TESSELSCHADE. hl „Di Mm GASFABRIEK. Advertentie n. j STIJNTJE CORNELIA DE HAAN, t hunne £5-jar1ge Echtvereenlglng BAZAR Feestelijke Vergadering OP MAANDAG 4 MAART 1889. Tandarts BIERSTEKER, De kapitein Q. F. Q. Yermijne van het 4de regiment vesting artillerie, is, te rekenen van 1 Mei a. s., overgeplaatst bij het korps torpedisten. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Conrad", van Batavia, pas seerde 15 Februari Dungeness. Het stoomschip «Prins Alexander", van Am sterdam, arriveerde 15 Februari te Genua. Het stoomschip «Burgemeester den Tex" ver trok 1G Februari v. Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip «Koningin Emma", van Am sterdam, passeerde 15 Februari Kaap Rocca. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina" vertrok 16 Februari van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip «Prins Frederik", v. Batavia, vertrok den 18den Februari van Aden. Het stoomschip «Voorwaarts" arriveerde den 17den Februari van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip «Sumalra" arriveerde den 17n Februari van Amsterdam te Batavia. Marktberichten. Alkmaar, 16 Febr. Aangevoerd 5 Paarden f 70 a 450, 6 Koeien en Ossen f 60 a 2,50 44 nucht. Kalveren 13 a 16, 171 Schapen f16 a 24, 91 magere Varkens f 12 a 15,276 Biggen f6 a 10,50, 5 Bokken en Geiten f 4 a 10, Boter per kop f0,80 a 0,90, Kipeieren f3,75 a 4 per 100. Hoorn, 16 Febr. Tarwe f 7 a 8, Rogge f 5 a 7, Gerst f 4,50 a 6, Haver f3 a 4, Erwten: Witte f 10 a 12, Groene f 11,50 a 13, Grauwe f 18 a 20, Vale f 12 a 14, Bruine boonen f 14 a 16, Karwei f 10 a 10,50, Mos terdzaad f 17,25 a 20, 4 Paarden f90, 184 Lammeren f 12 a 23, 58 Kalveren f8 a 12, 42 Varkens f8al5, 2 Zeugen f 15 a 35, 120 Biggen f 6 a 9, Boter f 0,60 a 0,70 per kop. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.40 per 100 KG. Nobel - 8.25 100 zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 18 Februari v.m. Aangebracht 45tal haring per tal f 6 a 8. 1 sloep schipper W. Visscher, met 15 lev. kabelj. per stuk f 3,40, 14 doode kabelj. per stuk f 1,85, 2 leng per stuk f 4,10, 400 schelv., waar van 100 lev. per 100 stuk f 38,50. N.m. 12tal haring per tal f7 a 9,10. 2 sloepen weinig vangst. Schipper Havion met 10 lev. kabelj. p. stuk 2,90, 50 doode kabelj. per stuk f 1,35, 300 schelv., waarvan 100 lev. per 100 stuks f34. Schipper de Zeeuw, met 20 lev. kabelj. per stuk f 2,85, 24 doode kabelj. f 1,95,. 450 schelv., waarvan 100 lev. per 100 f 34,50. 4 leng per stuk f 4,55. 19 Febr. v.m. 8 u. Niets binnen. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 15 tot 19 Febr. ONDERTROUWD: Q GETROUWD^eene' BEVALLENT. Pons, geb. Stuivers, d. M. de Wolf, geb. Swart, z. M. Adriaanse, geb. Zwaan, z. N. Kooger, geb. Baas, z. W. Snijder, geb. Stam, z. J. Hooijdonk, geb. Manuel,z.en d. S. Deutekom, geb. Rover, z. E. C. Kerkhoff, geb. de Klerk, z. E. Harbrecht, v. d. Haagen, z. OVERLEDEN: A. J. Duijs, 19 j. A. C. Kohnert, 2 m. W. Reigwein, 15 m. POLITIE. Cevonden Voorwerpen. Adres Bureau 2: GOH IHAT. Ingezsonden. Egmond aan Zee, 9 Febr. 1889. Gy kent het zeevolk niet, gij kunt het (niet begrijpen, Iloe deftig, stil bedaard, zij met hun korte (pÜpen, Aan 't hoekje van den haard, de kat zien (uit den boom; Zij schijnen traag te zyn, besluiteloos en loom. Maar ach, gy kent ze niet, gij kent ze (niet, mijn heeren Met dat verbruide volk is gansch geen (gek te scheren Zijn eenmaal ze aan den gang, leggen (ze eens hun pijpen neer, Dan gaan zy onversaagd, den duivel zelfs (te keer; Dan ziet ge ze overal hun goed en bloed (en leven Voor de menschlievendheid, met vreugd (ten beste geven. Ja menigeen, door liefd en plicht, Ontvangt zyn loon in dit gesticht. Een oud Zeeman, II Zitting van den Raad der gem. Texel, op Vrijdag 15 Februari 1889. De Voorzitter opent de vergadering. Afwezig de heer W. Bakker. Naar aanleiding der in de vorige vergadering behandelde zaak omtrent het vervoeren van balen katoen langs de grindwegen, deelt de Voorzitter mede, dat hij opnieuw een baal ka- toon heeft doen wegen en bevonden heeft dat dezelve 1226 halve kilo's woog, zoodat hy, naar aanleiding der bepaling in het politie- reglement, nu heeft gelast niet meer dan een natte of twee droge balen langs dien weg te vervoeren. Nog deelt hij mede, dat hij met de uitgevers dor Texelsche courant heeft gesproken over het voorstel van den heer W. Bakker, en dat deze zaak door de uitgevers in beraad wordt ge- honden. De Voorzitter deelt mede, dat het dagelijksch bestuur, betreflende het kind van Jb. Witte, zich opnieuw tot regenten van het algemeen weeshuis heeft gewend, en van dat collegie bericht heeft ontvangen, dat regenton art- 1 van dat reglement wenschen te handhaven, aangezien op deze wijze de byzondere geval- leu regel zouden worden. Waren regenten eenmaal in overleg met B. en W. van het reglement afgeweken, het geval stond niet met het nu voorgestelde gelijkdestijds betrof het een kind, dat geheel alleen stond, terwijl dit met het kind van Witte niet het geval is. Naar aanleiding dezer missive stelt de Voorzitter voor niet op afwijking van het re glement aan te dringen, daar er ook geene termen voor bestaan. Wordt goedgekeurd. Een ingekomen stuk van Jakob Rijk, ver zoekende in de gunst te mogen deelen van de levering van boomen en planten voor de ge meente. Wordt in handen gesteld van het dagelijksch bestuur. De Voorzitter biedt aan het gemeente-ver- ig over 1888 en stelt voor dit te doen cir- culeeren. Wordt goedgekeurd. Tevens biedt hy aan de lijst der kiezers, waarop twee reclames zijn ingekomen, name lijk van Jan Keijser, Hal, en Joh. Zoetelief, Oosterend, welke na eenige discussiën op de lijst geplaatst worden. De Voorzitter deelt mede, dat zijn verlof in plaats 1 Maart 28 Febr. e. k. ingaat. Bij de gewone rondvraag vraagt de heer W. Mets of er geen mogelykheid bestaat om bij den Minister aan te dringen, dat de ver betering der haven spoediger tot stand komt, en vraagt of de Voorzitter daaromtrent iets naders bekend is. De Voorzitter zegt dat hij van terzyde heeft vernomen, dat er door ingenieurs peilingen zyn gedaan bij Oost, doch dat hem niets na ders bekend is. Daarna vraagt de heer W. Mets of er uit den raad niet een commissie kan worden be noemd, die zich op audiëntie tot den minister zou wenden, ten einde mondeling op de zaak aan te dringen. De Voorzitter meent, dat een mondelinge herinnering zeer goed zou zijn. Niemand iets meer te vragen hebbende, neemt de Voorzitter zelf het woord en deelt mede, dat hij zich genoopt gevoelt om aan Z. M. zijn ontslag aan te vragen als burge meester van Texel. Verschillende omstandig heden hebben hem hiertoe doen besluiten, vooral de aanbieding van een betrekking in de hoofdstad. Hij heeft gemeend den raad met zijn besluit in kennis te moeten stellen, hoewel hij van den raad nog geen afscheid wil nemen, daar hij zijn ontslag op Omstreeks Juli zal aan vragen. De heer Westenberg geeft zijn leedwezen hierover te kennen en zegt van het plan niets te hebben geweten of vermoed. Hij acht het echter overbodig om na hetgeen de Voorzitter heeft gezegd, er op aan te dringen om van besluit te veranderen. De Voorzitter zegt dat hij gaarne de be trekking als burgemeester nog eenige jaren zou hebben vervuld, doch dat hij door de omstan digheden tot dit besluit was gekomen. Niets meer aan de orde zynde, wordt de vergadering gesloten. Vervolg der Berichten. Gisterenmiddag seinde men aan het Handelsbl. De toestand van Z. M. den Koning heeft in de laatste dagen weder een minder gunstige wending genomen. De aandoening van het slijmvlies der mond- en keelholte, waaraan Z. M. vroe ger leed, heeft zich herhaald. Het slikken is moeielijk en pijnlijk en Z. M. kan slechts zeer weinig voedsel gebruiken. Tengevolge hiervan vermin deren de krachten van den lijder. De voorgenomen feestelijkheden op 's Konings verjaardag gaan te Apeldoorn wegens den toestand van Z. M. niet door. Heden wordt de 72e verjaardag van Z. M. den Koning in ons land en ook hier ter plaatse op de gebruikelijke wijze gevierd. Van torens, publieke en parti culiere gebouwen wappert de Nederland- sche vlagde oorlogsschepen in de haven zijn gepavoiseerd en des morgens werd er op het Havenhoofd door het garnizoen en schutterjj parade gehouden. Ook onder scheidene burger- en militaire-vereeni- gingen zullen dezen dag in besloten kring feestelijk herdenken. De dames-vereeniging Anna en Maria Tesselschade, welke hare vertakkingen over ons geheele land uitspreidt, heeft de hoogst waardeerbare strekking, onderlingen bjjstand te verleenen aan meisjes en vrou wen uit den beschaafden stand. Dit nut tig beoogde doel wordt bereikt, door dat deze zich toeleggen op het vervaardigen van lingeries voor dadelijk gebruik be stemd en fijne handwerken, die mede in elk gezin welkom zijn. Deze zaken wor den ten verkoop aangeboden en de daar uit voortvloeiende baten helpen het doel der Vereeniging voltooien. Bestuurde ressen der af deeling Helder hebben een verzameling dier voorwerpen bijeenge bracht en bieden die ten verkoop aan in het lokaal Cocordia, naast Die porte von Cleve, tegenover de Biersteeg. Wjj mo gen de verwachting uitspreken dat zeer velen gebruik zullen maken daar een be zoek te brengen. Voor ieder is die tjjde- ljjke bazar, waar de artikelen tegen vaste prijzen zyn tentoongesteld, toegankelijk. Het goede doel moge dan ook een ruim bezoek verzekeren. (Zie verder de annonce in dit blad). We vestigen, naar aanleiding van de in dit nummer voorkomende annonce, de aandacht onzer lezers op de Openbare Muziekuitvoering, hedenavond in 't ge bouw voor evangelisatie ten voordeele van de zendingskrans »Uw Koninkrijk komt" te geven. De Naamlooze Vennootschap de werf de Lastdrager alhier, is bjj onder- handsche aanbesteding minste inschrijver voor het bouwen van twee Loodskotters, ieder a. 20 meter, voor een totale som van f 51,560. De commissie, die zich eenigen tjjd geleden gevormd heeft, om te trachten door bijdragen van ingezeteneneen hulde aan de nagedachtenis van onzen vorigen burgemeester, den heer Stakman Bosse, te brengen, is met haren taak gereed; Vrijdag a.s., te 2 uren, zal op het; Kerkhof te Huisduinen, een monu ment ter zjjner herinnering onthuld worden. Het afbrengen van de »Goldsbro« is door de Berging-Maatschappij te Maas sluis aangenomen voor f 48000. Er is bjj bepaald dat de boot einde April in zee moet zyn. Zoo als het schip daar zit, zal het gelukkig resultaat der onderne ming zeker een triomf zyn van de ener gie van hen, die dezen arbeid zullen leiden. Vrjjdag jl. trachtte een meisje, we gens teleurgestelde liefde, zich door ver drinking in het Heldersch kanaal alhier van het leven te berooven. Zy werd ech ter nog tjjdig gered. Den 28en Februari zal de vereeni ging Crescendo", ter gelegenheid van haar 2-jarig bestaan, een muziekuitvoe ring geven in 't lokaal »Tivoli«. Zondagavond werden in *t lokaal aTivoli" een paar aardige bljjspelen op gevoerd door een gezelschap dillettanten. Over 't spel betuigden de bezoekers meer malen hunne tevredenheid. Van de lading van het gestrande Eng. stoomschip »Benbrack" werden Za terdag 32 balen katoen geborgen. De strafzaken betreffende de ongeregeld heden te Schagen in September '88 gepleegd, tengevolge van liet vervoeren van Guurtje Borst, zijn Vrijdag door de Arr. Rechtbank te Alkmaar in behandeling genomen. 17 personen stonden terecht, waartegen het Openbaar Ministerie de achter hunne namen gevoegde straf heeft geëischt, als 1. Neeltje Metselaar, (mishandeling), 8 dagen 2. Antje Klok, huisvrouw van C. Rotgans, (mishandeling), vrijspraak3. Geertje Rotgans, huisvrouw van G. Borst, (mishandeling), 8 dagen4. Jan Visser Az., (mishandeling), dagen5. Jan Boekei, (mishandeling en in werping van glazen), 5 maanden6. Simon Horst, (uitdraaien lantaarn), 7 dagen7. Eli- zabeth Strooper, (inw. glazen), 14 dagen 8. Aris Houtkooper, (inw. glazen), 2 maanden 9. Willem Vader, (opruiing), 7 dagen10. Cornelis Baars, (inw. glazen), 14 dagen 11. Klaas Schoorl, (inw. v. glazen op beide dagen), 8 maanden 12. Aaltje Jongbloed, (inwerpen van glazen), vrijspraak13. Klaas Visscher Bz., (inwerpen glazen), 8 dagen14. Jan Rotgans, (verbreken van rasterwerk), vrijspraak. 15. Johannes Reijer, (inw. glazen), 2 maanden. 16. Dirk Floor, (verbreken van rasterwerk), 15 gulden, subs. 5 dagen gevang.17. Jan Wit Hz., (inw. glazen en verbreken v. rasterwerk), 1 maand. De beklaagden werden allen verdedigd door Mr. A. P. de Lange. De uitspraak der vonnissen zal plaats heb ben op Dinsdag 26 Febr. a. s. Onder den titel: „Schandaal te Beverwijk" leest men in de Standaard „Men schrijft ons uit Beverwijk van heden: „Gisteravond was het te Beverwijk de z. g. „lotertjesdag", en zooals gewoonlijk, waren de lotelingen ook na weer, onder den invloed van sterken drank, zeer rumoerig. Er was echter dezen keer voor de woestelingen nog een buiten kansje. Het „Leger des Heils" zou des avonds zijn intocht doen in Beverwijk. Om de eerste „oefening" te houden, kwamen met den middag trein eenige heilssoldaten aan zij werden al ter stond met een regen van sneeuwballen begroet. Zij kwamen echter heelhuids onder dak bij een mandenmaker, die als voorstander van het Heils leger hier algemeen bekend is. „Spoedig daarna werden mannen rondgezonden met strooibiljetten, ter aankondiging van de „oefening" op denzelfJen avond. „Men had daarvoor echter geen gunstig bekende personen gekozen't waren er drie, van wie men weet, dat ze bij alle standjes haantje de voorste zijn. Ook dit vermeerderde dus de opwinding, die zich ook reeds in hatelijke liedjes tegen het „Leger" begon te uiten. „Te halfacht begon de „oefening"- Op ver zoek van majoor Schoch was geen politie tegen woordig deze was echter op het raadhuis gere- quireerd. Het lokaal was stampvolvijf lampen brandden er, en de noodige banken waren aan wezig voor zitplaatsen. Van buiten af gezien fde dubbele deuren stonden openj, te midden van de groote menschenmnssa, geleek het inwen dige op een korf wiemelende bijen. Ondanks het aanheffen van allerlei straatdeunen, werd de oefening aangevangen, nadat vooraf de deuren uit het slot getrapt waren. Een van het volk, die aangenomen had voor een flesch jeneveT zich te laten bekeeren, had met nog twee anderen op de „zondaarsbank" plaats genomen en zou even daarna gaan vertellen hoe gelukkig hij was, nu hij gered was, doch de toenemende herrie maakte ten minste dit schandaal onmogelijk. Eindelijk gebood deze „bekeerling", dat allen zich op de knieën zouden werpen, waaraan gretig voldaan werd. Daardoor kwamen de banken vrij, en oogenblikkelijk vloog een der banken door het lokaal. Tegelijkertijd werd een der lampen af geslagen, daarna een tweede, een derde, een vierde- De laatste brandde nog ook deze moest het ontgelden. Een opgeheven zitbank verbrijzelde haar en alles was in het duister. De heilssol daten namen achteruit de vlucht en vonden een eiligen uittocht bij een der aangrenzende bewo ners. Ook enkele vrouwen kwamen langs dien weg in veiligheid. Dit alles was geschiedt in twin tig minuten tijds. De politie verscheen, doch toen zij kwam, was alles reeds afgeloopen. Een joelende menigte toog door de straten, enkele voorwerpen uit het lokaal in triomf met zich voe rende. Vdor het huis van bovengenoemden man denmaker posteerde zich de bandelooze menigte, en niet lang duurde het of een bombardement op de glasruiten van het huis volgde. Het da gelijksch bestuur, bijgestaan door drie politiea genten en twee veldwachters, liet hier niets on beproefd om de orde te handhaven, en toen de eerste steen geworpen was, werd de menigte met den sabel üiteengedreven. De tierende en scheeu- wende hoop groeide inmiddels aan, zoodat het opstootje meer den naam van oproer verdiende. Tegen tien uur achtte de burgemeester het noo- dig de schutters onder de wapenen te roepen. Bij trommelslag werd hieraan voldaan, doch in een wenk werden den tamboer de trom en de stokken ontnomen, zoodat de oproeping maar ten halve kon plaats hebben. Door het roeren van de trom kwamen met de schutters nog meer menschen op de been en was het ergste te vree zen. Gelukkig eohter kalmeerden de tumultmakers een weinig; tegen 12 uur was de rust hersteld. Den 15en Januari is in de derde muiterszaak door de rechtbank van om gang te Tjilegon uitspraak gedaan. Yan de 55 beklaagden werden er 42 vrijge sproken, 12 ter dood veroordeeld en 1 tot dwangarbeid in den ketting voor den tijd van 15 jaren verwezen. Tegen 7 der vrygesprokenen werden maatregelen genomen tot politieke ver banning. Onmiddellijk na de uitspraak ving bet onderzoek aan in de vierde zaak, waarin 27 beklaagden betrokken zyn, en die de vervolging en moord van den heer en mevrouw Grondhout betreft. Eenige Belgische visschers uit Heyst aan zee zoo schrijft men aan het Han delsbl. van Antwerpen zagen Zondag middag op ongeveer drie uren afstands, in de richting van de Nederlandsche kust een gestrand schip liggen (zooals later bleek de Noorweegsche bark »Colombus," welker bemanning te Vlissingen aan land is gebracht.) Zy voeren er heen, vonden het schip verlaten en begonnen nu te redden wat te redden was, voornamelijk papieren en voorwerpen van waarde. Terwjjl zij daarmee bezig waren, be merkten zij op de duinen een troep volks, ongeveer 150 personen, mannen en vrou wen, en uit die groep werd onverwachts een geweerschot op hen gelost, spoedig gevolgd door tien andere; een hunner werd door een kogel ernstig gewond aan den schouder. De visschers voeren nu zoo spoedig mogelyk heen, terwyl van de kust af nog op hen geschoten werd. Bjj hunne terugkomst te Heyst, gaven zij onmiddelljjk aan de overheid kennis van het gebeurde. De Belgische en de Nederlandsche justi tie houden zich bezig met d6 zaak. Men moet de schuldigen reeds op het spoor zyn. De Nederlandsche kustbewoners hebben vermoedelijk de visschers uit Heyst verdacht van het schip te willen stelen. Maar er waren, zooals „la Patrie" terecht opmerkt, wel andere middelen dan schieten, om kenbaar te maken, dat het verboden was, het schip te naderen. De gewonde visscher moet in bedenke- lijken toestand verkeeren. New-York, 18 Febr. De stoomke tels in het groot Central Hotel te Hart ford (Connecticut) zyn hedenochtend te 5 uur gesprongen. Het gebouw van 5 verdiepingen is vernield en weldra ont stond brand in de puinhoopen, waaron der een 50-tal personen bedolven liggen. Het gekerm der gekwetsten was hartver scheurend. Maandag a.s., den 25en Februari, !j hopen onze geliefde Ouders jj HENDRIK SCHOL J en l I te herdenken. p Helder, 19 Febr. '89. 5 Uit naam hunner dankbare jj Kinderen. ReceptieZondag 24 Febb., van 5 1 tot 4 uren. Getrouwd JOANNES FRANCISCUS SARLEMIJN en MARIA JOSEPHA PUTTERS, die tevens hun hartelyken dank betuigen voor de belangstelling, bjj hun huweljjk ondervonden. Helder, 13 Febr. 1889. Geboren JAN, Zoon van M. KERKHOF en E. C. KERKHOF—de Klerk. Helder, 18 Febr. 1889. Bevallen van een Dochter: R. DILG geb. Swier, geliefde Echtgenoote van J. A. L. DILG. Hellevoetsluis, 15 Febr. 1889. Geboren NIKOL AAS, Zoon van J. BLOM en G. BLOM geb. Spil. Helder, 19 Febr. 1889. Geboren: TRIJNTJE, Dochter van M. PONS. T. PONS, geb. Stuivers. Helder, 14 Febr. 1889. Geboren FRANS LOUIS, zoon van C. W. HARBRECHT en E. v. d. HAAGEN. Helder, 17 Febr. 1889. Bevallen van een welgeschapen Zoon M. L. E. VAN DER HEIDE geb. BUSCHKEIZER. IJmuiden, 16 Febr. 1889. Hótel Willem Barends. GeborenR E IJ E R, Zoon van J. KOOGER en N. KOOGER-BAAS. Helder, 15 Febr. 1889. Algemeene kennisgeviug. GeborenCORN ELIS Zoon van C. ADRIAANSE en M. ADRIAANSE-Zwaan. Helder, 15 Februari 1889. Bevallen van een Zoon en een Dochter J. YAN HOOIJDONK Mantjel. Helder, den 17en Februari 1889. Voorspoedig bevallen van een flinken Jongen, M. E. RUGERS—Kamman. Helder, 19 Febr. 1889. Heden overleed, na een kortston dige ongesteldheid, na voorzien te zyn van de H. Sacramenten der stervenden, mijn' geliefde Echtgenoot JOHANNES JACOBUS NAS, in den ouderdom van 51 jaren. Helder, 19 Febr. 1889. Wed. J. J. NAS, geb. Rippens. Mede uit naam der Familie. Algemeene kennisgeving. Op verzoek van den overledene zullen geen uiterljjke teekenen van rouw worden aangenomen. Hartelijk Dank aan allen, die bjj gelegenheid van ons 50- jarig huweljjk hun belangstelling hebben doen binken. L. W. BAKKER. H. J. BAKKER—Bruin. en Kinderen. Helder, 19 Febr. 1889. DINSDAG 26 en WOENSDAG 27 FEBRUARI a. s., 's namiddags yan l'/3 tot 47j ure, zal er in de nevenzaal van het Café „Die Port von Cleve", gehouden worden een van Goederen, door de Werksters der Algemeene Vrouwen-Vereeniging »T E S- SELSCHADE" vervaardigd. De artikelen welke ten verkoop worden aangeboden, zyn naar waarde geprijsd zy bestaan uit GENAAIDE, GEBREIDE en GEHAAKTE GOEDEREN, waaronder ook KINDERGOED en eenige FANTA SIE-HANDWERKEN. De zaal waarin de Bazar gehouden wordt, is geheel afgescheiden van het Café »Die Port von Cleve". Ingang door de deur, rechts van de brievenbus. HET BESTUUR. De leden der Ouderneming De Hoop" worden bjj deze uitgenoodigd hunne goe deren te komen bezichtigen, op Haandag 25 en Dinsdag 26 Februari a.s., in het Yerkooplokaal van den heer MANHEIM, Loodsgracht. De goederen kunnen voor den kostenden prjjs worden ingeruild voor allerlei Manufacturen, Vloerkleeden, Kar petten en verders voor hetgeen wat tot het vak behoort, Directeur A. BRGET, Nieuwstraat 393. Gymnastiei-, en Eiercitie-Vereeiiips: „PRO PATR1A". De Secretaris, C. D. BRAKKE. Damrak 62, Amsterdam, is WOENSDAG 20 FEBRUARI te Helder, Kerkgracht 338, te consulteeren voor Tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 93 uur. Zoolang de voorraad strekt, aflevering van COKES aan de Fabriek, voor 40 en thuis bezorgd voor 45 Genten per Hectoliter. Helder, Februari 1889. DE DIRECTIE,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2