Advertentie n. Een SCHOONMAAKSTER onvoorzichtigheid begaan, waardoor de voor raad kruit vuur vatte en 35.000.000 kogels in de lucht werden geslingerd. Zaterdagavond telde men 125 dooden en omstreeks 200 gekwetsten. Overal zijn inschrijvingen geopend, ten be hoeve van de betrekkingen der slachtoffers, waarop ruim wordt geteekend. Reeds is in geschreven voor 25,000 francs. De bank van Antwerpen gaf 5000 fr., de Banque Centrale 3000 fr., de firma Speth 5000 fr. (Bovenstaande berichten zijn reeds per bulletin in de gemeente verspreid). Het Antwerpsche blad «De Koop handel" bevat o. a. nog het volgende Drie malen hebben wij ons naar het too- neel der ramp aan Afrikadok begeven, en driemalen zijn wij er met verscheurd hart van terug gekomen. Grootere verwoesting hebben wij nooit voor oogen gehad: 't was alsof daar in den gan- schen omtrek een verwoede veldslag was ge leverd, die alles vernield had. Geene pen, hoe bekwaam ook, is in staat dit tooneel van verwoesting te beschrijven; geen penseel, door welken talentvollen schil der gehanteerd, zou dit tafereel van ramp en ellende op doek kunnen brengen. Men moet het zien, om er zich een denk beeld van te kunnen vormen. 't Is onnoemlijk verschrikkelijk! En toen wij daar, rondom ons, de lijken en gewonden zagen weghalen en al die ver woestingen aanblikten; toen wij dien onme- telijken, reusachtigen vuurhaard zijne vlam men en eindelooze rookkolommen zagen op werpen, dachten wij en ieder die zich daar bevond met verontwaardiging aan de ontzaggelijke verantwoordelijkheid der Be stendige Deputatie, die toegelaten heeft zulk gevaarvol gesticht te openen en in werking te brengen, niettegenstaande het formeel ver bod van het Stadsbestuur, in de nabijheid onzer haveninrichtingen, waar dagelijks dui zenden en duizenden personen werken of hun beroep uitoefenen, en op zoo korten afstand van de stad. Drie heeren die aan de noordzijde van 't Houtdok stonden te praten, gevoelden iets als een sissend gedruisch onder den grond door- loopen. De oppervlakte bewoog, het was alsof zij op het lichaam stonden van eene slang. Onmiddellijk daarop volgde de slag en nauwelijks eene seconde later zagen zij het prachtige afbeeldsel van een vuurwerk, het welk nog nooit werd aanschouwd. Beneden of tegen den grond een dichte bleeke rookwolk, die langzaam opging en hoe hooger zij steeg hoe donkerder werd, en dan uitzette als een ontzaggelijken waaier en bo ven dit alles de millioenen gouden draden als van brandend katoen, die heinde en ver wer den weggedragen, dit alles nog verhoogd door een zoo kalm, zoo stil weer, dat er geen zuchtje wind te voelen was. Algemeen werd verzekerd door de personen die zich in de nabijheid der kardoezenfabriek bevonden, dat een rytuig verbryzeld werd, waarin drie Engelsche toeristen zaten. Allen, even als de koetsier en het paard, werden letterlijk verpletterd. Vele personen beweren dat werklieden of wandelaars door het geweld van den schok in de Schelde of in het water der dokken werden geworpen en verdronken. Er zullen nog verscheidene dagen noodig wezen voor aleer wij de volle uitgestrektheid van die verschrikkelijke ramp zullen kennen. Zaterdagnamiddag dwaalden drie kleine kinderen weenende in den omtrek der ramp. Zij hadden hun vader, moeder, broeder en zuster daarbij verloren. Dit droevig schouw spel heeft menigen traan aan de gevoelige harten ontrukt. In de naburige huizen, werden de inwo ners als neergebliksemd. Niet minder dan 14 dooden werden onder de puinen van eenige kleine werkmanswoningen uitgehaald, waar onder eene vrouw, in zittende houding, die nog eenen konsenbrei in hare verkoolde vin gers geklemd hield. Men vindt eene moeder met drie kinderen, waarvan het jongste slechts van Zondag Oud was. Vier verminkte lijken. Weenende vrouwen met kinderen op den arm vluchtten, terwijl de oudere zoons eenige armzalige meubeltjes, al het overblijvende, op eenen stootwagen voortduwen. Men vervoert eene vrouw met bebloed aangezicht, bebloe- den hals, en getroffen aan de linker borst; aan de rechter houdt zij eenen bebloeden zuigeling. De soldaten der Genie hebben daar zooeven het werk hervat; zij dalen, dapper gereed tot het terugstootend werk dat zij moeten her nemen, in de vlakte of waar Vrijdag het kardoezen magazijn stond en waar thans geen spoor van een gebouw meer over is zoo niet een kleine ketel, met hier en daar krom gewrongen platen, aan eenen der kanten. Wij zeggen: dalen af en die uitdruk king is juist, want door het geweld der ont ploffing is het houten magazyn, tot in de fon damenten, met de daaraan klevende aarde in de lucht gevlogen en er ligt nu eene diepte waar Vrijdagmorgen een gebouw stond. Daaraan kan men afmeten hoe schrikkelijk zulke ontploffing is. De grond is hier met half verkoolde planken, kardoezen en honderd andere voorwerpen zonder naam zoodanig over dekt, dat men er geenen stap kan doen zon der te struikelen. De pontonniers ruimen op de plaatsen waar zich het werkvolk moet be vonden hebben, die hinderpalen weg. In- tusschen is eene »wieg" van het Gasthuis aangebracht twee, drie, vier wiegen; eene siddering grijpt de omstanders aan en ja, weldra ontwaart men vier of vyf lijken, ijse- lyk verbrand of verminkt: het eene kan men aan de kleeding voor dat eener vrouw her kennen do andere zyn onkennelijker is ook een lap huid met eenen verkoolden voet aan het uiteinde en andere overblijfsels, even af schuwelijk. Terwijl wij op dat ijselijk tafe reel staren, glijden wy over iets uit: werk tuigelijk zien wy naar den grond: het is een stuk menschengebeente, met wat verkoold vleesch aan! Twee werklieden komen het opnemen en werpen het in den lijkwagen van het gast huis, die ook is aangekomen en op zijne som bere lading slaat te wachten. Lappen van kleedingstukken liggen hier en daar. Op een paar minuten tijds is een puinhoop, waar men geenen dag door zag, weggeladen. Ongelooflijk een treffend contrast, als men die omstandigheid toets aan de wijze, waarop zoovele menschen werden gedood en verminkt is het getal houten doozen, balken, enz., die om zoo te zeggen ongeschonden zijn ge bleven. Van den anderen kant zijn zware ijzeren voorwerpen gekreukt en gewrongen en ge kronkeld, als met eene Titanshand. Van de talrijke huizen, staande op den weg naar Austruweel is bijna niets overgebleven. Geen enkel huis, geene enkele woning, of zij is zoo beschadigd, dat ze bouwvallig is. Ramen, deuren, vensters werden als gema len, de muren spleten van onder tot boven, de huizen daverden alsof zij werden heen en weer geschokt. Niemand bleef rechtop staan, het was alsof iedereen de beenen werden onder het lijf weg geslagen; voor meerderen was de slag zoo hevig, dat zij zwaar gekwetst moesten worden In den Ferdinanduspolder zijn twee men- schenhoofden gevonden, maar zoo verminkt, zoo gehavend, dat het niet meer mogelijk is, daarin eenige gelaatstrek van vroeger terug te vinden; zy zijn totaal onkennelyk. Gisterenmorgen werden twee onthoofde lichamen gevonden in den hangar n. 48. Het eene lijk hield nog een dissel in de hand ge klemd, en beide droegen dezelfde soort van voorschoot, waaruit is afgeleid dat beiden kui pers waren. Een werkman, die toevallig op dezelfde plaats was, lag nevens die twee hoofden op den grond geslagen, en toen hij weer tot be zinning kwam, vond hij aan zijne eene zijde, die twee hoofden, terwijl er aan den anderen kant een vrouwenbeen lag, met den kouseband er nog aan. Van het onderdeel van het been was niets te zien. De correspondent van de »N. Rott. Ofc." meldt o. m. het volgende Antwerpen, 8 September. Niemand dan de overheden en de vertegen woordigers der pers worden toegelaten. Het onmetelijke veld, waarop de ramp plaats had, ziet er, nu het zoo geheel verlaten is, nog akeliger uit in zijne verwoesting, dan toen het gisteren ,met volk overdekt was en de rijtuigen er langs alle kanten heen snelden. Van de stad komende langs den steenweg, die van de dokken naar den dijk der Schelde, den Kattendijk geheeten, loopt, heeft men rechts de plaats waar de loods stond, die in de lucht vloog. Een kuil omgewoelde grond maar geen spaander hout bemerkt men daar. Alleen, en wonder genoeg, is in het deel van het gebouw, waar de machine stond, de oven in baksteen recht blijven staan; daarnevens eene onnoemelyke ophooging van steenen, hout kassen, aarde. Daaruit haalde men gisteren en eergisteren de meeste lijken te voorschijn. Ik beschrijf u niet het afziehtelyke dier be werking; ik stip slechts aan dat by velen de kleederen van het lichaam waren afgerukt en afzonderlijk gevonden werden. Ten noorden dier plek staat eerst een hoog huis, oen herberg, de Congo geheeten, waar van de twee muren, van onder tot boven uit geslagen zijn, terwijl de twee andere, die naar de plaats der ramp gekeerd zyn, recht bleven Staan. Verder door, dicht bij de wallen van het Noorderkasteel, een vijftigtal meter van de buskruitfabriek, staat eene groep van een dozijn huizen, die allen geheel of grootendeels zijn ingestort en waarvan de be woners min of meer gekwetst zijn. Daar zit ten nu dezen ochtend voor de deur eenige slachtoffers, zy die zelf gekwest zyn en man of kind verloren hebben. Een tafeltje is ge plaatst voor hen met een schotel er op, waar de menschlievenden eene aalmoes in storten. Ter linkerhand ligt de plaats waar de pe- troleumstapel was. Alles is daar weggemaaid behalve een der buitenmuren, die wit geblaakt nog rechtstaat. De grond bestaat uit eene afzichtelijke modder, verkoold door den brand, gedrenkt van petroleum. Daarnevens de ver gaarbakken der Russische petroleumbronnen, waarvan twee stuk geslagen zijn en een nog rechtstaat, reusachtig, wanstaltig. En overal rond, zoover men ziet, naar den kant der dokken, hangars en gebouwen die uiteen ge slagen en waarvan de daken losgerukt en naar beneden gegleden zyn, waarvan de deuren, vensters en wanden zyn uitgevallen en ge heel of gedeetelijk zijn blijven hangen. In den omtrek, vooral op den Scheldedijk, ligt de grond bestrooid met ongeopende of gesprongen patronen en met de puinen der fabriek. Deze is geheel in spaanders gesla gen van ongeveer tien centimeter lang en drie breed, alsof men ze in brandhout hadde gehakt. Honderden menschen zoeken daar in het gras naar kogels of koperen doppen der patronen. Ook de materieele schade is hoogst aanzien lijk. Een pas gebouwd droogdok by voorbeeld, dat ruim een half millioen francs gekost heeft, is geheel vernield. Even groot of grooter is de schade in de stad. Men is nog geheel onzeker hoe groot het juiste aantal is van hen, die in den brand gedood en gewond werden. Vermoedelijk moet het cijfer der gedooden of ernstig gekwetsten op 250 worden geschat. Het aantal licht ge wonden is ongetwijfeld nog veel grooter. Volgens het Handelsblad is de heer Corvi- lain in hechtenis genomen en zal terechtstaan wegens manslag door onvoorzichtigheid. De begrafenis der slachtoffers uit het St. Elisabeth-gasthuis geschiedde Maandag te 12 uur, gelijk te begrijpen is onder grooten toe loop. Om twee uur werd uit Stuyvenberg het stoffelijk overschot van 24 slachtoffers in 12 lijkkisten teraardebesteld. Een ontzag lijke volksmenigte, die groote ontroering toonde, was weer op de been. Nog steeds worden personen, die patronen van de straat oprapen, door het ontploffen der gevaarlijke voorwerpen gekwetst, en het aantal van hen die dus doodelijk gewond werden, bedraagt reeds 15. Koning Leopold bezocht Zondag Antwerpen. Hy werd aan het station door den burge meester en andere autoriteiten ontvangen, en begaf zich dadelijk naar het tooneel van den ramp. De koning scheen zeer bewogen, en men zag tranen in zijne oogen toen hy aan den burgemeester zeide, hoezeer het bericht van de ramp hem en zijne familie getroffen had. Er was eene groote menigte op de been, die den koning stilzwijgend hulde bracht. Ook bezocht hy de gasthuizen, waar hy de velen gekwetsten woorden van troost en be moediging toesprak. Koningin Victoria betuigde den koning haar deelneming met de ramp. Marine en Leger. De koninkl. fabriek van stoom- en andere werk tuigen te Amsterdam, belast met den aanbouw van het ramschip voor het Zuiderfrontier, zal, naar men verneemt, ook worden belast met den aanbouw van het pantserdekstoomschip voor de Ned. zeemacht. Door den Minister van Oorlog is bepaald, dat het blijvend gedeelte der lichting 1888 van het le, 5e en 8e regiment infanterie, alvorens op 14 Sept. a.s. met onbepaald verlof huiswaarts te keeren, nog met het getransformeerde geweer zal worden geoefend, waartoe het benoodigd aantal geweren, benevens het ledergoed van gewijzigd model, voor zooverre dit laatste voorhanden was, is toegezonden. Het is dus niet noodig, dat het gedeelte der genoemde lichting in het laatst van dit jaar on der de wapenen kome, zooals aanvankelijk was bepaald. De vervanging van den dirigerenden offioier van gezondheid le kl. B. H. Thomson, chef van den geneeskundigen dienst der zeemacht in O.-I., door den dirig. off. van gez. 2e kl. J. O. Harthoorn te Amsterdam en van laatstgenoemde door den dirig. off. v. gez. 2e kl. D. Matak Fontein, zal eerst in het volgende jaar plaats hebben. De dir. off. v, gez. 2e kl. D. Matak Fontein wordt in de directie te Hellevoetsluis vervangen door den dir. off. 2e kl. J. v. Lith Harrebomée. Z. M. heeft met ingang van 1 October a. s. a. de commissaris der loodsen, tevens ontvanger der loodsgelden te Delfzijl, J. C. P. Kraijenhoff van de Leur, als commissaris der loodsen over geplaatst naar de Nederlandsche loodsstandplaats Antwerpen; 6. benoemd tot commissaris der lood sen, tevens ontvanger der loodsgelden te Delfzijl, de heer G. Groen Jzn. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prinses Marie", van Am sterdam, vertrok 5 Sept. van Suez. Het stoomschip Prins Alexander, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 9 September van Port-Said. Het stoomschip Prinses Amalia, van Batavia naar Amsterdam, is 8 September Gibraltar gepasseerd. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 7 September St. Vincent. Marktberichten. Hoorn, 7 Sept. Tarwe f 7,25 a 8, Gerst f 4,25 a 5,25, Haver f 2,75 a 4, ErwtenWitte f8,50 a 10, Groene f9,75 a 12, Grauwe f 11,50 a 14, Vale f8,50 a 9, Bruine boonen f9,50 a 11, Karwei f 10 a 10,50, Mosterdzaad f 16 a 18, 22 Paarden f70 a 350, 124 Schapen f 20 a 34, 130 Lammeren f 14 a 23, 80 Var kens f8 a 24, 1 Zeug f26, 10 Biggen f9,50 a 10, 45 Kippen f 0,50 a 1,20, 2700 Kipeieren f3,75 a 4 per 100, 1700 koppen Boter f 0,55 a 0,60 per kop. Alkmaar, 7 Sept. Aangevoerd 5 Paarden f 50 a 180, 22 Koeien en Ossen f 150 a 275, 16 nucht. Kalveren f14 a 25, 268 Schapen f14 a 28, 123 magere Varkens f 17 a 22, 200 Biggen f 11 a 15, 10 Bokken en Geiten f 1,50 a 9, Boter per kop f0,65 a 0,75, Kipeieren f3,75 a 4,25 per 100. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.55 per 100 KG. zonder verbinding. Visscherijberichten. 9 Sept. vm. 1 Hamburger, no. 25, met 130 tongen en 138 kl. id.; tarbot, schol en scharren, voor f 70.1 korder 74 tongeD en 46 kl. id.; scharren, voor f 38.Vletten met 170 makreelen, per stuk 20 ct. Namidd. niets binnen. 10 Sept. vm. 8 u. Kotter, schipper 8mit, tongen en 60 kl. id. schol, scharren, tarbot en rog, voor f 96.3 blazers met 5 a 7 manden kl. schol, per mand 60 a 70 ot. Schuiten nog in zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 6 tot 10 Sept. ONDERTROUWD: n GEHUWD: Geene. BEVALLEN: C. Vermeulen, geb. Dal- meyer, d. M. Brast, geb. van Dijkman, d. J. Bakker, geb. van der Boogaard, z. J. Bais, geb. de Boer, d. G. Jansen, geb. van der Wooning, z. M. Dekker, geb. Deelder, z. W. de Jong, geb. Bakker, d. C. Wesselgeb. de Wijn, z. OVERLEDEN: S. Theewis, 8 m. Vervolg der Berichten. Dat er voor hen, die door de ramp, welke te Antwerpen heeft plaats gehad, waarvan de couranten ons nog iederen dag vreeselijke bij zonderheden mededeelen, moet gezorgd worden, is wel boven allen twijfel verheven. Ook hier ter plaatse worden reeds pogingen aangewend om de ongelukkigeu, die van alles beroofd zijn, te ondersteunen. Onder anderen bevelen we daartoe ten zeerste aan een werkje, geschreven door onzen plaatsgenoot V. de Wit, en getiteld: „De geschiedenis van het Suez-Kanaal en een schets van het Panama-Kanaal." Afgescheiden van 't weldadig doel, is 't werkje zelf de lezing waardig. In de twintig jaren, die sedert de doorgraving van de landengte van Suez verloopen -zijn, is er een nieuw geslacht ontstaan, dat 't Kanaal wel kent, maar niet zoo zeer de moeielijkheden, die zich hebben voorgedaan eer 't tot stand kwam en die door den genialen Ferdinand deLessepB zoo glansrijk zijn overwonnen. De uitgave zal geschieden door den heer C. de Boer Jr. en is dns in goede handen. Daar de prijs op slechts 30 cent is gesteld, twijfelen we niet of menigeen zal gaarne dit kleine offer willen storten om leniging te brengen in den nood, die de bewoners der Scheldestad zoo nijpend gevoelen, en zich tevens een nuttige lec tuur aanschaffen. Onze plaatsgenooten zijn niet gewoon achter te blijven, wanneer er hulp in den nood wordt gevraagd. RED. Hedenavond vergadert de Raad der ge meente Helder. Onderwerpen ter behandeling 1. Vaststelling Rekening 1888. 2. Aange legenheden bank van leening. 8. Mededeeling ingekomen stukken. Met 1 Oct. a. s. zullen de postpakketten in de gemeente per voertuig en paard bezorgd worden, alsook de dienst naar 't station en Texelsche boot. De heer Zwaan c.s. zyn daarmede voor rijf jaren belast. Door den Kerkeraad der Herst. Evang. Luth. gemeente alhier, is het volgende drietal opgemaakt Ds. D. Fregeris, Evang. Luth. pred. te Groede Ds. J. L. F. de Mejjere, id. te BodegraveDs. H. R. Snyder, id. te Vlissingen. De commandeur by den Scheeps bouw J. Steinrath wordt van hier ver plaatst naar Rotterdam, om werkzaam te zijn als opzichter bij het bouwen van de «Zeeduif' voor de Indische Marine. De Burgemeester dezer gemeente heeft vijf agenten van politie aangesteld, op voordracht van den Commissaris van politie. Zy treden in functie, zoodra hunne uitrusting in orde is. Oudeschild, 9 Sept. Met de vangst van zeepaling wil het nog maar niet. De oostelyke wind der vorige week bracht veel wier voor den wal, hetwelk het pa- lingvisschen voor sommigen onmogelijk maakte. Ook waren de prijzen in de af- geloopen week eenigszins gedrukt, naar beweerd wordt tengevolge der werkstakin gen in Londen. Men meldt ons van Terschelling Mochten we gelooven, zooals in uw blad van Dinsdag jl. voorkwam, dat de Urker-schuiten welke op Yliestrand zaten, geheel wrak waren, thans is men er in geslaagd, twee van de vier van 't strand af te werken, en wel de nummers U. 14 en U. 161. Uxk No. 14 was gekocht door den scheepstimmerbaas P. T. Krul, voor f7,50. doch het vaartuig is zoo door de zee ge havend, dat het denkelijk gesloopt zal worden. U. No. 161 is het geheele dek kwijt en zeer lek, doordat het van de kimmen is afgeweken, doch zooals men gelooven mag is 't doel, genoemd vaartuig weder voor de visscherij te bezigen. Thans zit het op de helling op Terschelling. Laatsgenoemd vaartuig is door den schelpzuiger „Friesland" behouden in de haven gesleept. Heden kwam alhier in de haven de Duitsohe vischkotter H. F. 108, welke op zee averij had bekomen, met gemis van korra's, waarin hij zich op Terschelling van nieuwe zal voorzien, om dan weder zee te kiezen. In ons verslag van den Raad der gemeente Wieringen is een zeer zinstorende fout geslopen. De regels 29, 30, 31 en 32 van onderen af, ge lieve men aldus te lezen „Vervolgens stelt de voorzitter voor, om nog „een lantaarn in de Belt te plaatsen in het be- „lang der voertuigen die van Westerland komen, „waartoe met algemeene stemmen wordt besloten." Tot burgemeester van Schagen is door Z. M. benoemd de heer mr. C. H. Beels. Morgenmiddag om 2 uur, zal te Alk maar op het Doelenveld met een ballon parachute opstijgen, Miss Hattie Laurence. By die gelegenheid zal er onder directie van den kapelmeester J. H. Otto een matinee musicale gegeven worden. Zaterdag jl. is de trein van Enkhui zen naar Amsterdam by Oostzaan ont spoord, door het breken der vooras van een waggon. De machine geraakte uit het spoor en de geheele trein volgde. Over 300 meter werd de weg vernield. De schade aan het materieel is belangryk. Als door een'wonder bekwamen de vele reizigers in den trein geen letsel. Berichtten wy gisteren dat de werk staking te Londen was geëindigd en de loonsverhooging was toegestaan, heden komen weder andere berichten, dat men het nog oneens is, wanneer de verhooging van loon zal intreden. De werkstakers willen dit van af 1 Oct. a.s. de dokbestuur ders op 1 Jan. 1890. Dientengevolge duurt de werkstaking nog voort en zyn weder nieuwe onderhandelingen geopend. Algemeen denkt men echter dat de werk zaamheden deze week nog zullen hervat worden. Naar «Daily Telegraph" berekent, heeft de werkstaking te Londen in de drie weken van haar duur een schade van £1,500,000 (f 18,000,000) berokkend aan arbeiders, dokbesturen, reeders, kooplie den, enz. De nieuwe infanteriekazerne te Bay- reuth is grootendeels in de asch gelegd. Door het ontploffen van patronen ging het blusschen zeer moeilyk. De schade wordt op 120,000 mark geschat. o In een dorpskerkje werd gisteren, voor dat het kerkezakje rondging, door den predikant van den stoel de mededeeling tot de gemeente gericht, dat den vorigen Zondag was gecol lecteerd vier-gulden-vyf-en-tacbtig en een halve cent, zes knoopen, drie stukjes kryt, een stukje gom-elastiek en tien schijfjes lood. Op Donderdag 12 September a. s. hopen onze geliefde Ouders: KLAAS MOLENAAR en JOHANNA STOLTE, hunne 50-jarlge Echtvereenlging te herdenken. I Hunne hier zoowel als elders vertoevende dankbare Kin- Vrijdag, den 13en September, herdenken wij de 40-jarige Echt- i vereenig'ing van onze geliefde j Ouders WILLEM HENDRIKS en WILHELMINA CHARLOTTE ZWICK. Namens hunne dankbare Kin- deren, Behuwd- en Kleinkinderen. C. A. VAN DE PUTTE. D. PIETERS. -im Vrijdag, den 13 September 1889, hopen wjj te herdenken j de M-Jarige Echtvereenlging van j WILLEM HENDRIKS en WILHELMINA CHARLOTTE ZWICK. Helder, 10 September 1889. EENIGE VRIENDEN. WiS Ondertrouwd GERMEN KÜUT Jzn en JANSJE BASTRA. Wieringen,Septombor. Getrouwd J. KORFF N. ROEPER, die tevens namens wederzydsche familie hunnen harteltyken dank betuigen, voor de vele blyken van belangstelling, by hun huwelyk ondervonden. Leur, by Breda, Waal, op Texel, 5 Sept. 1889. GeborenHARMINA, Dochter van J. VERMEULEN en C. VERMEULEN—Dalmeijer. Helder, 6 Sept. 1889. Voorspoedig bevallen van een Zoon: C. WESSEL-DE WIJN. Helder, 7 Sept. 1889. Algemeene kennisgeving. Heden overleed ons jongste Doch tertje DIRKJE, in den leeftijd van 7 maanden. Helder, 10 Sept. 1889. J. DE BUN JE. B. DE BUNJE, geb. Bruin. Algemeene kennisgeving. Op den 3en September ontvingen wy de treurige tijding, dat onze ge liefde Moeder en Behuwdmoeder MARIA RAAMSDONK, Wed. van MELIS v. d. PLAAT, te Amsterdam is overleden in den gezegenden ouderdom van 74 jaar en 2 maanden. Een ieder, die haar heeft gekend toen zy hier woonde, zal kan na- gaaD dat wy nog zeer veel aan haar verliezen, doch wij hopen te berusten in Gods wyzen wil, wiens doen liefde en wysheid is. Namens Kinderen, Behuwd - en Kleinkinderen, L. v. d. PLAAT. J. r. d. PLAAT. N. C. v.d. PLAAT geb. den Dekker. C. VERGAT. S. VERGAT, geb. v. d. Plaat. F. DE JAGER. J. DE JAGER, geb. v. d. Plaat. Tevens betuigen wy onzen harte- lyken dank aan onze geachte Zwager en Zuster CORNELIS VERGAT en SUZANNA v. d. PLAAT, voor de onvermoeide zorg en bijstand, die zij 16 jaren aan de overledene hebben betoond. J. v. d. PLAAT, Echtgenoote en Kinderen. Wegens familie-omstandigheden eerst lieden geplaatst. voor des Zaterdags gevraagd. Adres Boekh. STADERMANN, Helder.,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2