Advertentie n. s Aan de Leden der Herv. Kerk vau de in dienst zijnde schepen van het gepant serd materieel en op de schepen voor den tor- pedodienst. Zij worden half September vervangen door het tweede gedeelte. De bemanningen der schepen van het gepantserd materieel, die daar door boven de sterkte komen, keëren terug naar de tijdelijk ontvolkte wachtschepen. De machinisten der lste klasse v. o. bij de Kon. Marine P. J. van den Bos en J. L. Dam- brink, dienende respectievelijk bij de Marine tor- pedodienst te HellevoetBluis en aan boord Zr. Ms- monitor „Bloedhond", worden beiden eerst daags op pensioen gesteld. Laatstgenoemde wordt aan boord van gemeld oorlogsvaartuig vervangen door den machinist der lste v. c. J. J. Knotter. De machinist 2e kl. A. Sizoo, werkzaam bij den torpedodienst te Hellevoetsluis. wordt met ingang van 1 Augustus a. s. bevorderd tot ma chinist le kl. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Burgemeester den Tex," van Batavia, is 22 Juli Sagres gepasseerd. Het stoomschip „Prinses Amalia," van Am sterdam, vertrok 22 Juli van Soathampton. Het stoomschip «Koningin Emma," van Ba tavia, vertrok 22 Juli van Aden. Marktberichten. J'urmerend, 22 Juli. Aangevoerd 24 Paarden, 289 melk- en vette koeien, 213 vette kalveren f 0,60 a 0,80 per K. G., 104 nucht. dito f 10 a 22, 872 schapen, 188 vette Varkens f0.36 a 0,49 per pond, 92 biggen f 14 a 22, Kip eieren f 3 a 3,50, Eenden dito f 3,20 per 100. Graskaas f 30, aangevoerd 475 stapels. Schagen, 24 Juli. 6 Paarden f 40 a 175, 16 Stieren f80 a 240, 32 Geldekoeien f130 a 272, 20 Kalfkoeien f 180 a 290, 15 nucht. Kalveren f8 a 18, 70 Schapen f 27 a 31,60 Lammeren f 12 a 16, 2 Bokk. en Geit. fl a 2, 16 mag. Varkens f 16 a 20, 14 Biggen f 8 a 10, 25 Kippen 10 a 85 ct., Boter p. kop 70 a 80 ct., Kaas p. kilogr. 20 a 35 ct., Kip eieren p. 100 275 a 325 ct. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.00 per 100 KG zonder verbinding. Petroleumnoteering J. K0RVER. Dagelijksche Marktprijs. Vraclitberekening a 35 Ct. per vat. Visscherijberichten. Niouwediep, 23 Juli. Aangebracht door 60 korders 10 tot 60 tongen per stuk 55 tot 60 cent, 10 tot 30 middelm. tongen p. st. 25 cent, 2 tot 12 m.j kleine schol p. m. f 3, 1 tot 6 mand schar p. m. f 5,50 a 6, 7 tarbotten p. st. f 8 a 9, 3 tot 10 roggen p. st. 80 eent. 24 Juli. 13 korders met 15 tot 60 tongen p. st. 70 a 75 cent, 1 tot 3 mand kleine schol p. m. f 3, 1 tot 3 mand schar p. m. f 6, 3 tot 10 roggen p. st. 65 ct., 1 tarbot, voor f 10. 25 Juli v.m. 8 u. 1 korder met 25 tongen p. st. 55 et., 1 mand schol, voor f 3, 1 mand schar voor f 5. 334stl Staats-Loterij. Ie klasse2e lijst. No. 4154 f 5000. No. 9790 f 1500. No. 19931 f1000. Nos. 11944, 14725 f400. Nos. 5458, 5614, 7913, 9404, 14282, 17721 f 100. le klasse3e lyst. Nos. 3114, 9121, 13744 f 1000. No. 8341 f400. Nos. 3750, 10784 f200. Nos. 7863, 17536, 20519 f 100. le klasse4e lyst. No. 1640 f400. Nos. 252 5476 f 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 2225 Juli. ONDERTROUWDA. J. den Dikkenboer, timmerman, en W. van Nie. J. Bakker, timmer man, en A. W. H. Op 't Land. D. Duinker, pak kingmaker, en A. Verberne. J. P. Hoving, schil der, en A. Bomhoff. GETROUWD: R. Blokker en W. van de Gevel. BEVALLENJ. K. Smeets, geb. 't Hart, d. G. Langerveld, geb. Koomen, z. E. Hoogland, geb. ZwaaD, z. A. Pronk, geb. Pronk, d. H. Versteeg, geb. Olman, z. P. C. M. Thomassen, geb. Zeylstra, d. C. Heijboer, geb. Verberne, z. T. Maigret, geb. Vos, z. J. C. Molenaar, geb. Overkamp, z. C. M. Terra, geb. Stroomer, d. OVERLEDEN: J. Flens, 69 j. J. B. Abeln, 60 j. M, Rippens, geb. Roesing, 79 j. M.Jan sen, 3 d. Burgerlijke stand gemeente Texel. Van 16 22 Juli. ONDERTROUWDWillem Jan Langeveld Pz. en Lodewijntje Kikkert. Jan Dijker en Marretje Bakelaar. Klaas Rezel, weduwnaar van Meis Plaatsman cn Willemtje Koopman. GETROUWD: Geene. GEBORENAaltje, dochter van Pieter Bas en Aaltje Burger. Gerrit, zoon van Cornelis Bremer Az. en Maartje Vlaming. Jannetje, dochter van Pieter Wilner en Pietje Wegman. Roelof zoon van Peter Keppel en Aagje Rezel. Tetje, dochter van Gijsbart Boon en Tryntje Vlaming. Antje, dochter van Aaltje r. d. Wal. OVERLEDEN: Dirkje de Porto 25 jaren ongehuwd. Levenloos aangegeven één. CORRESPONDENTIE. Uit een schrijven van den heer A. Elout, blijkt, dat het ongeluk aan zijn zoon overkomen, niet. is ten gevolge van een roekeloos waagstuk, ook niet dat de knapen geoefende zwemmers wa ren. Het gebeurde had plaats voor zijn woning in een guel aan 't strand, waaruit de sterke stroom hen medesleepte, hetwelk door zijn echtgenoote gezien werd, welke daarop haren man ter hulp riep. Het treurig geval was door ons in anderen zin medegedeeld en daarbij de naam van den jon geling genoemd, hetgeen schrijver niet ge- wensoht had. Red. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau II1 portemonnaie. Vervolg der Berichten. Van de leerlingen van het Instituut van den heer Vastenou alhier zijn geslaagd J. Kloosterhuis voor het wapen der cava lerie hier te lande en J. D. van der Sleesen voor het wapen der infanterie hier te lande, terwijl J. H. Hartkamp is ge slaagd voor de machinistenschool te Am sterdam. Met ingang van 1 Aug. a. s. wordt de heer C. D. Brakke, thans surraumerair, bevorderd tot commies der posterijen van de 4e kl. Ds. D. Snijder, predikant bij de H. Ev. Luth. gemeente te Gorinchem, heeft voor het beroep naar den Helder bedankt. De agent van politie lste kl. J. C. Klein, alhier, heeft eervol ontslag uit zijn betrekking gevraagd. De pantserfort-compagnie uit IJmuiden, die aan de schietoefeningen met het vestingge- schut alhier heeft deelgenomen, zal op mor gen, onder bevel van den kapt. C. H. A. R. Schuurman, weder naar het garnizoen terug- keeren. Op Zaterdag 2 Augustus zal, ter gele genheid der verjaring van H. M. de Konin gin, alhier eene groote parade gehouden wor den, waaraan ook door de d.d. Artillerie- Schutterij zal worden deelgenomen. In een woning aan de Zuidstraat alhier moet het, naar de geruchten ons mededeelen, niet recht pluis wezen. De aardappelen, voor het middagmaal bestemd, werden den avond te voren, door een onzichtbare hand geschild; de deuren, die men, om een ongenooden gast te weren, stevig gesloten had, werden op on verklaarbare wijze geopend. Kortom het spookt er! Als zulke verhalen gedaan en met een ern stig gelaat aangehoord worden, dan zou men haast niet kunnen gelooven, dat we thans leven in de tweede helft der verlichte 19de eeuw. In «Maatschappelijke Vraagstuk ken," van Observator", lezen we o. deze opmerking: «De Wedda, een volks stam op Ceylon, schijnt een uitzondering op den regel te makendat er op aarde geen volken gevonden worden zonder gods dienst. Het zou een uitzondering zijn, die den regel bevestigde. Van genoemden volksstam wordt nog verhaald, dat zij, die tot hen behooren, verdrietig worden als zij iemand zien lachen, dat zij niet tellen kunnen, geen gevoel hebben voor kleur, onder den blooten hemel leven en zich nooit wasschen. Menschen, die zich nooit wasschen, moeders, die hun kinde ren nooit wasschen -het is eenvoudig iets, waar wij ons niet in kun nen denken. Wat is onze beschaving zon der het gebruik van water Wie zich in onae hedendaagsche maatschappij niet wascht, staat er eenvoudig buitenhij een vufle en onbeschaafde persoonlijkheid." De bewoners der gemeente Helder, zich verheugende in 'tbezit vaneen «Stedelijk Badhuis", zijn gelukkig nog volstrekt niet gezind om zich bij de leerstellingen der «Wedda" aan te sluiten. Prins Frederik en Marpessa. Londen, 22 Juli. In de Admiralty Division werd de zaak behandeld der aanvaring tusschen de stoomschepen „Prins Frederik" en «Marpessa," tengevolge waarvan eerstgenoemde den 25en Juni in de Golf van Biscaye, ongeveer 70 mijlen ten ZW. van Ouessant is gezonken. De gezagvoerder verklaart als volgt: Het stoomschip „Prins Frederik" was be stemd van Amsterdam naar Java, 1. v. Sout- hampton, en koerste met den wind ZW. met fraai weder ZW. een vierde W., met de ma chine, dewijl het mistig was, half kracht stoo- mende en makende ongeveer 7 mijlen per uur. Een stoomfluit werd gehoord (zooals later bleek van de Marpessa), op de stuurboordsboeg en op betrekkelijk verren afstand. De stoomfluit van de „Prins Frederik" antwoordde daarop met een lang aanhoudenden stoot. Het roer werd toen aan stuurboord gedraaid en tevens twee korte srooten met de fluit gegeven, en veranderde het schip toen twee streken van koers, waarna de machine gestopt en later met volle kracht achteruit werd gewerkt tevens werd de stoomfluit bijna aanhoudend gaande gehouden. Er werd slechts een vaart van ongeveer 3 mijlen in het stoomschip gehouden, juist voldoende om het te sturen. Toen werd de stoomfluit van „Marpessa" voor de tweede maal gehoord en zag men te zelfder tijd het toplicht van de „Marpessa" ongeveer vier streken op de stuurboordboeg op een afstand van 350 k 500 voet. Men zag toen dat de „Marpessa" op de stuurboord zijde van de «Prins Frederik" zou aanloopen om zulks'te vermyden werd onmiddellijk «full speed" gecommandeerd, doch voor dat zulks op de vaart van de „Prins Frederik" van uit werking kon zijn, kwam de „Marpessa" met grooten spoed en waarschijnlijk met bakboords roer in aanvaring met de „Prins Frederik" die aan stuurboordzijde op hoogte van de machinekamer werd aangevaren en daardoor gezonken is, waardoor 7 militairen, waaronder een officier, het leven verloren. De gezagvoerder van de «Marpessa" ver klaart het volgende: Het stoomschip „Marpessa," groot 1071 registerton, was op de reis van Taganrog naar Duinkerken, met een volle lading tarwe. De equipage bestond uit 21 koppen. De gestuurde koers was NO'/2.0 per kompas. Het weder was mistig doch was de maan nu en dan zichtbaar. Men stoomde slechts ongeveer 3 mijl vaart. De stoomfluit van de „Prins Fre derik" werd gehoord een weinig op de bak boordboeg, onmiddellijk werd de machine van de „Marpessa" gestopt en daarna met volle kracht achteruitgewerkt, terwijl drie korte stoo- ten op de fluit werden gedaan. Bijna onmid- delijk nadat de stoomfluit van de „Prins Fre derik" werd gehoord, zag men het toplicht en het, groene licht van dat vaartuig op 350 400 yards afstand op een streek aan bak boord van de „Marpessa." Men zag de „Prins Frederik" naderen met grooten spoed en oogenschijnlijk met het roer aan stuurboord. Kort daarna voer het met de stuurboordzijde tegen de boeg van de „Marpessa"; waardoor ze beschadigd werd. De zitting werd verdaagd. Uit Londen meldt men nog, dat in het Eng. Admiraliteitshof door den rechter Bunt in het proces omtrent de aanvaring der „Prins Frederik", met de „Marpessa" het vonnis is gewezen, dat de fout lag bij de „Prins Frederik" Wanneer slechts een vierde waar is van al hetgeen wordt verhaald over de treurige geschiedenis der vergiftiging van freule Smissaert, die het onderwerp blijft uitmaken van alle gesprekken te Amster dam, dan is een instructie te wachten van zeer langen duur zegt het »Hbl." Dat het tot een proces zal komen, schijnt niet twijfelachtig na de zeer pertinente verklaringen van de heeren scheikundigen dr. Ankersmit en Van Ledden Hulsenbosch, die zink hebben gevonden in de nieren, den lever en de milt, vermoedelijk veroor zaakt door het toedienen van zinkwit, op tijdstippen eenigen tijd vóór de laatste da gen van de overledene. Aan uitputting door de onmogelijkheid voedsel te verte ren wegens de opgehouden maagwerking, gevolg van het gif, stierf freule Smissaert, na 14 dagen ziek te zijn geweest. Dr. Moreman, die eerst aan typhus geloofde, weet den dood in zijn verklaring ter be graving, aan slagaderbreuk. Een consult, met een professor aan het ziekbed, door dr. Floreman voorgesteld, werd door mej. Kuijpers als onnoodig, geweigerd. De be vinding der heeren scheikundigen is be vestigd door het onderzoek van handdoe ken, in de vuile wasch gevonden, en van een hemd, half gescheurd, uit een lade bij verstelgoed aan den dag gebracht tijdens de huiszoeking. Sporen van zinkwit zijn ook daar in vlekken geconstateerd. Al het overige lijf- en beddegoed van de o- verledene was reeds gewasschen voor het onderzoek begon. De vriendinnen van mej. Kuijpers ge looven niet aan eenige schuld bij de ver dachte, die zoowel bij het aanvankelijk verhoor door den rechter-commissaris te Arnhem, als bij de verhooren te Amster dam, alle schuld ontkent. Omtrent deze zaak deelt de „Echo" het volgende mede: Sedert November 1885 woonde mej. Wil- helmina Jacoba Smissaert ten huize van mej. Aafke Kuijpers, in de stille en deftige Tes- selscbadestraat. Juffr. Kuypers, die leerares is in den zang, aan de Tooneelschool, en ook veel particuliere lessen geeft, heeft het fraaie bovenhuis op den hoek van de Stadhouders kade in huur en bewoont dit met een dienst bode. In de letterkundige wereld is zy geen onbe kende. Zij was het o. a. die destijds mevr. FrenkelBouwmeester op taalkundig gebied tot leermeesteres strekte. Gelijk haar voornaam reeds doet vermoeden, is zij van Friesche afkomst. Den 3en Maart 1847 werd zij te Franeker geboren en is dus op dit oogenblik ruim 43 jaar oud, of iets meer dan 10 jaar ouder dan mej. Smissaert was, toen deze den 16en Juni overleed. Tusschen beide dames heerschte een zeer vriendschappelijke verhouding, gelijk ook tal van andere dames groote genegenheid voor mej. Kuijpers gevoelden. Zoowel de zusters van de overledene, mej. Lucie Smissaert, als de dame, bij wie zij te Oosterbeek logeerde, freule Berkhout, legden daarvan, bij verschil lende verhooren, de meest afdoende getuige nissen af. Mej. Lucie verklaarde zelfs plan te hebben, bij beklaagde te gaan inwonen en deze was het ook, die met Aafke Kuypers de kennisgeving van het overlijden harer zuster in de dagbladen onderteekende. In die advertentie heette het o. a. dat de overledene was ontslapen „na een kortstondig lijden, vol vrede en blyschap in haren Heiland." Het overlyden vond plaats op den 16en Juni jl. Dr. Floreman had haar gedurende hare ziekte, die slechts 14 dagen geduurd had, be handeld, en verklaarde de oorzaak van den dood als te zijn: slagaderbreuk. Zelfs toen eenige bloedverwanten van de overledene, getroffen door het onverwacht en ongewoon snel verloop van het ziektegeval, bij de justitie aanvroegen om uitstel van de begrafenis, bleef deze geneesheer bij zijne meening volharden, zoodat het verlof tot begraven werd verleend en het lijk vier dagen na den dood op //Zorg vliet" werd bijgezet. Twee dagen vóór het overlyden van mej. Smissaert heeft dr. Floreman, naar men gelooft te weten, aan mej. Kuypers voorgesteld een professor te raadplegen. Deze meende dit aanbod echter van de hand te moeten wijzen, en de geneesheer heeft zich by deze zienswijze neergelegd. Hoe het zij, na het onverwacht overlyden van mej. Smissaert, en vooral toen het bleek, dat het testament der overledene aan mej. Kuijpers nagenoeg haar geheele, zeer aan zienlijk vermogen, toewees, namen de overige bloedverwanten alle beschikbare middelen ter hand, om de zaak in onderzoek en zoo mogelijk tot klaarheid te brengen. De heer Van Marken, te Hilversum, die met een zuster der overledene gehuwd is ge weest, berichtte telegraphisch den broeder der dames Smissaert, die te Denver, in de Veree- nigde Staten, verblijf hield, van het voorge vallene en verzocht dezen heer onverwijld over te komen. De heer Smissaert voldeed zonder dralen aan het verzoek van zijn zwager en spoedde zich, hier gekomen, naar jnffr. Kuijpers, om van haar eenige opheldering omtrent de duisterheden in deze zaak te ont vangen. Het mocht hem niet gelukken, on danks alle in het werk gestelde pogingen, de bewuste dame te ontmoeten. Ten einde raad, verzocht hy bij de justitie verlof, het lijk zijner zuster te mogen doen opgraven. Dit verzoek werd toegestaan en den 3en Juli had de op graving en lijkschouwing plaats. De lijkopening bracht al aanstonds aan het licht, dat mej. Smissaert niet aan slagader breuk was gestorven gelijk dr. Floreman, die daarby tegenwoordig was, moest erkennen. Ook bleek, dat geen der organen bepaalde ziekteverschijnselen vertoonden. Op aanwijzing van den scheikundige, dr. Ankersmit, werden hierop door de geneesheeren Waller en Yan Doventer eenige deelen van het lichaam uitge sneden en in verzegelde flesschen verpakt. Uit het scheikundig onderzoek bleek, dat de lever, de nieren en de milt zink bevatten, terwijl ook in eenig half gewasschen vuil goed vau de overledene sporen van zink werden aangetroffen. Een en ander doet de geneeskundigen ver moeden, dat in deze aan vergiftiging door zinkwit moet worden gedacht. Zeer zeker moet dit de verdenking hebben zwaarder gemaaktmisschien minder bij elke andere verdachte, maar waarschijnlijk zal reke ning gehouden zijn met het feit dat de vrouw, wie het hier gold, als apothekersdochter kon verondersteld worden met de eigenschappen van het gebruikte vergif bekend te zijn geweest. Na reeds eenmaal te Arnhem gehoord te zijn en een andermaal te Amsterdam, werd mej. Aafke Kuijpers Zondag jl. op hare ka mer te Oosterbeek, waar zij met hare vrien din, freule Berkhout, logeerde, door twee rijks veldwachters in hechtenis genomen, op last van den officier van justitie, en naar de cel gevangenis aan den Weteringschans te Am sterdam overgebracht. Door trein 5 der H. IJ. S. M. is Woensdag bij kilometernummer 71 tusschen Delft en Schiedam overreden en onmid dellyk gedood zekere J. S„ uit Delft, die over den overweg naar zijn land wilde gaau. De ongelukkige leed aan doofheid; hij was in gezelschap van zijn zoon. Door de directie der Ned.-Amerik. Stoomvaart-Maatschappij is een rondschrij ven aan haar agenten gezonden, waar mede zij kennis geeft om geen passagiers le of 2e klasse aan te nemen, of men moet verzekerd zijn dat er nog plaatsen aanwezig zijn op haar eerste 10 vertrek kende stoomschepen, aangezien op de meeste booten de plaatsen geheel of gedeeltelijk zijn bezet. De justitie uit Maastricht is naar Elsloo vertrokken, waar bij een twist manslag is gepleegd op Hubert Frederiks door Jan Penders, beiden brikkebakkers. De dader is gearresteerd. Oude zusjes Op het eiland Texel wonen vier zusters, allen weduwen, die met elkaar maar eventjes 328 jaren oud zijn. Gisterenmiddag zakte aan het Cen traalstation te Amsterdam, een vrouw ineen, welke zoodanig met het gezicht op het perron terecht kwam, dat de neus ge heel van elkander spleet. Hevig bloedende werd zij bewusteloos opgenomen en in de derde klasse wachtkamer verbonden, waar na zij verder naar Amersfoort zou wor den vervoerd alwaar zij tehuis behoorde. Omstreeks 10 uur brak Woensdag avond een hevige brand uit in den polder «Vrouwenverdriet," gem. Assendelft, in de groote boereplaats van G. de Boer, welke geheel, met vijf klampen hooi en een schuur, door de vlammen werd vernield. Niets heeft men kunnen redden; alles was verzekerd. Oorzaak van den brand moet zijn ontstaan in den schoorsteen. De ansjovisvangst kan als geëin digd beschouwd worden en alle schuiten zijn uit zee teruggekeerd om, voor ze naar de Noordzee gaan, schoongemaakt te wor den of de noodige herstelling te ondergaan. Op de scheepstimmerwerven en reeds lang op de touwslageryen langs de Zui derzeeplaatsen heerscht nu een geweldige drukte, en toch kunnen allen niet op tijd geholpen worden. Het jaar 1890 is voor de visschers bijzonder gezegend geweest. Naar door eenige Urkers werd medege deeld, zou met elk paar schuiten gemid deld f3000 gulden verdiend zijn. Neemt men nu aan, dat voor de anjovis door el kaar f3,50 per duizend stuks bedongen werd, dan geeft dit alleen voor Urk met zijn meer dan 200 schuiten een vangst van p. m. 90 millioen dier vischjes. Ve le oude schulden, die de visschers in de laatste 6 jaren gemaakt hadden, zijn nn afgelost. By het rangeeren van een ledige personentrein hedennacht aan het Centraal Station te Amsterdam werd deze met zooveel kracht achteruit gezet, dat zij door het machinegebouw heendrong en een ba gagewagen en tender van een machine geheel van de spoorbaan en op den straat weg drong. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. Daar het Gode behaagd heeft j om onze lieve Moeder te doen j herstellen, zoo hopen wij op Donderdag den 31en Juli den j dag te herdenken, waarop onze geliefde Ouders PIETER BLOK en TRIJNTJE KEIZER, 12VS jaar geleden door den Echt zijn verbonden. Helder, 25 Juli 1890. Uit naam hunner dankbare^ Kinderen. Heden herdenken wijde35-ja- rige Echtvereeniging van onze D beminde Ouders PIETER DOL en ALIDA PINKSTER. Helder, 26 Juli 1890. Uit naam hunner dankbare Kin deren, Behuwd- en Klein kinderen. Ondertrouwd JAN BAKKER en ADRIANA WILHELMINA HENDERIKA CATHARINA OP 'T LAND. Helder, 24 Juli 1890. Eenige en algemeene kennisgeving. Getrouwd JOHANNES MARINUS DE REUS, Weduwnaar van Catharina Oorthuis, en ELISABETH LAADSTRAS. Amsterdam, Haarlem, 24 Juli 1890. Bij deze betuigen ondergeteekenden hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden by de ziekte en het overlyden van hunnen Vader, den Heer D. Kz. BAKKER. Namens de kinderen K. BAKKER. Helder, 25 Juli 1890. Bevallen van een welgeschapen dochter C. M. TERRA—STROOMER Huisduinen, 23 Juli 1890. Bevallen van een Zoon: T. MAIGRET—VOS. Helder, 23 Juli 1890. Heden overleed onze eenigste lie veling MARIA. Slechts drie dagen mochten wij ons in haar bezit verheugen. Helder, 23 Juli 1890. J. JANSEN en Echtgenoote. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtge noote en Moeder, MARTHA ROESINK, in den ouderdom van 79 jaar en 6 maanden. Helder, 23 Juli 1890. JN. RIPPENS. Mede uit naam der Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Mijn welgemeenden dank breng ik toe aan de Heeren Doctoren van het Marine-Hospitaal, de Heeren M. M. JUNG en F. SCHREUDER, voor hunne hulp aan mij betoond, bij de zoo ernstige verwonding, aan mij veroorzaakt door het wagen-ongeluk aan de Hoofdgracht. Door hunne doeltreffende en minzame behande ling ben ik gelukkig hersteld. Ook mijn dank aan allen, die my bij dat noodlottig ongeval goede diensten hebben bewezen. Helder. 25 Juli 1890. D. VAN STEENBERGEN. Hartelijke Dankbetuiging aan de HH. F. SANT, T. H. TERRA, H. W. BROKKEN, en Mejuffrouw SANT, voor de oprechte deelneming en belang stelling, die zy betoond hebben om de be grafenis van onzen geliefden Zoon zoo plechtig mogelijk te maken. Dat de He- melsche Vader hun daarvoor moge ze genen hier en hiernamaals, is onze bede. Ook onzen dank aan de jeugdige dragers, voor de laatste eer, aan onzen geliefden Zoon bewezen. A. ELOUT, Echtgenoote en Familie. Hartelijke Dankbetuiging aan familie, vrienden, bekenden en onbe kenden, die ons hebben bijgestaan met hun hulp en troost, by het droevig geval onzen geliefden Zoon op Dinsdag den 15en Juli 11. overkomenook aan den Heer doctor PELTZER, voor zijne onvermoeide hulp. Wy kunnen u niet naar waarde beloonen, edele menschenvriendenmaar wij bidden dat de Hemelsche Yader u allen mogen beloonen hier op aarde, en dat Hy u de eeuwige gelukzaligheid moge schen ken in den Hemel. A. ELOUT, Echtgenoote en Familie. te HELDER (Palmstraat). D.V. Zondag 27 Juli, voorm. 10 ure: Prof. VALETON, van Amersfoort. Ts Avonds 6 uur de Eerw. Heer HOS IBIRTTIIN", Godsdienstonderwijzer te Bunnik.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2