im 1VBIENDSCHAP, De SchouwDnraDraMJe AmsterAam. Advertentie n. 1810 en 1890. Ds. KNIPSCHEER, Aan de Leden der Herv. Kerk Ds. WESTHOFF, van Amsterdam. niet gemeld of deze een doodelijke af loop hadden en het schijnt dus, dat, in dien men hier werkelijk met cholera te doen heeft, het al een zeer goedaardige vorm moet zijn. Zoo als we reeds gisterenmorgen per bulletin hebben bericht, is de Stadsschouw burg te Amsterdam geheel door brand vernield. De brand moet omstreeks kwart vóór vijven ontstaan zijn; met juistheid is hieromtrent echter niets te zeggen. Te half vier had de dienstdoende brandwacht het geheele gebouw inwendig nog geïnspecteerd, maar geen onraad bespeurd. Te 6 uur 55 werd de brandweerpost aan het Leidsehe plein gealarmeerd door een agent van politie. De mannen der brandweer, die de wacht hadden, snelden onmiddellijk het plein op, en zagen aan de rechterzijde van het gebouw daar waar bet tooneel zich bevond de vlammen reeds de kap uitslaan. Onmiddellijk werd hierop naar alle brandweerposten een hevig uitslaande brand ge signaleerd, waarop van alle zijden de stoomspuiten, met stoom op, kwamen aanrennen. De brand ladder van den schouwburg werd echter intus- schentijds reeds opgesteld, terwijl de eerste slang aan de Yechtwaterleiding was aangesloten. Maar alles was te vergeefs. Een brandwacht drong nog een oogenblik de groote zaal binnen, maar was gedwongen voor rook en vuur de wijk te nemen. Binnen korten tijd was nagenoeg het gansche materieel van de brandweer om en bij den schouwburg opgesteld en werden er enorme massa's water over en in het gebouw uitgestort, maar in weerwil daarvan, geleek de schouwburg in korten tijd eene vuurzee, waarlegen niet te strijden viel. De schouwburg bleek reddeloos verloren. Yan nu af moest het werk der brand weer zien bepalen tot pogingen om de omliggende huizen te bewaren. Het „American-hótel" werd aan den nok, ter plaatse waar het „Belvédère" is, door de hitte in brand gezet, maar aan de brandweer gelukte het, dit onheil m zijne geboorte te stuiten. Van den inventaris van den schouwburg is niets kunnen gered worden, dan de boeken van den directeur, den heer Stumpff. en de kas. Voor het personeel dus mede is de brand een ramp. De gasfitter, een man die zijne spaarpen ningen, omstreeks f 5000, thuis niet veilig achtend, in den schouwburg had opgeborgen, is van zijn kapitaaltje beroofd en was radeloos. Woensdagavond werd in den schouwburg op gevoerd: „De terugkomst van den Koloniaal", door D. J. Maaldrink. Aan 't slot kwam er in 't stuk eene apothéose voor, waarbij eene verlichting was aangebracht, die met behulp van de gewone brandbare draden werd ontstoken; ook werd er bengaalsch vuur gebruikt. Als altijd, was daarbij echter de brand wacht aanwezig. In hoeverre dit echter in ver band kan staan met den brandis niet te zeggen. De schade is natuurlijk hoogst aanzienlijk. De gemeentegebouwen zijn geen van alle verze kerd; de premiën zouden zulk een aanzienlijk aarlijksch bedrag maken, dat de kosten het ver lies, door een mogelijken brand veroorzaakt, zou den overtreffen. Tot véér eenige jaren maakte de Stadsschouwburg daarop eene uitzondering. Het gebouw en de inventaris waren toen ver zekerd voor f 500,000. Men deelde ons zelfs mede, dat in dien tijd voor de artisten eene verzeke ring was gesloten van f 50,000. Maar dat alles was op dit oogenblik niet meer het geval. Al léén het roerend goed: de meubelen, de costuums, de doeken, waarvan een rijke en kostbare voor raad tot den stedelijkon schouwburg behoorde, was tegen brandschade verzekerd voor f 120,000. Yoor het overige bevond zich in het gebouw een rijke muziekbibliotheek van den heer Stumpff, een bibliotheek van achtduizend deelen behoo- rende tot den Schouwburg, het geheele archief van de commissurissen met een schat van bron nen voor de Nederlandsche tooneelgeschiedenis: het marmeren beeld van mevr. Kleine en het bronzen bas-relief van Morin, die den foyer ver sierden. Maar voor wie de schade zeer groot is voor de artisten van Het Nederlandsch Tooneel, niet alleen zij die Dinsdagavond ge- Bpeeld hadden, maar allen min of meer. Er wa ren er die het grootste deel van hunne costuums en kleederen in den schouwburg bewaarden en velen stonden schreiende de verwoesting aan te zien. Het gelukkigst kwam, gelooven wij, er de heer Louis Bouwmeester af. Dinsdag of Maan dag had hij juist veel medegenomen, van het geen er van hem in de comedie was. Mevrouw Erenkel was minder gelukkig. Zij verliest ver scheidene toiletten. Maar Schulze, Van Schoon hoven, Verenet en Schmidt en misschien nog anderen verloren bij den brand al hunne costu- mcs. Geen enkel der artisten of hij heeft althans eenige schade. En geen hunner had zich verze kerd! Gisterenavond zou het gezelschap in Arnhem „Alexandra" gaan spelen. De bagage stond ge reed. Ook deze is verbrand. Marine en Leger. Naar men bericht, worden de kapiteins ter zee H. Dyserinck, thans Minister van Marine, en Jhr. J. A. Roëll, adjudant van Z. M. buiten de formatie bevorderd tot Schout-bij-nacht. Z. Ms. heeft, met ingang van 1 Maart a. s. aan W. Van Hasselt, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van direc teur van eene filiaal-inrichting van het Konink lijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut, en is met ingang van dien datum benoemd tot direc teur eener filiaal-inrichting van het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut L. Roo senburg, thans luit. t. z. 2e klasse. De luits. t. z. Ie kl. I. van den Bosch en K. H. W. Goets worden als commandanten geplaatst op stoomkanonneerbooten, welke dienst moeten doen bij het verrichten van hydrographische op nemingen in het Zuider- en Noorderkwartier. De directeuren en commandanten in de roari- ne-directiën zullen in het vervolg bij afwezigheid als oommandant der zeemacht, worden vervan gen door den oudst aanwezenden zeeofficier in de directie. Als directeur blijven voor hunne ver vanging van kracht de bestaande bepalingen in de verordeningen voor 's rijkswerven. Het voornemen bestaat, bij de direotiën der marine stoomkanonneerbooten 'in dienst te stel len cn te houden voor hydrographisohe werk zaamheden. Bij den torpedodienst alhier is geplaatst de machinist der 1ste klasse v. k. 8. Bakker. Zr. Ms. stoomschip „Raaf," bestemd voor de civiele marine in Indië, is gisteren van Ylitsin- gen naar zee vertrokken. Stoomvaartberichten. Het stoomschip /Burgemeester den Tex", van Batavia herwaarts, pas17 Febr. Perim. Het stoomschip //Koningin Emma", van Ba tavia, vertrok 18 Febr. van Padang. Het stoomschip //Voorwaarts", van Batavia, vertrok 18 Februari van Padang. Het stoomschip //Prins van Oranje", van Batavia, vertrok 18 Febr. van Genua. Het stoomschip „Prins Frederik," van Am sterdam, vertrok 18 Febr. van Port-Said. Het stoomschip «Sumatra," van Amsterdam, vertrok 18 Febr. van Southampton. Marktberichten. Schagen, 20 Eebr. 2 Paarden f 60 a 80, 9 Kalf- koeien f 180 a 250, 3 Vaarzen f 110 a 135, 3 Hok- kelingen f 60 a 80, 7 nucht. Kalveren f 5 a 18, 480 Schapen f 18 a 28, 20 mag. Varkens f 16 a 19, 30 Biggen f 9 a 12, 30 Kippen f0,75al,25, 15 Een den f 0,90 a 1, Boter per kop f 0,85 a 0,90, Kaas per kilogram f 0,20 a 0,35, Kip eieren per 100 f 3 a 3,60, Eend eieren per 100 f 4,50 a 5. Purmerend, 18 Febr. Aangevoerd 16 Paar den, 109 Melk- en Vette Koeien, handel stug, 76 Vette Kalveren f0,90 a 1,10 per K. G., handel stug, 463 nucht. dito f5 a 18, handel vlug, 1581 Vette Schapen en Lammeren, han del vlug, 103 Vette Varkens f0,40 a 0,50 per pond, 164 Biggen f 10 a 14, beiden handel stug, Kipeieren f 3,50 a 4, Eendeieren f 5 per 100, 993 pond Boter f 1,35 a 1,40 per K. G. Kleine Kaas 131, Middelbare f26,50, aan gevoerd 61 stapels. Petroleum-Noteering van A. KLIK Amerik. Petroleum f 9.35 per 100 K. zonder verbinding. Visscherijberichten. Nieuwediep, 18 Eebr. Aangebracht 5-tal haring per tal f 8,55. 5 korders te zamen met 30 mand kleine schol per mand f 3,15 a 3,50, 7 mand schar per mand f 1,60. 19 Eebr. 8 korders met 2 tot 16 mand kleine schol per mand f 3 a 3,60, 2 tot 4 mand schar per mand f 1,90. 20 Eebr. Haring golijlt f 15 per tal. 21 Eebr. Schuiten in zee. kosterij ©n. LIJST van brieven, enz., geadresseerd aan onbekenden, gedurende de 2e helft der maand Jan. 1890 K. Biegman, ArasterdamVan Duil, id. A. van der Esch, id.Katwijk, id.P. Ko ningstem, id.D. van Meulenaar, id.A. de Graaf, id.Wed. Brizee, id.C. Abbenbroek, Berkelbach G. Snel, GroningenJ. Bakker, IJmuiden H. Brouwer, Leiden C. van Treu ren, RotterdamL. Tijgeman, id.A. van Dijk, id. Briefkaarten. Rijss, AmsterdamBoekhout, id. Amerika (Brieven). A. Kalf, Passaic. Engeland. Baester, Londen. Indië. A. van der Bent, Batavia. De Directeur van het Postkantoor, POLVLIET. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 18 tot 21 Februari. ONDERTROUWD: J. van Egmond,kwartier meester, en P. Keuris. GETROUWD: W. Dekker en J. Hovenkamp. A. L. Rustenburg en M. Mangel. L. J. A. Bock en M. H. Dito. BEVALLEN: J. H. den Hengst, geb. Beijer, z. M. C. Duinker, geb. Amiubel, d. P. van der Hert, geb. van Straaten, z. J.Buijs, geb. Bal, z. C. Wen tel, geb. Knijpers, z. OVERLEDEN: J. T. Garstenveld, 29 j. 1 levenloos aangegeven. Burgerlijke stand gemeente Texel. van 12 tot 18 Febr. ONDERTROUWD: Cornelis Vlas en Aafje Brouwer. GETROUWD: Geene. GEBOREN: Cornelia Pieternella, 'dochter van Pieter Roeper Kz. «n Cornelisje Saris. Maartje, dochter van Jan Ver hoeve en Rei- noutje Bruin. Simon, zoon van Cornelis de Jager en Engeltje Lap. Frouwtje Trijntje, dochter van Johan Kikkert en Anna Maria Helm. OVERLEDEN: Jan Brouwer Jbz. 55 jaren, gehuwd met Aafje Dros. Hendrikus Sikkerlé 4 jaren, zoon van Cornelis Sikkerlé en Maria Jaeoba de Jong. Cornelis Dogger 1 jaar, zoon van Simon Dogger en Neeltje Plaatsman. Tryntje Vos 84 jaren (ongehuwd). Cornelia Peper 3 jareD, dochter ven Cornelis Peper en Pietertje Bakker. POLITIE!. Gevonden voorwerpen: Adres Bureau I, één BONTEN MUTS en één 8LEUTEL. Vervolg der Berichten. De verjaardag van Z. M. den Ko ning werd Woensdag alhier op de ge bruikelijke wijze gevierd. Vlaggen wap perden van publieke gebouwen en par ticuliere woningen, de oorlogsschepen waren gepavoiseerd en des morgens werd op 't Havenplein parade gehouden door land- en zeemacht benevens de schutterjj. De gebruikelijke eereschoten werden ge lost De Onderofficiers-Vereeniging s»Va- derland en Oranje" hield Woensdagavond in »Tivoli" een feestvierende vergadering, ter gelegenheid van den verjaardag des Konings. De zaal was daarvoor expres- selijk gedecoreerd. Na 't uitvoeren van een feestmarsch werden opgevoerd De oude Vaandrig" en »De Loteling". De gymnastische scène »Een moderne lucht vaart" mocht den algemeen en bjjval ver werven. Onderscheidene hoofd- en an dere officieren woonden de vergadering bij. Bij gelegenheid van 's Konings ver jaardag vergaderden Woensdagavond de leden van de Vereeniging Admiraal de Ruijter" in de feestelijk versierde zaal van »Musis Sacrum". Na een inleidend woord van den presi dent, over de aanleiding tot den feest avond, voerde men met goed succes op 't tooneelspel »De herberg aan de Wal- poort" gevolgd door 't blijspel De zwarte Kunst". Daarna traden de hh. F. Werner en J. A. Blokker als solisten op en verwierven luide bijvalsbetuigingen, de eerste voor zijn uitstekend spel op de cello en de laatste als hoboïst. De uitvoering van gymnastische toeren gaf aan 't programma een aangename afwisseling. In het lokaal der Marine-Machi- nisten-Societeit aan de Hoofdgracht al hier, werd Woensdagavond de verjaar dag van Z. M. den koning in den kring der leden en van hunne geïnviteerden op feestelijke wijze gevierd. Na het inlei dend woord van den eersten spreker, werden onder begeleiding van het orkest, de volksliederen gezongen, waarna de uitvoering van een varieerend programma volgde, 't Behoeft nauwelijks verzekering, dat dit feestelijk aamenzijn met een feest hal eindigde. Dinsdagavond werd door 't Holl. Tooneelgezelschap, directie A. van Lier, in den Stads-Schouwburg, Koningstraat, opgevoerd »Jan de Huurkoetsier", een drama in 5 bedrijven. De zaal was goed bezet. Met de meeste aandacht werd 't spel gevolgd en de spelers werden aan 't slot van ieder bedrijf teruggeroepen. De heer Veltman was in de rol van graaf d'Arezzo als marqué weder uitstekend op zijn plaats. Gisterenavond werd in de mariniers kantine een assaut gegeven, ter eere van den verjaardag des Konings, onder leiding van den sergeant-majoor en schermmees ter D. van den Burg. Aanwezig waren de overste der mariniers J. A. Cadet, be nevens eenige officieren en genoodigden. De leerlingen in dit winterseizoen ge oefend onder leiding van bovengemelden schermmeester, gaven blijk van vlugheid en bedrevenheid in den wapenhandel. Een fantasie op 't geweer, door vier per sonen uitgevoerd, wekte de bewondering en een party slof den lachlust der aan wezigen op. Ten slotte vertoonde men een alleraardigste scène, die de bekende groep uit de Maliebaan moest voorstellen, door Bengaalsch vuur verlicht. Een gedeelte van 't Staf muziekkorps luisterde de bijeenkomst op. De zaal was netjes met groen en vlaggen gedecoreerd. De geoefendheid op alle mogelijke wa pens achten we een uitstekend middel om de weerbaarheid van den militair te verhoogen. 't Assaut gaf blijk zoowel vau de uit muntende leiding van den meester als van den ij ver en de geschiktheid der leer lingen Met genoegen vernemen wij, dat de scheepstimmerwerf »de Lastdrager" alhier gisteren de minste inschrijver was voor den bouw van twee loodsschoeners, ten dienste van het loodswezen, voor de som van f 65230.00. Gisteren werd bij de Directie der Marine alhier aanbesteed het verrichten van eenige schilder- en onderhoudswerken aan 't Marine Hospitaal. Ingeschreven werd door: A. Breet Wz. f1880; C. A. van Neck f1750; J. Bak ker f1605; J. W. Kamper f 1600; J. Tielrooij f1579; J. Lak f 1575; J. Pronk f1465; H. Korff f1450; Gebr. De Boer f1410; J. Hub- beling f 1370J. de Vries f 1346J. v. Brede- rode f 1310; J. Hoogerduijn 1 1278; J. Beth- lehem f1265; F. BoonJr. f1260; J. Bieren broodspot f 1219. Hedenavond te ll/2 uur zal er een ledenvergadering plaats hebben der af- deeling Helder van den Ned. Mil. Bond, (zie annonce.) Punten van behandeling zullen zijn, de keuze van een vyfde be stuurslid, verslag van den arbeid van 't bestuur, bespreking van de middelen tot verbetering van den financieelen toestand van Tehuis, verslag van den penning meester en algemeene besprekingen. Aan het einde der Langesbraat, bij het terrein van de kazerne der Artille rie, worden thans een aantal boomen ge plant. Bij 't zien van deze beplanting doet men onwillekeurig de vraag: zou het niet mogelyk zijn, den Huisduiner straatweg, althans tot aan de Bedekte Gemeenschapslinie, aan beide zijden van een rg boomen te voorzien 't Aanzien der gemeente aan de Z. W. zijde zou er zeker door winnen. Men leest in het Weekblad der Nederlandsche Vereeniging »Avicultura" en in het Belgische blad »Chasse et Pêche", dat onze plaatsgenoot de heer P. Polviet, een groot succes heeft behaald op de in ternationale tentoonstelling van pluimge dierte, gehouden op 2 en 3 Februari 11. te Antwerpen. Met zijne inzending van elf paar, behaalde hij de zeven uit geloofde eereprijzen en elf eerste prij zen, niettegenstaande er 8 9 5 paren wa ren ingezonden uit verschillende landen van Europa. Met recht zegt dan ook het Nederlandsche blad: »Een dergelgk succes is eenig", en het Belgische blad C'est Monsieur Polvliet de 1* Rollande, qui possède la plus belle collection de pigeons du continent". Omtrent den brand in het Stadhuis te j Alkmaar, vernemen we nader Te 6V4 uur werd de dienstdoende politie agent Vierkant door Fuhrmann en v. d. Pol gewaarschuwd, dat vlammen sloegen uit het dak van den linkervleugel van het stadhuis, welke vleugel bij de rechterlijke macht in ge bruik is. De agent ontwaarde op de binnen plaats van het stadhuis, dat de vlammen sloe gen uit het dak boven de praetizijnskaraer. De brandklokken werden geluid en spoedig kwam hulp opdagen. De spuiten Burger plicht en Jan van der Heijden waren het eerste op het terrein aanwezig. Uit de bo venverdieping werd gered wat mogelijk was, ook uit 't naastbij gelegen Museum. Een woord van lof moet worden toegebracht aan allen die zoo flink hebben geholpen om te redden wat te redden was. De bovenverdieping van den linkervleugel, waarop zich bevonden de raadkamer, de instructiekamer, practizijnskamer boden-of getuigenkamer en de kamer van den heer Substituut-Officier zijn uitgebrand. De kamer van den heer Officier van Justittie, die zich meer boven bet museum bevindt, heeft ook schade. De benedenverdieping waar zich bevinden de Griffie en de kamer tot bewaring van ar chieven en overtuigingsstukken heeft veel wa terschade. Het op den zolder gelegen oude ar chief is verbrand. Omtrent de oorzaak van den brand is met zekerheid niets bekend. Met bet deel van het gebouw, {dat verzekerd was bij de Jong Cie. te Amsterdam voor f 48000, het torentje daaronder begrepen, ver brandde mede een schat van papieren van waarde. De zolder diende tot berging van het archief der rechtbank tot 1886 zijn de stukken van alle strafzaken en tot 1883 de minuten en vonnissen van de burgelijke zaken ver brand, alsmede het geheele archief der Hoorn- sche rechtbank en dubbele der registers van den Burgerlijken Stand van het voormalig ar rondissement Hoorn, uitgezonderd die van 1889 welke nog beneden' waren. De dubbele van de gemeente Alkmaar en van de andere ge meenten, uit dit arrondissement, die beneden geborgen waren, zijn gered kunnen worden, waaraan tal van rappe handen ijverig mede- hielpen. Het prachtige tegelstuk, dat de ba lie ten geschenke heeft gegeven aan den ver- trekkenden president der rechtbank, mr. J. G. Vogel, werd toevalligerwijze door E. van Dijk, metselaar, eveneens gered. De bekende hardrijder Jurrgens, heeft ook te Hamburg bij den internationalen wedstrijd den eersten prijs behaald. Kapt. Hazewinkel, gezagvoerder van het s.s. „Ceres", rapporteert als volgt: »Op den 19en Jan. vertrok het s.s. ,,Ceres", 's middags ten 6 uur 15 min. van Livorno. 's Avonds van dien dag te 10 uur onder het eiland Elba, zag men een stoomschip dat in nood ver keerde en stopte daarop direct de machi ne, waarna de 1ste stuurman zich met 2 man in de boot begaf, om te vragen of het schip hulp moest hebben. Het lag met gebroken schroefas en was zwaar lek, zoodat het veel water maakte en met al de pompen maar e- ven boven water kon gehouden worden. Het schip was genaamd Maria Theresia, be stemd van Napels naar Genua, met stuk goed en 120 passagiers. Men bood aan de passagiers over te nemen, hetgeen van de hand werd gewezen. Wij namen het schip op sleeptouw en kwamen overeen het naar Livorno te brengen, 's Nachts brak de sleeptros en moesten wij nieuwe trossen aan boord geven. Des ochtends werden wij door den gezagvoerder ge praaid om te stoppen, daar het schip meer water maakte en moeielgk lens gehouden kon worden. Hij wilde de pas sagiers bg ons aan boord doen overbren gen, hetgeen gebeurde met twee booten der „Ceres" en de booten der „Maria Theresia", niettegenstaande er een stijve koelte woei en de zee zeer [hol stond, zoodat het overbrengenvooral van de vrouwen en kinderen, met veel moeite gepaard ging. Nadat zij allen zonder ongelukken aan boord waren, stoomden wij verder en kwamen 's namiddags behouden met schip en la ding en passagiers te Livorno aan, waar wij de passagiers weer ontscheepten en onze route vervolgden. Door de vereenigingen Ontwaakt bij Tijds" en Kruis voor krijgsverrieli- tingen" alhier, werden aan Z. M. den koning op diens geboortedag gelukwen- schen aangeboden. Beide vereenigingen ontvingen dien dag namens Z. M. tele grafisch eene dankbetuiging voor de be toonde attentie. De s> Vereeniging voor Volksbladen" te Amsterdam is door een gift van f 10,000 in staat gesteld tot den bouw vaD een badhuis, op het voormalig Karthuizer Kerkhof, over te gaan. Aan deze gift is de voorwaarde verbonden, dat in den ge vel van het badhuis een gedenkteeken zal geplaatst worden, waarin zonder vermel ding van den naam des schenkers, zal gegrift wordenTer herinnering aan den 70sten verjaardag van onzen geëerbiedig- den Koning en aan de feesten in de maand April 1887 gevierd". Zondag 23 Februari a.s. ho- 1 pen wij den 80steR geboorte- dag te herdenken van onze ge- i liefde Groot- en Over-Groot- f i Moeder, de Wed. A. KNIP, geb. ZIJP. 5 Helder, 21 Febr. 1890. Uit naam van 0A. SMEETS, JAN SMEETS en E K. HOEP. Zondag 23 Febr. 1890, hopen 1 wij door Gods goedheid, den 80sten geboortedag te herden ken van onze geliefde Moeder. Uit naam van haar dankbare Dochter en Behuwdzoon. A. VAN DUUREN, geb. KNIP. eu W. VAN DUUREN. Den 26en Februari a. s. hopen onze geliefde Ouders L. SCHOT VANGER en C. VISSER, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken St. Maartensvlotbrug, 21 Febr. '90. Namens hunne dankbare Kinderen. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Dochter Mej. R. HOFMAN—WIGMAN. Amsterdam, 16 Feb. 1890. Hedcu overleed na een lang en smartelijk lijden ons geliefd Zoontje en Broeder JOHANNES, in den jeugdigen leeftijd van 2 jaar en 6 maanden, diep betreurd door zijne Ouders, Broeders en Zusters. Helder, 20 Febr. 1890. Mede namens Broeders en Zusters, W. K. NEERVOORT. J. C. E. NEERVOORT— geb. Klingenbeeg. Ondertrouwd JOHANNES VAN EGMOND. en PIETJE KEURIS Helder, 19 Febr. 1890. Eenige en algemeone kennisgeving, Den 6n dezer overleed na een lang durig doch geduldig lijden, mijn innig geliefde Echtgenoote M. A. VISSER, in den ouderdom van ruim 26 jaren. Slechts 18 maanden mocht ik mij in haar bezit verheugen, diep be treurd door mg en allen die haar kenden. Ook namens wederzijdsche Familie, J. H. DE LANGE. Vlieland, Febr. 1890. Kennisgeving aan Familie, Vrienden en Bekenden. Wegens buitenlandsche betrekkingen eerst heden geplaatst. Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn geweest van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze zoon en broeder JOHANNES THEODORUS, na een reeks van jaren een smart vol leven te hébben doorgebracht, in den ouderdom van ruim 29 jaar, diep betreurd door zijn ouders, broeders en zusters. B. W. GARSTENVELD, Echtgenoote en Kinderen. Helder, 19 Februari 1890. Algemeene kennisgeving. Doopsgezinde Gemeente. Zondag 33 Feb. 1880 (op beroep). te HELDER (Palmstraat). Zondag 23 Feb. 1890, voormiddags 10 ure 's Avonds 7 uur Mededeelingen omtrent de Martha- stichting te Alphen a. d. Rijn. VoorgangerG. J. DE REUS, Dir. Christelijke Liedertafel te HELDER. Zij, die genegen zijn zich bij bovenge noemde Liedertafel aan te sluiten, kunnen zich daartoe aanmelden op MAANDAG AVOND, van acht tot halftien uur, aan de SCHOOL MET DEN BIJBEL, Ko ningstraat. Namens het Bestuur De Directeur F. DE BOER.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2