D. J. TAN WIJNGAARDEN, W. J. BLITZ, D. J. TAN WIJNGAARDEN, Advertentie n. Bekendmaking. „BURGERPLICHT", to Heer J. C. J. G8AAT. „De Eendracht", Tandarts BIERSTEKER, N. Z. B. schijnsel dat zich, ongelukkig genoeg, sedert tal van jaren reeds telkens opnieuw voordoetmaar ook voor onze beugvisscherij in de dorpen Mid- delharnis, Pernis en Zwartewaal waren de uit komsten minder bevredigend dan in de laatst voor gaande jaren het geval was. De kabeljauw scheen overal moeielijk te vinden, en hoe hoog de prijzen ook waren, welke men voor het product besteedde, toch konden deze tegen het nadeel van een onvoldoende vangst niet opwegen. Nog iets over Schagen. Wat is wel meer aan de orde tegenwoor dig, dan 't bespreken van de wanordelijkheden, die de vorige week te Schagen plaats hadden Natuurlijk wordt er over de zaak zelf ver schillend geoordeeld, en dit hangt af van 't standpunt, waarop de beoordeelaar zich plaatst. Alle weidenkenden en bezadigden in den lande zullen echter betreuren, dat dit anders zoo vreedzame en stille stadje eenigen tijd aan wetteloosheid is ten prooi geweest en 't volk zich gedroeg alsof recht en wet in Hollands Noorderkwartier ijdele klanken zijn. We zien hier alweer, wat er uit voortkomt, wanneer 't volk eens de macht in handen neemt en op zijne wijze de justitie handhaaft. Menigeen, begeerig naar meer licht in deze zaak, greep haastig naar 't verslag van den Schager gemeenteraad, Woensdag jl. gehou den, om daaromtrent opheldering te erlangen, maar vond weinig bevrediging. Minstens had men verwacht dat er in den raad een motie zou worden voorgesteld, waar- by men zijn diep leedwezen betuigde over de ongeregeldheden, die er hadden plaatsgevon den. Zoo iets lag toch op den weg van 't plaatselijk bestuur, dat geroepen is orde en wet te handhaven. In plaats daarvan vonden we slechts een bespreking over de onderge schikte vraag, wie eigenlijk 't verhuisbiljet van Guurtje Borst had afgegeven, alsof dit hier een punt van 't hoogste gewicht was. Met genoegen vernamen velen 't kordaat optreden van den burgemeester, die al 't mo gelijke deed om Borst, den vader, in bescher ming te nemen en voor verdere mishandelin gen te vrijwarenmaar wat onbegrijpelijk voorkomt, is, dat niet oogenblikkelyk, na aan komst van de gewapende macht, bevel gege ven werd samenscholingen van meer dan drie of vier personen te beletten, en de vlaggen bleven wapperen, als 't ware om 't verstoren der orde de kroon op te zetten. In ons vorig bericht deelden we mede, dat de persoon van Borst niet zeer gunstig be kend stond. Dit oordeel was gegrond op de mededeelingen, ons van verschillende kanten verstrekt. By nader onderzoek is ons echter door bevoegde autoriteiten medegedeeld, dat op den man niets bijzonders te zeggen valt. Hij, zoowel als zijne dochter Guurtje zouden waarschijnlijk onopgemerkt hun levensloop hebben voortgezet, zonder de catastrophe, die hen eensklaps boven 'tniveau van huns gelij ken verhief. Jammer maar voor 't goede Schagen, dat 't door de gebeurtenissen der vorige week een niet benydbare ruchtbaarheid in den lande heeft verkregen, welke ruchtbaarheid zeker niet zoo spoedig zal verdwijnen, daar de zaak in instructie is en ongetwijfeld tot gerechtelijke vervolging aanleiding zal geven. Er heerscht tenminste een stilte, zooals er meermalen op een storm volgt, een reactie, die bij dezen en genen de gedachte doet op rijzen: ,/Weg zyn de kramen, maar wee wat nog (komt" Zoo onnoozel is niemand, of hij begrijpt, dat men zich schuldig gemaakt heeft aan overtre ding van 'slands wetten, die zonder uitzonde ring veiligheid van personen en goederen waar borgen. Worden die wetten geschonden, dan is 't de plicht der Justitie om op te treden en te straf fen. En wie worden bij zulke gelegenheden gewoonlijk gestraft Niet de raddraaiers, die men in den regel bij elk opstootje heeft, maar de uitvoerders, hier de ongelukkige steen wer pers, waaronder er misschien wel gevonden worden, die eigenlijk niet goed begrepen, wat ze deden en waarom ze zich zoo wild ge droegen. Velen, die hebben meegedaan, weggesleept door de drift van 't oogenblik, gevoelen zich al reeds minder op hun gemak, nu ze begrijpen dat ook zy ter verantwoording kunnen geroe pen worden. De geschiedenis leert ons, als er zulke tooneelen voorvallen, moeten er noodzakelijk k o 81 e n gemaakt worden die kosten moeten worden betaald, en gewoonlijk door hen die 't minst daartoe in staat zyn. Wenschelijk ware 't, dat de onnoozele stum perde, die in den stroom van zulke volksbewe gingen meegaan, vooraf bedachten, dat, als dc roes voorbij is, er gewoonlijk nog iets volgt, dat minder pleizierig mag genoemd worden, en toch, hoezeer we hen beklagen, de maatschappij eischt eerbied voor de wet. Vrouw Justitia spreekt, als de kalmte is teruggekeerd, gewoonlijk een woord mede, dat niet aangenaam in de ooren klinkt. Ver breekt de volksmenigte eenmaal orde en wet, dan blyftze niet bij de zaak, die haar in be weging brengt, stilstaan, maar gaat verder en slaat tot buitensporigheden over. Een ieder, die de geschonden huizen van 't anders zoo nette en stille Schagen aanziet, zal met onze bewering instemmen. Zelfs de Schager reus voor de pui van 't Raadhuis scheen mistroostige blikken over 't marktveld en langs de straten te werpen, alsof hij bij zich zelf dacht «Had ik dat van mijne goede Schagers kunnen verwachten Ja, oude krijgsman, we betreuren 't met u. 't Had niet zoo moeten zyn. Macht is nog geen recht. Dat gevoelt ge en we deelen die meening ten volle. Wacht maar met ons af, welk licht de rechtbank in deze treurige zaak ontsteekt en tracht uwe bescher melingen, over wie uw oog voortdurend waakt, aan 't verstand te brengen, dat een volk zich zelf eert, door eerbied to toonen voor de wetten des lands. Marine en Leger. Den 28en Beptember vertrekt per stoomschip Gelderland van de Rotterdamache Lloyd een transport machinisten. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram is Zr. Ms. schroefstoomscbip le kl. Zilveren Kruis, onder bevel van den kapt. t. z. J. C. Joekes, den 15en dezer te Saigon aan gekomen. Aan boord was alles wel. Zr. Ms. schroefstoomschip Alkmaar, onder com mando van den kapt. luit. t. z. W. M. E. Ber- voets, zal alhier nog eenigen tijd verblijven, ten einde eenige manschappen van Zr. Ms. art. instr. schip Het Loo in de gelegenheid te stellen tot schijfschieten in het Marsdiep. Onder geleide vnn een luit. t. z. zullen de adel borsten le kl* H. G. Leembruggen, A. J. Loke en G. J. J. Verdam den 20en October a. s. per stoomschip Bromo van Rotterdam naar Oostlndië vertrekken. De luitenant ter zee W. J. de Bruijne wordt in 1889 vervangen door den luitenant ter zee W. J. Cohen Staart, als leeraar in de stoomwerktuigkunde aan het Koninkl. Instituut der Marine te Willems oord. Het magazijnschip Heldin is als kruitschip tijde lijk vervangen door de Arnba. Er bestaan plannen voor den bouw van een magazijn. De opperschipper J. Weers, sedert 1856 opgeno men in het vaste korps dek- en onderofficieren bij de zeemacht, en sedert dien tijd steeds belast met het les geven aan de adelborsten van het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord in het splitsen en knoopen, zal tegen het laatst van dit jaar den mili tairen dienst verlaten, wegens meer dan 60jarigen dienst bij de zeemaoht. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Soenda" vertrok van Batavia naar Amsterdam den 15den September. Het stoomschip //Prins van Oranje", van Am sterdam, vertrok 3 Sept. van Marseille. Het stoomschip Yoorwaarts arriveerde den 16 September van Amsterdam te Padang. Het stoomschip Prins Alexander, van Amster dam naar Batavia, arriveerde den 16 September te Southampton. Marktberichten. Hoorn, 15 September. Tarwe f8 a 9,25. Rogge f4,50 a 5,50, Gerst f4,50 a 5,50, Haver f3,25 a 4, Erwten: Witte f8,75 a 11, Groene f 10,50 a 12, Grauwe f 13,25 a 18, Vale f10 a 15, Bruine Boonon flQ,75 a 14, Karweizaad f 12 a 14,50, Mosterdzaad f'15 a 17,50, 24 Paarden f60 a 210, 156 Schapen f 16 a 28, 100 Lammeren f7 a 19, 6 Kalveren f 12 a 20, 134 Varkens f8 a 23, 5 Zeugen f25 a 35, 140 Biggen f2,50 a 6, 80 Kippen f0,35 a 1,30, 2000 Kipeieren f3,50 a 4 p. 100, 1800 koppen Boter f0,55 a 0,60 per kop. Alkmaar, 15 September. Aangev. 12 Paar den f70 a 300, 25 Koeien en Osesn f90 a 200, 24 nucht. Kalveren f 10 a 18, 337 Scha pen fll a 22, 149 mag. Varkens f13 a 18, 236 Biggen f4 a 8, Bokken en Geiten f 3 a 9, Boter per kop f0,70 a 0,80, Kipeieren f3,50 a 4 per 100. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 10.75 per 100 KGr. Nobel - 9.75 100 zonder verbinding. Petroleum-Noteering van J. K0RVER. Amerik. Petroleum 10.75 per 100 KGr. Nobel - 9.80 100 zonder verbinding. Waarde ledig fust ƒ1.45. Visscherijberichten. 17 Sept. v.m. Aangebracht door 30korders 15 tot 130 tong per stuk 35 tot 40 cent, 30 tot 160 kleine en middelmatige tong per stuk 10 tot 20 cent, 1 tot 3 mand schar per mand f 1, 2 tot 4 mand doode kleine schol per mand 50 cent, 1 tarbot f 10,50. Schuiten naar zee. 18 Sept. v.m. 8 uur. 3 korders met 70 tong per stuk 40 a 45 ct., 60 kleine tongen 20 ct. per stuk, 1 tot 10 mand kleine schol per mand f 1,35 a 1,55, 3 mand schar per mand f 2. Andere schuiten nog in zee. 328 le Staats-Loterij. 5e klasse. le lyst. No. 14869 f 1000. No. 4036 17921 f400. No. 11026 f200. No. 199 597 5313 5600 6876 10457 18718 20522 f100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 15 tot 18 Sept. ONDERTROUWD: r GETROUWD: ^eene- BEVALLEN: A. Hoogerwerf, geb. Dood- hagen, z. E. Heerens, geb. Karman, d. E. Slort, geb. Smid, z. I. Oudijk, geb. Luijting, d. C. G. van der Roost, geb. Govers, z. C. Bakker, geb. Sluis, z. OVERLEDEN: A. Putman, 55 j. J. A.Schaap, 20 m. K. Wagemaker, 3 j. P. van Marle, 11 m. Vervolg der Berichten. Naar wy vernemen is Zr. Ms. stoom schip le kl. «Van Galen", gisterenavond geloosd en kan heden hier binnen worden verwacht. Door de Nationale kiesvereeniging Burgerplicht" is Vrydag jl. met groote meerderheid van stemmen tot candidaat voor den Gemeenteraad gekozen de heer J. C. J. Graat, ambtenaar by de Marine. De R. Cath. Centrale kiesvereeniging «De Eendracht" en de Anti-revolutionaire kiesvereeniging Nederland en Oranje", stelden beiden den heer J. D. van Wijn- gaarden, mede-directeur der stoomtimmer- tabriek >de Zwaluw", candidaat. Hedenmorgen ontdekte men op een der lichters, op 's Rijks werf alhier, een prachtige valk. Na veel inspanning mocht het een werkman gelukken, hem in zyn bezit te krijgen. De prachtige vogel is thans te zien by J. Kikkkert, Kanaalweg 114. Bij Kon. besluit is H. P. J. Tutein Nol- thenius, te Zwolle, benoemd tot burgemeester der gemeente Vlissingen. Texel, 17 September. Aan de harddraverij, die hier gisteren nabij den Burg werd gehouden, namen 8 paarden deel. Het volksfeest werd door goed weer begunstigd, zoodat het aan toeschouwers niet ontbrak. De prijs werd behaald door de zwarte merrie van den heer Jacob Kuiper, welk paard bereden werd door Sybrand Kuiper. De eerste premie viel ten deel aan den heer Comelis Kuiper, met zyn zwarte blesmerrie, bereden door C. P. Koorn, terwijl de 2e premie gewonnen werd door den heer A. P. Koorn, met zyn bruine merrie, bereden door C. Koorn. Een paard van den heer S. P. Koning was mede 't laatst in de baan. Een knaap, die door een paard tegen den grond werd gereden, kwam er zonder letsel af. Alles liep voorts in de beste orde af. In het café «Parkzicht", door welks eigenaar, de heer K. Langeveld, de harddraverij was op touw gezet, werden 's avonds de prijzen uitgereikt. Volgens art. 100 der gewijzigde Grondwet wordt de gewone zittting der Staten-Generaal geopend op den derden Dinsdag in September. De vorige Grond wet stelde den aanvang op den derden Maandag in September (die van 1815 den 3en Maandag in October). Men heeft den dag verschoven, om de leden die ver af wonen niet in hun Zondagsrust te storen. De opening heeft dus heden plaats. Behalve de //Foka" en //Goentoer", ko men nog 2 groot-model torpedobooten op 's Rijks werf te Amsterdam in aanbouw. Na gereed making van al de in aanbouw zijnde, zal de Ned. marine 10 torpedobooten bezitten van 125 Eng. voet en grooter, n.1. «Ardjoeno", //Dempo", «Cycloop", »Batok", z/Empong", »Habang", //Foka", «Goentoer", »Idjen" en «Krakatau". Rijkspostspaarbank: In bijvoegsel tot de Staatscourant van 1617 September is opgenomen het verslag aan den Koning betreffende den dienst der Rijkspost spaarbank over 1887. Daaruit blijkt in hoofdzaak, dat de uitkomsten ook nu weder zeer bevredigend waren. Het aan tal in omloop zijnde boekjes was 169,027 en ver meerderde dus met 29,038 stuks of 20,7 pCt. in 1886. Het aantal inlagen was 394,237, voor een bedrag van f7,643,441,85; dat der terugbeta lingen f 5,608,990,16dat van het tegoed op 31 Dec. 1887 f 11,152,725,76V2, of gemiddeld f 65,98 op elk boekje. Zullen de Christelyk Gereformeer den zich vereenigen met de Doleerenden Prof. De Cock beschuldigt in de Ba zuin" Dr. Kuiper, als zou deze de Synode der Christelyk Gereformeerden te Assen in den «Heraut" verdacht gemaakt heb ben. «Die verdachtmaking zegt Prof. De Cock mag niet onopgemerkt gela ten worden. Zij teekent en gunt een blik te werpen in de ziel v?.n hem, die ze uit- «Het heeft er al den schyn van aldus eindigt Prof. De Cock dat Dr. Kuiper, zoowel de samenkomst der depu- taten als de vereeniging der kerken wil verhinderen, onder de bewering dat niet hij, maar onze Synode de oorzaak is dat de vereeniging afspringt." In de laatste anderhalve maand heeft men niet kunnen werken op het wrak der Lutine, zoowel door 't ruwe weder als door den ongunstigen toestand van het water, boven de zandbank. Op 14 Sept. hebben de booten weer kunnen zuigenze haalden 8 Spaansche matten, wat roest en eenig koperwerk op, De heer H. Wiegerink te Groenloo heeft aangenomen het graven van het kanaal by Kiel, ter verbinding van de Noord- en Oostzee voor, in rond cijfer genomen, f.7.000.000. Vrijdagavond had bij de Keins, gem- Schagen, de 10-jarige jongeling Wil lem Geel het ongeluk onder een be laden mestkar te geraken, met het treu rig gevolg dat hy op de plaats dood bleef. Gisterennamiddag is op het stations terrein te Amsterdam een rangeerende machine uit het kruispunt geloopen, waardoor de lijn werd beschadigden alle aankomende en vertrekkende treinen over één lijn moesten gaan. Daardoor ontstond een groote vertraging in den loop der treinen. Ook hier kwamen de treinen een half uur te laat aan. Vrijdagnacht heeft te Zaandam tus- schen de bemanning van de zeeschepen «Vista" en «Christina Mathilda", liggende aldaar, een vechtpartij plaats gehad, waar bij van messen en vuurwapenen gebruik werd gemaakt en nagenoeg allen ver wondingen hebben bekomen. Twee per sonen zyn zwaar verwond en vijf zyn ge vangen genomen. Aan een wisselkantoor in de nabijheid van den Dam te Amsterdam vervoegde zich dezer dagen een vreemdeling om een bankbiljet van f 1000 te wisselen. Aan zijn verzoek werd vol daan. Toen de man een oogenblik later zijn geld nazag, ontdekte hij maar f 990 ontvangen te heb ben. Hij dacht aan een vergissing en spoedde zich terug, maar vernam nu.... dat voor het wis- selon 1 pCt. courtage was berekend! «Geef mij dan mijn biljet maar terug," zei hij verontwaardigd. Ook daarop scheen dc houder van het wissel kantoor echter voorbereid te zijn, althans hij ant woordde leukweg «Met pleizier, als u dan by de f 990 nog maar f 20 voegt, want dat is weer //wisselen", en kost opnieuw 1 pCt." De vreemdeling kon met zijn f990 heengaan. Wij hopen, dat niet alle wisselkantoren er een zelfde tarief op na houden. N. v. N. Do toestand van F. van Horn, de ver moedelijke moordenaar van den hoofd-conduc- teur Ekkert, is vooruitgaande, zoodat de mo gelijkheid, dat hij in het leven zal blijven, niet is uitgesloten. Omtrent de drie personen te Haarlem, die onlangs door revolverschoten werden ver wond, kan thans gemold worden, dat de toe stand van allen zeer gunstig is. De heer B. gaat reeds weder uit, ofschoon de kogel nog niet verwijderd is. De dienstbode zal ook binnen eenige dagen hersteld zyn. Hoogerbeets is Zondagnacht uit het St. Elisabeths-gasthuis naar het huis van bewaring overgebracht. Bij hem is de kogel met goed gevolg verwijderd. Zaterdagmiddag liep op de Leliegracht te Amsterdam een beschonken man een jongen achterna, die hem geplaagd had. Bij de sluis viel de jongen de beschonkene viel over hem heen en beiden te water. Met een lange toe gestoken panlat wist men den jongen op den wal te krijgen, maar de ander was te ver naar het midden gedreven, en reeds zinkende, toen de jongeheer J. Margaroli onmiddellijk te water sprong en met den drenkeling naar den wal zwom, waar men beiden met een schippershaak uit het water opvischte. Van alle zijden ontving de jonge redderde uitbundigste toejuichingen voor zijn koen en menschliovend Onlangs werden te Marseille 30 uit Algerië aangebrachte struisvogels in een spoor trein geplaatst, om naar Parijs vervoerd te worden. Een man beproefde, een der vogels een paar vederen uit te trekken, maar hij moest die poging duur bekoopen. Hij kreeg een zoo hevigen slag van den struis, dat hij onmiddellijk dood op den grond viel. De berichten omtrent den noodlottigen orkaan van Cuba blijken niet overdreven ge weest te zijn. Niet minder dan 800 menscben kwamen er om het leven. Er werden 3500 huizen, hotten en schuren vernield, waarvan de schade alleen reeds f 3,600,000 bedraagt. De vuurtoren van Caye Francis woei omver en die er in waren verdronken. Te Caibarien vergingen twee groote schepen. Alle te veld staande gewassen, vruchten, enz. werden ge heel verwoest. o Bij een rit op den spoortrein gaat men vooruit, zonder dat iemand der passagiers iets doetieder houdt zich in zijn waggon bezig mét wat hem lustde één vermaakt zich, dc ander leest zijn dagblad, een derde doet niets, een vierde denkt niet eens, en alles gaat on ophoudelijk verder, voortgedreven naar hetzelfde doel. Maar zoo is het met het leven in waarheid niet gelegen In het leven is geen vooruitgang, dan waar wij zeiven handelen! Heldersche Moppen. Op zekeren dag kwam een man voor zaken m een modewinkel en ging bij ongeluk op een hoedenvorm zitten, die tij een of ander op een stoel had neergelegd. bleef echter stil zitten, tot niemand meei^bp hem lette, stond toen zachtjes aan den an deren kant staan. q a kwam er een dame om een nii ^at voor een hoed. Na langen tijd alle..»^» ?kuls' 3 hebben, vond zij eindelijk den von^^.arij de man geze ten had, en deze storiv^o v,avn. onder wel aan. »'t Was juist iets wat zeide zij. Posterijbs^ De Directeur van het Postkantoor te Helder maakt bekend, dat door eene wijziging in het vaarplan van de^ stoomschepen der Red. D. Line in de reeds vroeger opgegeven dagen van vertrek der brievenmalen naar Cura9ao via New-York ook eene verandering is gekomen en het vertrek nu bepaald is op 28 SEPT., 12 en 19 OCT., 2, 16 en 23 NOV. en 7 DECEMBER. Geboren: WILLEM BRUINE. Zoon van: A. BRUINE en A. S. KLEINE. Helder, 17 September 1888. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon: C. G. VAN DER ROOST, GOVERS. Helder, 16 September 1888. Heden ontving ik de voor mij zoo treurige tyding, dat mijn geliefde Echtgenoot, C. VAN HEUKELOM, den 2n Augustus, in den ouderdom van 36 jaar, in het Hospitaal te Soeka Boemi is overleden. Helder, 15 Sept. 1888. Wed. C. VAN HEUKELOM, geb. LAVELL. Heden overleed onze lieveling PETRONELLA, in den jeugdigen leeftijd van 11 maanden. Maar wij hopen in Gods wil te berusten, wiens doen liefde is. W. VAN MARLE. J. VAN MARLE-GOOS. Helder, 15 September 1888. Voor de vele bewijzen van belangstel ling, op 16 en 17 dezer ondervonden, be tuigen wy onzen oprechten dank. C. VAN GIJN, en Echtgenoote. De Burgemeester der gemeente Helder brengt, ter voorkoming van ongelukken, ter algemeene kennis, dat volgens ont vangen mededeeling, door de Artillerie- Schutterij alhier, schietoefeningen zullen plaats hebben op 20, 81 en 22 September a.s., van DRIE ure 's namidd. tot het in vallen der schemering. Deze oefeningen zullen bestaan in het schieten met aiet-springende granaten van Kaaphoofd naar een houten schijf op de plaat Onrust. De onveiligheid zal gedurende den duur der schietoefeningen, op de gebruikelyke wijze worden aangegeven door het plaat sen van een r o o d e vlag op de battery Kaaphoofd. De vletter man KENNINCK is weder, evenals voorheen, uitsluitend belast met het weghalen van materieel en verschoten projectielen van de plaat Onrust. Helder, 14 September 1888. De Burgemeester voornoemd, C. A. BEUKENKAMP. Door de Anti-Revolutio naire Kiesvereeniging „NE DERLAND EN ORANJE", is voor de aanstaande verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad tot candidaat geproclameerd, de Heer Met den meesten aandrang beveelt zij den kiezers aan, hunne stem a.s. Dins dag op genoemden Candidaat uit te brengen. Namens het Bestuur, P. ADRIAANSE Cz., Secretaris. Nationale Kiesvereeniging te HELDER. In de algemeene vergadering, gehouden op 14 dezer, is met groote meerderheid van stemmen gekozen tot Candidaat voor 't lidmaatschap van den Gemeenteraad: De kiezers worden uitgenoodigd, hunne stemmen op dezen Candidaat uittebrengen. Helder, 15 September 1888. "Het Bestuur der Kiesvereeniging, W, J. HARMS, Voorzitter. E. FRANKEN, Vice-Voorz. C. STAMMES, Secretaris. J. BAERT, Penningmeester. J. KRIJNEN. C. MATERS. T. MOOY. De R.-K. Centrale Kiesvereeniging te Helder, heeft in hare vergadering van 16 Sep tember 11. met bijna eenparige stemmen, tot kandidaat voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad gesteld, den Heer Architect, mede-Directeur der Stoomtimmerfabriek „de Zwaluw", alhier. Iemand, die niet alleen aan het hoofd staande eener bloeiende inrichting, die aan tal van huisgezinnen brood verschaft, maar die tevens door zijne technische en practische kennis een gewenscht persoon zal zyn in den Raad, en niet het minst in de Commissie van Gemeentewerken. Het Bestuur noodigt de kiezers uit om trouw ter stembus te komen en hunne biljetten in te vullen met den naam van: Architect. N. B. Men gelieve by de invulling der biljetten vooral op de voorletters acht te slaan. Tandarts Amerikaansche en Duitsche behandeling, volgens de xNienwe Wet. Eiken Donderdag van 12 tot 1 uur, in het Hotel DE TOELAST te Nieuwediep. Adres te Amsterdam, Nieuwendijk b. d. Dam No. 241. Damrak 62, Amsterdam, is WOENSDAG 19 SEPTEMB. te Helder, Kerkgracht 338, te consulteeren voor Tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. ;n van 93 uur. Woensdag.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1888 | | pagina 2