Advertentie n. Ds. VRIJER, Aan de leden der Herv. Kerk fles miflflaes le twee nnr ton-hnppelen. De gecombineerde oefeningen, door de Zee- en Landmacht, in de Stel ling van den Helder. Sedert verscheidene weken en dagen reeds heerschte in deze gemeente een groote ongerust heid. Geruchten kwamen tot ons, die van niet minder dan van een naderenden oorlog spraken. En op de hier gebruikelijke vraag„wat nieuws is er in de Stelling P" werd al sinds geruimen tijd geantwoord „De oorlog nadert." Jl. Woens- dag ging onze gepantserde vloot de haven ver laten om, met het oog op de loopende geruchten, te onderzoeken of er soms in de nabijheid onzer zeegaten een spoor van den vijand was te zien. En ja, in de verte bespeurde men den vermoe- delijken aanvaller. De vijand is, naar men ons in vertrouwen mededeelde, zeer sterk en geducht, en 't zal te bezien staan of onze krijgs- en zee helden in staat zijn aan die macht het hoofd te bieden. Laat ons het beste er van hopen De vloot keerde naar hui3 terug en bracht de onrustbarende tijding terstond aan de militaire autoriteiten over. Gisteren bleek het zonneklaar, dat de observatie juist moet zijn geweest. Onze Stelling wordt, blijkens het ontvangen der oor logsverklaring, door een Zeemogendheid bedreigd. Deze mogendheid schijnt het plan te hebben op gevat, zich, van de zijde der Noordzee, van deze Stelling te willen meester maken. Men begrijpt, hoe groote ontsteltenis door deze gebeurtenis in onze Stelling is verwekt. De bur gers namen de zaak nog al vrij kalm op, doch de militairen en vooral de hoofd- en verdere offi cieren zijn niet op hun gemak. Gelukkig wordt ons garnizoen versterkt. Reeds tengevolge van de loopende geruchten kwam jl. Zaterdag een detachement van het korps torpedisten hier aan. Gisteren werd het garnizoen alweder versterkt met detachementen trein, huzaren, genietroepen en hospitaal-soldaten, terwijl de 1ste luit. van den Staf der Genie A. Vogelenzang en de 1ste luit.-kwartiermeester S. C. Holland van het Se reg. infanterie mede naar hier zijn gekomen, om hulp te verleenen in den benarden toestand, waarin men zich hier in Helder's veste bevindt. Heden is bovendien het lste bat. van het 7de reg. infanterie uit Hoorn ter hulpe gesneld. Toen gisteren de kwartiermakers van dat bataillon hier aankwamen, verheugden we ons reeds, dat men blijkbaar elders met onze benarde positie bekend was en medelijden met ons had gekregen. Nu, er mocht waarlijk wel hulp opdagen Gelukkig is de verdediging dezer sterkte en van hare toegangen aan bekwame mannen toe vertrouwd. De vioe-admiraal, Commandant dezer Stelling, heeft de leiding der verdediging op zich genomen, en wordt daarin ter zijde gestaan door tal van mannen van erkende capaciteiten. Het hoofdkwartier, waarin voor de Staven van Zee- en Landmacht afzonderlijke Chefs zijn aangewe zen, is samengesteld uit 20 hoofd- en verdere officieren, 4 onderofficieren en 56 minderen, ter wijl daarvoor 44 paarden beschikbaar zijn. Men vermoedt dat, nu de vijand kennelijk het doel heeft deze Stelling van de noord- en west zijde aan te vallen, het oostelijk deel dezer ves ting geen gevaar van aanval heeft te duchten. Als de vijand er maar niet achter komt, dat hij de forten West- en Oostoever bijna zonder slag of stoot in zijn macht kan krijgen De forten „Erfprins", „Kijkduin", „Dirks-Ad- miraal" en „Harssens" zijn behoorlijk gewapend en gereed om den aanval af te slaan, evenals de kustbatterijen „Wierhoofd", „Mortierbatterij", „Oostbatterij", „Vischmarkt" en „Kaaphoofd". Onze vloot is samengesteld uit de ramschepen „Buffel" en „Stier", den rammonitor „Matador", den monitor „Cerberus", de kanonneerbooten „Bulgia", „Vali", „Hefring" en „Geep", de tor pedobooten „ATdjoeno", „Etna", -„Cycloop" „Ba- tok" en nos. VII en IX kl. M. Daaraan zijn verder nog toegevoegd een loodstransport- vaartuig, 2 stoomsloepen en een stoombarkas. Voor de havenverdediging zijn aangewezen 6 officieren, 8 onderofficieren en korporaals en 60 manschappen. De seinbrigade bestaat uit 2 offi cieren, 2 onderofficieren en 6 manschappen, ter wijl het bataillon marinetroepen uit 13 officieren, 29 onderofficieren en korporaals en 280 man, waarvan 149 zeemiliciens, bestaat. In het geheel telt de bezetting dezer Stelling 2721 hoofden, waarvan 1207 van de Zeemacht en 1514 van de Landmacht. Gelukkig is er voor gezorgd, dat, als de sche pelingen en de troepen der Landmacht slaags raken en er gewonden komen, dat deze een be hoorlijke verpleging en verzorging zullen hebben. De dirig. officier van gezondheid le k'. J. B. Coomans de Ruiter, staat aan het hoofd van den geneeskundigen dienst; hem is toegevoegd in het Hoofdkwartier de officier van gezondheid der le kl. M. Rutgers van der Loeff, terwijl in de oos telijke en westelijke deeleu der Stelling ale chefs van den geneeskundigen dienst werkzaam zijn respectievelijk de dirig. officier van gezondheid 2de kl. L. P. Gijsberti Hodenpijl en de officier van gez. le kl. K. Hennes. Als fungd. Plaatselijk Commandant is opge treden de luit.-kol. der Infanterie H. J. G. Ben schop, die als zoodanig gedurende de verdediging door 2 adjudanten wordt ter zijde gestaan. Gisterennamiddag ten 5 ure begaven zich de troepen naar de forten en batterijen, ten einde op den te wachten vijand een wakend oog te houden. Naderend gevaar kan terstond van het eene naar het andere punt worden medegedeeld. De forten, batterijen en het Directiegebouw der Marine zijn telegrafisch verbonden. Gisteren aanvaardde de vice-admiraal het opper bevel over de troepen van zee- en landmacht, die bestemd zijn om den aanvaller af te weren. De dagorder van den bevelhebber werd 's namid dags 5 ure aan de troepen, die in 't fort „Erf prins" vereenigd wareu, voorgelezen en de leuze „Leve de Koningwerd met luid hoerah be groet. De wacht-parade had gisterenavond ten 7 ure op het Westplein, ten aanschouwe van een talrijk publiek, plaats. Op hetzelfde plein werd een uur later taptoe gehouden. Van de officieren der d.d. Artillerie-Schutterij nemen de heeren J. E. de Jongh en D. A. G. Vastenou een werkzaam aandeel aan de verdedi ging onzer Stelling. Op het oogenblik, waarop wij ons verslag moe ten besluiten, houdt de vijand zich nog rustig, doch we vreezen, dat de vijandelijkheden heden reeds een aanvang zullen nemen. Laat ons hopen, dat dc dappere verdedigers onzer veste in staat blijken te zijn, om ons tegen den vermetelen aan valler te besohermen Ingezonden. Helder, 15 Augustus 1889. Geachte Redacteur! Met veel genoegen merkte ik gisteren op, dat de H.H. uitgevers van dit blad al hun best doen om hunne abonnenten te gerie ven. 't Zal zeker door velen zeer gewaardeerd worden, dat wij nu in 't vervolg, den dag na de zitting van den Gemeenteraad, reeds 't verslag dier zitting onder de oogen krijgen. Zoo ingenomen ik was met de zeer spoe dige verschijning van het Raadsverslag, zoo ontevreden werd ik onder het lezen van dat gedeelte, hetwelk mij berichtte, dat de Raad slechts vijftig gulden over had voor het kin derfeest op den a. s. Prinsessedag. Vijftig gulden, ten behoeve van een feest voor niet minder dan 2800 kinderen, is 't niet bespot telijk? Hulde aan de heeren Oudenhoven, Vos en Van Twisk, die de bijdrage nog tot f75, wilden opvoeren. De commissie ontvangt, als zij ten minste de schrale gift aanneemt (iets wat ik haast zou betwijfelen), voor ieder kind 1 78/xoo cent, en zal daar verbazend veel voor kunnen doen! Gaarne neem ik aan, dat de fondsen der gemeente niet ruim zijn, doch zou het niet beter zijn geweest, dat B. en W. den Raad hadden geadviseerd om, met het oog op den slechten toestand der schatkist, nie mendal te geven? Mij dunkt, beter niets, dan een zóó bespottelijk klein bedrag, waarmede de commissie tegenover zulk een groote kin derschaar zoo goed als niets kan uitrichten. Wat beteekent anderhalve cent per kind! 't Is te hopen, dat de particuliere bijdragen des te milder mogen geweest zijn, anders vrees ik, dat voor onze jongelui een schat van teleurstelling is weggelegd. Met de plaatsing dezer regelen zult u ver plichten Uw bestendigen lezer 1 Z. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Conrad, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 15 Augustus te Genua. Het stoomschip Sumatra, van Batavia naar Amsterdam, vèrtrok 15 Augustus van Port- Said. Het stoomschip Koningin Emma, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 13 Aug. v. Aden. Het stoomschip Prinses Wilhelmina arri veerde 14 Aug. te Amsterdam. Het stoomschip Burgemeester den Tex ar riveerde 14 Aug. te Batavia. Marktberichten. Purmerend, 13 Aug. Aangevoerd 32 Paar den, 405 Melk- en vette Koeien 185 vette Kalveren f0,65 a 0,85 per pond, 82 Nucht. dito f 12 a 26, 1771 Schapen en Lammeren, 88 vette Varkens f0,42 a 0,62, per pond, 166 Biggen f7al2, Kipeieren £3 a 3,50 per 100, 1882 pond Boter f0,95 a 1,05 per pond. Kleine kaas gras f 33, aangevoerd 378 st. Schagen, 15 Aug. 9 Paarden f45 a220, 5 Stieren f 50 a 93, 51 Geldekoeien f 100 a 250, 8 Kalfkoeien f 160 a 250, 10 nuchtere Kalveren f 14 a 21, 400 Schapen f 16 a 32*, 300 Lamme ren f8 a 18, 25 mag. Varkens f 16 al8, 20 Biggen 11 a 13, 30 Kippen 30 tot 70 ct., 20 Eenden 30 tot 50 ct., Boter per kop 80 tot 85 ct., Kaas per Kilogram 25 tot 30 ct., Kip-eieren per 100 f3 a 3.25. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.80 per 100 KG. zonder verbinding Visscherijberichten. 14 Aug. vm. 5 korders, weinig vangst, 14 a 33 tongen, per stuk 60 ct.; 10 a 35 kleine id., p. st. 25 ct.; 1 a 2 manden kl. schol, p. mand f2.5 manden scharren, p. m. f4. 5 a 15 roggen, p. st. 70 ct. Nam. 8 schuiten terug uit zee. 15 Aug. vm. 30 korders, weinig vangst, 10 a 34 tongen, p. st. 70 a 75 ct.; 8 a 30 kl. tongen, 25 a 30 ct.1 tarbot f10.1 a 3 manden scharren, p. m. f4.50; 1 a 3 m. kl. schol, doode, p. m. f 1.50; 5 a 20 roggen, p. st. 80 ct. Nam. 5 korders, 23 a 70 tongen, p. stuk 70 a 75 ct.20 a 60 kl. id.p. st. 25 a 30 ct.; 2 a 5 manden scharren, p* ra. f4. a 4 manden kl. schol, p. m. f 1.50; 5 a 10 roggen, p. st. 56 ct. 16 Aug. vm. 52 korders, weinig vangst; 10 a 50 tongen, p. st. 70 a 80 ct.10 a 42 kl. tongen, p. st. 25 ct.; 1 a 2 manden scharren, p. m, f4.1 a 6 manden kl., doode schol, p. m. fl.Nog schuiten in zee; Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 12—16 Aug. ONDERTROUWD: E. C. v. d. Starre, matroos, en H. Verschoor. J. Suhren, scheepskok, R. A. Schoneveld. GETROUWDA. Duinker en D. Burgers. K. Kansen en J. W. D. Schipper. L. L. D. Sturm en H. Visser. BEVALLEN: A. M. H. Groeneveld—Van Viersen, z. A. DolVos, z. J. B. He- melopDe Vries, D. T. Wamsteker Teerink, z. C. RobLeliveld, d. M. d. ^OVERLEDEN: O. Snel, 76 j. A.Lem- stra, 12 m. M. Bakker, 66 j. G. Hoog- straaten, 3 w. Burgerlijke Stand gemeente Texel Van 713 dezer. ONDERTROUWD: ArnoldJohan Marinus van Lohuizen en Kaatje Kievit. Cornelis Ko ning en Bregje Bakker. GETROUWD: Jacob Daalder Cz. en Tryn tje van Rees. GEBORENPieter zoon van Pieter Welvliet en Jacob Coenraad. Willem zoon van Cornelis Drijver en Feitje Daalder. OVERLEDENAntje Troost 65 jaar, wed. van Maarten Daalder. Cornelis Marinus Buij- kes 83 jaar (ongehuwd). Poster 3J ©n. LIJST van brieven, enz., geadresseerd aan onbekenden, gedurende de 2e helft der maand Juli 1889: Visser, Amsterdam; K. Schevelie, id.; E. de Konings, id.; Wed. GaschkeVeltman, id.; Lenzen, id.; L. Broekhuizen, id.; C. J. v. d. Hulst, Arnhem; H. Hartog, Helder; J. Hel- bers, Hellevoetsluis; S. Baak, IJmuiden; Oosten, Nieuw Amsterdam; L. Goossen, Opmeer; A. Peters, Rotterdam; Wed. Linsen, Anna Paulona Polder: J. Schuttenmaker, Castricum; K. van Stein, Sloten. Briefkaarten: R. Klein, Alkmaar; Mej. Papoe, Amsterdam; Brahdsma, Nieuwer-Am- stel. Brieven verzonden geweest naar Engeland Mrs. Franklin, London. De Directeur van het Postkantoor, POLVI^IET. Vervolg der Berichten. Voor de Katholieken in deze gemeente was het gisteren een feestdag. Uiterlijk bleek zulks, door dat van vele woningen de drie kleur wapperde. De Eerw. Heer W. Huijg, pastoor, herdacht zijn 25jarige priesterlijke bediening. Hoewel sedert korten tijd hier ge plaatst (na het verscheiden van zijn voorgan ger, den Eerw. Heer Klauwers), bleken de sympathieën voor den jubilaris in ruime mate. Het kerkgebouw was overgevuld toen ten halfelf uur de plechtige H. Mis begon. Het ,/Veni Creatur Spiritus" werd den feesteling toegezongen en door het Zangkoor was voor deze gelegenheid in studie genomen de Mis No. 1 van H. J. J. van Bree, welke op ver dienstelijke wijze werd uitgevoerd. Als feestredenaar trad op de Eerw. Heer Eijgen- raam, pastoor te Amsterdam. Het altaar en zangkoor waren met groen versierd. Een prachtig geschenk, door de gemeente den jubi laris voor het kerkgebouw aangeboden, was thans voor de eerste maal zichtbaar: eene uit onderscheiden marmersoorten: bestaande Com muniebank. Aan het altaar zelf had de 47 jaren oude tombe plaats gemaakt voor een andere, waaraan door de kunstvaardige hand van den hr. J. Dunselman Sr. het houtsnijwerk was verricht en waarvan het geheel door den schilder J. de Vries met passende tinten op onberispelijke wijze was georneerd. Het midden stuk, een medaillon, het laatste avondmaal voor stellende, dankte men aan het voortreffelijk penseel van den kunstschilder Jan Dunselman. Eén ander fraai geschenk mogen wij ook niet verzwijgen; een arbeid van vele maan den, een altaartapijt en geheel vervaardigd in de Zusterschool alhier, welk kunstwerk zeer veel bewondering wekte. Met genoegen vermelden wij, dat de jubi laris op zijnen feestdag den weeskinderen ont haalde op versnaperingen en chocolade. Onder leiding van den heer W. Kuyk werden eenige toepasselijke liederen gezongen. Regenten van 't Weeshuis en de Burgemeester der gemeen te woonden dit kinderfeestje by. Met het oog op de tienjarige volkstelling, welke op 31 December a. s. zal plaats hebben, en ter voldoening aan de art. 16 tot 19 en 22 en 23 van Hoofdstuk I. der Algemeene Politie verordening, welke, gelijk te verwachten is, eerlang in werking zal treden, worden dezer dagen de bebouwde perce elen in deze gemeente op last van B. en W., opnieuw genummerd. Bij deze nummering vervallen de letters, waar mede tot nog toe de verschillende wijken der gemeente werden aangeduid. De nummering geschiedt in dier voege, dat, evenals in andere steden, de evene nummers aan de rechter- en de on evene nummers aan de linkerzijde der straat komen. Ter bepaling wat de rech terzijde is, bewege men zich van de westelijke naar de oostelijke en van de noordelijkenaar de zuidelijke grens der gemeente. Het num mer wordt, ter grootte van minstens 5 c. M. op de voorzijde van het deurkozijn aangebracht. Jl. Woensdagmiddag heeft ten Raad- huize alhier de openbare afkondiging plaats gehad van de door Gedep. Staten dezer provincie goedgekeurde en door deD Raad in zijne zitting van 21 Mei 11. vastgestelde Verordening tot het heffen van rechten voor het sluiten van huwelijken op andere dan de gewone, daarvoor bestemde dagen, en tot heffing van legesgelden ter Secre tarie voor het afgeven van eenige in de Verordening genoemde stukken en voor het legaliseeren van handteekeningen. Daar deze Verordening reeds heden van kracht is verklaard meen en we wel te doen met de aandacht der ingezetenen hierop te vestigen. Voor eenige stukken, b. v. certificaten van goed gedrag, die vroe ger geheel kosteloos werden afgegeven, zullen van nu af rechten worden voldaan. En terwyl totnogtoe het sluiten van huwe lijken, ook op andere dan de gewone dagen en uren, geheel kosteloos plaats vond, zullen daarvan voortaan rechten worden geheven, en wel tot een bedrag van f 10 tot hoogtens f 25. Tot aanvulling van een bericht, opge nomen in ons nummer van Zaterdag 10 Au gustus, deelen we onzen lezers mede, dat 't uitvoerend comité voor de feestviering op Za terdag 31 dezer, een onderdeel is van de commissie voor Volksbijeenkomsten, in wier vergadering het plan der feestviering werd geopperd. De namen van de leden dier com missie laten we hier volgen: J. Baert, J. H. N. Bernelot Moens, J. Bethlehem, A. van Dissel, B. F. van Eek, C. de Groot, A. Klerk, G. E. Kloosterhuis, T. Mooy, L. W. F. Oudenhoven, B. H. Po lak, P. Polvliet, H. Roukens, W. F. R. P.' de Salengre, P. Schagen, S. Schellinger, A. Senderman, W. Thie en A. B. Weber. Het op de Noorderhaaks gestrande ijzeren barkschip »Scottish Fairy" heeft bij openbaren verkoop in 't hotel Toelast" op gisteren geholpen, opgebracht f 250. Kooper de heer E( Weltevreden alhier. De inventaris heyft totaal f 2258,05 op gebracht. yP De Unie-collecte School met den Bybel" te Helder, op 14 dezer gehouden. heeft opgebracht de belangrijke som van f 218,24. Het Duitsche oefeningsschip »Niobe" is Woensdagmorgen weder van hier ver trokken. Door de Af deeling Wieringen van de Holl. Maatsch. van Landbouw zal op 27 Sept. a.s. een Tentoonstelling worden gehouden van paarden, rund- en wolvee, en van zuivelbereiding, granen, tuin en boomvruchten. Texel, 15 Aug. De voorgenomen proeftocht met de reddingsboot, welke heden achter de Koog zou plaats hebben is uitgesteld tot Dinsdag e.k. Woensdag had bij het detachement van het korps torpedisten, dat, onder be vel van den kapitein Q. F. G. Vermyne, op de reede bij Hellevoetsluis bezig was met het leggen van ODgeladen schoktor- pedo's, een ernstig ongeluk plaats. Bij het leggen van een torpedo schoot het touw dat aan het ballastblok bevestigd is (ten einde dit blok langzaam te kunnen laten afloopen) los. Het blok, dat 550 KG. weegt, viel met groote snelheid naar beneden, den ketting meeslepende, waarin ongeluk kigerwijze de sergeant H. van Loon be kneld was geraakt. Deze bekwam zulke zware verwondingen, dat hy aanstonds den geest gaf. De kapitein Vermyne bekwam een geringe wonde in het aan gezicht. Bij de oefening in het schijfschie ten van het 5e reg infanterie, in het fort Yossegat te Utrecht, is Woensdagmiddag een kogel over de borstwering heen ge komen, en heeft R., die in het weiland aldaar werkzaam was, in het been ge troffen en het vleesch doorboord. De toe stand van den getroffene is naar om standigheden zeer voldoende. Deze week overleed te Amsterdam zekere Jan Smit, wonende in de Schoutensteeg, in den ouderdom van 89 jaar. Hij was daar al gemeen bekend onder den naam van //Oom- pie" of „Janoom." Deze man heeft indirect zeer veel bijge dragen tot de uitbreiding van het café Kras- napolsky; want daar hij bezitter was van on derscheidene huisjes in genoemde steeg, heeft hij door verkoop ervan medegewerkt tot de vergrooting van dat café. Eén huisje slechts, hetwelk onmiddellijk aan den tuin grenst, en hetgeen de heer K. ook gekocht had, moest blijven staan en door hem tot zijn dood bewoond blijven, waarvoor hij dan ook van den heer K. wekelijks eene toe lage en een paar flesschen wijn kreeg. Zijn leven was gelijk aan dat van een arme kluize naar, die, hoewel hij 't er ruimschoots van nemen kon, dit alleen niet deed, maar zelfs uit zuinigheid of liever gierigheid niets liet reinigen, en zelfs zijn eigen lichaam op dat punt geheel verwaarloosde, totdat een week of zes geleden, toen hij ziek werd, een nicht van hem in huis kwam en een en ander schoonmaakte en op orde bracht. Nu hij echter dood is kan het café Kras- napolsky, zoo noodig, al wederom door ver grooting van den tuin worden uitgebreid. Voor 8 jaar ongeveer werd bij genoemden Jan Smit een zak met f1000 gestolen, waar van de daders nimmer ontdekt zijn, wel een bewijs dat de man, die als een behoeftige leefde, er zeer goed bijzat en een beter leven had kunnen hebben. Verschillende bewoners der Schoutensteeg zijn door hem in zyn testament bedacht. Parijs 14 Augustus. Boulanger en Rocbefort zyn veroordeeld tot verbanning binnen eene versterkte plaats. Berlijn, 14 Augustus. Bij de heden te Spandau gehouden manoeuvres is voor het eerst op groote schaal het nieuwe niet-rookende buiskruit toegepast. De uit komsten waren verrassend. Het scheen alsof de vooruitgeschoven troepenlinie geen deel nam aan het spiegelgevecht. De manschappen schenen werkeloos op den grond te liggen, ofschoon zij wel de gelijk vuurden. Op 300 meter afstands ziet men niet de minste rook, en slechts vlak in de nabijheid ziet men dunne wolkjes, die zeer snel vervlogen. Ook is de knal zwakker en korter van duur. Toen de troepen naar huis gingen, werden zij door een hevig onweder over vallen. De bliksem sloeg te midden van een piket uhlanen, en een man en een paard, terwijl vier soldaten en vele paar den letterlijk verlamd werden. Op den 18en Augustus a. s. I» hopen wij te herdenken de 25- <9É| jarige Echtvereenlging van HENDRIK KRIJNEN ENGELTJE GRIEK. Sf Helder, 16 Aug. 1889. slU Receptie: 18 Aag., jpt Achtergr.-W.Z. 150. Algemeene kennisgeving. p| Getrouwd Dr. S. DOEDES BREUNING, Weduwn. van W. C. Snethlage, en W. E. LINDELOO. De Heer en Mevrouw BREUNING LINDELOO bedanken voor de blijken van belangstelling by hun huwelyk onder vonden. Helder, 16 Aug. 1889. Voorspoedig bevallen van een Zoon Mevrouw T. W. SERETVISSER. Helder, 16 Aug. 1889. Geboren: TRIJNTJE. Dochter van JAN TINKELENBERG. en HELENA ABBENES. Helder, 16 Augustus 1889. Geboren: KAREL. Zoon van A. DOL en A. DOL-geb. VOS. Helder, 14 Augustus. Algemeene kennisgeving. Den 23 Juli 11., trof ons een zware slag, daar het den Hemelsche Vader behaagde onzen hartelijken ge liefden Zoon en Broeder Hendrik Cornelis Jacobus, tot zich te nemen in den jeugdigen leeftijd van ruim 14 jaar. Zijn verblijd heengaan tot zyn Heer en Heiland geeft ons kracht om in Zyn wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Zyn diepbedroefde ouders, zusters en broeders, E. ELOUT. P. ELOUT-LEMOINE. P. ELOUT. A. A. ELOUT. W. J. C. ELOUT. Kijkduin, Augustus 1889. Wegens buitenlandsche betrekkingen eerst heden geplaatst. Op den 13en Augustus overleed na een langdurig lijden van 10 maan den, onze Zuster en Behuwdzuster MAARTJE BAKKER, Wed. S. KEIJZER, in den ouderdom van 66 jaren. Uit naam van Zwager en Zuster, J. BONT. R. BONTBakker, en verdere Familie. Ondergeteekenden betuigen by deze hun hartelijken dank voor de vele be wij - zen van belangstelling, op 12 dezer zoo ruimschoots ondervonden. Helder, 16 Augustus 1889. J. DE WAARD. G. DE WAARD—Buis. Hartelijke dankbetuiging voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden by ons 25-jarig Jubilé. Callantsoog, 16 Augustus 1889. D. MOSK en Echtgenoote. Onzen hartelijken dank aan allen, die bij de ziekte en het overlyden van onzen ge liefden Zoon en broeder HENDRIK COR NELIS JACOBUS, hunnen hartelyke deelneming hebben betoond, vooral aan den Heeren die by zyn ter aarde bestelling zyn tegenwoordig geweest, en in het bijzonder aan den Heer F. SANT ook onzen welgemeenden dank aan de jeugdige dragers, voor de eer, aan onzen lieveling bewezen. A. ELOUT. P. ELOUT—LEMOINE. P. ELOUT. A. A. ELOUT. W. J. C. ELOUT. Kijkduin, Augustus 1889. Dankbetuiging. Wij ondergeteekenden, brengen langs dezen weg onzen hartelyken en welge meenden dank, aan den schipper en knecht van de schuit Urk No. 130, voor de eerste hulp en bystand, aan onzen zoon bewe zen op den morgen van 13 Augustus jl.; ook aan den WelEd. ZeerGel. Heer Officier van Gezondheid van Zr. Ms. instructie schip »Aruba", voor zijn spoedige en liefderijke diensten, aan onzen zoon betoond, dewijl wij naast God aan ge noemde menschen-vrienden het leven van onzen zoon te danken hebben. Helder, 15 Augustus 1889. H. DE GRAAF, en Echtgenoote. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Zondag 18 Aag., 's voormiddags 10 uur van Broek op Langedijk. te HELDER (Palmstraat.) Zondag 18 Aag. 1889 voormiddags 10 ure, zal D.V. als spreker optreden de Eerwaarde Heer Ds. BARGER, van Harlineen. Op Zondag 25 Augustus 1889, NA AFLOOP BAL. In >Veld Lust", by D. STADEGAARD te K o e g r a s. Kennisgeving. De persoon, die in dato 27 Juli 11. een Gouden Ring by my gekocht heeft, en iets van waarde heeft laten liggen, kan het te rug bekomen, tegen voldoening der kosten. CORNs. VAN DER MEIJ, in Goud en Zilverwerken, Spoorstraat

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2