Advertentie n. De 2de luit. J. M. M. Muller, van het lste en de 2de luit. R. C. van Heekeren, van het 7de reg. inf. zullen onderling van garnizoen ver wisselen. Eerstgenoemde vertrekt van hier naar Naardenlaatstgenoemde komt van Naarden naar hier in garnizoen. In den loop van deze en van de volgende maand zullen alhier onder de wapens moeten komen bij het 5de bat. van het lste reg. infanterie, van 11 Augustus tot 13 September de miliciens der liohting van 1887 en bij het 4de reg. vest.-art. de miliciens der lichting van 1888, en wel bij de 6de en 7de compagnie, van 18 Augustus tot 20 September, en bij de 8ste en 10de compagnie van 22 Sep tember tot 25 Ootober e. k. Door den Minister van Marine is de benoe ming van de jongelingen K. E. Koch en H. Van der Sande tot adelborsten 3e klasse voor den zeedienst en van J. W. A. Oassa tot adelborBt 3e klasse voor de mariniers, op daartoe gedaan verzoek, ingetrokken, en zijn met ingang van 1 September a. s. aangesteld als adelborsten voor den zeedienst, de adspiranten P. Eschauzier en A. E. Polkersma, en als adelborst voor de mari niers de adspirant J. J. C. De Koek. De jongeling W. J. Van Hoytema, die voor een benoeming tot adelborst voor den zeedienst in aan merking kwam, heeft daarvoor bedankt. De luit. t. z. 2e kl. E. Pinke wordt, onder ont heffing uit de betrekking van offic. van politie bij het Koninklijk Instituut voor de Marine, met 1 Sept. a. s. ged. bij het observatorium te Leiden, en met dien datum bij gemeld Instituut vervangen door den luit. ter zee 2e kl. E. Smit, terwijl de luit. ter zee 2e kl. E. Bauduin met gelijken datum wordt geplaatst aan boord Zr. Ms. instructie-korvet „Nau tilus". Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Prinses Amalia", van Am sterdam, vertrok 1 Augustus van Genua. Het stoomschip /Prinses Marie", van Ba tavia, vertrok 2 Augustus van Padang. Het stoomschip Prins Alexander", van Amsterdam, arriveerde 3 Aug. te Southampton. Het stoomschip //Voorwaarts", van Batavia, arriv. 2 Augustus te Marseille. Marktberichten. Alkmaar, 2 Aug. Aangevoerd 1 paard f 125, 23 koeien en ossen f 70 a 240, 24 nuch tere kalveren f 10 a 16, 1 ezel f20, 62 scha pen f20 a 26, 112 lammeren f 12 a 18, 74 magere varkens f 16 a f 20, 252 biggen f 7 a 10,50, 3 bokken en geiten f 4 a 8, 4 kleine bokjes 10,80 a 1,30, Boter per kop ('s mid dags 12 uur) f 0,70 a 0.85, kipeieren f 3 a 3,75 per 100. Hoorn 2 Aug. Aangevoerd tarwe f 6,50 a 7,25. gerst f 5 a 6, haver f4 a 5,25, witte erwten f8,50 a 10, groene dito f 10,50 a 12, grauwe dito f13 a 15, vale dito f 12,50 a 14, bruine boonen f10 a 12, karweizaad f9 a 9,50, 13 paarden f70 a 200, 60 schapen f20 a 32, 20 lammeren f 16 a 18, 12 kalveren 112 a 24, 61 varkens f 12 a £6, 90 biggen f 5 a 8, 4000 kipeieren f 3,25 a f 3,50 per 100. 1825 koppen boter f 0;55 a 0,57£ p. kop. Petroleum-Noteering van A. KLIK. Amerik. Petroleum f 9.00 per 100 KG zonder verbinding. Petroleumnoteering J. K0RVER. Dagelijksche Marktprijs. Vraclitberekening a 35 Ct. per vat. Visscherijberichten. Nieuwediep, 2 Augustus. Aangebracht door 54 korders 10 tot 50 tongen p. st. 55 a 60 ct., 5 tot 20 middelm. tougea p. st. 25 cent, 1 tot 3 mand kleine schol p. m. f2.50, 1 tot 3 mand schar p. m. f 6, 3 tarbotten p. st. f9al0, 3 tot 15 roggen p. st. 80 cent. 4 Aug. Niets binnen schuiten in zee. 5 Aug. v.m. 8 u. Niets binnen schuiten Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 15 Aug. ONDERTROUWDA. Klaasse, timmerman, en C. W. Luitzen. J. Bels, timmerman, en H. C. S. Leistmann. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: M. Vogelzang, geb. Meijer, d. L. C. Versluijs, geb. Heinssen, z. W. Dhont, geb. Sobnafbauer, z. M. Adriaanse, geb. Zwaan, z. C. Romein, geb. ter Marsch, d. S. Hoeksema, geb. Tonnema, d- M. Levert, geb. 8chuurman, d. G. Eluiter, geb. van Wolferen, z. C. W. van der Maas, geb. Janseu, z. OVERLEDENK. Speur, 20 j. F. Garthoff, 22 m. 2 levenloos aangegeven. 334ste Staats-Loterij. 2e klassele lyst. No. 16848 f1500. Nos. 5036 en 11359 elk f 1000. Nos. 5890 en 12985 elk £400. Nos. 9035 en 11276 elk £200. Nos. 10471 10696 16911 19027 20624 en 20811 elk f 100. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 zwart zijden doek, 1 streng viscklijn, 1 marinierspet, 1 marinefrokje en een wit braniehemd. Adres Bureau Raadhuis1 horloge. Vervolg der Berichten. Zondagnamiddag waren een paar jonge matrozen der Marine badende aan het einde der Binnenhaven, nabij het fort Oostoever" alhier. Een van hen had den overkant van 't kanaal zwemmende be reikt en keerde daarvan terug, toen hij, na 't midden gepasseerd te zijn, plotseling om hulp riep en kort daarop in de diepte verdween. Spoedige hulp daagde op mannen van een nabijzijnd schip wier pen een dreg, welke echter geen doel trofeen andere, door den sluismeester, den heer J. Liphuijsen, in 't water gelaten, greep den drenkeling, welke evenwel geen teekenen van leven meer gaf. Van 't hospitaal was inmiddels hulp gevraagd en terstond ter plaatse aanwezig. Met een zorg, die waardeering verdient, wendde Dr. M. M. Jung alles aan wat doenlijk was, om de levensgeesten van den jongen man zoo mogelijk op te wekken. Helaas zijn pogingen, hoe langdurig ook beproefd, mochten niet slagen een lijk kon naar het hospitaal worden vervoerd. De zoo igelukkig omgekomene was de 20-jarige K. Speur, dienende als lichtmatroos aan boord van Zr. Ms. wachtschip. Hij was nog korten tijd in dienst en behoorde thuis te Wieringerwaard. Men vermoedt dat het ongeluk ontstond, doordien de zwemmer kramp in de beenen kreeg zulks is, indien men zich pas te water bevindt, niet zeldzaam. Jl. Vrijdagavond werd in het lokaal Tivoli alhier een vergadering gehouden door het voorloopig Bestuur van »Hel- ders Belang," Vereening tot verfraaiing en tot bevordering van den bloei der ge meente Helder. Mededeeling werd o. a. gedaan, dat het aantal leden reeds 250 bedraagt, doch dat nog van onderscheidene personen antwoord op de rondgezonden circulaire wordt ingewacht. De ver gadering meende 't meest te handelen in den geest der leden, door onmiddellijk de hand aan 't werk te slaan. Aan een Com missie, bestaande uit een drietal Bestuur- deren, droeg zij op, zoo spoedig mogelijk voor de stichting van rustbanken op ver schillende plekken der gemeente te zor gen. Het Uitvoerend Comité werd mengesteld uit de heeren Buhse, Kloos terhuis, Mooy, de Waal en Zurmühlen de heer de Waal belastte zich, op verlan gen der vergadering, met het Voorzitter schap, terwijl de heer Mooy voorloopig het Secretariaat en de functie van Pen ningmeester aanvaardde. Aan het Uit voerend Comité'werd opgedragen zich, ter bevordering van het doel der Yereeniging, met het Gemeentebestuur in betrekking te stellen en den 'steun en de medewer king interoepen der ingezetenen, ter be vordering van reinheid en zindelijkheid op den openbaren weg. Op een telegrafisch en geluk wensch, Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin toegezonden door de Vereeniging Ont waakt bij Tijds" alhier, ontving de heer A. G. J. de Vries, president, onderstaand antwoord als dankbetuiging: »A. G. J. de Vri^s, Nieuwediep. Op last van H. M. de Koningin, breng ik u Hoogstderzelver dank voor de aan geboden gelukwenschen. Kamerheer van dienst, Kattendijke." Op 12 dezer zullen in 't fort Erf prins" door den kolonel garnizoens-eom- mandant een aantal oude kleedingstukken en andere voorwerpen van uitrusting, die voor den dienst onbruikbaar zijn gewor den, publiek worden verkocht. De sterkte van het garnizoen alhier, wat de landmacht betreft, was op 1 de zer als volgt54 officieren 1068 onder officieren en minderen18 gehuwde offi cieren, met 51 kinderen. 74 gehuwde on- dèr-officieren en minderen, met 211 kin deren. Door een 130tal schippers van visschers- vaartuigen is gisteren het navolgende adres aan Z.Exc. den Minister van Marine verzonden: Aan Zijne Excellentie den Minister van Marine. Geven met gepaste gevoelens te kennen de ondergeteekenden, allen schippers van visschers- vaartnigen, die han bedrijf uitoefenen op de Noord zee, nabij de Heldersche kust dat adressanten met groote voldoening hebben opgemerkt, dat Uwe Excellentie, in het belang van de visseherlieden, een geleidelicht beeft doen plaatsen op het duin nabij bet kustlicht van Huisduinen, ter bevordering van een veilige vaart der visschersvloot door het Kaap- en Molengat; dat bedoeld geleidelicht echter, tot spijt van adressanten, niet geheel aan het doel der stich ting beantwoordt, en, ter verkrijging van de noodi- ge lichtsterkte, nog eene aanmerkelijke verbetering behoeft redenen, waarom adressanten zich bij deze wen den tot Uwe Excellentie, met het eerbiedig ver zoek, dat het Uwer Excellentie moge behagen, alsnog, en wel met het oog op het te wachten barre jaargetijde, de gewenschte versterking van bedoeld geleidelicht te doen aanbrengen. 'tWelk doende, de van Uwe Excellentie onderdanige dienaren. (Volgen de handteekeningen.) Helder, 4 Augustus 1890. Van dit adres is onmiddellijk een afschrift ver zonden aan de Kamer van Koophandel en Fa brieken alhier, met het verzoek, de aangewende poging, daar waar 't mogelijk is, krachtig te steu nen. Adressanten wijzen, óok in dit schrijven, met nadruk op de wenscheHjjkheid, dat in gure, donkere nachten, in het weldra te wachten donkere jaargetijde, de aanwezigheid van een genoegzaam sterk geleidelicht ter voorkoming van ongelukken zeer noodig is. Gisterenavond werd in het Hotel Bellevue een vergadering gehouden door het Bestuur der Noorder Zeil- en Roeivereeniging, tot het regelen van den zeil- en roeiwedstrijd, te houden ter gele genheid der verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina op Zaterdag 30 dezer. Een reglement voor dien wedstrijd en een programma werden vastgesteld en verschil lende sub-Commissiën werden benoemd voor de uitvoering van dit Concours. Het besluit werd genomen om eenige heeren buiten het Bestuur uit te noodigen de Com missie van beoordeeling uit te maken. Gelegenheid tot deelneming wordt ge geven tot 28 dezer, 's middags 12 uur, terwijl de uitreiking der onderscheidings tevens nummervlaggen, zal plaats hebben op 29 dezer, 's namiddags 2 uur. De baan voor roeivaartuigen zal een agte hebben van 3/4 Engelsche mijl, of p. m. 700 M. Wijlen de heer M. G. Tabak, op 21 Juli te Amsterdam overleden, heeft aan de naar zijn naam genoemde stichting ter verzorging van invalide Israëlieten, waarvoor bij de stichting f 100,000 was bestemd, een kapitaal van 2 millioen gul den vermaakt, vrij van successierechten. Instorting van een huis. Gisterenavond, te ongeveer zes uur, is het perceel 308, Amstel bij de Achter gracht, waarschijnlijk door uitwijking van de muren ingestort. Het perceel, eigen dom van en bewoond door den heer Scha- gen, was bijna voltooid alleen waren ee nige werklieden in het benedenhuis nog bezig. De heer Schagen woonde met zijn echtgenoote tijdelijk op de benedenverdie ping en op het oogenblik der instorting bevond zich in haar gezelschap een kind van een der buren. Met donderend geraas stortte de massa steen en balken ineen en daar men wist dat onderden bouwval eenige personen moesten bedolven liggen, haastte men zich hoewel in de grootste ontstel tenis, de brandweer te waarschuwen. De ze begon spoedig met het werk ter op ruiming en smaakte het genoegen om wel dra eenige werklieden, vervolgens juffrouw Schagen en het kind van onder het puin te voorschijn te halen. Als door een won der waren allen slechts in lichte mate ge deerd. De gekwetste werklieden werden naar het gasthuis gebracht, juffrouw Scha gen vond bij de buren zorgvuldige ver pleging en de kleine werd aan de ouders teruggegeven. Op dit oogenblik zijn brand wachten en mannen van de straatreini ging in het achtergedeelte van den bouw- nog aan het zoeken, daar men vermoedt dat nog de 71-jarige metselaar Burger hout, die in het huis werkzaam was, on der het puin bedolven moet liggen. Omtrent de zaak tegen Aafke Kuypers kunnen wij nog mededeelen, dat op verzoek van de verdachte het behangselpapier van de kamer van de overledene onderzocht is, om dat zich misschien hierin zink zou kunnen be vinden. Werkelijk heeft dit onderzoek de aanwe zigheid van een tamelijke hoeveelheid zink aan den dag gebracht. De scheikundigen waren met deze uitkomst echter niet tevreden, daar men het onderzoek had toegepast op een uit den muur gesneden reep, welke bestond uit vier op elkaar geplak te lagen. Een hierop genomen proef meteen overgeschoten gedeelte van het bovenste be hangsel bracht geen spoor van zink aan het licht. Blijkbaar bevond zich dus dit metaal in een der onderste lagen. Trouwens al was het ook in de bovenste laag aangetroffen, dan nog zou dit, volgens de deskundigen, geen gevaar voor de gezondheid kunnen opleveren. Een onderzoek van een flcsch Apollinares- water en een doos bonbons leverde even wei nig resultaat op. Om de verschillende on-dits, welke omtrent deze geruchtmakende zaak in omloop zyn, ach ten wy het noodig eene toelichting te geven, omdat het hier bedoelde geval inderdaad eenigen grond aanbood om het met deze zoo gerucht makende zaak in verband te brengen. Bij hare onderzoekingen bij apo thekers, drogisten en verfhandelaars welk onderzoek nog niet is afgeloopen kwam de polite ook bij den drogist K., in de v. d. Helst- straat, die mededeelde dat in het laatst van Februari, des avonds, een dame zijn winkel was binnengekomen om arsenicum te koopen, welk vergif de Heef K. zeide haar niet te mogen leveren. Eenige dagen later kwam de dame nogmaals terug met dezelfde vraag. Ze ontving hetzelfde antwoord en sedert had de drogist niet meer van haar vernomen. Toen het portret van Aafke Kuypers hem vertoond werd, meende hij hierin een gelijke nis te zien met de bewuste dame, waarom de man gedagvaard en met de verdachte in de cel geconfronteerd werd. Toen echter zag hij dat er geen spoor van gelijkenis was. Hou ding, leeftijd en stem alles was anders dan bij zijn bezoekster, zoodat hier werkelijk een andere persoon in 't spel is dan welke men vermoedde. (N. v. d. D.) In de zaak van Aafke Kuypers moet, naar men verneemt, de justitie met be slistheid hebben verklaard geen order te willen geven tot het opgraven van het lijk van juffrouw Steenhoff de zoog moeder van fr. Smissaert aangezien haar de gronden, waarop het vermoeden rustte, als zou juflr. Steenhoff vergiftigd kunnen zijn, als volkomen hersenschim mig toeschijnen. Prof. Yan Hamel werd Zaterdag door den rechter-commissaris ondervraagd over de verhouding tusschen mej. Kuypers en de leerlingen der Tooneelschool. Gisterenochtend te ongeveer 7 uur, ontstond in de keuken van het militair hospitaal te Amersfoort twist tusschen 2 miliciens-hospitaalsoldaten. Deze liep zoo hoog, dat de milicien Yan Nooij met een mes den milicien Yermeulen een steek onder het hart toebracht, zoodat deze ee nige oogenblikkcn later overleed. In het begin van het vorige jaar had te Breda tusschen eenige militairen en burgers een hevige vechtpartij plaats, waarbij een burger zoodanig werd ver wond, dat de dood spoedig volgde'. De vermoedelijke dader, de artillerist v. P., geboreh te Ginnekgn, werd in verhoor ge nomen; het bewijs achtte men geleverd, zoodat de krijgsraad, hoewel de man zijn onschuld bleef volhouden, hem tot eenige jaren gevangenschap veroordeelde. Deze zaak heeft nu eensklaps een an der aanzien gekregen. Een veldartillerist, lijdende aan een ongeneeslijke ziekte, heeft thans verklaard, dat niet Yan P., doch hij de dader is geweest van den manslag. Hij heeft nu reeds een verhoor ondergaan. Het groote turnfeest te Breda be looft in alle opzichten wel te zullen sla gen, ten minste wanneer het weer aan de verwachtingen, die men er zich van stelt, beantwoordt. De aanvragen, die bij de sub-commissie voor het logies zijn ingekomen, om in de tenten, die reeds in grooten getale opgericht worden, inge kwartierd te worden, zyn talrijk. Naar men verneemt, moet aan het Ministerie van Oorlog verzocht zyn, om de Militaire Academie, waar anders de cadets, die thans allen met verlof zyn, gehuisvest zijn, voor de turners beschikbaar te stellen. Een 200-tal zou daarin minstens kunnen overnachten. Yrijdagavond gedurende een onweer, dat boven de gemeente Apeldoorn los brak, werd er in de Paschlaan by den heer Klaus ingebroken. De heer Klaus hoorde toch nog een ander leven dan het rommelen van den donder boven hem, en toen hij de meid er heen zond om te gaan zien, was de handige dief juist klaar, want die kwam de trap al weer af, gaf de meid een klap, dat haar de lamp uit de hand viel, en ging met ongeveer f 1200, op den loop. De blikken trommel heeft men la ter in den tuin gevonden, maar zonder iets er in. De „Arnh. Ct." verhaalt de volgende ware geschiedenis uit het leven van een am bachtsman. Het was in de stad X. mode ge worden, zich bezig te houden met werken van barmhartigheid, en zoo konden menschen, die een naam hadden op te houden, er zich naar hun meening niet aan onttrekken. Aan den avond van den dag, dat een bleeke schoen maker zijn rekeningen bij vernieuwing had uitgeschreven en rondgebracht, door den nood gedreven, en er ook een had afgegeven aan het huis van den hoofdambtenaar Y„ zonder betaling te ontvangen, was er een concert ten bate van een Vereeniging tot het redden van jeugdige misdadigers. De vrouw van den hoofd ambtenaar bezocht het met haar kinderen. Een aanzienlijke uitgave veroorzaakte het, maar zij gaf het geld gaarne, want zij was lid van de vereeniging, die het reddingshuis stichtte, en bezat een warm hart. Had zij maar voor alle jonge zondaars met groote offers het ware heil kunnen koopenHet concert was ten einde. Omdat het weer goed was, ging me vrouw met haar kinderen te voet naar huis. Onderweg ontmoette haar een politiebeambte, die een knaap als gevangene wegbracht. Zij vroeg: „Wat heeft het kind misdreven „Hij heeft gestolen," luidde het antwoord. „Alweer zoo'n ongelukkig wezen, dat in ons reddingshuis tehuis behoort", zuchtte me vrouw. Den volgenden dag kwam de hoofd ambtenaar met een zeer ernstige, bedroefde uitdrukking op het gelaat in de kamer. „Het oudste kind van onzeu schoenmaker heeft gisteren den diefstal bedreven, waarover gij spraakt," zeide hij. „Wat, zijn kind!" riep zijn vrouw ontsteld uit//de schoenmakers jongen, die ons altijd zijns vaders werk te huis bracht? O! dat is verfoeilijk, dat men schen stelen, die goede verdiensten hebben." z/Weet ge echter ook, mijn liefste," her nam haar echtgenoot, //aan wie de knaap de schuld geeft van het kwaad, dat hij heeft mis dreven Aan u en onze kinderen." „Hoe afsehuwlijkriep de vrouw uit. «Ja," hernam bij, //als men het knaapje vroeg, wat hem tot zoo groot kwaad bracht, bleef hij stom. Als men er hem op wees, dat men niet begreep dat hij tot zoo iets kwam, die zulke brave ouders had, zuchtte hij en begon te weenen. Op de vraag, waarom hij stal antwoordde hij „uit honger, want we hadden den geheelen dag nog geen eten ge had We konden het niet meer verdragen. Vader had geen brood voor ons." Op de opmerking, dat zijn vader toch een goed schoenmaker was, die goede klanten en goede verdiensten had en vlijtig en spaarzaam was, antwoordde hij verder«Ja, vader heeft werk en arbeidt van 's morgens vroeg tot 's avonds laat." En als hem dan verder ge vraagd werd, of vader dan zijn verdiensten in de kroeg verteerde, barstte hylos: //Neen! vader heeft geen schnld, maar mevrouw Y. heeft schuld en veel heeren en dames, die va ders klanten zijn, maar hun rekeningen niet betalen. Achik geloof dat ze hem voor rijk houden, maar door de concurrentie zyn de verdiensten zoo klein en moet het meeste geld terstond naar den koopman in leder." Mevrouw Y. verbleekte. De geheele treu rige geschiedenis stond haar in eens duidelijk voor oogen. Zij gaf aalmoezen aan bedelaars steunde allerlei werken van barmhartigheid maar bij al die werken van liefde had zij haar eersten plicht verzuimdden nij veren hand werksman, die zoo moeielijk het hoofd boven water hield, zyn zuur verdiend loon terstond uit te betalen. Daardoor werd zij, die red dingshuizen voor jonge misdadigers hielp stich ten, oorzaak, dat een onschuldig kind van bra ve, vlijtige ouders tot diefstal vervielDe ernstige, ware geschiedenis is ten einde. Wie ooren heeft om te hooren, die hooreMe vrouw Y. betaalt nu altijd prompt. Man (tot zijne echtgenoote, die nog steeds aan 't laraenteeren is over een ver loren gouden tientje.) Maar, beste vrouw, houd toch op met klagen; het gouden tientje zal wel worden gevonden. Ik ga nu heen, adieu. Hij verlaat het vertrek en zegt tot de kamenier, die hij in de gang ontmoet: Marie, myn vrouw heeft tien gulden verloren, zeg haar, dat gij ze hebt gevonden. Ik heb nu geen geld bij* mij, wees dus zoo goed het mij te verschieten, morgen zal ik u het bedrag terug geven met een gulden extra voor uwe moeite. Nauwelijks is mijnheer vertrokken, of de kamenier treedt ijlings met een van vreugde stralend gezicht de kamer binnen, roept »Mevrouw, ik heb uw geld gevonden" en overhandigt hare meesteres vier rijksdaal ders. Op school hield de onderwijzer in een naburige gemeente spreekoefeningen met zyn klasse van achtjarigen. Jelui hebt thuis zeker wel kopjes waar wat opstaat, niet waar? Een drietal antwoordde bevestigend. »Wat staat er dan op jou kopje, Jansje »Yoor uw verjaardag", was het ant woord. »En op dat van Hein »Ter herinnering, meester." »En op dat van Truitje Truitje bedacht zich een oogenblik, maar antwoordde toen fluksStations-koffie huis." Allen lachten. »Hoe kom je nu aan een kopje met zulk een opschrift?" vroeg de onderwyzer. »Dat heeft ma verleden van haar reis voor mij medegebracht Hoewel de Schotsche haringvisscherij dit jaar ook vrij gunstig was, kan zij toch in vergelijking met de Nederlandsche, niet op bijzonder voordeelige uitkomsten roe men. Waar onze visschery dit jaar die van het vorige verre overtreft, blijft de Schotsche met 64000 crans bij die van 1889 ten achter. Ook de P. A. F. mer ken (Peterhead, Aberdeen en Fraserburgh) de op het vasteland zoo zeer gewilde soor ten, zyn in mindere hoeveelheid aange voerd, dan ten vorige jare het geval was. De Duitsche markten zyn dan ook zeer willig en de prijzen der haring dientenge volge hoog. Tegen afwisselende koorts gebruikt men in Italië het volgende middel Een versche citroen wordt ongeschild in stukken gesneden en met drie kopjes water op de helft ingekookt, gefiltreerd, geperst en dit afkooksel öf versch, óf na eenige uren in den tijd, dat men de koorts niet heeft, op eenmaal ingenomen. Dit wordt ook, na het uitblijven der koorts, eenige weken dagelijks herhaald. Het weder. In Henegouwen heeft een zwaar onweder gewoed. Nabij Ber gen is de oogst geheel vernield. Te A- miens ging het onweder vergezeld van een hevigen wervelwind, die een aantal huizen vernielde. Terwijl een onweder zich zo ven het kamp te Aldershot ontlastte, zaten eenige solda ten onder een boom. De bliksem trof den boom en doodde een der soldaten. Ook in den omtrek van Mannheim was het boos weder. Een geweldige storm richtte aanzienlijke schade aan, en ont wortelde een menigte hoornen. Een goe derenwagen werd uit het spoor in het wa ter geslingerd. Te Nothport op Nova Seotia zijn vier Noorsche zeelieden geland, wier schip op een ijsberg gestooten en vergaan was. In een open boot dreven zij tien dagen rond. Levensmiddelen hadden ze niet, zoodat zij vreeselijke ontberingen geleden hebben. Yan de andere zes zeelieden, die op het schip waren, is niets vernomen. Door Gods goedheid hopen op den 9 Augustus a. s. myn geliefde Ouders BERNARDUS BRAUNS LOUIS en ADRIANA CORBEEL den dag te herdenken, waarop zij vóór vijf-en-twintig jaren in den echt verbonden werden. Westkapelle, 5 Aug. 1890. Hun liefhebbende Zoon, A. M. LOUIS. Op den 9 Aug. 1890 hopen mijne geliefde pleegouders: ANTHONIE SPOOR en JOHANNA DEN HERDER hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Amsterdam, 5 Aug. 1890. Czaar Peterstraat 195. Hun dankbaar pleegkind, ELIZABETH MARIA PIETERS. Ondertrouwd JAN BELS en HELENA CHARLOTTE STIJNTJE LEISTMANN. Helder, 2 Augustus 1890. Oostslootstraat 34.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2