HerMpMerwijs. Balzaal Café Hofman W. J. BLITZ, Advertentie n. Huisduiner Kerk. „Admiraal de Ruyter". T1 VOL I. Tandarts BIERSTEKER, Mevrouw PLUGGE, een ziniele DIENSTBODE een flinke DIENSTBODE, Mevrouw MICHELHOFF een fatsoenlijke DIENSTBODE (Noofllinlp). een nette Waschvrouw, ATTENTIE! een nette DIENSTBODE, BrooöDalkersfcneclit, een nieuw Burgerwoonhuis. twee flinke Woonhuizen, een Woonhuis, 2 Woonhuizen, een flink Woonhuis, een zeer net WOONHUIS. Naar men verneemt is de zeildag van Zr. Ms. fregatschip „Johan Willem Friso" bepaald op 25 Augustns a.s. Zr. Ms. schroefstoomschip 1ste klasse „Zilveren Kruis", onder bevel van den kapitein ter zee J. C. Joekes, is den 26sten dezer van Hiogo ver trokken, koers stellende naar Nagasiki. Aan boord was alles wel. Ingevolge machtiging des Konings zijn Zr. Ms. rammonitor 2e kl. Hyena iuit dienst en Z. Ms. rammonniter 2e kl. Wesp met den 20 Juli 11. in dienst gesteld, terwijl het bevel over laatstge noemden bodem is opgedragen aan den luit. ter zee le kl. A. J. Krabbe, en zalks onder eervolle ontheffing van het thans door hem gevoerde be vel over eerstgenoemde rammonitor. Blijkens bij het Departement van Marine ont vangen telegrammen zijn lo. Zr. Ms* schroef stoomschip le kl. Zilveren Kruis, onder bevel van den kapitein ten zee J. C. Joekes, den 29n dezer te Nagasaki aangekomen, en 2o. Zr. Ms. instruc- tiesohip Nautilus, onder hevel van den kapt.-luit. ter zee P. C. Pabst, den 29n dezer weder van Predrinsvaern vertrokken. Aan boord van beide bodems was alles wel. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Soenda", v. Amsterdam naar Batavia, vertrok van Suez den 27 en Juli. Het stoomschip //Prins van Oranje", v. Bata via, arriveerde den 27n Juli te Gibraltar. Het stoomschip //Prins Alexander",van Bata via, is den 30n Juli van Suez vertrokken. Marktberichten. Hoorn, 28 Juli. Tarwe f6,50 a 8, Rogge f3,50 a 4, Gerst f3,50 a 5, Haver f2,75 a3,75, Erw ten, Witte f7,50 a 10, Groene f9,25 a 12, Grauwe f9,50 a 14, Vale f6,50 a 13, bruine Boonen f7,25 a 11,60, Karweizaad f 12 a 13,75, Mosterdzaad f 15,25 a 16,50, 129 Schapen f 23 a 28, 30 Lam meren f9 a 11, 6 Kalveren f 8 a 12, 25 Varkens f7 a 15, 74 Biggen f3 a 5,60, 25 Kippen 50 a 120 ct., 4000 Kipeieren f3,25, 200 Eenden dito f3 per 100, 1200 koppen Boter f0,60 a 0,65 per kop. Alkmaar, 28 Juli. Aangevoerd: 15 Koeien en Ossen f140 a 210, 20 nncht. Kalveren f8 al8, 84 Schapen f10 a 18, 65 Lammeren f 6 a 10, 34 magere Varkens f 12 a 15, 177 Big9en f5 a 8,50, 3 Bokken en Geiten f 4 a 7, 4 kl. Bokjes 90 a 125 ct., Boter p. kop 80 a 90 ct., Kipei- eren f3 a 3,75, Eendeneieren f3 per 100. Visscherijberichten. 30 Juli. Schipper Smit met 134 tongen, 100 kl. id., schol, scharren en ponen, te zamen voor 180.1 blazer 20 tongen, 12 kl. tongen te zamen f 8.en 20 roggen, p. st. 38 ct. 31 Juli vra. 8 u. 15 korders 22 tot 63 tongen, per stuk 30 a 35 ct.20 a 295 kl. id. p. st 8 a 15 ct.; 1 a 2 m. scharren, p. m. f2.50; 1 a 2 oi. kl. schol, p. m. f 1. Schuiten nog in zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 27 tot 31 Jnli. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: G. v. Dartelen, geb. d. H. Dhaenens, geb. Heeringa. d geb. Kennink, z. S T\". t aw -o. Jhlte, geb. Beek, z. M. z. gez- OVERLEDEN: Geene. Postery en. LIJST van brieven, enz., geadresseerd aan onbekenden gedurende do le helft der maand Juli 1888: J. do Haas, Arasterdam. C. de Houd, Van Anna Paul.-PolderT. Maartens Jr., Amsterdam. P. van der Stok, Beverwijk. Brief kaarten. W. Bartman, Delft. J. Drievyn, 's Gravcnhage. P. Gerritsen, Brieven, verzonden geweest naar Amerika. G. Roos, New-York. Naar Engeland. F. Wilbers, Londen. De Directeur van het Postkantoor, POLVLIET. Vervolg der Berichten. Z. M. heeft benoemd tot lid van het college van regenten over het huis van bewaring alhier, den hr. C. Boon, secretaris dezer gemeente. Bij gerucht vernemen wij dat het stoomschip Prins Frederik", van de St. Mij. Nederland", naar hier zou wor den gesleept, om in een der dokken op 's rijks werf te woj den hersteld. De her stelling moet nogal eenigen tijd vorderen en men schjjnt het dok te Amsterdam zoo lang niet te kunnen missen. Een zeemilicien, jl. Zondag een bad willende nemen, aan het strand alhier, heeft zich te ver in zee gewaagd en is tengevolge daarvan verdronken. Ofschoon voor ingezetenen het baden aldaar steeds door bekendheid met het terrein, zonder gevaar geschiedt, is het waarschijnlijk, dat de jongeling het ongeluk trof, door het kiezen van een plaats, minder voor die verfrissching vertrouwd. Het ljjk is totuutoe niet gevonden. De omgekomenen jongeling behoorde tot Amsterdamsche familie. Zondagnamiddag jl. was het alhier bjjzonder rumoerig, hetwelk aan de politie veel moeite gaf. Een matroos van Zr. Ms. Argus" was »uit", en de meening koesterende in dien toestand te kunnen big ven tot dat zijn schip vertrokken was, weigerde hjj zich onder het geleide van de politie te stellen er had een wedloop plaats, waarbij hjj zelfs het water koos om aan zijn vervolgers te ontkomen, wat hem echter niet gelukte. Met zijn nat pak werd hij eindelijk gearresteerd. Ook aan de Tuinstraat werd de hulp der politie ingeroepen er had een vechtpartij plaats, waarbij het mes niet ontbrakeen vrouw moet, naar wij ver nemen, gewond zjjn. Jl. Vrijdagavond hield de Kiesvereeni- ging »Helder« een vergadering in oen der lokalen van de Sociëteit »Eensgezindheid« alhier. De vergadering werd gepresideerd door den vice-voorzitter, den heer A. van Voornveld. Na de bijeenkomst en het voorlezen en goedkeuren der notulen, werd de rekening en verantwoording over het afge- loopen verecnigingsjaar ter tafel gebracht en na onderzoek goedgekeurd en vastgesteld. Door den waarn. voorzitter werd vervolgens gewezen op de stichting der Nationale Kies- vereeniging «Burgerplicht^, als een gevolg van de onlangs plaats gehad hebbende staatkun dige gebeurtenissen hier te lande, en de be hoefte, daardoor ontstaan, aan een vcreeniging, die een breederen grondslag heeft. Met het oog op een en ander werd voorgesteld, de kiesvereeniging «Helder" op te heften. Hiertoe werd besloten, terwijl de verzekering werd gegeven, dat nagenoeg alle leden van deze kiesvereeniging zich reeds bij de //Nationale« hebben aangesloten. Verder werd bepaald, dat het batig saldo zal worden gestort in de kas der Nationale kiesvereeniging «Burger plicht." Er volgden nog eenige niet onbelang rijke mededeelingen van den heer S. C. Vis ser over 't geleidelicht op onze kust, ten be hoeve der visscherjj en de laatste vergadering der Kiesvereeniging »Helder« werd gesloten. Naar het N- v. d. D met zekerheid bericht, heeft de hoofdonderwjjzer J. F. B., die onlangs met achterlating van vrouw en kind deze gemeente verliet, op 5 Juli jl. als passagier naar New-York, bij de firma Keiler, Wallis Co., agenten van de »NorddeutscherLloyd,"te Southampton, een uit Holland aan dat adres gezonden koffer gereclameerd en in ontvangst ge nomen. Naar alle waarschijnlijk heeft hij zich dus, op of na genoemden datum, met een der stoomschepen van genoemde Maat schappij naar de Nieuwe wereld begeven. Beroepen bij de Herv. Gemeente te Hoorn op Texel, ds^J. W. Unger, te Katwijk aan den Rijn. Texel, 30 Juli. De prijzen van het wolvee zijn nog steeds stijgende. Heden waren ongeveer 300 schapen ter markt aangevoerd. Vette schapen golden tot f 25 fokschapen van f 12 tot f 19 eh duinscbapen van f9 tot f 12 per stuk. De zeventigste verjaardag van mr. J. Heemskerk Az. werd gisteren in den buiselgken kring herdacht. Ontelbaar waren de bewijzen van achting en vriend schap, die den hoogst bekwamen staats man toevloeiden, en de persoonljjke be zoeken. Voor een publiek huldebetoon, hem aangeboden, had de hr. Heemskerk bepaaldelijk bedankt. Te Oude Niedorp heeft Ter middag zekeren zich door ver drinking;, Let leven beroofd. De oor zaak van deze treurige daad was, dat hij voor het kantongerecht te Alkmaar moest verschjjnen, waar hij tegen opzag. Gisterenvoormiddag te 9*/s uur wilde de brugwachter J. B. Kastrup, in dienst der staatsspoorwegen, op de spoorwegbrug over de Koningshaven te Feyenoord, na de machinerieën der brug te hebben schoon gemaakt, wederom door een luik op de brug komen, op het oogenblik dat trein no. 1 van Rotterdam en trein no. 120 van Dordrecht tegelijk op de brug waren. Half uit het luik gekropen, zag hij daar eerstgenoemden trein, maar kreeg tege lijkertijd van de machine van trein no. 120, dien bij niet schijnt opgemerkt te hebben, een slag tegen het hoofd, geraakte door de zniging van den trein geheel uit luik, en kwam ongeveer 3 meter verder onder den trein, waardoor hij zwaar ver minkt werd en onmiddellijk dood was. Men verzoekt ons bet volgende schrjj- ven van een in het vorig jaar naar Amerika vertrokken Texelschen arbeider te willen plaatsen. Passaic, 5 Juli '88. Geachte Zusier, en Kinderen! Eindelijk zal u weer eens eenige tijding van ons ontvangendat zulks zoo lang duurde moet u mij niet zoo kwalijk nemen, want het is hier zoo warm, dat men des avonds niet schrijven kan van het zweet. (Pieter Santifort, 68 jaren). Vader is dagelijks aan het koeien- wachten, om en bij huis. Klaas brengt hem alle middagen eten. Hij gaat allo dageu, met de parapluie onder den arm, met de koeien te veld en die gebruikt hij voor regen en zon. Hij heeft een gemakkelijk werk, des avonds 5 uur thuis, en verdient 41/8 doll. 's weeks. Wij hebben een andere bovenwoning, 7 ka mers, en verwonen 6J/s doll. 's maande. Zwa ger en zuster, het is hier op heden een prach tig gezichtalles is even groen. Allerlei soort van groenten, voor 3 weken, reeds nieuwe aardappelen. Het gras op het hooiland staat een knie lengte. Tomas Smits en Griet heb ben al bij ons vernacht. Diezelfde avond zwaar onweder. Een kwart uur van ons af staat een petroleu ra-fabriek. Daar wordt de petroleum gezuiverd en rond om de fabriek eenige schreden van elkander, staan groote ronde ijzeren ketels, evenals die van de gas fabriek op het N.-Diep, 28 voet hoog en 18 voet in den gronddie ketels zijn gevuld met petroleum. In een dier ketels sloeg de bliksem en geraakte in brand, een felle brandschade 40 duizend doll.alleen de ketel kost 10 dui zend doll. Alhier worden weder nieuwe fa brieken gebouwd. Men gist het getal inwo ners te PassaiG thans op 12000. Jl. Zondag ben ik met mijn zoontje naar Paterson geweest, spraken daar Adert Tiessen, Tuinder, Aagje Geus en ook bij Johannes de Blokz;j verklaarden allen liet best te hebben en goed aan te staan. Louis Broekamp woont in Passaic, zoo ook Dirk Kikkert; hier is op heden nog al werk, zoowel buiten als in de fabrieken. U schrijft, u zal nog dit jaar te Texel blyven. Zwager als u betwist hoe of het hier nu tegenwoordig is en als u hier was en het geluk had dat u hier wat gauw aan het werk was, waarvoor ik niet bevreesd ben, want flinke kerels hebben dade lijk werk, dan zou u zeggen, zoo lang als ik getrouwd ben geweest heb ik uog uooit goed mijn brood gehad, en wat ik schrijf is waar heid, maar daarom moet u jo eigen zin doen, maar ik wou dat ik 10 jaar eerder naar Amerika gegaan was. Ons aller groete, enz., Cobnelis Boon. Meer dan 350 predikantenplaatsen bij de Ned. Hervormde Kerk zijn vacant. Thans is geen enkele candidaat meer be roepbaar, terwijl de 14 candidaten, die in Mei dezes jaars tot de evangeliebedie ning zjjn toegelaten, reeds allen een be roep hebben aangenomen. De heeren H. Post, te Utrecht, en J. H. Schreuder, te Rotterdam, die nog beschikbaar zijn, stel len zich echter nog niet beroepbaar. Volgens geruchten zou op de Lek in den omtrek van Willige Langerak een ernstige misdaad zijn gepleegd. Een schipper, die daar voor anker lag, moet onder een hevigen twist met zijn vrouw, zjjn kind hebben doodgeslagen. De vorige week overleed de alom zoo vermaarde weduwe van Jacobus Mens (de oude), bjjgenaamd de „Koningin der Willemstraat", te Amsterdam, in den ou derdom van 87 jaar. Haar laatste levens dagen bracht zij door onder zwaar licha- meljjk ljjden. Hersteld van de verwon- digen, bekomen bjj den te haren huize, voor eenige maanden, plaats gehad heb benden brand, leed zg in den laatsten tijd aan hevige rheumatische aandoeningen, dei haar het gebruik harer armen en hnaden beletten. Het voedsel dat zjj tot zich nam, moest haar toegediend worden. In haar kinderen bezat zij echter trouwe verzorgers. Gelukkig voor de vrouw, hadden ook haar laatste levensjaren hun lichtzjjde. Zij was nameljjk getuige (ieder herinnert het zich) van het manmoedig gedrag harer zoons Jacobus en Leendert, tijdens de Juli-outlusten in 1886, en van de daarop gevolgde Koninklijke belooning. Haar hart klopte nog altjjd warm voor het Huis van Oranje, getuigen de tal- looze portretten van ons Vorstenhuis, die de wanden van haar huisje versierden. Het verlies van haar zoon Jacobus, wiens leven op zoo treurige wijze eindigde, smart te de oude, goede vrouw zeer. Haar stoffelijk overschot werd Donder- eenvouc* onder toeloop van tSöffiwMP de Westerbegraafplaats ter üöstel'A Het lijk TVas gelegd in een bruin glad houten kist me<; naamplaat en vergulden handvatten overdekt met bloemkransen en eerbewg2'en* De moed^T lifft naast haar zoon ge graven Het lijk der alom beminde vrouw was gedurende de dagen, dat het boven aarde stond, voor ieder, die zulks begeerde, te bezichtigen. In een koffiehuis te Parijs kwam dezer dagen een tienjarige knaap met een fraai gekleed achtjarig meisje. Zij bestelden champagne en verzochten een knecht hun twee biljetten voor den schouwburg te bezorgen De koffiehuishouder achtte zich ver plicht, de politie opmerkzaam te maken op zijn kleine gasten. Een agent, die de kinderen ondervroeg vernam weldra, dat zjj uit Rome kwamendat papa en mama naar een badplaats waren, en dat zij aan hunne gouvernante waren ontsnapt, om te Parjjs eens plezier te hebben. Men vond drie-en-twintig goudstukken bij den knaap, uit zijn spaarpot naar hjj zegt. Men heeft natuurlijk maatregelen genomen om de kleinen aan hunne ouders terug te bezorgen. De noodlottige gevolgen van een grap werden Woensdag voor de recht bank te Berlijn behandeld. De referen daris L. stond daar terecht, beschuldigd door onvoorzichtigheid den dood van zijn vriend en collega v. R. veroorzaakt te hebben. Hij had in Febr. 1.1., na een vroolijke bijeenkomst, voor de grap ge schermd met dien vriend, en daarbij was de punt van zjjn wapen, een regen scherm in het linker oog van van R. geraakt. Deze werd daardoor niet alleen gewond aan het oog, maar ook aan de hersenen, en hij overleed aan hersenont steking. De verdediger van L. en een paar oog getuigen verklaarden, dat v. R., die wat veel gedronken had, door een plotselinge beweging tegen de parapluie moet zjjn aangeloopen. Maar het O. M. eischt straf tegen L., hoewel niet meer dan 8 dagen opsluiting. Na kort beraad sprak echter de rechtbank den beschuldigde vrjj. De zakdoeken der dames onder scheiden zich meer en meer in weelde. Thans komt uit Parijs zelfs het bericht, dat de zakdoeken hunnen gebruikelijken vorm verliezen en de gedaante krijgen van bladeren. Zoo zjjn er smalle, licht groene batisten doeken, die er uit zien als bet blad van een waaierpalm witte zakdoeken van batist, die op een opheu- blad gelijkenzakdoeken in den vorm van een twintigmaal vergroot laurierblad weder andere in den vorm van een no- teblad, enz. Natuurljjk is de steel dezer zonderlinge bladeren slechts zeer kortdaarin worden ook de initialen geborduurd. Naar men zegt, is deze mode een uitvinding van de ex-koningin Isabella van Spanje. Geboren DOEDJE FREDERIKA, Dochter van P. D. J. DHAENENS en H. DHAENENS, geb. Heeringa. Nieuwediep, 27 Juli 1888. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon, H. C. WERNECKE- Van Gruisen. Helder, 30 Jnli 1888. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon, G. DE MIN, geb. Hemelrijk. Helder, 31 Juli 1888. GeborenGRIETJE, Dochter van A. BONTES, en C. A. D. BONTES— Eijgenhuijs. Helder, 30 Juli 1888. Door Gods goedheid voorspoedig be vallen van een welgeschapen Zoon, S. S. ELTE—BEEK. Helder, 28 Juli 1888. Heden overleed in het Gesticht Meërenbbrg, onze Broeder C. KONIJN, in den ouderdom van 51 jaar. Helder, 26 Juli 1888. V. KONIJN. M. M. KONIJN-Roodt. J. W. G. KONING. H. KONING-Konijn. Voor de vele bewjjzen van belangstel ling, ondervonden bij de ziekte en bet overlijden onzer innig geliefde Moeder en Behuwdmoeder, betuigen wjjmede namens de familie, onzen oprechten dank. P. J. BOON -VAN HORSSEN. F. BOON Jr. Helder, 30 Juli 1888. Voor de talrijke en harteljjke bewijzen van belangstelling, ondervonden bij het overigden van onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder, de Wed. OETELMANS, betuigen wjj ouzen innigen dank. Helder, 31 Jnli 1888. Namens de familie, P- OETELMANS. Onzen innigen dank worde toegebracht aan allen, die tijdens de ziekte en het overljjden van onzen Vader PAULUS MUIJE blijken van deelneming hebben betoond, inzonderheid aan de H.H. dragers, voor de laatste eer, aan het stoffeljjk overschot van onzen geliefden Vader be- wezenT T Huisduinen, 31 Juli 188$. Namens kinderen en verdere familie. AUGUSTUS 1888. Zondag 12 Aug.:. Ds. LAURMAN. Zondag 26 Aug.: Ds. VAN 'T SANT. Jongens eu Meisjes, die den aanstaan den cursus wenscken te volgen, behooren zich te vervoegen aan de Gemeenteschool No. 7a (Vlamingstraat) op MAANDAG den 6n AUGUSTUS, des avonds van 6 tot 8 uren. De waarn. Burgemeester, C. A. BEUKENKAMP. Onderofficiers-Vereenlging der Zeemacht Gezellige Bijeenkomst op DON DERDAG 2 AUGUSTUS a.s., in 't lokaal «Musis Sacrum", des avonds ten 8 ure. HET BESTUUR. Belanghebbenden worden attent ge maakt op de uitkeeriug der verschenen Rente op 1 Augustus, welke op 6 dezer a.s. des Maandagsavonds tusschen 8 en 9 uur zal plaats hebben in de Consistorie kamer der Chr. Ger. Gemeente alhier. J. C O L L E T. Den eigenaren van alle te veld staande Zaadgewassen en Veldvruchten, gelegen op Landerijen van den polder van Helder en Huisduinen, wordt bjj deze bekend ge maakt, dat voor het jaar 1888 Pachter van het recht tot heffing van de Tienden der Zaadgewassen en Veldvruchten in ge noemden Polder is geworden C. ZIJM, Landman alhier, aan wien zjj dus verplicht zjjn de Tien den af te staan. 0p Woensdag 1 en Donderdag 2 Aug. extra BAL en MUZIEK op de Bovenzaal. DONDERDAG 2 AUGUSTUS, ter gelegenheid van den Verjaar dag van H. M. de Koningin: BAL. Damrak 62, Amsterdam, ia WOENSDAG 1 AUGUSTUS te Helder, Kerkgracht 338, te consulteeren voor Tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 93 uur. Tandarts 5 Amerikaansche en Dnitsche behandeling, volgens de Nieuwe Wet. Eiken Donderdag van 12 tot 1 uur, in het HOTEL DE TOELAST te Nieu wediep. Adres te Amsterdam, Nieuwendjjk b. d. Dam No. 241. Buitenhaven (Loodsgebouw), vraagt van een sterk gestel en geschikt voor haar werk. Gevraagd bij G. DE BEURS, Bassingracht. verlangt Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres Mevrouw ABERSON, Westplein. Spreekuur des avonds van 7 tot 9 uur. Er biedt zich aan ter gereedmaking van de Wasch aan huig Adres: BERKHOUT Co. Gevraagd een net KINDERMEISJE. Adres Achtergracht Westzijde 125. Een fatsoenlijk Burgermeisje, P.G., biedt zich aan als DIENSTBODE in een net Burgergezin, hetzij hier of elders.- Adres Berkhout Ce. Grevraagd om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, een flinke DIENSTBODE, P.G., en van goede getuigen voorzien. Adres Boekh. A. J. MAAS, Djjkstraat. Er biedt zich aan tegen 15 Augustus: een DIENSTMEISJE, dat goed met de wasch kan omgaan. Adres Adv -Bureau Stadermann, Helder. Een fatsoenlijke Juffrouw zag zich gaarne een pa&r dagen in de week bjj nette menschen geplaatst, voor het maken van COSTUMES, KINDERJURKJES en MANTELS. Adres brieven, franco, lett. A. bureau Vliegend Blad. Wordt gevraagd die met de wasch kan omgaan. AdresMevr. DE JONGH, Dijkstraat. Er biedt zich aan om dadeljjk in dienst te treden. Adresbureau dezer Courant. V erloren een Gouden OORBEL. De eerlijke vinder zal beloond worden. Adres: Burean „Vliegend Blaadje". Te tLuur Adres Weststraat L No. 61. Te Huur van alle gemakken voorzien. Adres J. DE LIEFDE, Binnenhaven 94. Te Huur in de Smidstraat a fl,80 per week. AdresJ. G. HOEK, Smidstraat. Te Huur in het voorgedeelte der Brouwerstraat, en met groote Timmorloods, staande in de Koningdwarsstraat. Adres: WALRAVEN. Te haar aan den Kanaalweg: Huurprjj8 billgk. Te bevragen KANAALWEG No. 65.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2