E J. A. Advertentie n. BIDSTOND VOOR ISRAËL. SIEBEMAB, Tan Beven®. 1838.-11 Sept.-1888. Tandarts BIERSTEKER, AAN DE KOOI Zondag a.s. om het GAUWST LOOPEN en andere verma kelijkheden, daarna BAL. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Conrad", van Batavia, pas seerde 6 September Perim. Het stoomschip „Burgemeester den Tex", van Batavia, passeerde 6 September St.-Vincent. Het stoomschip „Sumatra", van Amsterdam, vertrok 6 September van Suez. Het stoomschip Prins van Oranje, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 8 dezer Kaap Roca. Marktberichten. Hoorn 8 Sept. Tarwe f7,25 a 9, Rogge f4,25 a 5,50, Gerst f4,25 a 5,50, Haver f3,75 a 4,25, Erwten: Witte f8,25 a 11, Groene f8,75 a 12, Grauwe f 10,50 a 14, f Vale f8,75 a 13, Bruine boonenf 10,75 a 13, Karweizaad f 12 a 12,75, Mosterdzaad f 14,50 a 16,50,25 Paarden f60 a 210,1 Koe f70, 150 Schapen f20 a 28, 144 Lammeren f7 a 18, 91 Kal veren f5 a 20, 80 Varkens f 8 a 20, 4 Zeugen f20 a 35, 213 Biggen f4 a 7. 100 Kippen f0,35 a 1,40, 3500 Kipeieren f3,25 a 3,50 per 100, 1800 koppen Boter j 0,52 a 0,57 per kop. Alkmaar 8 Sept. Aangevoerd 3 Veulens f 50 a 60, 32 Koeien en Ossen f150 a 225, 26 nucht. Kalveren a f 8 16, 273 Schapen f 12 a 22, 131 magere Varkens f 13 a 17, 221 Biggen f5 a 8,25, 8 Bokken en Geiten f 4 a 7, Boter per kop f0,70 a 0,75, Kipeieren f3,50 a 3,75 per 100. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 10.75 per 100 KGr. Nobel -10.00 100 zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 11 Sept. v.m. 8 uur. Aange bracht door 28 korders 5 tot 50 tong per stuk 45 tot 50 cent, 40 tot 70 kleine tong per stuk 20 cent, 1 tot 3 mand schar per mand f 3,50, 6 tot 12 mand kleine schol per mand f 0,55 f 2, 3 tar botten per stuk f 9. Weinig vangst. Andere schuiten nog in zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 7 tot 11 Sept. ONDERTROUWD: p GETROUWD: Vjeene* BEVALLEN: A. Russel, gcb. Assendorp, d. A. Klein, geb. Bakker, d. D. Muntenga, geb. Visser, z. J. M. Bischoff, geb. Poppé, d. M. Baljé, geb. Kramer, z. G. Kuijper, geb. van der Poll, d. J. Baudoin, geb. Schetter, d. E. Bakker, geb. Bakker, z. J. J. Teerlink, geb. Rietmeijer, z. M. E. T. Luijckx, geb. Meijer, z. J. Blom, geb. Hemelrijk, z. A. Pluijlaar, geb. Bontes, d. C. J. de Haas, geb. Otzen, d. M. C. de Boer, geb. de Bunje. C. C. Korving, geb. de Vries, d. G. de Klerk, geb. de Wijn, d. E. M. P. Riessel- man, geb. Peeters, d. OVERLEDEN: J, F. Pfaff, 11 m. Louis Montag, 19 j. Burgerlijke Stand, gem. Wieringen, van 1 tot 31 Aug. 1888. GEBORENWeert, z. van Nan Poel en Geertje Visser. Gerrit, z. van Reijer Tijsen en Trijntje Keijzer. Antje, d. van Klaas Wit en Maartje Nannes. Maarten, z. van Hendrik Engel en Maartje Huijberts. Jan, z. van Maarten Kok en Maartje Bais. Hendrik, Pieter, Daniël, Johan, z. van Hendrik Adri- aan Jacobus van der Speek Obreen en Neeltje de Jong. OVERLEDENSchelt Scheltus, 9 maan den. Simon Koster, 3 jaren. Dieuwertje Raseh, 2 weken. ONDERTROUWD Dirk Tijsen en en GEHUWD Maartje Tijsen. Vervolg der Berichten. De Nationale kiesvereeniging Bur gerplicht" alhier, zal a.s. Vrydag en de R. Cath. Centr. kiesvereeniging Een dracht" op a.s. Zondag een vergadering houden, tot het kiezen van een candidaat voor lid van den gemeenteraad (vacature Stakman Bosse). Beide vergaderingen zyn in het lokaal Tivoli. De gewone wintervergaderingen van de Sociëteit Mars hebben geregeld 's we kelijks op Dinsdagavond plaats in het lo kaal »Musis Sacrum" alhier, 't Is regel, dat éénmaal 's maands zulk een bijeen komst meer bepaald wordt gewyd aan het houden eener letterkundige of populair wetenschappelijke voordracht. Leden der Sociëteit of andere belangstellende per sonen vindt men steeds bereid om over een of ander onderwerp het woord te voeren. Ook hedenavond zal de eerste der vergaderingen in dit seizoen aan het houden eener voordracht gewyd zijn. De wintercampagne wordt daarmede geopeud. De reeks der buitengewone of feest vierende vergaderingen der Sociëteit zal, naar wy vernemen, in de volgende maand geopend worden. Zyn wy wèl ingelicht, dan zal over eenige maanden het 20-jarig bestaan dezer Vereeniging op feestelijke wijze worden gevierd. Het Bestuur van «Floralia" alhier hield jl. Vrijdagavond zijne laatste vergadering. De leden van dat Bestuur, die jaren achtereen herhaaldelijk byeenkwamen tot bespreking van de belangen dezer Nuts-afdeeling, zagen zich nu gedrongen de taak, hun opgedragen, neder te leggen. Zij maakten den staat der ont vangsten en uitgaven op, ten einde die in te zenden bij het Bestuur van 't plaatsel. Nuts- departement, en daarmede eindigde de werk zaamheid, gedurende een 12-tal jaren verricht. Toen de betalingen, alsnog verschuldigd, had- deu plaats gehad, bleek het, dat de kas ontoe reikend was om de over dit jaar gestorte con tributie geheel te restitueëren. Nu dat niet jnogelyk is, bestaat het plan, om, indien daar tegen geene bezwaren rijzen, het overschietende bedrag te storten in de kas van 't »Fonds tot ondersteuning ter aanmoediging van redders van schipbreukelingen", 't Is te verwachten, dat dit plan weldenoodige ondersteuning zal vinden. Immers wordt op die wijze een zaak bevorderd, die in groote mate aller sympathie waardig is. Jl. Zondagnamiddag werd een kind uit de ouderlyke woning vermist. De ouders hebben niet opgehouden naar hun lieveling te zoeken, doch vruchteloos. Men vreest dat het kind, een knaapje van 4 jaren, verdronken is, zonder dat men vermoeden kan, waar het noodlottig geval zou zijn geschied. Zaterdagavond is een 19-jarig Duitsch matroos van het dien dag alhier binnen gekomen Nederl. schip Noord-Holland c door een ongelukkig toeval over boord in de Binnenhaven gestort en verdronken, zonder dat dit door een der overige op varenden werd bemerkt. Eerst Zondag morgen werd de ongelukkige vermist spoedig werd nu zyn Ijjk met dreggen in de onmiddellijke nabijheid van het schip opgehaald. Texel, 10 Sept. 1888. Door den raad der gemeente Zijpe is tot hoofd der school aan 't Zand benoemd de heer L. J. de Vries, onderwijzer aan de voorbereidende klasse der rijksnor maalschool alhier. Gisterenavond zijn te Schagen ern stige ongeregeldheden voorgevallen, ver oorzaakt doordien men een meisje, dat met een persoon van andere relegie ver keering had, tegen haren wil naar elders heeft verwyderd. By een 20-tal personen werden de glazen ingeworpen. De officier van justitie werd onmiddellyk uit Alkmaar ontboden en kwam, vergezeld van twee rijksveldwachters, met den laatsten trein aldaar aan. Tegen een aantal belhamels is proces-verbaal opgemaakt. Tydens deze ongeregeldheden brak een felle brand uit in de bóerenwoning van P. de Boer, aan de Groote wal aldaar, welke geheel door de vlammen werd ver nield. Oorzaak onkekend alles was ver zekerd. Bij de herstemming voor lid van den gemeenteraad te Vlieland is gekozen de heer A. Sap, met 29 van de 47 uit gebrachte stemmen. De heer A. Mole naar had er 17. Omtrent generaal Van Swieten's schitterende loopbaan zij nog het volgende gemeld Als volontair op 14-jarigen leeftijd in dienst getreden, verkreeg hy reeds op 17-jarigen leeftijd de epauletten van 2e luitenant der infanterie. Op 20-jarigen leeftijd als zoodanig naar Indië vertrok ken, keerde hij vrjj spoedig terug als le luitenant, met de Militaire Willemsorde op de borst. Het jaar 1844 zag hem als luitenant-kolonel, 1848 als chef van den staf, 1858 generaal-majoor en 1856 bui tengewoon adjudant des Konings. Na het sluiten van het Atjeh-tractaat, voerde hij in 1859 als luitenant-generaal en commandant van het leger de tweede Boni-expeditie aan en verwierf het Kom- mandeurskruis van de Militaire Willems orde. In 1862 nam hij eervol ontslag. Doch in 1873 riep de Koning hem op tot de tweede Atjeh-expeditie en de 66 jarige oude man was gereed, hij ging. In 1874 verhief de Koniug hem tot Ridder-Groot kruis der Militaire Willemsorde, tot het dragen waartoe alleen de Koning met hem bevoegd was. Overigens heeft de Natie me nigmaal getoond, dat zij in Van Swieten wist te waardeeren den braven man, den dappere, den talentvollen staatsman en veldheer. De eisch tegen de valsche munters, die de vorige week te Amsterdam terecht stonden, is voor Mevius 5 jaren, Holl 7 jaren en ömitshuyzen 9 jaren gevangenis straf. Zondagavond geraakte, door de duis ternis misleid, by de stremsel-fabriek te Alkmaar C. van der Oord te water, met het ongelukkig gevolg, dat hij verdronk. Den volgenden morgen heeft men zyn lyk opgehaald. Van de haringvissehery kwamen in de afgel. week te Vlaardingen aan: 26 loggers en 54 bomschuiten, welke te za- men aanbrachten 18517 tonnen haring. In het geheel zyn er thans daar ter plaatse aangebracht 61709t.,te Maassluis 25807 t., en aan de verschillende kustplaatsen on geveer 12000 t., tezamen 995161.,tegen 158525 t. in 1887, zoodat 't tekort we derom iets kleiner is geworden. De omzet was niet zoo levendig als de vorige week. Ten aanzien van de drie gewonden by den aanslag in den Haarlemmerhout meldt de Haarl. Ct. dat de heer B. in zeer bevredigenden toestand verkeert, zonder koorts is en een kalmen nacht heeft gehad. Zaterdag werd zyn wond verbonden. De verpleegde in het gast huis, de stukadoor H., is nog niet bevryd van den kogel, doch is overigens rustig er bestaat eenig vooruitzicht op zyn her stel. Het in het Diaconessenhuis in de Hazepaterslaan verpleegde meisje had een tamelyken nacht doorgebracht, doch in haar toestand is sedert Vrydag geen ver andering gekomen. dat in de weide van den landbouwer Jan Lief tin g te Bleskensgraaf een koe graast, die de sierkroon draagt van drie horens, twee op den kop en een vlak vóór den kop juist tusschen de oogen. Een soort van een kalkoenenslurpje bevindt zich onder den derden hoorn. Het beest iseen goed jaar oud. Een zeereisje tegen wil en dank! Per mailtrein van 12 uren kwam Don derdag iemand te Vlissingen aan, die blykbaar niet gewoon was te reizen. Hij moest te 12.30 per stoomboot naar Brés- kens oversteken. Zeker gehoord hebben de dat de dienst op de Wester-Schelde aanmerkelijk verbeterd is, betrad hij een der groote zeekasteelen, die den dagdienst op Queensboro onderhouden. Midden in zee kwam de man tot de ontdekking dat hy in plaats van naar het kleine Breskens, naar de wereldstad Londen op reis was! Hy was in het schuitje enmoest natuur lijk meevaren. Te Queensboro aangekomen stapte onze moderne Pieter Spa onmid dellijk op de nachtboot over en arriveerde 's morgens weder te Vlissingen, om van daar nu beter de reis naar zyn bestem ming aan te nemen. Of de snuggere reiziger zonder verdere avonturen het einddoel van zyn reis be reikte, weten wij niet. De nachtwacht E. K. te Aalsmeer is, vermoedelijk tengevolge van de heer- schende duisternis, in het water geraakt en verdronken. Sinds Zaterdag j.1. is uit St. Anna bij Nijmegen een kantoorbediende ver dwenen, met medeneming van een som gelds van eenige honderden guldens aan bankpapier en ander geld, dat hy voor zyn patroon bij een notaris moest bezorgen. Men vermoedt, dat hij de wyk naar Duitsch- land heeft genomen. Voor den Hoogen Raad werd gister het cassatieberoep behandeld van den oud kapitein Willink Ketjen, tegen zyn ver oordeeling tot boete wegens smaad, ten aanzien van den vorigen Minister van Koloniën. Hij had een cassatiememorie ingediend. Het openbaar Ministerie concludeerde tot verwerping van het beroep. Uitspraak 1 October. Onderzeesche Torpedoboot. Volgens „The Times" is de torpedoboot „Nordenfelt", die reeds eenige maanden in Southamptondok heeft gelegen, door het Russische gouvernement gekocht en ver trok j.1. Vrydag naar Petersburg. Het vreemdsoortige vaartuig ligt thans op zyne doorreis aan de De Ruyterkade te Amsterdam en trekt veler belangstel lende aandacht. In de „Engineering'' worden by zonder heden en proefnemingen met dit schip medegedeeld, welke echter onze plaats ruimte niet gedoogt over te, nemen, doch waaruit duidelijk blijkt dat kap. Garrett, die tevens de ontwerper is van het vaartuig, het volkomen onder bedwang had en met de neerhaalschroeven manoeuvreerend, dook en weer opkwam naar willekeur. Het blad zegt dat in dit schip aan vele der voornaamste eischen voor een onder zeesche torpedoboot zijn voldaan. De „Nordenfelt" is gebouwd door de „Barow* Shinbuilding Company". In een grafkelder op de Noorder begraafplaats te Parijs zyn in den nacht van Donderdag op Vrydag 17 personen, behoorende tot het uitschot der bevolking, en meerendeels vroeger veroordeelden, die er bezig waren zich aan gestolen fijne wijnen te goed te doen, gesnapt. Een grys- aard van 61 jaren scheen de aanvoerder dezer keurbende te zyn. Omtrent de vreeselijke vulcanische uitbars ting te Bandaiaon, in Japan, 15 Juli 11., worden thans in Engeiache bladen uitvoerige bijzonderhe den medegedeeld. Op den morgen van dien dag werden de in woners tusschen de 6000 en 8000 menschen versohrikt door een buitengewoon hevigen schok van aardbeving. Zij vluchtten in groote ont steltenis uit hunne huizen en gingen op weg naar den voet van den berg; eenigen namen van hunne kostbaarste have mede, maar de meesten snelden radeloos en schreeuwend, met het eenige doel het leven te redden, de steile berghelling af, die voortdurend schokte onder hunne voeten. Daar stijgt plotseling uit den top van den berg, onder een ontzettend donderend geraas, een groote zwarte rookzuil op, die de lucht verduisterde. Ue meesten der vluchtelingen stonden bij dat schouwspel stil, en vielen, in stomme ontzetting, op den schud- denden grond. De lucht werd steeds duisterder, de grond golfde onder hen, als een zee, het geraas werd steeds heviger, verstikkende gassen stegen opde rookkolom spreidde zich, als een regen scherm, over den geheelen horizon uit, en weldra viel er een regen neder van heete asch, gloeiende steenen, zwavel, stroomen kokend water enz., op de ongelukkigen, van welken slechts weinigen al kruipende over den schuddenden grond poogden te vluchten en die voor het meerendeel op den grond lagen. Honderden werden al aanstonds gedood. Het was een schouwspel als uit Dante's Hel. Huizen en boomen brandden rondom de dooden en gewonden en uit spleten in den grond, spron gen fonteinen van vuur, water en asch. Zware boomstammen werden uit den grond gerukt en door de lucht geslingerd, en velen die niet door rotsblokken werden getroffen of onder de asch begraven, werden door de vuurfonteinen omhoog geworpen en vielen, onkenbaar verminkt, onder hunne lotgenooten neder. De uitbarsting duurde twee uren. Onder de geredden is een vrouw, die vluchtte met haar kind op den rug, maar die, toen zij in veiligheid kwam, slechts een onherkenbaar ver minkt lijkje meebracht, de kleine werd onderweg door een gloeiend steenbrok gedood. De vrouw was zelve ongedeerd gebleven. De gewonden, wier aantal grooter is dan der dooden, werden in een groot gebouw te Inanas- kiro onder dak gebracht. Velen zijn treurig ver minkt. Vijf mijlen in den omtrek van den berg is alle plantengroei vernield. Twee jaar geleden was door de Rus sische regeeriug een belangrijke premie uitgeloofd voor de uitvinding van het beste snelvurend geweer. Een officier der genie, in garnizoen te Warschau, heeft naar Sint-Petersburg een geweer ter mededinging gezonden, waar mede hij zonder twijfel de premie zal verwerven. de gehouden proeven is gebleken omtrent dit nieuwe oorlogswapen dat lo. het minder zwaar is dan welk ge weer ook, op dit oogenblik bij Europeesche legers in gebruik 2o. de loop nimmer warm wordt, hoe groot ook het aantal schoten zijen 3o. men er 62 schoten per minuut mede kan doen. Een bijzondere kruitsoort, zonder rook en bijna zonder gerucht werkende, is reeds in Rusland bekendde samenstel ling er van wordt geheim gehouden. In het Oosten van Londen heerscht de hevigste ontsteltenis wegens een drietal geheimzinnige vreeselijke moorden. Ü6 slachtoffers behooren allen tot de kla die men daar unfortunates" (gevallen vrouwen) noemt, allen zoo arm, dat dief stal nauwelijks aanleiding tot de moorden kan zyn geweest. De misdaden hadden allen plaats binnen de wyk Whitechapel en gingen van niet nader te beschrijven verminkingen vergezeld, zoodat men ver moedt dat men hier met de daad van krankzinnigen te doen gehad heeft. Eerst werd een vrouwenlyk gevonden met een aantal bajonetsteken in het onderlijf. Weinige dagen later werd een tweede slachtoffer op dergelijke wijze gevonden. Het derde slachtoffer was nog erger ver minkt en terwyl Londen nog gruwt van dit drietal misdaden en de politie nog ijverig zoekende is naar een man, die als lederen voorschot" bekend staat en die vermoed wordt de daad te hebben be dreven of daaraan althans medeplichtig te zyn, werd Zaterdagmorgen andermaal een vrouw van dezelfde klasse gevonden, op meer dan Kannibaalsche wyze gedood of liever geslacht. Het vermoeden, dat de dader een krank zinnige uit de lagere klasse was, is thans opgegeven, omdat de dader blykbaar eenige anatomische kennis moet gehad hebben, terwyl de moord niet haastig heeft plaats gevonden. Er is tot dusverre slechts één man in arrest genomen, maar uit niets blykt of men hier met den waren dader te doen heeft. Men hoopt, dat de buitengewone vermetelheid van den moordenaar tot zyn ontdekking zal leiden. In een dorp bij de stad Mexico woonde een oude vrouw, die algemeen als heks bekend en gevreesd was, en die met deze reputatie haar voordeel deed, door zich jaren lang door alle gezinnen van het dorp een zekere som gelds te laten geven, onder bedreiging dat zij hen, die niet geregeld betaalden, hunne kinderen zou doen sterven aan neusbloedingen. Zy was altijd omgeven door katten en andere heksendieren, maakte geheimzinnige ge baren, uitte akelige kreten, kortom deed al wat zij kon om de dorpelingen te ver sterken in hun bygeloof. Onlangs ont moette zij een man, Medina genaamd, wiens petekind pas overleden was. Hy vroeg de „heks waarom zy dat kind had laten sterven. Het antwoord was, „omdat zyn vader my verleden maand niet betaald heeft". Medina ging daarop heen en mompelde, dat hij wel een middel zou vinden om zich te wreken. De oude vrouw, die dat hoorde, dreigde, dat zy zyn eigen zoon zou laten sterven. Daarop viel Medina woedend op de „heks" aan, en doodde haar. Hij zal eerstdaags terecht staan, en een groot aantal dorpelingen heeft verzocht, als getuigen te zijnen gunste gehoord te mogen worden. Zy zullen voor het ge recht verklaren, dat de oude vrouw wer- kelyk een tooverheks was, en dat Medina, door haar te dooden, het dorp een wel daad bewezen heeft. jj Den 12en September hopen onze 1 3 geliefde Ouders: GERRIT NIEMAN r en CORNELIA MOS BLOEMENDAAL^ hunne 50-jarige Echtvereniging te 3 herdenken. 3 Uit naam van hunne dankbare Kin- 3 deren envKleinkinderen. Heldersche Moppen. Een Beierlandsch boertje by een notaris te Rotterdam. Notaris „Is dat uw bandteekening Boertje »Ik geloof.'t niet." Notaris „Herinnert gij u dan, dit onder teekend te hebben Boertje »Ik kan het mij niet herinneren." Notaris«Maar het is toch uw schrift Boertje „Dat weet ik heusch niet." Notaris (driftig)„Zet uw handteekening dan eens even op een stuk papier, dan kan ik zien of dit werkelijk uw schrift is I" Boertje »Maar dan moet ik u eerst iets zeggen, mijnheer de notaris, schrijven kan ik niet!" VRIJDAG 16 SEPT. zal, (D. Y.) des avonds ten 8 ure, een BIDSTOND gehouden worden voor Israël, in het Lokaal voor Evangelisatie (Palmstraat). Voorganger de Eerw. Heer 12' i-Jarige Echtvereeniging van S. YAN BERKUM en C. SCHUT. Helder, 12 September 1888. Namens Zuster en Kinderen. Wy herdenken heden het halve Eeuwfeest van den leeftijd van onzen weisprekenden Vriend A. B. Helder, 11 Sept. 1888. S-B-S. Ondertrouwd J. ULFFERTS, Wed", van G. Westerveld, en M. KAAN. Helder, 7 Sept. 1888. Eenige en algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Dochter: C. C. KORVING-DE VRIES. Helder, 9 September 1888. Geboren: MARIA JOHANNA HEN- RIETTA ROSALIA, dochter van: H. RIESSELMANN. E. RIESSELMANN-PEETERS. Helder, 9 September 1888. Bevallen van een Zoon: H. M. VERMEER, geb. BUCHELE. Helder, 10 September 1888. Geboren: CORNELIS JOHANNES; zoon van: W. BLOM en JANNETJE HEMELRIJK. - Heldor,-3-September 1888. Geboren COENRAAD JAN, Zoon van J. PRONK en M. C. TIELROOIJ. Helder, 11 Sept. 1888. Bevallen van een Zoon, L. BANDSMA, geb. Greiner. Helder, 10 Sept. 1888. Nog geheel ter neer geslagen door het onverwacht verlies van onze lieve KATHARINA ELISABETH, den 3- dezer, zoo werden wy heden alweder zwaar beproefd door het overlyden van ons aller lieveling JOHANNA FRANCISKA, beide tweelingszusters, in den aan- valligen leeftyd van ruim elf maanden. Hunne diepbedroefde Ouders, Grootouders en verdere Familie, M. PFAFF—PUTTERS. Helder, 7 September 1888. Algemeene kennisgeving. Notaris OBREEN, te Wieringen, en zyne Echtgenoote, betuigen hunne haf- telijkeu dank voor de blijken van belang stelling en deelneming, ontvangen by de geboorte van hun Zoontje, en by de zorge lijke omstandigheden, waarmede die ge boorte is gepaard gegaan en welke daarop zyn gevolgd. ia voornemens om met 1 October aanstaande grondig onderricht te geven in het ver vaardigen van Kunstbloemen, Plan ten en Bloemwerken, tegen billijke conditiën. HELDER, DIJK 423. Damrak 62, Amsterdam, is WOENSDAG 12SEPTEMB. te Helder, Kerkgracht 338, te consulteeren voor Tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 93 uur. T. L. L. WINDER.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2