Advertentie n. 25-Jarip IcbtTereeniipni jj Op Oei 1 SEPTEMBER a. s„ zou niet schetsen het nut van de beoefening der gymnastiek, maar wenschte dat de werkzaamhe den, deze dagen gehouden, bij velen den lnst zouden opwekken, zich ook aan hunne zijde te scharen, en dat velen tot de gymnastiek-vereeniging zou den toetreden; hij wijdde dan den besten dronk aan de goede zaak, en aan het welslagen van de eerste gew. uitvoering. Hierna werd door den heer v. d. Boom, van Amsterdam, lid van de Commissie van Toezicht en leider dor werkzaamheden aan de gymnasten overgelaten te beslissen op het feestterrein of in de zaal te werken, aangezien het terrein door de aanhoudende regens en de nog hevige buien mis schien niet geschikt zou zijn; doch als uit één Bioud werd beslist op het feestterrein te werken. Nu ging men over tot de eerste werkzaam heden en wel tot het driekampwelke werkzaam heden bestonden in a. polsstokspringen, b. steen- stooten en c. hardloopen. Het was een lust om te zien met welk een ijver, met welk een wils kracht er werd gewerkt; of het regende of niet, 't deerde geen gymnast, zij waren gehard; want op de vraag, aan de gymnasten gedaan, of de regen hun niet hinderde, antwoordden eenigen: „wij zullen niet wegregenen." Ten 8 ure des avonds was het aantreden voor den fakkeloptocht, waaraan 15 vereenigingen deel namen. Deze optocht maakte een schoon effect, het wapperen der vlaggen, de verlichting aan particuliere woningen, de versieringen, de trans paranten door de vereenigingen gedragen, de muziek der Harmoniekapel, alles werkte mede en bracht de feestvierenden, zoowel vreemdelingen als plaatsgenooten, in eene aangename stomming. Aan het Raadhuis gekomen, werd halt gehouden en werd den afgevaardigden vau de verschillende vereenigingen de eerewijn aangeboden door het gemeentebestuur, bij monde van den heer W. A. Hazeu, lid van den Gemeenteraad. Hij heette het Bestuur van den gew. Bond en ook de af gevaardigden hartelijk welkom, en na betoogd te hebben het nut van de gymnastiek, zoo wel voor het lichaam als voor de ziel, en na allen een goed succes te hebben toegewenscht met deze eerste uitvoering, eindigde hij met een Leve de Gymnastiek en hare beoefenaars! De heer J. Ingenohl, voorzitter van het bestuur van den gew. bond, bracht hierna zijnen dank aan den spreker, aan de gemeente Schagen, aan de medewerkende vereenigingen en aan allen, die hadden medegewerkt om deze uitvoering te doen plaats hebben. De bond had Schagen voor deze eerste uitvoering gekozen, omdat de gymnastiek juist 't minst in het Noorderkwartier werd beoefend. Hij uite den wensch, dat de gym nastiek meer en meer zou worden beoefend en in het particulier en op de scholen, om zoo kloeke, fiere en forsche mannen aan te kweekt tot heil van ons vaderland. Met een heildronk op „Lycurgus" de Schager Gymnastiek Vereeni- ging, en op de gemeente Schagen, eindigde hij zijne rede, die met luid applaus werd toegejuicht, Yan hier vervolgde men den optocht door de ge meente naar het Turnlokaal, waar onder gezel lig samenzijn de diploma's zouden worden uit gereikt, in het driekamp verworven. Nadat de heer Ingenohl nog hulde had ge bracht aan de dappere strijders in het driekamp, ging hij over tot het uitreiken der diploma's. Ie diploma aan den heer Plumer van Amster dam met 254 punt. Geen van alle medestrijders, 38 in getal, had het minimum van 15 punten kunnen overschrijden, vandaar dat hij hem dan ook een doortrapte Turner noemde. 2e diploma de heer van Hengel uit Amsterdam, 12^ punt; 2e diploma de heer van Heemstede Obelt uit Amsterdam, 121 punt; 3e dipl. de heer Martin van Haarlem, 12 punten; 3e dipl. de heer Muller van Amsterdam, 12 punten; 3e dipl. de heer Zomer van Amsterdam, 12 punten; 3e dipl. de heer Willig van Beemster, 12 pun ten; 3e dipl. de heer Raamsdonk van Amster dam, 12 punten; 4e dipl. de heer Roos van Amsterdam, 114 punt; 5e dipl. de heer Broek- meijer van Haarlem, 11 punten; 5e dipl. de heer Reuter van Amsterdam, 11 punten. Na het uitreiken der diploma's sprak hij nog een hartelijk woord ter aanmoediging tot allen, met het vertrouwen, dat deze driekampen zich nog meermalen mochten herhalen. Liet het zich Zondagmorgen aanzien dat het weder even als Zaterdag slecht zou zijn, lang zamerhand helderde het op en mooht het feest terrein door een heldor zonnetje worden besche nen. Opgewekt togen de Turners naar het ter rein en schaarden zich onder hunne banieren, ten einde met elkander in optocht, voorafgegaan door de Harmoniekapel, zich naar het Turnlokaal te begeven om daar door het gewestelijk bestuur feestelijk te worden ontvangen. Bij deze ont vangst was ook tegenwoordig de WelEd. heer Lieftinck, lid van de 2e Kamer, een warm voor stander van de gymnastiek. Na eenige korte toespraken toog men weder terug naar het ter rein, waar met ernst de werkzaamheden werden voortgezet, zijnde: vrije en orde oefeningen en groep oefeningen. Ten 5 uur 's namiddags waren de werkzaam heden afgeloopen en had ieder gelegenheid zich te verfrisschen en te ontspannen. Ten dien einde was er in den tuin van den heer Boersma een concert van Schagens Harmoniekapel en in ver schillende koffiehuizen Café Chantants, bals en andere vermakelijkheden. Aan den gemeenschappelijken maaltijd, waar aan 107 personen deelnamen, werd menige heil dronk gewijd aan de gymnasten van het gewest Noord-Holland van het Nederl. gymnastiekver- bond. Schagen heeft feest gevierd en zijne ingezete nen hebben gedaan wat zij konden om het den Turners en belangstellenden zoo aangenaam mo gelijk te maken. De driekleur wapperde aller- wege; sommige hadden hunne huizen versierd en geïllumineerd, terwijl de hoofdstraten a giorno waren verlicht. Er heerachte dan ook een opge wekte en prettige geest en allen die dit feest bijwoonden, zullen met genoegen denken aan de gymnastiekfeesten van Augustus 1889. bij de Kon. Fabriek van Stoom- en an dere Werktuigen te Amsterdam gedetacheerd, ten einde het dagelijksch toezicht te houden bij den aanmaak der werktuigen en ketels van het bij die inrichting te bouwen Ramschip, bestemd voor het Zuiderfrontier. Marine en Leger. Naar wij vernemen, blijft de kapt. t. z. K. A. Stukman Bosse belast met het bevel over Zr. Ms. stoomschip „Tromp", en zal daarmede 15 October naar West-Indië vertrekken. De le luit. kwurtm. S. C. Holland wordt na afloop der manoeuvres gepluatst bij den intendant in de le milit. afd. te Amsterdam. Mach. 2e kl. Klok van non-actief geplaatst met 1 September bij den torpedo-dienst te Wil lemsoord. De mach. le kl. v. c. S. Taaie is bestemd om half September per particuliere gelegenheid naar West-Indië te vertrekken. De machinist le kl. v. k. der marine L. W. Wcckesser, wordt met den 16en der volgende Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Amalia," van Ba tavia, passeerde 22 Aug. Perim. Het stoomschip Sumatra, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 24 Augustus Gibraltar. Visscherijberichten. 26 Aug. niets binnen. Schuiten naar zee. 27 Aug. v.m. 8 uur. 2 Korders met 27 tongen, per stuk 70 Ct. 20 kleine tongen, per stuk 30 Ct. 4 Manden kleine schol, per mand fl.20. Andere schuiten nog in zee. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.75 per 100 KG. zonder verbinding. Burgerlijke Stand, gem. Helder Yan 23—27 Aug. ONDERTROUWD: J. B. v. d. Maas, vuurstoker en C. W. Jansen. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: J. v. d. Wal, geb. Kossen, D. T. J. H. Stammes, geb. Vogelezang, Z. J. H. Smit, geb. Straatman, D. G. Hollander, geb. Droog, Z. J. G. Buis, geb. Sewering, D. A. Smit, geb. Vlam, D. C. M. Bakker, geb. Schreuder, D. N. Groet, geb. de Graaf, D. C. Hen, geb. Bolk, Z. A. Klok, geb. Schraa, Z. L. de Bruijn, geb. Hendrikse, Z. OVERLEDEN: J. Wezelman, 7 m. D. Vroom, 49 jaren. W. Swart, 81 jaren. J. v. Hoeve, 72 jaren. J. Kannewasser, 4 m. POLITIE3. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau I een zwart zy( DOEK, een BANKBILJET, een NOTA van een geleverden Hoed. Adres Bureau IIeen ijzeren BOUT. Vervolg der Berichten. De Militaire taptoe, welke iederen avond veel belangstelling trekt, zal morgen avond van bijzondere beteeken is zijn. Naar wij vernemen zal de muziek der Marine die opluisteren. Te 8 uren is op bet stationsterrein aantreden. Op Zaterdag a. s., den verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina, zal voor de leerlingen zoowel der bijzondere als der openbare scholen in deze gemeente een feest worden georganiseerd. De kin deren zullen, bjj gunstig weder, in of voor de scholen in 3 groepen worden geschei den en zoo naar de voor hen bestemde feestterreinen worden geleid. Deze feest terreinen zijn 1. de tuin van Tivoli, 2. de plaats achter bet gebouw van 'tKon. Instituut voor de Marine en 3. de zeedijk nabij het Observatorium. We willen hopen dat het weder zich niet vijandig betoont aan de viering van dit kinderfeest. Sinds de laatste jaren waren in deze haven zelden zooveel in dienst zynde oorlogsbodems aanwezig als thans, nl. drie le kl. stoomfregatten, de »Atejh,« de Tromp* en de >Van Galen*twee ramschepen, de »Stier* en de «Buffel*; twee rammpnitors, de Matador* en Cer berus* vier stoomkanonneerbooten, »Bul- gia«, >Vali«, «Hefring* en «Geep*; vier torpedobooten groot model, twee id. klein model, 2 stoomsloepen en een stoombarkas; het artillerie-instructiescbip »Aruba«;het opleidings-fregat «Evertsen* en het wacht schip, bet fregat «Adolf van Nassau*. Het geheel geeft bier een ongekende drukte en levendigheid. Dezer dagen brachten we een bezoek aan het in de Verlengde Spoorstraat nieuwgebouwde bedehuis der Ned. Geref. gemeente. Uitwendig ziet dit kerkge bouw er waarlijk net en sierlijk uit, zoo dat bet tot verfraaiing strekt van het deel der gemeente, waar het is opgebouwd. We beschouwden bij ons bezoek het in wendige van het nu bijna gereed gekomen gebouw. De inrichting is zeer goed en doelmatig en de architect, de heer van Wijngaarden, die het plan voor dit bede buis ontwierp, beeft eer van zijn werk. Ofschoon een protestantsch kerkgebouw, wegens den aard der inrichting van den eeredienst, weinig heeft dat het oog boeit, valt het, zoowel bij uit- als inwendige beschouwing, des te eerder op te merken, wanneer het geheel door keurigheid van stjjl, door netheid van uitvoering voldoet. En dit is bij 't bedoelde kerkgebouw in groote mate 't geval't maakt een aller- gunstigsten indruk. Zooals bekend is, zal dit bedebuis den naam dragen van „Zuiderkerk" en zal de inwijding op Zondag 1 September e. k. plaats hebben. Door de blazerscbuit H. D. 74 zijn gisteren uit het wrak van de gestrande Duitsche stoomboot Johannes" 27ys vat melasse, benevens 2 ledige vaten, geborgen en alhier aangebracht. Door bet broeien van hooi in een klamp nabij de boerenplaats, bewoond door G. Zwaag, in 't Koegras, is daarin hedenmorgen brand ontstaan. Spuit No. 2 van 't Ankerpark is dadelijk uitgetrokken. De gedeeltelik geborgen en alhier tjjdelijk opgeslagen lading salpeter uit het gestrande Eng. schip >Scottish Fairy," wordt in lichters geladen en naar Amster dam vervoerd, om van daar naar Ham burg te worden verscheept. Texel, 26 Aug. De hier gestrande Urker visschuit 113, kan als geheel ver loren beschouwd worden. Netten en in ventaris zjjn geborgen. De mast is uit bet vaartuig genomen en ook de rond houten zjjn aan land gebracht. Texel, 26 Aug. Voor 133 leerlingen van de openbare scholen te den Burg, is een aardig pretje in het vooruitzicht. Woensdag toch vertrekken zij naar Am sterdam om een dagje in Artis door te brengen. Een kindervriend beeft op on bekrompen wijze getoond iets voor 't jon ge volkje over te hebben. Hij schonk voor bet doel f 300. Wel hem, die zijn geld op zoodanige wijze tot vreugde van anderen weet aan te wenden. '8 Avonds worden de jeugdige reizigers per expresse boot weer van Helder afge haald. De beide Urker Schuiten, die ver mist worden (zie de eerste bladzijde) zjjn U. K. 52 en 47, bevaren, de eerste door G. Koffeman twee knechten en een jongentje van 11 jaren. Op No. 47 schipper Helle de Boer en zjjn twee broeders. Niet zonder rede maakt men zich thans beangst; de hoop toch dat ze hier of daar zijn binnengekomen, biedt weinig ver trouwen meer, zoodat het bijna zekerheid is dat hier een treurige ramp heeft plaats gebad. Aan het U. D. wordt gemeld, dat, waarschijnlijk tengevolge van de ongunsti ge weersgesteldheid, Z. M. de Koningin de laatste dagen weer hinder heeft van zijn chronisch lp den (nieraandoening). Het loggerschip «Flevo I" van den reeder P. H. Absoven te Vlaardingen, kwam Vrijdagavond aldaar binnen, doch had twee man der equipage (beiden Duitschers) verloren, in den nacht van 20 op 21 Augustus, tengevolge eener stort zee, waardoor het schip beloopen werd. In den nacht tusscben Zaterdag en Zondag is op Smitshoek, onder Barend- recht, een moord gepleegd. Zekere L. beeft den vader van het meisje, met wie hjj verkeering gehad had, zoodanig in den buik gestoken, na ook het meisje verwond te hebben, dat de man Maandagochtend vroeg reeds overleden is. De menschen waren reeds te bed ge gaan, toen er geklopt werd. De dochter deed open en ontving spoedig een mes steek. De vader kwam tot hulp toeschie ten, en aan hem koelde de dolzinnige zijne woede, door hem als het ware den buik open te rijten. De misdadiger was onder den invloed van sterken drank. Slechte behandeling van het meisje door den dader L. heeft aanleiding gegeven, naar gezegd wordt, dat de vader hem meermalen zijne slechtheid verweten heeft, en dat L. .nu zich aldus heeft willen wreken, na zich eerst met opzet bedron ken te hebben. De verslagene laat een weduwe met zeven kinderen na. Het meisje is tot dusver buiten levensgevaar. De Rechtbank te Heerenveen heeft Willem van de Wal, wegens den broeder moord te Blesse, veroordeeld tot 5 jaren gevangenisstraf. Zondagmiddag omstreeks half drie uur is in de duinen, voorbjj het Oranje- Hótel te Scheveningen, gevonden het lijk van een onbekend heer, met gedeelteljjk verbrij zelden schedel. Een afgeschoten pistool bevond zich in de rechterhand. Op eenige passen lag een tweede nog laden pistool, dat blijkbaar geweigerd gelad< had. Was gekleed met zwarten hoed met rouwband (leverancier J. H. Poolmeijer Jr., te Amsterdam). In den hoed staat J. de G. donkerblauwe jas, zwart lakensch vest, donker gestreepten pan- loek is eveneens ge- talon, enz. Een zakdoi merkt J. de G. 6. Nederland en Atjeh. De Vossische Zeitung geeft een hoofd artikel van ruim twee kolommen over Nederland en Atjeh. Het jongste ge vecht geeft het Berljjnsche blad aanlei ding de geheele geschiedenis van den oor log nog eens op te rakelen en daaruit de gevolgtrekking te maken, dat alleen het aanstellen van een sultan, die door alle stamhoofden wordt erkend en door een resident wordt gesteund, een duur zame onderwerping der Atjehers mogelijk maakt. Aldus komt het blad tot de volgende slotsomDit is zeker, dat, indien men slechts het tiende gedeelte van het geld, hetwelk tot dusver voor den oorlog is uitgegeven, had besteed voor één krach tige expeditie, dan zou nu het voornaam ste werk verricht zjjn. Nu is het einde van den strjjd niet te voorzien, want de Nederlanders hebben te doen met een taaien vijand, die voorloopig nog niet aan onderwerping denkt". Tusschen Hpendam en Buiksloot ge raakte dezer dagen in een rijtuig door een onbekende oorzaak Mejuffrouw A. B. plot seling in brand. Haastig sprong zij uit den wagen, doch toen werden de vlammen nog heviger. Een der heeren van het ge zelschap slaagde er niet in om met zijn jas het vuur te dooven en wierp daarom Mej. B in het N.-H. Kanaal, waaruit zij terstond gered werd, Door zijn kloek op treden werd het leven van Mej. B. gespaard zelf kreeg bij echter wonden bij deze po ging tot redding. Londen, 26 Augustus. Zeven dui zend werklieden in de ijzerfabriek, genaamd »Thames Ironworks", aan de Theems te Blackwall, hebben zich bjj de werkstaking der arbeiders in de dokken aangesloten. De stokers bij de South Metropolitan" gasmaatschappij, een der grootste gas maatschappijen te Londen, hebben het werk gestaakt. Alle markten staan stil ten gevolge van de werkstakingen. Alle cavalerie en artillerie is in de ka zernes geconsigneerd. Londen, 24 Augustus. De weduwe Mayhrick lieeft de wjjziging in haar dood vonnis zeer kalm opgenomen met de ver klaring, dat zij volledige gratie van straf had verwacht. De dokter der gevangenis ziet den toestand van de gevangene zeer ernstig in. De Parijscbe mode heeft een nieuwe dwaasheid bedacht. De Parijzenaars heb ben thans al afzonderlijk kleermakers voor hun geliefde honden Tot dusverre ge bruikte men voor de honden vaak zeer elegante rugkleedjes, die men de lieve hondjes bij slecht weer aandeed, thans ziet men honden met regelmanteltjes en overschoenen Latere berichten van het oorlogstooneel. De gewichtige gebeurtenissen van jl. Vrijdag de inneming door den vjjand van 't sterke fort «Kijkduin" werd gevolgd door een paar dagen van rustige rust. Hoe kon het ook anders? De vijand was, ja, overwinnaar, doch de zege was met zooveel krachtsinspanning! be haald, dat ook hjj behoefte had om uit te rusten, en op jl. Zaterdag werd er dus niet gevochten, 't Weêr was daarenboven niet gun stig. Op Zondag wij weten het vecht onze vijand niet. Hij is immers, even als onze .officieren en minderen, lid der Vereeniging van Zondagsrust, 't Bleef dus in onze Stelling heel kalm tot gisteren namiddag, 's Morgens achtte de vijand het weêr zeker niet geschikt om iets tegen onze versterkingen te onderne- men, doch 's namiddags, toen het weder wat verbeterde, bleef onze belager niet in gebreke om met geduchte macht zich met zijne vloot nabij onze zeegaten te vertoonen. Er heerschte blijkbaar groote vrees voor eene landing van den vijand in deze gemeente. Tenminste we zagen de ingezetenen in grooten getale, zich naar den zeedijk begeven, om te zien hoe onze Nederlandsche dapperen zich tegen den aanvaller zouden te weer stellen. Aan dap perheid ontbreekt het de onzen niet, doch de overmacht der vijanden en hun ontzaglijk vuur, zijn te vreezen. Waakzaam als onze troepen zijn, hielden zij Maandag aanhoudend het oog gevestigd op den vijand, die nu in het door hem verover de «Kijkduin" ieder oogenblik onze Stelling kan aanvallen. Vau «Dirks Admiraal" en van «Erfprins" werden dan ook herhaaldelijk schoten gelost, om te verhinderen, dat het vijandelijk leger zich in de nabijheid onzer versterkingen kon nestelen. Ter zee hield de vijand zich echter niet stil. Een talrijke vloot daagde van uit het Schulpengat op, om te trachten de reede te bereiken. De tocht der waarts we d hem echter op krachtige wijze bemoeilijkt. Van uit de batterijen »Kaap- hoofd" en «Vischmarkt" en vooral van 't fort «Erfprins" werd hij vreeselijk bestookt en, naar wij gelooven, werden hem zeer ernstige ver liezen toegebracht. Langs den zeedijk waren de infanterie en zeesoldaten gelegerd, om door ge weervuur de wèlgerichte schoten der artillerie te ondersteunen. Met angstige blikken sloegen de bewoners van den Helder den strijd van den zeedijk gade. Wat moet er zoo vroeg menigeen zich af wat moet er van onze Stelling worden, als de vijand ondanks al het krnit en lood, op hem afgezonden, toch door dringt en zich op onze reede nestelt? Ja, wat moet er van worden? 't Antwoord op deze vraag zullen de eerstvolgende dagen geven. Wij stellen veel, zéér veel vertrouwen inden bekwamen en dapperen bevelhebber dezer Stelling en in de mannen, die hem met hunne kunde en ervaring ter zyde staandaarom gaan wij de toekomst met eenig vertrouwen tegen. De Stelling verkeert in ernstig gevaar, doch onze Zee- en Landmacht is lang niet van gisteren. Ingezonden Mededeelingen. W(J verwijzen onze lezers naar achter staande advertentie, betreffende de Haar lemsche Landbonwloten a f l.— per stnk. Op den len September a. s. j|$; m hopen onze geachte Oom en Tante m ATZE JACOBS VAN EEKEN M. eu fé S JOHANNA ELIZA3ETH S SCHOONBERGEN, g |c| te Amsterdamhunne 25-jarige 1|| U| Echtvereenifflng te herdenken. Amsterdam! 28 A»8-'89- 1 Uit naam van hunne Neven m, en Nichten, v-' C. VALKENBURG. D. BAKKER. C. H. BAKKER, geb. Tjetz. A. M. VALKENBURG, m C. W. HOFFMAN. S< G. J. M. HOFFMAN, geb. Valkenburg. Op 1 September a. s., hopen wij te mogen herdenken de van onze Zwager en Zuster ATZE JACOBS VAN EEKEN en j JOHANNA ELIZABETH i SCHOONBERGEN. Amsterdam, 27 Augustus 1889. j Jji Namens Moeder, Broeder i H en Zusters. Den ln September hopen onze geliefde Ouders: ROELOF BOUMAN en GEERTRUIDA DIENST, hunne 121/*-jarige Echtvereentgtng te herdenken. J. v. d. POLL. C. v. d. POLL-v. d. BERG. II. BOUMAN. Den lsten September a.s., hopen onze geachte Vriend en Vriendin ROELOF BOUMAN en GEERTRUIDA DIENST, hun 121/2-Jarlge Echtvereeni- ging te herdenken. Helder, 27 Aug. 1889. N. RIJK. J. DE VOS. J. DE VOS en Echtgenoote. - hopen wij de 121/s-Jarige Echt- vereenigiög te herdenken van onze waarde Broeder en Zuster ROELOF BOUMAN en GEERTRUIDA DIENST. Namens broeder en Zuster, J. M. BOUMAN en Echtgenoote. Bevallen van een Meisje: C. M. Vl8HoOGENBOiCH. Brangkal, Modjokerto, Java. Bevallen van een Zoon Mevrouw T. J. H. STAMMES, VOGELEZANG. Heldor, 23 Augustus 1889. Bevallen van een Dochter: GERARDA DIEPENBROEK, geliefde Echtgenoote van J. G. D. TIS- MEER. Helder, 27 Aug. 1889. Geboren: Jacoba Cornelia Petronella. Dochter van K. BAKKER en C. M. BAKKER-SCHREUDER. Helder, 23 Aug. 1889. Heden den 25 Augustus 1889, overleed zacht en kalm in den ouderdom van 76 jaren de Heer S. SCHRAA. Namens kinderen en behuwdkinderen. Wed. S. SCHRAA-KIKKERT. Algemeene kennisgeving. Helder, 26 Augustus 1889; Den 24 Augustus ontsliep zacht en kalm, na een langdurige onge steldheid, mijn innig geliefde broe der, de Heer W. C. ZWART, in den ouderdom van. ruim 81 jaren. Helder, 27 Aug. 1889. Wed. M. MOOIJ geb. Zwaet, en verdere Familie. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang en geduldig ljjden, zacht en kalm, onze innig ge liefde dochter PIETJE MARIA in den nog jeugdigen leeftjjd van 19 jaren. H. DALMEIJER. E. DALMEIJR—Keesman. Beverwijk, 22 Aug. 1889. Heden ontsliep zacht en kalm, na een langdurig en geduldig lijden mijn veelgeliefde Echtgenoot, de Heer PHILIPPUS MARINUS BURKI, in den ouderdom van 53 jaar en 9 maanden. Wed. P. M. BURKI, geb. Menschaart. Ook namens broeders en Zusters. Helder, 26 Augustus 1889.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2