W. J. BLITZ, Advertentie n. Bekendmaking. Tandarts BIERSTEKER, N. Z. B. Woensdag. In verband met het verlengen met een jaar, van den diensttijd der miliciens, waardoor 6 lich tingen onder de wapenen kunnen worden geroe- peu, worden bij verschillende korpsen maatregelen getroffen om wapens, ledergoed en kleeding voor een zesde lichting in de magazijnen op te leggen. Zr. Ms. rammouitor Hyena kan te Hellevoet- sluis niet gerepareerd, en moet derhalve eerlang naar Amsterdam overgebracht .worden. üe luit. ter zee 8e kl. C. Beels is op zijn verzoek, met ingang van 16 dezer, eervol uit den zeedienst ontslagen. Met ingang van 16 Ang. 1888: lo. de luit. ter zee le kl. U. L. C. Wolterbeek Muller, ter zuke van in, doch niet door den dienst ontstane lichaamsge breken, op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaarlijksch pensioen van f 1400 en van eene verhooging van fll25'sjaara voor werkelijk ver blijf in militairen dienst in 's Rijks overzeesche be zittingen, koloniën en tusschen de keerkringen, en 2o. bevorderd tot luit. ter zee le kl. de luit. ter zee 8e kl. W. A. Mouton. Zr. Ms. inatructiebrik Pollux, commandant de luit. ter zee le kl. J. van Brakel Schimmel, vertrok gisteren weder van hier naar de Zuiderzee, tot het voortzetten van den oefeningstocht met jongens van de opleidingsschepen. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prinses Mariea, van Araster dam, arriveerde te Padang den 31 sten Juli. Het stoomschip //Burgemeester den Tex" ver trok vau Batavia den 4den Augustus. Het stoomschip „Prins Alexander", van Bata via, passeerde del Arrai den 3den Augustus. Het arriveerde den 6n Augustus te Marseille. Het stoomschip „Prinses Amalia", van Am sterdam naar Batavia, arriveerde te Southamp- ton den 5en Augustus. 3283tc Staats-Loterij. 2c klasse. le lijst. No. 1944 f20,000. No. 10G74 f1000. No. 4106 6075 14588 15386 f400. 20939 f200. No. 17744 18024 f100. I Qgozon clou. Volksbijeenkomsten te Helder. In de laatstgehouden vergadering van het departement Helder der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen werd het besluit genomen tot opheffing der Volksbijeenkomsten, die se dert den jare 1871 iederen winter alhier ge houden werden en bij het publiek, waarvoor ze bestemd waren, in groote mate bijval von den. Vanwege het plaatselijk Nutsdepartement zullen die bijeenkomsten in 't vervolg dus niet meer gegeven worden. Ondergetcekenden, die het Bestuur der Volks- byeenkomsten hebben uitgemaakt, of zich daar bij op uitnoodiging hebben aangesloten, zijn na de beslissing van het Nutsdepartement tot het besluit gekomen, pogingen aan te wenden om, ondauks die ongunstige beslissing, toch met het organiseeren van zulke bijeenkom sten voort te gaan. Zij hebben daartoe echter noodig den zedelijken en stolfelijken steun "hunner plaatsgenooten. Om dien steun te verwerven, roepen wij bij deze de medewer king in van allen, die kunnen en willen hel pen, teneinde te bestendigen een werkzaam heid in 't belang van het volk, dat gedurende eenige avonden in den winter in die bijeen komsten op aangename en leerrijke wyze wordt bezig gehouden. Tegen betaling van f 1 's jaars wordt men lid van de Vereeniging tot bevordering van Volksbijeenkomsten, ontvangt men een door loopend diploma tot het bezoeken dier samen komsten en kan men in te houden vergaderingen op den gang van zaken invloed uitoefenen. Tot aanvaarding van het lidmaatschap kan men zich aanmelden bij de ondergeteekeuden leden van het Bestuur. J. Baert, J. Brouwer, A. van Dissel, B. F. van Eek, C. de Groot, K. Hennes, A. Klerk Az., W. Kuijk, J. H. N. Bernelot (Moens, T. Mooy, Helder, 6 Augustus 1888. L. W. F. Oudenhoven, B. H. Polak, P. Polvliet, H. Roukens, W.F. R. P. deSalengre, S. Schellinger, A. Senderman, J. Schuijt, W. Thie Fz., A. B. Weber. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 3 tot 7 Aug. ONDERTROUWD: A. H. Driessen, stoker, on A. M. Eradus. GETROUWD: Geene. BEVALLENA. J. Wentel, geb. van Gans, z. D. Kikkert, geb. Zwaan, z. J. M. Weiten- berg, geb. Wildenboer, d. J. Zwaan, geb. Kra mer, z. E. Hutjes, geb. Blom, d. C. Lemstra, geb. Eleman, z. M. Gooijer, geb. Sarlcmijn, z. OVERLEDEN: H. Beer, 6 m. S. D. Dissel, 3j. Een levenloos aangegeven. het voornaamste is: het voorziet iu een bestaande- dikwerf gevoelde, behoefte. Het is dus te voorzien, dat dit werkje dikwijls zal worden ter hand genomen door allen, die met werktuigeu omgaan en vaak ver legen zyu met de verklaring van de na men van machinedeelen enz. De zekerheid die »men" had eu welke luide verkondigd werd, ook in een gedeelte van ons vorig nommer, blijkt nog niet bevestigd te zijn. Op een tele- graphische vraag van hier gedaan, werd uit 's Hage Vrijdagavond geantwoord, dat van de benoeming van een Burgemeester voor deze gemeente nog niets bekend was. Ook tot heden toe heeft de Staats-Cou- raut nog geen benoeming opgenomen. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Naar aanleiding van berichten, volgens welke 'sKonings gezondheidstoestand min der gunstig zou zijn, kan worden verze kerd, dat Z. M. welvarend is, al verlaat Z. M. zeer zelden zijne appartementen. Z. M. hield zich in de laatste dagen druk bezig met aanwijzingen ter versie ring van het Park met bloemen en plan ten. Texel, 6 Aug. Nabij de Cocksdorp had gisteren een jammerlijk voorval plaats. Het tjalkschip van den heer Dros alhier, bevaren door den Makkummer schipper Dirk Lier, zou nabjj de roggesloot het an ker laten vallen. Terwijl de knecht met dat werk bezig was, ontdekte hij eensklaps, dat zijn schipper in zee lag en met de gol ven worstelde. Vermoedelijk had de roer pen of helmstok hem over boord geworpen. Aanstonds sprong de knecht in de boot eu beproefde den drenkeling te redden. Alvo rens hjj hem echter bereiken kon, verdween Lier in de diepte en vond jammerlijk zijn einde in zee. De verongelukte was onge huwd en telde nog geen 40 jaren. Het onheil wekte algemeene deelneming. Gedurende eenige weken is men bezig, bij de smederij van den smid Slaman, te Oude Schild op Teïel, Nortonpijpeu in den grond te heien, om te onderzoe ken of zich daar in den bodem werkelijk petroleum bevond. Nadat tot een diepte van ongeveer 100 voeten was ingeheid en nog geen petroleum was gevonden, heeft men het onderzoek gestaakt. Als troost in dezen regenachtigen zomer moge strekken, dat ook onze voor ouders dergelijke natte zomers gehad heb ben. In de >Drentsche Jaarboeken", van vader Picardt, leest men: »Geen mensche die leeft, heeft gesien in deze Landtschap soodanige jammerlicke drie after-malkan- deren volgende jaeren, als geweest zijn de jaer van 1648, 49 en 50. Het heeft dese Somers en Herfsten continuelich ge- regent, met sulcke stortregens, dattet water in sommige plaetsen zoo hoogh ge- staen heeft, als in de Aller-Heyligen vloet. Hierdoor is het meeste gras verdorven, het hoy verdroucken, het koorn op 't veld verrot, koeyen, paerden, schapen met me nigte weghgestorven, den brandt verdur ven waer door groot gebrek geweest is van broodt, butter, kaes, speek, bier, brandt en andere levensmiddelen. De twee Rijks-kweekscholen voor onderwijzers, welke de Regeeriug voorne mens moet zijn op te heffen, zijn, naar gemeld wordt, die te Haarlem en te 's-Hertogenbosch. Dezer dagen werd melding gemaakt van de vermissing bij een aanspreker in de Marnixstraat te Amsterdam, eener som van f 2650 in bank en muntpapier, zonder dat hjj vermoeden kon op welke wyze hem die som was ontvreemd. Naar men vernam, is de dief thans door de politie gevat, die het gestolene in zijn woning tusschen het slot van de deur verborgen vond. Voor de betrekking van burgemees ter van Vlissingen wordt, volgens de brief schrijver uit de hofstad van de „Middel- burgsche Courant", genoemd de hr. Tho massen a Theusink van der Hoop oud-lid van de Tweede Kamer en officier der marine. De heer van der Hoop is sedert November van het vorige jaar burgemees' van Doornspijk. De vier laatste Maandagen zijn wer kelijk Maandagen geweest, zegt het U. D. Wat niet vaak voorkomt, geschiedde toch die dagen. De maanswisseliug nieuwe maan, eerste kwartier, volle maan en laatste kwartier had telkens op Maan- Vervolg der Berichten. Niet afgeschrikt door de beslissing, die het plaatselijk Nutsdepartement heeft genomen tot opheffing der sedert jaren hier bestaan hebbende Voksbyeenkomsteu, wenscht het bestuur van dien tak van werk zaamheid met den arbeid voorttegaan. 't Bestuur vraagt in een circulaire, hierboven geplaatst, om den zedelyken en stoffelyken steunder plaatsgenooten en we vleien ons, dat die steun wel zal worden verleend. De volksbyeenkomsten zyn steeds zeer gewaar deerd door 't volk,waarvoor ze bestemd zyn en verschaffen in den winter menigen aan namen, leerrijken avond. Bij den boekhandelaar H. A. Sta- derman alhier is dezer dagen iu het licht verschenen een werkje, getiteld Technisch Woordenboek, Eng.-Holl. en Holl.-Eng. verzameling van technische woorden, ten dienste van den machinist", 't Boekje munt uit door een keurig uiterljjk, en wat Van de haringvisscherij arriveerden te Vlaardingen in de afgeloopen week 34 loggers en 13 bomschuiten met zeer ongelijke vangst van 6 tot 11 last. In het geheel zijn er thans aange bracht 18384 tonnen tegen 45284 in 1887, zoo dat er een tekort is van 26900 ton. Het sterke consigneeren van de Schotsche inzouters hoofd zakelijk naar Stettin, waar thans reeds 22787 tonnen Schotsche haring zijn aangebracht, had deze week veel invloed op onze markt, waardoor de prijzen, in het begin der week voor volle haring f 18, voor maatjesharing f 15, daalden tot f 15,50 en f 10,50 per ton. Hoe men brood lang goed kan houden In huishoudingen op het land, waar men ge woon is groote hoeveelheden brood te gelijk te bakken, wordt dit laatste door lang bewaren licht schimmelig. Om dit te voorkomen, doet men het versch gebakken brood, zoodra het uit den oven komt, in een meelzak, waarin zich nog eenig meel bevindt; en wel zóó, dat de boven korsten op elkander komen te liggen, bindt den zak dicht en hangt hem vry op een luchtige plaats op. Op deze wijze kan men brood 4 tot 6 weken bewaren, zonder dat het schimmelt. V óór het gebruik schuiert men het af en legt het een nacht in den kelder, opdat het weer zacht word. In blikken trommels beware men alleen brood dat reeds aangesneden is. Bij vonnissen vau de zeekrijgsraden aan boord Zr. Ms. R/t. schip Prins Hen drik der Nederlanden te Macassar werden de pyper 2e kl. Zwats en de marinier le kl. v. d. Bosch veroordeeldde eerst genoemde, wegens dienstweigering, tot één jaar en zes maanden mil. gevange nisstraf, en laatstgenoemde, wegens feite lijke insubordinatie, tot 3 jaren mil. gevan genisstraf, met vervallenverklaring van den mil. stand. Bij vonnis van den zeekrijgsraad aan boord van Zr. Ms. korvet Soerabaia te Soerabaia, is de matroos 3e klasse Van Loon, wegens feitelijke insubordinatie, veroordeeld toe 3 jaar militaire gevan gen istraf met vervallen-verklaring van den militairen stand. De van moord verdachte inlander Wangsa is eiudelyk tot gedeeltelijke be kentenis gekomen. Hij erkent thans lo. dat hij op den bewusten avond aan de baboe van den heer W. een bezoek is komen brengen, en dat toen de baboe uit vrees voor een medebediende, haar wettigen jaloerschen echtgenoot hem, Wangsa, voorloopig onder myuheers bed en verder onder een matje verborgen had; 2o. dat de gevonden hoofddoek de zijne was en hy dien hoofddoek een paar dagen te voren van niemand anders dan van baboelief had cadeau gekregen. Over de wijze waarop hij later het huis van den heer W. weder verlaten heeft, laat Wangsa zich wijselijk nog niet uit. Hij zoekt overigens der politie diets te maken dat hij met de bekentenis vau het thans door hem erkende heeft gewacht, meer nog uit zedige schaamte dan uit vrees voor den jaloerschen man der baboedoch dat hy thans vernomen hebbende van den vreeselijken moord niet langer heeft kunnen zwijgen uit angst dat men hem eens voor den moordenaar mocht gaan houden. Van den moord zelf weet hy natuurljjk niets; hij heeft er nn toe vallig pas van gehoord door tusschenkomst van later met hem bij schout Hinne opge sloten arrestanten. Op den Schotschen Hooglandsspoor weg", bij het station Kincraig, is een trein gedeeltelijk ontspoord. Eenige per sonen- en goederenwagens stortten van een hoogte van 7 a 8 Meter naar be neden. Een Pull man-waggon viel op zijde, de reizigers daarin kwamen met den schrik vry. Een rijtuig le klasse rolde om en om van de helling af, tot op een veld beneden. De zeven passagiers die daarin zaten, werden alle ernstig gewond. Gedurende het feestmaal van het Metalen Kruis" te Breda werd een 84 jarige drager van het Kruis plotseling ongesteld; naar een zijvertrek gebracht, overleed hij daar binnen weinige oogen- blikken. Het centraal-gerechtshof te Londen heeft nu uitspraak gedaan in zake den moord in Regent's Park, op Joseph Rum- bold gepleegd. De 8 beschuldigden, knapen van 15 tot 19 jaren, hadden Rumbold dien zy ten onrechte hielden voor een man op wien zij wraak moesten nemen aangevallen, terwijl hy met zyn meisje wandelde, en hem met messteken gedood. De voornaamste schuldige, de 18-jarige Cellatly, is ter dood veroordeeld. De 7 overigen werden vrijgesproken, van de be schuldiging van moord, maar schuldig verklaard aan oproerige samenscholing. Hun vonnis wordt later geveld. Het groote houtvlot uit Nieuw- Schotland heeft de Fundy-baai reeds ver laten. Het vlot wordt gesleept door twee stoombooten en maakt goede vorderingen. Indien het weer goed blijft, verwacht men, dat het vlot een betere reis zal hebben dan het eerste en weldra behouden te New-York zal aankomen. Te New-York brak Zaterdag een hevige brand uit in een logement, waar een groot aantal kleermakers, meest Pool- sche joden, hun intrek hadden genomen. De brand ontstond beneden, door het ont vlammen van benzine, en breidde zich zoo snel uit, dat velen der inwonenden de uitgang werd afgesneden. Ofschoon de brandweer deed, wat zij kon, kwamen 18 personen in de vlammen om of vielen te pletter bij hun poging om zich te redden, door uit de ramen te springen. Tot de verongelukten behoort ook een vrouw met drie kinderen, van welke een tijdens den brand werd geboren. Haar man redde zich met een der kin deren. Bovendien zyn eenigen door den sprong zoo zwaar gekwetst, dat hun toe stand zeer gevaarlijk is. De hevige wolkbreuken en regens der laatste dagen hebben op verschillende plaatsen van Europa overstroomingen ver oorzaakt. In Silezië zyn enkele spoorweg- lijnen reeds genoodzaakt den dienst te staken, en ook iu Westfalen begint men ongerust te worden over het wassen van de Roer eu hare by-rivieren Hetzelfde is het geval met de Weichsel, die in Oost- Pruisen en Rusland op bedenkelijke wyze wast en groote schade veroorzaakt aan den oogst. Het meer van Lucern is zoo vol, dat de kaden onderloopen en de eerste verdieping der hotels onder water staan. Eenige brug gen der Reuss zyn reeds weggespoeld en de spoorweg over den Gothard staat ook op eenige plaatsen onder water. De Pruisische kurassiers zullen van 1 October af met lansen gewapend wor den. Later zal die legerafdeeling waar schijnlijk nog andere gewenschte her vormingen oudergaan, waartegen de oude Keizer Wilhelm zich steeds bleef ver zetten. Het valt blijkbaar zeer mede, dat de jonge Keizer in deze den hervormingsweg inslaat. Omtrent de ongelukkeu, door het schrikken der olifanten bij den grooten optocht te München, worden door de Magdenb. Ztg. eenige nadere bijzonder heden gemeld. Een man in de Burg- strasse werden beide voeten verbrijzeld en verscheidene personen verkregen ernstige kneuzingen bij het gedrang om het the ater. In de Ludwigstrasse werd een kind doodgetrapt. In dezelfde straat stierf een heer vau schrik aan een beroerte, even als een dame en een soldaat een weinig verder op. Een artiste, die op een der olifanten zat, werd er af geworpen en brak een paar harer ribben. In het ste delijk ziekenhuis alleen werden 23 ge kwetsten opgenomen. De olifanten hadden vroeger een cir- cusbiand bijgewoond en waren sedert dien tijd zeer gevoelig voor brandlucht en rook. Een groote locomotief als draak, tot op luistering van den optocht, begon, ondanks de waarschuwingen van den directeur, juist vuur te spuwen toen de olifanten daar voorby kwamen en dat gaf aanlei ding tot het ongeluk. - De politie van Wilkesbarre, in Penn- sylvanië, is zoekende naar een jonge vrouw, Lavinia Hart genaamd, die door veertien mannen wordt opgeëischt, allen in het bezit van onberispelijke huwelijksakten en uit allerlei staten vau Noord-Amerika her komstig. Lavinia namelijk is van beroep colportrice. Wanneer zij met haar boeken in een of andere stad aaukomt, ueemt zy haar intrek in het allerbeste hotel. Niet schoon en dertig jaren oud, is zy naar de laatste mode en met den fijnsten smaak gekleed. De boeken zyn eigenlijk voor wendsels, een echtgenoot is steeds de hoofdzaak en wanneer zy het huwelyk met haar slachtoffer heeft doorgedreven, maakt zy van de wittebroodsweken ge bruik om haar moeder plotseling dood ziek te laten worden en manlief een vijf honderd dollars te vragen, ten einde die der arme ziel toe te zenden, met welke som zy zich dan uit de voeten maakt, om elders hetzelfde spel opnieuw te be ginnen. Onlangs nu was zy te Wilkes barre, toen ettelijken harer echtgenooten daar hun nood kwamen klagen aan de politie. Er zyn er nu veertien, doch het is zeer mogelijk dat er meer zullen op dagen. De beminnelijke Lavinia is echter spoorloos verdwenen. Om aan visch den dikwijls voorko menden gronderigen smaak te ontnemen, legt men ze gedurende eenige uren in frisch water, waarin men een handvol houtskool heeft geworpen. Op dezelfde wijze behandelt men vleesch, dat niet vol komen versch meer is. de magazijnen en stapelplaatsen van het Marine établissement te Soerabaia, speciaal ten behoeve van de planken en duigenloods J. P. Kreupeling bij het marine-établissement te 8oerabaia, wegens overcompleet. Ontheven: Eervol vau de tijdelijke waarneming der betrekking van bootsmansmaat, A. J.- van Wijngaerdt. OntslagenEervol uit hunne betrekking, de 2e machinist H. E. Coert en de adsistent dokmeester E. J. Bronsgeest. Bij de opheffing van het Ma rine établissement op Onrust, eervol uit 's Lands dienst wegens volbrachten diensttijd, met ingang van 1 Juli 1888, de gewezen hoofdingenieur, ad viseur voor het vak van scheepsbouw, S. Mei huizen, thans waarnemend ingenieur 1ste klasse voor genoemd vak bij gemeld établissement; op verzoek, eervol uit 's lands dienst, de lichtopzichter der 2e klasse bij den dienst der kustverlichtingen in Nederlandsch Indië J. A. van Viegen. GeborenDINA, Dochter van C. KORT e,i P. M. MEERENS. Helder, 6 Augustus 1888. Benoemingen in Indië. Benoemd: Bij het Marine établissement te Soe rabaia Tot administrateur, de administrateur P. W. Hofland; tot 2de oommies, de commies P. W. M. H. Benne; tot 3de commies, de commies J. A. van Orssagentot hoogbootsman, de bootsman H. Hille; tot bootsman, de bootsman bij het Marine établissement op Onrust, G. D. Goedvrind; tot gezagvoerder van den in dienst zijnden bagger molen, de le gezagvoerder op den ijzeren stoom- baggermolen bij die inrichting W. L. Malmetot machinist voor den in dienst zijnden baggermo len, de machinist op den ijzeren stoom baggermo len bij die inrichting C. van de Stadt; tot ge zagvoerder van de in dienst zijnde hopperbarge, de 2de gezagvoerder op den ijzeren stoombagger- molen bij die inrichting H. G. Gerrits; tot ma chinist voor de iu dienst zijnde hopperbarge, de machinist J. 8evenhuijzentot ingenieur lc klasse voor scheepsbouw de ingenieur 2e klasse M. Sie- bers; tot 2den opzichter voor scheepsbouw, de commandeur C. J. Roozeboom; tot commandant voor scheepsbouw Th. G. Vermeulen, thans die betrekking bekleedende bij het établissement op Onrust; tot machinist voor de dokken, de 1ste machinist van het 3000 tons dok J. E. Mens en de baas-ketelmaker, tevens baas-smid bij het Ma rine établissement op Onrust G. L. Marijttot Sden commies bij het Marine-établissement op Onrust T. Verboon; tot loten bewaarder bij de Marine magazijnen, de bootsman bij die magazij nen H. C. Jensen. Bepaald: dat de detacheering bij het Marine établissement te Soerabaia van den machinist der 2de klasse bij de Koninklijke Nederlandsche Ma rine G. P. E. Munnik, voorloopig op den bestaan- den voet gehandhaafd blijft. Tijdelijk belast: Bij het Marine-établissement te Soerabaia: met de waarneming der betrekking van smid-geweermaker, de aldaar gedetacheerde lste smid in het vaste korps dek- en onderofficieren J A. van den Abeele; met de waarneming der be trekking van ingenieur 3de klasse voor scheeps bouw, de ingenieur 2de klasse J. E. van Cleef met de waarneming der betrekking van 2de op ziener voor scheepsbouw, de ambtenaar op non activiteit E. Roggeveen en de lste opziener voor dat vak B. L. de Bruijnmet de waarneming der betrekking van 3de opziener voor scheepsbouw, de 2de opzieners J. E. J. van den Berg en J. de Bas. Met de waarneming der betrekking van 2e be waarder bij de marine magazijnen, de konstabel in het vaste korps der marine C. P.Waage, thans tijdelijk belast met de waarneming der betrekking van konstabel bij die magazijnen. Tijdelijk gedetacheerd: Als lste opziener bij de bosch-exploitatie te Bajangan, de bewaarder by Den 23 Juli overleed te Rotter dam onze geliefde Moeder en Be huwd moeder Mejuffrouw INCETJE PLUIJMERT. Weduwe van den Heer H. 'T HART, in den ouderdom van bijna 63 jaar. Helder, 7 Augustus 1888. Namens kinderen en behuwd- kinderen S. 'T HART. A. S. 'T HART—Vader. Wegens buitenlandsche betrekkin gen eerst heden geplaatst. Heden' overleed te Soestdijk, na voorzien te zyn van de H. Sacra menten der Stervenden, mijn eenige zoon CERARDUS PHILIPPUS, in den ouderdom van 41 jaren. Helder, 3 Augustus 1888. J. A. WAGENAAR. Mede namens Kinderen en behuwdzonen. Degene, die Zondag 22 Juli jl. een zwart zijden PARA- P L U IE per abuis heeft medegenomen uit de nieuwe Protestantsche Kerk, wordt beleefd verzocht die terug te bezorgen y den Koster van genoemde Kerk. De waarnemende Burgemeester der gemeente Helder brengt, naar aanleiding eener ontvangen mededeeling van den hr. Luitenant-Kolonel, Kommandant van het 5e bataillon 1° regiment Infanterie alhier, ter voorkoming van ongelukken, ter al gemeene kennis en vooral van schippers, varensgezellen enz., dat op enkele dagen tusschen 20 Augustus en 12 September e. k. door de Infanterie van 't garnizoen alhierevenals gepasseerde jaar, schiet oefeningen zullen worden gehouden op beweegbare doelen in zee, van af den Oostelijken Kanaaldijk200 M. bezuiden het fort Oostoeverin de richting van het Balg zand, waartoe op die dagen de on veiligheid van het vaarwater aldaar zal worden aangekondigd door twee roode vlaggen, die op de borstwering van ge noemd fort zullen worden geplaatst. Helder, 6 Augustus 1888. De waarnemende Burgemeester voornoemd: C. A. BEUKENKAMP. Damrak 62, Amsterdam, is WOENSDAG 8 AUGÜSTÜS te Helder, Kerkgracht 338, te consulteeren voor Tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 9—3 uur. Tandarts tmerikaansche en Duitsche behandeling, volgens de Nlenwe Wet. Eiken Donderdag van 12 tot 1 uur, in het HOTEL DE TOELAST te Nieu- Adres te Amsterdam, Nieuwendyk b. d. Dam No. 241. Heden is by den Uitgever H. A. STADERMANN, te Helder, verschenen: Eng.-Holi. en Holl.-Eng., door i. M. en i. J. H. H. Prij,: f 1.80. Gevraagd een bekwame SCHILDERSKNECHT, bjj P. BIERENBROODSPOT, Schilder, Spoorstraat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2