5eZDmer-Concert,op Zondaj 16Jüni,2v.n. Bnrple Stand, peente fierinp, Zitlinc van den Raai der peente Texel Advertentie n. 30-JariEe EcMvereenipiL i NEELTJE SMIT. |I Helder, 14 Juni 1889. nrr'i13 jnni i889- Aan de leden der Herv. Kerk Ds. WARTENA, xan Amersfoort, Kennisgeving. Nationale toereeniPE Burgerplicht, Zangvereeniging Excelsior. S.S. „GOLDSBRO." Do werktuigen en ketels van Zr. Ms. scbroef- stoomscliip 4e kl. „Sommeladijk", welke belangrijke voorzieningen en herstellingen hebben ondergaan aan de fabriek der Nederlandsche Stoomboot-Maat schappij te Feijenoord, zijn bij 'srijkswerf te Am sterdam met gemeerd schip onder stoom beproefd, en hebben daarbij goed voldaan. Het proefstoomen door dien bodem op de gemeten mijl, zal ter reede Texel plaats hebben. Tot aanvul'>ng van een vorig bericht verneemt men, dat de pitein ter zee N. Mac Leod, op grond van he K. B. dd. 18 Mei 1889 No. 90, op den 16 Juli a.s. het bevel zal aanvaarden over een divisie voor binnenlandschen dienst, samen gesteld uit de ramschepen „Buffel" en „Stier", de rammonitors „Matador" en „Cerberus" en stoora- kanonneerbooten „Hefring", „Bulgia", „Geep" „Vali". Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen telegram, heeft Zr. Ms. schroefstoom- schip „Tromp", onder bevel van den kapitein ter zee K. A. Stakman Bosse, 13 dezer de reede van Vlissingen verlaten, ter aanvaarding van den oefe- ningstocht. De machinist 1ste klasse J. A. Schell is di 12en Juni geplaatst aan de fabriek van gebrs. Stork te Hengelo. maanden, zoon van C. Koorn en M. Lont Simon Kuut, 8 maanden, zoon van V. Kunt en J. BrugmanNan Mostert, 52 jaren, (onge- huwd). Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prins Alexander, van Am sterdam, is 9 Juni te Southampton aange komen. Het stoomschip Koningin Emma arriveerde 11 Juni te Amsterdam. Het stoomschip Conrad, van Batavia, arri veerde 11 Juni te Genua. Het stoomschip Soenda, v. Batavia, vertrok 11 Juni van Padang. Het stoomschip Prinses Amalia, van Am sterdam, vertrok 12 Juni van Port-Said. Marktberichten. Purmerend, 11 Juni. Aangevoerd, 100 Paar den, 161 Melk- en vette Koeien, de le prijs houdend, 2e handel matig, 272 vette Kalveren f0,60 a 0,80 per P., 152 Nucht. dito f8 a 20, beiden handel vlug, 930 Schapen, hooger prijs, 250 Lammeren handel vlug, 204 vette Varkens f 0,38 a 0,50 handel vlug, 261 Biggen f 6 a 9, handel matig, Kipeieren f3,50 a 4, Eenden dito f3,50 per 100, 1374 P. Boter f 1,15 a 1,25 per pond. Kleine kaas grasf30'50, aangevoerd 427 st. Schagen, 13 Juni. 5 Paarden f50 a 150, 3 Stieren f 110 a 170, 25 Geldekoeien f 120 a 260, 11 Kalfkoeien f140 a 230, 6 Vaarzen 60 a 80, 13 nucht. Kalveren 8 a 18, 185 Schapen f15 a 35, 397 Lammeren f8 a 16. 20 magere Varkens f 14 a 17, 20 Biggen 7 a 9, Boter per kop f75 a 85, Kaas per Kg. f20a 30, Kipeieren per 100 f 350 a 400, Eenden eieren per 100 f 285 a 290. Burgerlijke Stand gemeente Texel. Van 511 Juni. ONDERTROUWD: Pieter Langeveld en Emelia Helena Dijt. Cornelis Dijker, weduw naar van Naatje Burgman, en Geertje Eel- man. Cornelis Loman en Ellen Mary Win- mill, weduwe van Herman Engelbert Coninck Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.30 per 100 KG. zonder verbinding. Petroleum-Noteering van J. K0RVER. Amerikaansche Petroleum f 9.25. Nobel - 8.25. GETROUWDCornelis Bruin Cz. en Keuntje Boon. GEBORENPieter, zoon van Hendrik Boon en Aaltje Kales. Jan Reinier, zoon van Adriaan Bakker eu Cornelia Smit. OVERLEDENDirkje Hopman, 18 jaar, dochter van Johannes Hopman (overl.) en Aagje Huisman. Neeltje Bakker, 73 jaar, geh. met Jan Salm. Visscherijberichten. Nieuwediep, 12 Juni v.m. Aangebracht door 5 vletten, 12 tot 30 rog p. st. 36 tot 53 cent. 3 kor- ders met 12 tot 20 tong p. st. 40 cent, 3 tot 4 mand kleine schol p. mand f 1,20 a 1,60, 3 tot 4 mand schar per mand f 3. N.m. 18 korders met 8 tot 25 tong p. st. 50 cent, 10 tot 36 kleine tong p. st. 95 cent, 2 tot 3 mand kleine schol per mand f 3, 2 tot 3 mand schar per mand f 4, 40 rog p. st. 46 ot. 3 vletten met 90 rog p. st; 30 tot 40 cent. 13 Juni v.m. 7 vletten met 10 tot 40 rog p. st. 26 tot 88 cent. 11 korders (weinig vangst) met 8 tot 20 tong p. st. 50 tot 60 cent, 15 tot 45 kleine tong p. st. 90 tot 25 cent, 1 tot 2 mand kleine schol per mand f 3, 1 tot 2 mand schar per mand f 4,50. N.m. (door stilte weinig schuiten binnen) 5 kor ders met 16 tot 28 tong p. st. 50 tot 60 cent, 15 tot 36 kleine tong p. st. 25 cent, 1 tot 4 mand kleine schol per mand f 2,50,1 tot 3 mand schar per mand f4. 4 vletten met 100 rog p. st. 26 cent. 14 Juni v.m. 8 u. 16 korders (weinig vangst) met 6 tot 30 tong p. st. 60 tot 65 cent, 15 tot 80 kleine tong p. st. 25 cent, 1 tot 2 mand kleine schol per mand fl,50, 1 tot 2 mand schar per mand f 3,50, 2 vletten te zamen met 60 rog p. st. 26 ct. 1. wEinzug der Gaste auf der Wartburg", aus der oper«Tannhauser". Richard Wag- ner. 2. Ouverture zu der geistlichen oper //Joseph in Egypten". E. N. Méhul. 3. a Marche Turque, a. d. A. Duz Sonate. W. A. Mozart. b. Mazurka, opus 33, No. 4. F. Chopin. 4. Paraphrase sur: «LesRameauxdeFaure", J. H. Bekker. Pauze. 5. Ouverture «Bonsoir Mr. Pantalon". Albert Grisar. 6. Fantaisie de l'opéra-comique«Le Coeur et la mam". Ch. Lecocq. 7. Angelo, Walzer, Alphocse Czibulka. No. 3, 4 en 7 eerste uit voering. politie:. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau I: een belastingpenning. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 11 tot 14 Juni. ONDERTROUWD: W. C. van Breda, banket bakker, en E. C. Mulders. K. W. E. Ploos van Am- stel, predikant, en G. P. Tichelman. P. Kuiper, zeeman, en T. Kruk. GETROUWDA. de Jong en A. Opdam. BEVALLEN: A. E. vanDeïjck, geb. Talboom, z. T. Visser, geb. Hin, z. J. Flens, geb. Ruscha, z. C.Jansen, geb. v. d Wijk, z. M. Breet,geb.Vis- scher, z. J. Gomes, geb. van Heerwaarden, z. A. Steenland, geb. Kalf, d. M. de Boer, geb. Jong- kees, d. D. C. Klazinga, geb. Roodt, z. A. C. Bak ker, geb. Heijselaar, z. T. de Graaf, geb. Kolder, z. L. W. ten Hacken, geb. Caarls, z. N. Hemelrijk, geb. de Wit, z. M. Rcijers, geb. Fagg, z. D. de Ruiter, geb. van Ree, z. E. L. van Otterloo, geb. Ravens, z. OVERLEDEN: L. Leen, 2 j. N. van Halen, 6 m. S. L. Smit, 9 m. J. Meur, 68 j. J. C. van Zamen, 18 j. R. J. van Rijswijk, 10 m. D. Gelder, 58 jaar. gedurende de maand Mei 1889. ONDERTROUWDP. Baijs en T. Mul der. J. Mulder en G. Kooij. GEHUWD: J. Vermeulen en A. Kéyzer A. Duijnker en B. Keyzer; S. Wagemakeren M. Half weeg; S. de Vries en G. Bakker; A. M. Hegeman en A. Tijsen C. Muit en E. Krommedam; P. Baijs en T. MulderJ. Mul der en G. Kooy. GEBORENJan, zoon van D. Baijs en Antje Vermeulen Cornelis, zoon van J. Bak ker en A. DekkerArie, zoon van J. Doves en A. MuitNeeltje, dochter van J. Beukema en E. HalfweegCornelis, zoon van N. Omis en D. Rotgans; Trijntje, dochter van D. Lont en T. Ruijter; Volkert, zoon van Jan Koorn en T. Zomerdijk. OVERLEDENJantje Grootewal39 ja ren, echtgenoot© van P. Muys; Jan Koorn, 6 op Donderdag 13 Juni 1889. Door de afwezigheid van den heer Coninck Westenberg wordt de Vergadering door den heer F. Keijser geopend. Na het lezen van een schrijven van den Com missaris des Konings, behelzende de beëediging van den nieu# benoemden burgemeester, neemt genoemde heer zelve het woord. Hij wenscht den heer C. M. Kooij hartelijk welkom in deze gemeente, belooft de medewer king van den raad, die hem zooveel mogelijk tot ontwikkeling en bloei der gemeente zal steunen, in zijn veel omvattende moeielijke taak als bur gemeester van Texel en hoopt dat de heer Kooij zich weldra zal te huis gevoelen in deze gemeente, en het voorzitterschap v.d. raad moge aanvaarden. De heer Kooij bedankt voor dezen welgemeen- den wensch, en zegt, dat hij met een zekere hui vering voor de onderscheiding, zijn veel omvat tende taak aanvaart, zijn best zal doen om de voetsporen van zijn voorganger te volgen en zal trachten door een strikte nauwgezetheid de be langen der gemeente te bevorderen. Tevens hoopt hij op de medewerking van den raad en de hulp van den secretaris te kunnen staat maken, opdat door eendrachtig samenwerken, een tijdperk van zegen voor deze gemeente moge aanbreken. Na een woord van dank en waardeering tot den heer Loman gericht te hebben, aanvaardt hij het voorzitterschap. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en goedgekeurd. Daarna komt aau de orde, de benoeming van twee ambtenaren van den burgerlijken stand. Met algemeene stemmen worden gekozen de heeren D. C. Loman en C. M. Kooij. Na de algemeene rondvraag, wenscht de secre taris, den nieuw benoemden burgemeester en voorzitter geluk in zijne betrekking cn hoopt, dat het hem moge gegeven worden, dat hij hem met ijver en nauwgezetheid vele jaren zul moge ter zijde staan. De voorzitter bedankt voor den welgemeenden wensch en hoopt dat dezelve vervuld moge wor den. De heer Loman vraagt hierna het woord, be dankt de raadsleden voor den lust en opgewekt heid, waarmede zij hem zoo dikwijls gesteund hebben, en voor den aangenamen gemeenschappe- lijken geest, waarmede, op enkele uitzonderingen na, altijd is gewerkt, en hoopt dat steeds deze geest mag blijven heerschen. Hij bedankt den voorzitter voor de waardee ring zijner diensten, wenscht hem en de gemeen te veel geluk, en hoopt dat de voorzitter en zijne echtgenoote, vele jaren met liefde en gehechtheid in deze gemeente moge verblijven, en wanneer er oogenblikken mochten voorkomen, die een minder aangenamen indruk achter lieten, zich steeds bewust zijn altijd getrouw zijn plicht te hebben gedaan. Dat de verhouding van de gemeente en den raad van dien aard moge zijn, dat hij steeds troost en bemoediging in den bloei der gemeente moge vinden. De voorzitter bedankt den heer Loman voor deze welgemeende woorden. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de ver- gadering gesloten. Vervolg der Berichten. Zr. Ms. 8.8. »Atjeh" is gisteren Dun- geness gepasseerd en wordt nog heden hier verwacht. Dezer dagen werd te Amsterdam gehouden het litterarisch-mathematisch examen, 't welk dengenen, die daarbij slagen, de vrgheid geeft tot deelneming aan 't Hoogere Onderwijs aan een der Universiteiten. Twee der leerlingen, van de School voor Uitgebreid Lager Onder wijs, onder directie van den heer D. A. G. Vastenou alhier, de Heeren J. Wiche- rink en C. van der Lee, namen aan dit examen deel en slaagden beiden. Bovendien slaagde voor hetzelfde exa men de heer L. H. van Berk, privaat leerling van de heeren A. v. Dissel, F. de Yries en F. J. Vermeulen. 't Is zeker voor de school en voor den Directeur en voor de leeraren aan die inrichting eeu nieuwe aanbeveling, nu weder 't bewjjs is geleverd, dat de jon gelieden hier een zoo doeltreffende op leiding kunnen genieten. Geslaagd voor het le natuurkundig examen, de heer P. J. Korver, geb. te Helder. Dcor de Direetie der Marine te Willems oord werd WoenBdag j.1. aanbesteed de levering van verschillende behoeften, ten dienste van het maritiem etablissement alhier. Laagste inschrijvers waren voor: perceel 1, 3000 H.L. gascokes. P. Bandsma, te Helder, a f 41.50 per 100 H.L. Perceel, 2, 400 H.L. hontskolen, P. v. Es Sr., Helder, f 89 per 100 H.L. Perceel 3, 2000 H.L. smeekolen, C. Berghnijs, Amster dam, f 61 per 100 H.L. Perceel 4, 3000 K.G. geteerd hnidpapier, van Gelder en zoon, Amster dam, f 17.90 per 100 K.G. Perceel 5, 10,000 K.G. gezifte menie, Vissering en Lely, Amsterdam, f 18,29 per 100 KG. Perceel 6, 20,000 K.G. pa tentolie, Alberding en zoon, Amsterdam, f31,09 per 100 K.G. Perceel 7, 12,000 K.G. loodwit, wed. Hondorf Blok en Brek, Schoonhoven, f 21,96 per 100 K.G. Perceel 8, zinkverf, J. Betblehem, Helder, f1030 de massa. Perceel 9, lijnolie, ge kookte, Alberdink en zoon, Amsterdam, f 26,36, en ongekookte, wed. J. E. de Boer en zoon, Am sterdam, f 25,15 per 100 KG. Perceel 10, 5000 K.G. groene zeep, A. Klik, Helder, f 1247,50 de massa. Perceel 11, verfwaren, Vissering en Lely, Amsterdam, f 2999 de massa. Perceel 12, cement, grind en zand, W. F. Stoel, Alkmaar. Perceel 13, papier, enz., De Ruijter en Meijer, Amster dam, f750,61 de massa, en perceel 14, kantoor-, schrijf- en teekenbehoeften, J. J. Geerling, Am sterdam, f 516,41 de massa. Hedenmorgen werd door de Directie der Marine alhier aanbesteed Het verrichten van eenige werkzaamheden aan de gebouwen van het Maritieme Etablis sement alhier. Ingekomen 19 biljetten, als van de heeren J. Korft' f15700; P. Verbeij f15600; A. Bels f 15600; Gebrs. Janzen f 15200; J. Schui temaker f15000; W. de Jong f 14900; P. de Waard f14645; A. Graaft f14640; A. Bos f 14600; Gebrs. Klein f 14598; D. de Yries f14512; H. Wijker f14500; G. Moorman f 14349; P. Spruit f 14263; J. Duinker f13997; J. Philips f 13863; J. Oldenburg. Bergen f 13700 G. D v. Doom, Amsterdam f 13400 C. Pool f 13380. 's Konings toestand was gedurende de laatste dagen van tijd tot tjjd een weinig minder gunstig. Dinsdagavond zelfs zoo danig, dat Dr. Vlaanderen in der haast ontboden werd. Z. M. wandelt niet meer in het Park, maar gaat dagelgks een uurtje op het bordes zitten aan de achterzijde van het Paleis. Het wandelen veroorzaakte hem lichaams pijn en bovendien hoofdpijn. Daar de eetlust en slaap zeer goed zijn en Z. M. zich steeds opgewekt gevoelt, vertrouwt men dat genoemde verschijnse len van voorbijgaanden aard zullen zijn. Gisterenmiddag te 1 uur zijn Prof. Rosenstein en Dr. Vinkhuyzen op het Loo aangekomen om te consulteeren. Het O. M. bg het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft levenslange gevan genisstraf gevorderd voor de drie perso nen, die in hooger beroep waren geko men van hunne veroordeeling door de Rotterdamsclie rechtbank, de eerste en derde tot levenslange, de tweede tot 20 jaren gevangenisstraf, wegens den moord op een weduwe in een herberg te Stol wijk gepleegd. Gelijkheid van straf werd thans gevraagd wegens het verband tus- schen de misdadige handelingen van de drie veroordeelden. De uitspraak is be paald op 22 Juni. Beleediging van den Minister van Koloniën ter zake van de rechtmatige uitoefening van zgn functiën, is het mis drijf waarvoor de heer W. E. Willink Ketjen zich Woensdag voor de 5e Kamer der rechtbank te Amsterdam had te ver antwoorden. Twee feiten werden den bekl. ten laste gelegdlo. 't Schrjjven van een brief, dd. 16 Maart, aan den Minister, waarin hij terug komt op zijn bekende grieven over zekere hem onthouden bescheiden en waarin hg o.a. zegt: »gij paart laf heid aan misdaad door mg thans door uwe rechercheurs te doen vervolgen" en waarin hg verder dreigt, met een hon- dezweep aan het Departement van Ko loniën te zullen postvatten en den Mi nister te zullen tuchtigen. 2o. 't Plaatsen van een ingezonden stuk in het weekblad »De Familiebode", dd. 30 Maart, waarin hij opkomt tegen de hem ingebrachte beschuldiging, dat hg gedreigdzou hebben 't Prinsesje te dooden. Beide feiten worden door bekl. erkend. Het O.M. eischt schuldigverklaring van bekl. aan lo. opzettelijke beleediging 2o. smaadschrift en veroordeeling tot zes maanden gevangenisstraf. De bekl. droeg zgn eigene verdediging voor. Het O.M. onthield zich van repliek. Uitspraak op 21 Juni a.s. Het bericht uit Haarlem als zou den 2en Pinksterdag iemand op het per ron van het station onder den trein zgn geraakt en gedood, wordt bepaald tegen gesproken. Naar men verneemt, is door het hoofdbestuur van den bond Maatschap pelijk Belang, te Delft, in beginsel be sloten tot de uitgave van een maandblad en andere periodieke geschriften, ter be strijding van de z. i. verkeerde opvatting van het coöperatie-systeem, zooals zich dit in de winkelvereenigingen Eigen Hulp vertoont en voorts tot bevordering van al die belangen, welke genoemde bond vol gens zgn programma voorstaat. Toch nog iets duister Hoe treurig ook het ongelukkig uit einde van hun lieveling, de 472-iarige Hendrika Blok, te Amsterdam, de beide ouders had gestemd is na te gaan, maar tocïi waren zij Zaterdagavond in zeker opzicht dankbaar, dat die ondragelijke, pijnlijke onzekerheid was weggenomen. Op aller lippen in de buurt van de Engelsche steeg zweeft nu de vraag, hoe is het kind er in geraakt En inderdaad dat is onverklaarbaar. De eenige toegang tot den kelder is een raampje en om dat te openen is mannenkracht noodig en niemand heeft bet op den bewusten dag open gevonden. Het lijkje is op het kerkhof »De Lief de" ter aarde besteld. Twee pleiziertreinen met school kinderen, die zich van Armagh in Ier land naar de naburige zeebadplaats War- renspoint begaven, zijn onderweg veron gelukt. Bg het oprgden van een helling geraakte een aantal wagens van den voorsten trein los en liep terug tegen den tweeden trein. Een vreeselgke schok hae plaats, eenige wagens werden geheel verbrijzeld en alle kinderen daarin ge dood. Omstreeks 80 kinderen hebben, naar men zegt, het leven verloren en vele werden gewond. Ook vele onderwgzers en ouders van kinderen, die zich in den trein bevonden, kwamen om. Uit Belfast is dadelijk een hulptrein gezonden met 20 geneeskundigen. De werkstaking van zeelieden te Glasgow breidt zich voortdurend uit. Bijna alle schepen, die er aankomen, worden door de manschappen verlaten en de dokwerkers te Glasgow, Belfast, Groenock en Londonderry hebben beslo ten het werk te staken om te trachten der beweging kracht bg te zetten. Op enkele plaatsen is de geëisckte loons- verhooging toegestaan. Eenige stoom- vaart-maatschappgen daarentegen, waar de zeelieden niet weer aan het werk willen gaan, hebben den dienst moeten staken. m Op ZONDAG den 23 JUNI a. ܧj) hopen wij de te herdenken van onze geliefde ouders: F. A. BERGMANN en M. H. DRIJVERS. Uit naam der kinderen en behuwdkinderen. F. M. BERGMANN. Helder, den 14 Juni 1889. 25-Jarige Echtvereeniging. Op Zondag a. s. hopen onze 3 geliefde Ouders LEENDERT DE KOK en I ADRIANA VAN HOVEN, f hunne 25-jarige Echtvereeniging j te herdenken. 1 Helder, 16 Juni 1889. Namens hunne dankbare Kinderen. Zondag 16 Juni j& hopen wij de 25-jarige Echtver- 8$ eeniging te herdenken van onze S geliefde Ouders JOHANNES MESKES ïfl en Hunne dankbare Kinderen, j Ondertrouwd P. KUIPER en F. KRUK. Helder, 13 Juni 1889. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd G. RIEDEMAN, Ynurstoker K. N. M. E. VAN GEEL. Helder, 13 Juni 1889. Ondertrouwd WILHELMUS CORNELIS VAN BREDA en ELISABETH CLASINA MULDERS. Receptie 16 Juni, Langestraat. Ondertrouwd Carel Willem Emile Ploos van Amstel, beroep, pred. te GerkesJclooster, en Grada Petronella Tichelman. 13 Juni 1889. Geboren: JOHANNES HENDRIK, Zoon van H. HEMELRIJK en N. HEMELRIJK—de Wit. Helder, 12 Juni 1889. Heden overleed alhier plotseling, de Heer C. J. A. VAN BRUGGEN, in den ouderdom van ruim 55 jaar. Namens de Familie, J. F. A. VAN BRUGGEN. Amsterdam, den 10 Juni 1889. Eenige en algemeene kennisgeving. Hedennacht overleed heel onver wacht, mijn geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgvolle moeder en behuwdmoeder, Mejuffrouw GRIETJE FABER, geb. SCHELLINGER, in den ouderdom van circa 59 jaar. Helder, 14 Juni 1889. Uit naam barer diepbedroefde Echtgenoot en Kinderen, J. FABER. Den 11 Juni overleed onze eenig- ste lieveling REINIERA J.VCOBA, in den ouderdom van 10 maanden. Helder, 14 Juni 1889. G. W. VAN RIJSWIJK, geb. Strikker. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een smartelijk lgden, mgn geliefde Echtgenoot en der kin deren zorgvolle Vader, de Heer DIRK GELDER, in den ouderdom van 58 jaar en 6 maanden. Helder, 11 Juni 1889. Wed. D. GELDER— coelemey. Kinderen en Behuwd-Kinderen. Bevallen van een welgeschapen Zoon D. KLAZINGA—ROODT. Helder, 8 Juni 1889. Ondergeteekende betuigt zgn dank voor de vele en hartelgke blijken van deelneming, betoond gedurende de ziekte en het overlijden zguer Echtgenoote JOHANNA LUCRETIA SUSANNA HöRMANN, inzonderheid aan HH. leden van het muziekgezelschap Harmonie". Wieringen, 13 Juni 1889. F. JANSONIUS. te HELDER (Palmstraat.) Zondag 16 Jnni 1889 voormiddags 10 ure, zal D.V. als spreker optreden de WelEerw. Heer „Spr. O ÏO»", (afd. \'eil. Jong.-Verbond), alhier, wenscht D. V. haar feestelijk te herdenken in het lokaal voor EvangelisatiePalmstraat., op Zondag a.s., des middags ten 5 ure, met medewerking der Zangvereeniging ZINGT DEN HEER". Als spreker hoopt op te treden de Wel Eerw. Heer Ds. A. WARTENA, van Amersfoort. Voor een ieder rr(Je toegang. het bestuur. Aanstaanden Dinsdag van half twee tot half vier ure des namiddags bestaat gele genheid op 's Rijks Werf, ingang west poort, tot het kosteloos inenten van kinderen van onderofficieren en minderen der Zeemacht en van minvermogenden. te HELDER. VERGADERING der Leden op Haan- dag 17 Juni 1889, des avonds 8 uur, in het lokaal »Tivoli." De Voorzitter, HARMS. REPETITIE, op MAANDAG 17 JUNI a. s., des avonds ten 8 uur, uur, precies. Een trouwe opkomst wordt verzocht. HET BESTUUR. Allen, die iets te vorderen hebben ten laste van het werk bg bovengenoemd stoomschip, worden verzocht hunne reke ningen ten spoedigste in te leveren bg den heer W. J. VAN NECK, Cargadoor, Nieuwediep. BREISTERS gevraagd, bjj J. GRAAFF, Spoorstraat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2