„Dotter J»," Op zeer vereerend ver zoek is het College ENTRE NOUS voornemens om ZONDAG a. s. het KERMISFEEST te herhalen. Militairen beneden den rang van Onderofficier wor den NIET toegelaten. Kermis-Couranten, tevens strekkende tot bewijs van toegang, verkrijgbaar. Advertentie n. OPROEPING. Naar men verneemt, zal er in de maand Aug. a.s. een transport machinist-leerlingen der le kl. per particuliere gelegenheid naar Oost-Indie vertrekken. Zr. Ms. ramschip Buffel, onder bevel van den kapt. t. z. C. H. Bogaert, is Woensdag van Am sterdam via IJmuiden naar Hellevoetsluic ver trokken. Het vertrek is ecnigszins vertraagd ten gevolge van averij bij de bt proeving der atoom- stuurinrichting van dien bodem. Naar men verneemt zal door de commissie van ingenieurs geadviseerd worden tot afkeuring voor den dienst van de oorlogsschepen Prins van Oranje en Cornelis Dirksz. liggende te Helle- voetsluis. Blijkens bij het Dep. van Marine ontvangen telegram is Zr. Ms. schroefstoomschip 4e kl. Sommelsdijk, onder bevel van den kapt.-luit. t. z. J. P. M. Lange, den 18n dezer van Simonsstad naar zee vertrokken ter voortzetting van zijnen tocht naar de Westkust van Afrika. Aan boord was alles wel. Zr. Ms. stoomkanonneerboot „Gier", gediend hebbende voor een oefeningstocht in de Zuiderzee met adelborsten van het oudste studiejaar, is gis terenmorgen aan 's rijks werf alhier buiten dienst gesteld. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen telegram, heeft Zr. Ms. schroefstoom schip Zilveren Kruis, onder bevel van den kapt. t. z. J. C* Joekes, 18 dezer Yokohama verlaten, koers stellende naar Kobe (Japan). Aan boord was alles wel. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Conrad, van Amst. n. Bat., arriveerde 17 Juli te Padang. Het stoomschip Prins van Oranje, van Ba tavia naar Amsterdam, arriveerde 16 Juli te Suez. Het stoomscllip Prinses Marie, v. Amster dam, vertrok van Aden den 18 Juli. Het stoomschip »Sumatra« arriveerde 19 Juli van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip «Prins Frederik«, gesleept door de sleepboot «Hercules», van Gibraltar naar Amsterdam, arriveerde 17 Juli te Vigo en vertrok den volgenden dag des ochtends. Het stoomschip «Soenda», van Amsterdam, arriveerde 18 Juli te Marseille. Marktberichten. Purmerend, 17 Juli. Aangev.22 Paarden, 18 Stieren, 277 Melk- en vette Koeien, prijs houdend, handel vlug, 322 vette Kalveren 50 a 70 cent per P., handel stug, 65 nucht. dito f 6 a 88, handel vlug, 1646 Schapen en Lam meren, Vette lager in prijs, magere prijshou dend, handel stug, 441 vette Varkens 34 a 44 cent per P., 265 Biggen f 5 a 8, beiden han del vlug, Kip-Eieren f3 a 3,75 per 100, 1438 pond Boter f 1,15 a 1,20 p. pond, kleine Kaas f33, aangevoerd 375 stapels. Schagen, 18 Juli. 5 Paarden f 40 a 125, 5 Stieren f 70 a 135, 12 Geldekoeien f 100 a 210, 4 Kalf koeien f 220 a 230, 3 Vaarzen f 35 a 60, 3 nucht. Kalveren f6 a 12, 325 Schapen f 9 a 24, 200 Lammeren f 6 a 10, 4 Bokken en Gei ten f 0,50 a 5, 9 magere Varkens f 10 a 15, 17 Biggen f4 a 6, 12 Kippen 25 tot40cent, 20 Eenden 40 tot 45 cent, Boter per kop 724 a 774 Kaas per kilogram 20 tot 30 cent, Kip-Eieren per 100 stuks f2,75 a 3, Eend-Eieren per 100 stuks f 2,85 a 2,90. Visscherijberichten. 18 Juli vm. Vletten met 80 roggen, p. st. 67 ct. 70 Korders weinig vangst, 10 tot 70 tongen, p. st. 40 ct.; 15 a 70 kl. id., p. stuk 10 a 15 ct.; 1 a 3 m. scharren, p. m. f4. 2 a 6 m. kL schol, p. m. f 1.10. 19 Juli vm. 2 blazers en vletten met 15 a 60 roggen, p. st. 45 ct. 140 korders met 10 tot 200 tongen, p. st. 40 a 45 ct. 15 a 200 kl. tongen, p. st. 10al5ct. 2 a 3 m. scharren, p, m. f3.50. 3 a 15 m. kl. schol, p. m.fl.35. 6 a 15 roggen, p. st. 45 ct. 11 groote tar botten, p. st. f7.a f10. 19 Juli nm. Nog 8 korders, met 40 a 240 tongen, p. st. 35 a 40 ct. 60 a 300 kl. id., p. st. 10 a 15 ct. 2 a 4 m. scharren, p. m, f3.50. 4 a 12 m. m. kl. id. f 1.10.4 tarbotten p. st. f7.a f 10.1 blazer met 45 roggen, p. st. 43 ct. 20 Juli vm. 8 u. 86 korders met weinig vangst, 10 tot 35 tongen, p. st. 30 a 35 ct. 10 a 15 kl. tongen, p. st. 8 a 15 ct. 1 a 2 m. scharren, p. m. f3.1 a 3 m. kl. schol, p. m. f 1.10. 2 tarbotten, p. st. f6.a f9. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 17 tot 20 Juli. ONDERTROUWDR. W. Koopen, tim merman, en J. P. Smit. F. Lammerts, oppasser, en G. H. Smeets. G. Rademaker, vleesch- houwer, en A. van Waart. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: F. Trijsburg, geb. Keseling, z. -J. Hantzsch, geb. Benda, z. E. Bank, geb. Schuld, z. C. Lak, geb. Muller, z. J. Bakker, geb. Bakker, d. M. Coltof, geb. Zeckel, z. OVERLEDEN: W. de Vree, 4m. DfHos- man, weduwe van P. Groot, 76 j. M. Raap, 23 j. P. Mupe, 57 j. M. Stam, 3 m. Twee levenloos aangegeven kinderen. Burgerlijke Stand, gem. Texel. Van 12 tot 18 Juli. Ondertrouwd, Gehuwd, Geboren en Over- eden: Geene. 8e Zomer-Concert op Zondag a.s. 's middags 21/4 uur, in //Tivoli." 1. «Koninklijke Nederlandsche Marine- Marsch," J. Koning. 2. Ouverture zu «Atha- lia," F. Mendelssohn Bartholdy. 3. a «Ein Albumblatt," Ricüard Wagner. b. «Marche funèbre d'une Marionette," Cu. Gounod. 4. Grande Fantaisie de 1'opéra «Aida," Musique de G. Verdi, J. Koning. Pauze. 5. Einleitung zu der oper: «Loreleij," Max Bruch. 6. Selection frora opera-burlesque «The Mikado," Arthur Sullivan. 7. «Mein Traum," Concert-Walzer, Ernst Waldteufel. Vervolg der Berichten. De lieer De Salengre, alhier, heeft zich dezer dagen gewend tot Z. Exc. den Minister van Marine en tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal met het ver zoek, dat een onderzoek worden ingesteld naar de rechtmatigheid der straffen, toe gepast op bedienden bp het Kon. Insti tuut voor de Marine alhier, wegens het schuldig zjjn aan lichte vergrepen. Als cadet aan de Koninklijke Mili taire Academie te Breda komen, na afge legd examen, o. a. in aanmerkingvoor de infanterie H. Dyserinck en W. J. M. Ben schop voor de genie A. Gobée, allen voor het leger hier te landevoor de infanterie in Oost-Indië T. C. Mets. Allen zpn leerlingen der inrichting van den heer D. A. G. Vastenou alhier. 't Ging er gisterenavond recht lustig in Tivoli toe. In den h giorno verlichten tuin be woog zich een vroolijke menigte of bleef staan luisteren naar de tonen van een orkest, dat bij voorkeur populaire deuntjes speelde. Tusschen 't publiek liepen jeugdige negocianten, wier vreemde tooi tot 't vermoeden kon leiden, dat ze van buitenlandsche afkomst waren, en boden hunne koopwaar met goed geko2bn woorden aan. Een vreemdeling had kunnen denken, dat de gewone kermis zich ditmaal op een ander, vrij wat beter en mooier terrein bevond dan an ders wij echter wisten dat we deze kermis ver schuldigd waren aan de leden van 't College Entre Nous. De ons toegezonden feestcourant had ons alreeds voorbereid op hetgeen we zou den zienmaar onze verwachting werd groote- lijks overtroffen, daar er veel meer tenten en kramen waren dan vroeger. Over 't geheele ter rein zag men de houten gebouwtjes, meer of minder sierlijk, verspreid. Naarmate de avond vorderde, scheen de vroo- lijkheid te klimmen, vooral nadat de kermis was ingeluid. De man met de beer bracht ook nu heel wat opschudding te weeg, en lokte som wijlen 't volk van de in uniform gekleede muzi kanten weg, die van tijd tot tijd er lustig op los speelden. Zoo onder de wandeling merkten we opEen museum van oudheden, een panorama, een schiettent, een diamantenuitstalling, spie gels des geheims koekkramen, waar onder Rom- bach niet te vergeten, een draaimolen, speelgoed- kramen, ververschingkramen, tot zelfs Dirk Vis ser toe, zoodat 't geheel een duidelpke nabootsing van de Heldersche Kermis was. Een lokaal voor de nachtpolitie scheen ditmaal, in 't ver trouwen op de ordelijkheid der burgerij, niet noodig. Nu en dan werd de groote zaal van Tivoli gevuld met bezoekers, die de werkzaam heden van 't specialiteiten gezelschap gingen be wonderen en welvoldaan vooral over den indruk, door de pantomime veroorzaakt, na afloop zich verwijderden. De heer Maalsteed had gezorgd voor een lokaal, waar men zich kon restaureeren en ook hier en daar in den tuin een tent opgeslagen, om de bediening gemakkelijk te maken. De bezoekers hebben zich uitstekend geamu seerd en hebben voorzeker even als wij een woord van hulde en dank over voor de heeren van E. N., die met veel moeite en kosten die ge legenheid tot ontspanning hebben verschaft. Van den goedkoopen volkstrein, die Woensdag van hier naar Amsterdam ver trok, werd door 99 tweede- en 234 derde klasse passagiers gebruik gemaakt om de hoofdstad te bezoeken. Texel, 19 Juli. Door schipper J. G. Kupper is gisteren op de Noordzee een roodgeverfde scheeps- boot gevonden, die eenigszins beschadigd was. Binnenboord stond: W. Bniney, en achter op den spiegel: „Florance." We gens opkomend ruw weer moest men de boot laten drpven. Texel, 19 Juli. Op 4 Aug. a. s. vertrekken van hier per stoomschip «Leer dam,* van Rotterdam naar Amerika, (Agenten Koning Co.), Maria Kikkert, Echtgenoote van Cornelis Vlaming en 3 kinderen. Elizabeth van Lente, echtge noote van van Lente, benevens 5 kinde ren. Jacob Eelman, diens vrouw 1 kind to zamen 13 koppen. De heer J. H. J. Schmidt, vroeger commies bp de Directie der Marine alhier, is gekozen tot lid van den raad te Hel- levoetsluis. Men leest in de Tijd Men schrpft ons uit Leidschendam Reeds acht staties van den Kruisweg, het eerste groote werk van den jeugdi gen kunstschilder Jan Dunselman, zijn geplaatst. De oorspronkelijkheid der op vatting, de juistheid en levendigheid der voorstelling, de frischheid en harmonie der kleuren, de rijkdom der uitvoering dwingen de bezoekers tot aandacht en bewondering, men doen hem met de getui- nis van een voornaam schilder, die ze zag, instemmen: «Dat is schoon!* Het oostelijk gedeelte van de Haar lemmermeer wordt tegenwoordig onveilig gemaakt door een paar kerels, die men totnogtoe niet heeft kunnen snappen. Zoo wordt een onderwijzeres steeds onder ge leide van de politie naar de school ge bracht en al wie 's avonds uitgaat, bereidt zich op tegenweer voor. Dé talrjjke boschjes, die zich daar bevinden, komen den straatboeven goed te stade om zich te verschuilen. Woensdagavond heeft de barbier H. te Harlingen, met een scheermes in een aanval van waanzin, of misschien van delirium, zjjne vrouw in het aangezicht, aan den hals en de armen verscheidene wonden toegebracht. Waren de buren niet ter hulp geko men, hp zou haar wellicht vermoord hebben. De politie was spoedig bij de hand en bracht den dader van dezen aan slag in de cel van het politiebureaude vrouw werd naar het gesticht tot zieken verpleging gebracht, waar haar genees kundige hulp is verstrekt. De verwon dingen schijnen gelukkig niet gevaarlijk. Een huiselijk tafereel. Een vreemd sinjeur is de eieren- en zuurverkooper K., op de Botermarkt te Haarlem. Voor eenigen tijd vertrok hij met de noorderzon uit zijn huis, mede nemende niet alleen alle contanten, die hem zelf toebehoorden, maar tevens eens andermans vrouw. Het schpnt hem ech ter niet goed bekomen te zijn, zoodat hij weer met hangende pootjes in de echte lijke woning terugkeerde. Zijn ega deed alsof er niets was gebeurd en troostte zich zoo goed mogelijk met een ander over de veronachtzaming, haar door haar man aangedaan. Doch zie, Dinsdagavond werd zij door haar liefhebbenden echtge noot gesnapt in zoete kozerp met haar minnaar, en nu werd de wettige gemaal zoo boos, dat hij met de projectielen, bp zijn vak behoorend, zuur en eieren, begon te gooien. De azijn stroomde de woning uit en de lieve woordjes, die het echtpaar elkaar toevoegde, brachten spoedig een groote menigte voor het huis bijeen. Was die nu maar eenstemmig in haar oordeel geweest, dan was het nog wel losgeloopen, maar, zooals dat gaat, de vrouwen trokken partij voor den man, en de mannen voor de vrouw, waardoor een zóó hevig opstootje ontstond, dat de politie genoodzaakt was met de blanke sabel het volk uiteen te drijven. Van half acht tot half elf heeft de pret ge duurd. De „Medusa". Uit Terschelling wordt aan het Dbl. gemeld, dat een der zeelieden aldaar, die vóór een paar dagen eene beschrijving las van den tocht der „Medusa", bp 't forceeren der straat Simonoseki, den lln Juli 1863, zich verwonderde dat in geen der bladen de aardige krijgslist van den moedigen commandant van dien bodem, jhr. De Casembroot, stond vermeld. Deze liet namelijk, voor hij onder 't bereik der batterpen kwam, alle zwakke plaatsen van van de korvet, zooals op de hoogte van de machine-kamer enzoovoorts, met losse platen beleggen en behangen, waardoor hij bij 't zwiepen de kracht van vele tref kogels brak. Volgens onzen zegsman, die bij de aankomst op de reede van Batavia de „Medusa" bezag, had het vaar tuig 3 schoten op de waterlijn en was het geheel doorschoten. Nog geraakte de man in vuur, toen hij sprak van de hulde door vriend en vreeemde den commandant en den ètat-major bij de terugkomst be wezen. De krpgslist was waarlijk onzen vroegeren vlootvoogden waard Ter kennisneming. Uit „Brieven uit de Transvaal", in de Arnh. Ct. lichten wij de volgende behar tigenswaardige waarschuwing De Hollandsche Vereeniging te Johan- nesburg nam op haar laatste vergadering het besluit, door een schrpven in de vader- landsche couranten sommige liefhebbers naar Transvaal ernstig te waarschuwen, dat vooral zij die slechts met de pen kun nen omgaan, dus boekhouders, klerken, ook winkelbedienden, zeer moeilijk hier een betrekking vinden. Velen, die zonder het minste vooruitzicht op een betrekking naar Transvaal zpn gekomen, hebben reeds sinds weken en maanden niets te doen, en betreuren hun overpld besluit. Wie zaken wil doen, moet geld meebrengen, om zpn zaken op te richten, en, zoo noo dig, eenige maanden buiten verdiensten kunnen zpn. Ambachtslieden maken een uitzondering, in bpna alle vakken zpn zij nog noodig zp kunnen zoogoed als zeker zpn overal werk te bekomen. De Minister van Buitenlandsche Zaken vestigt de aandacht van belang hebbenden op het onderstaand van den consul-generaal te Christiania, den heer O. E. Kiaer, ontvangen bericht omtrent de houtmarkt «De hier te Christiania in het begin van Juli 1888 gehouden St. Janstermpn, waarop de afrekeningen van het afgeloo- pen jaar worden opgemaakt en contrac ten tusschen de boscheigenaars en de houthandelaars voor het volgend jaar worden gesloten, kenmerkte zich door een vaste houding, en de betaalde prp- zen zpn over het algemeen hooger dan verleden jaar geweest. «Zooals door het consulaat-generaal in het jaarverslag over 1887 is opge merkt, deed zich tegen het einde van verleden jaar een gunstiger stemming in verschillende artikelen voor. De verbe tering, die over de geheele wereld plaats gevonden heeft, geldt ook het hout, en de stemming is over het algemeen gun stiger dan in langen tpd het geval is geweest. De voorraad hier te lande van alle soorten geschaafd en gezaagd hout is minder dan gewoonlpk. Van het bui tenland, specicaal uit Londen, wordt ook gemeld dat de voorraad aldaar niet slechts matig, maar zelfs gering schpnt te zpn. «De vraag naar schepen is vrp wat grooter dan in de vorige jaren, en de markten zpn overal gerezen. Terwpl er verleden zomer een overvloed van scheeps- ruimte werd aangeboden, is er daarentegen dit jaar groot gebrek daaraan, en de reederpen hebben thans vooruitzicht op een goed resultaat. De vrachtmarkt oefent, zooals bekend is, altijd eenen grooten in vloed op den houthandel uit, maar het is niet te verwachten dat de vrachten tegen het najaar lager zullen gaanzelfs is eene verdere rijzing niet onwaarschijnlijk. «Dientengevolge nemen de Noorweegsche exporteurs, wat den verkoop voor den na zomer en het najaar betreft, een zeer vaste en afwachtende houding aan. Het schpnt niet onwaarschijnlijk dat de te genwoordige vaste houding zich ook in den winter zal handhaven. De keizer van Duitsohland is gis terenmiddag te 4 ure met het keizerlijk jacht «Hohenzollern" te Kroonstad aan gekomen, en door den Russischen keizer en keizerin verwelkomd. In de bekende locomotieven-fabriek werd een locomotief vervaardigd in 16 uren 55 minuten. Het goldt een wed denschap van 100,000 doll. De helft dezer som ontvingen de werklieden. Ons Premiewerk is gereed en voor de inteekenaren tegen inlevering der bewijzen van betaling, aan het Bureau, Spoor straat, te verkrijgen. N.B. Nog eenige Exemplaren disponibel. Heden herdenken wij de 35-jarige Echt vereeniging van onze geliefde Ouders en Groot- I i ouders FRANS BUIS Pz. i en MARTJE BRUIN. J Helder, 21 Juli 1888. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. I Strekkende deze tot algemeene X kennisgeving. Getrouwd CORNELIS BUIS en MAGDALENA DE RUIJTER. I j Helder, 20 Juli 1888. Heden herdenken wp de 35-jarige Echtvereeniging van j onze geliefde Ouders JAN BUIS Pz. en MAARTJE BRUIN, van Texel. Amsterdam, 21 Juli 1888. f Hunne dankbare Kinderen, j Behuwd- en Kleinkinderen, f Strekkende deze tot algemeene j kennisgeving. Getrouwd JAN BUIS en MAARTJE STOL. Amsterdam, 19 Juli 1888. Zondag 22 Juli hopen wp onze 30-jarlge Eeht- vereeniging te herdenken. HENDRIKUS KWAST en LOÜISA BRUIN. Helder, 20 Juli 1888. Helder, 22 Juli 1888. Hunne dankbare Kinderen Behuwd en Kleinkinderen. Ondertrouwd ABRAHAM LEVIE, en van Bennekom, LEENTJE POLAK, van den Helder. Bennekom, J 1£) JuU 188g Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Ondertrouwd J. H. DE LANGE en M. A. VISSER. Vlieland, 22 Juli 1888. Kennisgeving aan familie, vrienden en bekenden. Bevallen van een dooden Zoon A. BOENDERMAKER, geliefde Echtgenoote van J. C. DE VLUGT. Helder, 17 Juli 1888. 30-jarige Echtvereeniging Svan onze geliefde ouders H. KWAST en L. BRUIN. Heden werden wp verblijd met de ge boorte van een Dochter. J. TISSING. TISSING-Zwier. Helder, 20 Juli 1888. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Dochter: S. GORTER-MENS. Helder, 19 Juli 1888. Heden overleed te 's Gravenhage onze innig geliefde Moeder en Be huwd moeder, Mejuffr. M. F. VAN HORSSEN, geb. DE ZOETE, na een smartelijk doch geduldig lp- den, in den ouderdom van 59 jaar. Helder, 17 Juli 1888. P. J. BOON-VAN HORSSEN. F. BOON Jr. Bevallen van een Zoon: C. J. GILTJES—Jblgersma. Petten, 17 Juli 1888. Heden overleed na een smartelpk lijden, onze geliefde Vader, PAULUS M U IJ E, in den ouderdom van 57 jaren. Uit aller naam, K. MUI JE. Mede uit naam van zpn Ouders, Vader, Broeder, Zusters en verdere Familie. Huisduinen, 17 Juli 1888. Heden overleed, na een kortstondig lijden, mijn geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgvolle Moeder, NEELTJE BUTTER, in den ouderdom van 29 jaren. Helder, 19 Juli 1888. P. LEUR, en verdere Familie. De Heer en Mevrouw ROMENIJ KOEN. P-P- c- De ondergeteekende betuigt zpn' war men dank, ook namens de Officieren van Zr. Ms. korvet met hulpstoomvermogen «MEDUSA,* van 11 Juli 1863, aan de vele vrienden en bekenden in en buiten de stad, voor hunne oprechte en welge meende deelneming, betoond in de vie ring van het Zü vetfeest, op 11 Juli jl. 's Gravenhage. Jhr. F. DE CASEMBROOT. Onzen harteltjken dank aan familie, vrienden en bekenden, voor de vele blij ken van belangstelling, ondervonden op ons Zilveren Huwelijksfeest, zoowel van binnen als buiten deze gemeente. Nieuwediep, 20 Juli 1888. C. KARSMAN. J. KARSMAN, geb. Kqoger. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bp de voltrekking van ons huwelijk, op 10 Juli 1.1., betuigen wp ook namens wederzpdsche familie onzen innigen dank. Amsterdam, 20 Juli 1888. A. VAN HAAREN. A. VAN HAAREN—LUIJCKX. Voor de talrijke en hartelpke bewijzen van belangstelling, ondervonden bp het overlijden van mpnen Echtgenoot, Mr. K. J. C. STAKMAN BOSSE, betuig ik, ook namens Kinderen en Behuwdkinderen, mpnen innigen dank. Helder, Juli 1888. Wed. K. J. C. STAKMAN BOSSE, C. E. METZGER. Voor de vele en hartelpke bewijzen van deelneming, gedurende de ziekte en 't overlijden van ons geliefd Dochtertje ondervonden, betuigen wij onzen harte- lpken dank. Helder, 20 Juli 1888. H. DE WIT. E. DE WITOlivier. Die iets te vorderen heeft van COR NELIS BOODT, winkelier, wonende aan de Oude Kerkstraat B 36 te Helder, wordt verzocht daarvan binnen 3 dagen na heden gespecificeerde opgave franco in te zenden ten kantore van den Deur waarder H. KWANT, Koningstraat te Helder. Helder, 20 Juli 1888.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2