*'t Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. No. 1782. Zaterdag 15 Haart 1890. Achttiende Jaargang. KALENDER DER WEEK. NIEUWSTIJDINGEN. Abonnement per 3 maanden binnen de gemeente50 Cent. >3 franco per post75 Afzonderlek© nummers 2 VERSCHIJNT DINSDAG- EN VRIJDAGMIDDAG. UitgeversBERKHOUT Co., te Helder. Bureaux: SPOORSTRAAT an ZUIDSTRAAT. Advertentiën yan 1 tot 5 regels 25 Cent Elke regel meer5 Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 uur aan de Bureaux bezorgd zijn. MAART, Lentemaand, SI dagen. Opkomst der Zon 6 u. 8 m. Onderg. 6 u. 9 m. Zondag 16 Maandag 17 Dinsdag 18 Woensdag 19 Donderdag 20 Nieuwe Maan. - Begin der Lente. Vrijdag 21 Zaterdag 22 HELDER, 14 Maart 1890. Het zangkoor Oefening baart Voor uitgang," thans onder leiding van den hr. A. Doll, zal op Zaterdag 22 Maart a.s., ter gelegenheid van zjjn 8jarig bestaan, een openbare zang en tooneeluitvoering geven in het lokaal Tivoli. Het programma is ook nu weder rjjk aan afwisseling. De gezellige avonden, die deze vereeni- ging haren bezoekers weet te verschaffen, zal ook nu weder velen aansporen deze uitvoering bij te wonen. Voor een volle zaal voerde 't Nederlandsch Tooneel Woensdagavond in den Stadsschouw burg, Koningstraat opDe Fabrieksbaas", een tooneelspel in 4 bedrjjven, door Henry Arthur Jones. De heer Louis Bouwmeester, wiens spel we in de laatste jaren hier moesten ontberen, trad op in de titelrol, de rol van Cyrus Blenkarn. Meesterlijk stelde hij den werkman voor, die niettegenstaande alle te leurstellingen, vast blijft gelooven, dat hij de door hem gezochte uitvinding eenmaal zal doen. Echt natuurlijk is zijn spel, wanneer hij aan 't slot van 't tweede bedrijf wraak zweert aan zijn patroon Jozef Chandler (Spoor) we gens de krenking, zijne dochter Mary aange daan. 't Decoratief 'van 't derde bedrijf, de vuurovens, maakten een goeden indruk, temeer daar we in dat opzicht hier gewoonlijk niet veel bijzonders te aanschouwen krijgen. Na dat Cyrus wegens geldgebrek bijna tot wan hoop is gebracht, ziet hij tot zijne verrukking, dat de uitvinding is gelukt. De wraak die hij neemt bestaat in 't schenken van vergif fenis. Aan 't einde komt de doodgewaande dochter weder te voorschijn als de echtgenoote van hem, dien men haar verleider waant. De verschillende zielstoestanden, die Bouw meester moest voorstellen, deden hem opnieuw als den acteur kennen, die niet vaak zijn evenknie vindt. De dames Holtrop en van Dommelen, als de dochters van den fabrieks baas, brachten 't hare bij om 't spel van laatstgenoemde goed te doen uitkomen. Nadat we den overigen artisten een compli ment gemaakt hebben voor 't goed geheel, waaraan ieder 't zijne toebracht, hebben we nog gaarne een woord van lof over voor den heer Schulze, die als Jesse Pegg in den ernst van 't drama nu en dan een kleine schakeering van vroolykheid wist aan te brengen. Het bjj Falga gestrande Duitsche stoomschip Ascania" had Dinsdagmiddag reeds bij de zoogenaamde Groote Keeten aan den grond gezeten. Ofschoon wei nige oogenblikken later weder met eigen krachten vlotgekomen, ontstond bij die gelegenheid een gebrek aan de schroef bladen, waardoor het schip niet dan zeer langzaam langs de kust kon voortstoomen, met het gevolg dat het in de nabjjheid van Falga weder vastliep en toen vol water raakte. Het schip wordt thans als verloren be schouwd. Door den minister van oorlog is aan den koning het voorstel gedaan om de met groot verlof zjjnde miliciens van de lichting 1888, behoorende tot de twee de divisie en die niet tot het blijvend ge deelte hebben behoord, van 14 tot 26 A- pril onder de wapenen te roepen, tenein de in de behandeling van het repeteer geweer en de nieuwe velduitrusting te wor den geoefend. Voor de betrekking van surnume rair der posteryen hebben zich 59 candi- daten aangemeld. Het aantal openge stelde plaatsen bedraagt 15het examen zal in April plaats hebben. Amsterdam, 12 Maart. Van het Engelsche stoomschip „Hart- ville", dat bij het binnenkomen in de groote sluis te IJmuiden tegen de sluis deuren is geloopen en deze heeft gebro ken en buitendien nog schade toebracht aan een dukdalfe, wordt een schadever goeding van f 40,000 geëischt, welke som als cautie jzal moeten worden gestort. De „Hartville", die slechts weinig schade be kwam, ligt thans nog te IJmuiden, al waar zjj wordt bewaakt door een gewa pende sloep van het wachtschip te Am sterdam, doch zal vermoedelijk hedena vond door de sluis komen en naar Am sterdam opvaren. De werkzaamheden aan het herstellen der sluisdeuren vorderen goed en men hoopt daarmede reeds morgen of over morgen gereed te komen. Een goed plan. Bjj eigenaren der woeste, onvruchtba re gronden, langs den duin voet op Texel moet het plan bestaan, om die gronden met dennen te beplanten. Behalve dat daardoor de grond verbeterd wordt, le vert deze beplanting ook nog genoeg voor- deelen op, die de uitgaven ruimschoots zullen dekken. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland hebben hunne goedkeuring ont houden aan het Raadsbesluit der gemeen te Haarlemmerliede en Spaarnewoude, waarbij het tractement van de vacante onderwijzersbetrekking te Spaarnwoude met f 100 verminderd was en alzoo ge bracht op f450. Uit Amsterdam wordt van Dinsdag ge meld Van middag hebben we weder een geestdrift gezien; echter een geestdrift die zieh nit in een traan, in een kreet; een kreet nit volle borst, uit vaderlandsehe harten. Het was bij de landing van een detachement kolonialen, die, van nacht met het stoomschip „Burgemeester den Tex" te IJmuiden binnenge vallen, met een stoombootje van daar hierheen werden vervoerd, wijl de Suezstoomer zijn reis naar Amsterdam niet kon voortzetten, doordien de Noordzee-sluis onklaar is. Al vroeg waren zij verwacht, onze dapperen, en den gansohen morgen hadden honderden belangstellenden zich langs de Ruyterkade en de Handelskade en an dere kaden, waar maar een stoomboot meren kon, in bonte mengeling opgesteld, met wach tende blikken en gestrekte nekken, ziende of er niets kwam nit het westen. Eindelijk, eindelijk het liep tegen half twee doemde in de verte een stoombootje op, eerst in flauwen omtrek, in zwakke tinten, daar na krachtiger, en weldra zagen wij de breede banen onzer vaderlandsehe driekleur wapperen in het licht eener vroolijke zon. „Dat moeten ze zijnEr komt beweging in de menigte langs de kaden. Waar zullen ze aanleggen Het bootje nadert en men begint de uniformen te onderkennen van de lang verwachteneerst matte puntjes, daarna plekken en vlekken, die gaandeweg gaan schitteren en stralen. Wij zien de helmhoeden, „maor waar zullen zij aanleg gen P" Het bootje blijft zich bewegen midden op den stroom en de menigte denkt en vreest dat zij znllen doorvaren. Naar de Handelskade. Maar plotseling wordt de steven gewend om door de middelste doorvaart, onder de viaduct door, den steiger van de Edammer tramboot vóór het centraalstation te bereiken. Nu de spanning en de onzekerheid verdwenen zijn, barst men los in toejuichingen, met boeden en zakdoeken er waren vele Hollandsehe vrouwen wordt gewuifd en de zwarte menigte volgt opschuivenderwijs het bootje tot aan den Hier staan reeds eenigen tijd opgesteld de ge neraal majoor, stellingcommandant van Amster dam, de heer Den Beer Poortugael, de kolonel commandant van het 7de regiment, de heer Muschartde overste plaatselijk commandant, de heer Rochell, ridder der militaire Willemsorde, en tal van andere ridderB dier hooggewaardeerde, achtenswaardige orde, en officieren van verschil lende wapens. De kapel van het 7de «temt het Wien Neer- landsch bloed aan, het stoombootje legt aan. Een dikke drom van menscheu vult het sta tionsplein en omringt de aanlegplaats de om liggende oevers en wallen zien zwart van de menschen. Begeleid door den kapitein-commissaris der af monstering, stapt de man, wien al deze belang stelling eigenlijk gold, aan wal. Het is de thans gegageerde fuselier A. L. Schierhorn, die we gens zijn manmoedig, beleidvol en trouw gedrag bij de krijgsverrichtingen in Edi, op den zesden Mei des vorigen jaars den roem van onze vlag hielp ophouden en deswege door Z. M. den Ko ning beloond werd met het gevierde ridderkruis. Het is een knap jonkman, met iets martiaals in zijn houding, den blonden kop met zijn re gelmatige trekken hoog houdend, zonder aanma tiging, het krnis, groot model, op de breede, eerlijke soldatenborst, wien de eenvoudige tunica goed staat; de verminkte linkerhand gestoken in een blauw katoenen verband. Achter hem aan stappen zijne kameraden, ruim een 40-tal, aan land. Een kranig gezicht die bruin geblakerde tronies van soldaten, welke werkelijk eens de hand nit den mouw hebben ge stoken en thans komen uitrusten van hunne strapatzen. Moge het hun allen welgaan Schierhorn wordt door den generaal Den Beer Poortugael «til, maar welsprekend de hand ge schud, maar de allereerste die hem een blijk van waardeerende toegenegenheid gaf, was Chris- tina van der Wonde, de flinke vrouw, die, na het palingoproer, door den Koning met de gou den medaille begiftigd, thans met die versierse len op de borst tot den fuselier zeide„Broe der, wees welkom in deze stad. Wij beiden hebben gestreden voor Koning en Vaderland, ontvang den groet uwer zuster." 8chierhorn, op dezen vrouwelijken welkomstgroet blijkbaar niet bedacht, bedankte haar militairement, dat is kort en bondig. De generaal gaf order dat de kolonialen in twee gelederen, met den rag naar het station, zonden worden opgesteld. Schierhorn stelde zich voor het front in militaire houding. Eindelijk kwam er stilte onder de menigte die hier (er was onvoldoende voor afzetting gezorgd), moeie- lijk op den vereischten afstand was te houden de generaal Den Beer Poortugael nam het woord en sprak de Indische dapperen volgenderwijs toe „Krijgskameraden, die nit Nederlandsch-Indië naar het Vaderland zijn teruggekeerd na jaren te hebben gestreden voor de eer van de Neder- landsche vlag, onder de tonen van het Wilhel mus en het Wien Neerlandsch bloed wjj heeten u welkom in Nederland. Wat gij onder vonden hebt, hoe gij gestreden hebt, het is hier niet vergeten. De hulde, die wij u brengen, is eene hulde aan het gansche dappere leger, dat jaar in, jaar uit, strijdt voor de belangen van Koning en Vaderland. En dat uwe daden niet vergeten zijD, blijkt inzonderheid voar wat be treft den fuselier Schierhorn". En zich tot den held van den dag richtend, ging de spreker al dus voort„Wij weten hoe flink gij n gedra gen hebt, welk een goed soldaat gij getoond hebt te zijnwij weten hoe gij, onder aanvoe ring van den luitenant Van Beuaekom, vooruit- stormdet, ongeacht de kogels, ongeacht de kle wangs der Atjeher». Het allereerst waart gij in de vijandelijke loopgraaf. Daarmede hebt gij moed betoond. Qij hebt beleid aan den dag ge legd door bij den aanval zoo gauw mogelijk de kerels in het wit der ocgen te willen ziengij zijt getrouw geweest aan de Nederlandscbe vlag. Daarom heeft Z. M. onze geëerbiedigde Koning u willen beloonen. „Leve de Koning!" Een herhaalde stormachtige instemming met dezen roep van burgers en militairen, gaf blijk van de gevoelens van waardeering voor de be drijven van Schierhorn, welke deze bonte me nigte bezielden. Een handdruk van den gene raal volgde. Schierhorn zelf had onder de toespraak van den generaal, in militaire houding, onverwrikt en haast bewegingloos haar aangehoord. Alleen een zenuwachtig trekken van 's mans gelaat toonde zijne innerlijke ontroering. Strak staarde de dappere Duitscher met zijn trouwe blauwe oogen omhoog, over den generaal en de menigte heen, misschien in gedachten zijn verwanten en vrien den uit den heimath in stilte om zich heen wen- achend bij zooveel eerbetoon, misschien ook de fraaie strofe nit het gloeiende lied van zijn volk: Er blickt hiaauf in Himmelsau'n Da Heldenvaeter Niederschaun. in het oor hoorende weerklinken. De muziek die het „Wilhelmus" had aangehe ven, verstomde, en de generaal ging voort„En nu, Schierhorn, gelukgewenscht met uwe ridder orde, leef verder gelukkig, in het genot van uwe zoo eerlijk verdiende gage en uwe niet minder eerlijk verdiende riddersoldij." Nogmaals een handdruk. Nogmaals, en nu ter eere van den ridder, een driewerf hoerah! door den generaal aangestemd en door de menigte met kracht herhaald. Elk gezicht van geestdrift glun der; in veler oog een traan. Men verdringt zich om Schierhorn, alle rang en stand brengt hem welverdiende hulde. Ieder is verheugd den trou wen kerel de hand te mogen drukken. Gelukkig kon dat niet lang duren, of de plichgetrouwe, vuurvaste Germaan ware overstuur geraakt. Uit de ridders die ter verwelkoming aanwezig waren, drong de ridder vierde klasse Van Zutfen naar voren, en gaf met ontblooten hoofde aan Schierhorn den ridderkus. Er was eene ontzaglijke beweging onder de omstanders, alles trachtte naar voren te dringen om den nieuwen ridder le zien. Een paar bere den cavaleristen konden maar met moeite ruimte maken, ten einde aan het detachement kolonialen dat voorafgegaan zou worden door de muziek, de gelegenheid te geven zich met verdubbelde rotten op te stellen, en af te marcheeren naar het Zee manshuis, waar de afmonstering moest plaats hebben. Alvorens af te marcheeren, ging de overste Rochell met een eersten luit. van het Ned.-In- dische leger, beiden ridder, tot den nieuwen ridder, en vroeg hem „Schierhorn, je komt zeker tnsschen onB in loopenP Aldus werd de gelijkheid in mannenmoed en pliohtsbetrachtiging, zonder aan zien van rang, op de welsprekendste en loyaalste wijze gehuldigd. Onder begeleiding van dnizenden en onder de tonen der militaire muziek trok de stoet rid ders en officieren voorop naar het Zeemans huis. Nog nooit zeide een der kolonialen mij hebben wij bij de sloebers in zoon gedrang ge zeten. Schierhorn vertrekt eerstdaags naar Dnsseldorf. Er lebe wohl Als een aardige bijzonderheid wordt uit Am sterdam nog medegedeeld, dat toen Dinsdagmid dag de plechtigheid der verwelkoming van den faselier Schierhorn was afgeloopen, hem door een paar ingezetenen een kistje fijne sigaren en een fraai horloge ten geschenke werden aange boden. (N. R. Crt.) Uit Amsterdam wordt gemeld Den fuselier Schierhorn, ridder der M. W. O., is Woensd. door de Vereeniging van oud-strijders der land- en zeemacht uit Neerlandsch-Indië (onder de zinspreuk: »Het Vaderland getrouwe) het eerelid- Te Harlingen hebben Maandagmor gen, terwijl een harde wind uit het zuid westen woei, eenige scheepskapiteins een proef genomen met den vlieger, welke aldaar voor ongeveer 20 jaar is uitge vonden door den timmerman Sluik, en bestemd om in geval van stranding daar mede gemeenschap met den wal aan te brengen. De vlieger, van zeildoek en op een paar latten uitgespannen, wordt aan een stevige ljjn gehouden. Op enkele vademen van den vlieger is een lus, waar aan een gordel is gemaakt, in welke zich een man te water begeeft, en nu door den vlieger te vieren wordt die man naar den wal gebracht. De proef met een man is vroeger genomen en slaagde naar wenschditmaal had men een zak, in de gedaante van een man in den gordel, welke zak met stroo en wit zand gevuld was. Binnen vjjf minuten was dit voor werp van den eenen dam der Nieuwe ha ven tot den anderen gebracht, zijnde een afstand van ongeveer 200 meter. De vlie ger hield de pop zeer goed boven. Men zal voor die schepen, welke nog niet van vliegers zjjn voorzien, soortge lijke reddingstoestellsn maken. Te Scherpenisse wonen 8 weduw naars die allen in 1812 geboren zjjn. Zevenduizend broodeloozen Een commissie heeft zich te Amster dam gevormd, met den burgemeester als eere-voorzitter, die een beroep doet op de offervaardigheid harer stadgenooten om de vele gezinnen der broodelooze Amsterdamsche diamantwerkers, niet min der dan 7000 te steunen, tot weder be tere tjjden zullen aanbreken. Zy brengt den Amsterdammers in herinnering, dat de diamantwerkers in betere tjjden zoo krachtig bijdroegen tot de welvaart en den bloei der hoofdstad, en thans, het noodzakelijkste, behoorlyke voeding, klee ding en ligging missen. Het ongeluksgetal. Zondag zijn aan het bureau der 1ste sectie te Amsterdam 13 personen gebracht, die in een melkinrichting in de Kalver- straat vechtende waren geweest en bjj die gelegenheid, volgens de verklaring van den administrateur der inrichting al daar, voor eeD waarde van f 700 aan in boedel hadden stukgeslagen. De »Cosmos" maakt gewag van de uitvinding van een werktuig, dat brood in platte schijven verdeelt en met behulp van een draaienden borstel met boter be smeert ten behoeve van weeshuizen enz. Het verwerkt.... 750 boterhammen in 'tuur. Een brievenbesteller te Elten, die zich Zondagnacht bjj een aldaar plaats hebbenden brand verdiensteljjk wilde ma ken door het redden van goederen, werd op een bovenkamer zoodanig in het nauw gebracht door de vlammen, dat hjj ver plicht was door een sprong uit het raam zjjn leven te redden. Inwendig werd hij daarby gekneusd eu is dientengevolge gisteren overleden. Een dolle koe heeft Dinsdag heel Groningen in rep en roer gebracht. Om 10 uur losgebroken, is het dier twee uren lang door politie en militairen achtervolgd. Den onderwjjzers werd om halftwaalf door de politie verzocht de leerlingen niet uit de school te laten gaan, voor de koe gedood was. Na een kind, een werkman en een politie-agent verwond en het Noorder plantsoen beschadigd te hebben, wisten een onderofficier cn een korporaal het woedende dier met een zestal schoten te doen vallen, waarna het door eenige sla gers verder werd afgemaakt. Gemeenteraad van Texel. Gehouden 11 Maart. Voorzitter C. M. Koojj, Burgemeester. Afwezig de hh. Westenberg, Bakker en C, P. Keijser. Door den Voorzitter wordt medegedeeld dat op de convocatiebiljetten o. a. voorkwam het verzoek van dr. Stam om, wegens vertrek van hier, eervol ontslag als gemeente-genees heer doch dat bij hem sedert was ingekomen een schrijven van ZEd., dat hij daarvan waa teruggekomen en verzoekt van zjjn verzoek geen nota te nemen. Deze kennisgeving werd met algemeenen bjjval ontvangen en besloten werd, op voorstel van den heer Fokke Keij ser, dr. Stam per missive namens den Raad dank te betuigen voor zjjn laatstgenomen besluit. De Voorzitter stelt aan de orde behandeling der havenvergrooting en doet mededeeling van bij hem ingekomen stukken, die zaak betref fende, en aangezien spoed in deze zaakge- wenscht wordt, had dit hem aanleiding ge geven op heden te vergaderen. De Voorzitter leest voor een schrijven van den heer Commissaris des Konings, waarin o. a. voorkomt dat de provincie zoude betalen 6/i3 £17.000, mits dat de vergrooting naar behooren zonde zjjn uitgevoerd. De Voorzitter herinnert aan het onderzoek der bescheiden dier zaak en bespreking van de commissie met den heer hoofd-ingenieur te Alkmaar en aan het voorstel tot een wen- schelijke verandering in het gegeven oor- spronkeljjke plandeelt mede het ant woord van den heer hoofd-ingenieur op zjjne gedane vragen en wel betreffende de kosten. 1. Havenvergrooting 2 meter onder volzee. 2. Idem op 2.55 meter. Het eerste beloopt f17932, het tweede f 33604, zoodat de gemeente hare subsidie vanf 7000 tot f 23000 zoude moeten verhoogen. De Voorzitter heeft over een en ander nage dacht en vroegere gevoerde correspondentiën geraandleegd. Een voldoende vergrooting met voldoende diepte kost dus veel geld daarbjj komen nog te wachten uitgaven voor andere zaken, zooals de watervoorraad aan den Burg, ingeval van brand, vernieuwing scholen, enz., zoodat het schuldencijfer der gemeente zeer wordt verhoogd, waarvan jaarlijks rente zal moeten worden betaald en wie zal dat beta len Verhooging van den hoofdelij ken om slag? Hij heeft geen persoonljjk belang bjj het al of niet aannemen van het vergrootings- plan, zooals de heer hoofd-ingenieur te Alk maar zulks heeft voorgesteldhet ontwerp is ook niet van den Voorzitter uitgegaandoch hij herinnert aan een schrijven van den Raad, in 1888 aan HH. Gedeputeerde Sta ten gedaan, waarin werd gewenscht wat hun nu wordt aangeboden en nu men dit aan biedt, wordt meer verlangd, grooter en dieper haven verbetering hjj noemt zulks niet conse quent. Hij meent, dat het in deze geraden zoude zijn maar te nemen wat men thans krjjgen kon. De heer Fokke Keijser stelt voor alsnog geen besluit te nemen't plan van den ingenieur zal onzen schippers niet veel batenhjj is daarin versterkt door ingewonnen adviezen van schip- pers-deskundigen. Hij noemt gedacht plan halfbakken, bjj 't uitzeilen of nitgaan der schuiten uit gedachte haven vooral zal men geduchte stoornis of totale belemmering on dervinden. De voorgestelde uitgang is veel te nauwhij is het niet eens met de bewe ring van den ingenieur, dat de hulphaven, zooal3 de commissie wilde, alleen toegankeljjk was voor visschersvaartuigen, en andere vaar tuigen daarvan geen gebruik konde maken en hij daarom dat voorstel ernstig zoude tegen werken. Zulks kon volgens spreker wel ge schieden, altijd als beladen vaartuigen het hoog getij waarnamen. De vergrooting, zoo de raad het wenschte, zoude p. m. f 800 meer subsidie voor de gemeente het gevolg hebben alzoo geen financieel bezwaar zoo zeer. Hij wenschte dat een commissie uit den raad werd benoemd, die deswege zich nog eens met den heer hoofd-ingenieur zou ver staan misschien dat dan door nadere gegevens genoemde heer tot andere overtuiging wordt gebracht. De heer Gt. K. Brouwer gaat met den heer Fokke Kejjser mede en informeert dat er wel raming is gehouden met het getal schuiten maar niet met de grootte der schuiten; de vroegere schulpen-schuitjes, inhoud 4 h 5 ton, zijn sedert lang vervan gen door blazers van 13 tot 20 ton inhoud, met een meerderen diepgang van 1£ voet dan tjalken, die natuurlijk ruime plaats beslaan. Hij vreest een geduchte verwarring en ver stopping immers, de garnalenschuiten komen gewoonlijk vroeg in, en vertrekken vroegde Noordzee-blazers komen laat en vertrekken laat. Hij is voor het voorstel-Kejjser. Ook de heer Mets sluit zich daarbij aan. De heer Dros wenschte ieder begin, op welke kleine schaal dan ook, goed te doen. De heer Voorzitter merkt nog op, dat de grootte der schuiten op zijn aangifte geschiedt, en dan gewoonljjk klein zjjn wanneer het be talen van havengelden en groote schuiten zijn wanneer het eene havenvergrooting betreft. Het voorstel van den heer Fokke Kejjser tot het benoemen van een commissie tot na dere bespreking met den hoofd-ingenieur, wordt aangenomendie commissie zal bestaan uit den heer Burgemeester, de H.H. Fokke Kejjser, Mets, Brouwer en Dros. Hierna wordt de vergadering gesloten.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 1