Bpsflssl, beliooreiiiB bij 't ïlispfl Blaadje van ZATERDAG 29 MAART 1890- Gemeenteraad van Wieringen. Vergadering van 25 Maart 1890. Voorzitter de Burgemeester. Een aantal toehoorders. De Voorzitter opent de Vergadering. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing goedgekeurd. Tngekomen stukken Bericht dat aan het nieuwe tarief der School gelden de Koninklijke goedkeuring is verleend voor kennisgeving aangenomen. Voordracht van Ai-men voogden tot voorzie ning in de nog niet vervulde plaats van wijlen S. Wagenmaker, op Hypolitushoef. Besloten om die voordracht aan lieeren Arm voogden terug te zenden met uitnoodiging tot het indienen van eene andere en daarbij in het oog te honden dat de voorgedragene geen lid van de Diaconiebesturen behoort te zijn. Bericht van den Controleur van 's Rijks belastingen, dat hij bij het nazien der Rijks kas ten kantore van den waarnemenden Rijks ontvanger, tevens heelt nagezien de Gemeen tekas en haar in overeenstemming met de boe ken heelt bevonden. De Voorzitter noodigt de leden van het Dagelijksch Bestuur uit, om, na alloop dezer vergadering, de gewone kasopneming bij den Gemeente-ontvanger te doen. Een schrijven van het Gemeentebestuur te Rozendaal, bevattende uitnoodiging tot aan sluiting bij het verzoek dat gemeld Bestuur aan de Hooge Regeering heeft gedaan, om de plaatsvervanging bij de Nationale Militie niet af te schallen voor kennisgeving aangenomen. Een verzoekschrift van den telephonist Pee reboom om eervol ontslag wegens zijne aan staande indiensttreding bij de Nationale Mi litie en tevens verzoek tot aanstelling van zijn broeder, thans adsistent te Wieringerwaard. De Raad besluit dit verzoek om advies te stellen in handen van den heer Inspecteur der Telegrapliie te Hoorn en tevens te informee- ren of een verlof en tijdelijke vervanging door een ander niet meer in het belang van den telephonist zou zijn. Daarna gaat de Raad in besloten Vergade ring over. Nadat de Vergadering weder geopend is blijkt dat de kohieren der Hondenbelasting en van den Iloofdelijken omslag zijn vastge steld. Vervolgens besluit de Raad om het zooge naamd burenpufje in de Belt, in het belang der vele gebruikers, van eene pomp te voor zien, daar het anders wegens vervallen toestand door den eigenaar zou moeten worden gesloten. Daarop komt in behandeling een schrijven van het hoofd der school op Hypolitushoef omtrent eenige vertimmering- en herstelling aan zijne woning. De Raad besluit geene vertimmering te doen plaats hebben, maar de verlangde herstellingen te doen uitvoeren. De Voorzitter deelt mede dat eene lading grint voor den weg naar Oosterland is aange komen. De Raad besluit het rijden en op den weg storten van die grint aan te besteden en draagt de zorg daarvan op aan den Wethouder W. Heijblok en het Raadslid J. J. Tijsen. De Voorzitter bespreekt nog eens dat het wenschelijk is om te Wieringen eene haven te hebben en vraagt het oordeel van den Raad of het ook in het belang der zaak zou kunnen zijn om eene commissie uit het gemeen tebestuur naar den Minister van Waterstaat af te vaardigen. Vijf leden verklaren zich bij stemming hier vóór, de heer Mostert stemt er tegen. Als afgevaardigden worden verkozen de Burgemeester en het Raadslid J. Bais. Daarna doet de Voorzitter mededeeling van de ingekomen billetten voor de leverantie van petroleum voor de straatverlichting, waaruit blijkt dat het laagst is ingeschreven door T. Visser ii, Sl/2 cent, aan wien de leverantie wordt gegund. Na de gebruikelijke rondvraag sluit de Voor zitter de vergadering. Boek-, Courant- en Handels-drukkerij van C. DE BOER Jr.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 5