NATIONALE MILITIE. Advertentie n. Dankbetuiging. WOENSDAGAVOND, BEKENDMAKING. instructie der jongste lichting ?an miliciens, zeer veel ijver hebben betoond, een maamd verlof met behoud van soldij toegekend. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Sumatra» van Amsterdam, vertrok 17 Oct. van Suez. Het stoomschip «Burgemeester den Tex", van Batavia, passeerde 18 Oct. Gibraltar. Het stoomschip «Koningin Emma», van Batavia, vertrok 18 Oct. van Aden. Het stoomschip «Prinses Amalia» van Am sterdam, passeerde 20 Oct. St. Vincent. Het stoomschip «Prins Frederik» van Am sterdam, arriveerde 21 Oct. te Padang. Het stoomschip «Soenda» vertrok 20 Oct. van Batavia. Het stoomschip «Voorwaarts» van Batavia, passeerde 20 Oct. Kaap Roca. Marktberichten. Hoorn, 19 Oct. Tarwe f 6,25 a 8, Gerst f 4,25 a 5, Haver f2,75 a 4, Erwten: "Witte f 7,50 a 9, Groene f' 9,50 a 11, Grauwe f 10,25 a 13, Vale f8,50 a 13, Bruine boonen f8,25 a 10, Karwei f9,75 a 10, Mosterdzaad f15 a 17,25, 24 Paarden f40 a 350, 150 Schapen f24 a 80, 112 Lammeren f 14 a 22, 21 Kalveren f 6 a 20, 62 Varkens f8 a 22,160 Biggen f5 a 9, 80 Kippen f0,45 a 2, 1000 Kipeieren f 4,50 a 5 per 100, 1450 koppen Boter f0,65 a 0,70 per kop. Alkmaar, 19 Oct. Aangevoerd 3 Paarden f 60 a 80, 17 Koeien en Ossen f150 a 300, 15 nucht. Kalveren f 16 a 22, 1 Ezel f30, 211 Schapen f 16 a 26, 92 magere Varkens f 16 a 25, 294 Biggen f 8 a 13, 12 Bokken f3 a 9, Boter per kop f0,70 a 0,80. Petroleum-Noteering van A. KLIK, Amerik. Petroleum f 9.35 per 100 KG zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 18 Oct. v.m. Aangebracht door 40 korders (weinig vangst) 10 tot 20 groote tongen per stuk 40 tot 55 ct., 2 tarb. p. st. f9, 1 tot 4 mand schol p. m. f 1,25 a 1,50, 2 tot 4 mand schar p. m. 75 ct., 40 roggen p. st. 70 ct., 36 tal haring per tal f 3. N.m. 1 bom van Egmond, schipper W. Gouda, met 74 tongen p. st. 35 ct.; schol en sohar opge houden. 15 korders met 4 tot 10 groote tongen p. st. 40 tot 65 ct., 1 tot 2 mand schol p. m. f 1,25 a 1,60, 2 tot 3 mand schar p. m. 75 ct., 25 roggen p. st. 70 ct., 100-tal haring per tal f2,80 a 3,15. 19 Oct. v.m. 60 korders met 10 tot 40 gr. tongen p. st. 45 tot 65 ct., 4tot6mandscholp.rn.fi, 3 tot 4 mand schar p. m, 35 ct., 200 roggen p. st. 85 ct., 5 tarb. p. st. f9, 150 beugsehelvisch, p. st. 45 oent. N.m. 15 korders met 10 tot 20 groote tongen p. st. 45 tot 65 ct., 2 tot 4 mand schol p. m. f 1, 1 tot 3 mand sohar p. m. 35 ct., 1 tarb. f8, 50 roggen p. st. 85 ct. 1 beuger met 40 schelv. p. st. 45 ct. 21 Oct. Niets binnen. Schuiten naar zee. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 1822 Oct. ONDERTROUWD: n GEHUWD- Qeene' BEVALLEN: EL HankeB, geb. de Beer, z. J. G. A. Gijswijt, geb. Oud, z. P. C. Bruin, geb. Rein- derman, z. M. Dekker, geb. Kuiper, z. J. T. Smit, geb. Bruinings, z. P. G. T. Lemmers, geb. Munne- hrede, z. OVERLEDEN: A. Eshnijs, 37 j. M. M. Brandt, 57 j. M. G. Grommel, 3 m. H. Kuindersma, 22 j. 1 levenloos aangegeven. Vervolg der Berichten. Het navolgende adres is heden bij den Gemeenteraad van den Helder ingediend Aan den Raad der gemeente Helder, geven met gepaste gevoelens te kennen, de ondergeteekenden, ingezetenen dezer gemeente dat adressanten uit de agenda voor de a.s. Raadszitting hebben vernomen, dat, naar aan leiding van indertijd ingezonden adressen, in die zitting zal worden gehandeld over het af schaffen der kermisviering op Zondag dat adressanten, ingeval aan het verzoek, in die adressen vervat, werd gevolg gegeven, in hun nering en bedrijf in groote mate zou den worden benadeeld, daar de deelneming aan de kermisvermakelijkheden en het bezoek van winkels en café's, ook door het naar hier komen van tal van vreemdelingen, op den Zondag van kermis het drukst zijn en aan neringdoenden aanmerkelijke voordeelen ver schaffen dat, blijkens de zeer talrijke deelneming aan de kermisvermakelijkheden op Zondag, de ontspanning op dien dag door verreweg het grootste gedeelte der bevolking gewenscht is, een gevolg zeer waarschijnlijk van de om standigheid, dat zeer velen door hunne bezig heden verhinderd zijn, op de gewone dagen der week van de genoegens der kermis te profiteeren redenen, waarom adressanten zich bij deze wenden tot UEd. Achtb. met het beleefd maar dringend verzoek, op de ingezonden adressen afwijzend te beschikken, en te be palen, dat, zoolang door zoovele ingezetenen blijkbaar de kermisviering op Zondag wordt gewenscht, de van ouds bestaande regeling zal worden gehandhaafd. Helder, 21 October 1889. 't Welk doende, de van UEd. Achtb. dienstw. dienaren, (Volgen de handteekeningen.) Naar wij vernemen, is door zeer vele ingezetenen gehoor verleend aan 't verzoek, ook door ons ondersteund, om gelden bijeen te brengen, ten behoeve van onzen plaatsge noot, C. Molenaar, die tengevolge eener be roerte aan verlamming lijdt en ter genezing zich naar Amsterdam moet begeven. De be- noodigde som is echter nog niet geheel bijeen gebracht, waarom wij deze menschlievende zaak nogmaals in de belangstelling aanbevelen van allen, die daaraan iets kunnen bijdragen. Zeer goed weder begunstigde jl. Zondag namiddag den schietwedstrijd, die door de plaatselijke Weerbaarheids-Vereeniging,ge naamd «Artillerie Vrijkorps", op de schiet banen van het fort «Dirks Admiraal" werd gehouden. De uitgeloofde prijzen werden be haald als volgt: Vaste baan. lste prijs de heer A. Barne- veld, 2de prijs de heer J. Kikkert, 3de prjjs de heer J. J. Beckers. Vrije baan. lste prijs de heer J. J. Bec kers, 2de prijs de heer C. Postma, 3de prijs de heer D. Hoenson. De. behaalde bekroningen zullen, naar wjj vernemen, worden uitgereikt iu het lokaal ,/Musis Sacrum", op Zondag a.s., bij de schiet oefeningen, welke alsdan zullen gehouden worden. De winteroefeningen der Vereeniging zullen, blijkens achterstaandejannonce, voortaan 's we kelijks in genoemd lokaal plaats hebben. De gymnastiek- en exercitie-vereeniging «Pro Patria" zal op 23 en 28 dezer haar 5-jarig bestaan in «Musis Sacrum" alhier op feestelijke wijze vieren. Op Woensdag 23 de zer zullen de beide adspirantenklassen optre den en op Maandag 28 dezer zal de hoofdaf- deeling haar programma uitvoeren. Dekennis- making met het feestprogramma zal ongetwij feld velen aansporen, om hunne belangstelling in het doel en streven van «Pro Patria" te openbaren. Blijkens achterstaande advertentie, zal de zang- en tooneelvereeniging «Oefening baart Vooruigang" op Donderdag 31 October a.s. haar jaarlijksche uitvoering geven in het lokaal Tivoli. Veel tot aanbeveling dier ver eeniging te zeggen achten wij overbodig, want wie eenmaal deze uitvoeringen heeft bijge woond, laat niet na ze meermalen te bezoeken. Ook nu weder zullen zang, blijspelen en komi sche voordrachten elkander afwisselen, en looft het geheel weder een gezelligen avond. Vrijdagavond werd de reeks der Volks bijeenkomsten in Tivoli geopend. De talrjjke opkomst van 't pnbliek bewees opnieuw, hoe veel belangstelling die vergaderingen 'wekken. De voorzitter der regelingscommissie, de heer T. Mooy, voegde bij de opening een waar- deerend woord toe aan allen, die tot 't wel slagen der zaak medewerken of dit in het vervolg zullen doen. Door den heer A. B. Weber, wiens welsprekendheid genoeg bekend is, werd daarna voorgedragen de boeiende novelle van Justus van Maurik, getiteld «Teun de Nachtwacht", en door den heer H. Rou- kens, eveneens een spreker die gaarne ge hoord wordt, «Het Jurkje", door J. L.Wertheim. Beide sprekers hadden succes, zooals uit de applaus bleek. Na de pauze trad de korpo raals scherm- en gymnastiek-vereeniging «Uit spanning door Inspanning" op en gaf blijken, dat de leden zoowel in 't turnen als de be handeling der wapenen een niet alledaagsche bedrevenheid hebben, 't Komisch Orchest, door hen uitgevoerd, was een allergrappigste pantomime. De kleine kapel der stafmuziek bracht, onder leiding van den heer A. L. Schouten, veel tot opluistering bij. Mej. W. E. M. Damave, kweeke- linge aan de normaalschool te Velzen, is te Amsterstam geslaagd bij het examen voor onderwijzeres. Van den Voorzitter der Hollandsche club te Antwerpen ontving de heer C. de Boer Jr. 't bericht dat de som van 94,27 francs aldaar in dank was ont vangen. Dit geld werd gevonden uit den verkoop van 't werkje, door den heer V. de Wit geschreven en getiteld: «Be schrijving van het Suez-Kanaal en een schets van het Panama-Kanaal", en moet ook strekken om den nood te helpen lenigen, door de laatste vreeselijke ramp ontstaan. De nog overige exemplaren van dit werkje zullen ten voordeele van het Red dingsfonds alhier worden verkocht. Z.M. heeft aan den hr. P. S. Bakels, met ingang van 1 Nov. e. k. op zijn verzoek eervol ontslag verleend als schoolopziener in het arrondissement Texel. Z. M. heeft den gepens. machinist le kl. in het vaste korps P. J. C. De Hen benoemd tot broeder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Zondagmorgen te liy8 uur is een dame, die het St. Elisabethsgesticht te Amsterdam was gaan bezichtigen, uit een raam gevallen en onmiddellijk overleden. Niet minder dan 23,400 perronkaartjes k 21/ï Ct. zijn Zondag j). aan het nieuwe Centraal-station te Amsterdam afgegeven. In het geheel zijn reeds 90.000 kaartjes afgege ven, waarvoor f2250.is ontvangen, ten bate van het ondersteuningsfonds. Van Vollenhoven's Stout mocht op de internationale tentoonstelling te Parjjs de gouden medaille verwerven en is ook op de int. hygiënische tentoonstelling te Gent met goud bekroond. Zondagochtend reed de koetsier Hen drik Jurrjens, in dienst bij den stalhouder Verhoeven, te Amsterdam met een rjjtuig de Beerenstraat uit en de Keizersgracht op. Jurrjens had twee zoontjes bjj zich; een op den bok, de ander in de vigelant. Door een onbekende oorzaak werd het paard bij het uitgaan van de straat schich tig en, zonder dat Jurrjens het vermocht in te houden, reed het bjj de brug over de Keizersgracht te water. Het jongentje op den bok sprong intjjds op straat, doch de vader geraakte onder het paard in de gracht, terwijl zijn eene kind nog in het rjjtuig zat. Intijds schoten de politie en de bewoners uit den omtrek toe om de reddende hand te reiken, o. a. de kastelein uit de herberg Het Noorden op den hoek der Keizersgracht, die dadeljjk een dreg bij hand had. Het gelukte dan ook het jongetje te redden, doch de vader werd levenloos opgehaald. De ongelukkige laat een weduwe met zes kinderen na. Ook het paard verdronk. Het dier werd dood door het toestel van Sinck opgehaald, dat ook het rjjtuig op het droge bracht. Oude Schild, 20 Oct. Het ziekenfonds Bezorgdheid wjjkt voor Eendracht," hield gisteren alhier hare 28e jaarlijksche vergadering. Uit de re kening en verantwoording bleek, dat er een batig saldo in kas was van ruim f 494. De brievenbesteller K. Palmer, te Warfum, die voor ruim 4 jaren ontslagen werd wegens beschuldiging van diefstal op 't kantosr, is nu eervol ontslagen, daar ziju onschuld moet gebleken zijn. Gedu rende die 4 jaar heeft de bejaarde man slechts met moeite in zijn levensonder houd kunnen voorzien. Behoort hem niet vergoeding te worden verschaft De Heilssoldaat verschjjnt thans in 26 verschillende uitgaven tegeljjkertijd, meerendeels in verschillende talen, met een gezamenlijke oplage van 31,000,000 exemplaren per jaar. Jaarlijks worden ongeveer 2,300,000 bijeenkomsten gehouden in 35 talen. Bjj afwezigheid der moeder is het 21/3-jarig eenig zoontje van een smids knecht te Vlissingen in een tobbe met kokend water gevallen en aan de gevol gen overleden. Omtrent den moord op het 13jarige meisje van den hoevenaar H., te Ommer- schans, verneemt men nader De verpleegde Van Esch had reeds drie maanden op de hoeve van Hogenkerk ge werkt, waar het hem zeer goed scheen te bevallendoch daar het dochtertje over hem had geklaagd, wjji hij relaties met haar trachtte aan te knoopen, was hem Dinsdag aangezegd dat hij ander werk zou krjjgen, waarop hjj te kennen had ge geven dat er alsdan eerst nog wat anders zou gebeuren en hjj er een 20 jaar tucht huisstraf voor over had. Toen hjj Donderdag-namiddag met een kameraad bezig was in het karnhok, liep hjj, terwjjl zjjn kameraad op den grond iets verrichtte, op zjjn kousen met een mes op het meisje toe en stak haar, over den rug van den anderen verpleegde heen, in de zjjde. Op haar geschreeuw kwam de moeder toeloopen, waarna zij, gesteund door de moeder, tot de kamer is voort gestrompeld en daar spoedig is overleden. De dader, die blootshoofds en op kou sen de deur was uitgevlucht, werd spoe dig achterhaald en gevangengenomen. De moordenaar is 50 jaar en heeft reeds vroeger met de gevangenis kennis gemaakt. Hoe men een half millioen erft. Er wordt te Aalst (Oost-Vlaanderen) van niets anders gesproken dan van een poging tot erfenisroof, waarin twee zaak waarnemers betrokken zjjn. Voor eeni- ge jaren trouwde een reeds bejaard land bouwer met een 25-jarig meisje, dat een fortuin van 400,000 tot 500,000 fr. be zat. Volgens huwelijkscontract bleef het geld aan den overlevende. De jonge vrouw stierf en de landbouwer zag zich dus in het bezit van het half millioen. Eenige weken geleden kreeg de man het bezoek van de twee bedoelde agenten, en dezen stelde hem een gezame- ljjke onderneming voor, die voor alle drie groote winsten moest opleveren. De boer, verlekkerd op die winsten, stemde toe en teekende een overeenkomst, waarvan elk der belanghebbenden een afschrift bewaarde. Daags daarna zond de boer zjjn afschrift naar zjjn notaris en deze was niet wei nig verwonderd te zien, dat de zooge noemde akte niets anders was dan een testament, waarbjj de twee agenten tot algemeene erfgenamen verklaard werden. Hij deed den boer bjj zich komen, maakte hem met de zaak bekend en liet hem een nieuw testament teekenen, waar bjj het eerste vernietigd werd, Nu on langs stierf de man en de agenten, die van het tweede testament niets wisten, meldden zich bij den notaris aan, om den buit in bezit te nemen. In plaats echter van het half millioen francs, staat hun vermoedeljjk wat anders te wachten. Er bestaat zoo goed als geen hoop, dat van de 75 mjjnwerkers, van Moss- fieldmjjn te Longton, die nog gemist wor den, nog één zal worden gered. In een der schachten moeten zich nog omstreeks 24 en in een andere minstens 10 of 12 lijken bevinden en men twjjfelt er aan, of zelfs deze wel ooit te bereiken zullen zjjn. Het dalen in de gangen en schachten is nog steeds zeer gevaarlijk. Ludwigsburg, 21 Oct. De vermoe- deljjke Troonopvolger Prins Wilhelm van Wurtemberg is, toen hg zich in een rjjtuig naar de kerk begaf, met een aanslag be dreigd. Een jongmensch, Klaiber genaamd, afkomstig van Ulm, loste een schot op het rjjtuig, maar het schot miste. De dader verklaart dat hij lid is van een anarchis tische vereeniging, die besloten heelt alle Vorsten uit den weg te ruimen. Het lot, om Prins Wilhelm te dooden, is op hem gevallen. Officieele mededeelingen ontbreken nog. St. Petersburg, 18 Oct. Het pant serschip «Nasreddin" is in de Zwarte Zee gezonken. De oorlogsstoomer «Geoktepa" begaf zich naar de plaats des onheils, maar heeft echter niemand kunnen redden. In Engeland heeft zich weder een geval van melaatschheid voorgedaan. De lijder is een Duitsch zeeman, die reeds omstreeks 2 jaren aan de ziekte ljjdt en thans in ernstigen toestand verpleging in het gasthuis te Romford vraagt. Ingezonden. De Onderwijs-Wet. De nieuwsbladen vertellen ons dag aan dag, dat uit onderscheidene gemeenten des lands adres sen zijn gezonden aan de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal, houdende aandrang om het wets ontwerp tot wijziging der bestaande wet op het Lager Onderwijs niet te bekrachtigen. Met des te meer hoop op slaging worden die adressen ingezonden, omdat, zooals bekend is, de meer derheid der Eerste Kamer uit besliste liberalen bestaat, die slechts om bijkomende redenen hunne goedkeuring aan 't bedoelde ontwerp kunnen schenken. En nu het thans aan het lioht komt, dat zelfs in den boezem der anti-liberale partijen niet onverdeeld met de strekking van het ontwerp wordt ingestemd, meenen zeer velen dat het tijd stip is aangebroken, om van de bestaande anti pathie tegen het ontwerp-Mackay getuigenis te geven. Zou men zich ook hier ter plaatse niet ver eenigen, om in een adres aan de Eerste Kamer bezwaren tegen het meergenoemde wetsontwerp intebrengen, en op afstemming aan te dringen P Wordt door do Kiesvereening „Burgerplicht" haar plicht in deze wel betracht P Helder, 21 October 1889- Y* Ondertrouwd CORNELIS BLAAUW en ANTJE KLEES. Helder, 18 October 1889. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon M. DE BEERgeliefde Echtgenoote van L. HANKES. Helder, 18 Oct. 1889. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Dochter J. STROOMER- SCHILDER. Nieuwediep, 21 Oct. 1889. Bevallen van een dooden Zoon J. E. M. THOMAS-RANDA. Helder, 19 Oct. 1889. Op den 17en October ontsliep zacht en kalm, in den ouderdom van 78 jaar en 2 maanden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader JAN KEIJZER. Allen, die den overledene gekend hebben, zullen beseffen hoe smarte lijk ons deze slag treft. Zjjn bedroefde kinderen, behuwd- en kleinkinderen. C. SCHOEN. M. SCHOEN, geb. Keijzee. J. SCHOEN. L. SCHOEN, geb. v. Harten. C. SCHOEN. A. J. SCHOEN. N. SCHOEN. Amsterdam, 18 Oct. 1889. Op verzoek van den overledene zul len geen uiterljjke teekenen van rouw aangenomen worden. Heden, op den 18 October is, na een lang doch geduldig lijden, over leden, mjjn innig geliefde Echtgenoot ADRIANUS ESHUIJS, in leven Torpedist-Majoor, m den ou derdom van circa 38 jaren, mij nala tende een zoontje, dat nog te jong is om het verlies van zjjn vader te be treuren. Helder, den 18en Oct. 1889. Namens de Wed. A. ESHUIJS, geb. Doodhagen, en verdere Familie. Heden overleed in den ouderdom van ruim 57 jaren, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, MARTHA MEINARDUS BRANDT. Namens Zuster en Broeders, Jb. BRANDT. Helder, 18 Oet. 1889. Op den 19 September 1889 over leed tot mjjne diepe droefheid te Pretoria (Transvaal), ten huize van L. Luit, mijn teerbeminde Echtgenoot NAN HEIJBLOK, in den ouderdom van 42 jaar, mjj nalatende 4 kinderen, allen nog te jong om het zware verlies te beseffen. Is het hard op zulk een verren afstand een beminden Echtgenoot te verliezen, troostrijk was het mjj te weten, dat hij door vrienden ver pleegd werd, waarvoor ik bjj deze den Heer L. LUIT en Echtgenoote, alsmede den Heer M. GORTER mjj- nen hartelgken dank toebreng. Wieringen, 17 October 1889. Wed. N. HEIJBLOK— de JoNG. De ondergeteekenden betuigen hunnen oprechten dank aan wederzjjdsche familie en verdere kennissen voor de vele bljjken van belangstelling, bjj de voltrekking van hun huwelijk ondervonden. J. LEEFLANG. E. LEEFLANG, geb. WÜIS. Helder, October 1889. Mochten wij onzen hartelgken dank brengen aan onze buren en verder aan allen, die mjj zoo liefderjjk hebben bjj- gestaan bjj de ziekte en het overigden van mjjn geliefden Echtgenoot, thans brengen wjj onzen hartelgken dank aan den heer A. G. J. DE VRIES, President en verdere Leden der Vereeniging «Ont waakt bjj Tjjds", voor hun onvermoeiden ijver aan ons betoond, ook aan U, lief dadige [ingezeten, om uwe mildaddige hand uit te reiken en den President, Be stuur en verdere leden van genoemde Vereeniging in staat te stellen om de belangrijke som van f 384.20 aan mg te overhandigen, waarvoor wjj Gods besten zegen voor U allen afsmeken. Helder, 22 October 1889. De Wed. C. BAKKER, geb. VERMEULEN Ouders en verdere Familie. Hoogst gevoelig voor de bljjken van belangstelling en deelneming, bg de ziekte en het overigden van mjjn geliefden vriend A. N. DIJKMAN, Vuurstoker le kl. a/b. Zr. Ms. stoomschip «Banjermassing", door zjjn kameraden: Vuurstoker le kl., v. c. H. WEEBER, id. le kl. GRUIS, id. 2e kl. KAPPETEIN, id. 2e kl. NELISid. 2e kl. VISSER, id. 2e kl. POJER, betoond, be tuig ik allen mjjn innigen dank. Alkmaar, 22 Oct. 1889. Wed. H. VAN BRUSSEL, geb. A. M. WINKLER. ZUI DERKERK. D. V. Donderdag 24 October a. s. 's avonds 7 uur Ds. W. DEN HENGST. aanvang half acht uur, EVANGELIE PREDIKING, in het Lokaal in de Vjj- izelstraat, Helder. C. BREET Az. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Helder, brengen, tenge volge eener ontvangen aanschrijving van den Heer Commissaris des Konings in deze provincie, ter algemeene kennis, dat "de bekendmaking van de tjjdvakken, waarop eenige verlofgangers der Militie te land, behoorende tot de lichtingen 1885, 1886 en 18S7 van de regimenten der le en 2e divisie Infanterie, tot den wer- keljjken dienst zullen worden opgeroepen, heden op de gebruikeljjke wjjze is afge kondigd en aangeplakt. Helder, 22 October 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd C. A. BEUKENKAMP, Burgemeester. C. BOON, Secretaris* Volks-Bibliotheek Departement Helder, der Maatschappij tet Nat van 't Algemeen". De Bibliotheek in het bekende ge bouw aan de Vischmarkt is 's MAAN DAGS geopend, des avonds te ZEVEN ure. Lijst der boeken 10 Ct. HET BESTUUR. Thans gevoel ik mij verplicht, mgnen harteiyken dank te betuigen aan de in gezetenen van Helder en Nieuwediep., welke zoo liefderijk hebben bjjgedragen, bjj het circuleeren met de ljjsten voor de Weduwe C. BAKKER Cz. en hare 5 nog jeugdige kinderen. Het bedrag der bijeengebrachte gelden is netto f 384.20, welke som door mg aan de Weduwe zal worden ter hand ge steld, in de hoop dat die gelden op een nuttige wjjze zullen worden besteed. Helder, den 22en Oct. '89. Namens het Bestuur A. G. J. DE VRIES, President. gtrtillme-irijkqp. De schietoefeningen zullen voor taan, te beginnen op ZONDAG 27 dezer, iederen ZONDAG, des namiddags van 127a tot 3 uren, in het lokaal «Musis Sacrum" alhier plaats hebben. Aangifte tot deelneming uiterljjk tot 's namiddags 2 ure. Helder, 22 Oct. 1889. Het Bestuur. Wordt gevraagd een DIENSTBODE. AdresMej. Riesselmakn, Spoorstraat,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2