SPOKEN, Advertentiën. DANKBETUIGING. 25 gulden belooning. BEEBDMARIH6. BUITENGEWONE VOORSTELLING KrenlÉt, Bigot, Poolman ei Blaaser, Met den Ï6n Sept. a.s, worden overgeplaatst van Zr. Ms. stoomschip „Koningin Emma" naar Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord, offio. van adin. Ie kl. E. W. Sprenger, van Zr. Ms. Bloed hond naar Zr. Ms. stoomschip Koningin Emma, oflic. van adm. 2e kl. C. V. Veldman en a. b. van Zr. Ms. Aruba, Bloedhond, de thans op non- act. zijnde oflic. van adm. 2e kl. J. M. Langlois vun den Bergh. De opperkoustabel P. Kloppers, thans gede tacheerd aan boord Zr. Ms. exercitie batterij Sa lamander, is op later te bepalen datum overge plaatst aan boord van Zr. Ms. stoomschip De liuyter en zal vervangen worden door deu opper koustabel A. Velleman. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Prinses Wilhelmina", van Batavia, kwam gisteren te IJmuiden binnen. liet stoomschip //Koningin Emma", van Amsterdam, pass. 21 Sept. Gibraltar. Marktberichten. Alkmaar, 20 Sept. Aangevoerd 4 paarden f 70 a 200, 37 koeien en ossen f140 a 270. 22 nuchtere kalveren f10 a 20, 368 schapen f 14 a 24, 149 magere varkens f 15 a 20. 223 biggen f 6 a 9,20 bokken en geiten fl,50 a 8. Boter per kop ('s middags 12 uur) 1 0,60 a 0j7ö, kipeieren f 3.75 a 4,50. Hoorn, 20 Sept. Aangevoerd tarwe f 6,75 a 8,75, rogge 15 a 6,25, gerst f5 a 6, haver f3,50 a 4,50, witte erwten f 8,50 a 11, groene dito f 11 a 13, grauwe dito f 13,50 a 17, vale dito 111,50 a 17, bruiDe boonen f 10,25 13,50, karweizaad f 9 a 9,50, mosterdzaad 115 a 18, 4 paarden f180 a 350, 190 schapen f27 a 36, 167 lammeren f 15 a 20, 7 kalve ren f 10 a 22, 87 varkens f 8 a 20, 2 zeugen 125 a 50, 140 biggen f5 a 8, 100 kippen 1 0,60 a 2, 6000 kip-eieren f 4, 1025 koppen boter f 0,60 a 0,65 per kop. Visscherijberichten. 20 Sept. 105 korders met 10 tot 70 tongen, per stuk 50 a 60 ct., 10 tot 50 middelbare id., per stuk 20 ct., 2 tarbotten p. st. f 9.- cn 110.1 tot 2 manden lev. kl. schol, per mand f 2.doode id. weinig waarde. 1 tot 5 manden scharren, p. m. f 2.50 a f 3.3 tot 80 roggen, p. stuk 10.90 a fl. 22 Sept. 1 bom, schipper Prins, 90 tongen, kl. tongen, schol, scharren en roggenbesom ming f100. 23 Sept. v/m. 8 u. 1 schuit van Terschel ling met 25 roggen, per stuk f 1.10. 334stc Staats-Loterij. 5e klasse5e lijst. Nos. 12687 1538211000. Nos. 18824 14635 19985 1400. Nos. 11120 11162; 17364 19563 f200. Nos. 5407 6187 7499 11280 14614 14703 15345 f100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 1923 Sept. ONDERTROUWD: G GETROUWD: Weeue- BEVALLEN: A. van Wijnen, geb. Glim. z. G. de Reus, geb.Riedeman, d. A. Lammers, geb. Kunst, z. C. M. P. Kaan, geb. Wickel, d. J. Slijkerman, geb. Bruin, z. J. M. Troost, geb. Brouwer, z, G. Klopper, geb. Klok, d. B. de Reus geb. Reijnders, z. A. W. C. Cre- mer, geb. Keijzer, d. OVERLEDEN: M. A. E. van Rosendael. 3 m. M. Lagerweij, 17 jaren. 1 Levenloos aangegeven. Ingessonden. MUZIEK. Zondag jl. werd door de Marinekapel het 15de Zomer-Concert gegeven. Het programma beloofde veel. De uitvoering was daaraan geëvenaard. Het eerste nummer: de Kaiser-marsch van Wag- ner, is niet de beste compositie, die wij van dit universaal-genie op toonkunstgebied kennen, maar verraadt toch een schepping van een buitengewoon man. Gaarne zouden wij daarin een meer uitvoerige doorwerking van het Luther- lied aangetroffen hebben, maar de compositie schijnt geleden te hebben door haast en doet ons dus meer denkeu aan een album-blad ex tempore neergeschreven. Het heerlijke voorspel der Loreley van Max Buuciï, zoo uiterst Hebreeuwsch en ook zoo uiterst diepgevoeld logisch neergeschreven, werd voortreffelijk gereproduceerd. De solo-piston was daarin zingend week, maar wat zwak in het hooge register, wat zich ook in de andere nummers voordeedhet weeke geluid van zijn instrument bevalt anders zeer goed. Alhoewel een fantaisie ons gewoonlijk wei nig bekoort, maakte die van A. Seidel van de Walkure bepaald een uitzondering. Er was hierin gelukkig weinag gefantaiseerd, maar goed gerangschikt. Men kan dit nummer ge rust verbazend moeilijk achten voor harmonie, vooral door korte, voor verschillende instrumen ten elkander afwisselende, motieven in de Wal- kürenritt, die toch nog uitkwamen. In de Ouverture Teil beviel mij de stemming minder, niettegenstaande de eigenaardige tech nische moeielykheden door het hout goed wer den overwonnen. Ik geloof dat de stemming van het lage koper, contrabas en pauken, te vcol gebaseerd was op een te weinig aange dreven stemtoon der hobo het slot was door gehoorervaring beter. Zeer veel genot verschafte ons de zuivere muzikaal-vibreorende toon van de solo-bazuin in de liederen van Schubeiit. De solist ach ten we een talentvol musicus, vooral wat voor dracht betreft. De hoorns moeten over het algemeen zich wat meer inblazen; ligt hun zwakke som tijds weifelende toon misschien aan de instru menten, die trouwens in weinig orchesten goed zijn Behalve de Serenata van Metra, die wel lief maar niet belangrijk is, kregen wij op dit Concert een zeldzaam fraai programma waar van de uitvoering tevens bepaald b ij zonder goed was te noemen. Ik zou haast zeggen, dat de kunstgewyde stilte, door de maatregelen van de muziek- eommissie tot een gewilde hoogte gebracht, er toe bijbrengt om inhoud en spel in waarde te doen stijgen, ja misschien wel de natuur te beheerschen, alhoewel dit laatste ineer een wenscli dan een bewijs is. Ik hoop dat in het vervolg de kapel, na de pauze, zal worden opgeroepen a la nBcvy- reuth.<I>. Vervolg der Berichten. Heden viert de kapt. ter zee D. G. Brand zijn halve eeuwfeest. Een honderdtal subalterne marineofficie ren zonden Z. H. E. G. gezamenlijk een gelukwensch, bestaande in hun naam kaartje tusschen twee met bloemen en klim op versierde schilden geregen aan het oranje- blanje-bleu lint van het dienstkruis, ge monteerd door een strik van dezelfde kleuren. Op het dekschild getuigt een eenvoudig opschrift van de sympathie der inzenders voor hem en zijn gezin op dezen gedenk - waardigen dag. De jubilaris is versierd met het Eere- kruis voor belangrijke krijgsverrichtingen (E. 9) en het kruis voor 3U-jarigen dienst als officier. Hij werd adelborst le kl. 4 Sept. 1858, luit. ter zee 2e kl. 1 Juli 1861, le klasse 1 Sept. 1872, kapt.-luit. ter zee 16 Febr. 1883 en kapt. ter zee 1 Juli 1887, in welken rang hij tegenwoordig de functie bekleedt van hoofd van het Vak van Uitrusting op's Rijks werf alhier. Zaterdag den 20n September vertrok uit de Marine-haven alhier in tegenwoordig heid van een groot aantal nieuwsgierigen en onder een driewerf hoera, opgeluisterd door de stafmuziek onzer Marine, Zr. Ms. schroef- stoomschip 4e klasse „Sommelsdijk" onder be vel van den kapitein-luitenant ter zee G. H. Van Steijn, bestemd om Zr. Ms. stoomschip 4e klasse „Bonaire" in station te Suriname af te lossen. Aanvankelijk scheen het stoomschip weinig lust te gevoelen de rustige en prachtvolle lig plaats te verruilen met het wel eens wat al te woelige sop, en, gesteund door een stevig briesje had de sleepboot //Amsterdam" heel wat zorg den bodem heelhuids los te rukken van deu Vaderlandschen wal, hetgeen dan ook niet gelukte voor en alleen een tros en daar na een voelhoorn werd gebroken. Waren de vooruitzichten op gelegenheid gunstiger geweest, dan zou dat schip zeker direct de reis hebben aanvaard, doch dit werd uitgesteld tot in den morgen van den volgen den dag, toen't de reede van Texel verliet om koers te zetten op het Engelsche kanaal om daarna achtereenvolgens Sint Vincent, Libe ria, Banana en Ascencion een bezoek te bren gen en dan bij leven en welzijn in het begin van 1891 de ankers te laten vallen voor de stad Suriname. De „Sommelsdijk" passeerde gisterenmorgen Dungenes. Meermalen hadden op Zondagavond alhier ongeregeldheden plaats, waaraan militairen, hier in garnizoen, niet onschul dig werden bevonden. Ter voorkoming van wanordelijkheden en van verzet tegen de politie, waarvan op 14 dezer feiten wer den geconstateerd, is nu door den plaat selijken Commandant bepaald, dat voort aan op Zondag-avond door patrouilles de orde in de gemeente zal worden bevorderd. Jl. Zondagavond was deze maatregel reeds in werking. Jl. Zaterdag werd door den luitenant- kolonel H. J. G. Benschop het commando ne dergelegd over het alhier garnizoen houdende 5de bataillon van het 1ste regiment infanterie, en werd dat commando door hem, na een har telijk afscheid van officieren en minderen overgedragen aan zijn opvolger, den majoor L. J. Krugers. Gedurende 5-J- jaar stond de heer Benschop aan 't hoofd van dit bataillon. en steeds deelde hij in de achting van allen, die met hem in betrekking stonden. Van die achting werd op in 't oog vallende wijze ge tuigenis afgelegd, toon de heer Benschop jl. Zondagnamiddag ten 1 u. 12 ra. met den trein naar zyne nieuwe garnizoensplaats, 's Graven- hage, vertrok. Een groot aantal officieren en burgers met hunne dames deden hem en zijne familie plechtig uitgeleide, en namen een har telijk afscheid van hen, die in den kring van vrienden en bekenden zoo noode worden ge mist. De onderofficieren van het bataillon ble ven niet achter, om ook op 't oogenblik van scheiden van hunne belangstelling in hun ge wezen chef blijk te geven. In grooten getale waren zij op het perron aanwezig, en het deed den overste blijkbaar goed, toen hij hun tegenwoordigheid opmerkte en onder 't heen gaan ook hun salut ontving. 't Concert, door bet Stafmuziekkorps te geven ten behoeve van de familie Val kenburg, zal plaats hebben Zondag a.s., in den tuin van»Tivoli", des avonds, wan neer 't weder zulks vergunt. De deelne ming is zoo groot, dat een lijst reeds ge heel volteekend is. 't Programma is sa mengesteld uit de schoonste stukken van 't repertoirewe zullen 't .later mede- deelen. De reeks der wintervermakelijkheden zal in 't lokaal »Tivoli" Vrijdag worden geopend door 't Tooneelgezelschap, onder directie van de hh. Kreukniet, Bigot, Pool man en Blaaser, en wel met 't tooneelspel Spoken", door H. Ibsen. Daar we sinds de kermis geen tooneelvoorstellingen gehad hebben, verwachten we een ruime opkomst van 't publiek. Men verzoekt ons te melden, dat op de beide uitvoeringen der Loodsenvereeni- ging Recht door Zee" op 24 en 25 de zer ook de kleine kapel van het stafmu ziekkorps der Marine zal medewerken en dat toegangskaarten ook nog te bekomen zijn bij Mej. de Wed. KokStelleman, Kanaal weg. (Zie verder annonce 4e pag. Gisteren in den vroegen morgen ging een slagersbediende van den heer v. G. aan boord van het hier binnengekomen fregat „Antilope" en had de onvoorzich tigheid te dicht bij den windmolen, waar mede gepompt wordt, te komen, waardoor hij een belangrijke hoofdwonde bekwam door een slag van een der wieken. Dok- t er Bitter verleende hier de eerste genees kundige hulp. Jl. Zondag is uit het N.-H. kanaal opgehaald het lijk van een jong man, G. D. genaamd, welke sedert eenige dagen uit de ouderlijke woning alhier vermist werd. Er wordt weleeus geklaagd over de balda digheid der jeugd en over den last, dien zij der politie veroorzaakt in de handhaving van orde en rust. Toch zijn het niet altijd knapen van een jaar of 12, die tot klachten aanleiding geven soms zijn het oudere personen, die er vermaak in schijnen te vinden, de politie noodeloos en op zettelijk te bemoeilijken en te verontrusten. 't ls bekend, dat de politie-beambten alhier, wanneer zij elkanders hulp noodig hebben, ge bruik maken van een signaal-fluit, die zeer in de verte gehoord wordt en een geheel eigenaar dige klank heeft. Zeer geschikt is die fluit om, vooral bij uacht, alarm te maken, en herhaalde lijk bewezen die fluiten dan ook belangrijke dien sten. Ze zijn indertijd aangeschaft uit Birming- ham en werden hier voorzien van de inscriptie „PolitieHelder." Gedurende eenigen tijd werden de politie-agen- ten, in den laten avond of bij nacht, in verschil lende wijken der gemeente opgeschrikt door het hooren der signaal-fluit. IJliugs spoedden zich dan de beambten in de richting, vanwaar het geluid kwam, doch 't bleek steeds, dat er hoege naamd niets geschied was, dat aanleiding tot het maken van alarm had behoeven te geven. Eer zulks in het holst van den nacht is gecoustaieerd, hebben er een aantal besprekingen en onderzoe kingen plaats, die ditmaal echter het vreemde ge val steeds onopgelost lieten blijven. D i t was althans onverklaarbaar, dat niemand der agenten over vermissing eener fluit had geklaagd, en dut tot dien tijd toe nimmer dezelfde klunk der fluit hier ter plaatse was opgemerkt. Herhaalde malen deed zich het feit laat in den avond voor en 't spreekt van zelf, dat het scherp ziend oog der politie goed werd opengezet, ten einde de personen te ontdekken, die tot mislei ding en noodelooze alarmeering aanleiding gaven. In den nacht tusschen Zaterdag en Zondag jl. werd weder het bekende alarmsignaal gehoord, en de agenten spoedden zich ook nu naar de plaats, vanwaar men meende, dat het geluid Ewam. Weldra was men een drietal personen, op wien men reeds eenig vermoeden had, op 't spoorze werden achterhaald en in een Café aan den Ka- naalweg had een juist niet vriendschappelijke ontmoeting plaats, die aanleiding gaf, dat den volgenden dag, een fluit, geheel van 't zefde mo del en van dezelfde klank als die der politie, in 't bezit van een dier personen werd gevonden. Op de fluit ontbrak alleen de hierboven aange wezen inscriptie. 't Is te verwachten, dat de noodelooze alar- meeriugen nu verder niet meer zullen plaats heb ben, en 't is te hopen, dat de politie in het ver volg meer zal hebben te roemen over medewer king bij het publiek, dan te klagen over zulk eene opzettelijke misleiding, die zeker niet bijdraagt om rust en orde in de gemeente te bevorderen. Z. M. heeft met ingang van 1 Oc- tober a. s. benoemd tot directeur van bet postkantoor te Amsterdam B. J. Herweijer, thans directeur van bet spoorwegkantoor no. 1. De beer Herweijer was vroeger postdi recteur en lid van den gemeenteraad te Helder. Uit Amsterdam meldt men, dat er Zaterdag zoovele toeschouwers van daar de manoeuvre bij Bussem bijwoonden, dat toen de trein van 3 uur 29 min. ben naar de hoofdstad zon terugvoeren, die nauwe lijks alle passagiers kon bevatten, en bijv. de Commissaris des Konings jbr. Schorer, benevens twee leden van de Ged. Staten, de heeren Ferf en Drujjvestein, zich ge noopt zagen in een goederenwaggon te gaan zitten. Zondagavond werd in bet lokaal nan Neerland's Werkman in de suiker- bakkerssteeg te Amsterdam, bet bekende stuk „Robert en Bertram" opgevoerd. De zaal was stampvol, en alles liep in een groote hitte zeer goed van stapel, tot dat opeens, midden in bet 2e bedrijf, bet gaslicht uitging en de geheele zaal in een dichte duisternis was gehuld. Algemeene ontsteltenis, geschreeuw en gegil. On middellijk daarop ontstond een verschrik kelijk gedrang en een onbeschrijfelijke pa niek in bet donker. Ieder was op lijfsbe houd bedacht, en bet gedrang werd zoo groot, dat veler kleeren aan flarden wer den gescheurd, en een aantal vrouwen bet op de zenuwen kregen. De brandweer, die spoedig aanwezig was, ontruimde ten slotte de zaal. Gelukkig zijn er geen ern stige ongelukken voorgevallen, hoogstens liepen enkele personen schrammen op. Naar men vertelde, werd in de duisternis nog even de buffetlade gelicht. Zaterdagnacht is in Den Haag in een bevigen twist tusschen man en vrouw, in eene woning aan de Bagijnestraat, de bran dende lamp van tafel gevallen, waardoor de kleeren der vrouw vlamvatten en zij met hevige brandwonden bedekt naar bet ziekenhuis moest worden vervoerd. Dat hadden ze niet gedacht Aan boord van bet brikschip „Regalia" gezagvoerder Oosting, was in 't voorjaar te Delfzijl aangemonsterd de kok H. J. F., wonende te Groningen. Het beviel F. aan boord niet goed en toen het schip nu kort geleden te Granton Harbor, in Schotland binnenliep, schreef F. aan zijn te Groningen wonende vrouw een brief om hem een telegram te zenden van den volgenden inhoud „Uw vrouw doodelijlc ziek, kom direct over, anders te laat, doc tor Meibuizen." De vrouw, die niet ziek was, schreef dit telegram en verzond bet persoonlijk. De kapitein van bet schip ontsloeg F. na dit telegram gelezen te hebben, onmid dellijk en permitteerde hem naar buis te gaan. De politie echter kreeg lucht van de zaak en maakte proces-verbaal op, zoo dat F. en diens vrouw die reeds ver scheiden malen wegens diefstal veroor deeld zijn, nu terecht zullen staan we gens bet valschelijk opmaken en opzette lijk gebruik maken van een getuigschrift tot bet opwekken van welwillendheid en hulpbetoon. Het grootste schip, dat tusschen Europa en Amerika in de vaart zal wor den gebracht, zal de volgende maand van de werf de Vulkaan", te Stettin, van stapel loopen. Het is voor rekening van de Hamburg- Amerikaanscbe Paketvaart-maatscbappij gebouwd. De snelstoomer, die »Bismarck" zal heeten, beeft een inhoud van 10.000 tonnen en wordt door dubbele schroef machines van te zamen 14000 paarde- kracht voortbewogen. Geen oude vrijsters meer. 't Kan mij dikwijls droévig stemmen, Als 'k de dames ga moet slaan, Die de jeugd lang overschreden, En haar pad nog eenzaam gaan. Nimmer bond de rozeketen Haar aan een van 't sterk geslacht; Nimmer heeft het huwTijksouter In verrukking haar gebracht. En zoo dwalen er nog velen Eenzaam door het leven heen, Maagdelijk en zonder éga, En 't bevalt haar niet, o neen Droevig is 'c dit te aanschouwen, 11 Voor elk die gevoelen kan. En daarom roem ik het trouwen Naar de zeden van Japan. Is een maagd daar op een leeftijd, Van zoo tweemaal achttien jaar, Zonder dat haar nog een jonkman Vroeg: «och, word de mijne maar. Dan laat daar de staat zich gelden, Die geen werk ten halve doet, En een mann'lyk wezen aanwijst Waarmee 't meisje trouwen moet. En er zijn geen tegenstreefsters Bij dit ernstig staatsgezag Slechts betreurt men 't, dat de wet niet Jaren eerder gelden mag. Nederlandsche wettenmakers, Brengt ook hier die wet in eer, En elk meisje zal dan juichen z/Ha, geen oude vrysters meer!" Heldersche Moppen. «Wat? Of ik een getuigschrift wil schry- ven, terwijl ik je om je brutaliteit den dienst heb opgezegd Wat zou ik daarin moeten zetten //Schrijft u er maar in, dat ik het drie maanden bij u uitgehouden heb, dat is aan beveling genoeg." Op Zaterdag 27 Sept. hopen onze geliefde Ouders: HENDRIK BARKAS en LEVINA PIETERNELLA KOENE f hunne 25-jarige Echtvereeniging j te herdenken. Helder, 23 Sept. 1890. Namens hunne dankbare m Kinderen, Behuwdzoon en Kleinkinderen. H. A. S. en E. A. V. Helder, 24 September 1868. E. H., 24/9 '90. Bevallen van een flinken JONGEN J. P RADIUS geb. WESTERHOFF, Helder, 21 Sept. 1890. Bevallen van een dooden Zoon N. DE'GROOT, geb. Robijn. Helder, 18 Sept. 1890. Geboren CATHARINA, MARIA, Dochter van M. KLOPPER, G. KLOPPER—Klok. Helder, 21 September 1890. Bevallen van een Zoon J. M. TROOST, geb. Brouwer. Helder, 19 Sept. 1890. Op 20 dezer overleed mijn Dochtertje Maria Antonia Engelina. Slechts ruim 13 weken mocht ik mij in haar bezit verheugen. Helder, Sept. 1890. J. W. J. J. van Rosendael. Eenige kennisgeving. Heden ontvingen wij de treurige tijding, dat onze innig geliefde eenige Zoon en Broeder, op noodlottige wijze is overleden, in den leeftijd van ruim 27 jaren, diep betreurd door zijne Ouders, Zusters en Behuwdbroeder. Helder, 21 September 1890. A. DRIESSEN en Ecbtgenoote. C BIEGSTRAATEN en Ecbtgenoote. A. DRIES8EN. Heden overleed onze Dochter MARIA, in den ouderdom van ruim 17 jaar. Helder, 21 Sept. 1890. G. LAGERWEIJ en Echtgenoote. Eenige kennisgeving. Heden overleed, in den ouderdom van 25 jaar, onze geliefde Behuwd zuster A. C. VAN PEURSEN, geb. K1ELA. Amsterdam, 21 Sept. 1890. Uit aller naam, D. VAN PEURSEN. A. R. E. VAN PEURSEN. De ondergeteekenden brengen bij dezen, in 't algemeen bunnen oprechten dank aan allen, van wien zij, bij het feest hun ner 25-jarige Echtvereeniging op Zondag 1.1., zoovele en welsprekende bewijzen van vriendschap en belangstelling mochten on dervinden. 't Zand (Zijpe) 19 Sept. 1890. Mede namens kinderen, J. VAN BEUSEKOM en Echtgenoote. Hartelijke dankbetuiging voor de vele en innige blijken van belangstelling, bij ons huwelijk ondervonden. Oudeschild, Texel, 19 Sept. 1890. C. KRIJNEN Phz. en T. KRIJNEN-SELSER. De Heer en Mevrouw HAZENBERG DU BUROK betuigen hunnen dank voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden hunner Moeder. Nieuwediep, 20 Sept. 1890. Degene die eenige inlichtingen kunnen geven omtrent het vinden van het lijk van den Loodsschipper M. ROON, den 17en dezer nabij Callantsoog over boord geraakt, worden beleefd verzocht zich te adresseeren aan Mej. de Wed. M. BOON, Molenstraat. Hij was gekleed in zwarte broek, rood baaien onderbroek, donkergrijs flanellen o- verhemd, grijs Jaeger-baaienhemd, blauwe borstrok, grijs flanellen borstlap, rood baaien gezondheid, grijze kousen en zwart zijden doek. De Burgemeester der gemeente Helder brengt ter voorkoming van schade, ter algemeene kennis, dat volgens ontvangen mededeeling van den heer Commandant van Zr. Ms. Art.-Instructieschip ARU BA", in de week van 22 tot 28 Septem ber e. k. Schietoefeningen met zwaar ge schut zullen worden gehouden bij Oost- Oever en dat den inwoners op het einde der Binnenhaven wordt aangeraden vooral bij oostelijken wind de ramen open te zetten. Helder, 19 September 1890. De Burgemeester voornoemd, C. A. BEUKENKAMP. Schouwburg Tivoli. - Den Helder. te geven door Het Tooneelgezelschap van den Salon des Variétés te Amsterdam. Directie op VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1890: Tooneelspel in 3 Bedrijven, van Henri Ibsen. De hoofdrollen zullen vervuld worden door de Dames ANNA RöSSINGSA- BLA1ROLLES, J. BLANKENSTEIN en de Heeren H. VAN KUIJK, J. D. BLAA SER en L. M. SMITH. PRIJZEN DER PLAATSEN: Eerste Bangbij inteekening f 1. aan het Bureau- 1.36 Tweede - 0.50 Plaatsen kannen besproken worden a 10 Cent extra.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2