ten te Hei: Advertentie n. DANKBETUIGING. EVANGELIEPREDIKING. Op genoemden datum zijn in dit garnizoen aangekomen de le luit. J. N. A. baron van Waasenaer van St. Puncras, overgeplaatst van het le bij het 4e reg. vest.-art. eu de Se luit J.C. Guise, die van zijne detacheering bij de ar tillerie-inrichtingen te Delft is teruggekeerd. Bij kon. besluit zijn met ingang van 16 dezer: lo. de kapiteins ter zee J. P. Mercier en W. J. A. Nolthenius, op hun verzoek, ter zake van langdurigen dienst, op pensioen gesteld, onder toekenning aan ieder hunner van een jaarlijksch pensioen van f 2100 met een verhooging voor eerstgenoemde van f1126 en voor laatstgenoem de van f900 's jaars voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's Kijks overzeesche bezittin gen en koloniën en tusschen de keerkringen So. bevorderd tot kapt.-ter-zee, de kapt.-luit- ter-zee M. E. Reeringh; 3o. genoemden kapt.- ter-zee Reeringh, ter zake van in doch niet door den dienst, ontstane lichaamsgebreken, op pensi oen gesteld, onder toekenning van een jaarlijksch pensioen van f 1800, met een verhooging van f 676 's jaars voor werkelijk verblijf in 's Rijks overzeesohe bezittingen en koloniën en tusschen de keerkringen; 4o. bevorderd tot kapt.-ter-zee de kapitein-luit.-ter-zee J. A. Veniug en P. J. Beekmantot kapt.-luit.-ter-zee de luits.-ter-zee le kl. P. Heyning, W. E. Harenberg en W. J. Derxtot luit-ter-zee le kl. de luits.-ter-zee 2e kl. J. M. W. Kuyl, P. Schollen en W. D. H. baron Van Asbeck. Ingevolge machtiging bij koninklijk besluit van 1 dezer wordtlo. de kapt. t. z. P. ie Comte, met 15 dezer eervol ontheven van het bevel over Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord, en wordt dat bevel met gemeldeu datum opgedragen aan den kapt. t. z. K. A. Stakman Bosse2o. Zr. Ms. monitor 2e kl. „Bloedhond" met 15 dezer uit dienst gesteld en de kapt.-luit. ter zee P. C. Pabst, eervol van het door hem over dien bodem gevoerde bevel ontheven 3o. Zr. Ms. fregat „Evertsen" met 15 dezer uit dienst gesteld, en de kapt. t. z. L. M. L. de Haan- eervol van het door hem over dien bodem ge voerde bevel ontheven. Zr. Ms. monitor Bloedhond isnaar 's Rijks Ma rinewerf verhaald, tot gereedmaking- voor de bui tendienststelling. De mach. 2e kl. H. J. Meerman Van den Horst zal bij den eerstdaags in dienst te stellen stoommisthoorn te IJmuiden geplaatst worden als liohtwachter-machinist op eene bezoldiging van f 1000 en f 300 voor gemis eener vrije wo ning, 's jaars. Per st. Prins Alexander zal onder bevel van den luit. t. z. 2e kl. E. T. T. Bik den 20 Dec. naar O.-I. vertrekken een detach. der marine bestaande uit 150 onderofficieren en mindere schepelingen. LI. Zaterdag werd Zr. Ms. gaffelsch. Argus buitendienst gesteld eu is de luit. t. z. le kl. J. H. Meijen, luit. t. z. 2e kl. J. P. Geupin en off. v. gez. le kl. F. H. Bohré op nonact. ge steld., terwijl de luit. t. z. 2e kl. H. J. P. Mi chelhof terugkeerde naar Zr. Ms. wachtschip alhier. Stoomvaartberichten. Het stoomschip .Prins Alexander", van Ba tavia, vertr. 31 Oct. van Port-Said. Het stoomschip „Prinses Wilhelmina" van Amsterdam, passeerde 1 Nov. Roca. Het stoomschip „Prinses Sophie" van Am sterdam, arriveerde 8 Nov. te Padang. Het stoomschip „Prinses Wilhelmina" van Amsterdam, passeerde 1 Nov. Kaap Rocca. Marktberichten. Alkmaar, 1 Nov. Aangevoerd 1 paard f 50, 28 nuchtere kalveren f8 a 20, 38 schapen f 16 a 25, 63 magere varkens f 11 a 17, 181 biggen f 5 a 8, 10 bokken eu geiten f 4 a 8, Boter per kop ('s middags 12 uur) f 0.80 a 0.95, kipeieren f 6 a 6,50 per 100. Hoorn, 1 Nov. Aangevoerd tarwe f8,50 a 9, gerst f 5 a 6, haver f 3 a 4, witte Erwten f 7 a 9, groene dito f 10 a 12, grauwe dito f 12 a 14, vale dito f 10 a 12, bruine boonen f10 a 12, karweizaad f8,75 a 9, mosterdzaad f 15 a 16.50, 15 paarden f50 a250, 19 scha pen f24 a 27, 24 lammeren f 18 a21, 6 kal veren f 16 a 25, 31 varkens f8 a 16, 2 zeu gen f 30 a 50, 120 biggen f4 a 7, 80 kippen f 0.70 a 1,75, 1300 kippen-eieren f 5 a 5.50 per 100, 555 koppen boter f0,75 a 0,77^ per kop. Visscherijberichten. Nieuwediep, 1 Nov. 350 tal haring per tal f 3,25 a 3,50. 75 korders met 10 tot 80 tongen p. st. 55 a 60 cent, 1 tarbot voor f 7, 1 tot 3 mand kleine schol per mand f3, 1 tot 2 mand schar p. m. f 2, 3 tot 10 roggen p. st. f 1.20. 15 beugers met 10 tot 60 schelv. per 100 f 33,50 a 40, 3 tot 20 roggen p. st. f 1,20. 100 tal haring per tal f 2.80 a 3. 3 Nov. 2 bommen, schipper Gleigroen, met 56 tongen, kleine tong, schol en schar, besomming f 70. 8chipper C. Prins met 13 tongen, tarbot, schol en schar, besomming f 55. 320 tal haring per tal f 2,80 a 3.50. 1 sloep schipper B. Meijboom met 1500 schelv. waarvan 200 lev. per 100 f 31,50. 4 Nov. v.m. 8 u. 45 tal haring per tal f 3.50- Burgerlijke Stand, gem. Helder. Yan 31 Oct.4 Nov. ONDERTROUWDH. Pot, stoker en C. M. Vrijvogel. N. Blankendaal, pakhuiskn. en A. Stet. A. Postma koopman en E. J. Hubbeling. GETROUWDGeene. BEVALLEN: E. C. Klein geb. van Vliet, d. E. Koger geb. Scheffer d. en z. W. Tortike geb. Venker, d. J. J. Teerlink geb. Rietmeijer, z. OVERLEDEN: R. Rieuwers, 61 jaren. G. Hofer geb. van der Hulst 33 jaren. E. Luidinga 8 jaren. R. Schenkel 60 jaren. J. van 't Hert geb. Verschoor 20 jaren. 2 levenloos aangegeven. Ingezonaen. MAATSCHAPPELIJK BELANG. Mijnheer de Redacteur! Ieder die de schoone rede, uitgesproken door den heer Nienhuis, in de op 27 October jl. ge houden vergadering der Afdeeling Helder van den Bond van „Maatschappelijk Belang" heeft bij gewoond, zal moeten erkennen, dat de spreker met vuur de zaak waarvoor hij strijdt heeft be pleit; ja zelfs verwekten enkelen zijner mededee- lingen knaleffect, getuige het daverend applaus voor cd na de pauze bij het eiude der rede. Ook ik, Mijnheer de Redacteur, ofschoon geen lid van eenige coöperatieve vereeniging, noch leverancier daaraan zijnde, maar wèl beslist voorstander van coöperatie, volgde spreker met onverdeelde aandacht, wat echter niet insluit, dat ik in alle opzichten onvoorwaardelijk met hem kan medegaan. Nagenoeg aan het einde zijner rede gaf spre ker te kennen, dat er geen gelegenheid tot debat zou worden geopend eu was dus alle repliek daar ter plaatse afgesneden. Het aandachtig luisterend publiek (uit den aard der zaak voornamelijk neringdoenden) is zeer veel te weten gekomen, waarvan het wel licht onkundig was, en is daardoor nog meer versterkt geworden in den afkeer van „Eigen Hulp" en deszelfs beheerders, die, „Zaaiers van „kwaad zaad, onruststokers en ingevaarbrengers „van de maatschappelijke orde"! Ook wordt „E. H." nog genoemd„een veelhoofdig monster en heeft het volgens een ingezonden stuk in uw nommer van 22 October 11. „een vuigen kop". Dat de leden van „M. B." strijden voor hunne zaak en zich ergeren aan hetgeen b.v. in de residentie plaats vindt met betrekking tot het gehalte der consumenten, willen wij hen niet betwisten, maar of wel alle winkelbesturen van „E. H." zich met zóó uitgestrekten werkkring als spreker trachtte aan te tooneu, belasten, trekken wij zeer sterk in twijfel, hier althans is die werkkring al zéér beperkt eu van verkrijg baarstelling van luxeartikelen, lijkbezorgingge neesen heelkundigen of rechtskundigen bijstand hoorden we hier nooit. Verder koude men ons ten goede, dat het niet aangaat om als bewijsgrond voor „ergerlijke be voorrechting der winkclvereenigingen „(E. H.)" aan te voeren, dat die te 's-Gravenhage met een omzet van 8 ton slechts voor f 128.000 patent recht betaalt, om de eenvoudige reden, dat geen tarief voor hoogeren omzet bestaat Of zou spreker willen beweren, dat b.v. in onze groote steden geen neringdoenden als de hierbedoelde bestaan, zooal niet met een omzet van 8 ton, dan toch met veel hooger bedrag dan f 128.000, die dus evenmin méér patentrecht be talen dan „E. H." te 's-Hage P Eene leemte in de patentwet, waarvan zeer vele voorbeelden aan te halen zijn, moet spreker dus niet aanvoeren als een bewijs van „erger lijke bevoorrechting van E. fl.", want door die leemten lijden of genieten een groot aantal be roepen en bedrijven en staan allen voor die leemtenvolle wet precies gelijk. Een landbouwer, die, wellicht voor 16 ton en meer aan voortbrengselen van zijn weide- en bouwgronden verhandelt, betaalt geen cent pa tentrecht, doch een ongelukkige stumperd, die met een korfje garen, band en lucifers een so ber bestaan tracht te vinden, bethalt aan pa tentrecht toch nog f 1.22J, voor hem of haar een zéér bezwarende som. Voorts is „E. H." geenszins vrijgesteld van betaling van het vergunningsrecht, evenmin van grond- of directe belasting voor in gebruik en eigendom hebbende perceelen, dus ook in dit opzicht geen „ergerlijke bevoorrechting". Verder zal de geachte spreker toch niet wil len beweren, dat ook gewone leveranciers van kleedingstukken zich de opgaven niet weten te doen verstrekken van voor rijks- en andere be trekkingen geslaagde of benoemde personen, om, met die wetenschap gewapend, hunne prijscou ranten met concureerenden spoed aan hunne clientèle te verzenden. Schrijver dezes heeft daar van althans, toen hij in 1870 tot eene militaire functie geroepen werd, een aantal bewijzen ge kregen en kan dit met nog grooter aantal uit later tijd, uit zijne omgeving aantoonen. „Ergerlijke bevoorrechting" van „E. H." ook in dit opzicht, meeuen we op goede gronden te moeten betwisten. Spreker beweert, dat „E. H." niet noodig heeft dienst te doen als remtoestel, om n.1. de prijsnoteering in bedwang te houden, omdat „de scherpe concurrentie ook zonder „E. H." „wél zorgt, dat de prijzen der waren zoo laag „mogelijk gesteld worden." Een prachtige en indrukmakende phrase Mijn heer de Redacteur, maar de gegrondheid dezer bewering laten we over te beantwoorden door onze mede-ingezetenen van vdór het ontstaan der winkelvereenigingen van de werklieden en E. H., doch durven al vast betwijfelen of zij deze bewering zullen bevestigen. Wij betwijfelen althans ten sterkste of de broodbakkers, handelaars in steenkolen, kruide nierswaren enz., zóó grootmoedig, humaan en philantropisch zouden geweest zijn om hunne waren te verkoopen tegen de thans door hen bedongen wordende prijzen, welke trouwens nog niet altijd den toets van billijkheid kunnen door staan. Men strijdt tegen coöperatie, maar is het dan öók onwaar, dat o. a. runder- en varkensslagers in gemeen overleg de verkoopprijzen regelen? Wij hooren ons tegpmoet voeren: „Ja! dat is wel waar, maar zulks is een ge- „volg van de stijging der marktprijzen van rund- „vee en varkens". Gaarne willen we dit toegeven, maar bij daling dier marktprijzen laat zich in den regel daling der winkelpryiva vrij lang wachten, tenzij een enkele, die buiten dit conclave staat, den moed heeft zijne winkelprijzen zelfstandig te verlagen, op gevaar af van gequalificeerd te worden als „bonkenslager" enz. Er volgt dan door den dwang van een enkel vakgenoot, eindelijk meer alge meene afslag met een paar centen per kilo, welke «/slag echter niet altijd evenredig is met den daaraan voorafgaanden opslag. Is het bijgeval óök onwaar, dat de handel in aardappelen en voor een groot deel ook in groenten te dezer plaatse in één hoogstens twee handen vereenigd is? deze handelaars broederlijk de prijzen regelen en de uitverkoopers even broederlijk elk artikel voor vrij wel gelijken prijs verkoopen P Geen onzer plaatselijke winkelvereenigingen handelt in versch rund of varkensvleesch, groenten en aardappelen, en wie toont ons nu „eene scherpe concurrentie" aan, of prijzen, welke men altijd kan achten met de billijkheid overeen te komen? Spreker brengt in herinnering, dat door het rijk-, provincie- of gemeente gesalariëerden toch niet moesten vergeten, dat zij hunne belooning ont vangen <5<5k uit de door neringdoenden opgebrachte belastingpenningen en het daarom onbillijk is, dat zij hun salaris voor een deel niet terug doen vloeien tot de neringdoenden, wederom eene prachtige en indrukmakende phrase M. de R., maar wij vragen Uis het dan alweer onwaar, dut de personeele belasting voor alle belasting plichtingen, zonderonderscheid van rang of stand, beroep of bedrijf, dezelfde is en zij allen daaraan hunne penningen hebben te offeren P Is het dók onwaar, dat de gemeentelijke inkomstenbelasting oftewel „Hoofdelijken omslag" het zwaarste drukt juist op hen, wier jaarl., driemaandel. of weke lijkschc belooniugen met juistheid bekend zijn of kunnen worden? Is het waar, dat alle kooplieden en nering doenden met een goed geweten, eene waarachtige verklaring omtre.. hunne zuivere verdiensten over een jaar, afleggen en daarnaar hun biljet invullen in de klasse waarin het behoort P Wanneer dat waar is M. de R., dan zijn we langzamerhand op weg naar den „geluksstaat", waar dan zeker winkelvereenigingen alle reden van bestaan verloren hebben, en zullen bovengenoemde gesala- riëeiden (die voor hunne belooning dan toch ook hun arbeid geven), er minder bezwaar in zien, om hunne leveranciers van levensbehoeften, enz enz., aan wie zij voor een deel het bijeenbrengen van hun salaris te danken hebben, met verschul digde onderdanigheid en erkentelijkheid te beje genen, en daarmede tot de oplossing van het sociale vrnagst.uk eene groote schrede gevorderd zijn. M. d. R., wij hebben door het vorenstaande alleen trachten aan te toonen, dat althans te dezer plaatse, van de beide winkelvereenigingen, niet zooveel rampzaligs te wachten is als de ge achte spreker wel in het verschiet heeft willen stellen, veeleer dat hun bestaan hier om vele redenen hoogst nuttig en gewenscht is, en ein digen wij deze met de opmerking, dat het ons bevreemdt, dat de Afdeeling Helder van den Bond van M. B. zich zoo heftig tegen E. H. aangordt, niettegenstaande van haar bestuur twee leden, waaronder de Voorzitter, tot de leveranciers van „Eigen Hnlp", dat: „veelhoofdige monster, die „onrust en ontevredenheid verwekkende „kwaadzaad zaaiende corporatie", behooren. Dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, gelooveUmij. 1 Geen lid van eenige Coöperatieve Vereeniging. Helder, 3 Nov. 1890. (De Redactie wenscht het debat over deze zaak hiermede te sluiten.) Vervolg der Berichten, De zangvereenigiug „Cecilia" heden, Dinsdagavond, in Tivoli een open bare uitvoering geven. Het programma belooft een genotvollen avond. De voorstelling, Zondagavond in Ti voli ten voordeele van een in hulpbehoe vende omstandigheden verkeerend gezin gegeven, heeft bruto opgebracht, de niet onaanzienlijke som van f 164. Bij de Doopsgezinde gemeente al hier is tot predikant beroepen de propo nent D. Kossen. Gisteren kwam alhier aan de Staf muzikant Valkenburg, die onlangs zulk een ongelukkige val heeft gedaan, en werd per brancard naar zijne woningovergebracht Blijkens achterstaande advertentie zal het zangkoor ^Oefening baart Voor uitgang", onder leiding van den heer A. Dol, op Donderdag 13 November a.s. zijn jaarlijksche zang- en tooneeluitvoering ge ven in het lokaal Tivoli. Het programma is ook nu weder rijk aan afwisseling: zang, blijspelen, dramatische en komische voor drachten, zullen beurtelings ten gehoore worden gebracht. Als wij zeggen dat dit laatste gedeelte door den heer P. Dol zal worden vervuld, is men reeds vooruit ver zekerd, eens hartelijk te zullen lachen. Ook wat de overige nummers vau het pro gramma betreft, gelooven we, afgaande op vorige jaren, reden te hebben, deze uit voering aan te bevelen en een druk be zoek te mogen verwachten, waartoe de entree zeker geen bezwaar zal opleveren. Door de Garnizoens-voedingscom- missie alhier werd Zaterdag openbaar aan besteed de levering van levensmiddelen, ten dienste van de menages der troepen, gedurende 1891, met uitzondering van vleesch en vet, waarvan de aanbesteding gedurende het eerste halfjaar van 1891 plaats had- Laagste inschrijver waren voor Vleesch en vet, A. Keet, f 66 per 100 K.G. GerooktSpek, H. Riesselmann f 50,20 per 100 K G. Zout, dezelfde f 11,80 per 100 K.G. Brandstoffen, J. Kikkert, Cokes f 0,57 per HL.; lange turf f0,56 per 100 stuks. Groenten, de wed. P. de Graaf ad f5,90 per 100 K.G. Terschelling, 1 November. De bot ter „V. D. 25" zit onder zand en is totaal verloren te beschouwen. De zeilen en tuigage zijn geborgen. IJmuiden, 3 November. De positie van het schip „F. H. v. Lindern" is on veranderd. De groote ra en bramste zijn neergekomen. Men hoopte gisteren morgen met de werkzaamheden te begin nen. Texel, 3 Nov. Heden is hier eenig materieel aangevoerd, ten dienste voor de werkzaamheden der havenvergrooting. waarmede nog deze week een begin wordt Een inwoner van een plattelands gemeente had eens het stoute plan opge vat om de vergadering van den |Gémeen- teraad te gaan bijwonen. Hij deelde zijn voornemen aan zijn buurman mede. Deze was echter van meening, dat hij zich de moeite zou kunnen sparen. »Als je er goed en wel bent, dan slui ten ze de vergadering", merkte hij op. Dat zou ik wel eens willen zien", ant woordde de andere. »Ga dan je gooi maar Als je wil, ga ik mee." Volgens afspraak begaven beide vrien den zich naar de eerstvolgende vergadering. De secretaris was juist bezig de notulen voor te lezen, en eindigde met den ste reotypen term Niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de verga dering." itDaar heb je 't nu alriep de een. >Da's gemeen!" mompelde de ander. En beiden verlieten mistroosstig 't lo kaal. (O. N.) Voor den Kantonrechter Een beklaagde komt dezer dagen voor den Kantonrechter te Amsterdam, beschul digd een emmer pootaarde in de gracht te hebben geworpen. Kantonrechter Je wist toch wel, dat je dat niet doen mocht Beklaagde:Jawel, meneer de Kan ton rechter. KantonrechterWaarom deed je 't dan BeklaagdeJa meneer, ik heb het erg ongelukkig getroffen, want anders deed mijn vrouw 't altijd. (Amst. Ct.) Uit de rapporten der commandan ten van de Italiaansche torpedo-booten, welke den storm, waarin een dier schepen vergingen, gelukkig hebben doorstaan, blijkt, dat deze ramp niet aan het sprin gen van den ketelmoet worden toegeschre ven, maar aan om slaan door onzeewaar digheid de storm was zoo hevig, dat de booten herhaaldelijk een helling hadden van 90 graden, zoodat hun vlak bijna loodrecht over het water stond. POLITIE, GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau No I: een BOK. Op 9 Nov. a.s. hopen onze geliefde Ouders JAN VROON Mz. en TRIJNTJE J. DEKKER j hunne 25-jarige Echtvereeniging j te herdenken. Helder, 5 Nov. 1890. Hunne dankbare Kinderen. I Op den 9en November a. s. i hopen onze geliefde Ouders: W. KWELDAM en AAFJE FRAIJ, hunne 40-jarige Echtvereeniging j te herdenken. Uit naam hunner dankbare I Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ondertrouwd HENDRIK POT, Stoker b/d. Marine. en CATHARINA MARIA VRIJVOGEL. Helder, November 1890. i kennisgeving. Ondertrouwd A. POSTMA en E. J. HUBBELING. Helder, 1 November 1890. Getrouwd Hendricns Marti nu* Waterreus en Elisabeth "Albertina Putters, die, tevens ook namens wederzijdsche fa milie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 30 October 1890. Voorspoedig bevallen van een welg schapen dochter C. W. VAN DEN NIEUWENHOF, geb. Liebregs. Helder, 4 November 1890. Geboren: GRIETJE HILLEGONDA, Dochter van P. J. VOS en A. M. E. VOS.—ABBENES. Helder 3 November 1890. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, mijn geliefde Echtgenoot, den Heer R. SCHENKEL, jn den ouderdom van ruim 60 jaren. Helder, 3 Nov. 1890. Diep betreurd door mij en wederzijdsche familie. De Wed. R. SCHENKEL, Algemeene kennisgeving. Den 3den November 1890 werd mijn moederhart diep getroffen door het overlijden van mijn jongste Dochter en mijner Kinderen dierbare Zuster, JOHANNA VERSCHOOR, in den ouderdom van bijna 21 jaar. Onze hoop rust op den Alwijzen God, die ons bij dezen zwaren slag moge versterken. Helder, 3 Nov. 1890. Uit naam der diepbedroefde Moeder, Broeders en Zusters, de Wed. VERSCHOOR. I. VERSCHOOR. V. VERSCHOOR. C. VERSCHOOR. A. VERSCHOOR. T. VERSCHOOR. i, 3 November, trof mij de ge voeligste slag mijns leven door het af sterven van mijn geliefde Eehtgenoote JOHANNA VERSCHOOR, mij nalatende een kindje van 11 maanden slechts 16 maanden mocht mij in haar bezit verheugen. Zwaar treft mij deze slag, maar ik hoop in den Wijzen wil te berusten van Hem,Wiens doen liefde en wijsheid is. Helder, 3 Nov. 1890. Haar diepbedroefde Echtgenoot P. VAN 'T HERT. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. De ondergeteekende betuigt haren har telijken dank voor de vele bewjjzen van deelneming en hulp haar betoond bij de ziekte en 't overlijden van haar geliefden Echtgenoot, inzonderheid aan de leden der Werklieden-Vereeniging »Door -Orde en Spaarzaamheid tot Welvaart", die het stoffelijk overschot grafwaarts hebben ge leid. Wed. R. RIEUWERTS, geb. Mens. Helder, 4 Növember 1890. De ondergeteekende betuigt haren har telijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij 't overlijden en de ter-aarde-bestelling van haren ge liefden Echtgenoot JOHAN BERNARD VEERKAMP. Vooral mijn dank aan de HH. Officieren, Onderofficieren en minderen, die meer dan één bewijs van hunne belang stelling hebben gegeven. Ik hoop, dat God hen behoede voor alle leed. Ook namens de familie. De Wed. J. B. VEERKAMP- Been. De ondergeteekende betuigen bij dezen hunnen hartelijken dank voor de vele be wijzen van belangstelling, ondervonden bij het overlijden hunner dochter en zuster. Amsterdam, 2 Nov. 1890. Wed. J. J. DRIJVER en Kinderen. De gezamentlijke Vlet- terlieden, die met de sleep boot Stad Amsterdam", Roozendaal, behulpzaam zijn geweest bij het vlot en in behouden haven brengen, van het op den 31n, October j.1. in de Zuidergronden der Haaks gestrande Noordduitsche schip >Leopold Hall", ka pitein Brandt, brengen bij deze hulde toe aan de buitengewone zeemanschap en ken nis der zeegaten, door den Heer Gezag voerder Roozendaal bij de bovengenoemde gebeurtenis betoond, alsmede aan zijn kalme onverschrokkenheid bij het binnen brengen door het Westgat, van de »Leo- pold Hall", met een diepgang van 23 voet bij harde koelte, dik van mist en duister nis. De vletterlieden hebben nog nooit zoodanig geval bijgewoond, daarom bren gen zij aan den Heer Roozendaal hunnen dank en erkentenis toe. Blijkens acte, den 20 Oc tober 1890 voor den Nota ris Mr. A. J. C. JONGE- JAN te Amsterdam verleden, is tusschen de Heeren CASPAR DIDERICH ZUR- MiiHLEN, scheepsagent en expediteur, en LEON.4RD WILLEM F RED ERIK OUDEN HOVEN, makelaar, beiden wonende te den Helder, als aansprakelijke en beheerende Vennooten en de Heeren JAN HARBRINK NUMAN, Commissionair in effecten, wo nende te Baarn, en LAMBERTUS JA- COBUS HANSEN, Commissionair in ef fecten, wonende te Amsterdam, als com manditair vennooten, aangegaan eene Ven nootschap voor onbepaalden tijd, ten doel hebbende een Commissiehandel in binnen- en buitenlandsche fondsen, aandeelen in Maatschappijen en geldleeningen, het ge ven van voorschotten op effecten en de administratie daarvan, het incasseeren en disconteeren van wissels en het verhande len van vreemde muntspeciën. De firma der Vennootschap, die geves tigd is te den Helder, zal zijn ,,ZUR- MüHLEN, OUDENHOVEN Co. en zal alleen door de aansprakelijke en behee rende Vennooten worden gevoerd en ge- teekend, doch uitsluitend voor zaken de Vennootschap rechtstreeks betreffende en niet tot het ter leen opnemen van gelden, het stellen van borgtochten of dergelijke bezwarende verbintenissen, zullende die alleen kunnen geschieden onder de bijzon dere handteekeningen van beide aanspra kelijke en beheerende Vennooten. gedurende de maand November 1890. 9 Nov. voorm. 10 uur Ds. v. KLUIJVE. 23 Nov. TE GEMPT. VIJZELSTRAAT. Zoo God wil a.s. Donderdagavond pre diking onder voorstelling met de Lantaarn- platen, voor bejaarden. Toegang vrij. Aanvang half 8 uur. C. BREET Az.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2