I College Entre Nous. 13e Zomer-Concert, op Mag 8 Sept.'89. Advertentie n. DANKBETUIGING. Oproeping. WAARSCHUWING. KENNISGEVING. Aan de leden der Herv. Kerk Ds. WARTEM, van Amersfoort 13e ZOMER-CONCERT, Stafmnziekkorps der Kon, Ned. Marine, op Zondag 8 September 1889. Werklieden-Vereeniging. TIVOLI Café Hoffman. ZONDAGAVOND a. s. BAL 2 BANKBILJETTEN, Voor LOOPWERK leek me anders dien avond zoo uitnemend gedisponeerd!" Student: Neen, daar niet van. Hij kon onmogelijk solo zingen, zeg ik u, want de rest brulde dadelijk meê Marine en Leger. De kapt.-luitenant ter zee J. Fichet, uit Oost- Indië in Nederland teruggekeerd, is op nonactiviteit gesteld. De offioier van gez. 2e kl, bij de zeemacht J. Idzerda wordt met 1 Oct. a.s. geplaatst aan boord Zr. Ms. art.-ihstractieschip Aruba. De adelborst 3e kl. bij het Kon. Instituut voor de marine te Willemsoord J. Schuurman wordt, op grond van 't bepaalde bij art. 37 van 't Reglement voor gemeld Instituut, met ingang van 16 dezer, eervol van die inrichting ontslagen. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Wilkelmina, van Amsterdam, vertrok 3 Sept. v. Southampton. Het stoomschip Prins van Oranje, van Ba tavia, vertrok 3 Sept. van Padang. Het stoomschip Prinses Amalia, van Bata via, vertrok 4 Sept. van Genua. Het stoomschip Prins Alexander, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 3 Septem ber" Perim. Het stoomschip Prinses Marie, van Ara sterdam naar Batavia, vertrok 4 September van Port-Said. Het stoomschip Conrad, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 4 September Galle. Marktberichten. Schagen, 5 Sept. 10 Paarden f 45 a 150, 8 Stieren f 70 a 175, 60 Geldekoeien f 140 a 255, 10 Kalfkoeien 210 a 260, 15 nuch tere Kalveren 10 a 24, 290 Schapen 18 a 33, 3000 Lammeren f 13 a 21, 30 magere Varkens 18 a 20, 15 Biggen f 12 a 14, 50 Kippen £0,25 a 110, 20 Eenden 30 tot40cent, Boter per kop 75 tot 80 cent, Kaas per kilogram 25 tot 45 cent, Kip-eieren per 100 f 3 a 3,50. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.45 per 100 KG. zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 3 Sept. Binnen schipp. Smit met tong, schol, schar en ponen, besomming f 118. 3 Sept. 52 korders met tong, schar en schol, enz. prijs groote tong 60 tot 80 ct., kl. id. 25 tot 30 ct., schar f 4.kleine schol 1,50 per mand, rog 83 ct. p. stuk, 2 heilbot a f 8. 4 Sept. 30 korders, gr. tong 45 tot 60 ct., kl. id. 25 tot 30 ct., schar 3,50, kl. schol f 1,rog 80 et., 2 tarbotten f 10. 5 Sept. 50 korders met weinig vangst, gr. tong 50 tot 60 ct., kl. id. 20 tot 25, kl. schol 1, schar f 3,rog 68 tot 70 ct., 1 tarbot f 8. 6 Sept. 8 korders, gr. tong 40 a 70 ct. kl. id. 25, schar f 3,50 kl. schol f 0.60 a f 1.30, rog 60 ct., 1 tarbot 9. 3318te Staats-Loterij. Vierde klasse. Tweede lijst No. 15186 f5000. No. 2626 f1500. Nos. 5030, 9415 £1000. No. 8658 £400. No. 12646 f200. Nos. 3023, 7992, 8559, 11254, £100. Vierde klasse. Derde lijst. No. 4630 f 2000. No. 18932 f 1500. Nos. 13203, 19612 f 1000. Nos. 1568, 4097, 9742, 11118 f400. Nos. 411, 3725, 5425, 15218, f 100. Vierde lijst. No. 5258, 8820, 11055 en 14779 f 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 36 September. ONDERTROUWD: D. Ran, timmerman, en M. Pater. N. Dienaar, kwartiermeester bij de ma rine, en C. Mnije. G. Monsma, vuurstoker, en E. Katoen. J. Gruter, meubelmaker, en B. Ekamp. J. P. Meijneke, rijks boekhouder, eu C. Bakker. GETROUWD: J. B. van der Maas en C. W. Jansen. J. Sukrer en R. Schoneveld. BEVALLEN: C. Barent, geb. van der Hoeren, z. P. Jansen, geb. (Sallem, z. J. M. van den Dun- gen, geb. Peijffers, d. H. v. Swol, geb. Hooghuis, z. D. Zwaai, geb. van Tol, z. J. van Gilst, geb. Col- let, d. K. Ran, geb. de Vries, z. T. H. Klijn, geb. Koenders, z. A. P. de Jong, geb. van Ginkel, z. A. P. Dierendonck, geb. Boll, z. C. A. Geertse, geb. de Haas, z. OVERLEDEN: A. G. Borneman, 20 j. K, Cor- breé, 2 w. C. Agema, 14 j. Burgerlijke Stand gemeente Texel. Van 29 Aug. tot 3 Sept. ONDERTROUWD: Jan Witte en Wille- mina Knol. Marinus Simon Bremer en Maartje Kooger. GETROUWD: Geene. GEBOREN: Pieter Gerrit zoon van Iiar- men Spigt en Elisabeth Smit. Martje dochter van Cornelis Witte Dz. en Martje Zoetelief. OVERLEDENElisabeth Thomassen 2 maanden, dochter van Thomas Thomassen en Trijntje Arkema. Burgerlijke Stand, Gem. Wieringen, gedurende maand Augustus 1889. GEBOREN: Trijntje, d. v. C. Asjes en T. Bakker. Geertje, d. v. P. Wagemaker en N. Halfweg. Cornelis, z. v. P. Kaan en G. Lont. ONDERTROUWD en GEHUWD: Pieter Rotgans en Tetje Bakker. OVERLEDEN: Simon Tijsen, 7 m. Jacob Lont, 27 j. Aanvang 2*/4 uur. 1. „Marcke Indiënne" sur„Le Tour du Monde", Desbillemont. 2. Vorspiel zu der oper: „Loreley", Max Bruch. 3. „La Béné- diction des Poignards", Scène dramatique de 1'opera„Les Huguenots", G. Meijerbeer. 4. „Schlaoht". Hijmme, Gobet und Finale des Illen Actes aus der oper„Rienzi", Richard Wagner. Pauze. 5. „Racokzij Ouverture", Hector Berlioz. 6. Souvenir de 1'opera„Lucie de Lammermoor", Donizetti. 7.„Gaité", Valse Emil Waldteufel. POLITIK. Gevonden voorwerpen. Adres bureau I, één bewijs van Koop met recht van Weder inkoop, écn mariniers Pet. Ingezsonden. Geachte Redactie! In Uw nummer van jl. Dinsdag komt voor een ingezonden artikel, geteekend P., houdende een betoog, om het gewenschte te doen uit komen van een adres van de Eerste Kamer, tot verwerping der onderwijswet, uithoofdede gevolgen dier wet nadeeling kunnen zijn voor de finantiën der gemeente. De geachte in zender heeft zeker niet nagedacht over de oorzaak dier finantiëele nood en waar nu dóór de onderwijswet, die nood grooter staat te worden, wordt hij bevreesd voor de gevolgen voor de belasting-schuldigen doch blijkens de medegedeelde cijfers der gemeente-rekening over 1888, bedraagt het verschil tusschen de ontvangsten en uitgaven op de post onderwijs een zeer aanzienlijke som een som, die voor namelijk ontstaat door het op ruime schaal geven van kosteloos onderwijs, dat reeds tot 62 der schoolgaande kinderen is geklom men, en m. i. is de nood der gemeente daar door ontstaan. Gaat men op die weg voort, zoo zal noodwendig hoogere lasten geheven dienen te worden. Het verschil tusschen de 30 in de kosten van het onderwijs, thans door het Rijk vergoed, in de voorgestelde nieuwe regeling, zal niet belangrijk zijn de hoofdvraag is nu maar, welke weg wil de Raad der gemeente op hoogere lasten Goed, maar op welke aanslag We hebben zoowat overal het hoogste cijfer op gezet, er rest dus niets als Hoofdelijke Omslag; maar men be denke, det alsdan 4 voor de hoogere klasse moet gevorderd worden, een bedrag, grootere plaatsen verreweg overschrijdende. Er is al hier een bevolking, die voor 't meerendeel in de eerste klasse f 1.50 is aangeslagen, wat een bagatel oplevert, en rijke aristocratie hebben we niet. Voorzeker, een hoogst moeie- lijke positie Het is een gevaar, dat steeds dreigender wordt, vooral waar vele en soms zeer goede en noodige zaken worden begeerd. Laten we hopen, dat het bestuur der gemeente er in moge slagen, een goede vinden. Met dank voor de plaatsing, Uw Dw. Dr. W. Vervolg der Berichten. Het bureau van den Commissaris van Politie alhier wordt, tot nader order, gehouden in de Bouwzaal. Met genoegen vernemen wg dat aan onzen plaatsgenoot, kapitein T. A. Ruijg, van het barkschip, »A. R. Falck," door het Bestuur van de N. en Z. Holl. Red- dingmaatschappij is toegekend, de prijs »R o b i n" (f 200. voor het met levens gevaar redden van de bemanning van het schip «Twee Zusters," kapt. Harden, op 3 Nov.11. Die bemanning werd alhier geland. Onze lezers zullen zich herinneren, dat in Juni 11., bij het naderen der Heldersche kermis, adressen bij den Raad dezer gemeente zijn ingediend, houdende verzoek om op Zondag geene kermisvermakelijkheden te doen plaats hebben. De omstandigheid, dat het Volksfeest al zeer nabij was, toen die adressen inkwa men, en de ondernemers van vermakelijkheden en de kooplieden onder de gewome voorwaar den zich reeds van plaatsen voor het opslaan hunner tenten en kramen hadden voorzien, gaf aanleiding, dat toen op die adressen geen acht kon worden geslagen, 't Is echter te verwachten, dat tegen de kermis in het volgend jaar deze zaak door den Raad zal worden behandeld. Met het oog hierop is het zeker niet onbelangrijk, te vernemen, dat omtrent dergelijk verzoek in de zitting van den Gemeenteraad van Alkmaar, den 3e dezer gehouden, eene bepaalde beslis sing is genomen. Het Dag. Best. adviseerde om op dat verzoek afwijzend te beschikken, voornamelijk op grond van het nadeel, dat tal van ingezetenen door de verzochte beperking der kermis zouden ondervinden. De leden van den Raad waren blijkbaar met B. en W. van hetzelfde gevoelen, althans zonder beraadsla ging werd overeenkomstig het advies van het Dag. Best. besloten. In de Tweede Kamer is ingekomen een Koninklijke boodschap ten geleide van een ontwerp van wet betreffende het verleenen van pensioen aan mindere ge ëmployeerden enz. op daggeld werkzaam bij inrichtingen van 's Rijks zee- en land macht en aan hun weduwen en kinderen. De Kamer besloot deze stukken te doen drukken en ronddeelen en het wetsont werp naar de afdeelingen te verzenden. Tot predikant te Magelang (residentie Kedoe op Java) is benoemd de heer C. G. Bach. In de zitting van den Rand der gemeente Texel, jl. Dinsdag gehouden, heeft de beëediging der nieuw- gekozen leden plaats gehad, 't Voorstel van het Dag. Best. om overtegaan tot opheffing der School voor Uit gebreid Lager Onderwijs aan den Burg werd, na be raadslaging met 10 tegen 2 stemmen verworpen. De Commissie, in wier handen dit voorstel om bericht en raad was gesteld, adviseerde om het niet aan te nemen, en gaf in overweging om tot de benoeming van een Hoofd dier School over te gaan. Bovendien was bij den Raad een adres ingekomen van eeuige ingezetenen, die 't verzoek deden om genoemde school te behouden. Door den heer Mets werd de vraag gesteld, of het niet wenschelijk zonde zijn, een gemeente-opzichter aan te stellen. Deze vraag lokte discussie uit. De heer Mets handhaafde zijne meening, dat de voorlichting van een deskundige bij het onderhoud der gemeente-gebou wen dringend noodig is en verzekerde, dat hij te dezer zake een voorstel zal indienen. In de laatstgehouden vergadering van den Raad der gemeente Wieringen is, ter vervanging van den heer J. Bais, die tot lid van den Gemeenteraad is gekozen, en tengevolge daarvan bedankt heeft, benoemd tot Arm voogd de heer A. Russelman, te Westerland. 'tPo- litie-reglement is, tengevolge van door HH. Gedep. Staten gemaakte opmerkingen, gewijzigd vastgesteld. De bescheiden der gemeente-udministratie, indertijd ver zegeld, zijn, staande de zitting, in tegenwoordigheid van den afgetreden en van den benoemden ontvanger, ont zegeld. Van de overdracht werd door beide heeren proces-vorbaal opgemaakt. Op een verzoek van de afd. Wieringen der Holl. Maatsch. v. Landbouw, om eenig terrein voor hare Tentoonstelling op 27 Sept. a. s., werd gunstig beschikt. De levering van een ijzeren hek met steenen rollaag werd aan de heeren P. Luijt en P. Kreijger gegund. In openbare zitting werden eenige reclames tegen aanslagen in den hoofdelijken om slag behaudeld. Nu nog eenige besprekingen, werden de goloofsbrieven der nieuw gekozen leden onderzocht en werd tot hunne toelating besloten. De zitting eindigde met een hartelijk afscheid van aftredende Raadsleden. (Uitvoeriger verslagen van den Gemeenteraad van Texel cn Wieringen zijn in een bijvoegsel opgenomen.) In de zitting van den Raad der ge meente Schagen, j.1. Dinsdag gehouden, zijn gekozen tot wethouders de heeren W. A. Hazeu Sr. en J. Hopman, laatstgenoemde met het lot tegen den heer J. Govers Sr. In de zitting van den Raad der gemeente Anna-Panlowna, gehouden Dinsdag jl., zijn de heeren Yan Gijtenbeek en Geerlings, respect, her kozen en gekozen als Raadsleden, beëedigd. De begrooting van 1890, den Raad aangeboden, is tot onderzoek in handen gesteld eener commissie, bestaande uit de heeren Znrmnhlen en Van Gij tenbeek. 't Voorstel van den heer Schenk, tot instelling eener Commissie van Toezicht op 't Lager Onderwijs, is met algemeene stemmen ver worpen. De opening der nieuwe Gemeente-school wordt bepaald op Maandag 16 September e. k. en zal op eenigszins feestelijk wijze geschieden. De heer IJ. J. Bruinvis is herkozen als wethouder en ambtenaar van den Burgerlijken Stand te Alkmaar. De oude zeelieden, die verpleegd wor den in de Prins Hendrik-Stichting te Egmond aan Zee, smaakten j.1. Zaterdag het genoe gen, op uitnoodiging van den heer Carré, diens Circus, geplaatst op de Paardenmarkt te Alkmaar, gratis te bezoeken. De directeur der genoemde Stichting bracht tijdens de voor stelling in hartelijke bewoordingen dank en hulde aan den heer Carré, voor de welwil lendheid, aan die oude zeelui betoond. Tegelijkertijd waren de schoolkinderen van Egmond a/d Hoef door den heer Carré uit- De Turnclub «Kracht en Vlugheid" te Alkmaar, zal op Woensdag 18 dezer, in 't lokaal //Harmonie" aldaar, haar 15-jarig be staan feestelijk vieren. De leiding der werk zaamheden dien is opgedragen: voor de gym nastiek aan den heer Tussenbroek, Leeraar aan de Rijks Hoogere-Burgerschool aldaar, en voor het schermen aan den heer Boelens, serge ant der Artillerie, te Helder. De nieuwe Tramomnibusdienst te Amsterdam is gisteren geopend met de lgn VoorburgwalDam— Nieuwmarkt Artis. Men betaalt voor een rit 7X/S ct., voor een halve rit 5 ct. Een pak effecten, door een Amster- damsche firma per Hollandsche spoor naar Luik verzonden, wordt vermist. De waar de bedraagt f 20,000. Het was slechts voor f1000 aangegeven. Bij Njjvel (België) zijn Zondagnacht 4 menscken in de vlammen omgekomen de oudste kinderen van een spoorwegwer ker. De vader zag den zolder boven de slaapplaats instorten, juist toen hg de deur opende, om hen te redden. Plyinouth, 3 Sept. Door het s.s. „Drummond Castle", van de Kaap hier via Lissabon aangekomen, werd geland kapt. Jenkins en 11 perso nen, een deel uitmakende der equipage van het stoomschip „Odessa", dat 27 Aug. bij Kaap Espichel door aanvaring met het stoomschip „Homer" gezonken is. De aanvaring vond plaats des nachts ten 12 u. 30 m. bij fraai helder weder en de „Odessa" werd met zulk een kracht door de „Homer" aan bakboord midscheeps in de zijde geloopen, dat het ss. onmiddellijk begon te zinken. De opperstuurman en 7 man sprongen op de „Homer" over, waar men dadeljjk aanstalten maakte om een boot uit te zetten. Aan boord op de „Odessa" begonnen de gezagvoerder en de 9 man die nog aan boord waren, onmiddellijk de boot uit te zetten, doch binnen vgf minuten na de aanvaring zonk het stoomschip en nam alle opvarenden mede naar beneden. On der water sprongen de ketels en de ge zagvoerder met zes man werden weder naar boven geslingerd tusschen een me nigte wrakstukken, waaraanzij zich vast klemden, tot zij door de sloep van de „Homer" werden opgenomen. Drie man kwamen niet meer boven water en zjjn vermoedelijk door de wrakstukken gedood. De „Homer" bad belangrijke schade aan de boeg beneden de waterlijn en de voor ste afdeeling vol water tot het aanvarings schot en was het weder niet zoo fraai en de zee buitengewoon kalm geweest, dan was de „Homer" insgelijks gezonken. De „Homer" liep te Lissabon binnen, waar de lading wordt gelost om het schip te kunnen repareeren. De „Odessa" was gebouwd in 1869 en behoorde aan de fir ma Norwood Co. te Londen. London, 5 Sept. Ingevolge overeen komst tusschen de eigenaars der Theems- kaden en de werkstakers hebben de sjouwers aan verscheidene kaden heden den arbeid hervat. De hoop op eene spoe dige hervatting van allen arbeid vermeer dert. Ondertrouwd J. P. MEIJNEKE en C. BAKKER. Helder, 5 Sept. 1889. Receptie 8 Sept. Wagenstraat 10. 15 d°. Spoorstraat 76. Ondertrouwd JOHANNES GRüTER en BERNARDINA EKAMP. Heldèr, 5 September 1889. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd NICOLAAS DIENAAR Kwartiermeester b/d K. N. M. en CATHARINA MUIJE. Huisduinen, 5 Sept. 1889. Getrouwd JACOB CHRISTIAAN LEIJER en MARIA HILLEGONDA HOLLERTT. Pretoria, 3 Sept. 1889. (Transvaal). Voorspoedig bevallen van een flinken Zoon, mijn geliefde Ecbtgenoote ELISABETH BROOMANS. Amsterdam, 2 Sept, 1889. W. DE CARPENTIER, 2e Schrijver V. C. K. N. M. Bevallen van een Zoon A. P. VAN DIERENDONCK, geb. Boll. Helder, 4 September 1889. GeborenJOHAN FREDERICH, Zoon van W. GEERTSE en C. A. GEERTSEDe Haas. Helder, 4 Sept. 1889. Heden overleed te Gouda onze geliefde Vader en Behuwd vader, den Heer Cornelas Bernardns Doesburg:, in den ouderdom van 68 jaar. Helder, 5 Sept. 1889. D. MURKS. W. C. MURKS—Doesburg. Heden onviog ik de treurige tijding dat mijn geliefde Echtgenoot ABRAHAM HOUT, in leven 2e timmerman bij de K. N. M., op een noodlottige wijze door verdrinking het leven verloor te Soerabaia, in den ouderdom van circa 32 jaren, mij nalatende 2 kin deren, nog te jong om dit groote verlies te betreuren. Alleen zij die den ongelukkige van nabij gekend hebben, kunnen beseffen boe ons die zware slag trof, temeer daar hij door zjjne bijna 4-jarige uitlandigheid te huis werd verwacht. Anna Paulowna, 3 Sept. 1889. Wed. C. HOUT, geb. Koomen. Mede namens verdere familie. De Heer en Mevrouw SERETVISSER danken voor de vele blijken van belang stelling bij de geboorte van bunnen zoon ondervonden. Visites worden bij voor keur afgewacht Maandag en Dinsdag. Helder, 6 Sept. 1889. De ondergeteekenden betuigen hunnen kartelt) ken dank aan familie, vrienden en bekenden, zoowel van bier als elders, voor de vele bewijzen van belangstelling, op hun 121/s-jarig Huwelijksfeest onder vonden. Helder, 6 September '89. R. BOUMAN. G. BOUMANDienst. De ondergeteeken de betuigt baren har- telijken dank voor de vele blijken van deelneming, bjj het overigden van haar Echtgenoot ondervonden. Inzonderheid betuigt zg haren dank aan Dr. H. BITTER, voor diens onvermoeide zorgen, tijdens zijne langdurige ziekte, als ook aan zijne kameraden en vrienden, die hem zoo liefdevol ter zijde hebben gestaan en hem de laatste eer hebben bewezen. Wed. R. DE BOER, geb. Kwast. Die iets te vorderen heeft van-, verschuldigd is aan- of borgtochten onder zich heeft ten laste van den heer S. SCHRAA, in leven gepensionneerd Loods, gewoond hebbende te Helder en aldaar 25 Augus tus jl. overleden, worden verzocht daar van vóór 15 September a.s. opgave of be taling te doen ten kantore van den No taris HORDIJK. De schipper, welke zonder zijn naam op te geven, ruim een jaar geleden, bij, nu wglen D. YROOM, een Fok ter her stelling bracht, wordt verzocht, tegen betaling der kosten, deze te komen af halen, wgl anders tot den verkoop zal masten worden overgegaan. Helder. Wed. D. VROOM. Een ieder wordt attent gemaakt op mijnen naam niets af te geven aan Mej. ANNA SUK, daardoor mg geen betaling zal geschieden, doordat zg zich van mij verwgderd beeft. Helder, 6 Sept. 1889. Haar Echtgenoot, J. SCHAGEN. De ondergeteekende geeft bij deze ken nis, dat voor te houden oefeningen een ramscbyf is gelegd in de peilingen Toren den Burg, even beoosten molen uitwatering Prins Hendrikpolder. Heldersche kerk, iets bezuiden vuur toren. Willemsoord (Helder), den 4 Sept. 1889. De Vice-Admiraal Directeur en Commandant der Marine, J. B. A. DE JOSSELIN DE JONG. te HELDER (Palmstraat.) Zondag: 8 Sept. 1880 voormiddags 10 ure, zal D.T. als spreker optreden de Eerwaarde Heer Parli Tivoll. te geven door het onder directie van den Kapelmeester J. KONING, Aanvang 21/4 uur. Voor niet-leden is de Entree: HeerenfO.50, Dames en Kinderen, ieder -035. Namens de Commissie van beheer voor 't Staf muziekkorps der K. N. Marine, de Kapelmeester, J. KONING. Bij ongunstig weder in de Tuinzaal. Uitkeering dividend Winkel, op MAAN DAG en DINSDAG 9 en 10 SEPTEM BER a.s., des avonds van half acht tot half tien ure. Het Bestuur. VORDERINGEN betreffende het KINDERFEEST gelieve men in te zenden vóór a.s. Maandag 9 Sep tember, bij den Secr.-Penningmees- ter, Koningdwarsstraat No. 22. Het Bestuur van bovengenoemd College heeft besloten bij gunstig wederop WOENS DAG II SEPTEMBER a.s., evenals voorgaande jarenin den tuin van Tivoli een te houden. De Feestgids of Kermis-Cou rant, welke tevens tot bewys van toegang dient, is te verkrijgen a 15 Cent, bij Mej. de Wed. F. ÈRUIJN Wzn., Spoor straat, Wed. JONKER, Loodsgrachtbij de H. H. BERKHOUT Co. en H. A. STA DERMANN, en in het Café HAAKENHOUTKanaalweg, benevens op den dag van uitvoering aan den ingang van den Tuin van TIVOLI. Zonaag a.s. Tt at. Verloren Zaterdagmiddag, tusschen 2y2 en 3 uur, een van 100 en een van 60 gulden, gaande van het HAVENPLEIN naar 't HOOFD. Al degene, die eenige aanwij zing doet of ze terug bezorgt aan't Poli tiebureau lste of 2de sectie, zal ruim be loond worden de Bankbiljetten zijn ge merkt met een rood kasteel aan den binnenkant. V erloren voor den vinder van geen waarde, een zwart NOTITIE-BOEKJE, Donderdagmor gen, gaande van het Station naar de Texelsche boot. De vinder gelieve het s. v. p. tegen belooning terug te bezorgen aan het Bureau van dit Blad. V erloren jl. Maftndag, gaande van het Plantsoen, Kanaalweg naar den Helder, een gonden OORBEL. Die ze terug bezorgt, ont vangt de volle waarde. AdresBERKHOUT Co. <aeyraagd om dadelijk in dienst te treden, een zindelijke Dienstbode P.G., goed kunnende werken en niet geheel onbedreven in het koken. Adres: Advertentie-Bureau Stadermann. Bevraagd een Kleedermakersjongen, eenigzints met bet vak bekend zijnde. Adres G. van Leeuwen, 2e Vroonstr. 63. vraagt men een net persoon. Zich aan te melden per briot, onder lett. X, bij BERKHOUT Co. Gevraagd een net Dienstmeisje. Adres: BERKHOUT Co. Een DIENSTBODE van Texel zoekt zoo spoedig mogelijk plaatsing. Br. fr. letter A. Boekhandel W. C. REIJ, Texel. Met 1 October wordt gevraagdeen DIENSTBODE, boven 21 jaar, als Meid- Alleen, hoog loon, goed kunnende koken, AdresKANAALWEG 161.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2