1 ODDE KORPORAAL. Advertentie n. DANKBETUIGING. ZUIDERKEBK. Ds. W. DEN HENGST. Zondagsrust. Openbare Vergadering M. J. MEES, Heldersch „Gemengd Koor," „Pro Patria" en „Mars." T00NEEL-V00RSTELLING, hulp worden toegestoken, geholpen, 't Kan alles nog als men jong is, goed ter been, niet zwaarlijvig, en bij droog weêr, en als het licht is. Komt men echter al wat op leeftijd of is men niet gewoon aan zulke gymnastische toeren, en is het nat weer en donker, dan is het meer geluk dan wijsheid als er geen on geluk gebeurt en 't is zeker veiliger om, zoo lang als die toestand zóó blijft, niet dan uit dringende noodzakelijkheid den overtocht van en naar Wieringen te ondernemen. Of dit in j 't belang van het eiland is, is een andere vraag misschien Een noodzakelijk passagier. Zeventig jaren later. Dezer dagan brachten de couranten ons het bericht uit Berlijn over, dat het den Keizer van Duitschland behaagd heeft, een kabinets order uit te vaardigen, waarin op een recht vaardige en waardige behandeling van den soldaat, inzonderheid van den milicien, bij de oefeningen in het exerceeren, met nadruk wordt aangedrongen. Door sommige menschen werd dit kabinetsschrijven als een bijzonder nieuwtje beschouwd, en zelfs werd in een onzer plaatselijke bladen onder de mededee- ling er van, de volgende opmerking van de redactie geplaatst«Als men dit ten onzent ook eens deed? Het zou, gelooven wij, niet onnoodig zijn". Hoe kan men, zoo vroeg ik mijzelven onder 't lezen af, zoo dom zijn, om iets te schryven dat precies bezijden de waarheid is. Allen die in het leger of bij de marine een rang of graad bekleeden of bekleed hebben, zyn bekend met het Konink lijk Besluit van den jare 1819, waarby, reeds door Z. M. Koning Willem I, bepaald is, hetgeen Keizer Wilhelm thans, 70 jaren later, aan de gegradueerden in het Duitsche leger voorschrijft. Men moge nu al aanvoeren, dat het bedoelde voorschrift in den loop der jaren weieens overtreden is, zulke overtredingen zullen, ondanks het Keizerlijk bevel, in Duitsch land waarschijnlijk ook wel voorkomen. Doch waar het in deze op aankomt't is bij ons te lande niet noodig een bevelschrift van be doelden aard in 't leven te roepen. Op dat gebied was ons Vaderland het Duitsche Rijk niet minder dan 70 jaren vooruit. Helder, 24 Feb. 1890. Een oud-onderofficier. Marine en Leger. De kapt. ter zee C. A. Le Bron de Vexela, commandant van het eskader der Kon. Nederl. marine te Atjeh, heeft het kommandement aan zijn opvolger overgegeven en is naar Batavia vertrokken, ten einde het bevel te aanvaarden over het schroefstoomschip „Van Galen" waar mede hij naar Nederland zal repatrieeren. Met ingang van 1 Maart 1890, bevorderd tot luit.-ter zee 2e kl. de adelborsten le kl.L. P. W. van der Wal, D. E. van Dijk, G. A. Riet berg, J. O. Kolkmeijer, H. G. Surie, G. L. D' Abo, F. L. Rambonnet, H. S. Suermondt, B. Tack, J. C. Stam, A. J. Kleynenberg, R. van Leent, M. H. Halewijn, L. A. E. E. Peltzer en J. P. E. van der Mieden van Opmeertot offi cier van adm. 2e kl. de adj.-adm. E. G. de Wijs, C. Valkenburg, H. G. Havik, W. G. E. van Druten en O. J. Grnllemans. Bepaald dat het met ingang van 1 April 1890 aan den adjunct-commies bij de directie der ma rine te Willemsoord T. Q. Harder verleend eer vol ontslag zal worden beschouwd te zijn ver leend uithoofde van lichaamsgebreken die hem voor de waarneming van zijn ambt ongeschikt rnaken, onder toekenning van zoodanig pensioen, als waarop hij bevonden zal worden aanspraak te hebben. Bij besohikking van den minister van binnen- landscbe zaken, van 22 dezer, is P. G. Kirsch- baum te Nieuwer-Amstel, gepensionneerd schip per der Koninklijke Nederlandsche Marine, be noemd tot opziohter bij 's Rijks Museum te Am sterdam. De luit. t. z. 2e kl. M. E. B. J. Kluit wordt met 1 Maart^u.s. gedetacheerd bij het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te Utrecht. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Prins Frederik", van Am sterdam, vertrok 21 Febr. van Suez. Het stoomschip //Prins van Oranje", van Batavia, passeerde 21 Febr. Gibraltar. Het Btoomschip Sumatra, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde den 23ste Febr. te Vincent. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 23 Febr. van Port-Said. Het stoomschip Koningin Emma, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 23 Febr. Galle. Marktberichten. Alkmaar, 21 Febr. Kleine Kaas f 29,50, Commissie f28, aangevoerd 12, stapels, we gende 2534 K. G. Op de graanmarkt werden aangevoerd 1900 mudden. Tarwe f6,50 a 7,25, Rogge f5,60 a 6, Gerst f 4,50 a 5,25, dito Chev. f6 a 6,25, Haver f 3,25 a 3,85, Paardenboonen f 5,25 a 6,10, Bruine dito f 7,50 a 10, Citroen dito f 12, Witte dito f 11,50 a 12, Karweizaad f10, Erwten: Groene f7,50 a 13,25, Grauwe fll a 12, Vale f8,50 a 9 per mud. 22 Febr. Aangevoerd 8 Paarden f 140 a 400, 12 Koeien en Ossen f 170 a 260, 101 nucht. Kalveren f5 a 16, 139 Schapen f20 a 28, 91 [magere Varkens f16 a 20, 214 Biggen f6 a 12,50, 5 Bokken en Geiten f6 a 12, Boter per kop f0,85 a 0,95, Kipeieren f 3 a 3,50, Eenden dito f 5 per 100. Hoorn, 22 Febr. Aangevoerd Tarwe f 6,25 a 7„75, Gerst f4,75 a 5,50, Haver f3,50 a 4,25, Erwten: Witte f9,50 a 11, Groene dito f9,50 a 12, Grauwe dito f 10.75 a 14, Vale dito fll a 13,50, Bruine boonen f7,50 a 9, Karweizaad f9,50 a 10, Mosterdzaad f17 a 18,50, 23 Schapen f 24 a 36, 190 Lammeren f22 a 29, 154 Kalveren f7a20, 27 Varkens f 12 a 25, 14 Zeugen f 30 a 70, 80 Biggen f8 a 13, 50 Kippen f0,70 a 1,50, 1200 Kip eieren f3,50 a 4 per 100,1150 koppen Boter f0,60 a 0,65 per kop. Visscherijberichten. Nieuwediep, 22 Eebr. Aangebracht door 15 beu- gers 10 tot 150 roggen per stuk 95 cent, 40 kabelj. p. st. f 1,25. 24 Eebr. v.m. 2 sloepen te zamen 530 lev. kabelj. p. st. f 1,05 a 1,30, 410 doode kabelj. p. st. 50 a 90 cent, 47 lev. lengen p. st. f 2,20 a 2,50, 12 doode lengen p. st. fl,45, 1 kleine heilbot voor f12, 700 schelv. per 100 f 32 a 33, 10 ben vleet per ben f 19, 42 punten rog per punt f 7,65 a 8, 7 ben rog per ben f 17. 1 korder schipper Smit, met 50 tongen, 60 groote schol, kleine schol, rog en kabelj., besomming f 90. 5 korders met 6 tot 9 mand kleine scholper mand f 2,60 a 2,90, 9 mand schar p. m. f 1,75. 2 beugers met 30 roggenp.st.fi, 7 kabelj. p. st.f 1,10. 35-tal haring per tal f 6,25 a 9. 1 sloep sohipper W. v. d. Hoek, met 220 lev. kabelj. p. st. 0,90, 50 doode kabelj. p. st. 65 cent, 4 lev. lengen p. st. f 2,60, 3 ben vleet per ben f 18,50, 30 ben roggen per ben f 14,50, 350 schelv. in ijs per 100 f 33,50. 25 Febr. v.m. 8 u. 60-tal haring per tal f 6,25 a 11. Burgerlijke Stand, gein. Helder. Van 21 tot 25 Februari. ONDERTROUWD: p GETROUWD«eene. BEVALLEN: J. Dorlijn, geb. ter Beek, d. M. Ruitenburg, geb. Mangel, d. A. C. Kooman, geb. Poulie, d. M. jSchaafsma, geb. Wiljouw, d. D. Buursma, geb. 8oers, d. A. Kager, geb. Kooij, d. W. C. Erinks, geb. Grasser, z. C. W. Christiani, geb. Scbokman, z. G. Habermann, geb. Hartog, d. A, Wilner, geb. Beneker, z. G. v. d. Graaff, geb. Visser, d. C. Proos, geb. Verberne, z. G. Stienstra, geb. van Brederode, i. OVERLEDEN; J. Neervoort, 2 j. P. C. Won- dergem, 12 j. E. E. Kikkert, geb. Oosterling, 70 j. J. M. Liotart, 2 j. POLITISa. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Ieen Kousje, een gou den Oorbelletje en een Jasje. Adres Bureau Raadhuiseen paar Da mes-Handschoenen en een Beursje. Petroleum-Noteering van A. KLIK Am er ik. Petroleum f 9.35 per 100 K. zonder verbinding. Vervolg der Berichten. Van de feesten die ter eere van 's Ko- nings jaarfeest door verschillende vereenigingen in de voorgaande week gehouden zyn, hebben wij met een kort woord melding gemaakt echter niet van een vergadering, gehouden in ii't Wapen van Noord-Holland", door de ver- eeniging /,'t Metalen Kruis". We doen zulks nu. Daar waren bijeengekomen wel eenige ruim 80-jarige grijsaards, maar die in liefde voor Vorst en Vaderland een eervollen kamp met het jongere geslacht blijven hand haven. Die mannen, de nog levende getuigen van een roemrijken strijd, nu zestig jaren ge leden, gaven in hun stil samenzijn niet min der blijk van sympathie met het feest van onzen Koning dan zij die in versierde zalen daarvan op luide wijze getuigden. Zeven «oud- strijders" waren tegenwoordig en welF. Bethlehem 86, J. de Boer 84, W. Amse 82, S. Bakker 82, W. G. van Zuylen 81, E. Graat, Ridder W. O., 80 en G. Kooter 80 jaar. De secretaris, de heer W. Amse, was aller tolk toen hij in een kernachtige toe spraak zyn makkers van 183031 aan het doel der bijeenkomst herinnerde en hen op wekte daaraan een dronk te wijden. Moch ten zij zich nog gelukkig achten zulks te mo gen doen, toch was er leedwezen in dit gevoel, omdat er weer eenige van hun de reeds zoo kleinen kring waren ontvallen. De avond werd overigens op onderhoudende wijze doorgebracht en we mogen wenschen dat de goede herin neringen er aan hen nog zeer lang mogen bijblijven. De president, de heer M. W. Ruygh, die mede reeds 79 jaren telt, was niet ter dezer plaatse. Deze is een nog getrouw ver tegenwoordiger, die anders ook deze buitenge wone vergadering wel zou hebben bijgewoond. De Vereeniging ,/t Metalen Kruis", werd op 29 Juni 1865 opgericht door de Heeren B. W. Polier en M. de Haas met 50 leden, Het eerste Bestuur wasde heer B. W. Polier, president, Mr. K. J. Stakman Bosse, vice-president, C. Wijs, secretaris, en W. A. Lastdrager, penningmeester. Aanstaanden Vrijdagavond zal de Vereeniging »tot bevordering van Zon dagsrust" alhier, in Tivoli, een openbare vergadering houden. Als spreker zal dien avond optreden de beer M. J. Mees, van Haarlem. Voor niet-leden bestaat gele genheid deze vergadering bij te wonen. (Zie annonce in dit blad). Tehuis voor Militairen. Vrij dagavond had op de bovenzaal van het Tehuis voor Militairen de aangekondigde ledenvergadering plaats. Door 't bestuur werd in zijn verslag melding gemaakt o. m. van de verschillende verzonden circulaires aan de kerkenraden, waarop van de meesten reeds een gunstig ant woord was ontvangen. Enkele leden en begunstigers waren in de laatste maan den toegetreden. De begrooting voor 1890, het jaarverslag en 't financieel verslag over 1889 zyn 't onderwerp van geani meerde discussies. Een voorstel van den heer Korver om het bestuur te machti gen met den Christelijk Geref. kerkeraad in onderhandeling te treden over diens verhouding tot de Afdeeling, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Een tweede voorstel van den heer Oosterbaan, aan 't vorige toe te voegen en, betref fende de mogelijkheid tot stichting van een nieuw Tehuis, wordt door de vergadering belangrijk genoeg geoordeeld om daar voor opnieuw bijeen te komen. Bij de stemming voor een vijfde bestuurslid wordt de heer I. Korver als zoodanig gekozen, die deze benoeming aanneemt. De beide laatste punten der agendaBespreking van de middelen die kunnen leiden tot meerderen bloei van het Tehuis enz. Algemeene besprekingen, trokken door hunne belangrijkheid vele sprekers. Diene de gehouden vergadering om 't Tehuis en de arbeid der Afdeeling meerdere be kendheid en grooter aantal vrienden te verschaffen In aansluiting met ons bericht in 't vorig nommer, over het Militair assaut bij gelegenheid van 's Konings verjaardag in de mariniers-kazerne gegeven, moeten wjj nog mededeelen, dat na afloop der werkzaamheden aan den majoor D. van der Burg een vereerend blijk van erken telijkheid werd gegeven door zijne leer lingen. Zij overhandigden hun leermees ter een fraaie schrijfcassette, waarop een zilveren plaat met inscriptie aan het feit blijvend herinnert. Dit blijk van sym pathie werd door den heer v. d. B. met ingenomenheid aanvaard, en door officie ren en kameraden toegejuicht. Nu bet vertrek van dien bekwamen meester op alle wapens aanstaande is, zal deze hulde hem voorzeker aansporen, om elders met evenveel toewijding nieuwe leerlingen in den wapenhandel te be kwamen. Benoemd tot ontvanger der rijks belastingen te Helder, de heer B. C. Char- bon, thans te Zevenbergen. De heer J. Schol Hz. van hier, heeft voor de rijks-commissie tot het exami- neeren van stuurlieden voldoende examen afgelegd als derde stuurman voor de groote zeil- en stoomvaart. De heer J. J. Fillerup, mede van hier, is geslaagd als 2e stuurman voor de groote zeilvaart. Met genoegen vernemen wij, dat bij de vereenigingen Gemengd Koor" »Pro Patria" en Mars" het voornemen bestaat een gecombineerde uitvoering te geven ter behoeven van arme plaatsgenooten. Nu er in dezen winter bijna of geheel niets voor onze arme natuurgenooten is gevraagd, zal deze poging, zoo wjj hopen, op ruime ondersteuning van de zijde onzer plaatsgenooten mogen rekenen. De gewone jaarlijksehe schietwed strijd van de schietclub der Scherm- en Gymnastiek vereeniging Oefening kweekt Kunst" alhier, jl. Zondag met flaubertge- weer gehonden, had den volgenden uitslag. Vaste baan, le prijs de heer A. M. Kwist2e prijs de heer P. Slort3e prijs de heer H. van Willigen. Vrjje baan, prijs de heer C. S. Jaring. 't Bestuur der Volksbjjeenkomsten alhier heeft er weieens aan gedacht om, ter afwisseling, eens een geheelen avond aan de opvoering van een tooneelstuk te wijden, Verschillende omstandigheden wéèrhielden echter tot nog toe de uit voering van dit plan. Dank zjj de krach tige hulp van de Onderofficiers-Vereeniging »0. V." alhier, kan het Bestuur thans aan het opgevatte voornemen uitvoering geven. In de Volksbij eenkomst, te houden op Donderdag 27 dezer, zal door genoemde vereeniging worden opgevoerd het blijspel »Doris Knoopenschaar," naar het oor- spronkeljjk stuk »Een bankbiljet van dui zend gulden," voor Rederjjkers bewerkt, door A. Ruijseh, en bekroond door de Kon. Maatschappij van Letterkunde te Antwerpen. Andere voordrachten zul len dien avond niet worden gehouden, doch we gelooven, dat de aankondiging van deze tooneeluitvoering zeer velen zal aansporen om 't bezoeken der a. s. Volks bijeenkomst niet te verzuimen. In het Verslag der Commissie, van wege de Ministers van Marine en van Waterstaat, Handel en Nijverheid benoemd, en belast met een onderzoek naar den toestand van het red dingswezen hier te lande, wordt o. a. gewe zen op de wenschelykheid, dat maatregelen worden genomen om stoffelijke hulp te ver zekeren aan redders van schipbreukelingen en ingeval zij bij hun menschlievend bedrijf om komen, aan hunne nabestaanden. De Commis sie merkt op, dat de eenige vereeniging hier te lande, in dit opzicht werkzaam, te Helder bestaat en zij voegt daarvan in haar Verslag het volgende toe«Hoewel deze Vereeniging nog slechts in zeer beperkten zin werkzaam was, bleek het echter uit eene aan de Com missie ter kennisname toegezonden memorie, opgemaakt door het Dagelijksch Bestuur en gedateerd 30 Juli 1889, dat het denkbeeld bij haar ingang heeft gevonden om de stichting van een Nederlandsch Fonds te bevorderen, ten einde daardoor meer algemeen het verleenen van giften en gaven voor dit doel te verzeke ren en het hulpbetoon in die gevallen over het geheele land uittestrekken. Een dusdanig Fonds, hetwelk zich alzoo ten doel stelt finan- cieëlen steun te verschaften aan redders van schipbreukelingen of aan hunne gezinnen, in geval hun onder die omstandigheden eenig ongeval mocht overkomen, zou, als onwille keurig mede ter aanmoediging der redders strekkende, ook belangrijk kunnen medewer ken tot het doen verkrijgen van geschikte be manningen voor de reddingsbooten der respec- tive Maatschappijen. De Commissie meent zich overtuigd te mogen houden, dat de vestiging van een dergelijk Fonds de belangrijke zaak van het reddingswezen ten goede zoude komen dat bovendien het goede doel de steun zal mogen ondervinden van het Nederlandsche volk. De bestuurders van de Heldersche Ver eeniging wenschen de hulp in te roepen van invloedryke mannen om het tot stand komen van het algemeen Fonds mogelijk te maken, maar gevoelen buitendien, dat daarbij onver mijdelijk in de eerste plaats den steun van den staat moet verzekerd worden, ten einde de nationale kleur dier instelling te doen gevoe len en te doen erkennen, en dat bovendien financieëlen grondslag die steun evenmin gemist kan worden. Het groote belang dier aangelegenheid doet de Commissie het hiermede nader toegelicht denkbeeld van gemeld bestuur onder de bij zondere aandacht vaa de Regeering brengen, daarbij als hare verwachting uitsprekende, dat, ingeval het der Regeering mocht behagen in deze de zoo onmisbare medewerking te ver zekeren, de ontwerpers geene moeite zullen ontzien om het tot stand brengen van eene jemeene Nederlandsche Vereeniging tot on dersteuning en ter aanmoediging van redders van schipbreukelingen te bereiken. De Commissie is van oordeel, dat bij welsla gen dier pogingen geheel in de bestaande leemte zoude zijn voorzien." Het bovenstaande uit het belangrijk rapport der Commissie mededeelende, uiten ook wij den wensch, dat het Bestuur van het Helder sche Reddingsfonds succes hebbe op zijn ijve rig pogen, om een Vaderlandsch Fonds in 't belang der redders en daardoor in 't belang der redding van schipbreukelingen, tot stand te brengen. Gelijk wij vroeger reeds vermeld hebben, bestond de Commissie van onderzoek uit de heeren J. C. de Ruijter de Wildt, E. R. van Weideren Rengers en G. F. Tijdeman. De Heer Pol vliet, postdirecteur alhier, die den 28n e. k. deu dag herdenkt, waar op hij voor 25 jaren zijn werk bij de posteryen aanvaardde, zal zich stellig op dien dag wel in de algemeene belang stelling mogen verbeugen. Voor de be woners van deze gemeente is het onge twijfeld van groot belang te weten, dat het postwezen hier onder directie van den Heer Polvliet veel verbeterd is en nog voortdurend verbeterd wordt. De a. s. jubilaris werd by Min. Res. van 9 Januari 1864 toegelaten als geagreëerd klerk ten postkantore te Wormerveer; bij Kon. besluit van 28 Febr. 1865 benoemd tot surnumerair met plaatsing aan bet hoofdbestuur der posteryen, te 's Graven- hage; bij Kon. besluit van 4 Dec. 1866 benoemd tot commies 3e kl., met plaat sing ten postkantore te Rotterdamby Kon. besl. van 18 Juni 1872 benoemd tot commies 2e kl., met plaatsing ten postkantore te Amsterdambij Kon. besl. van 19 April 1878 benoemd tot Directeur der Posteryen te Hellevoetsluis en bij Kon. besl. van 26 Dec. 1885 tot directeur van bet postkantoor te Helder. Zij 't den Heer Polvliet gegeven nog tal van verbeteringen tot stand te brengen in den dienst, waarin hy met zooveel vrucht gedurende 25 jaren werkzaam is Terschelling, 23 Februari. De loodskotter No. 3, is beden aange varen door een onbekende stoomboot en beeft belangryke schade beloopen. Wy vernemen, dat het ontwerp van wet betreffende den militairen dienstplicht dezer dagen de departementen, die daarbij betrok ken zijn, verlaten beeft, en dat de heer Mac- kay deze wetsvoordracht nog in zijne quali- teit van minister van binnenlandsche zaken onderteekend heeft. Berlijn, 22 Febr. Twee sociaal-demo craten uit Nederland, waaronder Domela Nieuwenhuis en Van Beveren, een Belg, zyn hedenochtend, in het logement waar zij afgestapt waren, door de politie gevan gen genomen. Zij bevonden zich hier sedert eenige dagen, naar bun voorgeven om de verkiezingsbeweging te zien en te leeren kennen. Op grond der socialisten-wet zyn ze aangezegd vóór middernacht het land te verlaten. Den 26en Februari a.s. hopen sü onze geliefde Ouders en Groot- ouders P. VISSER en M. GROENEWEGEN, hunne 50-jarige Eebtvereeniging te berdenken. St. Maartensvlotbrug, 25 Febr. 1890. Namens hunne dankbare Kin deren en Kleinkinderen. Bevallen van een Dochter: G. HABERMANN—HARTOG. Helder, 21 Febr. 1890. Eenige kennisgeving. GeborenJokannes Cornelis Bonlfacius, Zoon van CORNELIS JOHANNES VRIJVOGEL en Ecbtgenoote. Fort Prins Frederik" (by Ooltgens- plaat), den 22 Feb. 1890. Algemeene kennisgeving. Onzen dank aan hen, die ons blijken gaven van belangstelling by de geboor te van onzen Zoon. L. van ROOSENDAAL. A. van ROOSENDAAL DÜINKER. Helder 24 Februari 1890. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze eenige dochter Johanna Sophia, in den leeftijd van 17 jaar en 6 maanden. Helder, 25 Febr. 1890. B. J. WöLLENSTEIN. E. WöLLENSTEIN, TABELING. Den 21 Februari 1890 overleed te Apeldoorn onze geliefde Vador en Behuwdvader, de Heer CORNELIS DIJKER, in leven gepensionneerd Groot-Noord- hollandsch kanaal-loods, in den ouder dom van ruim 85 jaar. Helder, 21 Febr. 1890. V. C. DESPLANQÜÊ F. DESPLANQUE, geb. Dijker. Kennisgeving aan Familie, Vrienden en Bekenden. Heden overleed na een kortston dige ziekte, mijn geliefde Echtge- noote AAGJE SMIT, in den ouderdom van 74 jaar. Amsterdam, 21 Feb. 1890. J. BURGER. Mede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. De ondergeteekenden betuigen by dezen hunnen harteljjken dank aan Familie, Vrienden en Bekenden, vooral aan H.H. Dragers, voor de laatste eer aan onzen geliefden Zoon en Broeder bewezen. Helder, den 25 Febr. 1890. B. W. GARSTENVELD, Echtgenoote en Kinderen. D. V. Donderdagavond a.s., ten 6 uur: van de afdeeling HELDER" der Ned. Vereeniging tot bevordering van Zondags rust, op VRIJDAG 28 FEBRUARI a.s., des avonds om 8 uur, in bet lokaalTivoli". Als spreker zal optreden de Heer Predikant te Haarlem. HET BESTUUR. Toegang voor niet-leden 10 Cents. Worden beleefdelijk uitgenoodigd Woens dag 26 dezer, 's avonds te 8ys uren in »MUSIS SACRUM" bij een te komen. Bespreking en repetitie weldadigheids- uitvoering. (Verzoeke muziekboekjes mede te brengen.) op Donderdag 27 Februari 1890, Ts avonds 8 uur, in TIVOLI. Entréekaarten a 10 Cents, zyn, tot een beperkt getal, verkrijgbaar op Woensdagavond na 6 uur, by Mejuffr. de Wed. SAMWEL en bij de Heeren STADERMANN en BERK HOUT Co. Personen beneden 16 jaar en Meisjes zonder geleide, hebben geen toegang. ZangKoor Oefening baart Vooruitgang. BIJEENKOMST op Woensdag 26 Fe bruari 1890, op gewonen tyd en plaats. Een getrouwe opkomst is verplichtend; ingevolge art. 9 van bet Reglement HET BESTUUR. Stads-Schouwburg en Concertzaal „TIVOLI". op Zondag 2 Maart a.s., onder leiding en met medewerking van H. W. NIEUWENHUIS. Drama in vijf bedrijven, naar het Fransch. INHOUD DER TAFEREELEN Eerste Tafereel: De dood van Generaal Rogubert bij den veldslag nabij Muncben. Tweede TafereelDe terugkomst van den gewaanden doode. Derde TafereelDe valsche beschuldiging. Vierde Tafereel Moeder en Dochter. Vijfde Tafereel Door bet spraakvermogen gered. UWTDCC' voor een Heer CfllilCü' Dame f0,25. Na afloop besloten B a I voor die genen, welke de Voorstelling hebben bij gewoond. KAARTEN te verkrijgen by H. W. NIEUWENHUIS, Keizerstraat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2