en vette Koeien, Melkkoeien handel stug, prijshoudend, Vette koeien handel vlug, 267 vette Kalveren f0,50 a 0,70 per P., 87 nuchtere dito 18 a 16, bei den handel vlug, 1587 Schapen en Lammeren, vette handel stug, Schapen handel stug, prijs houdend, 315 vette Varkens 10,38 a 0,42 per P., handel vlug, 202 Biggen f5 a 8, Kip-Ei eren f2,75 a 3,50 per 100, 1209 pond Boter f 1,15 a 1,20 per pond, Kleine Kaas 1 32,50, aangevoerd374 stapels. Schagen, 10 Juli. 8 Paarden f 60 a 100, 5 Stieren f60 a 86, 25 Geldekoeien f75 a 200, 8 Kalfkoeien f120 a 200, 8 nuoht. Kalveren fö a 15, 280 Schapen f 11 a 26, 60 Lammeren f6 a 9, 4 Bokken en Geiten fl a 6, 11 mag. Varkens f 10 a 14, 20 Biggen f 5 a 7, 15 Kippen 40 a 75 ct., Boter per kop 70 a 80 ct., Kaas p. k.g. 30 a 60 ct., Kipeieren per 100 f 2,75 a 3, Eend- Eieren per 100 f2,85 a 2,90. Visscherijberichten. 12 Juli, vm. Door harde wind weinig vangst. 132 korders met 10 tot 100 toDgen, per stuk 45 a 50 ct., 20 tot 100 kl. id. p. st. 15 ct. 6 tarbotten, p. st. f7.a 110.1 a 2 m. scharren, p. m. f4.1 a 4 m. schol, p. ra. f2.50; 110 roggen, p. st. 49 ct. Kotter, schipper J. Smit, met 190 tongen, 20 kl. tongen, scharren, schol en roggen, be somming 1100. Nam. 2 blazers met 105 roggen, p. st. 45 ct.; van Terschelling 4 korders 180 a 190 tongen, p. st. 45 a 50 ct.; 240 a 280 kl. id., p. stuk 10 a 15 ct.5 a 7 manden scharren, p. m. f3.50; 5 a 10 manden kl. schol, p. m. f2. 16 a 20 roggen, p. st. 45 ct. 13 Juli. Door harden wind geen schuiten naar zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. vau 11 tot 14 Juli. ONDERTROUWD H. de Kok, Timmerman, en J. M. Tielrooij. GETROUWD: C. Flens en J. Rusoha. BEVALLEN* G. Pluijmersv. d. Hert, D. N. ZwaanKoomen, D. G. Marchandvan der Hof, z. OVERLEDEN A. Dekker, 3 maanden. P. Putto, 72 jaren. Burgerlijke Stand, gem. Texel. van 5 tot 12 Juli. ONDERTROUWD: Jan Vos Jsz. en Feijtje Daalder. GEHUWDCornelis Bremer Az. en Maartje Vlaming. GEBORENWillem, zoon van Klaas Maas en Aaltje van Heerwaarde, Paulus, zoon van Hen drik Kikkert en Elizabeth Dop. OVERLEDENGerrit Krul, gehuwd met Dieuwertje Vet, 74 jaren. Klaas Brouwer, wedn. van Aafje Buijs, 61 jaren. POLITIM. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Raadhuiseen Sleuteltje. Adres Bureau II: een Onderofliclers- Kitbelkwast. 8e Zomer-Concert op Zondag a.s. 's middags 21/* uur, in ,/Tivoli." 1. «Koninklijke Nederlandsche Marine- Marsch," J. Koning. 2. Ouverture zu «Atha- lia," F. Mendelssohn Babtholdy. 3. a. »Ein Albumblatt," Richard Wagner. b. «Marche funèbre d'une Marionette," Ch. Gounod. 4. Grande Fantaisie de 1'opéra »Aida," Musique de G. Verdi, J. Koning. Pauze. 5. Einleitung zu der oper: «Loreleij," Max Bruch. 6. Salection fromopera-burlesque: »Tlie Mikado," Akthur Sullivan. 7. «Mein Traum," Concert-Walzer, Emik Waldteufel. Omtrent het wapenfeit, gebeurd in de Straat Simonoseki, welke gebeurtenis, nu 25 jaren geleden, door den commandant Jhr. de Casembroot en zjjne officieren herdacht wordt, meenen wy dat het pas send is, die daad nader aan onze lezers te vermelden in woorden van den com mandant zelve, waarin het gedrag der minderen met den meesten lof geroemd wordt. 10 Juli, 's morg. te 4 u. lichtten wij het anker, en stoomden benoorden het eiland Siro-siam naar don noordhoek van Moïtsode, dezen gerond hebbende, stuurden wij evenwijdig aan de kust van Hime-sima naar de straat. Ten 6 ure wer den er twee schoten zonder scherp gelost van eene battery op Hime-sima, waarschijnlijk sein schoten om de autoriteiten van Simonoseki het binnenkomen van eenig oorlogsschip te verkon digen, zoo als zulks in Nagasaki ook het gebruik is. Hoewel de Consul-Generaal met my in het stellige denkbeeld verkeerde, dat de rustige be woners van Simonoseki, die ons eene maand ge leden ongemoeid hadden laten voorbij stoomen, zulks nu ook wel doen zouden, liet ik niettemin alarm slaan, en dus alles in gereedheid brengen tot hot gevecht, en de vlag hijschen. Alles gereed zijnde, heerschte er eene plech tige stilte binnen boordhet was hoog water, evenwel de ebbe reeds aan het doorkomen, zoo dat wij het in den stroom haddenden zuidpunt van Hime-sima rondstoomende, kregen wij de stad Simonoseki in 't gezicht, en zagen twee vaartuigen, eene brik en eene bark, voor de stad ten auker, welke de Consul-Generaal herkende als koopvaarders door Japan aangekocht van Engelsche kooplieden en naderhand met zwaar geschut gewapendvan de brik vielen zeven a acht losse schoten, waarop ik onmiddellijk order gaf, om, in geval er met scherp gevuurd werd, zulks dadelijk met de volle laag van onze zijdo te beantwoorden. Tot ons aller verwondering dwars van de stad z^'nde, opende eene groote batterij van 8 stukken zwaar geschut, aan den westkant der stad gele gen, te gelijk met de twee schepen, een vuur met kogels en granaten op ons. Dat wij dit onmiddellijk en met succes beant woordden, zoodat de schepen vreesselijk geha vend werden, behoeft geen twijfel, zijnde de af stand tusschen ons en de schepen nauwelijks 21/a kabellengte of ruim 600 Ned. ellen. Ik liet toen op de schepen aan sturen, om die in den grond te boren of te enteren, doch bemerkte in eens van vaam diepte op 31/* te komendeJa- pansche loods, hoewel geheel onthutst en vol van schrik, wenkte mij onmiddellijk af te houden, aangezien het schip anders aan den grond zou gerakenop dit oogenblik begonnen twee an dere batterijen haar vuur op de «Medusa" te openendeze lagen aan den oostelijken kant der stad, naar gissing op 20 el hoogte. Ik gaf toen order het vuur bepaaldelijk te richten op die groote batterij, aan den westkant der stad gele gen, waarvan de kogels den romp begonnen te doorboren, en moest dus het voornemen om die twee schepen in den grond te boren, opgeven. Het was nu een hachelijk oogenblikzoo die ééne batterij niet spoedig tot zwijgen werd ge- gebracht, ware de «Medusa verloren geweest een enkel schot had de schroef kunnen onbruik baar maken of de stoomketels treffen, en het schip zou onhandelbaar in de manoeuvre zijn ge worden, of wellicht op eene droogte geraakt, als schijf gediend hebben voor zooveel vijan delijk geschut, in welker kruisvuur wy ons be vonden. Het mag dus wel gelukkig genoemd worden, dat mijne brave bemanning, onder de leiding van hunne bedaarde en beleidvolle offi cieren en adelborsten, die batterij tot zwygen brachten. Den eersten officier,denluitenant ter zee le kl. J. J. de Hart, had ik verzocht zich in de kuilbat- tery op te houden, alwaarzijnetegenwoordigheid zeer noodig kon zijn tot het voorkomen van wan orde, vooral bij het vallen van manschappen, en omdat het er zoo op aankwam mijne bevelen al daar stiptelijk te laten uitvoeren. Ik liet den lui tenant ter zee 2e kl. P. Wittop Koning op 't dek komen, belastte hem met het vuur der veldstuk ken, die op het dek in battery waren gebracht, opdat, indien ik kwam te vallen, er onmiddellijk een officier op het dek zou zijn, die zich alsdan met de besturing van het schip kon belasten. De stroom, dien wij tegen hadden, was intus- schen hand tegen hand toegenomen, en ik be merkte tot mijne niet geringe verlegenheid, dat het schip met volle kracht stoomende bijna niet vorderdeop dat oogenblik kreeg ik rapport van den eersten officier, dat er drie man van de divi sie van den luitenant Thurkow gesneuveld wa ren, en het getal gekwetsten begon toe te nemen, en sprong een granaat van den vijand op de hoogte der valreep, waarbij de matroos 1ste kl. Cornelis, die als commandeur een veldstuk in de valreep bediende, doodelyk werd getroffen. By dit stuk was de Consul-Generaal ook byna ge troffen, die op dat oogenblik zich op het halfdek niet ver van de valreep bevond. Het was in dit verschrikkelijk oogenblik, toen het vreesselijk huilen en sissen van kogels en gra naten van zooveel vuurmonden, die hoe langer hoe juister de «Medusa begonnen te treffen, allo verbeelding te boven ging, dat er op twee plaat sen brand aan boord ontstond door de brandgra- naten des vyands, waarvan er een het schip doorboorde en in de hut der machinisten sprong; deze brand werd echter door de vlugge maatre gelen van den eersten machin. spoediggebluscot; het was toen, dat ik mij afvroeg, of hetgeen zaak ware voor den stroom weg terug te keeren, om met het volgende getij, namelijk met den stroom mede, dezen gevaarlijken doortocht op nieuw te beproeven. De eerste machinist G. Philipse, die in koenheid en moed uitmuntte, rapporteerde mij, dat hij niet meer dan 8 pond stoom kon ophouden wegens de slechte soort van Japansche steenko len, waarmede, met Engelsche vermengd, ge stookt werd. Ik gaf hem order met den meesten spoed Engelsche kolen uit het achterruim te doen ophalen, en dieoverde vuren te werpen, aan welke order deze flinke jonge mensch met zooveel be radenheid en activiteit voldeed, dat het niet lang duurde, of ik had het geluk te vernemen, dat de stoom tot 12 a 13 pond was opgeklommen. Vódr dat dit gunstig resultaat was verkregen, had ik mij in de kuilbatterij begeven, om door mijne tegenwoordigheid de bemanning moed en volharding te doen behouden, en mocht ik tot mijn groot genoegen den Hinken geest opmerken, die er door de officieren werd onderhouden^n het vlug en goed bedienen van het geschut gade slaande, niettegenstaande het toen onophoude lijk rondvliegen van houten en ijzeren splinters, door '8 vyands projectielen veroorzaakt, door welke laatste soort van splinters de adelborst Wissel en ik lichtelijk gewond raakten, besloot ik het eens genomen voornemen door te zetten, van al vurende den doortocht naar de binnenzee te forceeren, en begaf mij onmiddellijk weêr op het dek, alwaar de luitenant Wittop Koning met denzelfden moed en hetzelfde mannelyk beleid zich deed kennen, waardoor zich zijne kamera den in de kuilbatterij, Wolterbeek Muller en Thurkow, onder de leiding van den eersten offi cier zoo byzonder onderscheiddenen wanneer ik hier alleen van de officieren spreek, is het niet om het gedrag der flinke adelborsten, dat alle vermelding verdiende, over het hoofd te zien. Ik besloot te meer het eens genomen plan door te zetten, omdat ik vreesde voor het bederven van den goeden geest binnen boord, en den na- deeligen indruk, die door het tijdelyk lerugkee- ren van do «Medusa" zou worden te weegge- bracht. Nu wij reeds 12 pond stoom hadden, kon de Medusa" den toeneraenden stroom gelukkig nog overwinnen, en passeerden wij al vurendede bat- toryen, die, naarmate wij de straat doorstoomden, achter gebooraten en rotsen haar vuur op ons o- penden, zoodat wij successievelijk door zeven bat- teryen werden beschoten, en een geruimen tijd aan het kruisvuur van drie batterijen, behalve 't vuur der schepen (dat evenwel spoedig verzwak te), waren blootgesteld geweesthet was half negen ure, toen wy de laatste schoten beant woordden, en de vijand ophield met vuren. Het schip heeft dus nagenoeg anderhalf uur noodig gehad, om, tegen den sterken stroom opstoomen- de en zwaar beschoten wordende, met Gods hulp behouden de binnenzee te bereiken; het onbegrij pelijk en bijna als een wonder te beschouwen,dat er zoo weinig gesneuvelden en gewonden zijn ge vallen bij dit zoo betrekkelijk korten afstand doorgestaan batterijen vuur. De gesneuvelden waren: Matroos le klasse A Cornelis; id. 3e kl. H. van Eeuwenid. 3e kl. T. A. de Koningid. 3e kl. J. Keijzer. Vervolg der Berichten. Dinsdag promoveerde aan de uni versiteit te Amsterdam tot doctor in de geneeskunde de heer H. Bitter Jr., arts, geboren alhier, na verdediging van een acad. proefschrift, getiteld: »Experimen- teele onderzoekingen over bestrijding van cocaine-vergiftiging door inademing van amylnitriet." De bij de Herv. Gemeente alhier beroepen predikant, de heer J. L. Bom- mezijn, zal op a.s. Zondag 15 Juli, des avonds te 6 uren, zijn intreerede houden, na des voormiddags te 10 uren in zjjn ambt bevestigd te zijn door den heer L. van 't Sant. Beide plechtigheden zullen plaats hebben in de Nieuwe kerk. In het kerkgebouw der O. R. cath« gemeente alhier zal Zondagmorgen door den weleerw. heer Franciscus Kenninck de eerste plechtige dienst worden ver richt. Benoemd tot ln onderwijzer aan de school in de Kattenburgerstraat te Am sterdam de heer W. Westendorp, hoofd der gemeenteschool No. 1 (op het Koe gras) te Helder. De jongeling E. C. Witsenburg van hier, leerling van de school voor uit gebreid lager onderwijs van den heer Vaste nou, is dezer dagen geslaagd voor het examen ter toelating tot de 2e kl. van het Gymnasium te Arasterdam. Met genoegen vermelden wij ook dezen uit slag. Het hier in garnizoen liggende 5e battaillon van het le reg. Infanterie werd Woensdag en Donderdag jl. door den generaal-majoor D. K. Hardenberg, geïn specteerd. De Fransche oorlogskotter Hareng, commandant Vivent, belast met de uit oefening van politietoezicht op de Noord zee, is gisteren uit Shetland alhier aan gekomen. Ook wordt hier nog verwacht 't Fransche oorlogscheepje Sardine", komende van Stettin. Het Nederl. Gouvernements-stoom- schip Nederland*, kapit. J. C. Eikema, 20 Mei jl. van Feyenoord naar Suriname vertrokkenis volgens particulier bericht, den 12 Juni aldaar aangekomen. De jacht op waterwild in de pro vincie Noord-Holland wordt, wat den kring gelegen binnen den Westfrieschen omringdjjk en de gemeente Petten en Callantsoog betreft, geopend op Maandag 16 Juli, voor het overige deel op Woens dag 1 Augustus a.s. By kon. besluit van 25 Juni is tot behoorlijke inrichting van het lager on derwijs, behalve de gewone vergoeding van 30 pCt., aan de gemeente Anna Pau- lowna een subsidie verleend van f 18,000. Men schrijft ons van Texel, dd. 11 Juli: De tegenspoed, welke èn door schraal gewas, èn door lagere veepryzen, èn pro ducten ondervonden, daarbij gevoegd de zenuwachtige onrust der gildschieters, die hunue maatregelen tot inning met snel heid toepassen, heeft reeds vele geachte huisgezinnen ten gronde gericht, en ge beuren die koude onbarmhartige oplos singen nog dagelijks. Geen week ja haast geen dag gaat voorby of men hoort van nieuwe liquida- tiën èn by veefokkers èn by winkeliers; een zeer treurige toestand voor waar! Ja, het vooruitzicht voor veefokkers, wegens gunstiger weder en gunstiger ge was is veel verbeterd; doch voor velen is wil men staande blijven onmid dellijk hulp noodig. Die hulp is geld, en dat geld, veel geld is in eigen boezem te vinden; dat geld is vroeger geleend door ons voorgeslacht en door de thans levende ingezetenen in de dagen hunner voor spoed. Dat geld behoort ons, dat is onze kas; de bank die dien tegenspoed moet tegenwerken. Dat geld wordt geadmini- strateerd door diakenen en armverzorgers der velschillende gezindheden, door re genten v/h algem. weeshuis. Het cijfer vau die kassen beloopt by een matige bera ming ruim één millioen, welke gelden thans grootendeels zyn belegd op 't Groot boek, effecten, enz., alles tegen zeer lage renten. Bestuurders dier inrichting zie om u zie de ellende in deze dagen aan u is het gegeven vele tranen te drogen, menig huisgezin kunt gy redden. Voor wien stapelt gy anders die kapi talen, geef die thans terug aan de gevers die thans hoogen nood hebben. Voor het Gerechtshof te Amster dam werd deze week in hooger beroep behandeld de zaak van de brandstichting in de Warmoesstraat te Amsterdam. Ge- lyk men zich herinneren zal, werd de slager tot 3 jaren en de dienstbode tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld, terwijl des slagers vrouw werd vrijgesproken. Na het langdurig onderzoek ten hove, dat weinig nieuws opleverde, requireerde de procureur-generaal Mr. Kist, dat het Hof den slager alsnog zou voroordeelon tot 5 jaren en zyn vrouw (in eerste in stantie vrijgesproken^) tot dezelfde straf. Ten aanzien van de meid requireerde Mr. Kist bevestiging van het vonnis der rechtbank. De drie verdedigers, Mrs. Haas, Asschers en Simons, herhaaldeu de motieven die zij tot verdediging bij de rechtbank hadden aangevoerd. Gent Roo, te Meppel, veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf wegens moord op zyn 4-jarig zoontje, is per trein naar Leeuwarden overgebracht. De practische 19e eeuw. De specie van het oude Westerkerkhof op Texel, waarin dank zij den drogen zand grond, de overblijfselen van onze voor ouders een veilige rustplaats vonden, zoo dat nog telkens goed geconserveerde beenderen worden aangetroffen, werd in den laatsten tijd tegen zooveel de kub. meter aan de landbouwers verkocht om als mest te dienen. Hierdoor gebeurde 't dat dezer dagen de zeis van een maaier vastliep in een losliggend voorwerp, 't geen by onderzoek bleek te zyn een doodshoofd. Uit belangstelling in Texel's landbouw, maakte de man een kuiltje en bezorgde daardoor nog eenig voedsel aan den armzaligen bodem. In de laatste raadsvergadering van Texel werd deze zaak behandeld en besloten aan den ker- keraad der Ned. Herv. Gemeente van den Hoorn, waaraan het kerkhof toebehoort, In overweging te geven de overblijfselen van onze voorouders niet laBger voor be mesting te verkoopen, maar de beenderen te verzamelen en op een andere plaats te begraven. (»Het Vaderland"). Een treurig ongeluk heeft nabij Eisden plaats gehad. Tusschen twee schooljongens, L. en Claessens ontstond een twist. Na een woordenwisseling zeide L. aan ziju tegenstander, dat hy met een pennemes een scheldnaam van Claessens in den muur ging schrijven. C. kwam hiertegen in verzet, maar te vergeefs toen het opschrift klaar was, geraakte men handgemeen, waarby L. aan zyn medeleerling een doodelijke wonde mede toebracht in den onderbuik. De ongeluk kige jongeling overleed eergisteren onder de hevigste smarten tengevolge van buik vlies-ontsteking. De scholier L. is 11 jaren oud, zyn slachtoffer C. was een jaar jonger. Uit Genua wordt gemeld, dat met de stoomvaartmaatschappij Nederlands onderhandeld wordt over het aandoen van Genua door de schepen van genoemde Maatschappy in plaats van of nevens Marseille. Men hoopt te Genua zeer, in het belang van de haven, dat de Itali- aansche Regeering de gevraagde conces- siën zal toestaan. Huldebetoon aan den held van Simonoseki. Uit Den Haag wordt gemeld: Aan de goede gedachte, om den held van Simonoseki, den gepensioneerde vice-admiraal jhr. F. de Casembroot, bij gelegenheid dat hij de dappere officieren, die 25 jaar geleden onder zijn commando met Zr. Ms. Korvet »Medusa« het dezer dagen in herinnering gebrachte wapen feit in de wateren van Japan volbrachten, aan een maaltijd vereenigde, een serenade te bren gen, gaven de leden van de koninklijke Ver- eeniging Het Eereteeken voor Belangrijke Krijgsverrichtingen Woensdag-avond uitvoe ring. Voorafgegaan door de hoornmuziek van de jagers begaf zich de stoet, bestaande uit ongeveer 50 leden, en omstuwd door een dichte men- schen-menigte, naar het huis van den vice-admi raal aan de Prinsengracht, en stelde zich, de banier in front, voor de woning op. Het was een schouwspel dat het hart van elk rechtgeaard vaderlander sneller deed kloppen, deze schaar van dapperen, velen versierd met de Militaire Willemsorde, allen met het eere teeken voor belangrijke krijgsverrichtingen, daar voor het huis van den held te zien, die 25 jaren geleden zijn schip, met de vaderland- sche driekleur in top, in de wateren van Si monoseki dwars door de dood en verderf ver spreidende vuurmonden deed stevenen, en het laat zich niet in woorden brengen wat de man die aan boord van den oorlogsbodem, te midden van het donderen der kanonnen stond, moet gevoeld hebben, toen hij Woensdagavond, om geven van zijnen door de vijandelijke projec tielen en de jaren gedunden état-major, van het bordes zijner woning neerzag op die schare van dapperen, die hem daar hulde kwamen brengen. Een daverend gejuich, dat de muziek over stemde, steeg uit de menigte op, alle hoeden werden eerbiedig afgenomen, en de aanwezige militairen en politiedienaren salueerden, toen de nog altijd indrukwekkende figuur in adrai- raalsuniform, vriendelyk met de hand groetend, naar voren trad. Nadat het Wien Neerlandsch bloed gespeeld was, nam de admiraal het woord en bedankte de leden der Vereeniging voor de eer, hem bewezen. Hij verzekerde dat dit huldebetoon dezen voor hem zoo gewichtigen dag het top punt van geluk deed bereiken, te meer daar het hem gebracht werd door mannen, die allen reeds getoond hadden hun leven voor Koning en Vaderlaud veil te hebben. Daarna noodigde hij de leden van het bestuur uit, binnen te komen en met hem een glas te ledigen ter herinnering aan het wapenfeit, waaraan werd voldaan. Na een korte toespraak overhandigde de Voorzitter der Vereeniging, de heer Reedijk, namens de Vereeniging, den vicc-admiraal haren eere-voorzitter een souvenir, bestaande uit een inktstel met zilver gemonteerd, in het midden een onklaar-anker, en het voetstuk ge dekt door een zilveren plaat, waarop gegra veerd do Militaire Willemsorde en ^het wapen van de familie Casembroot, waartusschen de volgende inscriptie: «Souvenir, aangeboden door de Koninklijke Vereeniging «Het Eereteeken voor Belangrijke Krijgsverrichtingen" te 's-Hage, aan haar eere voorzitter, den Vice-Admiraal Jhr. F. de Ca sembroot, als aandenken aan het roemrykc heldenfeit als Commandant van Zr. Ms. Korvet «Medusa", bij het forceeren der wateren van Simonoseki (Japan) 186311/71888. Verschillende dronken werden nog uitge bracht, waarna de admiraal nogmaals naar buiten trad, om den leden der Vereeniging zijn hartelijken dank te betuigen voor het geschenk, waarbij hij tevens warme hulde bracht aan de mannen die in onze overzeesche bezittingen nog dagelijks bewijzen van moed geven en zich trouw toonen aan Oranje en Vaderland, en zoo zichtbaar was de anders nog zoo krasse man aangedaan, dat dikwijls gebaren zijne woorden onderbraken. Na gedefileerd te hebben, begaven de leden zich onder het spelen der muziek naar hun vergaderlokaal in de Papestraat terug, waar zij verder de avond feestelijk doorbrachten. Getrouwd C. FLENS, le Stuurman K. N. M-, en J. RUSCHA. Helder, 11 Juli 1888. Bevallen van een welgeschapen Dochter N. ZWAAN-KOOMEN. Helder, 10 Juli 1888. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons eenigst zoontje ARNOLDUS, in den ouderdom van ruim drie maanden. Helder, 10 Juli 1888. A. DEKKER. C. DEKKER-SCHENK. Heden ontvingen wy het treurig bericht, dat onze geliefde Zoon WILLEN JACOB, den 8en Juni te Priok, bij Batavia, (Nederl.-Indië), aan boord van het stoomschip «Sumatra," is overleden in den leoftijd vau 18 jaar. Helder, 13 Juli 1888. Namens zijn bedroefde Ouders, Broeder, Zusters en Behuwd- Broeders. JACOB DE WIJN. JANNETJE DE WIJN, geb. Visser. Strekkende deze tot eenige en algemeene kennisgeving. Dankbetuiging. Voor de vele blijken van belangstel ling bij het overlijden van mijn geliefde geliefde Echtgenoot en onzen vader G. KRUL betoond, brengen wij bier onzen iunigen dank aan T. VISSER en Echt- genoote, A. RAB en Ecbtgenoote en aan de HH. Dragers, ook voor de la date eer, den overledene bewezen. Uit aller naam, de Wed. G. KRUL, Kinderen en Bebuwdkindereu. Hoorn op Texel, 12 Juli 1888. Dankbetuiging. De ondergeteekende betuigt bij deze zyn hartelijken dank voor de vele bewij zen van belangstelling en vriendschap bij zyn tweern aandelijksch verblijf in Holland ondervonden en roept by zijn vertrek naar Paterson (N.-Amerika) aan familie, vrien den en bekenden een laatst en hartelijk vaartwel toe. P. KAMP, a. b. st. ^P. Caland". Voor de vele blijken van belangstelling zoowel van binnen als buiten de gemeente bij de ziekte en bet overlijden van mijn Echtgenoot ondervonden, betuig ik ook namens familie mijn welgemeenden dank. Helder, 12 Juli 1888. Wed. G. KIKKERT, geb. SINJEWEL. Door vertrek naar elders beeft de ondergeteekende MV zijn zaak in KRUIDENIERS WAREN, enz., aan den Heer S. J. SCHAAP overgedaan, en bedankt door deze zijnen geaebten plaatsgenooten en bewoners van bet Koegras, voor bet genoten vertrouwen en begunstiging. Helder, 13 Juli 1888. P. KINDT. <W!ÊSS&&^^ My refereerende aan bo- venstaande advertentie, be- HV veelt de ondergeteekende zich aan, in het vertrouwen en de begun stiging van zijn geachte plaatsgenooten en bewoners van bet Koegras, belovende een prompte en solide bediening. Helder, 13 Juli 1888. S. J. SCHAAP.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2