talie Plaatspeolea! Advertentie n. en Aan de leden der Herv. Kerk Nationale Christel, geheel Onthoudings-Vereeniging. Yerpieras op ZONDAG 11 AUGUSTUS Inrichting voor U. L. 0. KENNISGEVING. Waarschuwing. dat is niet waar. Als de afslag behoorlijk geregeld en de percentage voor de gemeente kas bepaald is, dan kan de gemeente het best er op wagen, een gebouw te stichten. De kosten er van zullen door de opbrengst be hoorlijk worden bestreden. Had men dit maar eerder bedachtDe visscherij en de visch- handel verschaften aan deze gemeente heel wat voordeel. De gemeente mag er dus wel de moeite voor over hebben om den vischaf- slag naar behooren te regelen, op een wijze, dat de belanghebbenden door een geringe percentage zelf bijdragen om de kosten van het voor hen zoo onontbeerlijk lokaal te be strijden. Elders te IJmuiden b.v. heeft men de zaak oneindig veel beter begrepen. Hier komt men, helaas, zooals wel meer ge schiedt, precies achteraan. Doch beter laat dan nooit. We hopen dat de Raad deze be langrijke aangelegenheid weldra tot een punt van ernstige overweging zal verheffen, en dat dan bij 't besef der noodzakelijkheid om in deze te handelen, zich geen storende omstan digheden zullen voordoen. Men late zich dan niet belezen Helder, 6 Augustus 1889. Y Marine en Leger. Bij Koninklijk besluit d.d. 25 Juni 1889 zijn aangesteld tot Se luit. bij het 4e reg. vest.-art., de eadetsE. A. D. E. Carp, J. L. Bels, W. van der Koogh, G. de Josselin de Jong. J. C. A. Jansen en P. Visser. Genoemde officieren zullen den lOen Augustus in functie gesteld en worden ingedeeld bij het garnizoen alhier. Door den Minister van Oorlog is benoemd tot conducteur der art. van de 2e kl. op de forten Oost- en Westoever, de sergeant W. A. Witmer van het le reg. vest.-art. en in verband daar mede de eonducteur der art. J. B. Bakkers op eeu daartoe door hem gedaan verzoek verplaatst van de forten Oost- en Westoever naar het fort Dirks-Admiraal. De luit. t. z. der 2de klasse A. E. Zimmerman is op zijn verzoek, met 16 dezer maand eervol uit den zeedienst ontslagen. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram, zijn Z. Ms. schroefas, late kl. Tromp en Atjeh, onderscheidenlijk onder bevel van de kap. t. z. K. A. Stakman Bosse en J. Mercier, den 6de dezer van Chriatiania vertrokken. Zr. Ms. schroefas. Aruba, onder commando van den luit. t. z. le kl. P. M- W. T. Krayenhoff van de Leur, dienst doende voor artillerie-instruc- tiescbip, zal deelnemen aan de gecombineerde manoeuvres voor zee- en landmaeht ter reede van Tessel. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Soenda" vertrok 6 Augus tus van Amsterdam. Het stoomschip «Conrad", van Amsterdam, vertrok 6 Augustus van Southampton. Het stoomschip «Prinses Amalia", van Ba tavia, vertrok 6 Aug. van Padang. Het stoomschip «Koningin Emma", van Amsterdam, vertrok 8 Augustus van Suez. Marktberichten. Purraerend, 6 Aug. Aangevoerd 25 Paarden, 287 Melk- en vette Koeien hooger in prijs, 208 vette Kalveren f 0,60 a 0,80 per pond, hooger in prys, 86 Nucht. dito f 12 a 24, 1295 Schapen en Lammeren, hooger in prijs, prijs houdend, beiden handel vlug, hooger in prijs, 126 Vette Varkens f0,46 a 0,64 per pond, handel vlug, 184 Biggen f 6 a 10, handel stug, Kipeieren f 3 a 3,50 per 100, 1413 pond Boter, fl a 1,10 der pond. Appelen 400 mudden f 3.50, a 5, Peren 350 mudden f 3.25 a 4. Kleine kaas gras f 33, aangevoerd 382 st. Schagen, 8 Augustus. 8 Paarden f 60 a 200, 5 Stieren f80 a 180, 54 Geldekoeien fl20a 250, 6 Kalf koeien f150 a270, 10 nucht. Kal veren f10 a 16, 145 Schapen f16 a 33, 300 Lammeren f 14 a 184, 34 mag. Varkens f 12 a 19, 7 Biggenf5all, 30 Kippen 30tot80ct., Boter per kop 80 tot 85 ct., Kaas per kilogr. 20 tot 35 ct., Kip-eieren per 100 stuks f 2,75 a 3,25. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.80 per 100 KG. zonder verbinding. Visscherijberichten. 7 Aug. vm. 1 bom met 30 tongen, 60 kleine en middelb. tongen, tarbot en scharren, voor f 60. Nam. Wegens mist, geen schuiten naar zee. 8 Aug. vm. Niets binnen. Schuiten naar zee. 9 Aug. vm. 8 uur. 20 korders, 8 a 20 tongen, per stuk 75 ct., 20 a 40 kl. tongen, p. st. 25 ct. 5 a 15 manden kleine schol, p. m. f 1.25; la 2 manden scharren, p. m. f3.50. Schuiten nog in zee. Afloop der Openbare Verhooping, gehouden in het lokaal Musis Sacrum", op Woensdag 7 Augustus, ten overstaan van Notaris Hattinga Raven. 1. Een Woon-en Winkelhuis, Pakhuis, aan de Binnenhaven No. 9, groot 1 are 88 centia ren. Kooper de heer P. Kroon voor f 4540 2. Een Woonhnis en Erf en Tuin aldaar, Westgracht L 268, groot 77 centiaren; en 3. Een Woonhuis en Erf aldaar le Molen straat L 364, groot 40 centiaren. Kooper de heer F. A. de Goeij voor f2553. 4. Een Woonhuis, Erf en Tuin aldaar, Westgracht L 342, groot 1 are. Kooper de heer J. G. van der Miessen voor f1241. 5. Een Woonhuis en Erf aldaar, Jonker straat O 86, groot 1 are 4 centiaren, 6. Een Woonhuis en Frf aldaar, achter het het vorige perceel, O 83, groot 16 centiaren en; 7. Een Woonhuis en Erf aldaar, achter het vorige perceel O. 82, groot 30 centiaren. Koo per de heer P. Thomas voor f924. 331sle Staats-Loterij. 2e klasse. Trekking van 7 Augustus. No. 4580 f2000. No. 9010 f1500. No. 18371, 19502 f1000. No. 316, 6845 f400. No. 3222 f200. No. 5929 f100. 2e kl. Trekking van 8 Augustus. Nos. 1183 en 5406 ieder f200. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 6 tot 9 Aug. ONDERTROUWD: A. Schenkels, schoen maker, en A. M. Piscaer. GETROUWD J. E. Philipsen en J. C. A. L. Singeling. J. F. G. Baljeu en A. v. d. Woo ning. J. Pieké en J. Hofland. BEVALLEN: E. M. Westmeijer, geb.Zweek- horst, z. Wvan Andel, geb. Buijtenhek, z. A. Grentzius, geb. Kraak, d. A. M. Obdam, geb. Collier, z. L. C. Servaas, geb. Spil, z. A. Harms, geb. van Loon, z. H. Quast, geb. v. d. Broek, d. OVERLEDEN J. J. de Jongh, 74 j. Burgerlijke Stand gemeente Texel. Van 31 Juli6 Aug. ONDERTROUWDJacob Dijker en Trijntje Bakker. Jan Daalder Jbz. en Grietje Hartog. GETROUWD: Geene. GEBORENHendrika dochter van Klaas Maas en Aaltje van Heerwaarde. Gerardus Lodewyk, zoon van Willen Smit Pz. en Mar- retje Dekker. OVERLEDEN: Maarten Keizer 72 jaar ongehuwd. Ambtshalve ingeschreven één. Vervolg der Berichten. By de Commissie in zake de rampen op Curacao, zijn nog de volgende giften inge komen G. Sant en Terra, te Huis duinen, opbrengst collecte 5.84 R. Visser, Hoofd der school te Wieringerwaard 7.60 P. L. Slis, te Middelharnis 10.— Cantine Zeefront 1.90 Van nog eenige van Zr. Ms. oorlogsvaartuigen 49.96A Uit een bus 2.62 77.92| Netto bedrag der vorige opgaaf H 968.46 Totaal 1041.381 Deze mededeeling ontleenen wijevenals de vo rige, aan de, Heldersche en Nieuwedieper Courant omdat de officieele opgaaf der Commissieook nu tevergeefs door ons werd ingewacht. Omtrent de «ScottischFairy", op de razende Bol gestrand, bestaat het vermoe den, dat de kansen tot afbrengen thans zeer twijfelachtig zijn. Was het den bergers gelukt p. m. 2000 balen salpeter te loss* gedurende het geduchte weer van eenige dagen vroeger, het onstuimige water heeft verderen arbeid belet niet alleen, maar ook het schip dermate geslingerd, dat het lek werd, althans het is vol water waardoor geacht wordt dat de lading verloren is. Het schip ligt in schuinen stand, waardoor de pogingen om het op vlot water te brengen zeer zullen bemoei- elijkt worden. Volgens Morgenbladet is een boot waarin zich 4 Nederlandsche matrozen bevonden, Dinsdag bij Christiania omge slagen. Van het stoomschip Atjeh, in de nabijheid waarvan het ongeluk gebeurde, werd oogenblikkelijk een boot uitgezet, tevens werden reddingboeien over boord geworpen. Aldus gelukte het drie der matrozen te redden, maar de vierde ver dronk. Na eenige uren dreggens werd het opgehaald. D« verongelukte was ma troos le kl. aan boord van de Atjeh en heette Larmeiver. De leden der muziekvereeniging «O. K. K." van Oost-Knollendam, bij Wor- merveer, brachten gisteren met hunne dames, donateurs en eereleden, per plei- zierboot, een bezoek aan deze gemeente. Den heer H. Uurbanus Pz. heeft te Utrecht met goed gevolg examen ge daan voor de Engelsehe taal en daarvan acte bekomen. A.s. Dinsdag vertrekt van hier een goedkoope trein naar Leiden, Den Haag en Rotterdam. (Zie verder annonce in dit blad). Wegens drukke bezigheden heeft de heer C. D. Brakke bedankt als se cretaris der Gymnastiek- Exercitie-Ver- eeniging »Pro Patria" en is als zoodanig vervangen door den heer H. A. Stader- mann Jr. Tevens is de heer C. Tho- masz als banierdrager dier Vereeniging Tot hoofd der School te Anna-Pau- lowna is met 15 Sept. a.s. benoemd de heer J. H. Sasburg van Velsen. Te Venendaal is procesverbaal op gemaakt tegen een vrouw, die een bon voor 100 sigaren voor een bankbiljet van f 100 had in betaling gegeven. Uit Amsterdam meldt men dat, bljj- kens aldaar ontvangen bericht uit Bue nos-Ayres, de lading van het stoomschip Schiedam, (van de Nederlandsch Ameri- kaansche Stoomvaartmaatschappij) in de douane-gebouwen te Catalinas gedeeltelijk is verbrand. Te Edam werd sinds eenigen tijd des nachts bjj den Heer V. het een of ander gestolen. Een der veldwachters, die den nacht bij den Heer V. in huis door bracht zag, Woensdag in den vroegen ochtend, iemand binnensluipen. Het bleek later, dat deze persoon verschillende dief stallen had gepleegd; hij is nn in hechtenis. Te 's-Hertogenboschheeft naafloop eener parade een schutter een schriftelij ken klacht ingediend bij den Majoor Commandant tegen een luitenant, die bij het opmarcheereu zou gecommandeerd hebben «Vooruit met den Prullenboel De 73ste jaarlyksche algemeene vergade ring van het Fonds ter aanmoediging en onder steuning van den gewapenden dienst in de Ne derlanden is op 31 Juli jl. te Amsterdam ge houden. Het daarin uitgebracht verslag bevat onder anderen de navolgende mededeelingen De inkomsten over 1888 hebben bedragen ne som van f 89,573,881/2. Behalve de renten van het kapitaal op het Grootboek, die f 44,979,701/iJ beliepen, en de opbrengst der jaarlij ksche collecte ad f25,846,89 zijn onder het aangegeven cijfer der inkomsten begrepen: de renten van het nationaal hulde blijk, ter gelegenheid van Zr. Ms. 25-jarige regeering ad f9070.33, en de subsidie van het Rijk ten behoeve van het Invalidenhuis te Leiden, groot f5000; voorts een gezamen lijk bedrag van f4676,96 aan legaten. Aan 1610 deelgerechtigden keerde het Fonds f 72,518,237a aan gratificatiën en toelagen uit de renten van 's Koniugs geschenk uit. Onder die deelgerechtigden bevonden zich 1 nageblevene van een gesneuvelde van den veldtocht van 1815, 312 verminkten uitOost- Indië, 47 verminkten en 3 nageblevenen van gesneuvelden in den strijd met België, 1238 infirmen, blinde veteranen, 8 oud-strijders van Waterloo en 1 militair van de Amster- damsche landmilitie. Het Invalidenhuis te Leiden verkeert in goeden staat. Tegen afstand van hun pensioen en hunne gratificatie genoten 54 deelgerech tigden van het Fonds daarin doelmatige huis vesting en goede verzorging. De uitgaven ten behoeve van dit gesticht beliepen f19.130,2572* Gedurende bet afgeloopen jaar werden 62 nieuwe deelgerechtigden in het Fonds opge nomen, als 9 verminkten uit Oost-Indië en 53 infirmen. Het getal sollicitanten bedraagt 977. Woensdagavond is onder de gemeente Heemstede de aan den Heerenweg gelegen villa Klein Berkenrode, bewoond door den heer A. van Wickevoort Crommelin, af gebrand. Om tien uur brak de brand uit, doch eerst om kwartier over elven konden twee brandspuiten water geven. Aan blusschen viel toen niet meer te denken, het gansche huis stond in lichtelaaie, zoodat te Zand- voort de vuurgloed duidelijk zichtbaar was. Om half een was het huis uitge brand. De brand moet zyn ontstaan door het omvallen van een kaars op de kin derkamer. Met moeite heeft de dienstmaagd het kind kunnen redden. De heer en mevrouw Crommelin brachten den avond in het circus Carré te Haarlem door en vernamen het onheil eerst om elf uur, toen zij huiswaarts keerden. De socialist De Zwart, die onlangs tot 6 maanden gevangenisstraf werd ver oordeeld wegens beleediging, wist alhier waar hij als militair een disciplinaire straf onderging, uit het cachot te ont snappen. In burgerkleeding begaf hij zich naar Den Haag, waar de politie hem spoe dig op de hielen zat. De onmogelijkheid inziende om verder aan zijn vervolgers te ontkomen, meldde de vluchteling zich ten laatste vrijwillig bij de hoofdwacht te '8 Gravenbage aan. Woensdag is te Liverpool het pro ces tegen Florence Maybrinek geëindigd dat zeven dagen duurde. De jury ver klaarde haar schuldig aan het vergifti- tigeu van haar echtgenoot door middel van rattenkruid, en zij werd mitsdien veroor deeld tot de galg. Zij verklaarde dat ge tuigenissen aan de gezworenen onthouden waren. Een firma te Hamburg zal eerlang een stoombootvaart tusschen Hamburg en de Levant openen. Yier stoombooten elk 2000 tonnen metend, zullen voorloo- pig dienst doen. De booten zullen varen van Hamburg uit langs Antwerpen, den Pi- raeus, Salonicbi, Syra, Smyrna, Konstan- tinopel, Braila in den zomer en Kustendje in den winter. Het bedrijfskapitaal is groot 1,400,000 Mark. Een achtjarig breistertje, te Chapelie lez Herlamont (Begië), is met haar werk in de hand zoo ongelukkig gevallen, dat een der breipennen haar in den buik drong en afbrak, zoodat een stuk haar in het lijf bleef steken. Het arme kind heeft een pijnlijke operatie ondergaan en nog verkeert zy in bedenkelyken toestand. Om ratten te vangen Men had in den dierentuin te Washing ton erge last van ratten en slaagde er slechts, op zeer onvolkomen wijze, in ze te vangen. Met lokkend voedsel waren tevergeefs proeven genomen, toen de di recteur op den inval kwam, zaad van zonnebloemen in den val te werpen. Nu worden dag aan dag zoovele ratten ge vangen als de vallen kunnen bevatten. Indien de proefneming hier ook gelukt doet men ons genoegen ons dit mede te deelen. Portsmouth, 7 Augustus. By het afstevenen der vloot had er een botsing plaats tusschen de Invincible en de Black Prince. Beide bodems werden beschadigd. Cow68, 6 Augustus. De keizer is zóó opgetogen over het hartelyk onthaal, dat hy, met de harteljjke instemming der Koningin, besloten, heeft zijn verblyf tot Vrijdagochtend to verlengen. Hedenmorgen begaven zich de Kei zer en de Prins van Wales aau boord van de Osborne naar Sandown, waar de gansche Engelsehe vloot zagen voor bijvaren, op weg naar de groote oefenin gen. Daarna bezochten Keizer en Prius het jacht Irene, waarvan prins Heinrich bevelhebber is en gingen zy rond op het Duitsche eskadey. De Keizer woonde des avonds een groot feestmaal by in de Yachtclub te Cowes, onder voorzitterschap van den Prins van Wales. Morgen och tend om zes uur vertrekt Z. M. met de Hohenzollern naar Portsmouth, en van daar naar Aldershott tot het bywouen der wapenschouwing. Een piano onder den strandvond aan de kust behoort zeker tot de zeld zaamheden. Zulk een ongewoon voor werp werd onlangs in Engeland nabij Worthing door de baren op het strand geworpen en deze piano beeft reeds een zeer avontuurlijken levensloop gehad. In het begin dezes jaars had er ter hoogte van Bognor een botsing plaats tusschen de stoomschepen Hertog van Buccleugh" en de «Vaudalia". De Hertog van Buc cleugh" zonk en haar bemanning on geveer 54 koppen kwam daarbij om het leven. Men veronderstelt dat de ke tels sprongen, terwijl het schip naar den kelder ging. Daar aan boord was een piano, welke, na drie weken geheel alleen te hebben rondgezwalkt, op het strand te Goring werd geworpen. Een heer, Lea genaamd, een harts tochtelijk muziekliefhebber, werd nu eige naar van het instrument. Het meeste houtwerk was weg, maar de zangbodem was onbeschadigd. De nieuwe eigenaar liet er al het zeewier, de eendenmosselen en het zand uit halen en de snaren en hamers reinigen van grint en slym. Toen het instrument eindelijk in orde was, be proefde men het en tot elks verbazing bleek het mechanisme niets te hebben De heeren Collard, de fabrikanten dezer piano, beschouwen het getuigschrift, dat het door den storm gebeukte en ver weerde instrument hun geeft, het beste en meest practische dat zij nog ooit heb ben ontvangen. Het is hunne kostbaar ste medaille. Speculatie in rijksdaalders. Waarin men tegenwoordig al niet speculeertEenige firma,s te Soerabaja lieten onlangs uit Nederland zilvergeld komen, waaronder een groote menigte ryksdaalders, spiksplinternieuw en prach tig glanzend. Uit die fonkelnieuwe ringgits hebben, naar de Soer. Crt. weet mede te deelen, eenige Chineezen munt weten te slaan in de naburige omstreken. Zy lieten zich nl. f 2.75 voor zoo'n blinkend twee-en- een-half-guldenstuk betalen en die nieuwe stukken vonden grif afnemers onder de in landers. Niet alleen toch dat men met dat nieuwe geld geuren wilde, maar van die mooie blanke ryksdaalders zijn heel wat halssnoeren gemaakt. Die doorboor de ringgits komen natuurlijk na verloop van tijd dichtgestopt in den omloop, maar dat gaat den Chineeschen speculanten niet aan. Heldersche Moppen. Gendarme: Je hebt een valsch# pas. Reiziger: Neen, de pas is aceoord. Gendarme: Voor den duivel, kerel, ik zeg je, dat de pas valsch is! Reiziger: Neen, mijn waarde heer, de pas is echt, maar ik ben valsch. Jan, (die voor de keukenmeid een brief bezorgen moet): «Maar hoe zal ik je vrijer vinden, als je niet weet waar hij woont?" Keukenmeid: ;/0, heel gemakkelijk; hij is de knapste jongen van 't geheele regiment infanterie." HH Op Maandag 12 Augustus hopen onze geliefde Ouders: g| J. DE WAARD H G. BUIS, s§« hunne 40-jarige Eclitvereeniging 1|| te herdenken. Helder, 8 Aug. 1889. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. m Zondag II Augustus hopen wij te herdenken de 25- j jarige Echtvereenlging van onze j geachte Zwager en Zuster WILLEM DARPHORN en FREDERIKA MANGEL. Helder, 9 Aug. 1889. Uitnaam van Ouders, Broeders, Zusters en verdere Familie. Ondertrouwd A. SCHENKELS en A. M. PISCAER. Helder, 8 Augustus 1889. Eenige en algemeene kennisgeving. Getrouwd JOOST JOHANNES SWETS en AALTJE VAN HINTE, die, ook namens wederzydsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, by hun hu welijk ondervonden. Muiden, 7 Augustus 1889. De ondergeteekenden betui gen bunnen hartelijken dank, zoowel binnen als buiten de gemeente, voor de vele blijken van belangstelling, by hun 25-jarig Huwelyksfeest ondervonden. J. A. SELIAS. Helder, G. M. SELIAS— 9 Augustus 1889. van der Laan. te HELDER (Palmstraat.) Zondag 11 Aug. 1889 voormiddags 10 ure, zal D.V. als spreker optreden de Eerwaarde Heer in de Nieuwstraat No. 4. VRIJE TOECANC. voor Jongens. De Directeur bericht, dat het Admissie- Examen zal gehouden worden op Zater dag 31 Aagnstns a.s. Aangiften worden ingewacht tot 15 Augustus a.s. De Directeur VASTENOU. Aan belanghebbenden wordt bericht, dat de ver- koop van Water uit den regenbak by de Nieuwe Kerk voortaan geregeld zal zijn's morgens 8, 's middags 12 en 's avonds 6 uur. De Koster R. BOUMA, Hoogstraat. De ondergeteekende brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in den Texel- stroom een vlotje is verankerd, waarop schijven worden gezet voor schietproeven met revolver-kanon. Het vlotje ligt in de merken: Vuurtoren een handspaakslengte bezuiden het Meteorologisch Observatori um toren van den Hoorn midden tusschen de bakens van de westelyke ton der gemeten mijl. Willemsoord (Helder), 7 Aug. 1889. De Vice-Admlraal. Directeur en Commandant der Marine, J. B. A. DE JOSSELIN DE JONG, Schip en lading van de «SCOTTISCH FAIRY" had wellicht behouden kunnen zijn, indien Maandag jl. de botters van «TRITON" en «HELDER" hadden mo gen laden en er geen preferentie bestond door de schippers J. Roosendaal en T. Rijkers beoogd, om daarvoor juist Texe laars te bestemmen. Nadere inlichtingen geeft desverkiezende J. K. De ondergeteekende waarschuwt een ieder, geen herstellingen of vernieuwingen aan het door W. BIJL bewoonde Koffiehuis op de haven te Oudeschild te doen zonder hare voorkennis, zullende door haar geen betaling geschieden. Ter-Neuzen, 8 Augustus 1889. Wed. J. BIJL. De ondergeteekende ver- 'klaart, dat hetgeen zy op 13 Juli 11. ten laste heeft gelegd, van haar Echtgenoot J. G. W. K RIE N S, onwaar is, en wat zij van bovengenoemde in de courant heeft ge plaatst, door een misverstand heeft ge publiceerd. M. L. J. KRIENS, geb. C hoven et. Helder, 9 Augustus 1889. Veroorloof mij uwe hulp in te roepen voor een weduwe met vijf nog betrekkelijk jonge kinderen. Haar man, vóór eenige maanden ter ver pleging in het ziekenhuis opgenomen, is on langs aldaar overleden. Aangezien bedoelde weduwe, bijna onmo gelijk, haar gezin kan verlaten om iets te verdienen, is de ondergeteekende, van nabij met het gezin bekend, tot het besluit geko men om zoo mogelijk eenige hulp te verlee- nen. Wel is en wordt haar van dezen en genen eenige hulp en ondersteuning geschonken, doch zij zou zelf ook gaarne iets willen verdienen, en, zoo werd geoordeeld, dit doel zou moge lijk wel eenigermate bereikt kunnen worden, wanneer zij in 't bezit kan worden gesteld van een Doch om aan zulk een voorwerp te komen mangelt het nog aan geld. Gelukkig even wel is er niet veel noodig; met ongeveer ƒ25.zyn wy geholpen, en wij twyfelea volkstrekt niet of er zullen wel eenige goede menschen zijn die willen helpen dit sommetje bij elkander te brengen, gedachtig aan de schoone Spreuk Jak. 127. De heer Jb. KUIPER, Loodsschipper, Wee- zenstkaat, benevens de ondergeteekende, wil len zich gaarne belasten met het ontvangen cener gave (hoe gering ook), welke men voor dit goede doel wil afzonderen. J. RINNER.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2