Advertentie n. tochten, is bestemd om ongeveer medio October naar Oost-Indiê te vertrekken, ter aflossing van het stoomschip „De ituyter" bij het auxiliair- eskader. Het ramschip „BuiTel", comm. de kapt. t. z. N. Mac Leod, en de ramonitor „Matador", comm. de kapt.-luit. t. z. F. J. Beekman, zijn hier heden ▼an Hellevoetsluis gearriveerd. De rammonitor „Matador" heeft herstelling ondergaan van de stoomstnarinriohting. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Burgemeester den Tex", vertrok 6 Juli van Arasterdam naar Batavia. Het stoomschip «Prinses Amalia", arriveerde 6 Juli te Batavia. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina", ver trok 6 Juli van Batavia. Marktberichten. Hoorn, C Juli. Tarwe f 6,25 a 8, Gerst f4 a 5, Haver f3,25 a 4, Erwten: Witte f9,50 a 11, Groene f 11,25 a 14, Grauwe f 16,25 a 19, Vale f 10,25 a 14, Bruine boo- nen f7,25 a 12, Karwei f 10 a 12,50, Mos terdzaad f 18,50 a 19, 2 Paarden f270 a 275, 5 Schapen f26 a 31, 42 Kalveren f 16 a 24, 20 Varkens f8 a 18, 42 Biggen f 4 a 9, 30 Kippen f 0,50 a 1,30, 3000 Kipeieren f 3,25 a 3,50 per 100, 1450 koppen Boter f 0,60 a 0,65 per kop. Alkmaar, 6 Juli. Aangevoerd 2 Paarden f 90 a 140, 8 Koeien en Ossen f 190 a 220, 14 nucht. Kalveren f 10 a 16, 20 Schapen f 16 a 24, 48 Lammeren f 10 a 14,50, 54 magere Varkens f12 a 17, 192 Biggen f5 a 12, 4 Bokken en Geiten f 4 a 8, Boter per kop f0,75 a 0,85, Kipeieren f 3,50 a 4 per 100. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.50 per 100 KG. zonder verbinding. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 5 9 Juli 1889. ONDERTROUWD: n GETROUWD: j Geene* Bevallen: A. Schuurmans, geb. de Wijn, z A. C. Gouwenberg, geb. Moorman, d. A. P. L. Vermeer, geb. Ten Bosch, d. A. P. Polling, geb. Van de Giessen, z. N. Pranger, geb. Raar, d. A. M. Hin, geb. Van der Wooning, z. OVERLEDEN: M. Bakker, geb. Kikkert, 70 j. G. Lange, 21 j. J. Roggeveen, 9 m. A. M. van Wijnen, lm. A. J. Klerk, geb. Namink, 68 j. N. Du pont, 6 m. C. Pruim, 7 d. A. Moolhuysen, 4 j. Vervolg der Berichten. De Heldersche kermis van 1889 is we der voorby. Begunstigd door zeer goed weder, is van de uitspanningen, die het jaarlijksch volksfeest bood, door zeer velen geprofiteerd. Op onderscheidene dagen der feestweek, doch vooral des Zondags, werd de kermis door tal van vreemdelingen, bewoners der gemeenten in den omtrek, bezocht. Het is ons doel niet om al hetgeen de ker mis, die nu tot de geschiedenis behoort, aan bood in bijzonderheden te bespreken. Wèl willen we als ons gevoelen te kennen geven, dat, zoolang het volksfeest hoezeer ook in veler oogen verouderd en niet meer passende in de lijst van den tegenwoordigen tijd door zoovelen wordt gehuldigd als een ge- wenschte gelegenheid tot ontspanning, er hier ter plaatse vooreerst nog van geen afschaf fing kan sprake zijn. De bevoegde autoriteit ga voort met beperking, ten aanzien van be delaars en musici, maar late de kermis be staan ten genoegen van zoovelen, die er blyk- baar vermaak in scheppen, dat zij éénmaal per jaar eens ongestoord feest kunnen vieren. En bovendien vergete men niet, dat, hoezeer ook wel tegen de kermis bezwaren zijn te opperen, die verre van ongegrond zijn te noe men, zulk een volksfeest ook in sommige op zichten wel degelyk nut sticht. Familieleden komen elkaar bezoeken en versterken ten tijde van 't volksfeest den band van toegenegenheid, die, zonder zulk een aanleiding tot bezoek, heel licht losser zou worden. En als men opmerkt, dat te midden eener zoo groote menigte feest vierenden geen verstoring van orde plaats heeft, dat men elkaar met welwillendheid be jegent en menigeen in gepaste vroolijkheid met familieleden en vrienden genoegen zoekt te smaken, dan moge men ook al over sommige verkeerdheden klagen, men moet toch er kennen, dat de kermis ook hare goede zijde heeft. De meergegoeden verplaatsen zich soms in den zomer voor eenigen tijd naar buiten om zich te ontspannenvelen der mingegoeden moeten zich met het verblijf in hunne woon plaats tevreden stellen. Inzonderheid voor de zulken is het kermisvermaak een gewenschte afleiding, een aangename verpooging te mid den van het dikwyls zorgvolle leven. Gisterenavond bij de tweede opvoering van de opera«Catharina en Lambert", werd na het einde van het le bedrijf aan den componist, de hr. C. van der Linden, een fraaie krans aangeboden, over welk feit het talrijk publiek in enthousiasme kwam en daverend in stemde met de hulde, door eenige vereerders den componist van de lieve opera«Catharina en Lambert" gebracht. De Fransche oorlogskotters «Sardine" en «Hareng*', kwamen gisteren alhier in de haven, komende uit de Noordzee. Beide bodems bezoeken eenige vis- schershavens en houden politietoezicht op de visscherij. Ook is het Fransche oorlogsstoomschip «La Mouette", dat eenige dagen te Am sterdam heeft vertoefd, door het Groot Noordh. kanaal alhier aangekomen. Yan hen, die deelgenomen hebben aan het examen voor de kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam, zyn ge slaagd de jongelingen J. C. Eikema en H. J. Kuiper, beiden leerlingen der school van den heer J. P. Van Varik alhier. Vrjjdag jl. is aan de Hoogeschool te Groningen bevorderd tot Doctor in de Wis- en Natuurkunde, de Heer H. J. Oosting, Leeraar aan het Kon. Instituut voor de Marine alhier. De verkiezing van zes Leden voor den Gemeenteraad zal Dinsdag a. s. plaats hebben. De aftredende Leden zijn de heeren W. J. Maalsteed, H. Janzen Ez., W. J. van Neck, L. F. over de Linden, P. S. Hordijk en E. Franken, die allen herkiesbaar zijn. 5 Juli 1882, het jaar der treurige ramp met Zr. Ms. rammonitor «Adder". Wij zouden geen herinneringen opwek ken die tot droefheid stemmen, ware het niet dat de Vereeniging «Admiraal de Ruijter", door de prijselijke gewoonte in hare statuten op te nemen, om het feit jaarlijks op het kerkhof te herdenken, daartoe aanleiding gaf. Gevallen wapen broeders te herinneren, is een denkbeeld dat toejuiching verdient. Vrydag 11. waren de leden der Onder- officiers-Vereeniging der Zeemacht «Ad miraal de Ruyter" en een afdeeling van de Vereeniging «Van Speyk", te Am sterdam, bg het monument vereenigd om de kransen en nationale linten te her nieuwen. Deze eenvoudige maar ernstige plechtigheid werd geleid door den Presi dent der Vereeniging «Admiraal de Rug ter", den Heer J. H. Schrijver, die een woord ter nagedachtenis aan de omge komenen wjjdde. Ook de afgevaardigden van de Onderofficiers-Vereeniging «Van Speijk", de heeren R. J. Buisman en P. B. Bosch, herdachten in gevoelvolle taal hunne vroegere wapenbroeders. Een groot aantal belangstellenden wa ren van deze plechtigheid getuigen. Door de Prov. Staten van Noord holland is Vrijdag besloten f 17000 subsidie toe te staan tot verbetering van de haven beoosten 'Oudeschild op Texel. Ook door het Ryk zal gelgk bedrag tot verbetering der haven worden toegestaan. Namens het geheele loodspersoneel werd Zondag j.1. te 's Hage, aan den af getreden inspecteur, den Schout-bij-nacht Jhr. de Koek, door eene commissie een fraai geschenk aangeboden, bestaande in een cylinderbureau met stoel van noten hout, voorzien van zilveren plaat met inscriptie. Terschelling, 6 Juli. In de afge- loopen week is de laatste verbinding met het telegraafkantoor in orde gekomen. De regeling der kustwacht alhier is nu inder- derdaad eene model-regeling, blgkende uit de volgende opgave Het telegraafkantoor te West-Terschel ling is telefonisch verbonden met den Brandaris, het dorp Midsland, den boots man van de reddingsboot te Midsland en dien te Oosterend. Daarenboven is het evenzoo verbonden met den vuurtoren en twee reddingsstations op Ameland. Dag cu nacht kunnen de dienstdoende beam- ten worden gewekt. By scheepsrampen wordt onmiddellijk bericht gezonden aan den inspecteur van het loodswezen, den agent van den sleepdienst en aan het bestuur der Redding-maatschappg op dit eiland. Het moet nu al bijzonder ongun stig weder zgn als een in nood verkeerend schip niet spoedig wordt opgemerkt. De Commissie tot ondersteuning der door den Februari-storm van hun man en vader beroofde Vlissingsche gezinnen betuigt haren landgenooten haar welge- ra eenden dank voor den krachtigen ze- dclijken en geldelijken steun, dien zij bg haar streven door het geheele land mocht ondervinden. Nimmer had zy durven ver wachten, dat het totaal der liefdegaven en de geestdrift, waarmede ze bijeenge bracht werden, het zoo luide zouden ver kondigen, welk een dankbaar werk het is in Nederland medegevoel en hulp te vragen voor Weduwen en Weezen. Dat tol aal toch bedraagt niet minder dan f 14592.35, ongerekend eene som van fr. 20.000, bijeengebracht door eene com missie te Antwerpen. Een afzonderlijk woord zg gebracht aan de Redactiën der Nieuwsbladen, aan wier krachtige medewerking voor een goed deel deze schoone uitkomst te dan ken isaan de Hoofden van Scholen die door een opwekkend woord hunne leerliugen aanspoorden tot het afzonde ren eener kleine gave aan de Schryvers en Uitgevers, die de netto opbrengst eener pennevrucht voor het goede doel bestem denen aan de vereeniging «Kunstliefde en Men8chlievendheid te Rotterdam," die een bedrag van f 1527.80, zgnde het batig saldo eener door haar gehouden tombola, aan de Commissie overmaakte. Te Egmond-aan-Zee zgn verleden week door het plaatselijk bestuur der Noord- en Zuid-Hollandsche Redding- Maatschappij proeven genomen met het aldaar aanwezige vuurpgltoestel. Bg deze oefeningen bleek, hoe weinig vertrouwen er nog kan gesteld worden op dit red lingsmiddel, want van de vgf pglen, welke werden afgeschoten na melijk 1 Engelsche en 4 Hollandsche misten 3 Hollandsche pglen hun doel geheel en al, dewijl zij onmiddellgk na het afschieten uit elkander spatten. De Redding-Maatschappg laat echter niets onbeproefd om hierin de noodige verbeteringen aan te brengen en stelt zich ten doel hulp aan te brengen zoo veel in haar vermogen is. Zondag avond omstreeks vgf uur kwam eene zeilboot, waarin zich drie personen bevonden, de Maas af aan de Ruige PJaat te Delfshaven. De boot kantelde, met het gevolg dat twee perso nen, zgnde vader en zoon, verdronken de derde werd gered. Aan een wydloopig bericht in de «Soe- rabaja Ct." omtrent de ontdekking van kwade practijken aan het marine-etablissement te Soerabaja, ontleenen wij de volgende feiten. Bij de ^fdeeling scheepsbouw bestaat de gewoonte, dat de commandeurs (of zyn het bazen of wat anders misschien bons afge ven voor ontvangen bouten en ander klein materiaal, enz. «Goed voor f25 wegens ge leverde bouten," of iets dergelyks, bijvoorbeeld. Die bon 8 en hun geldswaardig bedrag worden op het eind van de week opgebracht op den staat, op welken «na verificatie* de uitbetaling geschiedt in presentie van den directeur, den hoofdingenieur. Altyd door ging dat vlot en grif, nooit eene enkele op- of aanmerking, jarenlang. Schijn baar althans; want dat een bon van f 25 voor f75 werd opgebracht, en dergelijke kleinig heden meer, dit viel niet op, het is ook niet de moeite waard, schijnt het, om voor zoo'n luttel bedrag al die bons na te gaan. Hoe het zij, er kwam ruzie tusschen de »diï mineros," en diensvolgens verraad, zoo dat bij de laatste uitbetaling (Zaterdag) een paar kleine vergissingen aan het licht kwamen. Zaterdag middag en avond diensvolgens een nagepluis tot in het holste van den nacht bij den hoofd-ingenieur van scheepsbouw. Gevolg, dat er reeds voor p.m. f 5000 aan fraude ge snapt en de officier van justitie gewaarschuwd werd. Een vroolyke Zondag, vol gepluis en gewrocht, en een niet minder drukke Maandag waren het natuurlijk gevolg; en zoo zal het nog wel wat voortgaan. Zóóveel is reeds duidelijk geworden, dat de officier van justitie aanleiding vond om den klerk W. benevens twee inlandsche aannemers voorloopig in verzekerde bewaring te doen nemen. Het hoofd der Zondagschool, welker leerlingen het noodlottige uitstapje van Ar- magh naar Warrenpoint maakten, dat door de bekende spoorwegramp zoo aller droevigst gestoord werd, ontving dezer dagen van de Spoorweg-Maatschappg een rekening van ongeveer 40 p. st. wegens 941 kaartjes, die door hem voor zgn leer lingen genomen waren. Hg achtte dit een onbeschaamdheid en heeft de betaling ge weigerd, daar de Maatschappij, in plaats van zgn leerlingen naar Warrenpoint te brengen, hen slechts een paar mglen ver had gebracht en toen door schandelijke onbezonnenheid een ongeluk had veroor zaakt, dat aan 76 van hen het leven ge kost en aan 400 wonden en kneuzingen berokkend heeft. De brand in de mgn te Saint-Etien- ne heeft men thans in zgn macht. De ministers Constans en Guyo, die naar de plaats des onheils zgn gegaan, hebben eerst de geredde mynwerkers, die in het ziekenhuis en bg hun familie verpleegd werden, bezocht, waarna zg in een diepte van 350 meter zgn afgedaald, teneinde te zien welke maatregelen ge nomen zgn om den brand zooveel moge lijk te bepalen. De ministers hebben zich op den gang begeven, waar 120 lgken liggen, die reeds zoover tot ontbinding zgn gekomen, dat zij eerst gekist moeten worden, voor zg naar boven worden ge bracht. Men vermoedt, dat de ramp ont staan is door onvoorzichtigheid van een mgnwerker, die getracht heeft te rooken. Over de ontploffing in de mgn te St. Etienne wordt nog het volgende ge meld. Omstreeks half twaalf hoorden de werk lieden, die buiten de mgn arbeidden, een geluid als van een kanonschot, terwjjl de grond over een groote uitgestrektheid schudde. Er verscheen een dichte rook kolom; het leed geen twyfel of de mgn stond in brand. De schacht van Verpilleux staat met twee andere mgnen, nl. die van St. Louis en Jabin, in verbinding, waarheen het vuur zich verspreidde. Gelukkig waren betrekkelgk weinig werklieden in deze laatste putten. Dadelgk werd hulp ge bracht, maar intusschen verspreidde het vuur zich tot de stallen, waar 60 paarden verbrandden. Een verstikkende lucht vulde de mgn. Het reddingswerk werd niettemin voortgezet en aanhoudend brach ten de hyschtoestellen gewonden en lijken naar boven. Vreeselgk was het kermen der ongelukkigen, die verminkt uit de mgn werden gehaald. Door instorting van een deel der mgn zijn omstreeks 150 werklieden bedolven. Men hoopt hen nog te kunnen bevrgden. De oorzaak der ontploffing wordt nog slechts gegist; gewoonlgk is er in de schacht van Verpilleux zeer weinig myn- gas, en het kan dus zgn dat de arbeiders daarom niet voorzichtig genoeg waren. Het huwelgk van den Griekschen kroonprins met Prinses Sophie van Pruis- se n zal, luiden9 officiéél bericht, op 18 Oct. plaats hebben. De Duitsche Keizer komt daags na aankomst der bruid te Athene. De bruidschat zal bestaan uit 150,000 markeen geschenk van het koninkrijk Pruisen en evenveel van den Keizer. Bovendien heeft de Prinses het gebruik van 200,000 mark. Dr. Nansen, de vermaarde Noorsche reiziger, wordt te Londen, waar hg thans voor eeigen tijd vertoeft, zeer gevierd. Hg hield in het aardrijkskundig genootschap aldaar een voordracht over zijne expe ditie op sneeuwschoenen door Groenland, en wees daarbij o. m. op eenige van de wetenschappelijke resultaten van die expeditie, welke nog niemand vóór hem ondernam. Het is gebleken, dat het bin nenland van Groenland niet, zooals de ontdekkers, de Noorsche Vikings, meen den, vruchtbare velden bevat, maar dat het een uitgestrekt, schildvormig sneeuw en ijsland is. Voorts is er een zeer lage temperatuur in het binnenland, hetgeen in strijd schjjnt met de aangenomen me teorologische wetten. Dr. Nansen gelooft dat de vorming van Groenland veel over eenkomst heeft met die van Schotland en Noorwegen, welk laatste land een ijspe- riode heeft gehad als die, waarin Groen land nu verkeert. Hg meent, dat de bes te wijs om het vraagstuk betreffende het groote ijstijdperk op te lossen is, de plaat sen te onderzoekeu, welke nu in dien toestand verkeeren, en de meest geschik te plaats daartoe is Groenland, de koud ste plek op aarde. In Westeljjk China bestaat een zon derling gebruik om een meisje ten huwe lgk te vragen. Als een meisje meent, dat een minnaar aanzoek om haar hand wil doen, klimt zjj in den top van een hoogen boom en gaat daar zitten, terwijl al hare oudere vrouweljjke bloedverwanten, met dikke stokken gewapend, onder aan den stam post vatten, om den minnaar bg zjjne nadering met stokslagen te ontvangen. Als het nu den moedigen minnaar ge lukt, ondanks de stokslagen der teedere bloedverwanten, den top, waar zgn schoo ne zit, te bereiken, heeft hij haar als zgn bruid gewonnen. Dikwijls, inzon derheid wanneer er veel van die gewa pende duenua's zgn, kan hg tegen hare aanvallen geen stand houden en trekt onverrichter zake af, getroost door de overtuiging, dat dit de rechte boom niet was waar hg in moest klimmen. Op 12 October 1892 zal het 400 jaar geleden zgn, dat Christoffel Columbus de nieuwe wereld ontdekte en een groot aantal landen maakt zich gereed dien dag feeste lijk te herdenken. Zondagochtend is de sneltrein van Keulen naar Frankfort bg het station Roehrmoos ontspoord. Volgens officiëele berichten was de wissel verkeerd gesteld, zoodat de trein kwam op een zjjspoor, waar drie waggons stonden. Acht perso nen werden gedood, waaronder zeven uit Eisenstock in Saksen Elf personen wer den gewond. Van de gewonden werden vijf met een ziekentrein naar het zieken huis te München gebracht. Sinds geruimen tjjd liep door de straten van Berljjn een man, die onge merkt met een mes of schaar de kleedjes van dames vernielde of er zwavelzuur over goot. Tot dusverre zocht de politie vruchteloos naar den pleger van die er gerlijke balddadigheden maar thans moet de schuldige gevat zgn. Het is een jong boekbindersgezel, Bivour genaamd. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur! Mogen wij U beleefd eenige rnimte verzoeken voor het volgende? Een gedeelte van het stuk van den heer P. Maats, in nw nummer van Woensdag, 3 Juli j.1., eiseht van onzen kant eenige nadere toelichting. Wij stellen voorop, dat het ons allerminst om hatelijkheden te doen is, en dat wij volstrekt niet tot de vertrouw bare zijde behooren, waarvan de heer P. Maats in zijn ingezonden stnkje spreekt. Daarom laten wij het grootste gedeelte van dit schrijven onbe sproken. Alleen komen wij er als pachters en kooplie den van zeegras tegen op, dat het onrechtmatig en verbreken van de overeenkomst is, indien men in bepaalde gevallen voor waar van mindere kwaliteit een minderen prijs betaalt. In het con tract toch belooft de bewerker o. a., dat hij zal leveren zeegras van goede kwaliteit. Dit wordt nader omschreven. Wie nu eenig begrip van han del heeft, weet, dat men maar niet alle waar kan aannemen, dat modderig, vuil, duf of slecht be werkt goed geen of weinig handelswaarde heeft, en dat dit of afgekeurd óf tegen één geëvenre- digd lageren prijs aan de markt moet komen. Of komt het niet voor, dat geheele partijen zee gras, door ons elders afgeleverd, afgekeurd wor den, voor onze rekening opgeslagen en zeer tot ons nadeel blijven liggen? Wij durven verzekeren, dat wij, wat er eenig- zins door kan, aannemen en steeds de billijkheid in het oog honden. Er komt nog iets bij. Nie mand is meer gehouden voor één bepaalden pach ter te werken. Bevalt het bij den eenen niet, men gaat bij den anderen. Daarenboven is het grootste deel (wel twee derden) van het zeegras, dat thans van Wieringen in den handel komt: gevisoht zeegras. Het staat iedereen vrij dit op te halen en is daarom het eigendom van den werkman. Hij verkoopt het aan den meestbie dende. Overigens kunnen beschouwingen over groote winsten, door pachters en kooplieden gedurende de laatste jaren behaald, gerust achterwege blij ven. De zeegrashandel was in de laatste jaren verre van rooskleurig. Wie zich er aan waagt, moet zich in den regel met zeer matige winst te vreden stellen, en zich ook op mogelijke ver liezen voorbereiden. Het blijkt immers nit aankondigingen, dat uit de tweede en derde hand zeegras wordt aange boden tegen buitengewoon lage prijzen, en nog wel bij kleine partijen, franco aan huis. Deze prijzen verschillen al zeer weinig van die, welke hier worden uitbetaald. Dat er voorts weinig liefhebbery meer is voor het pachten van wierwaarden, bleek duidelijk bij de laatst gehouden verpachting door het Bestnur der Domeinen te Helder, waar verschillende per- ceelen, nog wèl bij opbod, in het openbaar wer den verpacht. Zij konden niet eens de vorige pachtsom opbrengen; terwijl sommige nog voor loopig door den heer ontvanger moesten inge houden worden. Toch moest menig koopman en pachter, die tegenwoordig was, niettegenstaande de lagere prij zen, er niets meer van hebben; terwijl pachten, die hunne perceelen hadden opgegeven, en ze voor minder konden herpachten, dit toch niet deden. Hadden dezen eenigszins goede zaken ge maakt, dan zou dit wel niet het geval geweest zijn. Wij herhalende zeegrashandel is in de laatste tijden niet rooskleurig geweest. Men moet er zich niet te veel van voorstellen. Wij zullen voortgaan met niet alleen onze be langen, maar ook die van de werklieden in het oog te honden. Voor degelijke waar wordt de volle prijs, voor mindere, naar gelang de billijk heid het vordert, een evenredig lageren prijs be taald terwijl er, als bij elk solied handelaar, ook bij ons op het geld gerekend kan worden. Genegen om de raenschen te helpen, zijn wij steeds geweest. Voor zooverre ons dit mogelijk is, worden rentelooze voorschotten gegeven tot het inkoopen van hetgeen soms voor het bedrijf noodig mocht zijn. Later wordt dit weder afge rekend. Het een en ander maakt onze admini stratie wel eens lastig en omslachtig; maar het is er eenmaal aan verbonden. Wanneer wij er nog bijvoegen, dat de pachter of handelaar moet zorgen, dat Bteeds een behoor- lijk bedrijfskapitaal aanwezig is, dan kan nit het aangevoerde genoegzaam blijken, dat zijne positie juist niet benijdenswaardig is. Hiermede hebben wij gezegd, hetgeen wij ge meend hebben te moeten zeggen. Wijl wij ongaarne in couranten schrijven, zul len wij in geen geval over deze zaak verder uit weiden; maar laten het aan andere pachters en andere kooplieden over hnn gevoelen te uiten. Wieringen, 8 Juli 1889. C. J. VAN KELCKHOVEN. C. KAAN. D. ASJES, Lzoon. Getrouwd A. M. BAKKER en M. DE VRIES, die tevens hunnen dank betuigen voor de talrijke bewgzen van belangstelling, bg hun Huwelgk ondervonden. Wieringen, 5 Juli 1889. Voorspoedig bevallen van een Zoon, A. SCHUURMAN, geb. DE WIJN. Helder, 5 Juli 1889. Eenige kennisgeving. GeborenFRANCISCUS THOMAS, Zoon van Th. F. J. DE HAAS en Theod. DE HAAS—HEERES. Amsterdam, 8 Juli 1889. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon: A. M. HIN-VAN DER WOONING. Helder, 8 Juli 1889. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Dochter: A. SCHEERMAN-SALLEM. Amsterdam, 7 Juli 1889. Den 8n Juli 1889 werd te Amsterdam geboren: HEINRICH JOHAN PAUL FREDERIK, zoon van F. P. GANS en E. J. GANS-GROEN. Heden trof ons weder een gevoe lige slag door het plotseling over igden van onzen eenigsten lieveling JAN, in den ouderdom van 14 weken. Diep betreurd door zyne ouders. H. VAN PELT. J. VAN PELT, geb. Basstra. Helder, 8 Juli 1889. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na eene korte ongesteldheid, onze geliefde Echt- genoote en Moeder, Mejuffrouw A. J. DE KLERK—NAMINK, in den ouderdom van ruim 68 jaren. Helder, 7 Juli 1889. M. DE KLERK, Kinderen en Behuwdkinderen. Heden werd ons ouderhart diep getroffen, door het plotseling afster ven van onzen lieveling ARIEN, in den aanvalligen leeftgd van vier jaar. Een kortstondige ziekte maakte een einde aan zgn, voor ons zoo dierbaar, leven. Diep betreurd door zgne ouders, broertjes en zusjes en verdere familie. Helder, 7 Juli 1889. P. MOOLHUIJSEN. M. MOOLHUIJSEN Hoogerdeijn.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2