'li °J ?fl 'i He s leeü Advertentiën. ZUIDERKERK. Mevronw FUNDTER DE BAUCHENE ei k lieer D. J. BOOM, Vorderingen in te zenden vóór of uiterlijk 22 Maart a.s. Th. Q. HARDER. College „Entre Nous". Tandarts BIERSTEKER, AGENT gevraagd Voorloopig Bericht. U MAANDÉLÏJKSCH BOELHÜIS 1 bl g| di st&fi di I lift» a- 1 di i VI' «H b) vi öt g< S) tr bij w d« in ze bt g< ac L h< nt he- be ov br de"' br cil 1 de is da do tn< ho tu: be&-u hei ka ge op be Ei bo be1 8el™ br stn :f en 9 lai tin 1§|- Oll du bn nie: »P' gel eu I lel H gei ple-1 d'gj dal; jaa» brt dol onJ dat zitt. j. t vn r mir'"' der - wofeW ste^fl hct';-|K;. 8luÊj| le ii de de hetjJ oud. Zij was in haar jeugd kamenier en werd later vroedvrouw. Marine en Leger. Met ingang van 16 Maart 1890: lo.de kapt. t. z. m. L. Ebnle, op zijn verzoek, ter zake van langdurigen dienst, op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaarlijksch pensioen van f 2100 en eene verhooging van f1200 's jaars voor wer kelijk verblijf in militairen dienst in 's rijks over- zeesche bezittingen en koloniën en tnsschen de keerkringen2o. bevorderd tot kapt. t. z., de kapt. luit. t. z., M. J. C. Lucardie; tot kapt. luit-1. z., de luit. t. z. le kl. C. H. Cornelissen tot luit. t. z. le kl., de luit. t. z. 2e kl. T. H. de Meester; en tot luit. t. z. 2e kl., de adelborst le kl., AJ. M. Nolet3o. toegekend de titulaire rang van kapt. t. z. aan de eervol uit het korps afgevoerde kapt.-luits. t. z. A. de Bruyne en H. A. de Smit van den Broecke. De officier van gezondheid 2e klasse farts) J. Kuiper wordt met 1 Mei overgeplaatst van Kam pen naar Amsterdam. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram, is Zr. Ms. schroefstoomschip lste klasse Atjeh, onder bevel van den kapitein ter zee J. C. Commijs, den 8sten dezer te Co lombo (Ceylon) aangekomen. Aan boord was alles wel. Bevorderd tot machinist 2e kl. de 3e machinist J. C. Jongkees. Zaterdag 8 Maart hebben de sergeants-torpedo makers K. N. Salgo en H. F. Poelstra te Am sterdam, met goed gevolg examen afgelegd voor den graad van majoor-torpedomaker. Ingevolge machtiging des konings bij besluit van 9 dezer, wordt Zr. Ms. schroefstoomschip 4e kl. Sommelsdijk met 1 Mei a. s. in dienst gesteld, met bestemming voor buitenlandsche dienst, en het be vel daarover opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee G. H. van Steyn. Aan boord van dien bodem wor den met gemelden datum geplaatst: de luit. ter zee le kl. W. P. A. M. Kluit, als le officier; deluits. ter zee 2e kl. W. Houwing, H. W. de Joncheere en L. P. de Stoppelaar; de offic. van gez. le kl. H. G. J. van Doesburgh; de offic. van adm. 2e kl. H. W. Bauer. Ingevolge machtiging des Konings bij besluit van 9 dezer wordt Zr. Ms. fregat Evertsen tot oefening van zeemiliciens, met deu 22 April a. s. in dienst gesteld en het bevel daarover opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee J. M. L. de Haan. Verder worden met gemelden datum aan boord van dien bodem ge plaatst: de luits. ter zee le kl. K. J. Bal, als le officier; J. W. A, F. van Maren Bentz van den Berg; P. W. Sachse en F. C. V. Zwaanhals; op folio van luit. ter zee le kl. de id. 2e kl. G. F. G. Gobius; op folio van luit. ter zee le kl., de id. 2e kl. G. A. de Cocq; de luits. ter zee 2e kl. J. J. Romein, P. H. van Voorthnysen, H. J. Pak, E. "W. Pfeiffer en N. C. Beynen; de kapitein der mariniers J. H. van Wely; de le luits. J. P. A. Termaat, J. M. Ente van Gils en W. Q- Vennekool; 2e id. G. K. haron van Aabeck en P. S. Groen; de offic. v. gez. le kl. B. N. Berama; de offic. van adm. lekl. C. H. S. Pastor en id. 2e kl. L. J. Mouton. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Koningin Emma," van Ba tavia, arriveerde 9 Maart te Suez. Het stoomschip „Prinses Amalia," van Am- sierdam, passeerde 8 Maart Kaap Rocca. Visscherijberichten. Nieuwediep, 8 Maart. Aangebracht 90-tal haring per tal f 2,90 a 3,40. 1 zalm, voor f 20. 2 sloepen, te zamen met 340 lev. kabelj. p. st. f 1,45 a 1,60, 340 doode kabelj. p. st, f0,60 a 0,85, 30 lev. lengen p. sL f 2,35 a 2,90, 12 doode lengen p. st. f 1,75 2,40, 660 schelv. per 100 f 41a 44. 9 ben roggen per ben f 13,50, 1 ben vleet per ben f 15,50. 10 Maart. 1 korder, schipper Smit, met ton gen, tarbot, schol en roggen, besomming f 60. 1 bom, schipper Dijkhuizen, met schol en rog, besomming f 10. Yan nacht 150-tal haring per tal f 2,80 a 3. 1 Ostendenaar, schipper T. Ketels, met tong, schol, tarbot, rog en kabelj., besomming f 110. 7 sloepen te zamen 610 lev. kabelj. p. st. f 1,55 a 1,70, 1375 doode kabelj. p. st. f0,65 a 0,95, 1800 schelv. per 100 f 44 a 49, 80 lev. lengen p. st. f 2,20 a 3,05, 41 puntrog per punt f 6,60 a 9,20, 5 heilbotten p. st. f 12 a 15,50, 3 ben vleet per ben f 14 a 16, 16 ben rog per ben f 14,50 a 18, 21 doode lengen p. st. f 1,75 a 2,20. 11 Maart v.m. 8 u. 200-tal haring per tal f 2,75 a4,15. Marktberichten. Alkmaar, 7 Maart. Kleine Kaas f33,50, Middelbare f 28, aangevoerd 5 stapels, we gende 1216 K. G. Op de graanmarkt werden aangevoerd 1133 mudden. Tarwe f6,75 a 7,50, Rogge f5,75, Gerst f 4,75 a 5,50, dito Chev. f 6,25 a 6,75, Haver f3,90 a 4,25, Paardenboonen f5,75 a 6, Bruine dito f7,50 a 8,75, Citroen dito f 11,50 a 12, Wttte dito f 12, Kanariezaad f 6,25, Rood Mosterdzaad f 19,50, Geel dito f 10, Karweizaad f 9,75, Erwten Groene f 8,50 a 14. Grauwe f 11,50 a 14, Vale f7 a 13 per mud. 8 Maart. Aangevoerd 5 Paarden f 75 a 300, 6 Koeien en Ossen f 160 a 225, 219 nucht. Kalveren f6 a 22, 350 Schapen f 20 a 30, 151 magere Varkens f 16 a 24, 259 Biggen f9 a 13, 9 Bokken en Geiten f5 a 8, Boter per kop f0,80 a 0,90, Kipeieren f3 a 3,50, Eenden dito f 4 per 100. Hoorn, 8 Maart. Aangevoerd Tarwe f 6,50 a 7,75, Gerst f4,75 a 5,50, Haver f3,75 a 4,75, Erwten: Witte f9,50 a 11, Groene dito f 10 a 12, Grauwe dito f 10,50 a 13, Vale dito fll a 14, Bruine boonen f7,75 a 9. Karweizaad f9,50 a 10, Mosterdzaad f 16 a 18,75, 12 Paarden f 70 a 200, 60 Schapen f25 a 36, 404 Lammeren f 23 a 30, 217 Kal veren f8 a 20, 69 Varkens f 12 a 26, 2 Zeu gen f30 a 60, 130 Biggen f 6 a 12, 30 Kippen f0,70 a 1,60, 1800 Kipeieren f3 a 3,50 per 100, 2200 koppen Boter f 0,50 a 0,55 p. kop. Petroleum-Noteeripg van A. KLIK Amerik. Petroleum f 9.25 per 100 K.G zonder verbinding. bet \:l Petroleumnoteering van i. K0RVER. Amer. Petroleum per 100 KG. f9.126. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 7 tot 11 Maart. ONDERTROUWD: P. M. l'Istelle, korpo- raal-torpedist, en T. Schoon. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: B. Vereist, geb. Janzen, z. C. H. Bakker, geb. Tiets, d. A. Schagen, geb. Suk, d. M. G. de Vroom, geb. Nierkes, d. D. Mantinga, geb. Visser, z. A. Burgers, geb. Kindt, z. OVERLEDENE. Jonkman, geb. de Groot, 48 j. J. Helder, 17 m. J. W. Brandenburg, geb. Riekse, 83 j. D. T. Heijdenrijk, 1 j. D. de Boer, 31 j. L. Engers, 21 j. D. de Beer, 77 j. Vervolg der Berichten. Vroeg in den morgen van heden strandde een Duitsch stoomschip met pgpaarde geladen, nabij paal 6. De equi page uit 12 man bestaande, is met eigen booten geland; nadere bijzonderheden ont breken ons nog. Aan de loting voor de lichting der nationale militie van 1890 is in deze ge meente deelgenomen door 213 personen. Van dat getal komen voor vrijstelling van dienst in aanmerking: wegens broeder- dienst 61, als eenige zoons 17, wegens eigen dienst 63 en uithoofde van lichaams gebreken of gemis van de gevorderde lengte 17, totaal 158. De heer J. de Koning, ouderwijzer aan de School met den Bijbel alhier, is in eene dergelgke betrekking benoemd aan de school van den heer P. S. van Dorp, te Amsterdam (Marnixstraat). Den 9 Maart vierde de heer J. Damman, le teekenaar bij de Marinewerf te Willemsoord, den dag, waarop hij 50 jaar den lande had gediend. Men schrijft ons van Texel: In November jl. verging op de Haaks met man en muis het schip »Elverhoi", beladen met vaten hars, welke grooten- deels op onze kust aanspoelden. Sedert dien tijd werden nog vaten hars door visschers opgevischt in hun kor. Deze werden dan opgescheept en aan autoriteiten afgele verd. Door ijverige nasporing van onzen aan het Oudeschild gestationeerden Rijks veldwachter van de Water, bleek het dezer dagen, dat niet alle visschers dat deden. Zoo werd dezer dagen door van de Water bevonden, aan boord eener bij de politie ongunstig bekende, een partij hars; de inbeslagneming, en 't procesverbaal volgden en de latere verrekening zal wel komen. Texel, 9 Maart. Langs het NW. en Noorderstrand is gisteren zeer veel wrak hout aangedreven, dat door de strandvon derij in beheer werd genomen. Vermoe delijk is er weer een schip verongelukt. Men meldt uit IJmuiden, dat de stoomboot »Hartville" gisterenmorgen de ebdeuren van de groote sluis heeft ver nield en de vloeddeuren beschadigd, zoo dat door de groote sluis niet geschut kan worden. (Reeds gisteren per bulletin door ons bekend gemaakt.) Het S.S. Amsterdam", met p. m. 300 passagiers, ligt nog binnen de sluis en zal alleen bjj zeer gunstige weersgesteld heid over den vloed naar zee kunnen komen. Het S.S. sHartville" heeft schade boven waterhet ongeval had plaats door een verkeerde werking der machine. In de vergadering der Liberale Unie is beraadslaagd over de belasting-voor stellen der heeren Goeman Borgesius es. De vergadering vereenigde zich met een motie van den heer Levy, aldus luidende »De vergadering, kennis genomen hebbende van de par lementaire gedachtenwisseling over de wetsvoorstellen der heeren Borgesius c.s., betuigt haar ingenomenheid met het initiatief dier voorstellers, gelijk met de grondbeginselen in de ontwerpen vervat". Die motie was op verzoek van het be stuur nog in dien zin gewijzigd, dat er instemming in betuigd wordt met de in voering eener rijks-inkom stenbelasting met progressie. Nog altjjd houdt de justitie zich bezig met het het onderzoek naar de oorzaak van deu schouwburgbrand te Amsterdam. Vermoedelijk ook zal zij de al of niet betrouwbaarheid van het gerucht uitma ken, dat de brand van den schouwburg aan boos opzet moet worden toegeschre ven, een gerucht, dat in verband met de door de brandweer gehouden ronde», bij het publiek eenige waarschijnlijkheid schijnt te hebben. De dappere fuselier A. L. Schierhorn, die heden per mailboot te Amsterdam wordt verwacht, zal bij aankomst door den generaal-majoor Den Beer Poortugael, bevelhebber, en luitenant-kolonel Rochell, plaatseljjk commandant te Amsterdam, benevens officieren van het garnizoen op plechtige wjjze op Neerlands bodem wor den verwelkomd, als hulde aan zjjn kranig gedrag, dat hem de Militaire Willemsorde deed verdienen. De staf muziek van het 7e reg. infan terie, daartoe door den luitenant-kolonel plaatseljjken commandant aan den com mandant van dat korps verzocht, is wel willend afgestaan om dat militair eerbetoon op te luisteren. Vrijdag is in den N.-R. Waterweg aangekomen het loggerschip »Adriana", stuurman C. Poot (reederg Schippers en Muller te Vlaardingen), met verlies van twee man der equipage. Het vaartuig bevond zich Dinsdagmid dag 4 Maart op 57° 10' NB. Het weder was tamelijk ruw en de beug juist inge haald, toen het schip door een verschrik kelijke stortzee werd beloopen. De kracht van het water was zoo hevig, dat het schip geheel op zijde werd geslagen en 20 ton visch, alsmede 12 luiken, weg spoelden en de scheepsboot met zulk een kracht tegen de verschansing werd ge worpen, dat die geheel brak. Van de drie manschappen, die aan dek waren, greep een zich vast aan de spil en redde zich zoo het leven, doch de twee anderen wer den over boord geworpen. De een, Leen- dert Wapenaar, oud 29 jaar, laat een zwangere weduwe met 3 kinderen na, de andere, A. van der Stolk, was 16 jaar. Er kon niets gedaan worden om de on- gelukkigen te redden. Omtrent de arrestatie van den ma troos op de stoomboot „Mars" te Door neburg, meldt men het volgende Zonder eenigen voorafgaanden twist, viel er een schot dicht bij den stuurtoe- stel, waarop de kapitein gezeten was, welk schot door den matroos, die pas 21 jaren telde, gelost werd. Daarna wierp de matroos met een zwaar stuk ijzer naar den kapitein, gelukkig zonder hem te treffen. Terstond stuurde nu de kapitein de boot naar wal, waarna een politiebeamb te met drie stevige mannen zich met de arrestatie belastte, welke echter niet ge makkelijk ging. De woeste matroos toch wierp drie der mannen voor den grond. Ten slotte gaf hg zich vrijwillig over en werd toen geboeid weggevoerd. Tegen 15 April a.s. zullen weder pupillen op de pupillenschool te Nieu- wersluis worden geplaatst. (Zie voor verdere bijzonderheden de Staatscourant van heden no. 58), Een der wachthebbende matrozen te Seheveningen, die Zondag bij hoogwater van boord ging om, toegerust met zijne hozen," de ankers wat hoogerop te bren gen, werd eensklaps door een golf in de diepte geslingerd, waarin hij op zijn hoofd terechtkwam. Men waande hem reeds verloren, maar eenige kloeke mannen, die van het strand het gebeurde hadden gezien, gingen in zee en wisteu den drenkeling in zijne hoogst gevaarlijke positie te grij pen en behouden aau wal te brengen, waar hij spoedig, dank zjj doelmatig aan gewende hulp, tot bewustzijn kwam. Op het Haringvliet, nabjj de ma rinehaven van Hellevoetsluis, heeft een ongeluk plaats gehad, dat boven ver wachting nogal geen ernstige gevolgen had. Er sloeg nl. een ijzeren vlet om, waarin een korporaal en drie torpedisten van dat detachement uit Brielle zaten, die bezig waren met het lichten van mijnen. De vlet zonk natuurlijk, maar de mannen werden gelukkig allen gered door een torpedo-schokker, die in de na- bjjheid was. Het comité, dat zich in September 11. naar aanleiding van de ramp te Ant werpen constitueerde, heeft thans zijne taak teneinde gebracht. Voor het groo- tere getal achtergelaten minderjarige kin deren der slachtoffers van gemelde ramp heeft het comité tijdelijk lijfrenten ge sloten bij de levensverzekering-maatschap- pij ,.La Rojjale Beige," te Brussel. Op de Maas voor Rotterdam werd Zaterdagavond de sleepboot »Babij" aan gevaren door de Amsterdamsche nacht boot. De sleepboot zonk een oogenblik daarna, doch de opvarenden werden ge lukkig allen gered. Uit een vergelijkend overzicht van het post- en telegraafverkeer in de ver schillende Europeesche Staten blijkt, dat de inrichtingen ten dienste van dat ver keer het talrijkst zijn in Zwitserland, waar op elke 13,4 vk. kilometer een postkan toor voorkomt. In Groot-Britanië be vindt zich een postkantoor op elke 17,6, in Nederland op elke 26,1, in Duitsch- land op 26,2, en in België op 35 vd. kilometer. Dan volgen Italië, Oosten rijk, Hongarjje, Frankrijk, Spanje, Rus land. In Zwitserland is een postkantoor op 934, in Nederland op 3562 en in Rus land op elke 20.203 inwoners. Corvilain heeft niet, zooals men verwachtte, tegen zijn insolvent-verkla- ring geprotesteerd. Zijn grootste schuld- eischer is de stad Antwerpen, die 350,000 frs. schade aan gemeente-eigendommen door de catastrophe heeft en de eigenaar der petroleumtanks, Rieth. Tegen Rieth was een proces aanhangig gemaakt, wjjl hjj zonder de vereischte toe stemming petroleumtanks had opgericht. Het gerechtshof heeft hem echter vrijge sproken, omdat hjj te goeder trouw heeft gehandeld. De eerste electrische spoorweg te Lon den wordt eerlang geopend en is Woensdag, in tegenwoordigheid van vertegenwoordigers der pers en eenige genoodigden, beproefd. De weg bevindt zich 60 voet beneden den be- ganen grond en loopt van «King William Street" in de „City", naar Clapham, in zui delijk Londen, maar hij is nu nog slechts tot „Stockwell" gereed. Er zijn 6 stations. Tus- schen „King William Street" en het volgende station („Dover Street") loopt de weg onder de Theems. De tunnel, waardoor de trein loopt, heeft een diameter van H voet, maar er zyn twee tunnels naast elkaar: een voor treinen, die in zuidelijke, en een voor die, welke in noordelijke richting gaan. Op deze wijze verkrijgt men een constante luchtstroo- ming en wordt alle gevaar voor botsing ver meden. Alles in verband met dezen spoorweg ge schiedt door electriciteit of door hydraulische kracht. Een electrische kabel loopt zoowel door den eenen als door den tweeden tunnel, niet om den trein voort te trekken, maar om de beweegkracht over te brengen. De elec trische machines zien er uit als kleine loco motieven. De stations zijn nu reeds met ad vertenties versierd en worden door electriciteit verlicht. Van de stations brengen enorme hydraulische liften de passagiers naar boven. Elke lift kan 100 personen tegelijk vervoeren. Liefhebbers kunnen echter ook een paar hon derd trappen op- of afklimmen. De treinen bestaan uit 3 rijtuigen, die gezamenlijk 100 personen zullen kunnen vervoeren. Er zijn geen verschillende klassen en het tarief van het vervoer is overal gelijk. De passagiers kunnen van het eene rijtuig naar het andere loopen en dus hun eigen gezelschap kiezen. De rijtuigen zijn open, electrisch verlicht en fraai afgewerkt. J De kosten van den weg bedroegen 200,000 p. st. per strekkende mijl. Daar de weg 6 mijlen lang is, worden de geheele kosten dus gerekend op 1,200,000 of f 14,400,000. Een zeldzame levensverzekering. De be richten omtrent de zonderlingste en meest zeldzame gebeurtenissen komen gewoonlijk uit Amerika, en dus ook die van het afsluiten eener levensverzekering tot een bedrag, waar van men in Europa nooit gehoord heeft. Er wordt namelijk medegedeeld, dat de heer Th. A. Havemeyer, Oostenrijksch consul en koop man te New-York, zijn leven en dat van vier zijner huisgenooten verzekerd heeft tot een zeer hoog bedrag, waarvan hij alle premiën in eens en vooruit betaalde. De som, die de verzekerde aan de Mutual Levensverzekering- Maatschappij van New-York moest uitkeeren, bedroeg ongeveer 580,000 dollars of f 1,450,000. Hoe te ad verteeren. Men leest in een Engelsch tijdschrift: Sommige lieden nemen een proef met adver- teeren, ongeveer als de Indiaan uit het ver haaltje deed, toen hij probeerde hoe het op veêren slaapt. Hij nam een of twee veêren, legde die op een plank en strekte er zich welbehagelijk op uit. Maar 's morgens stond hij stijf en stram op en had het druk over de blanken, die dat zacht slapen noemen. Hij had er meer, een berg, moeten nemen. Een paar veêren helpen een mensch evenmin aan slaap als een paar advertentiën een zaak op de been brengen. Heldersche Moppen. Iemand ontving dezer dagen een brief, die nog al zwaar was van gewicht. Aan de keer zijde der enveloppe stond het volgende woor delijk geschreven „As soms die brief te zwaar is, dan mot er nog maar zoon posdingetje bi plak worden." —o ZELFBEWUSTZIJN. Bengel, heb jij daar zoo hard gescheld Nee; dat was 'n andere STRIKVRAAG. Wat is de misdadiger in den regel het minst in het oogenblik dat hij het wordt. ibaoq. 25-Jarige Echtvereeniging van CORNELIS DUIJNKER en ARIAANTJE DIEWERTJE WIGBOUT. Wieringen, 12 Maart 1890. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkinderen. Ondertrouwd WILLEM SMIT en ELISABETH HENDRIKA PUTTERS, van Delfshaven. Helder, 5 Maart 1890. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd T. v. d. STERR en G. ZEGEL. Oude Schild op Texel, 8 Maart 1890. Algemeene kennisgeving. Den 8 Maart voorspoedig bevallen van een Meisje: J. PUTTERS-THOMAS. Helder, 11 Maart 1890. Geboren: ALIJDA. Dochter van C. G. VAN ZWEDEN en A. RIEDEMAN. Helder, 10 Maart 1890. Bevallen van een welgeschapen zoon G. DE MANgeboren LAK. Helder, 11 Maart 1890. Bevallen van een welgeschapen Zoon: A. BURGERS-KINDT. Helder, 8 Maart 1890. Op den 9den Maart j.1., overleed onze geachte en geliefde Vader, de Hr. Daniël de Beer, in den ouderdom van bijna 78 jaren. Mevrouw J. H. JONGKEES- DE BEER. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Geboren PIETER GERLOF, Zoon van D. G. MUNTINGA en D. VISSER. Helder, 10 Maart 1890. Algemeene kennisgeving. Op den 7en Maart ontsliep zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Groot moeder en Overgrootmoeder, de Wed. CHR. BRANDENBURG, geb. RIEKSE, na een langdurig doch geduldig lijden, in den ouderdom van ruim 83 jaar. Helder, 7 Maart 1890. Namens C. WILNER, geb. Brandenburg, en verdere Familie. Tevens betuigen wij onzen harte- lijken dank aan de Heeren Diakenen en vooral aan de Vader en Moeder, voor de onvermoeide hulp, die zjj aan mijn geliefde Moeder bewezen hebben, en aan den WelEd. Heer J. RINNER, die haar tijdens haar ziekte bezocht heeft, alsmede aan den WelEd. Gest. Heer Dr.PELTZER, voor zijne onvermoeide hulp, aan mijne Moeder bewezen. Helder, 7 Maart 1890. J. WILNER en Echtgenoote. Hartelijke dankbetuiging aan den Wel Edel Gestrengen Heer Dr. MACKAY, Arts, voor de hulpvaardigheid, bewezen den 8 Maart aan mijn vrouw en dochtertje, bjj de geboorte, en tevens mjjn dank aan Mej. VAN HEEMS. Helder, 11 Maart 1890. H. C. DE VROON en Echtgenoote. Voor de vele bewijzen van harteljjke deelneming, ontvangen bij het overigden van haren geliefden Echtgenoot, den Heer A. DALMEIJER, betuigt ondergeteekende haren innigen dank. Velsen, 9 Maart 1890. Wed. A. DALMEIJER— BOLL. D. V. DONDERDAGAVOND 7 uur Ds. Vil. DEN HENGST. WOENSDAGAVOND zal, zoo God wil, in het lokaal in de Vijzelstraat, de Evan gelieprediking plaats hebben, onder af- wfsseling van 4-stemmig gezang, door onze Zangvereeniging. Aanvang ten half acht. Alle plaatsen zijn vrij. Hoewel de collecte wordt aanbevolen, wijl deze geheel zal dienen voor de zen- ding. C. BREET Az. Luitenant ter zee, verzoeken allen die iets van hen te vorderen hebben, reke ningen in te zenden vóór den 20n dezer. MORGEN, WOENSDAG, verplichte Vergadering. Bespreking introductie a.s. uitvoering en beslissing vergaderlokaal. HET BESTUUR. Prins Hendrikkade 169 Amsterdam, is WOENSDAG'S te Helder, Kerkgracht 47, te consulteeren voor Operatiën, en bet plaatsen van Kunst tanden en Gebitten. Spreekuren van 123l/s uur. voor DEN HELDER en TEXEL, voor den verkoop van: Carbolineum en Asphalt-Dakpapier, door de Hoofd-Ageuten voor Nederland L. K. GORTER, Bouwkundigen, Wor- zal NIET op WOENSDAG 19 MAART, maar op Donderdag 20 Maart a.s. plaats hebben in het Vendnlokaal, Wagenstraat. Diegenen welke bij deze verkooping Goederen wenschen bij te voegen, ver voegen zich iutijds bij den Deurwaarder J. W. YAN DER WAL Cz. of bij den Vendumeester en Taxateur B. B. BOK GART.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2