J. DIJKSHOORN. Advertentie n. Dankbetuiging züiderkerkT" Aan stemgerechtigde leden der Hervormde Gemeente alhier. E?angelie ec VrijM. BewaarscloolaiileyiscHL WEBKLIEDEN-VEREENIGISG. DE POLITIEK VAN JODOCUS, êffltejge ënin Jjta. Ontafiiers-TereeiiiM t Zeemacht LtóMilSiorsltllE, STADS-SCHOUWBURG, Directie: GEBR. A. YAN LIER. Tandarts BIERSTEKER, ALGEMEEN WEÏSBÜIS Prijsbiljarten Zondag aanstaande, een zMelijte R.-C. DIENSTBODE. Zoo'n machine, landgenooten, Tot gerief van 't onderwijs, Die behaalde zonder twijfel d' Allerhoogsten eereprijs. o Maar, niet spotten Nut en zegen Heeft de stoom ruimschoots verspreid En wat er nog kan gebeuren Leert onB zeker later tijd. Gerrit J. Marine en Leger. Naar aanleiding van het koninklijk besluit van 29 Nov. jl. heeft de minister van oorlog de be palingen vastgesteld voor de miliciens, lichting 1890, wier tijd van eerste oefening tot op negen maanden kan worden verminderd, indien zij bin nen dien termijn de blijken geven, dat zij hunne verplichtingen als milicien in alle opzichten kennen. £>e tijd van oefening wordt verminderd tot op vijf maanden voor de bij de infanterie of vesting artillerie ingedeelde lotelingen, die vóór hunne inlijving door vrijwillige oefening in den wapen handel voldoend practische en theoretische mi litaire kennis hebben verkregen, en die binnen drie masnden werkelijken diensttijd tot milieien- korporaal worden aangesteld. Op 15 Oct. 1890 wordt door de commandeereade officieren van de regimenten der infanterie en der vestingartillerie aan den minister van oorlog eene opgave gezon den van de milicien-korporaals, wien vermindering van oefeningstijd is toegestaan. De luitenant ter zee le klasse, J. C. Jeekel, als le officier van het opleidingsschip „Admiraal van Wassenaer" op non-activiieit gesteld, zal naar men verneemt, worden benoemd tot adjudant van den vice-admiraal J. B. A. de Josselin de Jong, direoteur en commandant der marine te Willems oord. De 2e timmerman der Marine, v. c., C. Noot, heeft voldoend examen afgelegd voor le timmerman. Stoomvaartberichten. Het stoomschip »Prins Frederik." van Ba tavia, vertrok 16 Dec. van Port-Said. Het stoomschip «Koningin Emma," van Am- terdam, passeerde 14 Dec. Carvoeira. Marktberichten. Hoorn, 14 Dec. Tarwe f 6,25 a 8, Gerst f4,25 a 5,25, Haver f3,25 a-4,25, Erwten: Witte f 8,50 a 11, Groene f 10 a 12, Grauwe f 11,50 a 13, Yale f 10 a 12, Bruine boonen f8,25 a 10,50, Karwei f9 a 9,75, Mosterd zaad f 15 a 17,50, 7 Paarden f100 a 170, 70 Schapen f26 a 31, 58 Lammeren f20 a 26, 9 Kalveren f 16 a 24, 45 Varkens f9 a 20, 65 Biggen f5 a 11, 50 Kippen f 0,70 a 1,80, 600 Kipeieren f6 a 7 per 100, 1900 koppen Boter f0,55 a 0,62 per kop. Alkmaar, 14 Dec. Aangevoerd 7 Paarden f40 a 70, 3 Koeien en Ossen f120 a 160, 10 nucht. Kalveren f 16 a 24, 324 Schapen f 18 a 26, 118 magere Varkens f 16 a 18, 112 Biggen f9 a 12, 12 Bokken en Geiten f 3 a 10, Boter per kop f 0 60 a 0,70 Kipeieren f 6 a 7 per 100. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.90 per 100 KG. zonder verbinding Visscherijberichten. 14 Dec. n.m. Aangebracht door 40 beugers 80 tot 100 schelv. per 100 f 33 a 38, 3 tot 13 kabelj. per stuk f 1,50 a 1,70,15 roggen per stuk 95tal haring per tal f 3,30 a 4. 16 Dec. 9 beugers met 30 tot 130 schelv. per 100 f 86 a 47, 2 tot 5 kabelj. p. st. f 1,70 a 2. 13 korders met 1 tot 7 mand kleine schol per mand f 3,30 a 3,90. 17 Dec. v.m. 8 u. 2 korders te zamen met 140 sehelv. per 100 f 47. 332st' Staats-Loterij. 3e klassele lyst. No. 8747 f5000. No. 7779 f 1000. No. 6811, 16598 f200. No. 890, 4030, 4338, 19380, 20532 f 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 13 tot 17 Dec. ONDERTROUWD: n GETROUWD: ^eene. BEVALLEN: A. M. J. C. Blok, geb. Luth», d. H. Otto, geb. Bruyn, z. A. Bakker, geb. Bruin, d. J. Verschoor, geb. Frankfort, z. J. van 't Hert, geb. Verschoor, d. M. Pettersson, geb. de Boer, d. E. Dissel, geb. Hendriks, z. A. T. G. Swaters van Sehaumburg, geb. Gra- tama, d. OVERLEDEN: L. Schendelaar, 66 j. POLITI3B. Gevonden voorwerpen: Adres Bureau II, een GLACÉ HANDSCHOEN. Correspondentie. H. klaagt er over dat onderscheidene inge zetenen op jl. Vrijdag, ondanks het vriezend weder, de voetstraat vóór hunne woning lieten schrobben. Weinig scheen er aan gedacht te worden, dat den voorbijgangers daardoor in 't geheel geen dienst werd bewezen. De voet straat werd glad door 't vriezen en men liep gevaar te vallen, Eer eene bepaling in de nieuwe Politie-Verordening het straatschrobben by vriezend weder verbiedt, is 't wenschelijk, dat de ingezetenen uit zich zeiven dat aan staande wetsartikel naleven. B. verzoekt ons, de gemeente Helder te feliciteeren met het bezit van twee Stads schouwburgen. In dit opzicht overtreffen wij hier de hoofdstad des lands, die zich met slechts éón Stads-Schouwburg tevreden moet Btellen. Vervolg der Berichten. Het stoomschip «Karoon" is, na door duikers te zgn onderzocht en door experts zeewaardig bevonden te zijn, Zon dagmorgen van hier naar Bremerhaven vertrokken, gesleept door de Hercules". Gisteren arriveerde de «Karoon" reeds te Bremerhaven. Ds. L. J. Bommezg'n alhier, is be roepen bij de Herv. Gemeente te Noord- scharwoude. Zooals onzen lezers bekend zal zijn» werd in het laatst van 1887 alhier een Fonds gesticht tot ondersteuning en ter aanmoediging van redders van schipbreukelingen. Het doei is, om, wanneer dien redders bij hun kloek moedig en menschlievend bedryf een ongeluk mocht overkomen, hun hulp en steun te ver- leenen. Door een aantal menschenvrienden wordt, blijkens hun lidmaatschap, het streven van dit Fonds gesteund. Men doet dit door het verleenen van eene jaarlyksche bijdrage van f 1.en kan zich daartoe aanmelden* bij 't Bestuur, 't welk bestaat uit de heeren: C. D. Zurmuhlen, W. J. C. Ten Harmsen, W. Bakker Wz., R. Tienstra, L. W. F. Ou denhoven en T. Mooy. We maken van het bovenstaande melding, naar aanleiding van hetgeen dezer dagen alhier heeft plaats gehad. Bij de redding der equipage van het nabij onze kust op Maan dag 9 dezer gestrande stoomschip //Karoon'', werd een der manschappen van de reddings boot, C. Klaassen, zoodanig aan de hand ge wond, dat hij vooreerst niet in staat is eeni- gen arbeid te verrichten. Op het vernemen hiervan, is door het Bestuur van het Reddings fonds alhier terstond een vergadering gehou den, waarin het besluit is genomen, aan ge noemden Klaassen, uit de kas van het Fonds tot wederopzegging toe, een wekelijksche bijdrage te verleenen van f 4. De mededeeling hiervan zal, naar we ons vleien, wel bevorderlijk zijn om de sympathie voor het genoemde Fonds nog meer tèr doen toenemen. j Sedert men twee eeuwen geleaen voor 't eerst met een duikerklok naar de diepte der zee afdaalde, is er op 't gebied van de duikertoestellen nog al eenige verbetering aan gebracht. Thans wordt wêer een verbeterde inrichting aanbevolen en gisteren zijn daarme de alhier proeven genomen. De proefneming geschiedde in het natte dok op 's Rijks werf alhier, door particulieren (Franschen), die de verbeterde inrichting zoeken te exploiteeren. De proeven moeten zeer goed voldaan en aan getoond hebben, dat de duiker langer dan tot nog toe mogelijk was onder water kan vertoe ven (2 uren) en dat de diepte, die hij kan be reiken, veel grooter is dan waarop tot nog toe kon worden nedergedaald. Volgens gedane me- dedeelingen, zou men niet sleehts langs de kust maar zelfs in vrij groote-diepte der zee met dit toestel kunnen werken. De Marine Machinisten-Sociëteit al hier gaf jl. Zaterdagavond in haar lokaal aan de Hoofdgracht een buitengewone vergadering aan hare leden en geïnvi- teerden. De talrijke opkomst der leden met hunne dames gaf blijk, dat gezellige bijeenkomsten als deze zeer in den smaak vallen, 't Variëerend programma werd, zeer tot genoegen der aanwezigen, uit gevoerd. 't Eerst werd opgevoerd het blijspel«Wie is de vader?" daarop volg den een comische voordracht met aan schouwelijke voorstelling een paar mu zieknummers (piano en viool), door twee der leden van de Sociëteit, de heeren v. H. en K.. zeer verdienstelijk uitgevoerd en eindeljjk de opvoering van het klucht spel in één bedrijf «De gunning, of een vriend in nood". Een en ander hield onafgebroken de aandacht van het audi torium bezig. Na afloop dezer werkzaam heden deed een zeer geamineerd bal de feestgenooten nog geruimen tijd in pret tige stemming bijeen big ven. Gisterenavond trad 't gezelschap der Marokkanen, ondersteund door speciali teiten en chanteuses, in den stads-schouw- burg «Tivoli" op. De opkomst van 'i publiek was niet zoo groot als men had vermoed, 't Point d' attraction was na tuurlijk de optreding der Marokkanen. Naar onze wijze van zien was 't de voor stelling van een fête Oriëntale, met Oos- tersche muziek en daas. Met onze Wes- tersche begrippen is 't moeielgk over een Oostersch feest te oordeelen en daarom laten we dat liever aan meerbevoegden over. De vraag rees echter bij ons opZou die vertooning hier wel op haar plaats zijn De heer en mevrouw van Voolen oogst ten den bijval als Hollandsche komieken in. Eerstgenoemde heeft een prachtig stemgeluid eu ook de laatste zingt zeer lief. Mr. Cyrus Bell en miss Marion Wat- son zetten door hun zang en dans wat levendigheid bg. De overige zangeressen werden met genoegen gehoord. Zaterdag zijn door Texelsche vis- schers eenige inventaris-goederen van het gestrande Engelsche stoomschip Dragonfly geborgen. Een mast en de luiken zgn alhier aangedreven. Het schip zinkt steeds meer in het zand weg. Vlieland, 16 Dec. Gisteren kwam alhier binnen het schip Angostura, kapt. Ulrichs, van Hamburg naar Callao. Het heeft op Bornrif aan den grond gezeten, doch was door de sleepboot Adsistent af- en op de Vliereede gesleept; het maakt water. Het schip is heden naar IJmuiden vertrokken, gesleept door de sleepboot Simson. Texel, 16 Dec. Het leger des heils is ook tot hier doorgedrongen. Een viertal soldaten heeft, na eerst het orgaan De Heilssoldaat" te hebben rondgevent, een meeting gehouden in het lokaal «De Oranjeboom". Een menigte nieuwsgierigen was opgekomen. Bekeerlingen werden nog niet gemaakt. De begrooting van Binnenlandsche Zaken is gister door de Twsede Kamer zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Heden is de begrooting van Marine aan de orde. Naar me* verneemt zullen spoedig 3 cents-postzegels verkrijgbaar gesteld worden. Dit geschiedt voor het drukwerk naar Nederlandsch-Indië, waarvoor als minimum-port thans drie cents is vastge steld. De vraag blijft gewettigd, waarom nog atijd de 25 cents-telegramzegels ont breken, vormende den minimumprijs van een telegram. Wegens den dikken mist, die er gis teren heerschte, werd de veerdienst tus- schen Enkhuizen en Stavoren gestaakt en waren de reizigers genoodzaakt langs een anderen weg naar Friesland te reizen. Voor de betrekking van directeur der gasfabriek te Assen, op een salaris van f 1000, hebben zich 25 sollicitanten aangemeldonder deze bevinden zich inge nieurs en directeuren van gasfabrieken. Z. M. de Koning mag zich den laatsten tijd steeds in een goede gezondheid verheu gen, die ongetwijfeld gunstig op Zr. Ms. stem ming werkt. In de gepasseerde week kwam er weer een verzoek van een gelukkig paar, welks zevende zoon geboren was, om dezen naar Z. M. te mogen noemen. Vele dergelijke aanvragen werden meermalen onbeantwoord gelaten, of er werd namens Z. M. geantwoord: dat de ouders de volle vrijheid hadden hun zoon te noemen, zoo als z« wilden. Plet paar echter, dat deze week het verzoek deed, kreeg ten antwoord, dat het Z. M. volkomen goedkeu ring wegdroeg. Zaterdag vertrok van Amsterdam naar Montevideo en Buenos-Ayres, het stoomschip //Leerdam" met 16 kajuitspassagiers, bene vens 426 tusschendekspassagiers. Te Koewacht (Zeeland) bemerkte P., die in zijne werkplaats was, dat door een kleine opening een jongen naar binnen keek. Den beitel, waarmede hij werkte, opnemende, liep hij ylings naar het gat, stak den bei tel er in en juist in het oog van den onge- lukkigen knaap. Vrijdagmorgen had aan den Reeweg onder de gemeente Dubbeldam, een al lertreurigst ongeluk plaats. Na de weekmarkt te Dordrecht bezocht en enkele inkoopen gedaan te hebben, keerde te 11 uur omstreeks, de te Dub beldam wonende Floris Groeneveldt, werk zaam bij den landbouwer Arie Groeneveldt aldaar, naar zijne woning terug. Vergezeld van zijne vrouw, die even eens naar de markt was geweest, ving de terugtocht in een met 2 paarden bespan nen boerenwagen aan. Ongeveer ter hoogte van den woning van den heer Schilleman Her weger aan den Reeweg geraakten de paarden door een onbekende oorzaak aan 't hollen, met het treurig gevolg, dat Groeneveldt en zijne vrouw, beiden van den wagen wer den geworpen, eu eerstgenoemde reeds bijna onmiddellijk daarna den geest gaf. Dr. Degenaer te Dubbeldam, wiens ge neeskundige hulp werd ingeroepen, kon slechts den dood van Groeneveldt con- stateeren, terwijl hij voorts de treurige verklaring aflegde, dat ook zgne echtge- noote hem weldra volgen zou en slechts nog enkele uren had te leven. Te 2 uur overleed zij dan ook in haar woning te Dubbeldam. Zeven kinderen blijven on verzorgd achter. Zatermiddag zijn te Stadskanaal 2 jongens, een van 10 en een van 14 jaar door het gs gezakt en verdronken. Doodslag te Barendrecht. De rustige plattelandsgemeente Barendrecht was op 24 Augustus 11. het tooneel van een bloedig drama. Een jonge man, J. L., had gedurende zeer korten tijd (slechts één enkelen dag)verkeering gehad met de jeugdige P. M., waarran de tastbare gevolgen niet uitbleven. Doeh vader en moeder van het bedrogen meisje wilden in geen geval een huwelijk met den knaap, wiens gedrag hun geen aanleiding gaf om in een ech telijke bezegeling van het voorgevallene heil te kunnen zien. Sinds dien tijd een wrok tnsschen moeder M. en J. L., welke zioh uitte harerzijds in herhaalde scheldpartijen, zijnerzijds in baldadigheden. Op den bewusten avond kwam L. eenigermate beschonken naar huis en „viel" en passant toe valligerwijze tegen de luiken der woning van M. Deze stormt en profond négligé naar buiten gevolgd door de dochter, en zet den zich ver- wijderenden L., wiens stem zij hadden herkend, achterna, gewapend met een stok. Een korte woordenwisseling, een uitroep der dochter: „o God, vader, hij heeft een mes bij zich", een Blag van vader met den stok tegen L., en onmiddellijk daarna zijgt M., door een messteek in de zijde getroffen, neder, en was 6 uren later een lijk. Omtrent de toedracht dezer feiten, Zaterdag door een nieuw getuigenverhoor voor den hove tè 's Ha ge in het licht gesteld, bestond bij het O. M. en verdediging weinig verschil van op vatting. Des te meer echter omtrent de qualificatie, welke aan de hand onzer strafwet er aan be hoorde te worden gegeven. De beklaagde was door de rechtbank te Dord recht wegens doodslag veroordeeld, en wel tot een gevangenisstraf van 5 jaren. De adv.-gen. mr. Telders achtte deze qualificatie juist, immers het opzet om te dooden, den animus occidenci, door meerdere aanwijzingen bewezen, en eischte wel is waar vernietiging ob vitium formae, doch hernieuwde veroordeeling en wel met het oog op den ernst van het feit, tot 10 jaren gevangenis straf. De verdediger, mr. A. Slotemaker, daarentegen meende, al waren de omstandigheden der gepleeg de daad nog zoo gruwelijk, dat in dezen volledi ge vrijspraak zou moeten volgen. In een uitvoerig pleidooi bestreed pleiter de meening, dat hier de animus occendendi zou hebben bestaan en meende dat geeu enkele omstandigheid het bestaan wet tigde van eene aanwijzing, waaruit zou kunnen worden afgeleid het materieel opzet, den w i 1 om te dooden. Aan de hand van litteratanr en jurisprudentie betoogde pl. dat voor veroordeeling wegens dood slag, d. i. opzettelijke levensberooving, onom- stootelijk bewezen zij de wil des daders, gericht tegen het leven van het slachtoffer. En mocht dit in casu niet bewezen zijn, dan meende pl., was voor veroordeeling geen plaats. Wèl kon men wellicht verwonding, mishandeling bewezen oordeelen, doch de dagvaarding stelde als feit de levensberooving met het opzet daar toe, en bij ontkenning van de aanwezigheid van dit feit kon z. i. geen veroordeeling volgen we gens een geheel ander feit, vallende onder een gansoh verschillende categorie van misdrijven. Hoe noode dan ook met het oog op het grnwe- lijke der gepleegde daad, concludeerde ZEG. tot vrijspraak. Bij repliek hield de proc.-gen., hoezeer hulde brengende aan de talentvolle verdediging, zijne susteuuen vol, welke daarna door den verdediger andermaal werden weerleg'. De uitspraak volgt e. k. Donderdag. In een ziekenhuis te Philadelphia, behoorende bij het Jeflerson College, werd dezer dagen een wonderbaarlijke heelkun dige operatie verricht. Aan eeu kind van zes jaar, dat aan vallende ziekte leed, werd de hersenpan geopend, waarna een deel van de aangetaste hersenen werd verwgderd. De kunstbewerking gelukte geheel en de toestand van het kind gaat vooruit. Het geval trekt in Amerika al gemeen e aandacht. Getrouwd C. BOEKLAGEN en S. C. SPIL. Helder, 12 Dec. 1889. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Dochter M. CONIJN—FOOIJ. geliefde Echtgenoote van W. CONIJN. Helder, 16 December 1889. GeborenJAN, Zoon van JANZOON VEEN en GRIETJE FORMER, Nieuwediep, 16 December 1889. Bevallen van een Zoon E. DISSEL geb. Hendriks. Helder, 14 Dec. 1889. Heden overleed zacht en kalm, na een smartelijk doch geduldig lijden, onze geliefde Broeder THIJS KORT, in den ouderdom van ruim 42 jaren, ons nalatende 4 nog jeugdige kin deren, die ruim 2 jaar geleden hunne moeder grafwaarts moesten zien dragen. Hoe zwaar ons deze slag treft zal een ieder beseffen, die hem in zgn leven gekend heeft. Wieringen, 12 Dec- 4889. Uit naam zijner diepbedroefde Moeder, Behuwd moeder, Broeders en Zusters, C. DE HAAN, en Echtgenoote. aan Heeren Doctoren van het Marine- Hospitaal te Willemsoord, voor de goede verpleging van onzen Zoon en bovenal aan den WelEd.Zeergel. Hr. Dokter JUNG, aan wien wij, naast God, het leven van ons kind te danken hebben, en verder aan het personeel, voor de liefelijke be handeling, die hg heeft ondervonden. H. DE GRAAFF en Echtgenoote, D. V. Donderdag 19 December a. s. 's avonds 7 uur Ds. W. DEN HENGST. Het Bestuur van bovengenoemde Kies- vereeniging deelt u mede, dat in de vergadering van 4 December jl., ter ver vulling van één vacature in het Kiescol lege, tot candidaat daarvoor is gekozen de Heer Het noodigt u beleefd, maar tevens ernstig uit, aan de stemming op Woens dag 18 December a. s., deel te ne men, en uwe keuze op de hierbij aanbe volen candidaat te bepalen. Helder, 18 December 1889. J. P. VAN VARIK, President. A. VAN BENDEGOM, Secretaris. Het feest der kinderen, die bovenge noemde school bezoeken, zal plaats heb ben op VBIJDAG 20 DECEMBER, van 11 tot 3 uur. Tevens wordt kennis gegeven, dat er Woensdagmiddag school zal zgn in plaats van Donderdagmiddag. Dames Regentessen. WINTER-VERGADERING op Maandag den 23 December 1889, des avonds half acht, in het lokaal TIVOLI, met medewerking van het Zangkoor. Opvoering van de kluchtige Vaudeville'. of het vernuft van een hongerige. Toegangskaarten zijn tot een beperkt getal voor de leden en hunne huisgenoo- ten tegen betaling van 10 Cent verkrijg baar aan den Winkel en bg de Brood- venters. Hfc BESTUUR. DONDERDAG 19 DECEMBER a. s. vergadering met Dames. Prijsspelen voor Dames en Heeren. HET BESTUUR. „Admiraal de Ruyter". ten voordeele van het Wedowenfonds der Vereenlïinir, op ZONDAG 11 DECEMBER 1889, in het lokaal „Musis Sacrum", met medewerking van de Kleine Kapel v. d. Stafmuziek der K. Marine. PROGRAMMA. MAH.IA, de Bruid van den Watergeus. Geschiedkundig tooneelspel in 5 bedrgven. Entrée voor een Beer f0.49. Dame - 0.25. AANVANG 8 UUR. Kaarten zgn te bekomen aan het lokaal «Musis 8acrum", bg de HH. DE JONG, HAAKENHOÜT, A. G. J. DE VRIES, Mej. de Wed. P. BRUIJN Wz. en verder bij het Bestuur. Koningstraat tegenover MUSIS SAORUM den Helder. Heden, Dinsdag 17 December 1889: Buitengewone Feest-Voorstelling, tot opening van bovengenoemden Schouwburg, te geven door het Hollandsch Tooneelge- zelsehap, Directie A. VAN IiIEH, van het Grand Théatre te Amsterdam. I. FEEST-OUVERTURE, uit te voeren door het Muziekkorps der Koji. Ned. Marine. II. WELKOMSTGROET, uit te spreken door den Regisseur, den Heer H. van Kuijk. III. DE ZOOIil VAN CORAL1E. Tooneelspel in 4 bedrijven, naar het Fransch: «Le Fils de Coralie", van Albert Delpit, door D. de Bruijn. Regie: H. van Kuijk. De Hoofdrollen zullen vervuld worden door de Dames Ellenberger, Albregt, Róssing, André, en de Heeren Veltman, Van Kuijk, Tartaud, Verhagen, Malherbe, enz. Opening van het avond-bureau half 8 uur. Aanvang 8 uur. PRIJZEN DER PLAATSEN: Eerste Rang f 0.99. Tweede Rang f0.75. Derde Rang f0.50. Vierde Rang f0.30. Voor het gebruik der Stoelen wordt 25 Cents extra per Stoel berekend. Plaatsen zijn op den speel dag te bespreken van 12 tot 3 uur, k 10 Ct. extra per plaats. Prins Hendrikkade 169 Amsterdam, is WOENSDAG te Helder, Kerkgracht 47, te consulteeren voor Tandheelkundige operatiën, en het plaat sen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 1231/2 uur. Op Maandag den 23 December 1889, des avonds ten acht ure, zal aan het ALGEMEEN WEESHUIS te Helder, publiek, alleen bij inschrgviug, worden aanbesteed De levering van Brood, Vleesch, Spek, Reuzel, Rundvet, Kruideniers waren en Brandstoffen, voor ge noemd gesticht, benoodigd in 1890. De voorwaardeu van aanbesteding lig gen ter lezing, en de monsters zgn te bezichtigen van af heden tot den dag der aanbesteding, aan genoemd Weeshuis. De inschrijvingsbiljetten moeten vóór het uur der aanbesteding gestoken wor den in de daarvoor aan het Weeshuis geplaatste Bus. HET BESTUUR. met een stel nieuwe Ballen, op bg de Wed. ZWAAN, «Eerste Aanleg", Huisduinen. G©vraagd Adres BERKHOUT Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1889 | | pagina 2